Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) icecave válasza s.Oliv3r (#350) üzenetére


icecave
nagyúr

Legalább megoldódott. :)

Én most azzal szívok, hogy Macbook air-t jórészt monitorra kötve használom asztali módban. Ehhez ugye kell egér-bill, nekem egy Logitech Craft és egy MX master 3 van. Mindkettő bluetooth-on csatlakozik az air-hoz, mert a dongle-t nem tudom bedugni, hisz nincs port már szabad (egyik a power, másik a monitor ugye). A lényeg,hogy ha még az airpods-ot is használom, elég sokszor berobotosodik a hang, de ha kikapcsolom a billentyűzetet, akkor teljesen rendben lesz, és a hatótáv is jobb. Eddig ezzel nem volt gond, de Mac OS 14.1 és iOS 17.1 óta fennáll ez a dolog.

(#352) s.Oliv3r válasza icecave (#351) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Írták páran, hogy a 17.1 és a 14.1 se lett a legjobb, de most szifonon van a watchOS 10.1ről is egy kellemes cikk :) :W igaz amit az apple-ös haverom mond... amióta homeoffice-ban vannak, nem nagyon megy a programfejlesztés..

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#353) zenit73 válasza s.Oliv3r (#352) üzenetére


zenit73
aktív tag

Mac OS-nél már eldöntöttem 1,5 éve, de most a iOS-nél is, hogy mindig megvárom a xx.3-4-5 verziót, mert a teló is laggol, döcög most a iOS 14-el. Arról már lemondtam, hogy a záró képernyőre kitett kis kerek vidgetek működjenek, (gmail, naptár, akku). A fülest szeretem, mert jól szól, nagyon kényelmes, stabil a kapcsolat, de rendszeresek az ilyen-olyan SW-es működési zavarok, szerintem soha nem fogják ezeket rendbe tenni, nagyon gáz, szerintem az android vonal már bug mentesebb, pl. samsung :W

(#354) s.Oliv3r válasza zenit73 (#353) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

A Samsung Buds 2 pro-val sose voltak ilyen gondjaim, az biztos.

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#355) icecave válasza s.Oliv3r (#354) üzenetére


icecave
nagyúr

Dehát egy szóval nem említett egy bugot sem, ami az airpodsot érinti, akkor hogy jön ide a buds 2 pro? :D

(#356) s.Oliv3r válasza icecave (#355) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

“De rendszeresek az ilyen olyan sw működési zavarok “ :DDD

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#357) zenit73


zenit73
aktív tag

:O
Na, akkor: Frissítés után full reset kellet mert hallgathatatlan volt. Ritkán előfordul, hogy csatlakozás után a bal furcsán szól, újracsatlakoztatás megoldja. Sokszor előfordult, hogy a jobb oldali semmilyen érintésre nem reagál, ilyenkor a ballal irányítom, másnap már jó szokott lenni. Apple azt írja, hogy ha le van merülve 5 perc töltés = 1 óra muzsikálás, rendszeresen előfordul, ma is, 15 perc töltés után a bal kb. 40-50%-on van, a jobb még csak 7% körül, ilyenkor balt kiveszem, és még kb. 10 perc mire a jobb utoléri. A telefonon a vidgetek által kijelzett töltöttségi állapot (töltés közben) kabaré, már 100x röhögtem azon ahogy össze-vissza villognak a számok, egy vicc, szerintem soha nem fog ez rendesen működni.

Hirtelen ez jutott eszembe, ha valami még eszembe jut írok. De az elmúlt bő évben, már többször írtam ilyen-olyan sw gondokról, visszakeresve biztos megtalálható.

[ Szerkesztve ]

(#358) Parson válasza zenit73 (#357) üzenetére


Parson
addikt

HM, ez nem jó. Ilyen komoly problémák lennének ezzel a termékkel ? Akkor nem eröltetem ezt a vásárlást egyelöre. :(((

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#359) zenit73 válasza Parson (#358) üzenetére


zenit73
aktív tag

Nem tudom ez csak nálam van e. Ettől függetlenül nem bánom, hogy megvettem, mert audiophile hangja van, nagyon kényelmes, nem akar kiesni a fülemből, atom stabil a kapcsolat, nagyon jó az akku üzemideje, és az akkuk merülése ha 100-ra töltöd, sokkal egyformább mint az általam eddig próbáltaknál (JBL, Samsung).

Lehet, hogy nem szereti azt, hogy én nem "rendeltetés szerűen" használom, nincs a tokban, hogy az állandó 100-as töltöttség ne degradálja az akkukat, minden nap csak annyit töltök bele, amennyit hallgatni tervezem, használat előtt töltöm. Persze amikor a tokot 100-ra töltöm (füles nélkül!), utána 100-ra töltöm a fülest is, így meg van mozdítva a kémia rendesen, és közben a tok is mindjárt lemerül 80-ra, így már nem annyira előfeszített kémiával tárolom másnapig a tokot sem. Drága volt, nem akarom azt amit itt már többen írtak, hogy 2-3 év és kuka. Egyébként minden a háztartásomban található akkuval tudományosan :B bánok, jellemző is, hogy nálam az akkuk kétszer addig bírják mint általában a júzereknél.

(#360) dud998 válasza zenit73 (#359) üzenetére


dud998
őstag

Kb. 3-4 év ezeknek az élettartama. Utánna azért jönnek a bajok. Na de addigra bőven lehet gyűjteni az aktuális újra. Én is nagyon szeretem, minden nap használom. Nem szoktam figyelni az akkura, ha nem használom akkor teszem be a tokba a füleseket. Bízom az Optimalizált töltésben. 😃

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#361) Parson válasza dud998 (#360) üzenetére


Parson
addikt

NA de itt pont ez a gond, hogy egy akku miatt idöröl idöre újat kell venned. Tudom hogy xar példa, de én anno vettem egy Sony fejhallgatót és 25 évvel késöbb is röhögve tökéletesen szólt, pedig nem keveset használtam. Rossz példa, mert kábeles volt, nem akksis, de akkor is... minden bizbaszra (és annak újabb és jabb verziójára) 3-4 évente gyüjteni?´Tudom, h ez a kapitalizmus csúcsa, de nem egészséges ez így... de lehet h csak nekem nem. :U

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#362) dud998 válasza Parson (#361) üzenetére


dud998
őstag

Persze, van igazság abban amit mondasz. Csak hát manapság sajnos minden “fogyóeszköz”. Egy jó vezetékes füles kis túlzással egy életen át kiszolgál, plusz nagyságrendekkel jobban szól, ha a teljes felbontást bekapcsolod az Apple Music-ban. Csak hát az a fránya kényelem a kábel miatt. 😃
Van király FiiO fülesem is, csak hát a kábel. 😅

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#363) zenit73 válasza dud998 (#360) üzenetére


zenit73
aktív tag

Majd meglátjuk meddig bírja. Ha 5-6 évet kibír, az már jó lehet, mert addigra biztos sokkal jobb lesz a hang minősége, és úgyis cserélni akarom. A legendás 80%-os töltöttséggel csak egy kicsit lesz jobb a helyzet, mert ezek az akkuk ilyenkor érik el a max töltöttségi feszültségüket, vagyis már rendesen elő van feszítve a kémiája. Ha azt akarod, hogy ne nagyon öregedjen max 50%-on kellene tárolni, arra meg ugye nem ad lehetőséget a csoda optimalizáló töltés, mert akkor megduplázódna a végén az életartama :)

Régebben volt egy lenovo laptopom amihez a lenovo csinált egy kis szösszenetnyi programot, amit bekapcsolva 55%-on tartotta az akkut. Na azóta sem láttam ehhez hasonlót, mert jobb nekik ha a felhasználó tönkreteszi az akkut.

[ Szerkesztve ]

(#364) dud998 válasza zenit73 (#363) üzenetére


dud998
őstag

Sajnos igen. Akkor senki se venne évekig semmit se, és az nem jó a profit hajhászásnak. 😔

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#365) edari


edari
őstag

Sziasztok
Tervezem a vételét egy airpods gen 2-nek.
Megéri még venni, vagy valami híre a kövi gennek?

(#366) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Sziasztok,

Átolvastam a topikot, szerencsére még nem túl hosszú. :)
Úgy vettem észre az itt leírtak alapján, hogy ez nem egy prémium kategóriás füles. (Szerintem, azok alapján amit olvastam, mivel hallani még nem hallottam.)
Tök jó kis megoldások vannak benne, de külső szemlékőként parasztvakításnak tűnnek. Az ANC-re több panasz is volt itt is és más tesztekben, valamint több helyen olvasom, hogy az utcán nagyon összeszedi a zajt a mikrofon és alig lehet érteni a másik oldalon.
Ajándékba venném, de kicsit félek az eddig olvasottaktól viszont, tudom, hogy aki kapja, annak többet számít az alma logó mint az, hogy mennyire jó valami, szóval eléggé tanácstalan vagyok. Esetleg valaki tudna írni 1-1 sort amivel könnyebbé válik a döntés? :U

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#367) icecave válasza edari (#365) üzenetére


icecave
nagyúr

Az első pro 2019. Októberben jelent meg, a második gen. meg 2022. Október. Szóval ha jön is vállalni frissítés akkor legkorábban 2025-re tippelném ezek alapján.

(#368) Parson válasza Des1gnR (#366) üzenetére


Parson
addikt

Szvsz nézz meg 1-2 tesztvideót ahol bemutatják, én 1. gen terméket semmiböl nem vennék, még haakkor sem ha apple, 2-ikat is csak megfontoltan, 3. gen termékre meg még várni kell... bár ha jobban belegondolounk, azért ezek nem tökéletesen hivhatóak így, mivel sima Airpods is volt / van elötte / mellette, úgyhogy a gen 2-t végülis már bevállalnám ilyen értelemben.

Kérdés az is, hogy mit váltana, mi volt elötte használva, mert ha nem is tökéletes a termék, de lehet hogy így is minöségi ugrás lenne egy elözöleg használt eszközhöz képest.

Ugyanakkor ha a szerencsés majdani tulaj apple fan, akkor az azért nagyon sok kompromisszumra is ráviszi az embert, és hajlamos elnézni ezt-azt, cserébe viszont nagyon sok mindenben meg elönye van az apple rendszere miatt... szóval ha más apple eszköz is van már, akkor szerintem nincs sok félnivaló, biztosan beválik.

Persze csodákat azért ne várjunk semmitöl, lesz olyan helyzet ahol azért elhasal, de az is tény, hogy szoftveresen is jó támogatása van az apple termékeknek, úgyhogy a jövöt tekintve is optimista lehet az ember, hogy ezt-azt még idöközben is tovább javithatnak rajta.

Szerintem végeredményben nyugodtan vedd, lesz akkora öröm, ami elnyomja az esetleges apróbb tökéletlenségeket.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#369) icecave válasza Des1gnR (#366) üzenetére


icecave
nagyúr

A panaszok többsége másik fülesen is előfordul. Ez ilyen, mindenki tökéleteset akar, olyan meg nincs. Plusz teljsen mindegy, milyen ritkán történik 1-1 csatlakozási, vagy egyéb probléma, azt akkor is nagyon megjegyzi az ember.

Egyébként meg ökoszisztéma miatt mindneképp megéri. Mac-ra csatlakozok, nézek filmet pl. csörög a telefon felveszem, már átváltott oda (tudom, mac-en is fel lehet venni a hívást, de nem szoktam), okés, hívás vége, folytatom a filmet, már ismét a mac-re csatlakozik, és így tovább.
A spatial audio nagyon jó cucc,ha valami támogatja, így nézni egy Apple TV+-os Invasion-t, vagy For All mankind-ot besz*rás jó.

Baromi kényelmes, férfi létemre kis fülem van, és jó sokat próbáltam, ez a legkényelemsebb, egész nap a fülemben lehet, meló közben hallgathatok zenét, nem fájdul meg, szinte észrevétlen.

Vannak hibái, de nem vennék mást. Annyi változás történt, hogy mikor megjelent a 2. gen, vettem egyet és eladtam az előzőt.

(#370) ittakary


ittakary
nagyúr

komolyan mondom egy vicc

1 éve amikor megvettem imádtam a Pro 2 fülesemet, azóta ezek a FW frissítések gyalázatosak

volt már minden:

- zsebemben a füles, erre Find My-tól kapok üzenetet, hogy elhagytam
- kerestem a fülest, meg akartam nézni hogy a hátizsákomban van-e, Find My szerint otthon hagytam ... széttúrom a táskámat, erre benne volt
- Find My mutatja hogy a bal oldali füles otthon van, jobb és a tok meg nálam, kinyitom, mindkettő benne
- kinyitom hogy megnézzem az akkuját, semelyik eszközömön (2 ipad 2 iphone) nem jött elő a popup ablak
- hangminőség nem rossz, de az ANC 1 év alatt szerintem a 60%-ára romlott, szerintem sokkal szarabbul szűr, mint 1 éve

[ Szerkesztve ]

(#371) icecave válasza ittakary (#370) üzenetére


icecave
nagyúr

"- zsebemben a füles, erre Find My-tól kapok üzenetet, hogy elhagytam"

Ez nekem csak az elején volt, pont a frissítésekkel lett jó és már nem jelez ilyen fake dolgokat.

Popup nekem mindig előjön. Mostmár a tokot és a podokat is jól mutatja az akku widget.

"- hangminőség nem rossz, de az ANC 1 év alatt szerintem a 60%-ára romlott, szerintem sokkal szarabbul szűr, mint 1 éve"

Amikor megvettem, én is odáig voltam, tényleg kétszer jobb volt a szűrés, mint az első gen-en, imádtam, mostmeg már azt veszem észre, hogy mindig nyomkodom beljebb a fülembe, mert azt hiszem, kicsúszott, de nem, ennyivel szarabb a szűrés, mint a megjelenéskor. Nem is értem, miért kellett ezt szétbarmolni.

(#372) s.Oliv3r válasza icecave (#371) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Én se értem :W

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#373) wnorbert1217 válasza s.Oliv3r (#372) üzenetére


wnorbert1217
újonc

Azért, ha jön a 3. gen, lehessen hasonlítani hogy hány %-kal jobb mint az előző 😂

iPhone 14 Pro Max + Apple Watch Series 7 + Airpods Pro 2nd gen + Apple Tv 4K + LG Oled 65C11 + MacBook Air M1

(#374) Piotor válasza ittakary (#370) üzenetére


Piotor
tag

nekem az furcsa, hogy időnként írja az iPhone az airpods csatlakozik. pedig ki sincs nyitva.

(#375) edari válasza icecave (#367) üzenetére


edari
őstag

:R
Tegnap este be is szereztem.

(#376) Des1gnR válasza icecave (#369) üzenetére


Des1gnR
őstag

Köszi a válaszokat.
Igen, egyik se tökéletes, de ez a váltás már elérhető olcsó füleseknél is és működik minden esetben. Sony és Sennheiser füleseimnél legalábbis nem volt gond.
Ahogy Parson is írta, valszeg mind1, hogy milyen, úgy is ez lesz neki a legjobb a világon ha Apple és kompromisszumot köt. Egyébként egy vezetékes iPhone fülest vált. Csak azért mégis 100k és úgy érzem, hogy fele ennyiből is megúszhatnánk ezt. 🙂

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#377) ittakary


ittakary
nagyúr

egyáltalán nem mutatja a widget a tok akkumulátor százalékot

se becsukva
se kinyitva
se füleseket kivéve

sehogy...

(#378) ittakary válasza ittakary (#377) üzenetére


ittakary
nagyúr

újrapárosítás és a 17.1.1 frissítés elméletileg mindet megoldotta

már mutatja a tokot és füleseket állandóan illetve már megjelenik a popup is

(#379) icecave válasza ittakary (#378) üzenetére


icecave
nagyúr

Akkor jó, nekem mutatta 17.1-el is, még ha benne vannak a tokban, akkor is (tok és füles töltöttséget).

(#380) s.Oliv3r


s.Oliv3r
senior tag

új firmware : 6B32 :)

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#381) dud998 válasza s.Oliv3r (#380) üzenetére


dud998
őstag

[link] :)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#382) icecave válasza ittakary (#370) üzenetére


icecave
nagyúr

Amúgy egy dolgot észrevettem. Félévente lecserélem az harangokat újra (rendelek Apple-től mindig). Ha sokat használja az ember, a szilikon harangok elfáradnak, és csúszós lesz, meg nem kellemes fogni, valahogy az anyaga is megváltozik. Na, most lecseréltem őket megint fél év után és érzékelhető az ANC-ben is. Jobban izolálnak az újak.

[ Szerkesztve ]

(#383) dud998 válasza icecave (#382) üzenetére


dud998
őstag

Igen a gumiharangok is nagyon fontosak, azok passzív izolálnak. Az elektronika meg aktívan.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#384) Roland861010


Roland861010
addikt

Sziasztok,
Bekerült a családba egy újabb airpods 2 pro viszont nem akar frissülni.
Ráadásul a feleségemé is 1-el levan maradvan.
Az én sima airpods 2 -om viszont simán frissült.

Lehet velem van a baj de nekem túl van tolva a basszus prokba.
Játszani egyáltalán nem lehet vele és elektronikus zenében is túl van nyomva

(#385) icecave válasza Roland861010 (#384) üzenetére


icecave
nagyúr

Frissül az, tokban legyen, legyen wifin a telefon, majd lefrissül. Én egyik reggel kivettem, még a régi szoftver volt, visszatettem a tokba, tokot rá a töltőre és fél óra múlva már az új volt rajta. Basszus hála Istennek van már a pro 2-ben rendesen, én pl. pont az a cinogást utáltam, mint az előzőek képviseltek, Spotify EQ-val rendesen rá kellett segíteni.

(#386) csaba1203 válasza icecave (#385) üzenetére


csaba1203
addikt

:K

(#387) Roland861010 válasza icecave (#385) üzenetére


Roland861010
addikt

Ami még fura hogy egyik napról a másikra a feleségem proja eldobta a zajkitolast.
Azt írja helyezze be mind a két fülhallgatót.

(#388) icecave válasza Roland861010 (#387) üzenetére


icecave
nagyúr

Biztos, hogy eredeti?

(#389) Roland861010 válasza icecave (#388) üzenetére


Roland861010
addikt

Igen,
Eddig működött.
Semmi probléma nem volt.
Be van állítva az egyedi hang is minden.

(#390) Roland861010 válasza Roland861010 (#389) üzenetére


Roland861010
addikt

most megint oké

(#391) icecave válasza Roland861010 (#389) üzenetére


icecave
nagyúr

Akkor leválasztás és újrapárosítás, ha az sem, akkor szervíz.

Amúgy, ha nem megfelelően rakod a füledbe, nem kapcsol be az ANC, hiába nyomod hosszan.

[ Szerkesztve ]

(#392) Roland861010 válasza icecave (#391) üzenetére


Roland861010
addikt

...meg is lehet keresni szóval már nem tudom.

(#393) s.Oliv3r válasza Roland861010 (#392) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Reseteld. A lényeg hogy nem csak addig kell tartani a gombot resetnél amíg sárgán villogni kezd, hanem legalább 1 percig, ekkor ad hangjelzést is. Elvileg ez a total hard reset.

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#394) Laby


Laby
senior tag

Annyira dühítő, hogy módváltásra nem lehet külön szeparálva beállítani hogy a balos és a jobbos fülesen ha váltok módot ott mást-mást váltson. Én 3 módot szoktam használni és így állandóan végig kell lapozgatni, úgy meg elég lenne 2-2 mód között váltogatni.

Plusz marha jó lenne valami gyorsfunkció amivel a zenét, zajszűrést egyszerre tudom kikapcsolni és leállítani hogyha hozzám szólnak és könnyen vissza.
Ez az új beszélgetésre lehalkul dolog nem rossz, csak a legtöbb szituációban visszaindul magától, mert 1-2 másodpercig nem hall hangot és már megy is tovább.

(#395) icecave


icecave
nagyúr

Egyébként az új szoftverrel (6B32) végre megint nagyon jó az NC.

(#396) csaba1203 válasza icecave (#395) üzenetére


csaba1203
addikt

:K

(#397) bigrob


bigrob
őstag

Sziasztok!

Airpods 2 pro-t nem láttatok jó áron, normálisabb helyen?
Lehetőleg a c típusút.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#398) Gyufaaa válasza icecave (#395) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Meg az adaptív vezérlő is. :) Jól végzi a szűrést, ha elkezdek beszélgetni automatikusan lehalkítja a zenét, illetve a háttérzajhoz is igazítja. Klafa most.

(#399) csaba1203 válasza Gyufaaa (#398) üzenetére


csaba1203
addikt

Reméljük nem rontják el a következő frissítéssel...... :D

(#400) TOZ


TOZ
addikt

Van-e köztetek valaki, aki app2 mellett próbálta esetleg a Sennheiser Momentum3 TWS-t (iossel, nyilvan)?
lassan két éves az APP1-em, előbb-utóbb csere érett lesz. M3-t meg most a APP2-höz képest szinte féláron lehet venni… de :F :F :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.