Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) icecave válasza Malfroy (#500) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen.

(#502) Malfroy válasza icecave (#501) üzenetére


Malfroy
aktív tag

ANC Bekapcsolásakor mennyivel romlik a hangminőség mint amikor ki van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#503) lmno válasza Malfroy (#502) üzenetére


lmno
őstag

Semennyivel

(#504) Malfroy


Malfroy
aktív tag

Lehet választani hogy iPhone és iPad csatlakozással AAC vagy sbc kodeket használja ? Rtings teszt oldal azt írja hogy sbc esetén látványosan késik a hang Film ,videó ,vagy játék esetén is. (160ms)Ez nem jó hír mert azt nem igen tudom elviselni.

[ Szerkesztve ]

(#505) icecave válasza Malfroy (#504) üzenetére


icecave
nagyúr

Sok droidossal ellentétben itt nem késik semmi, nem kell aggódni. Kodeket választani nem tudsz.

(#506) Malfroy válasza icecave (#505) üzenetére


Malfroy
aktív tag

elvileg aac használ apple eszközökhöz, aminek jobb a késleltetése, ezt olvastam utóbb.

(#507) Oliverda válasza Malfroy (#506) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem meglepő, mivel az AAC az Apple saját formátuma.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#508) Malfroy válasza Oliverda (#507) üzenetére


Malfroy
aktív tag

igen. te sem tapasztalsz semmi késést?

(#509) Oliverda válasza Malfroy (#508) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem. 2,5 év alatt összesen annyi problémám volt
velük, hogy néha valamiért nem csatlakoztak
automatikusan a telefonhoz. Valami szoftveres
probléma (volt) valamelyik oldalon.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#510) Malfroy válasza Oliverda (#509) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Értem. ez az automatikus csatlakozás egyébként hogy működik? az iPhone és az iPad Bluetooth át mindig bekapcsolva kell hagyni és amikor a fülhallgatót használni akarom, akkor felnyitom a tokja tetejét, kiveszem belőle a fülhallgatókat ,és akkor automatikusan párosítja magát az eszközökhöz? Ha pedig visszateszem őket a tokba akkor megszakítja a kapcsolatot közöttük automatikusan?

Illetve Könnyen lehet tisztítani a fülhallgató fúvókáját? Ha leveszem róla a gumiharangot akkor van legalább a végén egy védőrács?

[ Szerkesztve ]

(#511) icecave válasza Malfroy (#510) üzenetére


icecave
nagyúr

Csatlakozik automatán, bt-t be kell kapcsoni mindig (de nem merül attól a telefon, hogy állanóan be van kapcsolva, nem kell félni). Nálam ez úgy van, hogy iPhone-ra és mac-re van beállítva,hogy auto-n csatlakozzon, ipad-on pedig nem (van rá kapcsoló), mert azt az asszony használja. Így csak az előbbi kettő között vált, attól függően, hol indítok el épp egy médialejátszást, oda kapcsolódik.

Van rács, lehet tisztítani, de venni is lehet új harangokat, ha sokat használod, célszerű is félévente legalább, mert "elpuhul/lágyul/megváltozik az anyaga" a gumiharangnak. Apple.hu-ról rendelhető, ingyenes a szállítás.

(#512) Malfroy válasza icecave (#511) üzenetére


Malfroy
aktív tag


Így csak az előbbi kettő között vált, attól függően, hol indítok el épp egy médialejátszást, oda kapcsolódik.”

Ha jól tudom egyszerre két eszközhöz tud csatlakozni az airpods. ha pl. a tableten nézek egy videót, és az iPhone on jön egy bejövő hívás, akkor automatikusan átvált vagy be lehet állítani hogy mikor váltson át a másik készülékre? Az airpods hogy dönti el hogy melyik készüléknek kéne a hangját lejátszani?

(#513) icecave válasza Malfroy (#512) üzenetére


icecave
nagyúr

Csak egy kapcsoló van, hogy automatán csatlakozzon, vagy manuálisan. Ennyi. Onnan dönti el, hogy min kezdesz el lejátszani tartalmat, vagy épp jön hívás. Nyilván igazából mindegyik eszközre csatlakozva van valami low power módban, de valahogy tudja. Persze, néha előfordul, hogy nagyon nem akarja az "igazat", de viszonylag megbízhatóan működik.

(#514) Oliverda válasza icecave (#511) üzenetére


Oliverda
félisten

A gyári harangokat szerintem jobb mellőzni. Szerintem a Comply jobb, a tartóssága viszont lehetne jobb is. Eddig a Foam Masters vált be leginkább, azt viszont asszem, nem lehet itthon kapni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#515) icecave válasza Oliverda (#514) üzenetére


icecave
nagyúr

Én pont, hogy a gyárira váltottam vissza, Comply nem jött be...

(#516) Malfroy válasza icecave (#515) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Mi nem tetszett a Comply-ban, amiért maradtál a gyárinál? Egyébként neked mennyire kényelmes maga a fülhallgató ?hány órán keresztül tudod mindenféle irritáció nélkül a füledben hagyni ?nem feszíti a belső járatodat és nem szokott tőle fájni a fül csontod ami azt eredményezi hogy ki kell venned?

[ Szerkesztve ]

(#517) icecave válasza Malfroy (#516) üzenetére


icecave
nagyúr

Én az a fajta vagyok, akinek férfi létére is kicsi füle van. Számomra az egybadugósok voltak jók, de az airpods tökéletesen illeszkedik. Rengeteg ilyenem volt, TWS headsetek is, de ez jött be a legjobban. Észre sem veszem, hogy a fülemben van, meló közben hallgatok zenét, van, hogy órákat a fülemben van, észrevétlenül. Max. kicsit a fülemet és a harangokat megtörölni veszem ki. Asszony már megszokta, hogy így mászkálok a házban, áteresztő módja remek, tényleg nem torzít semmilyen hangot, egyik más fülesnél sem volt ilyen jó.

Szóval a Comply sem volt nekem olyan kényelmes, mint a gyári közepes harang. Nyilván ez egyéni preferencia/"fülalkat" kérdése leginkább.

(#518) Malfroy válasza icecave (#517) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Az jó hogyha ilyen kényelmes ez a legfontosabb. Gyárilag melyik méretű gumiharang van rajta, a közepes? Szóval akkor nálad sose fordult elő az hogy ki kellett venned mert már annyira fájt a füled? Én is sok inear fülhallgatót használtam már és sajnos 2-3 óra múlva mindegyik olyan fájdalmat okozott hogy ki kellett vennem a fülemből pedig több méretű gumi harangot is használtam és a legjobb minőségűeket. Remélem a pro 2 nem ilyen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#519) Winne


Winne
nagyúr

Urak. Jött valaki 3-as Airpodsról? Mondhatjuk, hogy jobb a hangminősége? Basszus melyikben erősebb?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#520) Malfroy


Malfroy
aktív tag

A pro 2 ha Párosítva van egy eszközhöz akkor onnantól kezdve automatikusan átveszi a szerepet a mikrofon felett is, És a fülhallgató mikrofonja van használatban onnantól ?

(#521) lmno válasza Winne (#519) üzenetére


lmno
őstag

Nyilván jobb a Pro mindenben

(#522) icecave válasza Malfroy (#520) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen (legalábbis ha Apple eszközeik van szó, de csatlakozáskor (pl. hívás) kiválaszthatod, hogy mást használjon ha akarod:

(#523) a000


a000
őstag

Sziasztok. Airpods pro 1gen, tok megkotlott, nem tölt, egyik füles meg recseg. Van rá applecare +, mi a cserének a menete? Hova érdemes leadni?
illetve ilyenkor mindkét fülest is cserélik?

köszi

(#524) Oliverda válasza a000 (#523) üzenetére


Oliverda
félisten

Bármelyik Apple szerződött szervizbe (iStyle, iCentre, Almárium, stb.).

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#525) Malfroy


Malfroy
aktív tag

Megjött a pro 2. Egyszerű csatlakozik az iPad és iPhone készülékemhez eszméletlen hogy milyen okosan vált közöttük tényleg ahol éppen tartalom van vagy hívás akkor rögtön átvált iszonyat kényelmes, meglepődtem hogy milyen hatékony a zaj szűrése is . A hang nem késik semmit nincs szinkronizálási probléma. elég tiszta és részletes a hangja nagyon megéri az árát összességében. sokan írják hogy egy túlárazott kis műanyag vacak de ez hülyeség .ez egy borzasztó Jól kitalált és működésű termék nagyon jó minőségű Hangal . csak abba tudnék belekötni hogy a normál hangerő a fülnek nagyjából olyan háromnegyed hangerő körül van ,nincs olyan nagy mozgástér .talán kicsit lehetne hangosabb is. Szóval szerintem az árát tökéletesen megéri egy nagyon jól használható jó hangú cucc.

[ Szerkesztve ]

(#526) Malfroy


Malfroy
aktív tag

A töltés hogy működik ,kivettem a fülemből beleraktam a tokjába akkor toknak középen pirosan felvillant majd amikor tetejét lecsuktam akkor a piros fény eltűnt .közben a tokot is rádugtam egy USB C s fali töltőre akkor kiadott egy hangot és azóta semmi .semmi nem világít rajta ,,így honnan tudom hogy töltődik illetve hogy mikor fogja a tok és a fülhallgató is 100%-ra feltölteni magát?

(#527) icecave válasza Malfroy (#526) üzenetére


icecave
nagyúr

Kinyitod, feldobja a telefon. Meg van widget is, tedd ki:

[ Szerkesztve ]

(#528) Malfroy válasza icecave (#527) üzenetére


Malfroy
aktív tag

De akkor ha nem nyitom fel a toknak a tetejét akkor soha nem tudom meg hogy a fül hallgató és a tok milyen töltöttségi állapotban van? sehogy se jelzi ezt a világító lámpával vagy hanggal a tok ha feltöltődött?

(#529) icecave válasza Malfroy (#528) üzenetére


icecave
nagyúr

Szerintem keress pár bemutató videót a yt-on, tele van....

Van lockscreen widget, van homescreen widget, több fajta is, előbbin még ki is tudod választani, hogy dinamikusan mutassa, vagy egy adott eszközt (tok, vagy pods, vagy más cucc). Ezen nyomon tudod követni, hogy épp milyen töltöttségen vannak. A tok csak azért villan fel, ha épp pirosan, akkor a tokra is ráfér a kakaó, ha meg zölden, akkor még van elég kraft a tokban is. Egyébként meg, töltés közben ha rákoppintasz a tokra és zölden villan fel, akkor már eleget töltött, ha pirosan, akkor még nem. De ettől a widget jóval egyszerűbb és megbízhatóbb.

(#530) Malfroy válasza icecave (#529) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Widgettel sajnos semmire nem tudok menni mert ha a fülhallgatót bele rakom a tokjába és lezárom akkor megszakítja Bluetooth kapcsolatot. Én meg töltés közben szerettem volna valahogy tudomást szerezni arról hogy hol tart és egy kicsit furcsállom hogy csak így tudom megnézni hogyha felnyitom a tetejét és párosodik az eszközökkel .ez egy hiányosság. legközelebbi modellekbe megcsinálhatnák úgy hogy ha a tokot töltőre teszed Vagy csak a fülest teszed bele a tokba hogy feltöltse ,és az feltölti magát 100%-ra ,akkor kiad egy csipogó hangot vagy akármi jelzést. Vagy folyamatosan legyen visszajelző lámpa ami világít pl. Pirosan ha töltődik és zöldre vált hogyha teljesen feltöltődött. Szerintem egyiket se lenne bonyolult megcsinálni az Apple-nek.

(#531) icecave válasza Malfroy (#530) üzenetére


icecave
nagyúr

Milyen iPhone-od van? 14Pm és 15 pm biztosan mutatja akkor is, ha le van csukva.

Egyébként a tok ad hangot ha lecsukod és mar kevés benne a nafta.

[ Szerkesztve ]

(#532) lmno válasza Malfroy (#530) üzenetére


lmno
őstag

iPhone 11 mutatja akkoris ha le van csukva. A Pro 1-nél nem mutatta.

(#533) Malfroy


Malfroy
aktív tag

13 pro max. Akkor hogy kell beállítanom hogy mutassa? Bár azt még mindig nem tudom hogy tudja mutatni a widget mikor hogyha a fülhallgatót beleteszem a tokba és lecsukom a tetejét akkor automatikusan megszakítja minden eszközzel a Bluetooth kapcsolatot és a beállítások appban eltűnik az Airpods menü is.

[ Szerkesztve ]

(#534) Oliverda válasza Malfroy (#533) üzenetére


Oliverda
félisten

YouTube/Google a barátod.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#535) Malfroy válasza Malfroy (#533) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Azt már kiderítettem hogy a widget csak akkor tudja mutatni a tok és a fülhallgató töltöttségét hogyha a Lokátor össze van kötve a tokkal nem pedig Bluetooth alapján ,bár ez nyilvánvaló volt, mert lezárt tok esetében a Bluetooth kapcsolat megszakad. A Lokátorom engedélyezve van és hogyha bemegyek az appba akkor egy felkiáltó jelet mutat és a fülhallgatót mutatja nem pedig a tokot mit gondoltok mi lehet most a probléma?

(#536) Malfroy válasza Malfroy (#535) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Megoldottam újra kellett párosítani mert bugos volt. Akinek hasonló problémája lesz csak párosítsd újra.

(#537) t a r k válasza Malfroy (#533) üzenetére


t a r k
csendes tag

akkor is tudja a widget és a lezárt képernyő is mutatni a töltöttségeket, ha be van téve a tokba a füles....meg is nézheted a bt kapcsolatok közt, hogy akkor is mutatja, hogy "akárki airpods proja"...ha pedig ki van véve a füles, akkor "2 eszköz"-t látsz ugyanott.

(#538) Malfroy válasza t a r k (#537) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Tudom, már működik :K

(#539) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Van rá megoldás, hogyha nem hajlandó hívásra működni az kütyü? Telefon, Teams, stb. Semmire sem működik jellemzően. Zenére oké. Telefonon teljes BT ki-bekapcsolás után jó. 15 Pro-val jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

(#540) s.Oliv3r válasza megema (#539) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Szerintem csinálj egy hard resetet, a telefonon meg force restart.

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#541) zenit73


zenit73
aktív tag

Mivel az Apple-nél van a világ összes pénzének a fele, megoldhatnának még ezt azt.

Ez nem fülhallgató, csak egy kis csemege.

Ez sem ide tartozik, de a Gmail widgetek még mindig nem működnek, a rendszer görgetésnél rendszeresen laggol, Viber ilyen csúnyán soha semmin nem működött mint iOS 17-en, a kamera és mikrofon jelző kis zöld/sárga pöttyöt rendszeresen nem a kapszulába teszi, hanem kirakja a képernyő jobb felső sarkába, nem csak Vibernél, hanem a gyári kamera alkalmazásnál is.

[ Szerkesztve ]

(#542) megema válasza s.Oliv3r (#540) üzenetére


megema
őstag

Köszi! Próbáltam már, de sajnos nem vált be. AirPods 3 hibátlanul teszi a dolgát, a Pro 2 meg így használhatatlan.

(#543) s.Oliv3r


s.Oliv3r
senior tag

Jött szoftverfrissítés a Pro 2-höz :)

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#544) csaba1203 válasza s.Oliv3r (#543) üzenetére


csaba1203
addikt

Remélem nem rontottak el semmit.... :D

(#545) s.Oliv3r válasza csaba1203 (#544) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Én is így vagyok ezzel :C

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#546) icecave válasza csaba1203 (#544) üzenetére


icecave
nagyúr

[link]. Minden ugyanaz, inkább a kapcsolódáson javítottak (eszközök közötti váltás, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#547) s.Oliv3r válasza icecave (#546) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Ezt hol olvasta kolléga ? :) Én semmit sem találtam róla.

Semmi sem igaz, minden megengedett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.