Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) Fkris


Fkris
őstag

Nemreg irtam, hogy BIOSban ragad a ketyere, felidegesitett, a sarokba vagtam(najo, felretettem a dohanyzoasztalra), majd par nap utan bekapcsoltam.
Bebootolt W8.1be, szoval vagy egy mesterseges intelligencia javitotta meg, vagy terminator.
Mindenesetre megjavult!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#4752) margithid


margithid
veterán

Nálam még nem frissült win10re a gépem. Másnál is ez a helyzet?

(#4753) vendingo válasza margithid (#4752) üzenetére


vendingo
veterán

Nálam se.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#4754) gg72 válasza margithid (#4752) üzenetére


gg72
veterán

Nálam se, pedig ma próbáltam kierőszakolni a korábban leírt módon, egy ideig úgy tűnt, hogy fel is megy majd, de leállt a telepítés azzal, hogy "hiányzik egy frissítés". Így hagytam és most várok, mikor lesz hajlandó magától feltelepülni.

(#4755) CyberPunk666 válasza vendingo (#4753) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

A napokban döntöttem úgy, hogy kéne nekem egy 2:1-ben gép, és az első ezer hozzászólás után igen bizakodó is voltam a dologgal kapcsolatban, ám az utolsó ezer után már egyáltalán nem vagyok derülátó.

Olyan érzésem van, mintha legalább a fele hibás lenne, és még mellé lenne egy rakás szoftveres probléma is.

Ezek most akkor használhatóak rendesen és működnek? Nagyon zabos lennék, ha egyszer felemelném és végigrepedne a kijelző. Meg a gyári összeállításban nem mennek dolgok, ameddig nem frissítesz meg ilyenek?

Eléggé elbizonytalanodtam, de tulajdonképpen nem nagyon van vetélytársa ebben a kategóriában. :(
Az egyetlen, amit még ennyiért kapni az az ACER switch gépe, de az rosszabb specifikációjú, vajon azzal is ennyire sok a gond?

(#4756) bounty123 válasza CyberPunk666 (#4755) üzenetére


bounty123
őstag

Nekem több, mint 1 éve éve van meg és semmi baj vele, azon túl, hogy normális tabletes program kb. nincs win8-ra.

[ Szerkesztve ]

(#4757) CyberPunk666 válasza bounty123 (#4756) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Pont ezt mondtam, hogy akkoriban még mindenki áradozott, de azóta meg nagyon megszaporodtak a panaszok.

Tablet módban nekem csak doksi olvasásra és netezésre kell egy tablet, mert kényelmesebb. Arra, hogy a buszon használjam, hogy az ágyban használjam egy tablet nagyságrendekkel jobb, mint egy notebook. Kb a munkán kívül ki is tudná váltani a nagy gépet. Videó, net, tanulás ezekre tökéletes.

Notebook módban pedig lenne egy rendes gépem, amin tudok visual studiot is használni (perszer nyilván tudom, hogy csak limitáltan), meg bármilyen megszokott programot, meg mennek azok a honlapok, amik tableteken és telefonon nem működnek, az eszközöket is tudom használni hozzá, mert win driver van...
Szóval tényleg arra jó, hogy kettő az egyben.

Ezért nekem teljesen mindegy, hogy milyen tabletes program van rá, mert amire nekem kell azt tudja. Ezért nem veszek pl droidosat vagy ipadet. (mondjuk utóbbit az ára miatt is kerülöm)

(#4758) bojan válasza CyberPunk666 (#4757) üzenetére


bojan
tag

Nekem több mint 1 éve van, szerintem nagyon jó. Már win 10 van rajta azzal még jobb lett. A tablet mód kapcsoló szerintem nagy ötlet, így laptopként és tabletként is jobban használható.

(#4759) gghrtz


gghrtz
őstag

Hát nem egy droid tab, az tény. Mókolni kell vele, mire használható lesz. Frissítések, driverek. A műanyag változat nagyon gyenge, én ha most vennék, tuti a fémre szavaznék. Cserébe brutál üzemidő, normális billentyűzet, x86, gyors, és most is a tévére van kötve, és ezen gépezek. Keveset fogyaszt, es nincs hangja, valamint nem fűt be. Ami külön tetszik, hogy nincs hátlapi kamera, csak előlapi, ami bár 1,3MP, cserébe rendes fénynél kifejezetten szép képet ad. Mostanában viszont tényleg sok a selejt sajnos.

(#4760) Ance válasza CyberPunk666 (#4757) üzenetére


Ance
őstag

Lehet azért sok a panasz, mert csak azok írnak, akiknek bajuk van vele. Nekem lassan 2 éve megy hiba nélkül. Egyébként a panaszok többségéből az látszik, hogy a hiba pár nap alatt előjön. Vedd meg, használd pár napig annélkül, hogy nagyon belaknád és akkor nem anyázol nagyon, ha vissza kell vinni. Ha letelik a pár nap, lehet telepítgetni.

(#4761) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Veszek egyet, de kötök rá biztosítást.
Amúgy olyan is volt itt, aki kettőt vitt vissza...

Bestbyte vagy edigital? Hol járok jobban?

(#4762) #82595328


#82595328
törölt tag

Nemrég frissítettem Windows 10-re, igazából jobban tetszik, mert megszűnt az az idegesítő hibrid (tablet, PC) működés. Szóval nem tervezem, hogy visszaállok 8.1-re.
Emiatt viszont felmerült pár kérdésem:

Letöltöttem a Windows telepítőt innen: [link], csak nem tudok vele mit kezdeni. Vagyis el tudom indítani a setup.exe-vel, de ehhez futnia kell a Windowsnak, de mi van ha nem indul el a Windows?
Tehát a kérdéseim:
1. Hogy tudom elindítani a telepítőt, a Windows indítása nélkül? Sajnos az F2 -> BIOS boot sorrend beállítása után sem indult USB-ről, gondolom az UEFI miatt. Az a fura, hogy 8.1 alatt legalább a gépházból speciális indítással tudtam USB-ről bootolni, 10-nél ezt az opciót nem találom.
2. 64 GB-s verzióm van. A rejtett partíción lévő 8.1 mentés feleslegessé vált. Innentől 2 lehetőségem van:
a, letörlöm, és hozzáfűzöm a Windows partíciójához (ez szerintem menni fog)
b, oda készítek egy mentést, ahonnan vissza tudok állítani.
Ezeket hogyan lehet megcsinálni? Sajnos a gépházban valahogy nem igazodtam el a lehetőségek között.

Azaz összefoglalva 2 dolgot szeretnék:
1. Egy olyan megoldást, amivel újra tudom telepíteni a Windows 10-t, akkor is ha az nem indul.
2. A rejtett partíción lévő Windows 8.1 feleslegessé vált. Vagy megszüntetném, vagy kicserélném Windows 10 mentésre.

(#4763) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Miért nem lehet egyébként rá 64 bites OS-t tenni, ha a cpu 64 bites?

(#4764) bounty123 válasza CyberPunk666 (#4763) üzenetére


bounty123
őstag

Ha jól értem a 32 bites uefi miatt. De amúgy sincs semmi értelme egy fixen 2GB memóriájú gépre 64 bites os-t tenni.

(#4765) gghrtz válasza CyberPunk666 (#4763) üzenetére


gghrtz
őstag

Meg driverek sincsenek hozzá.

(#4766) CyberPunk666 válasza bounty123 (#4764) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Azért a 64 bit több, mint memóriacímzés, és eszközök esetében is előnyösebb manapság már a 64 bit, nem mindenhez van 32 bites driver.
Együtt lehet élni vele, de érthetetlen.

Mármint találtam olyat, hogy eleinte csak 32 biten ment az, hogy kapcsolódva maradjon alvó állapotban is, emiatt egy csomó tablet lett ilyen, de azóta ez már nem igaz, de akkor ezek szerint az asus nem frissített :(

(#4767) satz18


satz18
őstag

Én is feltettem a win10-et. Update verziót választottam. Így semmi féle probléma nem volt. Minden program ugyan úgy működött tovább mint előtte, és a gép sem lassult semmit. Szóval én sztem hanyagolni fogom a tiszta telepítést. Azt még lehet egyszer megteszem, hogy visszaállítom eredeti 8.1-re és onnan fel updatetel a win10, de mivel egy teleszemetelt gépen is ennyire simán működött dolog, lehet hagyom így az egészet.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4768) Ispy


Ispy
veterán

Én is felraktam most reggel a 10-et (T100TAM), kicsit több, mint 1 óra volt, azóta megy rendesen. A végén az asus update jelezte, hogy frissíteni kell a tapipad driverét (egyébként addig is ment), ezt megtette és azóta is megy rendesen.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#4769) lafaty80


lafaty80
őstag

Nem tudom ki hogy van vele, de üzemidőben nekem sokat dobott a win10.
Eddig 8.1 alatt ha ott hagytam a cuccost, 3 nap után már csak 5-6%-on volt. Most 3 nap után 70% állt és megnéztem egy sorozatot és 66%-on megállt... :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#4770) gghrtz válasza lafaty80 (#4769) üzenetére


gghrtz
őstag

Ez jo hir. Ugy tunik, hogy javitottak, h alvo allapotban ne fushasson semmi,ami szivja az akkut. Ebben botranyosan szar a win8.

(#4771) CyberPunk666 válasza lafaty80 (#4769) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ennyit nem tud az OS. Más lesz a háttérben.

Például olyasmi, hogy standby connection és hasonlók...
Más beállítás is kell ehhez.

(#4772) Zugi


Zugi
aktív tag

Sziasztok! Múltkori szívásom után visszavittem a boltba a gépet, amiben valóban nem volt vincsi, pénzt visszakérve egy másik boltban kicsit drágábban ugyan, de mégis megvettem:)

A gépemre egyből feltettem a Windows 10-et. Kicsit hosszadalmas egy telepítés volt, a bekapcsolástól számítva 3 órát vett igénybe az egész folyamat...

Most olyan kérdésem lenne, hogy használ -e valaki mobilnetes USB sticket a géphez? Nekem kétféle is van, de sajnos egyiket sem ismeri fel. Van egy régebbi ZTE, aminél a stick rádugása után egy kis segédprogramnak kellene elindulnia, de ez nem történik meg. Illetve egy újabb Huawei stick, aminél nincs segédprogram, hanem webes felületen IP címet megadva lehetne a menüjét elérni, de ezt sem látja. Vajon mit lehet e helyzetben tenni? Ez a Win10 miatt lehet, vagy valami speciális beállítást igényelne? Nem találok a gyártói oldalakon semmi Win10-re utalást, lehet ez a probléma? Van valakinek e téren tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#4773) CyberPunk666 válasza Zugi (#4772) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Azt hiszem win10-ben (VÉGRE) alapértelmezetten le van tiltva, hogy a pendrive automatikusan induljon.
Aztán ha már egy netes felület kell az egyiknek amit IP alapján érsz el, ahhoz meg már driver is kell.

(#4774) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Na, most már én is egy boldog tulaja vagyok egy ilyennek, 64+500GB és Z3775 kombinációban.

Eddig nagyon tetszik, külön meglepődtem rajta, hogy annyira pontosan az érzékelése, hogy simán elsőre, megszokás nélkül is tudom használni a hagyományos asztalt érintve.

(#4775) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Érdemes rá fóliát tenni? Hol lehet rá dedikáltat kapni?

(#4776) bounty123


bounty123
őstag

A win10-et hogyan, honnan telepítettétek? Nekem nem dobta fel még, hogy szeretném-e.

[ Szerkesztve ]

(#4777) kazy76 válasza bounty123 (#4776) üzenetére


kazy76
aktív tag

innen

Samsung Galaxy S8_Samsung Galaxy J5 2017

(#4778) XabaS


XabaS
csendes tag

Nekem nem jelent meg még a frissítési ikon alul. Mindenki másnak igen?

(#4779) CyberPunk666 válasza XabaS (#4778) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nekem igen.
A windows frissítések be vannak kapcsolva egyébként? Mert azzal együtt jön ez is.

(#4780) Ispy válasza XabaS (#4778) üzenetére


Ispy
veterán

Menjél be a vezérlőpult/windows update menübe és futtassál kézzel egy keresést, ha dob föl frissítéseket, akkor azokat tedd fel, aztán addig csináld ezt, amíg végül nem talál semmit.

Mikor a végére érsz már ott kell lennie az ikonnak a tálcán.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#4781) XabaS válasza Ispy (#4780) üzenetére


XabaS
csendes tag

Akkor nálam valami gáz van. Be sem töltődik az update. Különben is mostanában lassúnak találom. Húzhatom újra, vagy valami egyszerűbb megoldás?

(#4782) Ispy válasza XabaS (#4781) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem is ezt csinálta, a megoldás az, hogy vársz jó sokat, aztán egyszer csak magához fog térni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#4783) Fkris


Fkris
őstag

EZT nézzétek meg!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#4784) Fkris válasza Fkris (#4783) üzenetére


Fkris
őstag

Feltételek!!!!!!!!!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#4785) bounty123 válasza Fkris (#4784) üzenetére


bounty123
őstag

Igen, ezt a metrón is hirdetik. Életemben először szurkolnék, hogy romoljon el egy kütyüm :) A T100 előtti Asus Vivotabbal meg is nyertem volna, alaplapot cseréltek benne kb. 3 hónapos korában.

[ Szerkesztve ]

(#4786) XabaS válasza Ispy (#4782) üzenetére


XabaS
csendes tag

Köszi az infót. 4 óra nem volt neki elég. Meguntam, és újraindítottam. Valahol belefagyott az újraindításba, ezért hosszan nyomva a bekapcs gombot leállítottam. Normál bekapcsolás, ellenőrzés, és megy. Már két hónapja nem volt frissítés! Hogy történt, nem tudom.

Ha minden ok, akkor frissítek 10-re. Bár lehet, hogy nem ártana neki 1 újrahúzás, aztán menne fel a 10. Mit javasoltok?

(#4787) CyberPunk666 válasza XabaS (#4786) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Frissíts a 10-re, aztán VÁRD MEG míg a thisPc rendszerinformációknál azt írja, hogy aktiválva, és ezután a 10-et húzd újda a beépített újratelepítővel.

Ha már újrahúzod, akkor a végleges rendszert és ne azt, amit felülcsapsz.

(#4788) bounty123 válasza XabaS (#4786) üzenetére


bounty123
őstag

Szerintem frissítsd, aztán nézd meg, tapasztalsz-e furcsaságot, hibát. Ha nem, akkor teljesen felesleges újrahúzni 0-ról.

(#4789) satz18


satz18
őstag

Én azóta egy teleszemetelt lenovo x60-ra is felraktam és gyorsabb lett mint előtte. Tök értelmetlen újra húzni. Amit viszont érdemes, hogy pl AVG Tuneup-pal leszedni a régi fileokat, ugyanis egy csomó rajta marad a régi rendszerből. Ezzel lehet nyerni 5-10 GB-ot rendszertől függően.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4790) Fkris válasza bounty123 (#4785) üzenetére


Fkris
őstag

Az a baj, h regisztrálni kell a vásárlás után 15 nappal, és csak a júli 15 től vásárolt kütyükre érvényes :/
Ismerős is ezért járt pórul, neki most rakoncátlankodik valamit.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#4791) flegga92 válasza Fkris (#4783) üzenetére


flegga92
senior tag

Kíváncsi leszek meddig fog Magyarországon tartani az akció. Tuti megpróbálnak majd egyesek trükközni. Nekem alaplapot cseréltek a T200-ban a wifi miatt ami majdnem ugyan olyan pocsék maradt mint előtte volt.

(#4792) XabaS válasza CyberPunk666 (#4787) üzenetére


XabaS
csendes tag

Minden frissítés telepítve. Win 10 ikon a helyén. Rámentem és amikor kérdezte, hogy mi az emil amire kapom az értesítést, kiléptem, mert nem voltam biztos a címben. Ezt követően újra elindítottam, és amikor rábökök az értesítést kérek felületre kilép. Ez üzemszerű? Meddig kell várni, vagy elkapáltam már a dolgot a kilépéssel?

(#4793) Man0gatya


Man0gatya
aktív tag

Sziasztok frissitettem a ketyerét win 10re de az asus logo után megint az jön majd se kép se hang. Mi lehet vele? Hogy kell biosba belépni?

(#4794) #82595328 válasza Man0gatya (#4793) üzenetére


#82595328
törölt tag

A BIOS-ba belépéshez indításkor F2-t nyomsz.

(#4795) n42


n42
tag

sziasztok, Windows 10 alatt működik valakinek a mini hdmi?

(#4796) kommunism


kommunism
aktív tag

Következő lenne a kérdésem: van egy t100-as masinám(windows8.1 el rajta). Hogy megy az újratelepítés az ilyen masinákon? Van valamiféle hard reset? Plusz mennyivel fog ez változni a windows 10 telepítése után?

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#4797) zsola32


zsola32
őstag

rászántam magam a frissítésre.
mint írtam, nekem jelzett az ablak hogy elérhető a w10.
a windoes update-ról tölti le a frissítést a file 1985,3 mb. lelenleg 46% jött le - itt tartok.

(#4798) Ispy


Ispy
veterán

Win10 frissítés óta mintha jobban melegedne a készülék. Tapasztalt ilyet más is? Főleg netes videók nézése melegíti fel, de eddig ilyen gond nem volt. :U

Ja és az aknakereső az gyilkos, kb. 1 perc és forró a hátulja, nem hiába bonyolult egy játék ;]

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#4799) zsola32


zsola32
őstag

felment a win10, elsőre tetszik, azt hiszem

a Microsoft edge nevű csodát hogyan lehet rávenni arra, hogy a google legyen az alapértelmezett?
ha le tudnám szedni, az is okés lenne...

a második kérdésem az lenne hogy ha 4 postafiókom is van, akkor mind a négyet nézi egyszerre a posta?
(8.1-ben így volt)

köszi

(#4800) Kovács Zoli


Kovács Zoli
tag

A win 10-ért fizetni kell 1 év múlva, vagy teljesen ingyenes?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.