Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snapdragon


snapdragon
tag

Szuper-igényes cikk,majd később jobban átnyálazom. Köszi érte :R

(#2) SpZ


SpZ
senior tag

Köszönjük :R

(#3) HPAA


HPAA
őstag

érdekes !
szándékomban állt elkezdeni a témával kicsit részletesebben foglalkozni , kiindulásnak jó volt :C

************* censored

(#4) Béééla


Béééla
őstag

Kár hogy nemrég adtam fel a platformot, kipróbáltam volna. :)

Nekem mondjuk a legnagyobb alakításom a finomhangolás volt:
- ROM leszed
- kibont
- valami setting.xml megkeresése (igazából a megfelelő helyről az összes XML-t végigböngésztem)
- abban a IsVoIPOver3GEnabled = false true-ra cserélése (vagy disabled és másik csere)
- nekem nem tetsző értékek átállítása
- meg a sok nyamvadt hulladék csengőhang kirakása
- visszacsomagol

eredmény: sokkal kevesebb hely foglalása, VoIP megy natívan 3G-ről (jó kis VoIP mobilról időszak :C )
és a billentyűzár nem old ki, ha kinyitom a qwerty-t (Desire Z)

Bélabá

(#5) szoke12


szoke12
őstag

Köszönöm, igyekszem gyűjteni az infókat, és azt megosztani másokkal. :)

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#6) Maxentius


Maxentius
addikt

Állati, gratula! :R

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#7) gbal65


gbal65
aktív tag

Tökéletes cikk! :)

iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

(#8) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Kernel függőséget is ki lehet valahogy venni, hogy használható legyen stock kernel-en?

[ Szerkesztve ]

(#9) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Jó cikk! :C
A boot animációhoz kis megjegyzés.:
- Nekem a spica és az o2x is csak a PNG8 képeket szerette.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#10) Keksz03


Keksz03
senior tag

nagyon jó és érdekes olvasmány, több ismerősnek is linkeltem mert biztos érdekli őket is! sajna nekem SGS3 van úgyh azon felesleges ezzel szórakozni, de egy pillanat erejéig kedvet kaptam beruházni vmi kisebb, olcsóbb androidos telefonra és szórakozni kicsit! :B

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#11) yolan


yolan
őstag

Biztos fasza a cikk, meg aki android mágus egyből érti, de aki teszem azt, most fog életében először úgy android rendszerű telefont, hogy kedve és lehetősége is lenne magát a rendszert babrálni, kenheti a hajára. Nem tudom és ezért sem firtatom mélyebben, ha a cikk nem teljesen kezdőknek íródott, amolyan noob-how-to-step-by-step, akkor oké, de szvsz haladóknak pofás, profiknak unalmas, kezdőknek téglagyár.
Legyen ez az én tudatlanságom, és a cikk teljesen korrekt, ezesetben valaki szánjon már meg és linkeljen nekem egy teljesen amatőr segédletet ami ténylegesen a legelejéről a légvégéig elkalauzol engem és mindent aprólékosan, mint egy nyugalmazott óvónő elmagyaráz.

[ Szerkesztve ]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#12) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Ezzel lehet romot főzni zárt bl-es sk17-re is? :)

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#13) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Karcolgatjuk a felszínt, de nem ilyen habos torta az Android világa sajnos...

Csak "címszavakban":

HA nincs recovery, márpedig sokszor nincs, akkor ezt a módszer bebuktuk.
Ha csak 3e van és még kezelni is lehet valami csoda folytán, akkor speciális szignó kell a romra.

A telepítők mostanában Edify sciptben íródnak, de számos készülék Amned scriptben kódolt telepítőt vár el.

Az Aroma installeres cuccok megérnének egy külön cikket.

Maga a telepítő dönti el mit tesz fel és mi történik a folyamatban. Ha kihagyjuk a kernelt, akkor sem fog elszállni hibával, csak nem lesz kernel flashelve... stb...

Számos fájlrendszer más sciptet igényel. A legalapabb verziókat ez a Kitchen kezeli, tehát a Yaffs2 még megy, az EXT is, de egy UBIFS alatt esélyed nem lesz vele.

(#14) gabor901113


gabor901113
tag

Nagyon jó, köszi szépen! :)

(#15) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nice work!

https://www.coreinfinity.tech

(#16) Penész Gomba


Penész Gomba
tag

Nagyon jó írás, ment favoritba :)

(#17) Maximus43


Maximus43
tag

Köszönjük! JB-hez is jó?

ツ 12 éve tag

(#18) Bolond^^


Bolond^^
tag

Nagyon jó cikk! Köszi, ez elősegíti a hülyeségeimet. Azt nem tudod, hogy a Beállítások>A telefonról>Mod résznél, hogy lehet átírni a dolgokat mondjuk a nevemre? Azt tudom, hogy a build.prop-ba van, csak ha átírom akkor térerő és akku százalék kijelzésem elszáll. :/

(#19) premete válasza Keeperv85 (#13) üzenetére


premete
veterán

+1
Ennek alapján nem javaslom senkinek sem, hogy nekiálljon, valószínűleg csak azon az egy készüléken működik, amelyiken ki lett próbálva.
Túl szép ahhoz, hogy igaz legyen általánosságban.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#20) Deviance


Deviance
tag

Köszi a cikket, ezt feltétlenül ki kell próbálnom :R
4+-hoz nincs ilyen?

(#21) szoke12 válasza premete (#19) üzenetére


szoke12
őstag

a cikk a rendszer valamely szintű megismerését akarta elősegíteni, illetve megismertetni a dsxda's Kitchent.
Persze a Kitchen oldalán megtalálod a támogatott készülékek listáját.
Nem habostorta az biztos, hisz én is rengeteget szenvedtem vele. A cikket azért írtam (eredetileg nem volt szándékomban megírni) hogy másnak ne kelljen keresgélni, aki hasonló helyzetben van.
Valóban recovery függő, hogy megvalósítható-e, de egy root jogú explorerrel is sok minden megvalósítható ezekből. Az android világa nagy, de szerintem lesz, akinek segít, mint ahogy arra példa is volt. :)

+többen kérdezték: ics-t, és jb-t is lightoltam ezzel a technikával.

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#22) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nagyon jó a cikk :) Eddig csak Windows Mobile-ban cisnáltam ilyen light rom-ot magamnak, de most már Andoridra is lesz light rom-om ezek után :)
Köszi a cikket!

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#23) IkszIpszilon válasza Béééla (#4) üzenetére


IkszIpszilon
aktív tag

Az miért jó,huogy nem old ki a képernyőzár,ha kinyitod a qwertyt?

X.Y.

(#24) master90


master90
aktív tag

Nagyon jó írás :R
Végre tudok főzni Alcatel ot 995-re :DD

ne csak nézz láss is

(#25) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Váááá!!!!!Épp pár hete gondolkodtam, hogy utána kéne nézni a rom főzésnek, mert érdekel a dolog, erre véletlenül belefutok! :C :C Isten vagy!

(#26) palaticzky


palaticzky
csendes tag

Nagyon köszönjük a kitartó munkád! :R

(#27) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

az én CM7.2-m 63mb zipben, felrakva a 102!!!megás systemre, 8mb marad ;)

(#28) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

GoogleBackupTransport
GoogleFeedback

Ezeket szerintem lehet törölni, ha vki nem használja ezt a szolgáltatást, és feedback-elni nem hiszem hogy sokan szeretnek :)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#29) szoke12 válasza FireFox1996 (#28) üzenetére


szoke12
őstag

valóban nem használjuk sűrűn őket. én pl naptárat se szoktam, de úgy voltam vele, hamár a gapps benne van, akkor ezeket a rézzeit is benne hagyom. ~pár Kb.
lehet, vki pont a google szervereire akar menteni. :D
ezért van ott az "inkább".

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#30) Béééla válasza IkszIpszilon (#23) üzenetére


Béééla
őstag

Mert nem azért rakok fel kódot a telefonra, hogy egy mozdulattal megkerülje az android :)

Bélabá

(#31) ollie


ollie
MODERÁTOR

Köszi a cikket, biztos hasznos lesz nekem is a jövőben.

***

(#32) alma18


alma18
tag

Szaisztok! Tudnátok nekem SEgíteni! A problémám a következő. Egy FIH Boston nevezetű romom van és ez miatt sok alkalmazás nem hajlandó települni a playstoreról, mindig kiírja, hogy a FIH Boston eszközzel nem kompatibilis. Szerencsére erre a részletes root exploreres átírogatásra rábukkantam, de annak ellenére, hogy átírtam a ro.product. ... részeket, utána save&exit, telót újraindítottam, sajnos ugyanez a probléma fennáll. a bulid fájlban átírva maradtak a dolgok, ezért nem tudom mi lehet a probléma. Aki tudna segíteni benne, megköszönném! Sziasztok!

(#33) Bolond^^


Bolond^^
tag

A romon belül hol található a képernyőzár?

(#34) qdak válasza Deviance (#20) üzenetére


qdak
addikt

az engem is erdekelne ;)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#35) szoke12 válasza Bolond^^ (#33) üzenetére


szoke12
őstag

A framework-res.apk-ban található az is. Az ikonjai vmelyik drawable-**** mappában, az xml-ek pedig az anim, vagy a drawable mappában. Most nem vagyok gép előtt...

Már írtam, 4.*-n is működik.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#36) olbaidhun


olbaidhun
őstag

:R

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.