Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:09:26

LOGOUT.hu

Megjelenés dátuma 2020, április 15. Megvásárolható 2020, április 24-től .

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) Luck Dragon válasza Noukoum (#6650) üzenetére

Szerintem nem ebben gondolkodik , öt idézve .
“A 11 használtan nekem már eléggé költséges, ”

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6652) Noukoum válasza Luck Dragon (#6651) üzenetére


Noukoum
veterán

Használtan 4-5 évre telefont venni? 5S-nél egyébként minden jobb lesz, az SE is. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#6653) xZer0kidx válasza seredy (#6647) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Én Xs használtam egy ideig a kis Se mellett. Az se 90%-os akksival, az Xs pedig 83%-os aksival működik. Meglepődtem mert az xs sokkal jobban bírja a napi használatott mint az Se. Nem szoktam statisztikákban elveszni de érzékeltetés képen az Se visszafogott használattal nekem a legjobb esetben is 24 órát bír ki ( de a legtöbbször reggel-este töltöm), míg az Xs egy reggeli töltés után már csak másnap délután kér enni. A topicjában sokan szídják az üzemidejét de az Se után számomra megdöbbentő volt a különbség. Méretben szinte megegyeznek, ami nekem nem tetszik az az Xs tömege. Az Se mellett már-már kényelmetlenül nehéz volt.

A használati adatok nem egymás melletti felhasználás során volt hanem önmagukban.

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#6654) Luck Dragon válasza Noukoum (#6652) üzenetére

Igen-igen :)

xZer0kidx
Csak így megjegyzés szintjén írom , hogy az egyik legszebb iPhone számomra . Valahogyan ezek az újak , főleg a hátlapi kamera sziget …. ehh. :DDD

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6655) seredy válasza Noukoum (#6652) üzenetére


seredy
tag

abból indulok ki, hogy az 5s is kiszolgált ennyi időt, azt se újonnan vettem, hanem ismerőstől kaptam.

(#6656) #86564352 válasza xZer0kidx (#6653) üzenetére


#86564352
törölt tag

XS másfélszer nagyobb akku és OLED miatt fekete színeknél kisebb fogyasztás. Csodák nincsenek, az SE a legolcsóbb budget iPhone az Apple kínálatában, természetes egy korábbi flagship elveri.

(#6657) Kbali válasza lugosi (#6643) üzenetére


Kbali
nagyúr

Igen, ezeket kabátnak hívták/hívják, nem pedig mindig toknak.

(#6658) xZer0kidx válasza Luck Dragon (#6654) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Szerintem is a legszebb.Nagyon eltalálták azt a kamera elrendezést. De amit a legjobban eltaláltak az a mérete. Szemre alig nagyobb az Se-nél de a kijelzőjének a mérete viszont maximalizálva van a házban. Ehhez képest a mini viszont ahogy próbálgattam már kényelmetlenül kicsi nekem. Az újak szigete nekem se tetszik, de megértem, hogy ekkora lencséknek-szenzoroknak stb. kell a hely, viszont a visszatérve a minire sztem nagyon “sok” ahogy megoldották a normál szériáról áthozott kamera elrendezést.

Bajban leszek ha tényleges cserére kerül a sor.

#6656 twofatcat

A kommentszekcióból (xs) indultam ki ahol sok volt a panasz a nagyon gyenge üzemidőre. Se-ről érkezve meg csak pislogtam, hogy ejnye de jól bírja ez. :D

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#6659) #86564352 válasza xZer0kidx (#6658) üzenetére


#86564352
törölt tag

A pislogás természetes, mert nem egy kávéház a két mobil. Ha XS után következő évben vett valaki egy 11 Pro-t, akkor párszáz mAh nagyobb akku és eggyel újabb processzor takarékosság miatt érezte a különbséget üzemidőben. Aztán érdekes 11 Pro után 12 Pro-ba kicsit kisebb telep került, a processzor kisebb különbség, nem volt igazán üzemidő előrelépés. 13 Pro visszakerült a 11 Pro méretű akku és az adaptív kijelző miatt már ismét észrevehető a különbség. Sima 12 és 13 is nagyobb akku XS-nél. GSM Arena kidobja a hozzávetőleges becsült akku méreteket, szóval igaz amit olvastál panaszokat XS gyengébb már az újabb flagship modellekhez képest, viszont az is igaz az olcsó legkisebb akku SE nótáját még simán elhúzza.

SE-t annak tudatában kell venni, ha egész nap mobilnet és nyomkodod, kint utcán magas fényerő, játék, videó, navigáció... így persze töltögetni kell. Nekem többségében wifi, könnyű használat mellett nincs különösebb panaszom. Emailek, pár üzenet, pár rövid hívás, 20-30-60 perc böngészés itt-ott Safari, Apollo (reddit), háttérben Apple Music, semmi játék, semmi videó. (nem is értem most még 5G-t is akarnak belerakni változatlan akkuval?) Viszont így is töltöm naponta, mert nem akarok úgy járni ha akad egy facetime hívás aggódni kelljen.

SE után a 13 minire is pislogni fogunk, hogy milyen jó üzemidő. :) Aki pedig a normál, Pro, Max szériához van szokva, annak az is gagyi üzemidőben. Ez normális. Számomra a kompakt forma és súly fontosabb.

(#6660) Šolaire


Šolaire
veterán

Sziasztok új teló helyett vettem egy új tokot, sose volt kivágott telefon tokom meg sose érdekelt, hogy látszódjon a harapott alma de a piros teló nagyon jól mutat benne meg árba se rosz szerintem. [link]
Egy ilyen tokot válltott nekem full feketébe volt de nem volt jó vétel, a gomboknál a keret két oldalt eltört. [link]
Kommenteket olvasva nekem megfelel az üzemidő esténként rakom töltőre reggelig 30-40%-os akksival lassan 2 éves lesz most van 91%-on. Várom az új SE telefont nekem bejön ez a retro kinézet meg a méret is ha pedig mégse jönne akkor akksicserével megoldom mert maga a telefon makulátlan még mindig.
Egyébként mikor érdemes akksit cserélni? Most azt írja a beállításokba hogy szervíz és 91%-os mindennapokba nem veszek észre drasztikus válltozást.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#6661) Luck Dragon válasza Šolaire (#6660) üzenetére

Akkor neked még nem kell cserélni az akkumulátort . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6662) Šolaire válasza Luck Dragon (#6661) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi akkor még elvagyok vele egy darabig. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#6663) herdsman12 válasza Šolaire (#6660) üzenetére


herdsman12
őstag

Pontosan mi az a “szervíz” jelzés?
Nekem rossz emlékeim vannak ezzel kapcsolatban. [link]

(#6664) Šolaire válasza herdsman12 (#6663) üzenetére


Šolaire
veterán

“Praise The Sun” \[T]/

(#6665) Luck Dragon válasza Šolaire (#6664) üzenetére

Na várj ezt most írj neked ? Mert lehet akkor érdemes be vizsgáltatni, potyára ilyent nem ír csak úgy . :(

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6666) herdsman12 válasza Šolaire (#6664) üzenetére


herdsman12
őstag

Biztos valami gáz van azzal az akksival.
Az asszonyé 86%-os, de nem jelez ilyen extra üzenetet.

(#6667) kutga válasza herdsman12 (#6666) üzenetére


kutga
nagyúr

Könnyen lehet, hogy bár 91 százalékot mutat, a valóságban jóval alatta van. A beállításokban is csak becsült érték szerepel. Én akkor cseréltettem a 7-esben, amikor érzésre már sokat romlott, és nem bírta végig a napot.

Let the Zone take me if I am.

(#6668) Luck Dragon

Azért már nem ez az első alkalom ebben a csoportban úgy látszik ez most már hivatalos és kijelenthetjük hogy típushibája ennek a készüléknek. Még a legelején nálam kezdődött és szerintem már te vagy a negyedik felhasználó aki ilyen típusú problémával itt a fórumon jelentkezik. :(

vagy csak én látok rémeket?

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6669) kutga válasza Luck Dragon (#6668) üzenetére


kutga
nagyúr

Minden is elképzelhető. Az én véleményem, hogy eleve jócskán alulméretezték az akkut és nem bírja az igénybevételt.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#6670) Luck Dragon válasza kutga (#6669) üzenetére

Ezzel nagyon is egyetértek veled.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6671) xZer0kidx


xZer0kidx
senior tag

Ezzel az akkuszázalékos dologgal kapcsolatban tűnődök egykét dolgon. A csúcsteljesítmény leadásának korlátozása vajon mikor történik meg, hány százalékon kell állnia az akksinak? Ez készülékenként eltérő lehet, tehát az Se mondjuk kb.70%-on jelez míg a 13Pro Max meg 30%-on? Vagy mindegyik 70%-on, ez ugye furcsa lenne mert a telep méretéből adódóan igen eltérő kapacításbeli különbségek lennének egy adott százalékon ami indokolatlanná tenné a nagyobb készülék korlátozását...

#6659 twofatcat

Igazad van :K

Az 5G Se-t én sem értem, mert ok kissé takarékosabb a proci, de ha pörgeti egy app és teszi mindezt 5G használatával, akkor az amúgy is szerény üzemidő tovább romlik majd.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#6672) Šolaire válasza Luck Dragon (#6668) üzenetére


Šolaire
veterán

Azért furcsa mert a mindennapokban nem veszem észre a dolgot, napot simán végig bírja mint újkorában. Navigálni is szoktam vele ritkán Tiszaújváros-Debrecen táv oda vissza és 60%-os akksival értem haza. Egyelőre még használom aztán majd meglátjuk. Gondolkodok egy iphone 11-en is.

“Praise The Sun” \[T]/

(#6673) Luck Dragon válasza Šolaire (#6672) üzenetére

Azért jobb ha bevizsgáltatod. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6674) Šolaire válasza Luck Dragon (#6673) üzenetére


Šolaire
veterán

Ezt hol tudom megtenni?

“Praise The Sun” \[T]/

(#6675) Kbali válasza Šolaire (#6674) üzenetére


Kbali
nagyúr

Felhívod az Apple Supportot és ők távolról tudnak diagnosztizálni. Nejem első SE-jével is megcsináltam, utána vihettem garanciával akkucserére.

(#6676) Šolaire válasza Kbali (#6675) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi az infót.

“Praise The Sun” \[T]/

(#6677) Šolaire válasza Šolaire (#6676) üzenetére


Šolaire
veterán

Sziasztok úgy néz ki inkább eladom az SE telót rendeltem helyette mást, de azért még figyelem a topikot. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#6678) kutga válasza Šolaire (#6677) üzenetére


kutga
nagyúr

Mi lesz a másik?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#6679) Šolaire válasza kutga (#6678) üzenetére


Šolaire
veterán

Fehér 11 64gb. Ugyanaz a hardver ha jól tudom meg ahogy nézegettem üzemidőben is elég jó istyle vásárlás, az SE még turbado volt. :DDD

“Praise The Sun” \[T]/

(#6680) kutga válasza Šolaire (#6679) üzenetére


kutga
nagyúr

A 11 szerintem is az egyik, ha nem a legjobb ár/érték arányban most.

Let the Zone take me if I am.

(#6681) Šolaire válasza kutga (#6680) üzenetére


Šolaire
veterán

Az ár is döntő volt meg nekem jobban bejön nagy méretben a lekerekített forma. Szögletesbe csak a minik tetszenek! Meg ez a hardver nekem bőven elég. Örülök hogy itt lehettem jó volt ez a kis SE teló szerettem nagyon. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#6682) Luck Dragon válasza Šolaire (#6677) üzenetére

Sajnálom , de megértem . :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6683) Kbali válasza Šolaire (#6679) üzenetére


Kbali
nagyúr

Turbado? Biztosan tiéd az a készülék és nem csak bérletes?

(#6684) Noukoum válasza Kbali (#6683) üzenetére


Noukoum
veterán

Magyarországon nem volt ez a bérlés dolog.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#6685) mpv


mpv
aktív tag

Sziasztok!
meleg,de nem forró radiátoron maradt kistáskába a teló,flippes tok is volt rajta. Szerintetek hogy tolerálja ezt a telefon? Köszönöm!

(#6686) Luck Dragon válasza mpv (#6685) üzenetére

Ha most sincs semmi baja ,akkor nagy baj továbbra sem lesz.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6687) csendes válasza mpv (#6685) üzenetére


csendes
őstag

Ha nem volt forró a radiátor, akkor nincs baj.
Telefontípustól függetlenül, a forró radiátoron megolvadhat a tok, illetve az akku tönkremehet, ami miatt akár ki is gyulladhat a telefon azonnal vagy a következő töltésnél.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6688) Šolaire válasza Kbali (#6683) üzenetére


Šolaire
veterán

Mindegy már kiszolgálta az idejét garit ugye rögtön buktam mikor bedőlt a turbado. Most nem az árat néztem istyle-tól rendeltem!

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#6689) morschergabe


morschergabe
tag

Hát hölgyek, urak én is elhagyom a teljes jogú tagságot, eladom a kis SE-m és egy 13 mini lesz helyette. Sajnos sima 13-at nem sikerült Yetteléktől rendelni, de a mini majdnem ugyanaz.
Ami a váltás mellett szólt, hogy, ha rendesen használom az SE-t, akkor nem elég már nekem az akksi. Pedig 98%-os majdnem egy év után is. Elvileg a 13 mini másfélszeresét tudja üzemidőben, az már elég lehet.
Hétfőn érkezik a váltás, ez meg majd elkel, remélem :D .

(#6690) Luck Dragon válasza morschergabe (#6689) üzenetére

Végén egyedül maradok :(

Persze megértem .
Szolgáljon téged sokáig :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6691) morschergabe válasza Luck Dragon (#6690) üzenetére


morschergabe
tag

Nem hiszem, hogy úgy lesz! :) Minden eladott telefon egy másik személyt szolgál tovább, aztán ideszoknak majd. Meg, szerintem én is követem tovább a topicot.

A jókívánságot köszönöm, remélem így lesz! :)

(#6692) Noukoum válasza morschergabe (#6689) üzenetére


Noukoum
veterán

SE után az üzemidő megváltás lesz.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#6693) morschergabe válasza Noukoum (#6692) üzenetére


morschergabe
tag

Ezt remélem! :)

(#6694) Ádám16 válasza morschergabe (#6693) üzenetére


Ádám16
addikt

Március 8-án jön elvileg az új SE. Ezt még talán ki lehetett volna bírni. :)

(#6695) Luck Dragon válasza Ádám16 (#6694) üzenetére

Szerintem 13 Mini nagyobb ugrás , még annak függvényében is , hogy csak nagyjából ismerjük az új SE specifikációit .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6696) Ádám16 válasza Luck Dragon (#6695) üzenetére


Ádám16
addikt

Ez tuti, nagyobb ugrás, de ha az üzemidővel volt "csak" gond, akkor spórolhatott volna a dologgal kb 100k-t.
Én azt megvárom, aztán döntök a kettő közül. :)

(#6697) tuzpenge válasza Ádám16 (#6696) üzenetére


tuzpenge
őstag

Hogy spórolhatott volna?? Az üzemidő nemhogy jobb lesz az új SE-nél de vélhetően rosszabb mint a mostaninál....5G eléggé zabálja és szerintem az új chip nem tudja ezt kompenzálni (nagyobb aksi meg nemigen lesz ugyan abban a házban), de legalábbis nem úgy mint egy nagyobb kapacitású mini akksija. Szóval nemnagyon érthető a mondandód.

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#6698) morschergabe válasza Ádám16 (#6694) üzenetére


morschergabe
tag

A kamerás képességek volt a másik nagyon fontos érv számomra, mert nagyon szeretek fotózni. Igaz, hobby szinten, de nagyon fontos a jó kamera. Ha pedig már lecserélem az SE-t, akkor feljebb próbálok lépni.Van egy samu a52-m, amit szintén szeretek, de azt inkább céges használatra vettem a munkáltató által adott a 12 helyett. De az 52 kamerái egész jók, ha igaz, ehez képest is jobb lesz a mini, csak kevesebb mpx-el. Most tokot hajtok még, de igazából azt sem tudom milyet akarok :DD

(#6699) Luck Dragon válasza Ádám16 (#6696) üzenetére

Egyetértek Tuzpenge kollégával .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6700) Ádám16 válasza tuzpenge (#6697) üzenetére


Ádám16
addikt

Miből gondoljátok, hogy az akkuhoz nem nyúlnak :F :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.