Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3851) envagyok


envagyok
veterán

Köszönöm a választ, már csak a hol, milyet, mennyiért kérdésre szeretnék választ kapni :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3852) sanyci válasza envagyok (#3851) üzenetére


sanyci
senior tag

Nézz szét DX-en, aBay-en. Rengeteg féle/fajta létezik....

[ Szerkesztve ]

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#3853) envagyok válasza sanyci (#3852) üzenetére


envagyok
veterán

Tudom, csak nem akarok hónapokat várni, mire megjön :(
Magyarországon ennyire elérhetetlenek ezek?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3854) sanyci válasza envagyok (#3853) üzenetére


sanyci
senior tag

Nem, csak irreálisan drágák...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#3855) envagyok válasza sanyci (#3854) üzenetére


envagyok
veterán

Én még csak nem is láttam, pedig több helyen megkérdeztem..

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3856) BMiklós válasza envagyok (#3849) üzenetére


BMiklós
újonc

Ilyesmi megfordult az én fejemben is.
Vettem is kétfélét BP-n.
Ez volt a második:
Micro USB OTG HUB kábel töltési funkcióval
http://makrotex.hu/Micro-USB-OTG-HUB-kabel-toltesi-funkcioval.html
Az első is hasonló csak az passzív eszköz (abszolút nem tölt).
A másodikon ugyan van egy átkapcsoló, a tablet ki is írja, hogy tölti de gyönyörűen lement az aksi 71%-ra.
Értsd nem tölti! Ha OTG-re rakom akkor viszont átkapcsolja és megjelennek az USB aljzatok.
De úgy belegondoltam, hogy végül is nem megoldható a dolog.
Hogy választod le az eszközt?
Hiszen töltés oldal felől ott lesz az állandó 5V táp.

(#3857) envagyok válasza BMiklós (#3856) üzenetére


envagyok
veterán

Most írták a másik fórumon, hogy vagy

1.:
Veszel egy [link] ilyet, és a sima usb kábelt (Nem OTG) dugod az egyik felébe, a másikba az aktív hubot. Ha így nem megy, akkor kell egy 100kohmos ellenállást forrasztani.

vagy

Egy ilyet : [link] És a microusb anyába kell dugni a töltőt..

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3858) BMiklós


BMiklós
újonc

Ez a kábel a másik amit vettem -de ez sem tölt.
http://www.notebook-alkatresz.hu/micro_usb_hub_kabel-u85239.html#tab_alkreszlet-tab
Pedig az ismertető szerint kellene, hogy menjen.
De erre legalább van gari.
A Makrotex-esre nincs.
Köszi amit linkeltél.
A második az "izgalmas", csak egyenlőre nem találok üzletet sem ahol meglehetne rendelni BP-n.
De viszont találtam egy ilyen oldalt:
http://tech.firstpost.com/news-analysis/how-to-make-your-own-usb-otg-cable-for-an-android-smartphone-29503.html

(#3859) BMiklós válasza SharpSA (#3687) üzenetére


BMiklós
újonc

Üdv!

"Üdv!

A recovery partíciót ki lehet íratni egy pendrive-ra. Arról az egész gép újratelepíthető.
Pendrive-ról bootolni csak a secure boot kikapcsolásával lehet."

Így utólag belevágnék ebbe az akcióba.
De ez a Recovery partició rejtett.
Hogy lehet elővarázsolni?
Az apropóját az adja, hogy az Intersparban most van pendrive akció.
Toshibát hirdetnek, de helyette Kingston van.
8Gb 2000.-
16Gb és 32Gb-st is hirdetnek elfogadható áron.

Üdv BMiklós

(#3860) laccy88


laccy88
senior tag

üdv!
megjött a várva várt bluetooth audio közvetítő eszközöm. Tesztelem. Eddig minden ok, de az NFC nem tudom hogy működik(vagy nem) rajta. Viszont a kérdésem az lenne, a T100 képes kezelni kettőnél több csatornás audiót??? Próbáltam teszthangokkal, az első jobb, és bal jó, a center is a centeren hallatszik, de a JH a JE-n, a BH a BE-n szól. Ezzel a bluetooth kütyüvel(T100->bluettoth->BT box-> optikai kábel->házimozi erősítő, és HDMI-n (T100->hdmi kábel->lg tv->optikai kábel->házimozi erősítő) keresztül is ugyanez a helyzet. :U

(#3861) Ance válasza laccy88 (#3860) üzenetére


Ance
őstag

Kösd össze a T100-at az erősítővel hdmi-n, vezérlőpultban hangbeállítások, jelöld ki az erősítőt és állítsd be. Elvileg úgy fog menni az 5.1-es hang. Azt nem tudom, hogy a bt-n keresztül megy-e.

(#3862) laccy88 válasza Ance (#3861) üzenetére


laccy88
senior tag

sajnos az erősítőmön még nincs hdmi

(#3863) laccy88


laccy88
senior tag

ui.: a center sem szól, csupán a házimozi erősít keveri oda. olvastam, hogy optikai kábelen keresztül sokaknak meggyűlik a bajuk az 5.1 átvitelével. Viszont ha közvetlenül a tv-n játszom le a tesztvideót, ott szépen kiküldi a tv optikán keresztül minden hangszóróra... ki érti ezt :F

(#3864) BullZeye


BullZeye
veterán

Samsung EVO 128GB Micro SD működik benne, felismeri, és írni olvasni is tudja elég jól (19-20 megával lehet rá írni a belső SSDről)

(#3865) envagyok


envagyok
veterán

Esetleg lehetne egy összefoglalót írni az első oldalon tippeltől trükkökről, és aznelérheő legfrisebb driverekről..

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3866) laccy88


laccy88
senior tag

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek! A "touch" internet explorerben miért nem történik semmi, amikor felugró ablaknak kellene megjelennie? Például ha itt hsz. írás közben linkelni akarok, rákattintok a link gombra, de semmi. :F

(#3867) Den Hadnagy válasza laccy88 (#3866) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Ez nekem is feltűnt fórumozgatás közben...

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#3868) Patens


Patens
csendes tag

Előfordul másoknál is, hogy a home gomb random megadja magát, van amikor abszolút nem reagál? Nem óriási probléma, de zavaró.

(#3869) vendingo válasza Patens (#3868) üzenetére


vendingo
veterán

2 hónap alatt egyszer nyomtam meg, hogy működik-e :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3870) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Bluestacks-et próbált már valaki a masinán?
Mik a tapasztalatok?

Üdv.:

DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#3871) margithid válasza Den Hadnagy (#3870) üzenetére


margithid
veterán

Kipróbálta, nem jött be.
Ráadásul ostoba játékokat telepít, amik csak foglalják a helyet...

[ Szerkesztve ]

(#3872) Patens válasza vendingo (#3869) üzenetére


Patens
csendes tag

Ja, értem. :)
Nekem valahogy jobban kézre áll, mint a jobbról behúzás, vagy a tálcás opció.
Most sem működik pl.

(#3873) laccy88 válasza Patens (#3872) üzenetére


laccy88
senior tag

korábban említették, hogy szoftveres hiba lehet, újraindítás után jó?
én is szívesebben használnám, de számomra nagyon nehézkes megnyomni

[ Szerkesztve ]

(#3874) amstro555


amstro555
tag

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem:

Amit megveszek vele: 8.1-es win-t, annak a licenszét úgy veszem meg, hogy ha mondjuk megsemmisül a tablet vagy elvesztem, akkor a 8.1-et feltelepíthetem egy PC-re is? Mint régen, az XP-t vagy a WIN 98/95-öt?

Tudok rá rakni másik orerációs rendszert is? Akár kettős boot-al? Vagy ha akarok, akkor egy XP-t is? Persze anélkül, hogy a garancia megszűnne. Na nem úgy, mint egy routerre egy openwrt-t, hanem mint egy PC-re egy XP-t. Nekem a Linuxos SUSE kellene nagyon...

Szoftveres funkcióit tekintve olyan, mint egy PC win 8.1-el? Tehát feltehetek rá egy PC-s Photoshop-ot is?

Vajon hány évig bírja? Addig, mint egy notesz? Annó az ASUS 600-as PocketPC-m 4 év után meghalt, egyszerűen folyton újrabootolt. Gondolom, semmilyen alkatrész nem cserélhető/bővíthető, mint mondjuk egy PC-ben vagy egy noteszben, úgy, mint RAM, processzor, grafikus kártya, mivel egybe van integrálva...

Szóval nem tudom, egy laptoppal mennyire veszi fel a versenyt. Segítsetek eldönteni! Laptop vagy tablet???

Köszi, bocs a sok kérdésért!

(#3875) Den Hadnagy válasza amstro555 (#3874) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Amit megveszek vele: 8.1-es win-t, annak a licenszét úgy veszem meg, hogy ha mondjuk megsemmisül a tablet vagy elvesztem, akkor a 8.1-et feltelepíthetem egy PC-re is? Mint régen, az XP-t vagy a WIN 98/95-öt?

Ebben nem vagyok száz százalékig biztos, de a licensz a géphez szól, magyarul nagy valószínűséggel csak ehhez használhatod, másik gépre nem átvihető.

Tudok rá rakni másik orerációs rendszert is? Akár kettős boot-al? Vagy ha akarok, akkor egy XP-t is? Persze anélkül, hogy a garancia megszűnne. Na nem úgy, mint egy routerre egy openwrt-t, hanem mint egy PC-re egy XP-t. Nekem a Linuxos SUSE kellene nagyon...

Másik rendszert tudsz rátenni, ugyanúgy, ahogy pl. a linux is kipróbálható rajta telepítés nélkül. Ebből a szempontból olyan, mint egy asztali gép vagy latop. De ebben az esetben nem venném meg a gépet, hiszen az árába bele van építve a win ára. Akkor inkább hasnló árban egy oprendszer nélküli akár használt üzleti lapos, amin nincs semmi, vagy alapból linuxszal jön.

De nehezen látom be, hogy pl. miért akarnál XP-t, vagy bármely olyan rendszert rátenni, aminek a driveres támogatása sem biztos, hogy támogatott, frissülni sem nagyon fog, és pláne nincs érintőképernyőre optimalizálva. Ez egy kiegyensúlyozott gép, ahol a hardver és a szoftver elég jó egyensúlyban van.

Szoftveres funkcióit tekintve olyan, mint egy PC win 8.1-el? Tehát feltehetek rá egy PC-s Photoshop-ot is?

Igen. Semmi különbség nincs.

Vajon hány évig bírja? Addig, mint egy notesz? Annó az ASUS 600-as PocketPC-m 4 év után meghalt, egyszerűen folyton újrabootolt. Gondolom, semmilyen alkatrész nem cserélhető/bővíthető, mint mondjuk egy PC-ben vagy egy noteszben, úgy, mint RAM, processzor, grafikus kártya, mivel egybe van integrálva...

Semmi nem bővíthető, ezek a gépek nem erre vannak kitalálva. Mondjuk olyan videót találtam, amin azt mutatják be, hogyan kell benne akksit cserélni, de ez semmiképpen sem hivatalos eljárás, nyilván garivesztéssel jár.

Szóval nem tudom, egy laptoppal mennyire veszi fel a versenyt. Segítsetek eldönteni! Laptop vagy tablet???

Túl általános a kérdés. Melyik laptoppal és miben vegye fel a versenyt? Teljesítménye abszolút elég tartalomfogyasztáshoz, szövegszerkesztéshez, a windowsos munkakörnyezet lehetővé teszi a komoly(abb)munkát, de nyilván erőforrásigényésebb folyamatokat nem ezen fogsz tudni végezni (pl. grafikai feladatok, modellezés, stb.) Ez egy nagyon rugalmas eszköz, ami mellett szól a kiemelkedő akkuidő (ebben ver egy laptopot), a súly (ebben is), ill. számomra pl. az, hogy nem kell egy laptop batár töltőjét magammal rángatnom, mert ezt a telóm töltőjével is fel tudom tölteni.

Tartósság? A tesztben is írják, hogy nem az örökkévalóságnak van tervezve, mondjuk pl. a billentyűzete nem viselne el sztem napi nyolc órás munkát (ez mondjuk áthidalható BT vagy wireless vagy akár usb-s billentyűvel)... de ez szintén annak függvénye, hogy mennyire vigyázol rá.

Mondjuk a kettő év garancia megnyugtató.

Nekem három fő érvem van mellette: a töltés telefontöltőről, a rugalmasság (szétszedhetőség), passzív üzem.

Remélem minden kérdésedre választ kaptál.

Üdv.:

DH

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#3876) Necc válasza amstro555 (#3874) üzenetére


Necc
addikt

Teljesitmenyben egyenerteku egy laptoppal, sot, meg ra is ver jo par modellre (lassu HDD vs. sokkal gyorsabb eMMC/SSD)

Ami a windows licenszt illeti, sose volt legalis az hogy a windowst A geprol B gepre koltozteted amennyiben OEM (matricas) valtozat jart hozza. Csak a dobozos (BOX) kiadas rakhato egy tetszoleges gepre egy idoben.

Masik operacios rendszert amit majd ra tudsz rakni az majd a 32 bites windows 10 lesz, mas egyelore nem. RebelOS eroteljesen felejtos driverek hianyaban, no meg a 32bites EFI is neheziti me'g a dolgokat.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3877) amstro555


amstro555
tag

Necc és Den Hadnagy!
Köszi a kimerítő választ! Napok óta próbálom magam lebeszélni róla, de minden mellette szól. Itt figyel mellettem, de hétfőig még visszavihetem. Tudom, hülyeség, de még be sem kapcsoltam :) Igazából ami bajom van vele: az élettartam. Egy laptop azért szerintem tovább bírja, olcsóbban javítható. Pl. a flash memóriák, egy pendrive 3-4 évig bírja a folyamatos használatot. Tapasztalatból tudom, mivel a router openwrt-vel megy és a swap partíció folyamatos használatban van, mivel webszerver, torrent kliens, szamba szerver és ftp szerver is egyben. A másik az aksi. Nélküle nem tudom használni, míg egy laptopot simán. A mostani aksik max. 2 évig bírják napi használat mellett. Csak hab a tortán, hogy MS-nek elvből nem szívesen perkálok. Az is gáz, hogy a sok frissítéstől tele lesz a 64 GB. Amúgy zsír! :)

(#3878) Necc válasza amstro555 (#3877) üzenetére


Necc
addikt

Az M$ indzse' adja a windo'zt a 10" tabokhoz is ugyhogy nem sokat lat belole :U

Az elettartam miatt felesleges aggodni, ez nem Apple, nem 2-3 evre vannak tervezve, hanem egy par evvel hosszabbra.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3879) Den Hadnagy válasza amstro555 (#3877) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Én biztos vagyok benne, hogy a technológiai avulás miatt amúgy is cserélni fogod 2 de maximum 3 év múlva. És ez nem azért van, mert a gép gyenge lenne, csak ilyen szédületes iramú a fejlődés.

Az akksin én se paráznék, ráadásul pont az az alkatrész, amit a 2 éves gari lejárta után barkácsmódszerekkel is cserélhetsz. Ráadásul annyi kraft mindig lesz benne, hogy rátedd a gépet pl. egy 4 amperes töltőre, és onnantól kezdve úgy menjen...

Miért lenne tele a 64 gb? De ha tele is lesz, veszel bele egy 128 gigás sd kártyát, és annyi. Amikor ez szükségessé válik, már úgyis fillérekért fogják utánad dobni. A flashmemóriák az itteni olvasmányaim szerint még extrém használat mellett is elmennek évekig, de ha a főbb műveleteket, a nagyobb adatmozgást az utólagos sd-re bízod, akkor van lehetőséged cserélni, vagy olyat veszel, amire adnak vagy öt év garanciát, ha netán lehalna.

A magam részéről alaptalannak tartom a félelmeidet. Csak használd. Meg fogod szeretni.

Üdv.:

DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#3884) Patens válasza laccy88 (#3873) üzenetére


Patens
csendes tag

Jó párszor lett ki- és bekapcsolva azóta, de a helyzet nem változott. :( Sebaj, valamikor úgyis visszajön, majd meglepetés lesz. :D

(#3885) #58000384


#58000384
törölt tag

Én csak azt nem értem, hogy egy Win8-cal előtelepített gépre (legyen tablet vagy laptop) mi a fenéért kell Linuxot húzni? Vagy véletlenül XP-t? Többször látom ezt, de nem értem. Ha valaki megveszi a rendszert, akkor az maradjon ott. Boltban 27 ezer, erre meg telepítve van (+ az Office 2013 is). Linuxhoz jó a 60 ezres laptop is, XP-hez meg a 10 éves P4.
Erre a tabletre semmit sem lehet telepíteni, max. egy Win10-et frissítésként. Nincsenek driverek, nem fog semmi működni más rendszeren és csak időpocsékolás lenne.

amstro555: Ha nem akarsz fizetni az MS-nek, akkor keress egy laptopot amin freeDOS van telepítve és meg van oldva a kérdés.

Necc: A Windows < 9" képernyőkhöz ingyenes, a T100-hoz nem.

(#3886) margithid válasza amstro555 (#3877) üzenetére


margithid
veterán

64 Gb mitől lenne tele frissítésektől? Win8 nem foglal ennyit, meg win10 se fog.
Szerintem ez a gép még 2-3 év múlva is bőven használható lesz átlagfeladatokra.
Ramtól féltem, hogy kevés lesz, de win8nak más a Ramkezelése mint win7nek.
2 év garancia megnyugtató számomra.

(#3887) Necc válasza #58000384 (#3885) üzenetére


Necc
addikt

[link] :U

Ugy olvastam hogy mar 10" -ig ingyenes de csak a 32bites, es jovore tervezik kiterjeszteni az ingyenesseget a 11" es 12" eszkozokre is.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.