Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) #58000384 válasza maxima (#3150) üzenetére


#58000384
törölt tag

Az odáig megvan, hogy nyomod a shift-et, miközben a charm bar-os (Windows+I) újraindításra kattintasz? Bejön a boot menü, és ott elvileg ki tudod választani, hogy eszközről induljon. Kiválasztod az USB-t, és a kompatibilis Linuxnak indulnia kell. De most ezt nem tudom kipróbálni, szóval csak a netről vagyok okos :)

M. Zoltán: Köszönöm, anélkül is megnyitottam a linket, de így tökéletes :D

(#3152) maxima válasza #58000384 (#3151) üzenetére


maxima
tag

Szia!

> Bejön a boot menü, és ott elvileg ki tudod választani, hogy eszközről induljon.
> Kiválasztod az USB-t, és a kompatibilis Linuxnak indulnia kell.

Na itt a gond, eddig semmi módon nem tudtam elérni, hogy itt
megjelenjen/kiválasztható legyen az eszköz. :(

(#3153) maxima válasza maxima (#3152) üzenetére


maxima
tag

Szia!

> Bejön a boot menü, és ott elvileg ki tudod választani, hogy eszközről induljon.
> Kiválasztod az USB-t, és a kompatibilis Linuxnak indulnia kell.

Ez már megoldódott, eszközhiba volt.
Köszi a segítséget.

(#3154) #58000384 válasza maxima (#3153) üzenetére


#58000384
törölt tag

Örülök, hogy megoldódott :)

(#3155) B.i.L válasza Ganz-[HUN] (#3142) üzenetére


B.i.L
senior tag

Köszönjük :R
Első benyomások : remekbe szabott felület - villámgyors,aksi szuper.
Angolul keveset tudunk,így a beállításokban nem is tudom miket nyomtam,majd magyarosítás* után nem állítgattam.Viszont az Outlok bejelentkezési képernyőt állandóan kéri,jelszóval persze - ami lehet a későbbiekben nem is lesz baj.Frissítések megvoltak szoft szinten,de biost nem frissítettem.Egyenlőre minden működik,nincsen fagyás,nem fogy el a ram.

Horgászni mentem...B.i.L

(#3156) margithid válasza B.i.L (#3155) üzenetére


margithid
veterán

Amit megfigyeltem, hogy itt tényleg nem fogy el a ram, ha böngészőben is 10 oldal nyitva volt, akkor max újratöltötte a legrégebbieket.
Igy tökéletesen elég a 2 GB Ram, én még azt hittem, hogy win7 Ram kezelés van win8ban is, ha elfogy a Ram ,akkor belassul a rendszer és magától nem zár be semmit.

(#3157) margithid


margithid
veterán

Amúgy most próbáltam ki, asztali explorer-rel megnyitottam kb 10 youtube videót, voltak közte HD-sak is, Chromeban, jópár weblapot, index, origo, hvg, 444, google térkép, utána pár modern alkalmazást és semmi nem záródott be!
1.8 GB-on volt a memória.

(#3158) axioma


axioma
veterán

Hat nekem a thunderbird ki tudja ugy akasztani, hogy leveliras kozben valamit elkezd a hatterben, es sima betuk gepelese kozben - nincs alt-os spec. karakter - egyszer csak nem a levelbe irok, hanem egybetus bill.parancsokat hajt vegre valamelyik masik ablakban, jellemzoen a thunderbird inboxban... rohadt idegesito, hogy azt se tudom hogy pl. torolt par levelet, konkretan szokott csillagozni, meg thread-et figyelmen kivul hagyni, ilyesmi. Masik gyengebb gepen pont ugyanazokkal a fiokokkal hasznaltam, ott megsem volt ilyen jellegu hiba, csak sima lassulas.
Valaki korabban talan ide irta, hogy valami talan grafikus gyorsitast kell kikapcsolni, de mar elfelejtettem, hogy mit (marmint az IE-ben), hogy kevesebb akadozas legyen. Ha itt volt, megismetelnetek az infot? Bar mostansag csak 1-2 ablak es darabonkent max. 5 ful szokott nyitva lenni, az IE sokkal kevesbe okosan csinalja az elozo munkamenet visszaallitast mint a firefoxnal volt.

(#3159) #58000384


#58000384
törölt tag

Én is hosszasan böngésztem vele, vegyesen mindenféle oldalt megnéztem, sok tab nyitva volt, és be sem lassult a gép, tökéletesen megy.
A 3D-s teljesítmény mérésére felraktam a Sims 2 teljes kiadását (minden kiegészítővel), szépen, gyorsan betölt, maga a játék teljesen játszható, itt-ott grafikai hiba előbukkan, de nem zavaró, viszont kilépéskor a Windows közölte, hogy elfogyott a memória :D De nem zárt be semmit, szóval annyira mégsem.

axioma: Én is Thunderbird-öt használok, több fiókkal egyszerre, de én semmi ilyent nem tapasztaltam levélírás közben.

[ Szerkesztve ]

(#3160) margithid válasza #58000384 (#3159) üzenetére


margithid
veterán

Hm, akkor asztali alkalmazásokkor még kiírja mint win7 esetén?
Reméljük amúgy win10-zel még jobb lesz a Ram kezelés, no meg, hogy elkezdenek a fejlesztők modern és asztali felületre is fejleszteni egyszerre, mert akkor a T100ason egyáltalán nem kell asztali programokat futtatni, max ha kiköti az ember monitorra, egérre és billentyűzetre.
Én már azzal is kiegyeznék ha a wp8 alkalmazásokat portolnák win10re és nekünk is elérhetőek lennének!

(#3161) #58000384 válasza margithid (#3160) üzenetére


#58000384
törölt tag

Szerintem kiírná modern appoknál is, ha komolyabbak lennének. Igaz a Sims 2 nem mai darab, de kell neki gép, meg tudja izzasztani a kis T100-at. De majd még nézegetem, mert a játék mellett futottak más programok is (pl. Origin, Steam), majd kilövöm őket, és nézegetem. Az Origin-t sajnos pont nem, mert abból fut a játék, de érted.

Elméletileg a Win10-zel eljön a közös bolt is, szóval menni fognak még Xbox-on is a WP-s alkalmazások. Én amúgy direkt azért vettem ezt a tabletet, hogy asztali programokat is futtassak :)

[ Szerkesztve ]

(#3162) axioma válasza #58000384 (#3159) üzenetére


axioma
veterán

Hm, koszi az infot a thunderbird-rol, akkor valami helyi nyugje lehet... mar evek ota hurcibalom a teljes beallitas-csomagot tobb rendszeren keresztul, akkor lehet hogy nekiesek es egy tiszta install ala megprobalom csak a leveleket beimportalni, hatha a beallitasoknal van valami gebasz.

(#3163) #58000384 válasza axioma (#3162) üzenetére


#58000384
törölt tag

Az jó ötlet, a Firefox is meg tud bolondulni :) Én is csak simán áthúztam a profilokat, és alaposan belassult utána az egész böngésző. Kitakarítottam, és most jó.

(#3164) margithid válasza #58000384 (#3161) üzenetére


margithid
veterán

Már alig várom a win10-et:)
Én is azért vettem mert van asztali felület, de azt hiszem win10zel ez másodlagos lesz!

(#3165) margithid


margithid
veterán

Na megjött az usb 3-as hubom! Kemény 1760 Ft volt ebayről és 4 teljes értékű usb 3 van igy, tökéletesen lehet használni asztali gépként immár a T100at!:)
Az a durva, hogy ez itthon 8000 Ft alatt nem lett volna megúszható!

[ Szerkesztve ]

(#3166) #58000384 válasza margithid (#3165) üzenetére


#58000384
törölt tag

És ki is szolgálja a 3 eszközt a gép? Mert a táblagépeknek ez nem szokott erősségük lenni, energiatakarékossági okokból. De olyan asztali gépet is láttam, ami szintén nem adott elég nagy feszt az USB-n keresztül, és az elosztóba dugott dolgok nem működtek jól.

Amúgy senki sem használ stylus-t? Mert a neten kb. mindenhol írják, hogy darabosan érzékeli a toll hegyét a T100 kijelzője, és ezért nem túl jó egyik toll sem.

(#3167) margithid válasza #58000384 (#3166) üzenetére


margithid
veterán

Billentyűzet és egér volt rádugva, ment mindegyik, ezek azért nem energiaéhes dolgok.
Egyébként erre is kellett, max még pendrive amit rádugnék, külső vinyóm nincs és nem is tervezek ilyesmit.
Amúgy van tápcsatlakozó a hubon, csak táp nincs hozzá:) Ez a régi tipusú szabvány...

[ Szerkesztve ]

(#3168) #58000384 válasza margithid (#3167) üzenetére


#58000384
törölt tag

Akkor én is elgondolkozok egy ilyenen :) Bár egyelőre még elég egy port is, mert vezeték nélküli billentyűzetem meg egerem is van, egy vevőt használnak.

[ Szerkesztve ]

(#3169) margithid válasza #58000384 (#3168) üzenetére


margithid
veterán

Egyébként lehet egyik usb portot dugja az ember hálózatra, úgy is ad feszt a hubnak, nem tudom, majd ki kell próbálni:)

(#3170) gghrtz válasza margithid (#3169) üzenetére


gghrtz
őstag

Attol fugg milyen a hub. Ha aktiv es van hozza csatlakozas, akkor lehet, de ha passziv akkor nem fog menni.

(#3171) margithid válasza gghrtz (#3170) üzenetére


margithid
veterán

Mindegy, számomra nem is lényeges, szerintem egy usb 3-as port bőven elbír egy billentyűzettel és egérrel, számomra ez a lényeg.
Nagyobb feszt is vesz fel usb 3 ha jól tudom mint usb 2.

(#3172) Ganz-[HUN] válasza #58000384 (#3148) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Nem mindegy.
[ilyet]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#3173) #58000384 válasza Ganz-[HUN] (#3172) üzenetére


#58000384
törölt tag

Úgy értettem, hogy mindegy milyen kapacitív kijelzőhöz való tollat. Ilyesmit nézegettem ebay-en, 2-300 forintba kerülnek, viszont nagyon sok helyen írták, hogy alig használható a toll ezzel a kijelzővel, mert darabosan érzékeli. Ezzel nincs tapasztalatod véletlenül?

(#3174) Ganz-[HUN] válasza #58000384 (#3173) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Nincs, mert surface pro-t használok, és ehhez saját stylust adtak (asszem wacom)

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#3175) Necc válasza #58000384 (#3173) üzenetére


Necc
addikt

A kapacitiv kijelzok mukodesebol adodoan nem lehetseges elterni a bumszli felkor vegu tollaktol, ez az erzekelesi modszer egyszeruen pontatlan vagy csak nem mukodik, ha az erintessel egy bizonyos felulet nincs lefedve.

Ha szamodra mindenfelekeppen fontos a pontos kijeloles (pl. rajzolas celjabol), akkor mindenfelekeppen !rezisztiv! erintokijelzoben kell gondolkodnod, vagy egy olyan kapacitiv kijelzoben, amibe beleintegraltak masfajta erzekelesi modszert is, es tudja kezelni ezeket a "wacom" tollakat is, mint pl.: [link]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3176) #58000384 válasza Necc (#3175) üzenetére


#58000384
törölt tag

Köszi az infót, akkor megelégszek egy bumszli tollal is, aztán majd működik ahogy. Külön digitalizáló táblám az van, csak gondoltam kipróbálnám így is a dolgot, de nem ezért vettem az Asus-t, szóval nem fontos :) Majd ha vettem és meg is érkezett, akkor leírom a tapasztalataim.

(#3177) flegga92 válasza #58000384 (#3176) üzenetére


flegga92
senior tag

Nekem van ilyen tollam, netezni stb tök jó, most kipróbáltam paintben, de darabosan húzza a vonalat, a nagy fejétől nem látod pontosan hova is tedd.

(#3178) #58000384 válasza flegga92 (#3177) üzenetére


#58000384
törölt tag

Köszi, ezt írták külföldi fórumokon is, szóval már tudom, hogy mire számítsak, mire való. Amúgy lett volna lehetőségem 3500 forintért venni, de megnéztem ebay-en, és ránézésre ugyanazt adják 300 forintért ingyen postával, úgyhogy majd ha veszek, onnan veszem :)

(#3179) flegga92 válasza #58000384 (#3178) üzenetére


flegga92
senior tag

annyit megér én is onnan vettem:)

(#3180) B.i.L


B.i.L
senior tag

Valakinek van wifis tv-je*?Azt szeretném tudni,hogy a vezeték nélküli kijelző mit takar?Ki ad minden képet,vagy csak a tartalmakat,úgy mint például a router?
Holnap veszek wifi sticket - kiderül,de addig is izgulok.

Horgászni mentem...B.i.L

(#3181) flegga92 válasza B.i.L (#3180) üzenetére


flegga92
senior tag

Attól függ milyen TV! Ha a teljes képet akarod kirakni akkor Samsungon Screen mirroringnak LG-n Second screennek hívják. Én Samuval próbáltam kis lagg van benne, max mutogatni jó dolgokat másoknak, játszani nem.
Régebbi TV-ken amik tudják a DLNA-t azokon csak a tartalmat tudod kirakni.

(#3182) Arween


Arween
senior tag

A gép megvételével nem jár + tárhely az asus webstorage tárhelyen?

(#3183) pushalias válasza Arween (#3182) üzenetére


pushalias
addikt

Jár, de csak 1 évre.

Honor 9 / HP 8470P

(#3184) MaCS_70 válasza pushalias (#3183) üzenetére


MaCS_70
félisten

És miként lehet aktiválni?

Az ASUS Storage árai egyébként elég barátiak a mondjuk a DropBOXhoz képest...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3185) margithid válasza pushalias (#3183) üzenetére


margithid
veterán

Én amúgy nem is aktiváltam, feleslegesnek érzem a google microsoft box és dropbox megoldása mellett.

(#3186) B.i.L válasza flegga92 (#3181) üzenetére


B.i.L
senior tag

Kösz, :R dél körül kipróbálom mit tud az Lg AN 100-asa*.Azt viszont most tudom,hogy 2nd-t nem tud,hacsak nem szoftveresen.Ha a T100 valamilyen jelet küld ki,az is lehet,hogy a teljes képet is tükrözheti.Input lag nem érdekel,Horgász vagyok :Y

Horgászni mentem...B.i.L

(#3187) pushalias válasza margithid (#3185) üzenetére


pushalias
addikt

Így van, ráadásul ha még használod is, egy év múlva el kell gondolkodnod, akarsz-e érte fizetni. 1 terát meg kapsz egy alap Office365 előfizetés mellé is.

Honor 9 / HP 8470P

(#3188) Arween válasza pushalias (#3187) üzenetére


Arween
senior tag

Na én pont így jártam ...Van arra valami ötlet dropboxól hogyan tudnám átmenteni a cuccaimat asus webstorag-ba?30GB így valami gyors módszer kellene. Lejár a dropbox ingyenes időszakom :(
Office ingyenesen járt a gépemhez akkor is igénybe lehet venni ezt az 1 terrát?

(#3189) MaCS_70 válasza margithid (#3185) üzenetére


MaCS_70
félisten

De hogyan lehet aktiválni?

Számomra egyébként ott jelentkezne az előnye a többiekhez képest, hogy az ASUS routerek AiCloud szolgáltatása a routerre dugott HDD-t szinkronizálni tudja vele.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3190) B.i.L válasza B.i.L (#3186) üzenetére


B.i.L
senior tag

Kiderült : Az egész képet küldi ki :C tehát amit a T100 képernyőjén látunk azt.Intel Widi-t használ.Tapasztalatok később...

Horgászni mentem...B.i.L

(#3191) pushalias válasza Arween (#3188) üzenetére


pushalias
addikt

Jelentkezz be OneDrive-ra és nézd meg. :) Elvileg kellene. Én mindenképppen oda tolnám át.

Honor 9 / HP 8470P

(#3192) MaCS_70 válasza pushalias (#3191) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tudja a fene.
Nekem a OneDrive-val eddig elég vegyesek a tapasztalataim, bár kétségtelen, hogy újabban nincs vele gond.

Viszont talán nem hülyeség előfizetni az ASUS Storage-re, valami 22 $ egy évre a 100 GB.

A Hubic 25 GB-ot ad ingyen, havi 1 EUR a 100 GB.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3193) bounty123 válasza pushalias (#3191) üzenetére


bounty123
őstag

A T100-ashoz az Office Home + Student jár, amihez viszont nem jár 1TB hely, csak az alap ingyenes 15 giga.
http://office.microsoft.com/en-us/buy/compare-microsoft-office-products-FX102898564.aspx

[ Szerkesztve ]

(#3194) Blyan válasza Necc (#3175) üzenetére


Blyan
félisten

del (hülye fejjel nem néztem kiére válaszolok :D)

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#3195) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#3192) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ja, majd' elfelejtettem: MEGA = 50 GB ingyé'.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3196) Arween válasza MaCS_70 (#3195) üzenetére


Arween
senior tag

köszi mindenkinek megnézem ezt a MEGA-t reméljük az 50gb marad ingyenes:)

(#3197) zkiss0


zkiss0
tag

Sziasztok!
Kis segítség kéne: hogyan tudok "+"-jelet/karaktert írni a t100-on?
Nem tudok és emiatt a Billy playerben nem tudok hangosítani - már komoly szintre csökkentettem a hangerőt.
shift-3 nem megy, jobb alsó plusz altgr-el sem megy.

Várom a kedves segítőt!

:R
zkiss

Windows XP, mert megérdemled! :-)

(#3198) gghrtz válasza zkiss0 (#3197) üzenetére


gghrtz
őstag

Fn+F12 billentyukombinaciot probald. Vagy ha a szofzverben akarsz akkor talan a ket ujjal felfele mozdulat a touch padon.

(#3199) zkiss0 válasza gghrtz (#3198) üzenetére


zkiss0
tag

Köszi, ALTGr+ó lett a megoldás az adott szoftverben!
:B

Windows XP, mert megérdemled! :-)

(#3200) maxima


maxima
tag

Sziasztok!

Azt olvastam valahol, hogy a T100-on nem lehet 64 bites oprendszert
futtatni.
Igaz lehet ez?

Üdv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.