Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kasya válasza Anaren91 (#37) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem minden keszulek OTG kepes, valamint nem minden jatek indul el PC emulator alatt sem. Nagy a szoras...
A DEX-et hasznalok pl. elonyben lehetnek, vagy a jobb PC-t hasznalok.

(#52) Anaren91 válasza bitpork (#48) üzenetére


Anaren91
senior tag

Köszönjük pcmasterrace ödönke de igen is jól megvan a kontroller.

#51 ez mind szép és jó van milliónyi telefon különböző speccel meg képességgel. De minden ps4 ugyan azt tudja nincs olyan amire tudsz egeret kötni meg olyan amire nem...

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#53) Dr. Oid válasza kmisi99 (#44) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

akkor ez egy beépített csalás, amit azért tettek be, hogy az alkalmatlan kontrollerrel is lehessen játszani?

(#54) DeFranco válasza bitpork (#48) üzenetére


DeFranco
nagyúr

pc-n játszok, kontrollerrel. és piszkosul élvezem :DDD

igaz nem multizom mert kazuár vagyok de engem tökéletesen kielégít ha a gépet verem ropira.

(#55) bitpork válasza DeFranco (#54) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kipróbáltam már sok mindent az elmúlt 30 évben amióta játékra is használom a vasat, de soha semmi nem volt összehasonlítható a billegér kombóval - szerintem és nekem. Még a mortal kombat ősöket és utcai verekedős őst is csak kizárólag billentyűzettel nyomtam. Ilyen selejtes vagyok.
És meg sem próbáltam soha excelhez v wordhöz használni a kontrollert :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#56) Anaren91


Anaren91
senior tag

Eszembe jutott egy jó hasonlat hátha a sok pc fan is megérti a problémát. Szóval te vagy pc masterrace Józsi_12 napi 26-27 órát tolod a cs got. Te vagy az Isten császár mindenkit lelősz és meg pulykáztatsz mert az úgy jó. Az egér már beleforrott a kezedbe. Erre egynapon mikor épp arra készülsz hogy jól meg pulykáztatsz mindenkit jön pcmasterrace Aladár_12 aki úgy elken hogy valami eszméletlen. Erre pislogsz hogy mivaaaan? Közben pcmasterrace Aladár_12 vett egy olyan kontrollert amivel elég ragondolni arra hogy fejbe akar lőni. Csak cserébe fel kell dugj egy 40 centis rudat a hátsó feledbe hogy működjön. Te meg szidod a jó édes... Is hogy ezért gyakoroltal napi 26-27 órát hogy Aladár_12 csak így meg pulykáztasson? Van két választásod vagy te is feltolsz magadnak 40 centit vagy maradsz az egernel és ha meghalsz akkor ez van.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#57) elithun válasza Anaren91 (#56) üzenetére


elithun
őstag

Értjük, csak minket nem hat meg ennyire.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#58) DeFranco válasza Anaren91 (#56) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem az elvárásoddal van a probléma. te azt várod el, hogy a pc-sek üljenek rá az egyik kezükre azért, mert ti "csak" egy kézzel játszhattok, direkt elolvastam a bejegyzésed, hogy mi is az üzenet, ez jött le.

csak hogy éppen az a helyzet, hogy aki akar, legálisan és szabályosan (tudtommal nem tiltja semmi) megteheti hogy két kézzel játsszon neked meg semmi közöd hozzá, hogy ő mit és hogyan tesz a saját gépén.

amúgy sem úgy működik a társadalom meg az emberi természet, hogy valaki önmegtartóztat vadidegeneknek szolidaritásiból, sőt a nagyobbak verik a kisebbeket az iskolában, stb. ilyen a világ, lázadhatsz de max magadat idegesíted fel.

DE! az akár jogosan elvárható lenne, hogy ne kerüljetek egy ligába. azért lehet lobbizni, hogy legyen külön kontrolleres meg egeres liga, mert különben tényleg imba, ez teljesen jogos igény, és ami még fontosabb, olyan felé irányul, aki megteheti, sőt érdekelt is abban, hogy ezt megtegye ez pedig a konzolgyártó.

szóval szerintem ahelyett hogy egymást gyepáljátok ebbe az irányba lenne érdemes elindulni, mert egymást nem fogjátok tudni meggyőzni és talán nincs is értelme erre nagyon ráfeszülni.

(#59) Dr. Oid válasza Anaren91 (#56) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

gondolj arra, hogy az én időmben ez a frusztráció abból adódott, hogy nekem nem volt még montim, hanem csak szovjet kempingbicajom.
vagy szmena szimbol fényképezőgép vs korabeli slr.
walkman vs discman vs rio MP3 player.

life is a bitch.

(#60) DeFranco válasza bitpork (#55) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem a mortal kontrollerrel játszhatatlan. billentyűzettel minden kombót beverek rendesen kontrollerrel meg assetommivan.

lehet hogy más verekedős játéknál jobb a kontroller, ahol rendes félkörívet kell csinálni vagy valamiért előny az analóg input, de a mortalnál pont nem.

(#61) Anaren91 válasza elithun (#57) üzenetére


Anaren91
senior tag

Jah mert pcn jelenleg nincs jobb alternatíva az egér billentyűzet parosra. De ha kijonne valami ami kevésbé kényelmes, viszont eredményesebb, megnéznem hányan vernék itt magukat hogy nem fair tegyék őket külön szerverre. A nagyok meg annyit mondanának odafent hogy Sorry nem látunk semmi ilyet, itt az van hogy ő is egérrel meg billentyűzettel tolja...

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#62) Medocsabi válasza Dr. Oid (#50) üzenetére


Medocsabi
addikt

Teljesen egyetértek,az ellenvélemény nem fröcsögés! :) konkrétan 2 hsz miatt írtam ezt a jelzőt,(#12,#14)
szerk: ettől függetlenül a Star Trekes cikkel amúgy teljesen egyetértek! :K

[ Szerkesztve ]

(#63) Dr. Oid válasza Medocsabi (#62) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

azzal se lenne gondom, ha máshogy hívnák :)

(#64) elithun válasza Anaren91 (#61) üzenetére


elithun
őstag

Ha lenne jobb alternatíva nem lennék meglepődve, hogy azt használják kompetitív meccseken, hiszen jobb alternatíva. Adja magát.
Én megértem egyébként, hogy frusztráló, de nem kell átesni vergődésbe.
Megszoksz vagy megszöksz.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#65) mattew


mattew
tag

Szoval a besenyok tehetnek arrol, hogy az eloluk menekulo magyarok, csunyan elpaholtak a visszafele nyilazasra fel nem keszult morvakat. Hat kerem az van hogy az elet kegyetlen.

Nem nem fer egerrel billentyuzettel menni a kontroller ellen.
De ez ellen a felsorolt bunbakok 90%-a nem tehet semmit, sot meg koze sincs hozza.
A Sony-t tessek ekezni. Az o fejostehene okoszisztemaja, oldja meg o.

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#66) kmisi99 válasza Dr. Oid (#53) üzenetére


kmisi99
addikt

Ja, enélkül lehetne kínlódni fél percig míg rácélzunk az ellenfélre. Úgy működik, hogy ha hellyel közzel nagyjából az ellenfél körül van a célkereszt és úgy célzol rá akkor az ellenfélre irányítja a célkeresztet. Így lehet kb tűrhetően fps-t játszani. De nyilván ez az auto célzás egérrel megspékelve tényleg unfair dolog. Persze én is az a PC játékos vagyok aki 15 év PC után vett konzolt majd marhára nem tudtam megszokni a kontrollert, ezért 1 éve porosodik a polcon a konzol. :DDD

(#67) Dare2Live válasza DeFranco (#58) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"sőt a nagyobbak verik a kisebbeket az iskolában, stb. ilyen a világ"

azért normális esetben nem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#68) cyberkind


cyberkind
félisten

Nyugodtan lehet a Sony-t és a M$-tot szidni amiért engedik, hogy lassan bármivel lehessen játszani a konzoljukon, nem kell mindenért a bányászokat szidni. ;)

Paranormal Cocktivity

(#69) DeFranco válasza Dare2Live (#67) üzenetére


DeFranco
nagyúr

akkor nem ha van szabályozó, pl. tanár, esetleg szülő. rosszabb esetben szeparált kis/nagyudvar.

de ha nincs, ott bizony ffa van. ez nem helyes, de ettől még tény, és jól jellemzi a naturális emberi természetet.

[ Szerkesztve ]

(#70) maross


maross
veterán

jol ertem, mocskos banyaszok meg mocskos gazdag pcsek, de veletlenul sem a konzol vagy a szoftver a hibas, ami ilyet enged, es persze te sem, aki ott maradtal az elozo evtizedben ;]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#71) CJ4567 válasza Anaren91 (#46) üzenetére


CJ4567
veterán

Így viszont saját magad teszed hátrányba még a többi játékos ellen is, akik aim assisttal játszanak kontrollerrel.

No Sana No Life

(#72) oriic válasza kmisi99 (#44) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Csakhogy a konzolokon célzás rásegítés van, amúgy kontrollerrel lehetetlen lenne fps-t játszani"

Az elso dolog amit kikapcsolok konzolon egy jatekban, az az aim assist. Zavaro nem segit egyaltalan.

Btw kezdunk megint konzol vs PC iranyba elmenni. Nem kellene.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#73) Anaren91 válasza cyberkind (#68) üzenetére


Anaren91
senior tag

Miért szídjam a Sonyt pl mikor ők nem engedik csak a saját kontrollerrel való játékot, erre jön egy cég aki kitalalja ezt a csodálatos szerkezet ami ellen semmit nem lehet tenni tekintve ps kontrollerkent azonosítja magát? Linkeltek is a postjat a xim csapatnak hogy hehe ha tiltják a cuccokat akkor az összes kontrollert is tiltják mert ugyan az az id jük? Ezzel az ilyen az élet meg fejlődik a világ szarsaggal meg hagyjatok mert nem a konzol nem akar gép lenni, ugyan úgy kontrollerrel kell használni. Minden gép ugyan azt tudja és kész.
Ha maga a gyártó azt mondaná hogy na holnaptól szabad a buli mindenki azzal játszik amivel akar, akkor azt mondanám hogy hát jah mindenkinek megvan rá a lehetősége hogy akármilyen ócska billt meg egeret rakosson és akkor van egy közepes pcm. De ez egy third party szar amit aztán senki nem támogat, se az ms se a Sony és 150 euróba kerül. és nem nem az ára fáj mert napi munkaberem de eddig megvettel egy konzolt és egyenlő eséllyel vagtal neki a játéknak. Erre a pcsek már itt is elertek hogy ha jobb akarsz lenni költsél még b+. Mi lesz a következő? Egpu konzolhoz?

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#74) DeFranco válasza Anaren91 (#73) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ugye nem gondolod azt hogy ha a sony akarna nem tudna (legalább jogilag) zárt protokollt biztosítani a kontroller és gép közötti kommunikációhoz?

ugye nem gondolod, hogy csak azért, mert egy ismeretlen ember nyomtatott betűvel írt bele valamit az internetbe az úgy is van?

játszani játszol, de a mesékből már ideje lenne kinőni...

(#75) oriic válasza Anaren91 (#73) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Miért szídjam a Sonyt pl mikor ők nem engedik csak a saját kontrollerrel való játékot"

Ez igy nem igaz. Hivatalos Sony licence-el rendelkeznek a Hori Tac Pro termekek is pl. (Eger-mini bill.paros)

Live-Die-Respawn

(#76) Dr. Oid válasza kmisi99 (#66) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

milyen konzol? add el olcsón :)

(#77) Dilikutya


Dilikutya
félisten

PC-s játékosként engem nem zavar, ha valaki kontrollerrel támad rám. A konzolosok kevésbé toleránsak. Ellenben nekem el kell tűrnöm a sok szar portot, mert a konzolok visszafogják a fejlődést, valamint a fejlesztők csesznek normális kódot csinálni az amúgy jelentős PC piacra.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#78) DeFranco válasza oriic (#75) üzenetére


DeFranco
nagyúr

persze mert megvették a sonyt bitcoinból kilóra :DDD

@Dilikutya: PC-s játékosként engem nem zavar, ha valaki kontrollerrel támad rám.

Hát ez mondjuk szerintem függ attól, hogy az illető hány kiló és milyen erővel lendíti meg :))

[ Szerkesztve ]

(#79) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Te tényleg ennyire élettelen vagy? Megölnek egy PS4 játékban és egyből a minerek a hibásak... Javaslom az életcélok és egyéb dolgok átgondolását, a Battlefield 1 helyet.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#80) dabadab válasza Anaren91 (#11) üzenetére


dabadab
titán

"neb@sszak el azok játékát akik több száz-ezer órát beletoltak abba hogy igen is meg tanuljanak kontrollerrel célozni"

Miért, akik megtanultak célozni, azok mennyire szoktak ügyelni arra, hogy ne rontsák el azok játékát, akik nem tanultak meg rendesen célozni?

DRM is theft

(#81) D1Rect


D1Rect
félisten

(#82) oriic válasza dabadab (#80) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hat de a celzas megtanulas az ingyen van!!4negy

szerk: Remelem valaki osszehozza hogy konzolokkal is lehessen banyaszni, es akkor legalabb sokan atmennek mobilokra jatszani. ;]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#83) L4mie


L4mie
veterán

Régen az ilyen QQ ra csak annyit írtak, hogy l2p

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#84) Dr. Oid válasza oriic (#82) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

de annak meg lemerül az akksija!

(#85) DeFranco válasza D1Rect (#81) üzenetére


DeFranco
nagyúr

úgy látom te sem toltál bele több száz-ezer órát hogy igen is meg tanulj (sic!) kontrollerrel célozni...

[ Szerkesztve ]

(#86) dabadab


dabadab
titán

Én egyébként egérrel meg billentyűzettel se tudok rendesen célozni és amikor megpróbálkoztam multival, mindig, mindenki csúnyán lealázott.

Nekem kit kell utálnom?

DRM is theft

(#87) Narxis válasza dabadab (#86) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem próbáltad eléggé.

Thanos was right.

(#88) Anaren91 válasza Feruendios (#79) üzenetére


Anaren91
senior tag

Te meg tényleg ennyire nem tudsz olvasni? Igen ők hozták létre ezt a helyzetet hogy megindult a pc játékosok tömege konzollra. De ezzel semmi bajom nem is lenne ha itt is nem azt néznék hogy mi a legkönnyebb út, hanem ha már platformot váltanak akkor Igen is játszanak úgy ahogy a többi ember. És igen ha a minerek nem vennék raklapszamra a vgat meg minden szir szart akkor ezek a játékosok maradnának a seggukon a pcn és nem vennének konzolt.

És nem vagyok élettelen( legalábbis nem a játék miatt) két munkahelyen dolgozom van hogy heti 7 napot, van hogy egyikből megyek a másikba és napokig nem alszok és igen amikor van kis időm leulni játszani akkor nem azt akarom látni hogy valami idióta csalva elbassza az én és mindenki más játékát.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#89) D1Rect válasza DeFranco (#85) üzenetére


D1Rect
félisten

Már a "köcsögbányászok miatt nem tudok játszani" (vga = kenyér) topikoktól is fetrengtem, de ez már mindennek a teteje.

Mindemellett egész megjött a kedvem, hogy vegyek egy PS4-et és multizzak normális irányítással. ;]
Én ott maradtam le, hogy ezek nagyon beta dolgok és nem működnek normálisan.

(#90) D1Rect válasza dabadab (#86) üzenetére


D1Rect
félisten

A lagot.

(#91) Anaren91 válasza dabadab (#80) üzenetére


Anaren91
senior tag

Jah mert amikor én tanultam célozni mindenki vigyázba bszta magát és mondták hogy gyere Gábor ölj meg jó lesz nem lövök vissza....

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#92) elithun válasza Anaren91 (#88) üzenetére


elithun
őstag

Egyébként honnan jön ilyen szilárdan, hogy egzakt a minerek okozzák a helyzeted konzolon? Van valami forrásod?
Mert a minerek csak a felső csúcskártyák szegmensét dominálják, de lejjeb lévő, bányászatra nem túl jó kártyával is lehet játszani bőven jól. Nem igazán áll össze nekem, te meg nem tűnsz értetlennek, merthát két munkahelyen is dolgozol, így légyszi' vezesd le.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#93) Mr X


Mr X
veterán

Akkor már itt is megkérdezem. Ha a bill+egér emulálja a kontrollert, akkor feltételezem, az egér célzás gyorsulása ugyanaz, mi t joystick-kal. Akkor milyen előnyt jelent?

(#94) DeFranco válasza D1Rect (#89) üzenetére


DeFranco
nagyúr

összefoglaltam már a furijankónak hogy merre van az előre, de úgy látszik beakadt neki hogy a sok csíter (nem) haxxolja (nem) a second lifeját (száni) merővoltittelőbb (who cares)

ebből meg nem lehet konstruktívan előre lépni marad a for the lulz

(#95) D1Rect válasza DeFranco (#94) üzenetére


D1Rect
félisten

:DDD

(#96) #72042496


#72042496
törölt tag

Még csak elseje van, de ez már esélyes a hónap topikja címre. :D

(#97) cyberkind válasza Anaren91 (#73) üzenetére


cyberkind
félisten

Leírták utánam, hogy miért kell a konzolgyártókat.
Ha ezzel még többen vesznek konzolt akkor máris megérte ezt a "kiskaput" hagyni, de a M$ sokkal jobban beleáll ebbe, ha pedig ők még játékra is engedik az abszolút bill+egér kombót akkor talán lehet esélye a külön szervereknek, de én (még) ezt nem igazán látom, szóval ez van.

Paranormal Cocktivity

(#98) vicces


vicces
addikt

van mostanában ajánlott egér-bill átalakitó xbox one-ra?? amikor anno kerestem még nem volt igazán ajánlott kütyü ehhez. :F pénz nem számit !

:)

(#99) Medocsabi válasza #72042496 (#96) üzenetére


Medocsabi
addikt

És hol van még a vége! A balherémet rá,hogy a végére úgyis átmegy masszív konzol vs pc-be! :DDD

(#100) #72042496 válasza Medocsabi (#99) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csak nem. De ha mégis, ami valóban esélyes, akkor akinek mindkettő van, az melyik oldalon szálljon be? :)

Lehet, az lesz, amit már elsütöttem máshol:
"Egy napja van PS4-em, de már most utálom a pécéseket."

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.