Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MSI.Navi


MSI.Navi
tag

Jó lesz ez 18W fogyasztáskülönbség az semmi, így már nem várok a Navira.

[ Szerkesztve ]

(#2) #78600448


#78600448
törölt tag

Szép performance, így tovább.

(#3) L4mie


L4mie
veterán

első oldalon adattábla, hivatalos fogyasztási adat 300W :Y
*látom a komplett fogyasztási adat már nem olyan vészes a többiekhez képest.

ja ?! és:

mennyit hessöl?

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4) -szabi-


-szabi-
őstag

Ennyit komplett gépre szánok nem kártyára.
Mikorra várhatók 200$ környéki kártyák, amivel rx570 vagy gtx1060 váltható?

üdv

(#5) MSI.Navi válasza -szabi- (#4) üzenetére


MSI.Navi
tag

Valószínű hogy június környékén.

(#6) gaborw


gaborw
tag

Alza.hu-n màr kapni! Méghogy nem lesz! A kamu sztorik! 😂

(#7) ukornel


ukornel
aktív tag

Ejha.
Állítólag néhány tucat kártya érkezik egy-egy európai országba, itt mégis rögtön tesztet kaptunk :C

(#8) Dvix


Dvix
senior tag

Alig várom, hogy ez a komment szekció felrobbanjon! :U MErt Hogy ezeket a számokon én jómagam meglepődtem az tutti. Más külföldi oldalakat is elkezdtem böngészni és igen....hát ez egy "jó" kártya lett :U
Ezt a korai tesztet sem vártam h őszinte legyek. :P

[ Szerkesztve ]

(#9) Puma K válasza ukornel (#7) üzenetére


Puma K
veterán

A tesztben szereplő Radeon már nincs náluk.

Ez a teljesítmény meg majdnem egész 2 év után egy 1080 Ti-vel szemben nem rossz. Jöhet a Navi.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10) snecy20 válasza gaborw (#6) üzenetére


snecy20
veterán

Hol?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#11) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Na nem lett ez olyan rossz :) Ha kicsit olcsóbb is lesz akkor jó lesz :)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#12) Gyuri27 válasza ukornel (#7) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mint látod ez nem kereskedelmi forgalomba szánt.
Persze örülni kell ennek is. De azért felmerül a kérdés, hogy lesz-e különbség és ha igen mennyi.

Köszönjük a tesztet.
Köszönjük, hogy erről lemaradt a karifa (majd a gyártók saját kártyáikra rárakják). :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#13) L4mie válasza Dvix (#8) üzenetére


L4mie
veterán

pont kezd elfáradni a 2080/Ti teszt topicja ;]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#14) hajbel


hajbel
addikt

Egyébként amd fanboyságon kívül, ugyanolyan erős 4K-ban, mint a 1080 Ti, pont félúton van a 2070 és a 2080 között, ahogy azt a kiszivárgott infokból is tudni lehetett. Jóval drágább, mint a 1080 Ti és egy kicsivel drágább, mint a 2080. A 10%-al lassabb 2070 már 500 $£E-ért kapható. Nem a legjobb vétel 700-ért...

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#15) Synthwave válasza Dvix (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem csak a rotorhang nem volt annyira szimpi komolyabb terhelésen. Nem halk, na.

Amúgy első blikkre nagyon baba kis kártya, némileg industrial-ízű optikával. A sok torz ROG meg AORUS meg mittudomén még milyen hűtések közt felüdítő látványt nyújt (akár az RX 590 Nitro+ kék verziója; az is elég guszta). :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#16) Habugi válasza hajbel (#14) üzenetére


Habugi
addikt

Egy-két driver, némi finomhangolás ami a VEGA-kból kiindulva kb annyi h alulfesz h ne forralják magukat és szépen fognak ezek menni. Drága mint a fene de a másik oldal sem olcsóbb.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#17) hajbel válasza Habugi (#16) üzenetére


hajbel
addikt

Úgy legyen. :R Remélem, hogy segít majd az UV és a driver, valamint megy majd lejjebb az ára és megjelennek a custom kártyák :)

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#18) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Nem lett rossz a vega 7. Simán vállalható ha azt nézzük mennyire kevés értelme van a ray-tracingnak. Most már nincs miért szégyenkeznie a vegának hozták azt amit igértek. És meghajtó oldalon is hatalmas javulást tapasztalok én túladtam anno az fx 8-as gépemen radeon 290 volt benne referencia kialakítású. Na annak borzalmas volt a hűtése berezonálta az egész házat is meg az íróasztalom is. Hosszú évek után gtx 970-et váltott az xfx rx 480 gtr kártyám dupla annyi rammal 8 gb-al. És sikerült minimális bukóval kiszállnom az nv vonalról. Csak hogy lássuk ezzel a cserével is mennyit javult a teljesítmény: gtx 970 ultra beállítás 2x élsimítás forza 7 4k felbontás 22 fps és borzalom framerate. rx 480 8 gb ugyan ezen beállításokkal 60 fps vajsima kép. Nekem bőven megérte a csere és hdmi kábel csere után meg a megfelelő venti profilt beállítva lett egy gyakorlatilag hangtalan gépem és zero rpm is befigyel win 10 alatt a 970 nagyon hangosan zúgott az 1 szem ventijével a load hangerőről már nem is beszélve. Nem megyek vissza nv-re.

(#19) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Ebben a pillanatban nem a legjobb vétel, de év végen €600 környékén "feldrájverezve" még lehet best buy 4K gamingre

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#20) Locutus


Locutus
veterán

TPU teszt

Homlokegyenest más végeredménnyel, és konklúzióval.

Ja, hogy ők rendes játékokkal teszteltek, méghozzá sokkal.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#21) X Factor


X Factor
addikt

Érdekes, tulkepp a gyári vizes vega64-em is tud 1710-1720mhz-et, most nem tudok dönteni h. érdemes-e váltani. :D

Make things work

(#22) hajbel válasza X Factor (#21) üzenetére


hajbel
addikt

Szvsz jelenleg nem. Ha normalizálódik az ára, akkor igen.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#23) Abu85 válasza Puma K (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez mindig így van a tesztcuccokkal. Ahogy leteszteltük, rögtön megy tovább egy másik magyar oldalnak. Ebben semmi meglepő nincs. Most csak azért ment a teszt megjelenése előtt, mert nagyon hamar kaptunk hardvert, így hamarabb is tudtuk továbbadni. Másnak is ketyeg az idő, és a közhiedelemmel ellentétben nincs itt nagy háború a magyar hw média között, így természetesen amint lehet megy a holmi tovább. Majd idővel visszatér, jön le hozzám Szegedre, ahova jön érte az AMD. Ez a bejáratott körforgás nálunk.

(#3) L4mie: A TDP adatok ilyenek. Nagyban számít a definíció, ami a Radeon VII-nél más. Ezért érdemesebb a gyakorlati méréseket elemezni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) Pug válasza Hannibhál (#11) üzenetére


Pug
veterán

Egész EU-ba érkezett pár száz darab a startra... ez hamarabb fog kifutni, mint hogy olcsóbb legyen... :DDD :N

(#25) Lacc


Lacc
aktív tag

"Radeon VII: a hivatalos adatok szerint pontosan azon az árszinten, 699 dolláron nyit"

Europában 737 euro lesz :). Az a néhány darab, ami kapható lesz. Másik link.

Engem ami zavar, hogy egyáltalán nem látszik semmi abból, hogy ennek 16GB VRam előnyből. De elég komoly tud lenni szimulációban, csak jobban kellen supportálni azokat az appokat is, ez az OpenCL támogatás eléggé kétesélyes.

[ Szerkesztve ]

(#26) hombre[EU] válasza Pug (#24) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Kínaiak ünnepelnek. Befejezik aztán lesz gyártás :)

Life, Uh, Finds A Way

(#27) Dilikutya válasza Locutus (#20) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért annyira nem mások a teszteredmények. Jó, akadt pár, ahol jobban elhúztak az Nvidia kártyák, pl. a Hitman 2-ben, de de az nem feltétlenül a kártya ereje miatt van. Sok tesztben itt is lehagyja a sima RTX2080-at, bár a 2080Ti eredményeit nem veszélyezteti, de nem is azon az áron jön ki.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#28) Abu85 válasza hombre[EU] (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A TUL gyártja mindet. Ők nem kínaiak. Persze a komponenseknél más a helyzet, de meglepődnék, ha nagy fennakadás lenne ebből.

(#17) hajbel: Állítólag nem lesz custom kártya. Ezt az AMD nem erősítette meg, de a TUL-tól lehet tudni, hogy nem éri meg úgy egyedi hardvert csinálni, hogy az AMD direkten megszabja a felhasználható komponenseket. Így a gyártók nem tudják olcsóbbra cserélni azokat, vagyis semmi értelme custom dizájnt csinálni, ha nem tudsz vele semmit sem spórolni a gyártási költségen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) do3om válasza MSI.Navi (#1) üzenetére


do3om
addikt

Itt annyi, máshol 100Wat!!

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#30) atok666 válasza Locutus (#20) üzenetére


atok666
őstag

Valszeg a cpu miatt vagy mi - erdekes, hogy ott 10-15% sebesseg elony jott ki a 2080 szamara (sot meg a 1080ti-t is jobbnak hozta ki a TPU), itt meg "korbehgyozza" a Radeon :)

Atok

(#31) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Én mindig radeon párti voltam, de ez megint csak gyengusz a felsőházba (néztem más teszteket is....).
Volt rá idő. Miért nem adtak ki olyan kártyát, ami 25-30%-al veri a játékok 90%-ban a 2080Ti-t?
Egyébként a táblázatban szereplő adatok alapján legalább dupla, hanem tripla sebességgel kéne hasítania ennek a kártyának. iszonyatosak ezek a shader , meg memóriasávszél adatok. Csak pislogok (én még lemaradtam a HD4850 szintjén...) Még is mi az oka annak hogy papíron már sokkal erősebb, a játékokban meg éppenhogy a közelében van, hol alul, hol felül......
Valahogy azt érzem, hogy az AMD szalad az Nvidia után.

(#32) Caboose válasza Locutus (#20) üzenetére


Caboose
tag

Érdekes a Wolfenstein II-ben még a 2070 is megelőzi e szerint.

Egyébként a kártya jó iparos munka, de nem látom, hogy miért választaná egy játékos az RTX 2080 helyett. Maximum a fanatikus AMD rajongók. A teszt pedig javuló tendenciát mutat, mondjuk a teszt játék felhozatal még mindig karcsú, ráadásul a régebbi játékok száműzése szerintem BS.

Szerk.: Én azért megvárom a Hardware Unboxed és a Gamer Nexus értékelését, nekik hiszek leginkább.

[ Szerkesztve ]

(#33) MSI.Navi válasza do3om (#29) üzenetére


MSI.Navi
tag

Nem a TDP érdekel hanem a konkrét fogyasztás.

(#34) snecy20 válasza Locutus (#20) üzenetére


snecy20
veterán

Pontosan a 2070 és a 2080 között van teljesítményben az összegzés alapján.
Akkor még kár volt a hurráoptimizmus. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#35) X Factor válasza hajbel (#22) üzenetére


X Factor
addikt

Jah, anandtechen van c2c összehasonlitas, úgy igazán nincs is különbség, 1-2%.

Make things work

(#36) mlinus


mlinus
őstag

az AMD 2 év késéssel ugyan, de végre válaszolt a 1080Ti-re ;]
Nem rossz a kártya, de jónak se mondanám. Referenciát meg tuti nem vennék, sok teszt panaszkodott a zajra. Más meg még nincs. Egyébként ha kicsit alacsonyabb lenne az MSRP, és lenne non ref verzió, akkor teljesen rendben lenne.

(#37) Dvix


Dvix
senior tag

Drágább lesz mint egy RTX2080 FE szerintem már ránézésre is az ár spekulációkra. :U Ami az AMD-nek jó húzása, hogy 16Gb HBM2-őt ad ennyiért. Számokban ugye, ez most nem jön át ha csak a gaming bench-eket nézzük. Aki szimulációkkal foglalkozik meg profkó vidóvágó/animáció munkával, az most felhördül h jaj de jó vétel. Ezt én semmiképp nem nevezném "gamer kártyának". Tetszik a termék, de mint ha úgy érezném nem én lennék a célközönség. :U

[ Szerkesztve ]

(#38) Chaser


Chaser
titán

Ez de gyorsan kijott:)
Itt is kovethetne az amd a cpu-i arazasanak strategiajat, ha 2080 szintu ez a vga, az 700$, ez meg akkor legyen 2070 ara felett kicsivel, sztem nem banna senki ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) snecy20 válasza Chaser (#38) üzenetére


snecy20
veterán

A 2070 árában ha jött volna, akkor királyság lenne. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#40) Abu85 válasza atok666 (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem a CPU, hiszen nálunk két játékban összesen három felbontásban volt csak CPU-limit (ki is van kiemelve a cikkben). Máshol nem. A különbség az, hogy nekünk 1 legacy API-n futó játékunk van, és mellé 6 explicit API-s. A TPU-nál 7 explicit API-t használó játék van, de ebből is négyet inkább legacy API-n futtatnak, plusz ott van a temérdek DX11-es cím (14). A különbség leginkább a driver. Az NV-nek a DX11-es meghajtója elég erős, de a DX12/Vulkan implementációja nem elég kiforrott. Az AMD-nél ez fordítva van, és a DX12/Vulkan implementációjuk messze a legjobb az iparágon belül. Viszont ahhoz, hogy ez látszódjon az explicit API-t támogató címeket nem DX11-ben kell futtatni.

Ez felfogásbeli különbség. Mi úgy gondoljuk, hogy a DirectX 12/Vulkan a jövő, a TPU viszont nem akar elszakadni a DX11-től, így például több DX12-t támogató címnél is inkább DX11-et használnak. Egyedül a Strange Brigade, a Deus Ex: Mankind Divided és a Wolfenstein 2 esetében van kiemelve, hogy explicit API-n fut. Pedig futhatna ebben a Battlefield V, a Shadown of the Tomb Raider, az F1 2018, illetve a Civilization VI is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#41) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez a kártya már most egy legenda... mint a Loch Ness-i szörny, meg a Yeti.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#42) paprobert


paprobert
senior tag

Ez a kártya annak való, aki mindenképpen vörös kártyát akar, vagy kell neki azonnal 16GB VRAM, brutál sávszélességgel.

Egyébként nem fog nagy betűvel beíródni a hardverfejlesztés almanachjába.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#43) Lacc válasza Dvix (#37) üzenetére


Lacc
aktív tag

Igen, ezt elfelejtik leírni, hogy a Radeon VII-t erősen a Radeon Instinct MI60 és MI50 - termékek ihlették, amiket profeszionális felhasználásra szántak. Nem Gamereknek. Specifikációt látni, hogy 90%+-ban megegyezik a leírás. (majdnem ugyanaz a termék)
Ezért sem valószínű, hogy lesz ebből több, mert az MI60 és MI50-et drágábban tudja eladni, az AMD.

AMD-s fórumon olvastam, hogy a Radeon VII nem más, mint a leselejtezett MI50 kártyák lennének.

(#44) Locutus válasza Abu85 (#40) üzenetére


Locutus
veterán

A TPU nem a DX11-től nem akar elszakadni, hanem a jelenlegi valóságtól.
Ezen kellene elgondolkodni a PH-nak is, mert a wishthinking sehova se vezetett még AMD fronton, és a játékosokat sem érdekli, hogy majd egyszer talán valamiben mit fog tudni.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#45) do3om válasza MSI.Navi (#33) üzenetére


do3om
addikt

Ami máshoz képest itt nagyon meg van szépítve!
Azon kívül ez 7nm en! Nem normális aki szerint ez normális!
Egyszerűen már a csíkszélesség váltással sem tud hova előre jutni, zsákutcába ért az egész GPU részleg. HBM a fogyasztás csökkentésére.... mi lesz az olcsóbb szegmensben GDDR-el? Közép kat is megkapja majd a 300w fogyit?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#46) sakal83


sakal83
addikt

A CB kicsit máshogy összegez :DDD

"Zu laut, zu langsam und zu teuer, aber mit 16 GB HBM2"

Túl hangos, túl lassú, túl drága, de 16 Gb HBM2

De ezért szeretem ezt az országot, mintha az M1-et nézném :DDD

(#47) satz18


satz18
őstag

Ez kicsit gyosabban ment mint az RTX. Esti kötelező program a Hardware Unboxed vidije. Utána majd ezt is megnézem. Kíváncsi vagyok hogy mennyi hasonlóság lesz a két teszt között.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#48) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Gyülekezőőőő, jön már a troll sereg :) :D

Köszi a tesztet! :R

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#49) Raysen623 válasza Locutus (#20) üzenetére


Raysen623
addikt

Megnéztem a BF V-öt és ugyanaz az eredmény, FC5-nél szintén, Civ VI-nál meg DX11-et futtattak amiért szégyeljék magukat. Az eredmény ennek megfelelő lett. :U

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#50) Dvix válasza Lacc (#43) üzenetére


Dvix
senior tag

Teljesen egyet értek! Nyílván h itt az üzletpolitika is közbe játszott, hogy terv szerint ezt a kártyát kell "felvillantani", amikor is nem lesz semmi új a palettán a Navi előtt( RX590-ről nem ebszélünk :B ), és így a befektetőknek is megnyugszanak az idegeik. :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.