Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

micsoda izgalom :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) Yany


Yany
addikt

MSI-ről miért nem beszél a cikk? Az is ott van a forrásban már egy ideje, ráadásul hétfőre várják a szállítmányt:

"MSI Radeon RX 580 GAMING X and 570 GAMING X are also listed online (note that stock is expected next Monday, April 10th)."

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#3) Televan74


Televan74
nagyúr

MISI Gaming X -ről nincs infó? :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) AxBattler


AxBattler
félisten

"UPDATE:
MSI Radeon RX 580 GAMING X and 570 GAMING X are also listed online."
LINK

Az 560-asok hol maradnak? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5) Raysen623


Raysen623
addikt

560-as most nem lesz? Megint hagynak egy lyukat?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6) zzola


zzola
félisten

Ez az, amit nem várok/vártam. Előre lépés kb. semmi...

(#7) #16939776 válasza arn (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez lesz a kifinomult 480, nem bánom ha rájönnek "hogyan lehet jobban csinálni", fejlesztenek rajta.
Az más kérdés hogy ki mit vár el tőle: min.+200%?!. ;]
De a hozzáállás tetszik, mert nem érződik az erőlködés, kapkodás ami magabiztosságra utal, szóval valamit tudnak...

[ Szerkesztve ]

(#8) nubreed


nubreed
veterán

Hát már kb egy hónapja lehet tudni, hogy április 18 -ra tolta ki a startot az AMD.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#9) Yutani válasza zzola (#6) üzenetére


Yutani
nagyúr

El is olvastad a hírt, vagy csak bebüfi valamit? :U

Az újdonságok egyébként nem tipikus átnevezések lesznek, ahogy arról korábban szóltak a pletykák. Az AVFS rendszerük ugyanis kiegészül az LDO-val (low-dropout regulator), ami összességében nagyobb órajel beállítását teszi lehetővé alacsonyabb üzemfeszültség alkalmazásával, és ezzel csökken a fogyasztás is.

#tarcsad

(#10) guftabi96


guftabi96
addikt

És ezek miért nem 4x5 néven jönnek?

#KeepFightingMichael

(#11) -KP- válasza Yutani (#9) üzenetére


-KP-
addikt

sorry, de zzolának igaza van. ez ilyen nesze semmi fogd meg jól,max egy ránc felvarrás. bőven kimeríti az egyhelyben toporgás fogalmát.

(#12) nubreed válasza -KP- (#11) üzenetére


nubreed
veterán

Szokásos AMD hozzáállás. De majd májusban jön a Vega.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#13) sas55


sas55
aktív tag

Ez minek Vega kellene már. :B

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#14) -KP- válasza nubreed (#12) üzenetére


-KP-
addikt

szerintem ezt így nem lehet kijelenteni. mindkét gyártónak voltak hasonló húzásai.

(#15) arn válasza #16939776 (#7) üzenetére


arn
félisten

kicsit megnyomjak az orajeleket, azt csok.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16) Televan74 válasza arn (#15) üzenetére


Televan74
nagyúr

Egyből kisimulnak az fps számok! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#17) AxBattler


AxBattler
félisten

A szellemi zigótáknak: ez egy szájbavert frissítés, nem architektúra váltás, nem új termékskála, csak csiszolás, optimalizálás! Már előre le lett írva kb. hússzor, szóval aki emiatt fanyalog, az max. a tájékozatlanságáról állít ki bizonyítványt.
:(((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18) #16939776 válasza arn (#15) üzenetére


#16939776
törölt tag

...miközben nem nőtt annyit a fogyasztás mint az órajel emelés indokolna... Stepping+fejlettebb táp.
Aki eddig vakarózott a 480 teljesítménye miatt, az veheti az 580-at, vagy olcsóbban a 480-at (570).

Ez miért kevés?

[ Szerkesztve ]

(#19) antikomcsi válasza Yutani (#9) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Én elolvastam ezt a cikket is, meg a neten a többit is.

Szimpla átnevezésről van szó.

(#20) cskamacska válasza zzola (#6) üzenetére


cskamacska
addikt

Ez így nem teljesen ígaz, mert az RX560-as elvileg 1024 shader egységgel jön, ez 460-nál még modding kérdése volt.

Duracellm...Aki eddig vakarózott a 480 teljesítménye miatt

Az ugyanúgy vakaródzhat továbbra is, mert GTX1070 nem lesz belőlük a nagyon enyhe tunyingnak hála. ;]

De viccen kívül, Raysen623 rátapintott a problémára, bezony lukas lesz az idei felhozatal: lesz félsebességen 550/560, lesz teljes sebességen 570/580 jó közel egymáshoz, meg duplán Vega valahol GTX1080 körül(AMD reményei szerint 1080Ti felett), de GTX 1050Ti/1070 által uralt lukakban meg semmi. :F

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#21) DigitXT válasza AxBattler (#17) üzenetére


DigitXT
félisten

De hogy ha a fanoknak ilyen triviális, hogy ez nem új termékskála, akkor
miért akarják a laikusoknak új névvel új termékskálaként eladni? Nem ez
az első eset. Mondjuk én anno az nV-től is a 485-öt vártam, de végül 580
néven vettem meg, szerintem megirigyelték tőlük, koppintják a stratégiát.

(#22) R3laX


R3laX
addikt

Ha mennek egy 1550/2400-at stabilan, extrém esetben(lehetetlen) 1650/2500-at, rendben lesz. :K :D

(#23) AxBattler válasza DigitXT (#21) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez igaz, lehet hogy szerencsésebb lett volna az 5-ös végződés, de így meg nagyobb a marketing értéke.
Business as usual.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24) Cifu válasza DigitXT (#21) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mert a vásárlók elsöprő többsége nem fan? :DDD

Nekik az a lényeg, hogy ez már újabb, gyorsabb...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#25) nubreed válasza DigitXT (#21) üzenetére


nubreed
veterán

Már nagyon régóta lehetett tudni, hogy egy ráncfelvarott rebrand lesz az egész 5xx sorozat, szerintem még a PH is írt róla, de amúgy minden netes szakportál megírta. Aki olvas ilyeneket, tisztában lehetett vele, nem kell ahhoz fanboynak lenni. A kérdésedben meg szerintem benne van a válasz.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#26) Dhampir


Dhampir
félisten

Vajon a notebook gyártók részéről mikor várható a mobil verzióval ellátott konfigurációk megjelentetése?

(#27) Duree


Duree
veterán

Ahogy az angol mondja "a Puding próbája az evés" Meglátjuk , hogy mire kévesek.

duree54

(#28) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

RX 560-os Lenovo Legion Y520-ról semmi infó?

(#29) #16939776 válasza cskamacska (#20) üzenetére


#16939776
törölt tag

Attól függ, hogy hogyan tagozódik a termék skála, hogy hány félé képen lehet a kétféle legyártott GPU-ból, működő képes gpu-t "vágni".. ezért darabos a paletta.

[ Szerkesztve ]

(#30) geratn


geratn
tag

Kíváncsian várom a teszteket, de ahogy saccolom 5-10% közötti gyorsulás várható mindössze.

(#31) nubreed válasza geratn (#30) üzenetére


nubreed
veterán

Igen, legjobb esetben, egy ráncfelvarrás ennyit tud.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#32) pohár válasza Yany (#2) üzenetére


pohár
félisten

yep, azok már raktáron is vannak, más márka nincs is még, csak MSI-ből

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#33) tothja


tothja
kezdő

Ez inkább pszichológiai dolog, hogy a vásárlók egyre növekvő számokat lássanak a boltok polcain radeon színű dobozokon (ez a fejlődés az átlag usernek), és minél több piros dobozt. Jelenleg bármilyen offline boltban a VGA dobozok 80%-a zöld.

(#34) Kansas


Kansas
addikt

Nincs itt semmi látnivaló, csak az történt ami előre várható volt: behúzták a Polarisokat meg a Vega-kat egy lineupba.
Két választás volt:
- A Vega RX 4xx néven jön(pl. RX 490), de akkor azon pampogtak volna a népek hogy az már majdnem egy éve kijött lineup, miért abba jönnek az új kártyák
- Kihozzák a Polaris-t az RX 5xx-es lineupba némi finomítással- ezt választották

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#35) Yutani válasza DigitXT (#21) üzenetére


Yutani
nagyúr

+Antikomcsi

Egy másik topikban már kifejtettem, hogy miért kellett ezt meglépnie az AMD-nek szerintem:

- Adott az RX 4xx széria, ami lassacskán 1 éve a piacon van. Ez amolyan hiányos széria, mivel csak közép- és belépő szinten kínál megoldást.

- A hamarosan érkező VEGA-t az AMD már nem akarja a lassan egy éve megjelent 4-es szériához csapni. Ha most a 4-est bővítenék, akkor az még sokáig a piacon lenne, ami marketing szempontból az AMD szerint valószínűleg hibás döntés lenne (Nvidia megtehette, hogy kihozta az 1080 Ti-t, mert erős brand, nem sürgős a GTX 2xxx széria kihozatala, szárnyal a Paszkál).

- Az újdonságnak tehát mindenképpen új szériát kell indítani, ez pedig az 5-ös lesz, mivel annak a csúcsa lesz a VEGA, még ha a nevében nem is szerepel az RX 5xx. (Azt nem tudjuk, hogy lesz-e RX 590, és abban mi lenne.) Ráadásul ez a széria fog menni a Pascal 2.0 ellen is, ami valszeg új széria lesz (GTX 2xxx), így muszáj frissíteni a megnevezést AMD oldalon is, hogy a következő egy évet ezzel folytassák.

- A 485 és 475 valószínűleg azért nem jelent meg, mert semmi értelme nem lett volna ilyen speckókkal, amit most látunk. Inkább indítják vele az 5-ös szériát, így nem kell még egy lépcsőt beiktatni, hiszen akkor rá kellett volna még erre is tenni egy kicsit, és valszeg ebben az uarch+gyártástechnológia kombóban már nincs több, vagy nem akarnak többet beleölni.

- Az AMD-nek nincs büdzséje a HD 7xxx széria óta arra (már abban is volt egy kakukktojás, 7790), hogy egy szériában egységes GCN verziót jelentessenek meg, és ez továbbra is így lesz.

(#34) Kansas: Pontosan, ugyanazt mondjuk, csak én bővebben kifejtettem. :R

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#36) Egon válasza Yutani (#9) üzenetére


Egon
nagyúr

LOL, a GF 4 MX-ek negyedennyre sem voltak átnevezett GF 2-k, mégis ez él róluk máig a köztudatban.
Ezen termékek korrekt jelölése a 485, 475 stb. lett volna, de nyilván a marketing döntött.
Nem mintha nV-vonalon nem lettek volna hasonlók (sőt: szerencsétlen 8800 GTS hányszor is lett átnevezve?), de azért a kettős mérce ugyebár nem szép... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#37) Egon válasza Yutani (#35) üzenetére


Egon
nagyúr

No ez egy korrekt hozzászólás, egyt is értek vele, csak éppen az előző háeszeddel nem igazán kompatiilis (attól, hogy az AMD oldaláról logikus, még "majdnem-átnevezés", és aki ezt felveti, az nem "bebüfi"').

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#38) AAAgold


AAAgold
senior tag

nem teljesen mindegy, hogy hívják őket?

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#39) 360xbox360


360xbox360
tag

En sem ertem ezt az atveres dolgot. Ha gyorsabb lesz az rx570, mint a 470 azonos arban, akkor megveszem azt helyette es fosok, hogy mivan a dobozra rairva, mint nev :D

(#40) lezso6 válasza Egon (#36) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez valami olyasmi lesz, mint a GTX 480 és 580. Vagy inkább 680 vs 770.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41) Yutani válasza Egon (#37) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ezt a gondolatmenetet korábban írtam, az órajelet és fogyasztást érintő fejlesztésről most olvastam először.

Végül is ez nem egy szimpla átcímkézés (mint pl. 7970 -> R9 280X), hanem fejlesztettek valamit rajta, még ha sokat nem is. Meglátjuk, mire elég, várom a teszteket. Ettől függetlenül nem cserélem az RX 470-emet RX 570-re. :DDD

#tarcsad

(#42) myckey


myckey
veterán

Frankó!

Akkor lassan jöhetnek a VEGA-k is....aztán lesz mire cserélni a tunyingos RX 480 -at. :C ;]
Mer 580-ra biztos nem fogom.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#43) Yutani válasza myckey (#42) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ezek a kártyák nem nekünk készültek. :N

#tarcsad

(#44) Pete55555 válasza geratn (#30) üzenetére


Pete55555
addikt

És 5-10% teljesítmény növekedés, meg kb ugyanennyi fogyasztás csökkenés miért nem elég itt sokaknak?Ugyanolyan áron?

Oké, nem 500% teljesítmény növekedés, de ez csak egy frissítés. Az új név meg kell a marketing miatt, más gyártó is csinált már ilyet...

Akinek meg 1070-1080 szint kell, arra ott lesz a vega.

470/480 meg valszeg olcsóbb lesz, és marad még egy darabig a boltokban, míg van készlet - hozzátenném, hogy így is a 470-nek van a legjobb ár/teljesítmény mutatója a jelen palettából 460-tól 1060-ig.

...Szeretem leracsniztatni...

(#45) MolGabi


MolGabi
aktív tag

Lassan fejleszteni szeretném a gépet, egy R9 270 (X nélkül)-et "nyugdíjaznék". Anno agyaltam sokat, hogy 7850/7870 legyen, vagy az akkoriban is hasonló "finomított" R9 szériát válasszam... hosszabb távon szerintem jobb lehet az újabb, támogatottság szempontjából. Egy HD4830-at cseréltem le erre, mondanom sem kell, óriási teljesítménybeli különbség volt a régihez képest. Kérdés, hogy manapság megéri-e azt a talán 30-40% plusz-t egy 470/480-as (570/580) Radeon a mostani kártyámhoz képest? Árban ha jól láttam nagyjából ennyi ezerrel is kerül többe... Irreálisan drágának találom ezeket az új VGA-kat.

[ Szerkesztve ]

(#46) myckey válasza Yutani (#43) üzenetére


myckey
veterán

Ahogy mondod. :K

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47) whiteman0524


whiteman0524
aktív tag

Ez most akkor nem a Vega lesz? Én azt hittem hogy egy új architektúra jön a nyárra. Vagy ez még nem az?

(#48) Malibutomi válasza MolGabi (#45) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az R9 270-nel pl az RX480 nem 30-40 hanem 80-100%-al gyorsabb (ketszer olyan gyors)

(#47) whiteman0524
Ezek startolnak aprilusban, majd par het mulva majusban a Vega kartyak.

[ Szerkesztve ]

(#49) Yutani válasza MolGabi (#45) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az nem 30-40% a sebességtöbblet az R9 270-hez képest, hanem a 480 a dupláját tudja a 270-nek. Szóval igen, megéri váltani, de csak akkor, ha ki is használod a kártya teljesítményét.

(#48) Malibutomi: Megelőztél. ;)

(#50) geratn: Mi volt csalódás a 480-ban? Mit nem tudott, amit te elvártál tőle?

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#50) geratn válasza Pete55555 (#44) üzenetére


geratn
tag

Nem az a lényeg, hogy csak ennyi, bár ha többségében az 5%-hoz lesz közelebb az elég karcsú, hanem az, hogy nekem személy szerint már a 480-is csalódás volt pár szempontból, ezért 10év Amd kártyák után 1070-re váltottam. A legutóbbi Asus 390 Strix kártyám (jól szellőző házban) annyira melegedett, hogy az első perctől kezdve nem szerettem, persze a 480 sokat javult, csak arra nem érte volna meg váltanom, és nem volt más alternatíva. Sokan mások is hasonló váltást csináltak, ezzel jó néhány "fan"-t is elvesztett az piros oldal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.