Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Anubiss


Anubiss
tag

Témanyitás

(#2) BITBOYS válasza Anubiss (#1) üzenetére


BITBOYS
addikt

Remélem jön valaki aki megfelelő választ tud adni a problémáddal kapcsolatban, mert ez engem is érdekelne.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#3) #20655360


#20655360
törölt tag

Velem is megesett ez már többször is. Legutóbb egy kis kerti munkától. Vagy ha játszok a kutyával pl.
Az a helyzet, h extra szar kondiban vagy, ahogy én is. :)

(#4) Anubiss válasza #20655360 (#3) üzenetére


Anubiss
tag

"Extra szar kondiban vagy."

Ja, ez igaz. Nem volt sok időm futni vagy bármi testmozgást csinálni, meg az időjárás is kitolt velem mindig.
Szerinted ha továbbra is rádolgozok, akkor elmúlik? Neked hogyan zajlott le?

(#5) #20655360 válasza Anubiss (#4) üzenetére


#20655360
törölt tag

Hát, tavaly fél éven át újítottuk a házat. 2 hét masszív talicskázás után már semmi bajom nem volt. Mintha kicseréltek vna. Tesóm is panaszkodott h fáj a karja, amikor kezdett az új melóhelyén. 1 hónap után már nem említette.
Soha nem végzett egyikünk se fizikai munkát nagyon. Egyszerűen nem voltunk hozzászokva és ennyi.

(#6) kemotox


kemotox
addikt

Nem köll barátnőt tartani és hirtelen edzésben lesz a karod.

Solved, zárható. ;]

(#7) Anubiss válasza #20655360 (#5) üzenetére


Anubiss
tag

Én már ezelőtt is futottam többször is és nagyobb távokat, de ilyen sohasem volt még.
Na meg futásban a karomat nagyon nem erőltetem meg.

(#8) kisninja


kisninja
őstag

Én viszont orvoshoz fordulnék lehet keringési probléma. :(

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#9) BITBOYS válasza Anubiss (#7) üzenetére


BITBOYS
addikt

Hőérzet milyen a jobb oldaladon? Nem hidegebb a karod?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#10) djculture válasza Anubiss (#7) üzenetére


djculture
félisten

A lényeg az hogy mindent a szív lát el vérrel ha nagyon megterheled nem tud megfelelően dolgozni. A futást is szépen lassan egyenlő léptékkel úgy kell végezni nem erőből mert felmegy a vérnyomás és kiesik az optimális üteméből a szívműködés. Sok focista is ezért hallt meg mostanában, semmilyen bajuk nem volt sose diagnosztizáltak őket és a halál ok: szívelégtelenség volt mindegyiknek.

(#11) Anubiss válasza BITBOYS (#9) üzenetére


Anubiss
tag

kisninja: Erre gondoltam én is, de pont hétvége van, ezért nem rendel a háziorvosom.

BITBOYS: Dede, mindig hidegebb mint a bal.

(#12) #20655360 válasza Anubiss (#7) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nem cigizel véletlenül? Am futás közben csak lóbálod a karod, nem egy komoly igénybevétel, de na...
Nem vagyok orvos (sztem a kommentjeim alapján látszik lol), szal nem is tudom mi a fenének írok ide. :D

kemotox: LOL. Túlzásba viszi, utána meg azért nem fogja érezni a karját.

[ Szerkesztve ]

(#13) djculture válasza Anubiss (#11) üzenetére


djculture
félisten

Utána nézve. A jobb karról van szó szóval nem lehet nagyon komoly ügy, szerintem csak valami ideg lehet vizsgálat kideríti.

(#14) Anubiss


Anubiss
tag

ayy_lmao: Nem cigizek egyáltalán. Köszi azért a tippeket.

djculture: Köszönöm. Amitől tartottam, hogy valami idegi/keringési dolog az agyban ami kihatással van a karomra. De azt nem magyarázza, hogy miért hidegebb a jobb karom.

(#15) BITBOYS válasza Anubiss (#11) üzenetére


BITBOYS
addikt

Folyadékbevitellel hogyan állsz? Táplálkozási szokások? A cigi is kérdés lehet..

Hétfőn menj el orvoshoz, ha kezd kiszáradni a bőröd a kézfejeden, alkarodon azt is mond neki. Ha éjszaka nehezen kapsz levegőt, vagy nagyobb levegővételekre van szükséged a megszokottnál azt is jelezni kellene.
Én se vagyok orvos, csak találkoztam már hasonlóval. Ízületeid nem fájnak? Könyök, térd, csukló..

mod: ok, cigi kilőve :)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#16) ncc1701 válasza djculture (#10) üzenetére


ncc1701
veterán

Nyilván a sok cuccnak nem volt hozzá semmi köze.

(#17) Anubiss válasza BITBOYS (#15) üzenetére


Anubiss
tag

A napi 2-3 liter meg szokott lenni. Kajálás az napi háromszor, ebből kétszer főtt étel. Cigi nuku.

Milyen hasonló esettel találkoztál? Mi lett a vége annak? Az ízületeim nem fájnak, azokkal nincs gond.

(#18) djculture válasza Anubiss (#14) üzenetére


djculture
félisten

Ha stroke lenne akkor a lábadra is hatna azon az oldalon. Amúgy a hidegebb egy oldali kar akár egy stresszesebb helyzet eredménye is lehet:

Tudna példát mondani, milyen konkrét keringési rendellenességek jele lehet a hideg kéz?

Az érszűkület például tipikusan ilyen probléma, ennek általános velejárója a hideg kéz és a hideg láb. Persze nem kell mindig a legrosszabbra gondolni ilyenkor sem, hiszen átmeneti érszűkületről is beszélhetünk. Egy áttivornyázott éjszaka után is jelentkezhetnek a tünetek ilyen okból. Tipikus ok még a szív nem megfelelő működése is. Erre utalhat, ha már egy kis lépcsőzés vagy busz után rohanás után is alig kapunk levegőt, netán megduzzad a bokánk. Ezek a tünetek könnyen lehetnek a szívelégtelenség jelei. Ilyenkor is menjünk azonnal orvoshoz. A szívelégtelenség hátterében sok minden húzódhat meg, és ezeket a problémákat nagyon komolyan kell venni, hiszen az életünk múlhat rajta.

Mi okozhat még ilyen tüneteket?

Szintén elég profán, ám az általános tünetek miatt gyakran meglehetősen nehezen meghatározható ok a stressz. Vagyis lelki okok miatt is lehet hideg a kezünk és a lábunk. Leginkább itt is a kísérő tünetek árulkodhatnak arról, mi bajunk van valójában. A stresszes ember jellemzően nehezen és felületesen alszik, szívdobogás-rohamok törnek rá, ingerlékeny, állandóan rossz hangulatú.

De hogy tud ez kihatni a vérkeringésre?

Úgy, hogy az erek ilyenkor is összeszűkülnek. A szervezet és az idegrendszer minden tartalékát mozgósítja annak érdekében, hogy úrrá legyen a feszültségen, és ez lassítja a véráramlást.

(#19) hokuszla válasza Anubiss (#17) üzenetére


hokuszla
aktív tag

Szerintem ne éld bele magad nagyon.
Lazíts hétvégén, hétfőn menj el az orvoshoz.
A legrosszabb dolog az interneten keresgélni választ, saját tapasztalat.

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#20) #20655360 válasza hokuszla (#19) üzenetére


#20655360
törölt tag

Hát ja am.

(#21) BITBOYS válasza Anubiss (#17) üzenetére


BITBOYS
addikt

Az súlyosabb volt már, nem akarlak rémisztgetni, csak az egyik tünet volt a hidegérzet.
Ott veseelégtelenségtől a keringési zavar, cukorbetegség szóval több minden párosult egyszerre. Ami még hozzájött az a fokozatos fáradtságérzet, levertség, bevizesedés a kézfejen, lábszárakon, igazából szinte mindenhol. Feszültség érzet a karokban, vállakban. Nyirokcsomók megduzzadva....még a halánték felett is. Nehezen de felépült belőle az ember.
Az nem derült ki mitől jött ki rajta, mivel nem dohányzott, piált, drogozott...csak szinte alig mozgott valamit meg folyamatos stressz alatt állt.

(#19) hokuszla Ez igaz! Ne nézz utána neten mert megőrülsz! Egy tüsszentésre olyan dolgokat tudsz találni, hogy hullaszállítót hívsz magadhoz :) Anubiss[/B ]Hétfőn már okosabb leszel

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#22) Anubiss


Anubiss
tag

djculture: A stroke nem hirtelen szokott lenni?

hokuszla: Megfogadtam, hogy nem keresek rá pont amiatt amit írtál. Lazítani szívesen lazítanék, de a vizsgaidőszakomat be kell fejeznem június 1-ig és még két vizsgám is hátravan. :(

BITBOYS: Cukorbetegség és a többi amit írtál nincs meg, szerencsére.

Köszönöm a visszajelzéseket. Ma még elmegyek futok egyet (takaréklángon) és jelzek, hogy volt-e valami változás.

(#23) djculture válasza Anubiss (#22) üzenetére


djculture
félisten

De hirtelen viszont pl egy szívinfarktust lábon is kilehet hordani különösebb észrevétel nélkül. Amúgy szerintem a vizsgaidőszakos hozzá szólásod már meg is adhatta az okot a stresszre. Azt a dokinak se árt a ha jelzed bár szerintem úgyis ezzel fogja kezdeni. Csak túl hajtottad magadat ezer százalék...

[ Szerkesztve ]

(#24) Hieronymus válasza Anubiss (#22) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Cukorbetegség és a többi amit írtál nincs meg, szerencsére."
Mikor csináltál terheléses vércukorszínt tesztet?

Ha jót akarsz magadnak. Meg keresed az orvosod. Részletesen és pontosan meséled el a tüneteket. Azt, hogy szerinted mi ez, nem hozod szóba, mert beszűkíted az orvos gondolkodását.
Ha minden teszt OK, örülhetsz.
Ha nem minden teszt OK, akkor idejében felismert betegség lesz, amit még egyszerű gyógyítani.
Veszteni valód csak akkor van, ha nem foglalkozol a tünetekkel.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#25) htomi85 válasza Anubiss (#22) üzenetére


htomi85
tag

Sok stressz és mozgás szegény életmód. Tapasztalatból mondom.
Én 27 évesen vettem észre, hogy már nem bír el mindent a testem.
Rendszeres sport kell, kávé cigi nuku, alkohol módjával, inkább kevesebb de minőségi.

Nem kell egyből futni. Attól rosszabb lesz.
Fokozatosság. Kerékpár, úszás kezdetnek elég.

Sok pénzt elköltöttem magánorvosokra feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#26) Anubiss


Anubiss
tag

UPDATE:

Megjöttem futásból. Ugyanakkora távot mentem, de kisebb tempóval.
A karom most nem gyengült el annyira, mint tegnap, de így is nehezebbnek éreztem egy kicsivel.

Hieronymus: Ez tervbe van véve. Már így is esedékes egy teljes kivizsgálás/labor. Hétfőn egyeztetem is az időpontot a dokival.

htomi85: Kávézni nem szoktam, csak fekete tea reggel. Bringázni szívesen mennék, de nincs mivel. Az itteni uszoda meg olyan klóros, hogy egyszer voltam úszni és utána két hétig ki volt száradva a garatom.

(#27) htomi85 válasza Anubiss (#26) üzenetére


htomi85
tag

Kifogás mindig van. Ezt is ismerem.
Aztán vettem egy bringát.
Van másik uszoda is. Nyáron főleg.

(#28) joysefke válasza Anubiss (#26) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ha tudsz futni, és bírják az ízületeid is, akkor fuss. Nincs még egy sport, ami annyira hatékonyan edzené a szívet és a vérkeringést mint a futás. Ha tudsz fél órát egy huzamban, megállás nélkül futni, akkor:
-egyrészt nem is olyan gyenge a kondid mint gondolod (sokan nem tudnak ennyit lefutni)
-megvan az alapod arra, hogy futással drasztikusan fejleszd magad, mind iram (perc/km) mind táv tekintetében.

Ha máskor is előfordul a dolog, akkor nyilván érdemes elmenni orvoshoz, kérni hogy küldjenek el terheléses EKG-ra. (lehetőleg ne SZTK-ba, hanem komoly helyre, ahol tényleg megpörgetnek)

Addig én preventív jelleggel semmi esetre nem hagynám el ezeket a kocogásokat, max ha nem vagy biztos benne, hogy minden rendben van a keringéseddel, akkor ne magas intenzitású intervallum tréningezz.

Ennyi.
további jó edzést!

J.

(#29) ncc1701 válasza joysefke (#28) üzenetére


ncc1701
veterán

Bicajozás legalább olyan hatékony, és nem b@ssza tönkre a térdeded sem. Nézd meg, ugyanannyi kalóriát éget az ember vele. És még élvezni is lehet simán.
Én mindig azt mondom, h azok az állatok, amiknek 4 lába van, azok futnak jól (struccot most hagyjuk, az madár, csak ezt nem tudja, és ostoba repülni). Embernek 2 lába van, ergo ne fusson.

[ Szerkesztve ]

(#30) joysefke válasza ncc1701 (#29) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Bicajozás legalább olyan hatékony, és nem b@ssza tönkre a térdeded sem. Nézd meg, ugyanannyi kalóriát éget az ember vele.

Töredéke olyan hatékony és kevesebb izmot is mozgat meg, illetve amit megmozgat azt jóval izoláltabban. Cserébe valóban nem terheli annyira az ízületeket.

(#31) Hieronymus válasza ncc1701 (#29) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A térdek túlzott terhelése futástechnikai hiba.

A térdeket ne lenne szabad túlterhelni azzal, hogy teljesen egyenesre nyújtjuk ki a lábakat.
Ezt kb 10 éves korig jól csinálják a gyerekek, utána tanulják a hibás járást a nagyobbaktól.
A lábaknak nem lenne szabad sarokkal érintkezni a talajjal, lépés közben.
Mezítláb általában helyesen járnak az emberek. Először a lábujjak érintkeznek a talajjal. Utána a teljes talp.

Cipőben a sarokkal szokás megérinteni a talajt. Ez könnyebbség a lábfejnek, de túlterheli a térdet.
A teljes talpal kellene előrelépéskor a talajt. Ez nem kényelmesebb, de sokkal egészségesebb.

Vagy nagyon jó minőségű futócipő segíthet, ami kompenzálja a futási hibát.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#32) ncc1701 válasza joysefke (#30) üzenetére


ncc1701
veterán

Nekem a hatékonyság = adott idő alatt elégetett kalóriák számával, illete, h mennyi ideig lehet fenntartani a mozgásformát. Ha vki már 1 órát fut, az már messze átlag feletti. Mi haverokkal szoktunk 9-10 órás bicaj utakra menni.
Felsőtestre meg nem futni kell, hanem gyúrni menni. Nézd meg a hosszútáv futókat, h mennyire nincs jó alakjuk. :)

(#33) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Ha van kedved írd meg légyszi mi volt a háttérben, doki mint mondott.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#34) kisninja válasza BITBOYS (#33) üzenetére


kisninja
őstag

+1 én is kíváncsi lennék.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#35) Anubiss


Anubiss
tag

Nosasszongya, voltam házidokinál, aki mellesleg neurológus. Elküldött SZTK-ra, hogy az ottani neurológus is megvizsgáljon és beutalót adjon MRI-re.

A másik neurológus megvizsgált és azt hozta ki belőle, hogy gerincferdülésem van. Azt mondta, hogy ez lehet az oka, de azért adott beutalót, de időpontot nekem kell majd kérni (ami minden hónap elseje körül van és ez maga egy szép mutatvány lesz).

Szóval halad valamennyire az ügy. Viszont még mindig gyengébbnek érzem a jobb karomat (nem is tudok olyan erősen szorítani vele)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.