Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) rumkola válasza Pugna (#1150) üzenetére


rumkola
veterán

3 évvel utána jóhogy olcsóbb lesz

(#1152) Krend válasza Yutani (#1146) üzenetére


Krend
csendes tag

Próbálhatod neki magyarázni, a nickje alapján az ipon forumos kommentjeiből kiindulva szerinte az AMD az antikrisztus.

R5 2600x, R9 290

(#1153) hajbel válasza Krend (#1152) üzenetére


hajbel
addikt

Ki jár iponra? Egy színvonaltalan, átláthatatlan, anti-felhasználóbarát oldal.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1154) Krend válasza hajbel (#1153) üzenetére


Krend
csendes tag

Nézelodni teljesen jó, sokszor onnan szoktam rendelni, akkor pedig már néhány kommentet is elolvasok.

R5 2600x, R9 290

(#1155) MeszesKPT válasza rumkola (#1151) üzenetére


MeszesKPT
őstag

A 2080 sem lett olcsóbb két évvel a 1080 Ti után. Na de majd az AMD...

(#1156) Busterftw válasza Krend (#1152) üzenetére


Busterftw
veterán

Egyalatalan nem az, csak nem tamogatom az alternativ valosagban elok propagandajat.
De nyugodtan megirhatod objektivan, mi nem igaz abbol amit irtam Yutani-nak.

(#1157) Busterftw válasza hajbel (#1153) üzenetére


Busterftw
veterán

A cikkek szinvonala es informacio tartalma sokszor ezerszer jobb mint itt ph!-n, amit atjar az AMD szelleme.
A tesztek is hetekkel honapokkal elobb jelennek meg, illetve nem bottleneckelik oket.

[ Szerkesztve ]

(#1158) hajbel válasza Busterftw (#1157) üzenetére


hajbel
addikt

Ja, pl. VGA-nál nincs min. fps. az rtx 2080-at 1 játékkal tesztelték. Ez aztán a színvonal. Meg az, hogy keresőben semmit nem lehet megtalálni, olyan ótvar.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1159) Gyuri27 válasza Busterftw (#1157) üzenetére


Gyuri27
félisten

Akkor fórumozz ott. Nem kötelező ide járni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#1160) AtHoS


AtHoS
nagyúr

DiRT Rally 2.0-ban odavernek a VEGA-k no meg a VII rendesen [link] :Y

Ez meg amúgy hogy? :F

read-only mode on the forum

(#1161) Raymond válasza AtHoS (#1160) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor ha a CMAA-t hasznalod MSAA helyett mert ez jol fekszik nekik. Ugyanez volt mar a Dirt 4-nel is, regi tema.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1162) AAAgold válasza AtHoS (#1160) üzenetére


AAAgold
senior tag

hibás a link...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#1163) AtHoS válasza AAAgold (#1162) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szedd ki a http:// az elejéről és jó lesz [link]

Raymond

Nem követem a Dirt műszaki megoldásait csak belefutottam a linkelt tesztbe :B de így már értem mi van a háttérben. Viszont ahogy nézem a képeket, az AA-s képek homályosak, még az MSAA is, miközben az AA OFF teljesen éles

szerk2.

Mondjuk nem értem a ph motor miért szarja el a linket :F mert most ránéztem és ismét elszarta, úgy kellett javítani kézzel

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1164) Raymond válasza AtHoS (#1163) üzenetére


Raymond
félisten

[link]

Ez ugy latszik mukodik.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1165) Busterftw válasza Gyuri27 (#1159) üzenetére


Busterftw
veterán

Neked se.

(#1166) TTomax válasza AtHoS (#1163) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az MSAAnak nem kéne ennyire,a CMAAról még sosem hallottam,szerintem post process,meg is látszik ,hiába na az SSAAnak nincs párja csak zabál de legalább van is látvány,az összes többi csak maszatolás...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1167) Abu85 válasza TTomax (#1166) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] ;)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1168) TTomax válasza Abu85 (#1167) üzenetére


TTomax
nagyúr

"Morphological"

Áhh ,még egy ilyen amit az SMAA,FXAA,TXAA,meg a ki tudja hányféle maszatolás mellé meg kell jegyezni.Mind már az elkészült képen maszatol több kevesebb sikerrel 20év alatt sem sikerült egy egységes jól skálázódó rugalmas fejleszthető élsimítást kidolgozni ami nem zabálja szét az erőforrásokat,meg mellé egy normális AI-t meg rombolható környezetet,erre kellett volna az RTX core-t fogni (AIra még lehetne is),de hát mindig csak a parasztvakítás fontos,a DLSS-t már fel sem hozom,oda megy ahová a TAA,lesz itt-ott de kb mindenki kikapcsolja...egy felirat a dobozon,hivószó hogy vegyél meg ...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1169) fireqpeg


fireqpeg
csendes tag

Sziasztok!

Azért itt megjegyeznék egy dolgot, hogy a teszt ami prohardveren található az 1 hónapos kb! Ami korai béta driverrel készült, sok a hiba lehetőség pont emiatt és a teljesítménye sem olyan mint amilyennek lennie kellene! Készült 1 átfogóbb sokkal pontosabb, részletesebb frissített teszt 1 másik oldalon 03/05/2019 ezzel a dátummal! Na ezt kell megnézni és utána véleményt alkotni a kártyáról, illetve a teljesítményéről!!! Ajánlom figyelmetekbe:

[link]

Nem szabad semmilyen korai konzekvenciát levonni prohardveren található teszt alapján, mivel NINCS SOK KÖZE A VALÓSÁGHOZ!!!

További szépe napot!

[ Szerkesztve ]

(#1170) hajbel válasza fireqpeg (#1169) üzenetére


hajbel
addikt

Kösz szépen! Félreértés elkerülése végett: Ez amerikai formátumú dátum, tehát 3 nappal ezelőtt jelent meg a cikk. Sajnos a kártya legnagyobb problémáit, a hő és zajtermelést nem oldja meg a driver. Ha lenne belőle custom kártya, sokkal versenyképesebb lenne az rtx 2080-al szemben.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1171) fireqpeg válasza hajbel (#1170) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

Szia!

Én nem akarok most itt okoskodni meg vga kat egymáshoz viszonyítani stb... illetve (okos emberkékkel) vitatkozni! (okos emberkék alatt nem téged értelek) Ami a tény és valóság azaz hogy ez a kártya a Vega 10-2017-es architektúrára épül és annak egy vagy kétszer tovább fejlesztett változata, ami ugye azt jelenti örökölte ettől a régi árhitéktúrától a melegedés és magas fogyasztást is! Na szóval mielőtt a sok Nvidia fan elkezdene nekem itt okoskodni elmagyaráznám nekik is az nVidia azóta 2017 töl vagy 2-3 szor váltott teljesen új architektúrát azaz fejlesztett! Tehát én szerintem valahol nem is lehetne összehasonlítani a fogyasztást 1 másik gyártónak a 3 szor újabb árhitéktúrájával. Valahol a Maxwell és a Pascal között kellene keresni a neki való fogyasztást na mind1! Tény jelenleg nVidia jobb ebbe a 2 dologban de ami a lényeg ez a vga szerintem nem rossz sőt amit az AMD igért azt a teljesítményt és szintet simán hozza a tőle elvárt módon! Ez a vga nekik nagyon jó arra hogy teszteljenek a 7nm es gyártással kapcsolatban hogy a következő ami már uj fejlesztés lesz elviekben hibamentesen tudjon menni a gyártás. Ami meg az AMD vagy NVIDIA árakat illeti én nem fogok vgát venni 200-600000Ft os áron az 100%ék hogy nincs azaz isten. Eléggé elvannak szállva ezzel a dologgal és akkor még nem beszéltem a bányászokról vagy kriptovaluta bitcoin stb... emberkékről akik miatt ment fel 2 éve majdnem 3 szoros árra a vga piac. Ami a lényeg csináltak 1 jó teljesítményű VGA-t ami simán hozza a 1080ti-RTX 2080 és sőt valahol még a RTX 2080 Ti szintet is számomra ez a fontos! Jó úton haladnak hála az istennek én örülök neki mert kicsit túl nagyképűnek érzem az nVidiát meg az Intelt is elvannak szállva maguktól csak nemtudom mire fel? Nekünk az csak jó ha van 1 másik vállalat aki ezeknek a cégeknek konkurenciát csinál és teremt mert akkor fognak 1 mással versenyezni mind az árakban mind a fejlesztésekkel kapcsolatban nem? Ha józan paraszti ésszel belegondoltok, ez csak nekünk lesz jó illetve a pénztárcánknak is! Na elnézést a sok írás miatt, nem akartam ennyire kibontakozni csak gondoltam ha már elkezdek írni akkor közbe mindig jött még valami ami eszembe jutott!

Üdv!

(#1172) wooqt


wooqt
csendes tag

Én úgy látom,hogy a bányászoknak is egy jó opció lehet majd ez a kártya ha még esik egy kicsit az ára.Kb. 100mh/s-t tud ami közel 4xrx470 teljesítménye és fogyasztásban sokkal jobb mutatókat produkál.

(#1173) Raymond


Raymond
félisten

Mi van itt alt-reg talakozo?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1174) hajbel válasza fireqpeg (#1171) üzenetére


hajbel
addikt

Mire fel? Arra fel emel az nvidia árat, hogy nincs konkurencia. Jó-jó, hogy 4K-ban elég jó a vega 7, de 51 db load alatt nagyon durva, ráadásul mindezt 85-90 fokon? A fogyasztás engem sem zavar, de vega 56-ról 64-es bios-al nem fogok váltani. Kb. 100%-os felárat kéne fizetnem a vega 7-ért, ami olyan, mintha egy motorfűrész zúgna a gépházamban. Szóval számomra csalódás a Vega 7 (a háttértörténetét tudom, költségek, fejlesztés), de ha új kártyát vennék és lenne annyi pénzem, biztos az ugyanannyiért kapható 2080-at választanám.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1175) Weareus


Weareus
addikt

Utolsó előtti csúcs vga-m egy Hd 7970-es volt, először szólóban, később cf-ben.
Szerettem.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1176) nexplo válasza Weareus (#1175) üzenetére


nexplo
őstag

Én is imádtam azt a kártyát. Brutál méret (nekem ASUS volt) és tök jó teljesítmény, elérhető áron.

MÁS.

Ahogy látom a GTX 1080TI sem egy mai fejlesztés. Ehhez képest az AMD válasza sem "mai" alapokra épül. Szerintem nincs ebben semmi rossz. Próbálnak csiszolgatni hogy olcsón megússzák. Egyedül az árakkal van bajom... Az sok Kva sok. :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#1177) Weareus válasza nexplo (#1176) üzenetére


Weareus
addikt

Az árakkal egyetértek.

Vicces, hogy az első csúcs-vga-m (2002 körül?) egy 64 mb-os GeForce 3 Ti 500-as volt, kb. 150k körül vettem.
Utána jó sokat kihagytam, és lett a HD 7970-es szintén 150k körül, 3 gb rammal, 2012 körül, ha jól emlékszem).

Tíz év alatt árban semmi változás nem volt, fejlődés viszont igen.

Fejlődés most is van azért, de ma meg egy csúcs-vga 400k!!! És mindez 6-7 év alatt történt(!)

Nem hiszem, hogy ha 10-12 év távlatában akkor gyakorlatilag semmit nem változtak az árak, akkor mostanra meg a HD 7970 óta közel 3-szoros árnövekedéssel tudják csak a gyártók fenntartani a szintet.
Nyilván a pénzről szól. :(

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1178) nexplo válasza Weareus (#1177) üzenetére


nexplo
őstag

Meg ez a fránya bányászat ugye. Ez is beleszól az üzletbe. A 7970 után jött az RX 280-as széria ami alig volt gyorsabb. Csak 4 giga ramot kapott ugye. A 290 és a 380-390 pedig a 8 giga rammal és erősebb kivitelben már sokkal sokkal drágább volt. Furcsa a piac és kicsit viccesen azt szoktam mondani hogy nem az árak drágák hanem mi keresünk keveset. Ez a szegény ember mottója :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#1179) DarkByte válasza Weareus (#1177) üzenetére


DarkByte
addikt

Ezen a témán is gondolkodtam.
Nyilván a bányászat és a konzolok előretörése egy logikus indok.

De nem lehet hogy szimplán a gyártás technológiai fejlődés lelassulása is okozza hogy ilyen mértékben drágultak a grafikus kártyák?
Úgy értem, fizikailag több alkatrészt, bikább VRM-et, RAM-ot igénylő dolgokról beszélünk, és a miniatürizáció üteme eléggé lelassult. Na meg az egész rendszer is sokkal komplikáltabb mint anno. Megtervezni, kivitelezni, megfelelő hibarátával gyártani sem ugyanolyan kihívás mint régen.

Nem akarom védeni a gyártókat persze, csak tisztán elméleti síkon. Nekem is eléggé keserű volt 2017-ben 200k-t kiadni egy GTX1080-ra. :( De úgy tűnik azért egy ideig még el leszek vele, szóval legalább relatíve tartós kiadás volt.

[ Szerkesztve ]

(#1180) nexplo válasza DarkByte (#1179) üzenetére


nexplo
őstag

Ezer oka lehet de pont hogy bizonyos ok alátámasztja bizonyos ok pedig ellene szól ennek az elszabadult árnak. Sok nézőpont van. Mindben van olyan pont amit el tudok fogadni. De egy nézőpont ami fáj. Mégpedig amikor kártyát akar venni az ember és a százezreket kell csengetni. Ne érts félre nincs utópiám hogy 10e Ft-ért kapjunk csúcs kártyát a boltban csak pont ez az hogy elszabadult az ár.. A fejlesztés pedig valahogy sokszor érdekesen alakul... :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#1181) zozomester


zozomester
csendes tag

A leírásban/tesztben a kártya felsö részét müanyagnak látták. Biztosan állíthatom, hogy aluminium és nagyon szépen van megmunkálva. Sokkal minöségibb benyomást kelt mint anno a Vega 64 Limited kiadás. Vastagabb anyagból is van és nehezebb is.
Akinek számít, talán ez a valaha készített legszebb Radeon. Igaz ez szubjektív.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.