Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) janeszgol válasza arabus (#547) üzenetére


janeszgol
félisten

Én azokra a hozzászólásokra írtam választ, akik a 7 nano a 12-vel hasonlították össze és hogy a Radeon 7 miért nem eszik kevesebbet az NV karinál. És pont azt írtam, hogy önmagában a naométer nem jelenti azt, hogy kevesebbet eszik, mivel az integrált chip egészét kell nézni.

Csak te ezt nem értetted.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#552) Cifu válasza Caboose (#542) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha külön lenne RT kártya, akkor szerintem úgy járnának, mint a Physx kártyákkal: a kutya sem venné őket.

Minden technológiai újítás rákfenéje a támogatottság. A Physx is tök jó dolog volt a maga idejében, csak drága és pár játékban adott néhány új effektet. Ez a rossz párosítás.

Hajdan a 3Dfx Voodoo direkt különálló 3D gyorsítókártya volt a "rendes" 2D-s VGA kártya mellé. Mégis többé-kevésbé sikeres tudott lenni, mert 1-1,5 év után elkezdett jelentős támogatottságot élvezni. Akkoriban még előnynek is tartották, hogy különálló kártya, mert az egész gépedet lecserélhetted, a gyorsítókártya pedig mehetett tovább az új gépbe.

Ehhez viszont az kell, hogy látványos és általánosan kihasznált előnye legyen. Na ez az, ahol hibádzik a dolog, mert RT-ben egyszerűen a ma nyújtható teljesítmény real-time feldolgozás esetében nagyjából pár extra effektre korlátozódik. A komplett grafikát kellene RT csinálni, az lenne a nagy dobás. De ahhoz meg az egy kártyába zsúfolható teljesítmény kevés.

Mondjuk még az AMD fejesek is egyetértenek abban, hogy az RT a jövő.

Szerintem ha 15-20 évre visszanézünk, mindig ez volt a konszenzus, hogy hát a Ray-Tracing lesz a számítógépes játékokban a 3D grafika jövője. A probléma annyi, hogy nem kerültünk sokkal közelebb hozzá az elmúlt évtizedekben sem...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#553) Bandit79 válasza b. (#531) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Ezek a ventik vajon meddig fogják bírni, ha már az 1 percben elindúlnak játéknál?
Ebből megint csak bajok lesznek az usereknél.. kíváncsi leszek mikor a ph-ek bevásárolgatnak 7 ből mit fognak kezdeni vele.. lehet mókolni a hűtéssel ..
Amúgy rátehettek volna akkor dupla radiátort meg 1-2 cm el nagyobb ventiket

(#554) torma1981 válasza Bandit79 (#553) üzenetére


torma1981
veterán

Van egy olyan érzésem, nem lesz sok user itt a topikban. Semmi értelme ennyiért megvenni.

(#555) Gainka válasza Tanisz (#539) üzenetére


Gainka
őstag

Nem csak téged zavar és tudod az a vicc hogy ezek felnött emberek... Én 3-5 ember kapásbol bannolnék innen a teszt alol... :(((

(#556) Picco válasza Tanisz (#539) üzenetére


Picco
addikt

Szerintem azert van itt ennyi hangoskodo mert a PC's jatek ipar manapsag eleg rossz iranyba tart foleg ha cpu/hpu szuksegleteiket nezzuk. Mindez valoszinuleg koszonheto a rosszul optimalizalt jatekoknak.
A fajdalomnak valahol hangot kell adni es sokszor talan ezekben a topicocban jon ki.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#557) Gyuri27 válasza Gainka (#555) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ugyanaz az 5-10 ember csinálja a picsáját minden amd-s hir alatt.
Én is kivágtam volna őket mint macskát szarni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#558) s.bala31 válasza Gyuri27 (#557) üzenetére


s.bala31
őstag

Pl minden egyes Intel vagy nV-s cikk alatt is megy a vergődés
,csak ott többnyire AMD-s megmondó emberektől.🙂

[ Szerkesztve ]

(#559) Caboose válasza Gyuri27 (#557) üzenetére


Caboose
tag

De kultúráltnak tetszik lenni.

(#560) t72killer válasza arabus (#547) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ugye azt akartad mondani, hogy a zöld ellenfél (2080) fogyaszt 40W-al kevesebbet?

#554: noigen, kíváncsi leszek, hányan nyitják ki a valóságban a bukszát, hogy egy lényefesen gyengébb ár/teljesítmény, fogyi/teljesítmény arányú karit megvegyenek egy 2070 "népkártya" helyett, csak azért, hogy az amd-t támogassák (mert több fps-t nem fognak látni...)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#561) Pug válasza t72killer (#560) üzenetére


Pug
veterán

O szerintem tisztan a GPU-ra celzott...

(#562) Caboose válasza Pug (#561) üzenetére


Caboose
tag

Úgy sem jön ki a matek ugyanis a HBM elvileg kevesebbet fogyaszt, mint a gddr. Vagy rosszul tudom?

(#563) Pug válasza Caboose (#562) üzenetére


Pug
veterán

Nem mondtam, hogy igaza van, csak az eszmefuttatasat probaltam megfejteni :DDD

(#564) Picco válasza t72killer (#560) üzenetére


Picco
addikt

azert az a 10-15% fogyasztas kulonbseg 1080Ti-hoz kepest szerintem annyira nem dramai mint ahogyan itt sokan talaljak. ettol meg kesett 2 evet es valoban nem valtja meg a vilagot, ez teny es valo.

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#565) gbors válasza Cifu (#527) üzenetére


gbors
nagyúr

Egy kicsit túlzás a "csak techdemo", bár valóban nem nagyon. Én is vettem anno Voodoo-t, és azért pár dologgal tudtam játszani (ebből a Quake-re emlékszem konkrétan, mint nagyon ütősre). Most a raytracinghez itt a BF V, és nagyon más egyelőre nem - viszont nagy különbségnek látom, hogy anno a Voodoo volt kb. a megváltó, most meg a RT-re sokan csak fanyalognak. Nem lesz ez egy easy ride.

(#539) Tanisz: welcome to the Internet, AD 2019 :) Ahogy sok más fórumra is, ide is számos ember jár elsősorban azért, hogy valahová ki tudja adni a frusztrációját. Sajnos ez ilyen.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#566) DarkByte válasza Tanisz (#539) üzenetére


DarkByte
addikt

Értelmes ember megnéz 3-4 tesztet, átlagol, eldönti melyiket éri megvenni a saját igényei alapján, és ha kell megveszi. Esetleg vár még pár hónapot és célzottan keresve problémák után kutat a fórumon. Az ilyen tesztek fórumát a megjelenés utáni egy hétben teljesen felesleges olvasni.

(#567) asaca válasza Gyuri27 (#557) üzenetére


asaca
tag

És évek óta.Van aki 4-5 éve ezt müveli napi!!! szinten.Felfoghatattlan. Én abban reménykedem hogy gyógyszerre kell nekik,amit ezért kapnak.Mert éppeszü ember nem viselkedik igy.

BF3: aSaca-Hun

(#568) Noukoum


Noukoum
veterán

Na végre elolvastam az összes kommentet, nem akartam anélkül írni hogy nem tettem meg. Csak közben elfelejtettem mit is akartam valójában írni na mind1.

ja kommentek színvonala jóindulattal óvoda, nehéz feldolgozni hogy ilyen van

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#569) laposonly11 válasza sb (#513) üzenetére


laposonly11
senior tag

Pont ez a gond a film és játékiparral is, 20-10 éve még azt várták hogy minél élethűbb efekteket lehessen megjeleníteni, erre tessék, eljött ez a korszak és mi van? Semmi!
Tele van a piac filmszerű játékokkal, most már nem újdonság az hogy jó a grafika, hanem ez lett ma a minimum, innentől kezdve (bár korábban is) mindenki téma szerint választja a neki tetsző játékot.
Az meg hogy itt néhány PC-s guru, vagy grafikus, esetleg érdeklődő egyén, kibeszéli az RT jelenét-jövőjét, az égvilágon semmi hatása nincs a játékpiacra! A játékosok 90%-a azt sem tudja hogy ezt eszik e vagy isszák, a kb. fele meg ha az orra alá is raksz egy RT On/Off demot, nem fogja látni a különbséget, gyakran még akkor sem, miután nagyítót adtál a kezébe, és meg-meg állítod a demot egy-egy jelenetnél.
De a reklám erejét sosem szabad lebecsülni, mindig a reklámmal van az erő! Az emberek mindig rákapnak az aktuális reklámra! Vedd meg a HDR-t pl. 500cd m2 panellal, mert ez a király, pedig szemmelláthatóan csak ront az összképen! Ugye a 4K az igazi, még akkor is ha 1,5 méterről már nem látod a különbséget a FullHD val szemben, de azért megdöglik tőle az 1080Ti is. Homorított, domborított, kerekített monitor most a menő, erre jönnek és megveszik, ha kell ha nem...

Ordo est anima rerum.

(#570) laposonly11 válasza Picco (#564) üzenetére


laposonly11
senior tag

7 nm en lett képes az AMD éppen hogy utolérni csak a konkurenciát, 14 nm -en, ez így szánalmas.
Miközben az Nvidia és Intel ilyen váltásoknál, rendszerint duplázta a teljesítményt, addig az AMD nek ez a durranása, még csak pukkanásnak sem nevezhető. Ehhez még árat sem akar csökkenteni, hanem inkább drágábban adja a jóval olcsóbb technológiát. Így kenheti az AMD ezt a kártyáját a hajába, mert ilyen áron, ez így rablás, akár csak az intelnél a Corei árak a Ryzenhez képes. :((

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#571) atok666 válasza paprobert (#511) üzenetére


atok666
őstag

Igen, erre, koszi.

...Egyszerűen már nem drága. Nem sokat nyersz azon, hogy négy helyett két stacket használsz. Ezek a memóriák már velünk vannak másfél éve, azóta a gyártási mennyiség megsokszorozódott, így a memória ára annyira lecsökkent, hogy már belépőszinten is alkalmazza az AMD..

Ebbol nekem az jott le, hogy Abu szerint nem egy draga dolog a HBM2 - bar ez ugye relativ :)

De ha ezek szerint olcso a HBM2, akkor miert allitjak mashol, hogy marpedig a memoria az egyik oka a kartya aranak :F

Atok

@522 Tokeletes alany vagy egy kis trollkodasra. Direkt bedob valamit, mert tudja, hogy rogotn ugrasz ra, aztan meg otthon kuncog a monitorja elott :)

[ Szerkesztve ]

(#572) Jack@l válasza Locutus (#20) üzenetére


Jack@l
veterán

Válogatni tudni kell. Sztem bazi sok időbe telt míg lemértek annyit, hogy összejöjjön egy csokor "optimalizált". :D
Utóbbi években valahogy mindig van 5-10% difi küföldi oldalak és a ph mérései között. (véletlen?)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#573) Prof


Prof
addikt

Tök vicces a sok fps huszár, mintha lenne bármi reális esélye bárkinek is megvenni ezt a kártyát lol.

Szerintem 1050Ti keveset fogyaszt és elég mindenre ami nem techdemo szarkupac játék. :P

(#574) atok666 válasza rumkola (#550) üzenetére


atok666
őstag

Ezt en is kiszurtam, nemigazan tudom elkepzelni hogyan mukodik ez a vlaosagban, de mindenesetre erdekes :)

Atok

(#575) laposonly11 válasza Prof (#573) üzenetére


laposonly11
senior tag

+1
A csúcskártyák ár/teljesítmény arány mindig is rossz volt, tényleg max. 1050Ti az amire szabad ma költeni.

Ordo est anima rerum.

(#576) Picco válasza laposonly11 (#570) üzenetére


Picco
addikt

egy cegnek ami tized akkora (se) eroforrasal rendelkezik mint a versenytarsak egyenkent es tobb gput ad el mint nvidia(konzolok) szerintem igenis szep eredmeny, ne hasonlitsuk mar ossze oket 1:1 alapon. :U

igen, lehetne sokkal jobb is a helyzet, irtam en is ugy latom ez nem jott at. de perspektivaba kene helyezni a dolgokat a tisztanlatas kedveert.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#577) Caboose válasza Picco (#576) üzenetére


Caboose
tag

Ha ez a cég több GPU-t ad el, mint az nvidia és mégis kisebb erőforrással rendelkezik, akkor lehet, hogy rosszul csinálnak valamit nem? Mi az, hogy ne 1:1-be hasonlítsuk össze?! Akkor hogy? Szorozzunk fel mindent az AMD-nek, mert ők a kisebb? Nevetséges :D

[ Szerkesztve ]

(#578) Gyuri27 válasza Picco (#576) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezt itt senkit nem érdekel. Csak hogy nem nyomta le.
De hát nem nyomta. Csak nem világos, hogy miért itt vergődnek. Át kell menni oda ahol minden szép és jó.
Ezt meg meghagyni a radeonosoknak.

Amd - Radeon - Ryzen

(#579) SpongyaBob válasza laposonly11 (#570) üzenetére


SpongyaBob
veterán

"Miközben az Nvidia és Intel ilyen váltásoknál, rendszerint duplázta a teljesítményt"

Te miről beszélsz?

Utoljára sebesség duplázás 2009-ben volt amikor is az 5870 megduplázta az előző generáció sebességét. Azóta sem volt erre példa.. Illetve arról az Intelről beszélsz ami éveken keresztül tolja/tolta a tikitakát?

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#580) Bandit79 válasza Gyuri27 (#578) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Te már eléggé belebetegedtél ebbe a fanságba úgy látom..
Aki magát elkönyveli így egy oldalon ott valami nincs rendben... Valószínű te az vagy , aki még ha rosszúl is jár egy termékkel akkor is ahhoz ragaszkodik .. fájna peldául venned pl egy Nv -t .. jól gondolom? :)

(#581) Chaser válasza Gyuri27 (#578) üzenetére


Chaser
titán

Tegnap beneztem 2080 topikba, ahogy latom azert hullanak, nem csak a ti verziok, ez mondjuk igy egy plusz pont az amd-nek ( : - persze ha azok nem fognak hullani -
Valos fogyasztas azert erdekelne, annyi eredmenyt lattam mar h huh, de valszeg az itteni az messze van a valostol
Mindentol eltekintve szep eredmeny egy ekkora kis "garazscegtol" - intel es nv szempontjabol persze -, intel golyot mar megtapostak, ha nv-vel is megcsinaljak majd akkor le a kalappal:)

Szerk:
Bandit79
Neki fajna, nekem nem ( :
Tegnap neztem mit tud egy rx570/580, nem rossz, de az a fogyasztas melle pffffff, ezt megoldhatnak vegre, az a resze nagyon gyaszos, ha most vennek vga-t nv lenne emiatt, elvbol nem veszek zaba hw-t semmibol

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#582) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Látszik hogy az architektúrában ennyi van. Meglep hogy így is inkább órajelhajszolást választották és a ram duplázását, azért ezek szépen visszahozták a nyert fogyasztási keretet. Ha Vega árban lenne mint amikor 56-64 indult ezután pár hónappal akkor lecserélném erre a mostani Vegám. Így még marad a Naviig biztosan :)

(#583) Gyuri27 válasza Chaser (#581) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az se érdekes. Nv és jó. Még ha a negyede kidől.

Fogyasztás meg majd az éles driverrel mérve kiderül.
Egyébként rá lehet szánni félórát és beállítani. Kérdezz 290-390 tulajokat.

Amd - Radeon - Ryzen

(#584) nkmedve válasza Chaser (#581) üzenetére


nkmedve
őstag

"Tegnap beneztem 2080 topikba, ahogy latom azert hullanak, nem csak a ti verziok"

Nem tudom melyik topikot nézted, de a 2080-ban amit én napi rendszerességgel követek a kezdetektől, és aktívan írok is bele, kb. 3-5 elhalálozott kártyára volt panasz az elmúlt hónapokban, és ezek közül talán 1-2 ami az artifact-os hibát mutatta. Ahhoz képest hogy mennyi 2080 felhasználó van ott, ez egy nagyon alacsony arány (ennyi kártya minden szériánál elhullik).
Ez az egész tömeges elhalálozásos sztori csak a 2080 Ti-re volt érvényes és az is csak a kezdetekben, ideje elengedni a dolgot.

(#573) Prof Azzal tökéletesen egyetértek, hogy nem kell mindenkinek csúcskártya, de az 1050Ti-t szerintem ne reklámozzuk túlságosan, mivel jelenleg az egyik legrosszabb teljesítmény/ár arányú kártya, egy Radeon 570 megeszi reggelire (egyedül fogyasztásban jobb az 1050 Ti, de ott sem vészes a különbség). Gondolom te még akkor vetted amikor jó árban volt, de mostmár egyáltalán nem jó vásár.
Jelenleg alsó és középkategóriában az AMD jobb vásár (570-580), fennebb pedig az NV RTX-nek nem igazán van konkurenciája (ezen nem változtat a Radeon VII-sem, maximum AMD fan-oknak fog belőle jutni és nem a legjobb áron).

[ Szerkesztve ]

(#585) Chaser válasza nkmedve (#584) üzenetére


Chaser
titán

Nyilvan azt amelyiket te us ( : tegnap legalabb kettot olvastam, meg az iponos reakciot garral kapcsolatosan is: "talalkozunk meg" ( :
Messzebb nem olvastam vissza, egyeb helyen se neztem utana, csak megemlitettem erdekessegkent

Gyuri:
Tudok alulfeszelni, de 200w-bol nem lesz 120w kornyeke amin az 1060 karistol, meg ilyet elvbol nem, szep dolog a teljesitmeny, csak magaban keveske

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#586) ForRedGlory válasza Gyuri27 (#557) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Vegulis ja. Erdekes modon te is aktivan reszt vettel a 2080TI teszt komment aradataban es a megmondo szerepkort vitted...

(#587) joey04 válasza Tanisz (#539) üzenetére


joey04
titán

Ahogy leírták korábban, ez nem fanság kérdése. Évek óta jönnek az olyan tesztek, ahol olyan eredmények jönnek ki, amik teljesen szembemennek a külföldi nagy oldalak eredményeivel. És amikor rávilágítanak erre, meg hogy miért rossz az itteni rendszer, akkor a cikkírók által el vannak hajtva, hogy ez így jó (aztán sokszor bele is buknak, lásd a proci esete, amit elsőre úgy adtak elő, hogy ez egy tudatos választás, aztán kibukott, hogy kényszermegoldás), azok a fórumozók pedig akik pedig elégedettek az eredménnyel mert az általuk preferált márkát hozták ki jónak (most AMD), meg szimplán le-fanozzák, trollozzák azokat, akik rá mernek világítani a hibákra.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#588) GodGamer5 válasza hajbel (#432) üzenetére


GodGamer5
addikt

Jaj csak az Otherworldöt ne. Zoli annyi faszságot összehord mintha a Gamestart hallanám, úgyhogy finoman fogalmazva is nem túl releváns a véleménye.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#589) Caboose válasza ForRedGlory (#586) üzenetére


Caboose
tag

De ő nem blokkolja a reklámokat, tehát "letett valamit az asztalra". Úgyhogy neki szabad!

[ Szerkesztve ]

(#590) do3om válasza Gainka (#555) üzenetére


do3om
addikt

Szerintem is lehet ilyet, pl aki nem képes felfogni ha valótlant ír le és hiába hívják fel rá a figyelmét folyamatosan hogy téved mert esély nincs arra hogy az legyen amit leírt mégis ragaszkodik a hülyeséghez.

Mégis minden karinál amikor megjelenik nem látom hogy leírnák az elvakultak: elkúrtuk, nem kicsit nagyon, bocsánat hogy valótlan dolgokba kapaszkodtunk hiába írtátok hogy ne tegyük, hiába volt tényszerű hogy nem lehetséges az amire vágyunk. Látsz ilyet?

Ezek az emberek most csak azt mondják hogy mért kell ez a negatív komment........
Előtte viszont minden féle trolnak lehordták ha azt merte írni hogy a kari 7nm-hez képest is kazán, a hűtés amit irigyelnie kéne az NV-nek nem megfelelő még ránézésre is nem kell nagy ész hozzá. A teljesítmény nem véletlen azokkal a játékokkal lett mérve..... sok dolgot lehetne összeszedni.
Ilyenkor amikor meg kijön sokan eltűnnek, (pepe naponta írta mennyire jó ez a kari..amíg ki nem jött, most hol vannak a dicsőítő komentek?), előtte persze a helyzetet reálisan ábrázoló embereket letehet szidni.
Szóval nem ok nélkül megy ez.

Am még várok valamit: 20% gyorsulás a készülő csodadriverrel! :D Mert ezt sosem lehet kihagyni.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#592) Kolbi_30 válasza do3om (#590) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nekem ez egy álom kártya lenne, meg is akartam venni, de sajnos a rá elkülönített pénz volt nincs😂😂..pedig nagyban csökkentené a havi munkaidomet.. papíron.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#593) McSico válasza laposonly11 (#570) üzenetére


McSico
senior tag

Dublázta?! :Y
Mikor? Azok az idők már rég elmúltak. Nem is tudom az Intel mikor duplázott utoljára. Talán amikor leváltotta a core 2 szériát.
GPU terén is talán a dx11 megjelenésekor volt utoljára duplázás, amikor a 2 gpu-s kártyák eltűntek, mert már 1 gpu-val hozták minimum azt a szintet.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#594) Gyuri27 válasza Chaser (#585) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én ezt is értem.
De lájtos game alatt nem megy 200 főlé. Ha rendesen gamelsz se nagyon. Furmark alatt persze igen.
És akkor itt jön a kérdés, hogy napi 8 órát menne a kártya 100%-s terhelésen?
A legolcsóbb 1060 6 giga 80k+-ról indul. 8 gigás 580 meg (ps msi armor) már 74k-tól van.

Amd - Radeon - Ryzen

(#595) Noukoum válasza GodGamer5 (#588) üzenetére


Noukoum
veterán

Szimplán csak azt mondja amit a szponzor kíván, mindezt szó szerint. És nézik baze, nézik..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#596) andy19770128 válasza laposonly11 (#570) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Dupláz???? Mi van? Elment az eszed teso..... 3 genes i7 3770 k 15% kal gyengébb mint a 6700 . a vga aknal sem duplazofik generacionként

(#597) nkmedve válasza McSico (#593) üzenetére


nkmedve
őstag

A Pascal majdnem duplázott adott fogyasztás és GPU terület mellett, úgyhogy nem kell olyan nagyon visszamenni, bár ez nem olyan gyakori dolog. Abban viszont egyetértek az előző kommentelővel, hogy 7nm-en ez eddig nagyon sovány (főleg, hogy az extra teljesítmény egy része a nagyobb memóriasávszéllből jön).

Amúgy meg nem úgy értette, hogy minden ganarációnként dupláztak a gyártók, hanem, hogy ekkora gyártástech ugrás mellett a múltban volt duplázás.(ahogy a Maxwell-Pascal között, mint fentebb írtam, ott 28-16nm-re történt a váltás). Mivel most az AMD 14-ről 7nm-re ugrott ezért nyilván nagyobb fejlődést lehetne várni, mint ez az átlag 25% a Vega64-hez képest, bár az is igaz, hogy ez GPU kicsit meg van vágva (számolóegységben a Vega 56-64 között van félúton).

[ Szerkesztve ]

(#598) Zeratul válasza b. (#522) üzenetére


Zeratul
addikt

Az RT egy optimalizálható, kiszámítható effekt illetve eljárás . nagyon sok múlik, hogy az alapoktól beépítik e majd a játékokban és a grafikus motor és a fejlesztői környezet már alapvető szinten támaszkodni fog e rá.

Ez viszont azon múlik hogy lehet e az alsó és a középkategóriába lehozni a RT sávszélességét kiszolgáló memória alrendszert. Az hogy csúcskártyának sincs elég memória sávszélessége rá nem jelent túl sok jót közeljövő közép és alacsony kategóriában történő alkalmazására, ez pedig meg is fogja pecsételni a technológiua sorsát, mint több más eyecandy effektnek.

(#599) Zeratul válasza laposonly11 (#570) üzenetére


Zeratul
addikt

7 nm en lett képes az AMD éppen hogy utolérni csak a konkurenciát, 14 nm -en, ez így szánalmas.

Mivel bevallottan pipeline cleaner termék, azaz a 7 nm kipróbálására használják csak, a profi Vega 20 12 nm gyártódik már egy ideje.

Miközben az Nvidia és Intel ilyen váltásoknál, rendszerint duplázta a teljesítményt,

Ja,duplára növel maggal, a Vega II viszont nem hogy több de kevesebb végrehajtó egységet tartalmaz mint Vega I, ami pontosan abból következik hogy pipeline cleaner termék.

(#600) GodGamer5 válasza b. (#531) üzenetére


GodGamer5
addikt

Nekem anno a Sapphire Pulse rx480-am ment ilyen hangon tuning nélkül... Azóta nem is veszek radeont, Geforce-ból is az Asus Turbo szériára esküszök, mert a többi pörög rendesen.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.