Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) _Csaba_ válasza vendingo (#3449) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Játékra nem használnám. Kitalálom még mi legyen.

(#3452) SharpSA válasza max-11 (#3447) üzenetére


SharpSA
veterán

Na ebben már nem vagyok biztos, hogy jó lenne.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3453) pushalias válasza SharpSA (#3450) üzenetére


pushalias
addikt

Szerinted?

Honor 9 / HP 8470P

(#3454) SharpSA válasza pushalias (#3453) üzenetére


SharpSA
veterán

Gondolom, remélem igen. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3455) Necc válasza _Csaba_ (#3448) üzenetére


Necc
addikt

Egy netbookhoz viszonyitva ez fenyevekkel jobb, a ketto kategoria egyszeruen osszehasonlithatatlan.

Eleg csak azt a 2 tenyt figelembe venni hogy a netbook baromira lassu Atom XXX illetve 2XXX CsigaPU -ra epul mig a mai windows8-as tabletek tenyleg processzornak nevezheto Atom 37XX CPU-ra, illetve a netbookok lassu HDD-je se hasonlithato ossze a tabletek sokkal reszponzivabb eMMC/SSD tarhelyevel.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3456) _Csaba_ válasza Necc (#3455) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Köszi a részletes info-t. Lehet beruházok egyre. Boltolban hol van kiállítva ilyen? Személyesen kipróbálnám..

(#3457) vendingo


vendingo
veterán

Hol lehet beállítani, hogy az áruházból letöltött tartalmak az SD karira települjenek?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3458) LordRajZoL válasza vendingo (#3457) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows8_1-files/to-be-able-to-change-windows-81-apps-default-drive/54213d95-0afe-4e54-9f69-9687609cfef3

Talán igy
Nem teszteltem

zZz

(#3459) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Bőven jobb, mint egy netbook. Ha rövid választ akarsz.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#3460) Eltomi


Eltomi
tag

Üdv!

Volna egy kis problémám. Szituáció: van egy 1.4-es HDMI kábel és egy 1680*1050 pixel felbontású SAMSUNG LCD TV. A kettőt házasítottam a T100-asommal, és a képen látható valami lett az eredménye. Függőlegesen elnyújtott, vízszintesen összehúzott kép:

Kipróbáltam más monitorral is, aminek a felbontása kisebb, mint a lapotopé (1024*768), ott nincs probléma, de ahol nagyobb, ott ugyanez jelentkezik. Tud valaki megoldást rá? :F

Namtai PS2 EyeToy kamera PC-n: http://bit.ly/12kgl77 | Fotóim: http://on.fb.me/16YHk5d

(#3461) Necc válasza Eltomi (#3460) üzenetére


Necc
addikt

A HDMI-nek nem resze az 1680x1050 felbontas, ez a te problemad, nem orvosolhato.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3462) bandigyerek válasza Eltomi (#3460) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Klónoztad a képernyőt? Mert akkor hajlamos megtartani a saját felbontását. Ha kiterjeszted, vagy áttadod a másiknak a megjelenítést akkor be lehet állítani a felbontást. Legalábbis én ezt vettem észre a sajátomon.

(#3463) Eltomi válasza Necc (#3461) üzenetére


Eltomi
tag

Másik képernyőn is próbáltam, az 1920*1080-as volt, ott is előjött ez a probléma.

(#3462) bandigyerek:

Nem klónoztam, kiterjesztettem. :F

Namtai PS2 EyeToy kamera PC-n: http://bit.ly/12kgl77 | Fotóim: http://on.fb.me/16YHk5d

(#3464) bandigyerek válasza Eltomi (#3463) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Hát annál az irregular felbontásnál elképzelhetőnek tartom, hogy nincs a választhatók közül, de hogy a fullHD nincs a listában az fura...
Ha ráakasztod a tévét rakd át, hogy az legyen az egyetlen megjelenítő, és állítsd be a felbontást pontosan. (feltéve, hogy felajánlja) Ha ez sem műxik akkor lehet hogy a TV-t is meg kellene nézni, hátha ott volt valami beállítás. Igaz nekem is Samum van (6100) és nem kellett vele bíbelődni.

(#3465) laccy88


laccy88
senior tag

Sziasztok! Nagyon tetszik ez a készülék, gondolkozok rajta, hogy lecserélem az asztali gépemet egy ilyenre. Kérdés, hogy viselhető kompromisszumokkal lehető-e ez. Például, minden olyan usb eszközzel kompatibilis mint a pc? Nyomtató, wp, usb hub stb? Mennyire jól működik a miracast technológia? Hangot képes azon továbbítani? Ha nem, mivel lehetne azt vezeték nélkül megoldani? Illetve több mint kettő hangcsatornát(pl filmek) tud kezelni? Egyenlőre ennyi :)

(#3466) #58000384 válasza laccy88 (#3465) üzenetére


#58000384
törölt tag

Kompromisszum az, hogy pici a kijelző, a hozzá való billentyűzet nem játékra van (a kialakítása miatt egy helyen több gombot nem lehet lenyomni, nem veszi be, pl. W+A+shift, tehát irodai munkára tervezték, de külső billentyűzettel/kontrollerrel ez is megoldható, ha ezt szeretnéd), meg persze a teljesítménye gyengébb lehet a jelenlegi asztali gépednél.
Az előnyeit már biztosan tudod, az USB-n minden működik, mivel asztali rendszer fut rajta, így mindent fel is lehet telepíteni rá, a Miracast jól megy, ahogy olvastam (de biztos van itt, aki próbálta), a hang meg sima sztereó természetesen, de ha van USB-s hangkártyád, akkor úgy működni fog a többcsatornás dolog is.

[ Szerkesztve ]

(#3467) bounty123 válasza laccy88 (#3465) üzenetére


bounty123
őstag

Nem tudom, milyen tudású az asztali pc-d, de nem azok helyettesítésére jó, hanem egész más felhasználásra való. Jóval elmarad egy mai pc-től (laptoptól is) teljesítményben. Persze előfordulhat, hogy nincs szükséged többre annál amit ez tud, vagy ha az asztali pc-d egy p4-es 1 giga rammal, akkor annál még jobb is. ;)

(#3468) SharpSA válasza Eltomi (#3463) üzenetére


SharpSA
veterán

Valami probléma van ott nálad, mert nálam egy FHD monitoron van a hdmi kiterjesztett módban és minden rendben.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3469) margithid válasza bounty123 (#3467) üzenetére


margithid
veterán

Azért ne egy pentium 4-eshez hasonlítsuk már.
Ez a gép igenis használható asztali gépként, netezésre, szövegszerkesztésre, filmre, torrentre, zenére, vagyis amire az emberek 90%-a használja a számítógépet tökéletesen elég!

(#3470) gery2123 válasza bounty123 (#3467) üzenetére


gery2123
őstag

Azért ez elég erős hasonlat volt. ☺ Nekem a lenovo miix 2 8 egy core2 p9400 Dell latitude 4300 váltott, és hétköznapi használat során nem érzek különbséget. Persze van amit gyorsabban megcsinált (ssd, 4gb ram miatt is), de nem rossz ez egy passzív 4w - os cucctól. Mondjuk az Office lassabban nyílt meg a gépen mint itt, meg még lehet sorolni ezt azt ellene és mellette is. Én egyből mélyvíz ☺ laptop elad és nézzük mire megyek vele. Már egy hete megvan, a monitor úton, és az átalakító hozzá. Ha nagyon kell a PC érzés.

-- PSN_ID: GerY2123

(#3471) Necc válasza laccy88 (#3465) üzenetére


Necc
addikt

Altalanossagban az a helyzet a mai tabletekkel, hogy csak reszlegesen kepesek kivaltani az asztali gepeket, nevezetesen csak tartalomfogyasztaskor (netezes, PDF olvasas, minimalis multitaskinggal pl. zenelejatszas).

Ha ezen tulmutato igenyeid vannak, akkor a tablet csak kiegeszitoje lehet a PC-nek, kivaltani azt csak igen nagy kompromisszummal lehet, es ezen peldaul a teljes USB porttal rendelkezo, esetleg HDD-t is tartalmazo dokkolo csak reszlegesen tud javitani.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3472) laccy88 válasza Necc (#3471) üzenetére


laccy88
senior tag

Van egy 3d tv-m. Célom, hogy ha otthon használom, akkor arra küldjem ki a képet vezeték nélkül. Természetesen nem várom el tőle hogy mindenféle BR, 3D filmet lejátszon, későbbi terveim között szerepel egy médialejátszó erre a célra. Mit jelent, hogy a multitasking megfogja. 1-2 böngészőablak, zenelejátszás + 1-2 app azért csak el fut párhuzamosan, nem? Gondolom elsősorban a ram határolja be.

(#3473) bounty123 válasza gery2123 (#3470) üzenetére


bounty123
őstag

Miért lenne erős hasonlat? Azért írtam, hogy attól függ, milyen gépet váltana le (nameg persze mire használná), anélkül a kérdés nehezen válaszolható meg érdemben. A core 2 egy 8 éve bevezetett architektúra, azzal valóban felveszi a versenyt a processzor, de a 2GB ram és a háttértár sebessége, grafikus teljesítmény elég komoly korlát. Egy átlagos mai asztali pc-hez (core i3+, 4GB+, ssd...) viszonyítva gyenge a teljesítménye, de ettől még számos, asztali teljesítményt nem igénylő feladatra elég lehet, komolyabb játék pl. nyilván esélytelen rajta, ahogy a surround hangzás is.

[ Szerkesztve ]

(#3474) bounty123 válasza gery2123 (#3470) üzenetére


bounty123
őstag

Bocs pont kicsúsztam, csak most látom hogy te ráadásul nem is asztali gépet cseréltél le. A laptopok eleve gyengébbek az azonos osztályú asztali gépeknél kb. mindenben, szóval a te cseréd nem jó összehasonlításnak :)

(#3475) gery2123 válasza bounty123 (#3473) üzenetére


gery2123
őstag

Igen nem teljesen egyen értékű a hasonlat. Én csak azért mondtam, mert hétköznapi használatra nagyon is jó.
Gondolom a fórumtárs nem egy i5 gtx 6xx akar helyettesíteni. És nem videó vágásra és gta5 akarja használni.
Tényleg várom hogy itt legyen a monitor és az átalakító mert tegnap néztem egérrel a használatot és ott ahol akadt a görgetés kézzel egérrel minden baba. Tényleg nem érzem a régi laptopom hiányát. Ez mind egyéni vélemény. Én várni is tudok plusz egy percet ha olyat kell csinálni a rendszernek.

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#3476) #58000384 válasza laccy88 (#3472) üzenetére


#58000384
törölt tag

A FullHD videókat gond nélkül lejátssza, multitaskingnál semmi gondom nem volt eddig, pedig volt hogy több app, ablak és a Sims 4 is futott egyszerre (utóbbi közepes grafikán is szépen megy). Amit írtál arra bőven jó.

(#3477) margithid válasza gery2123 (#3475) üzenetére


margithid
veterán

Hol akart neked a görgetés kézzel?
Amúgy én vettem egy usb3-as hubot, teljesen jól megy róla külső billentyűzet és egér, hdmi-vel meg kikötni monitorra és tényleg asztali gépet használunk.

(#3478) gery2123 válasza margithid (#3477) üzenetére


gery2123
őstag

Mondjuk a Google+ persze amíg rendesen nem tölt be. Ha be van töltve akkor már oké, de IE alatt akkor is folyékonyabb a görgetés.

-- PSN_ID: GerY2123

(#3479) laccy88 válasza margithid (#3477) üzenetére


laccy88
senior tag

Akkor már csak egy kérdés: Vezeték nélkül hangot tudok átvinni? Hdmi dongle-val?

(#3480) The Exiled


The Exiled
tag

srácok, ti hogyan raktátok telljesen újra a tabot? le akarom formázni az egészet és felrakni újra egy tiszta windows-t ( plusz, hogy tudom az aktiválókulcsot kiolvasni?)

(#3481) gery2123 válasza The Exiled (#3480) üzenetére


gery2123
őstag

Nem kell kiolvasni mert a BIOS van integrálva. Onnan olvassa ki a rendszer.
Pendrive fat 32 kicsomagol egy win. Boot és település telepít. Ha nem akarsz gyalulni akkor speciális rendszerindítás és ott ki lehet választani, hogy felújítás vagy teljes újra rakás.
Illetve tudsz csinálni rendszer alól is telepítő usb.

-- PSN_ID: GerY2123

(#3482) Necc válasza The Exiled (#3480) üzenetére


Necc
addikt

Bekapcsolas utan nyomogasd intenziven az F9-et (ha betolt a windows elszurtad, ujra), majd kovesd a kepernyon megjeleno utasitasokat.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3483) Miki7712


Miki7712
csendes tag

sziasztok.

Árulnak ebből most 1gb ramosat is az nagyon karcsú? Bőviteni nem lehet?

Köszi a válaszokat

(#3484) Ance válasza Miki7712 (#3483) üzenetére


Ance
őstag

Az első kérdés nem volt érthetően feltéve, olvasd át mégegyszer és javítsd légyszi. A másodikra a válasz nem.

(#3485) k.soma


k.soma
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni a kütyü iránt.. El vagyok veszve már egy kicsit, pedig értek a gépekhez.

Konkrétan Asus Transformer T100TA DK007H-2 típust néztem ki ami ugye annyi, hogy ebben nincs microSIM foglalat, emellett 64GB SSD + 500GB HDD van benne. Egy oldalon így jellemezték ezt a típust:
,,Storage 32GB eMMC with ASUS WebStorage
32GB eMMC + 500GB HDD with ASUS Webstorage
64GB eMMC with ASUS Webstorage
"

Valaki akinek van ilyenje vagy tud róla valamit, az kérlek magyarázza meg ezt nekem. Az ilyen felhőszolgáltatások nélkül kellene nekem a fent említett 64+500GB. Akkor az most nem szemfényvesztés, csak kapok mellé még 32GB felhős tárhelyet vagy mi van pontosan?:D

Előre is köszi a válaszokat. :R

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#3486) MaCS_70 válasza Miki7712 (#3483) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bővíteni nem hiszem, hogy lehetne, mivel ezek nem foglalatos egységek.

Hol láttad az 1 GB-osat? A 2 GB napi használatra elég, de az 1 GB már erősen szűkösnek tűnik, én biztosan nem erőltetném.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3487) Miki7712 válasza MaCS_70 (#3486) üzenetére


Miki7712
csendes tag

Szia,
Köszi a választ.
Az emagon black friday van és ott van 76 000.ért.

http://www.emag.hu/asus-transformer-book-t100taf-bing-dk001b-tablagep-intelr-quad-core-atomtm-z3735g-1-33ghz-es-processzorral-10-1-touch-screen-1gb-32gb-emmc-intelr-hd-graphics-windows-8-1-bing-szurke-t100taf-bing-dk001b-bf14/pd/D7BV6BBBM/

egy ismerösöm meg is rendelte a tanácsomra de utána láttam, hogy hiába olvastam jókat róla, azok mind 2gb-osak voltak. Erről az 1gb-osról nincs is nagyon info holland oldalakon nyomják.

Még 1t akartunk rendelni nővéremnek de arról letettem inkább 2gb-osat.
Most azon filozok, hogy az ismerösömnek is szólok ne vegye át inkább. Félek hogy 1gb-al akadozni fog.

(#3488) #58000384


#58000384
törölt tag

Használ valaki microHDMI-s kábelt a géppel? Ebay-en elég sok van, a kérdés, hogy mindegyik jó-e, vagy kell-e valamire figyelni?

(#3489) Den Hadnagy válasza #58000384 (#3488) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Én az edigitalban vettem hozzá 2500ért egy teljesen mezei kábelt, rendben működik. Nyilván az ebayről jóval olcsóbb, mondjuk azokról nem tudok nyilatkozni.

Üdv.:

DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#3490) laccy88 válasza k.soma (#3485) üzenetére


laccy88
senior tag

Elég nehéz eligazodni az egyes résztípusokon. Pl ha jól látom, e-digital-ban két féle atom processzorral is kínálják. Azthiszem 3740 és 3775 típusúval. Van ennek gyakorlatban jelentősége? Észrevehető? Elvileg lényegi különbség nincs. Valamint az hogy ssd vagy emmc memóriás? Emmc lassabb?
Ahány webshop-ban néztem, annyi féle leírás, szerintem elég pontatlanok. Pl ipon-on nincs is megnevezve a típus :F

[ Szerkesztve ]

(#3491) k.soma válasza laccy88 (#3490) üzenetére


k.soma
senior tag

Azóta egy guru barátom elmagyarázta nekem. A flash memóriáknak van több féle típusa. Az SSD is egy flash memóriára épülő adattároló. Van a NOR, NAND meg az eMMC (talán több is, de arról nem találtam infót). Ennél többet nem tudok mondani, mert nem értek hozzá és nem akarok hülyeséget. Szóval nem külön választandó az SSD és az eMMC, mert az SSD-n belül van az eMMC ha kategóriát nézünk. ITT van egy angol nyelvű leírás amit találtam hirtelen a neten erről. Elég átfogónak tűnik, ha tud angolul az ember. :)

Valóban van egy olyan típusa ami a 3775-ös procival van szerelve, de abból nem láttam 64GB-os SSD-set (de feltételezem, hogy létezik valahol a világban). A magasabb órajelen kívül nem tudok róla, hogy bármilyen eltérés lenne a 3740-hez képest.

Szerk.: Itt találtam is belőle 64GB-os variánst.

Szerk.#2: Lefogadom, hogy a fekete és a fehér típusokat is külön típusjelzéssel látták el :D ;]

[ Szerkesztve ]

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#3492) Den Hadnagy válasza laccy88 (#3490) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Én az edigitalban 3740nel szerelt verziót vásároltam. Minden smooth, semmi baj vele.

Az SSD a szintetikus tesztekben valóban jobb paraméterekkel rendelkezik, mint az eMMC. Viszont a HHDnél az eMMC is nagyságrendekkel gyorsabb, pláne az olyan dolgokban, amelyeknek a felhasználó élményhez van köze, így átlaguser igényeit tökéletesen kielégíti az eMMC is.

Mondom ezt úgy, hogy az "asztali" laptopomban i7+SSD kombó van.

DH

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#3493) Necc válasza k.soma (#3491) üzenetére


Necc
addikt

Ez igy eleg nagy badarsag, lenyeg a lenyeg hogy az SSD onmaga tartalmazza a kontrollert es valami szabvanyositott buszon kommunikal (pl. SATA vagy PCI-E) mig az eMMC eseteben a kontroller a SoC-ban van, es a flash chip valahol az alaplapon foglal helyet.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3494) sanyci


sanyci
senior tag

...van valakinek hdd-s dokkja? Vajon szétszedhető? Rakhatok bele SSD-t a winyó helyett?

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#3495) bandigyerek válasza sanyci (#3494) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Valószínűleg szétszedhető, mert a nem HDD-s billentyű is. De miért akarod kivenni az 500GB-os merevlemezt?

(#3496) sanyci válasza bandigyerek (#3495) üzenetére


sanyci
senior tag

...sokat fogyaszt és van helyette SSD-m. Igaz nem 500-as, de nem is kell akkora az 1TB-s felhőhöz...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#3497) Necc válasza sanyci (#3494) üzenetére


Necc
addikt

Nagyon konnyen szetszedheto, ha a google-n rakeresel szerintem pontos utmutatast is talalsz.
Barmilyen SATA-s hattertarra cserelheto a beepitett HDD, es ugyanugy USB3-on keresztul fog kapcsolodni a tablet fele.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3498) #58000384 válasza Den Hadnagy (#3489) üzenetére


#58000384
törölt tag

Értem, köszi, akkor rendelek is szerintem egy kábelt :K

Amúgy én a dokkolót inkább leszedem a gépről, vagy kikapcsolom a tabletet, mert altatásnál (lecsukásnál is) időnként hallom, ahogy bekapcsol a vinyó, aztán egy idő után leáll, és ezt így rendszeresen.

(#3499) ciceroo válasza Necc (#3497) üzenetére


ciceroo
tag

És az olyan dokkolóban, amiben nincs winyó eredetileg, van lehetőség tárhely beépítésre?

(#3500) laccy88 válasza ciceroo (#3499) üzenetére


laccy88
senior tag

ha kicsit visszaolvasol... nincs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.