Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:09:26

LOGOUT.hu

Megjelenés dátuma 2020, április 15. Megvásárolható 2020, április 24-től .

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) Kbali válasza xZer0kidx (#6899) üzenetére


Kbali
nagyúr

dettó.

(#6902) PuMbA


PuMbA
titán

[link] 3 óra SOT nagy fényerővel, csak játékkal, természetesen maximum grafikán (azaz a lehető legnagyobb terheléssel) SE 2022-vel :) Végre érkeznek az akku tesztek és egyre jobban kerekedik, hogy milyen brutális az A15 chipnek hála az üzemidő. Jeeee!

[ Szerkesztve ]

(#6903) Luck Dragon válasza PuMbA (#6902) üzenetére

Milyen lelkes vagy :C
Nekem meg ma feladta a harcot a Note 8 :(((

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6904) kutga válasza Luck Dragon (#6903) üzenetére


kutga
nagyúr

[link] :(

Let the Zone take me if I am.

(#6905) Šolaire válasza Luck Dragon (#6903) üzenetére


Šolaire
veterán

Várj küldök bele energiát. [youtube]
;]
Mi lesz helyette? Csak nem SE 2022? :B

“Praise The Sun” \[T]/

(#6906) xZer0kidx válasza Šolaire (#6905) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

S22 Ultra és akkor a fordított vezetékmentes töltéssel lehet etetni az SE2022-őt ha lemerül a nap felénél ;]

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#6907) Šolaire válasza xZer0kidx (#6906) üzenetére


Šolaire
veterán

Drága powerbank lenne az biztos. :DDD

“Praise The Sun” \[T]/

(#6908) PuMbA válasza Luck Dragon (#6903) üzenetére


PuMbA
titán

Ha 200 ezerért megkaphatom a világ legerősebb telefonját (A15), ami évekig ugyanolyan erős alkalmazás teljesítményt fog nyújtani, kicsi, könnyű és 2-3 nap üzemidőt kapok vele, akkor az igencsak jó. Nekem napi 2 óránál biztosan nincs több SOT, egyes időszakokban csak napi 20-30 perc és kizárt, hogy egy telefon parányi képernyőjén játsszak vagy filmezzek :)

[ Szerkesztve ]

(#6909) xZer0kidx válasza PuMbA (#6908) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

És ez melyik telefon lenne? :D

#6907 Šolaire

+ filmet nézni, játszani, navigálni, minden másra ott az SE :DDD

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#6910) PuMbA válasza xZer0kidx (#6909) üzenetére


PuMbA
titán

SE 2022-re mind igaz, amit leírtam az én felhasználási szokásaimmal, tehát napi átlag 40 perc SOT-tal játékok és filmek nélkül :)

[ Szerkesztve ]

(#6911) sztivo válasza xZer0kidx (#6899) üzenetére


sztivo
senior tag

Közben az Auchanban találtam ilyen puhát, mikroszálas belsővel, Cellect márkanéven, 2490 volt. :R

(#6912) xZer0kidx válasza PuMbA (#6910) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Csak kukacoskodtam kicsit :D Ilyen nagy lelkesedéssel és ennyire minimális használattal (ami a mai telefonhoz ragadt zombikkal ellentétben megsüvegelendő hozzáállás) azt a készüléket valóban neked teremtették. :)

#6911 sztivo

Na szuper, jó használatot hozzá.

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#6913) Qtyii válasza PuMbA (#6908) üzenetére


Qtyii
tag

2-3nap???!!
Ezen már felröhögtem...
Haver vedd meg aztán meglatod hogy 1 nap-max 1,5 nap lesz az :))
Ha meg nem is használod akkor meg ne is vegyél telefont ;)
Viccet félre téve ha egy 3000-es aksit raktak volna bele akkor megértenem ezt a hurrá optimizmust... De sajnos nem ez a helyzet...

(#6914) lugosi válasza Qtyii (#6913) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Napi 20-30 perc képernyőhasználattal nem mondanám egyértelműen, hogy irreális a 2 nap.

(#6915) Tibee86 válasza Qtyii (#6913) üzenetére


Tibee86
veterán

Apámnak az első generációs is bőven kihúzza addig, de most hogy mondod szólok neki, hogyha cserélni akarná akkor ne vegyen többet telefont magának...
Amúgy neked mi bajod van, most vettél 2020-as SE-t és azért akarod magad (azzal nem lenne baj) és mindenki mást meggyőzni arról (ezzel már inkább), hogy a tesztek hazudnak és ugyanannyit bír az új mint a régi?

[ Szerkesztve ]

(#6916) morschergabe


morschergabe
tag

A 2020 mellet én nem érezném azt (és utólag örülök is ennek, mert nem bánom, hogy 13 minire váltottam, mielőtt a 2022 kijött ), hogy 2022-re szeretnék váltani.az üzemidő jobb, meg a teljesítmény is, de a kamera és a kijelző nem. Ha a forma számítana, akkor persze nincs hasonló kialakítás. A mini is vastagabb, élesebb, ami nem csúnya, de a fülemhez tartva kényelmetlenebb. Most, hogy a Yettelnél is van ESim, nagyon élvezem a kis Iphonet. És lett egy eladó A52-m :D

(#6917) morschergabe válasza morschergabe (#6916) üzenetére


morschergabe
tag

:) BTW: én szerettem az SE-t, de a komolyabb Iphone még jobb, jó lenne egy Pro Max, de az már aranyrögért van. Az SE viszont az árához mérten kiváló!

(#6918) Qtyii válasza Tibee86 (#6915) üzenetére


Qtyii
tag

Nekem csak a hazug tesztekkel van bajom... Ha visszaolvasol hogy mi is volt az észrevételem amiben nem kicsit füllentett....Akkor nem kérdeznéd.
Szeretem ezt a telefont. Nem ellen beszélek de ha kiadjak ugyanezt akkor attól még nem fogok hasraeseni...
Nyilván a 12-13 minik jobbak de az meg sokkal drágább és ez egy budget telefon ezért szeretem :)

(#6919) Pfiucska


Pfiucska
aktív tag

Se 2020-rol i12 minire valtottam mert elobbi meghalt kulso fizikai tenyezok miatt :)

Oszinten, a hetkoznapokban nem sok elonye lett a valtasnak. Persze szebb kepeket csinal meg valamivel jobb az akkuido, de ezeket a telefonokat mind ugy vesszuk h nem vagyunk tul hardcore felhasznalok.. En azt gondolom, hogy a 2022-es SE egy jo deal lesz azoknak akik a legkevesebb penzert a legtovabb hasznalhato telefont keresik.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#6920) Luck Dragon

[link] mai cikk

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6921) PuMbA válasza Luck Dragon (#6920) üzenetére


PuMbA
titán

Nem lehet mondani, hogy az Apple nem tett ki magáért, mert nem újra felhasználták a régi akksit, hanem akkora akksit gyártottak és pakoltak bele, amennyit a mai technológia megenged ezen méretkorláton belül :)

[ Szerkesztve ]

(#6922) Pfiucska válasza PuMbA (#6921) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Igy viszont megkerdojeleznem az a15 energiatakarekossagat, hiszen nott a telep 10%-t es nem igazan lett ennel nagyobb uzemido-novekedes

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#6923) bostone


bostone
addikt

Tech2 Laci szerint az üzemidő lehetett volna jobb:
[link]

(#6924) PuMbA válasza bostone (#6923) üzenetére


PuMbA
titán

Ez egyértelmű, hiszen az összehasonlítás nagyobb méretű telefonokkal történik, amikbe meg nagyobb akksi fér bele :)

Pfiucska: Amint lesz akku teszt a 12 / 13 mini-vel összehasonlítva, kiderül. Mrwhostheboss szokott csinálni akku tesztet az összes iPhone-t egymás mellé téve YouTube-on.

[ Szerkesztve ]

(#6925) Luck Dragon válasza morschergabe (#6917) üzenetére

Mininek mennyivel vörösebb a színe . :)

Eközben újra éledt a Note 8-am. Szegény nem sokáig húzza .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6926) kutga válasza Luck Dragon (#6925) üzenetére


kutga
nagyúr

Mi volt a baja?

Let the Zone take me if I am.

(#6927) Qtyii válasza PuMbA (#6921) üzenetére


Qtyii
tag

De hogy az milyen gusztustalan hozzaallas hogy más a csatlakozás a két teljesen ugyanakkor külső méretű aksin... Nehogy fel lehessen használni a korábbi 2020-as Se-be... Ez aztán a logisztika és környezetbarát szemléletmód :W

Pedig jó lett volna az se2020 ba nagyobb aksi :) és szerintem akkor verte volna üzemidőben az idei verziót... Ez szinte biztos ezért cserélték a csatlakozást...
Valószínű az 5g annyival többet fogyaszt hogy növelni kellett 10%-al az aksit hogy nem kapcsoljon ki délben :D

(#6928) Luck Dragon válasza kutga (#6926) üzenetére

Magától kikapcsol.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6929) PuMbA válasza Qtyii (#6927) üzenetére


PuMbA
titán

A tesztek 5G-vel készültek, szóval kibír vele 1 napot simán. 6,5 óra kijelzőidőt tud az akksi, ennyit csak egy telefonfüggő mobilozik egy nap, én pedig csak fél órát fogom :) 4G-zek, mert az 5G-nek semmi értelme, szóval nekem még több üzemidőm lesz, nyami-nyami.

[ Szerkesztve ]

(#6930) morschergabe válasza Luck Dragon (#6925) üzenetére


morschergabe
tag

Igen, de csak egymás mellett ilyen feltűnő.Nekem mindkettő nagyon tetszett/tetszik. :)

(#6931) lugosi válasza PuMbA (#6929) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tényleg 6.5 óra sot-ot tud? Az nagyon jó. Valóban sok. Pl felkel az ember reggel 7-kor, és onnantól minden egyes órában mobilozik fél órát este 8-ig (rosszul is lennék tőle ha így kéne, mondjuk, de csak a példa kedvéért). Akinek ez nem elég, az már nagyon függő.

(#6932) PuMbA válasza lugosi (#6931) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, már beraktam a topikba nem rég: 6 óra 48 perc :) Azóta csinált egy másik menetet és 6 óra 10 perc lett, de azért, mert ahogy a videóban látható, a képernyő nélküli használati idő viszont nőtt 30 perccel.

[ Szerkesztve ]

(#6933) PuMbA válasza PuMbA (#6932) üzenetére


PuMbA
titán

Szóval szerencsére meg van a nem elhanyagolható javulás az SE 2020-hoz képest, aminél körülbelül 1 órával több SOT-ot tud. A15 proci + kicsit nagyobb akksi ennyit számít, teknolodzsi :)

kutga: Nem látom a fehér köpenyt, a védőfelszerelésteket ;]

[ Szerkesztve ]

(#6934) kutga válasza lugosi (#6931) üzenetére


kutga
nagyúr

Labóratóriumi körülmények közt. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#6935) Qtyii válasza kutga (#6934) üzenetére


Qtyii
tag

igen :D
aztán egy facetime és hopp -10% :))
nekem az se2020-on mint a titanic úgy merül facetime alatt ....ja és felmelegszik mint állat ....megjegyzem semmilyen más app alatt nem melegszik csak facetime alatt. nagyon érdekes , más is tapasztalta, hogy melegszik és merül a facetime alatt?

(#6936) Kbali válasza Qtyii (#6935) üzenetére


Kbali
nagyúr

Persze - még a 13 is - sőt ugyanez, ha bármilyen videós hivást csinálsz: messenger, viber

(#6937) PuMbA válasza Kbali (#6936) üzenetére


PuMbA
titán

Igaz. Amúgy videóhívást sose csinálok, szóval nekem merülhet alatta, ahogy akar :D Én netezni, navigációzni, telefonálni fogok rajta és ezekkel bőven meglesz a 6 óra SOT. Néha fotózok mellettük egy kicsit. Amiket leírtam nem labor körülmények, mint láthatjátok, a valós életben így használok egy telefont :)

[ Szerkesztve ]

(#6938) kutga válasza Qtyii (#6935) üzenetére


kutga
nagyúr

Facetime alatt az összes Iphone-om melegedett.

MOD
PuMbA
Ez nekem egyelőre még mindig túl szép hogy igaz legyen. De ne legyen igazam. :)

Let the Zone take me if I am.

(#6939) Qtyii válasza Kbali (#6936) üzenetére


Qtyii
tag

érdekes a messenger alatt nem melegszik annyira és nem merül úgy..
sőt ha csak hanghívás megy a facetime-on keresztül akkor is melegszik és merül.... nem értem ez hogy lehet .... míg a messenger hanghívása nem meríti a telót... ki érti ezt...
Azt gondolnám jobban optimalizált a facetime .. de nem ...
mondjuk inkább messengert használok úgyhogy :)

(#6940) PuMbA válasza kutga (#6938) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, még én is várok a gsmarena és mrwhostheboss tesztre :) Ott lesz fej fej mellett az összes iPhone és levonhatjuk az egymáshoz való viszonyulásokat.

[ Szerkesztve ]

(#6941) xZer0kidx válasza kutga (#6938) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Én elhiszem, hogy bizonyos körülmények között ki lehet hozni 6 óra sot-ot, de tipikusan úgy mint a teszteken: Otthon.
Amint kilépsz az utcára, átváltasz mobilnetre, megnöveled a fényerőt, antennákat váltogat menet közben, a munkahelyeden a wifit keresi és ezen körülmények között streamelsz kis zenét, netezel, szinkronizálgatod az emailed, telefonálsz és volt nincs 6 óra sot.
Se2022-nél 10%-al nagyobb az akku, takarékosabb a proci, de ezeket a tulajdonságokat elvéve, alig van meg a fele képernyőidő napi használatban a telefonomnál, pedig nem vagyok hardcore felhasználó.
Annyit még ehhez, hogy a nagyobb akksival és amoled kijelzővel szerelt Xs-emnél sem lett volna meg a 6 óra sot.

Szóval PuMba kolléga ha nem volt még SE-je vagy 7-8-as szériája akkor nagy valószínüséggel csak álmokat kerget.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#6942) Qtyii válasza xZer0kidx (#6941) üzenetére


Qtyii
tag

egyet értek minden szavaddal.
De nem baj a kolléga megveszi és beszámol a tapasztalatairól nekünk, és majd eldöntjük váltunk-e :)
én egy darabig maradok az se2020-nál, max aksi csere lesz, mert már 85%-os (majd 400 ciklus)... még bírja, de mondjuk az irodában ha lerakom akkor az asztalon lévő ikeás IQ (Livboj) töltőn nyugszik így nincs vele gond :)

(#6943) kutga válasza Qtyii (#6942) üzenetére


kutga
nagyúr

lerakom akkor az asztalon lévő ikeás IQ (Livboj) töltőn nyugszik így nincs vele gond

Én is valahogy így használtam.

Let the Zone take me if I am.

(#6944) xZer0kidx válasza Qtyii (#6942) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Én örülök ha jól teljesít majd a 2022, bár cserélni már nem fogom erre a 2020-as Se-met mert nem érzek olyan nagy javulást, hogy újra kiadjak érte 200K-t, minusz a mostaninak az ára. Jobban megéri ha 2 évente kicseréltetem az akksit és használom amíg a 3gb ram bírja az appokat.

Szegényke, vezetékmentes infúzión senyved :DDD

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#6945) lugosi válasza Qtyii (#6939) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“érdekes a messenger alatt nem melegszik annyira és nem merül úgy”

Ez alatt a FB messengert érted? Mert szerintem az is és a FB app is nagyon keményen meríti az akksit, szóval nekem nagyon mások vele a tapasztalataim.

(#6946) Pfiucska válasza lugosi (#6931) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

A valosagban meg a 12 minim tud ~4.5 orat amibol 1.5 ora waze minimum :D nekem eleg de azert sztem nem hardcore felhasznalassal is le lehet meriteni ezeket a kis telefonokat.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#6947) PuMbA válasza Pfiucska (#6946) üzenetére


PuMbA
titán

Ennyi :) Ne legyen kétségünk, hogy a 12 minihez képest az SE2022 üzemideje nagyon közel lesz, tehát felesleges belemenni az üzemidő rossz állításokba, mikor a 12 mini-nél is ugyanez van, csak ott valamiért elnézőbbek voltak az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#6948) xZer0kidx válasza PuMbA (#6947) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

"felesleges belemenni az üzemidő rossz állításokba, mikor a 12 mini-nél"

Szerintem bele lehet menni az üzemidő rossz állításokba. És igen a 12 mini üzemideje is rossz még úgy is, hogy mindenki tisztában van azzal, hogy ez a hardvare (itt most elsősorban a 2020-as Se-re gondolok) ennyire képes. Szerethető készülék az Se szó se róla, de az ő és a hozzá hasonló telefonok üzemidejét pozitív szinben feltüntetni különböző kiherélt felhasználással kissé csalfa dolog. Azért mert nem használjuk a telefont és úgy bír egy napot ez nem egy jó dolog. A 12 minihez közel lehet az üzemidő, de azt ne felejtsük el, hogy ott még jelen van egy amoled kijelző ami ha nem is sokat, de az on screen használatnál mégiscsak ad egy kis plusz energiatakarékosságot.
Nyugodtan olvasd vissza a régebbi kommenteket az üzemidőről és úgy érdemes mérlegelni a 10%-os növekedést.

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#6949) PuMbA válasza xZer0kidx (#6948) üzenetére


PuMbA
titán

Ebben egyetértek, de akinek kevés az üzemidő annak nagyobb telefont kell vennie :) A fizikát nem lehet megerőszakolni és nagyobb akksit belerakni ekkora méretben. Az eddigi tesztek alapján én 20%-os növekedést látok, de amint meglesz az összehasonlító teszt konkrét százalékot számolhatunk ki.

[ Szerkesztve ]

(#6950) PuMbA válasza PuMbA (#6949) üzenetére


PuMbA
titán

Remélem átmegy a mondandóm. Ez olyan mintha Opel Corsa tesztnél felhoznák, hogy hát de kicsi a csomagtartó. Hát akkor vegyél nagyobb autót, mire számítottál :D Ettől még nem borzalmas autó az Opel Corsa, csak nem az volt a cél, hogy nagy csomagtartója legyen. Aki mini telefont vesz, ne számítson féltégla telefon akkuidejére. Ezért nem negatívum az akksiidő.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.