Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) icecave válasza Airbord (#300) üzenetére


icecave
nagyúr

Le kellett volna választania, még mikor párosítva volt a telefonjával.... így necces lesz, ezzel én is szívtam, szerencsére ismerősnek adtam el, így eljött hozzám, újra párosította ma telefonommal, majd leválasztottam aktív kapcsolat mellett (tokból kint a podsok), majd amikor ő újra csatlakoztatta, már nem rinyált neki a lokáció és ID miatt többet.

(#302) dpeter


dpeter
csendes tag

A múlt héten lettem tulajdonosa egy airpods pro 2-nek.
A jobb oldali valamiért nálam is gyorsabban merül, mint a bal, pedig egyszerre töltöm és használom őket.
Egyszer látom egyébként külön-külön is töltöttségi szintjüket, máskor meg nem...

(#303) icecave válasza dpeter (#302) üzenetére


icecave
nagyúr

Majd beáll, időnként nekem is egyik gyorsabban merül aztán megint egyszerre. Megjelenéskor vettem őket, már egy évesek elmúltak, rendszeresen előfordult ilyen, de nem túl sűrűn.

(#304) dpeter


dpeter
csendes tag

Mennyire jellemző nálatok, hogy ha egy pillanatra is, de megakad a hang? Nálam van, hogy 10 percen belül 2-3-szor is, majd akár órákig semmi. Ez elég idegesítő azért.
11 pro-val használom. Beltéren sokkal gyakrabban előfordul, mint kint. Viszont a telefonom mindig a közelben volt akadozásnál, vagyis nem volt semmilyen zavaró tereptárgy a pods és a telefon között.

Más: hogy érdemes tölteni és tárolni az eszközöket?
Ha csak a tokot szeretném feltölteni, a podsokat ettől függetlenül nyugodtan hagyhatom a tokban töltés közben?
Ha hosszabb ideig nem használom a fülest, akkor vegyem ki azokat a tokból? Nem tudom, mennyire tesz jót neki, ha folyamatosan töltögeti, amint leesik a töltöttségi szint 1%-ot.

icecave:
Köszönöm, remélem. :)

[ Szerkesztve ]

(#305) icecave válasza dpeter (#304) üzenetére


icecave
nagyúr

Én iOS 17 óta vettem ezt észre, de inkább Mac-el való kapcsolat esetén.

Benne hagyhatod. Ha kiveszed, ugyanúgy merül, így mikor kellene, le lesz merülve. Plusz így is kerül bele ciklus a feltöltéssel. El kell fogadni, hogy használattól függően pár éven belül az akku kipurcan bennük. Valahol az Apple oldalán megvannak a sávok, de kb. 500 ciklus után kezd jelentősen csökkenni az üzemidő.

(#306) WNorbert85 válasza dpeter (#304) üzenetére


WNorbert85
csendes tag

Nálam is csinálta 14Pm+Airpods pró 2

Töröld a fülest és párosítsd újra. Nekem azóta nem csinálja

iPhone 14 Pro Max + Apple Watch Series 7 + Airpods Pro 2nd gen + Apple Tv 4K + LG Oled 65C11 + ASUS Vivobook S14 Flip OLED

(#307) s.Oliv3r


s.Oliv3r
senior tag

Jött frissítés a fülesre, 6A303 a verziószám. :)

semmi érdekes amúgy, bugokat fixálnak, meg teljesítményt optimalizálnak.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#308) nikos21


nikos21
aktív tag

Üdv! Ios17 frissítés óta olyan dologgal küzdök, hogy az airpods pró 2 zene hallgatás közben le-fel hangosodik egy számon belül akár többször is. Mindegyik módban próbáltam de ugyan az van, többször is már le választottam a telórol de semmi nem változik. Valakinek volt már hasonló ? :F

(#309) tepenzed válasza nikos21 (#308) üzenetére


tepenzed
őstag

nincs beállítva véletlenül a személyre szabott hangerő?

[ Szerkesztve ]

(#310) nikos21 válasza tepenzed (#309) üzenetére


nikos21
aktív tag

Alapra van állítva pont azért, hogy halljam jó lesz e. :(

[ Szerkesztve ]

(#311) s.Oliv3r válasza nikos21 (#310) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Szerintem nyomj egy teljes resetet.

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#312) icecave válasza nikos21 (#308) üzenetére


icecave
nagyúr

De közben nem nyúlsz hozzá? Azért kérdezem, mert én azt vettem észre, hogy a simításos hangerő állítás elég érzékeny lett, van,hogy váltani szeretnék számot a dupla nyomással erre halkul pár egységet, mert amikor hozzáérek, úgy érzékeli,hogy halkítom lefelé.

(#313) nikos21 válasza icecave (#312) üzenetére


nikos21
aktív tag

Tömeg közlekedve ülök és nézek ki a fejemből zsebemben van a telo és azért is tűnt fel ez a dolog.

(#314) dud998 válasza s.Oliv3r (#307) üzenetére


dud998
őstag

Már van 6A305 is. 😉

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#315) s.Oliv3r válasza dud998 (#314) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Menő, hogy mi mindegyik topikban jelen vagyunk :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#316) dud998 válasza s.Oliv3r (#315) üzenetére


dud998
őstag

Az bizony! 😊🤝🏻

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#317) zenit73


zenit73
aktív tag

Itt vagyok én is, csak ritkán írok, csendben sumák módon olvasgatok :)

[ Szerkesztve ]

(#318) s.Oliv3r válasza zenit73 (#317) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

:R :D

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#319) zenit73 válasza s.Oliv3r (#318) üzenetére


zenit73
aktív tag

Ultra fórumról átnyomtam ide, megint kettőtöket láttalak utolsó hozzászólásnál - azt hittem hirtelen, hogy nem váltottam fórumot :Y :)

(#320) dud998 válasza zenit73 (#319) üzenetére


dud998
őstag

:DDD

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#321) Albert.Tamas


Albert.Tamas
tag

Sziasztok.
A cikkben lett írva.
ANC bekapcsolása kicsit ront a minőségen és alapzajjal is jár, nélküle tisztább és természetesebb hangot ad az AirPods.
Pontosan ,hogy erti? Melyikre erdemesebb kapcsolnom?
Koszonom a valaszt. :R

(#322) icecave válasza Albert.Tamas (#321) üzenetére


icecave
nagyúr

Szerintem ez nem igaz. Használom megjelenés óta, azóta volt pár szoftver update is. Én van, hogy nem hallgatok semmit, csak bekapcsolom az ANC-t,ha épp zaj van és nyugalomra vágyom. Nyilván nem olt ki 100%-osan mindent, de tompít eléggé, hogy az adott hang ne zavarjon már.

Az viszont tény, hogy az ANC megjelenéskor sokkal jobb volt. Arra gondoltam, hogy biztos placebo, de nem. Valami frissítés után egyértelműen nem olyan erős. Valahol olvastam,hogy vissza kellett venni az erejéből valami hülye szabályozás, vagy ilyesmi miatt, de nem emlékszem pontosan.

(#323) Albert.Tamas válasza icecave (#322) üzenetére


Albert.Tamas
tag

De a cikkben azt irja ANC bekapcsolása hangminoseg nem olyan jó , probaltad masra allitani?

(#324) s.Oliv3r válasza zenit73 (#319) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Csak szólok srácok…. Legközelebb Airpods pro 3, iPhone 16 pro, és watch ultra 3-ra fogok váltani :DDD

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#325) icecave válasza Albert.Tamas (#323) üzenetére


icecave
nagyúr

Én meg pont azt mondom, hogy ANC-t bekapcsolva is ugyanolyan jó a hangminőség, csak épp a feladatát látja el. Hogy mennyire erőteljesen, az már más kérdés (mármint, hogy megjelenéskor erősebb volt, mint most).

(#326) dud998 válasza s.Oliv3r (#324) üzenetére


dud998
őstag

:DDD

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#327) Gyufaaa válasza icecave (#322) üzenetére


Gyufaaa
veterán

"ha nyugalomra vágyom" ezt én is élem. Táblázatok, statisztikák közben nyüzsögnek körülöttem. Bedobom a podokat és szűröm. Nagyon jó! Megjelenésekor viszont tutira "erősebb" volt ez a funkció.

(#328) dud998 válasza Gyufaaa (#327) üzenetére


dud998
őstag

Én ezt már egyszer végig játszottam anno az első generációval. Azt is az elsők között vettem meg. Aztán minden egyes frissítéssel lehetett észlelni, hogy nem olyan jó az ANC. Nem tudom miért csinálják. :(

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#329) Piotor válasza nikos21 (#308) üzenetére


Piotor
tag

Ja nekem is ezt csinálja. Még nem jöttem rá, főleg kocsiban zajszures mellett.

(#330) s.Oliv3r válasza Piotor (#329) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Hard reset volt már ?

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#331) Piotor válasza s.Oliv3r (#330) üzenetére


Piotor
tag

Szerintem ez az adaptiv hangerő lesz vagy mi.

(#332) nikos21 válasza Piotor (#329) üzenetére


nikos21
aktív tag

A telefonon e füles elfelejtése, az airpods pro 2 factory reset, ez után újra kapcsolódás csak alap beállításával jó lett.

(#333) Piotor válasza nikos21 (#332) üzenetére


Piotor
tag

Hard resetet hogy kell?

[ Szerkesztve ]

(#334) nikos21 válasza Piotor (#333) üzenetére


nikos21
aktív tag

(#335) zenit73 válasza s.Oliv3r (#324) üzenetére


zenit73
aktív tag

Csak fórumot, vagy készülékeket is váltasz potom 1,5 milláért? :DDD
Már most elkezdem dobálni a girgiszdrakmát a malacperselybe. :D

(#336) s.Oliv3r válasza zenit73 (#335) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

hát azért csak nem lesz 1.5 milla :D ha eladom a mostani cuccokat sztem max akkor lesz 3-400 ezer :C ennyit megérdemlek 2 évente :U

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#337) zenit73 válasza s.Oliv3r (#336) üzenetére


zenit73
aktív tag

Megérdemled! :DD Magamnak is mindig ilyeneket mondok. :D

(#338) dud998 válasza s.Oliv3r (#336) üzenetére


dud998
őstag

Teljesen, ha már ennyit gürcölünk. Én nem iszok, nem dohányzok. Ennyi van nekem is, hogy szeretem a jó technikát, a zenét, történelmet és a könyveket. 😉

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#339) s.Oliv3r válasza dud998 (#338) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Ugyanez, a töri nélkül :D

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#340) dud998 válasza s.Oliv3r (#339) üzenetére


dud998
őstag

:R

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#341) s.Oliv3r


s.Oliv3r
senior tag

Légyszi segítsetek. :(

Nektek is csinál olyat a füles/teló, hogy amikor feldoljátok a telefont, minden egyes alkalommal mutatja a dinamic island-en, hogy milyen az airpods töltöttsége? Nekem eddig ezt csak akkor csinálta, amikor kivettem a tokból és bedugtam a fülembe. Most minden feloldásnál írja, és elég zavaró.
Amúgy próbáltam resetelni, az is kicsit fura, hogy eddig egyből felismerte a telefon reset után, most meg a bluetooth listából kell kikeresnem, és rányomnom, hogy történjen valami :W

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#342) icecave válasza s.Oliv3r (#341) üzenetére


icecave
nagyúr

Mármint reset után, kinyitva a tokot a telefon mellett nem ugrott fel a forgó nyitott tok a képernyőn? Próbáltad csak leválasztani és újra párosítani?

(#343) s.Oliv3r válasza icecave (#342) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

nem ugrik fel aha... btw a másik bug nálatok is jelen van? a dynamic islandes?

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#344) icecave válasza s.Oliv3r (#343) üzenetére


icecave
nagyúr

Teszteltem, de nincs (15PM-el párosítva).

(#345) s.Oliv3r válasza icecave (#344) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

akkor lehet csere lesz belőle :) miért minden nálam romlik el...

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#346) icecave válasza s.Oliv3r (#345) üzenetére


icecave
nagyúr

Tehát akkor leválasztod az airpods-ot, "elfelejteted", majd utána mikor kinyitod a tokot, bármeddig vársz, nem ugrik fel az animáció a párosításhoz?

(#347) s.Oliv3r válasza icecave (#346) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

nem...egyáltalán nem... csak ha kikeresem bluetooth menüből, régen mindig felugrott

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#348) icecave válasza s.Oliv3r (#347) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem még sosem kellett keresni. Kinyitottam a tokot az iPhone mellett és már fel is ugrott a csatlakozási animáció, ahol a tok forog. A wifi, bluetooth aktív kell, hogy legyen, de ennyi.

Ja, csak akkor ugrik fel, ha a pod-ok benne a tokban, mikor kinyitod, de ez magtól értetődő.

[ Szerkesztve ]

(#349) icecave válasza s.Oliv3r (#347) üzenetére


icecave
nagyúr

Közben még megfigyeltem, hogy akkor nekem is kiírja, ha hosszabb ideig volt lockolva a telefon. Amíg megcsináltam a reggeli kv-t pl. Mikor újra feloldottam, kiírta nekem is dynamic island-en, pedig az AirPods végig a fülemben volt, csak a telefont nem használtam (zene se szólt).

(#350) s.Oliv3r válasza icecave (#349) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Nekem mindig kiírja, ha épp lezárom és egyből feloldom akkor is…. De úgy néz ki meglett a megoldás.
A lényeg hogy nem csak addig kell tartani a gombot resetnél amíg sárgán villogni kezd, hanem legalább 1 percig, ekkor ad hangjelzést is. Elvileg ez a total hard reset. Utána egyből jó lett. :R

Semmi sem igaz, minden megengedett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.