Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) nexplo válasza Yutani (#349) üzenetére


nexplo
őstag

Na az szép is lenne, bár történt már ilyen a történelemben :) mind a zöld mind a piros gyártó imádja az átnevezgetést. Teljesítmény szempontjából itt is most majdnem ezt történt a fenti teszt szerint :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#352) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

Kinek mi a lényeg az a döntő mert játékoktól függ az eredmény

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#353) snecy20 válasza BerserkGuts (#352) üzenetére


snecy20
veterán

Kicsit megrántom a 2070-et aztán 80k-val olcsóbban ott vagyok mint a Vega VII :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#354) nexplo válasza snecy20 (#353) üzenetére


nexplo
őstag

Sajnos igen. Bár ahogy szoktam olvasni a kis VII.-es a driverek miatt fog még gyorsulni, na de kérdem én hova? Mert most is siralmas és innen fénysebességgel kéne gyorsulnia kb hogy az emberek oda meg vissza legyenek érte. Na ilyen nem lesz az tuti :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#355) Raymond válasza snecy20 (#353) üzenetére


Raymond
félisten

Valahogy ugy :) A jelenleg 499EUR-os EVGA GeForce RTX 2070 Black tesztbol:

"Actual 3D performance gained from overclocking is 11.0%" - [link]

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#356) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

#352: 4k-n hajszálnyival jobb a kép, de ahogy a kolléga írja, egy 2070 1000x jobb üzlet...

Ha még nem linkelte volna valaki...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#357) Pugna válasza nexplo (#354) üzenetére


Pugna
kezdő

Nekem az a bajom, hogy mindig az van, hogy az amd-k majd gyorsulnak. Majd egyszer gyorsak lesznek. De ez nem szokott bekövetkezni. Én 4770 óta amd-n nyomtam. 4770-6850-7950-fury-vega64. Most meg már egy 2060 van a gépemben. Ezek a csoda gyorsulások nem következtek be soha. Többé nem várom a csodát. Megveszem az aktuálisan legjobb vételt. Nem tudom lesz-e még amd-m.

(#358) Petykemano válasza Yutani (#349) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem. A parancsprocesszor új és ezek már fejlettebb Ropok. És ki van tőmve cachesel és regiszterrel. És NGG. Ja nem. De DSBR!

Emlékszem, méga S|A oldalon olvastam egy cikket: bulldozer, the victim of thousand cuts. Arról szólt, hogy miképp vágták meg rengeteg helyen takarékossági (energia, tranziaztor) okokból egyenként 1% alatti IPC beáldozásával. A gcn ugyanez, fordítve: GCN, the result of thousand patches and bondages. Vért izzadva reszelgetik az egyes részegységeket, hogy egyenként 1-2%-os előrelépést hozzon. (Új node persze ilyenkor áldás)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#359) snecy20 válasza Raymond (#355) üzenetére


snecy20
veterán

Egyébként a VII-hez képest a 2070 és 2080 könnyen átavanzsálhatnak jó ár-érték arányú kártyákká, pedig nem éppen ezt gondoltuk az RTX-ekről... látva a Radeon ár/fogyasztás/teljesítmény mutatóját.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#360) t72killer válasza Pugna (#357) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem értem, miért táltosodna meg driverektől, amikor uaz az architektúra, mint a vega64?? Többet fog itt a a Turing gyorsulni, és marad a szokásos AMD koppan/rajongótábor reménykedik lemez...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#361) Raymond válasza Petykemano (#358) üzenetére


Raymond
félisten

Nem 100% komoly volt a kollega kozzaszolasa...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#362) Vektast


Vektast
aktív tag

4 dolgot szűrtem le a kommentekből illetve a cikkből:
0 - Köszönöm a gyors tesztet! :)
1 - Kurva drága, ennyiért a hajukra kenhetik, 100EUR-al is drágább mint a 2080
2 - Most általánosságban lassabb mint a 2080, de valószínűleg gyorsabb lesz idővel és a 16 GB HMB2 brutál
3 - Te leszel a párom! xd

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#363) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

ASROCK Radeon VII 16GB Phantom Gaming X

Ennyiért van 2080 is.
Mindenki döntse el magának mit részesit előnynek.
Sugárkövetés RTX kártyáknál.

16GB Vram Radeon kártyáknál.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#364) b. válasza BerserkGuts (#352) üzenetére


b.
félisten

-

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#365) snecy20 válasza Vektast (#362) üzenetére


snecy20
veterán

Igazából mire mainstream szinten kelleni fog a 16GB VRAM, addigra már 3 generációval odébb járunk már...
Kicsit mint az 6-8 magos Intel procik esete 2014-ből, mire tényleg elértünk oda hogy kelljen a 6+ mag, addigra a Haswell-E sorozat tagjai "kiöregedtek".

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#366) ribizly


ribizly
veterán

Érdekes. Nem vagyok 100%-ban meggyőzve, hogy ez most jó vagy nem elég jó, de a piacnak és a versenynek mindenképpen jót tesz. Nagyon fura eredmények születtek amúgy más oldalak teszjeiben (Techpowerup, GURU3D), és a leginkább fura az az a néhány teszt, ahol még a 2070 szintjét sem éri el, miközben máshol meg legyűri a 2080-at is. Ezt gondolom majd driver-ben még finomhangolják, mert nem konzisztensek az eredmények.
Várom, hogy kiadjanak egy RTX2080Ti-t is ütő kártyát, de gondolom ez csupán álom... :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#367) Puma K válasza ÁdiBá (#363) üzenetére


Puma K
veterán

Mi ez a Palit/Gainward és MSI típusnevek összeollózása SeggSzikáéktól :D

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#368) Picco válasza Pugna (#357) üzenetére


Picco
addikt

nem ugy volt anno hogy a vega64 5%-al lassabb mint a 1080? mert #356-ban levo tablazatban atlag mar nem ez szerepel, tehat akar meg az is lehet hogy van valosag tartalma.

amugy kar hogy nem lett erosebb 10%-al erosebb mint a 2080, legalabb lenyomna az irrealisan draga NV arakat....igy meg hogy NV is tud freesyncet, szerintem kevesebb radeon fog fogyni->kevesebb penz marad fejlesztesre->nem jon el a kanaan. csak magambol kiidulva, en is 1080-at vettem volna v64-helyett ha nem lett volna gsync tax, az sicher...de v64 sem rossz igazabol.

AMDnek is elo kene venni az Intel/NV szeru taktikakat es olyan specko GPUt csinalni a nextgen konzolokba hogy az arra optimalizalt jatekoknal buntesse az Nvidiat...en ezt tennem ha olyan beosztasba lennek 'oszt lenne penz lo've'ra. ;]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#370) t72killer válasza ribizly (#366) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Dehogy álom, csak 2021 előtt ne nagyon számíts rá.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#371) snecy20 válasza Picco (#368) üzenetére


snecy20
veterán

Egyébként anno kb. pont ugyanez ment - megjött a Vega64 drágábban mint a GTX 1080, miközben átlagban lassabb volt tőle, mindamellett hogy egy évet késett a Pascalokhoz képest. Úgyhogy semmi extra, csak 2016-2017 reloaded van.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#372) Vektast


Vektast
aktív tag

Amúgy nem egy rossz architektúra ez a Vega 20 mert benne lenne az erő csak az AMD vezetősége rohadtul lusta/nem ért a dolgához. Valahol olvastam hogy csak a 16GB-os HBM2 gyártási költsége 350EUR, vagyis a fele a teljes kártyának. Ha lett volna esze az AMD-nek csináltak volna egy olyan kártyát amit megtömnek legalább annyi stream processzorral mint amennyi a Vega 64-be van, 8GB pakolnak mellé és 500-ért adják. Na azt vennék az emberek mint a cukrot. Ehelyett meg Radeon Instict Mi60-as kártyájukat mértezték át gyorsan hogy mutassanak valamit a befektetőknek. *facepalm* :W

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#373) Jacek válasza Cobra652 (#369) üzenetére


Jacek
veterán

Jó anyag lehetett amit szívtál hogy tegnap óta tart :D

(#374) b. válasza Picco (#368) üzenetére


b.
félisten

szerintem igy is le fognak menni az NV kártyák árai, nem oszt nem szoroz a radeon 7. A tőzsde és a piac fontosabb nekik.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#375) Picco válasza b. (#374) üzenetére


Picco
addikt

de ott vannak a reszvenyesek is akiknek habzana a szaja mert kevesebb profit-> kevesebb jutalek/reszveny. ordogi kor szerintem.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#376) ÁdiBá válasza b. (#374) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Kapják az ivet rendesen az zöldeknél, brutális részvény esések, és társai...
Ideje picit hogy észhez térjenek.

ÁdiBá

(#377) Cathulhu válasza Vektast (#372) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem fog az AMD egy döglött termékre százmilliókat költeni, hogy áttervezgesse. Nem hülyék ülnek ott, csak meg van kötve a kezük. Te lennél a legjobban felháborodva, ha emiatt más elől vonnák el a pénzt. Amit nem értenek meg sokan, hogy ez a VII kvázi ingyen volt az AMDnek, csak kimenetet kellett forrasztani egy már meglévő termékre. Addig fogják árulni, amíg 0 dollárnál nagyobb haszon van rajta, amint elkezdenek esni az árak, eltűnik a piacról. Ezért nincs is sok belőle. A vega már a múlt, az AMD is elengedte már. Ez driverből is max annyit fog javulni, mint a vega, nem lesznek speciális optimalizálások.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#378) satz18 válasza ÁdiBá (#376) üzenetére


satz18
őstag

Hát ja. Ha az AMD nem tudja őket az árak csökkentésére kényszeríteni, majd a részvényesek megteszik. Most nagyon intelnek képzelik magukat, de szarabbul csinálják. Az intel 5 évig ellavírozott a langyos vízben. A Pascal 2.5 éve jött ki de a részvényesek már háborognak.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#379) b. válasza ÁdiBá (#376) üzenetére


b.
félisten

Ahogy nézem a Radeon 7 árazását nem csak nekik kellene észhez térniük. Sajnos az történt hogy ezzel az RTX széria szinte jó ár/értékarányúnak tűnik, szóval lehetséges, hogy tett ezzel AMD egy kis szívességet most Nv nek. Jobban jártak volna ha nem adják ki szerintem, mer értem én, hogy nekik ez nem kerül semmibe, csak közben az RTX árazását meg szinte "vonzóvá" teszik.( idézőjel kitéve) Ez elég sok embernek egy újabb csalódás.
Mindkét kártya nagyon drágán gyártható, ez tény. A következő generáció lesz szerintem AMD és Nvidia oldalán is az igazi nagy dobás. navi @ samu 7nm nvidia részéről talán Ampere néven. Ettől függetlenül RTX lehet még jó széria, ha leviszik az árát 20 % kal.

A tőzsde pedig így is jól van, a sajtó generálja a bullshit cunamit. 2017 márciusában 100 dollár alatt volt az Nidia részvénye, ha 150 dollár körül maradnak az is nekik 50 / részvényárfolyam és 30 % cégérték növekedés 20 hónap alatt, ami nem semmi. nincs akkora gond mint amit itt sokan vizionálnak ,hisz eszméletlenül túl volt árazva az Nvida részvénye.
A kiemelkedően jóból most belementek egy átlagos időszakba.. ezelőtt 3 éve ez nekik maga lett volna a csoda, most meg bukásként van elkönyvelve, pedig a krypto lufi effektus nem volt kérdéses, csak az ideje.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#380) mlinus válasza satz18 (#378) üzenetére


mlinus
őstag

az nvidia részvényei nagyon túl voltak árazva. ez most a korrekció. az rtx-et nyilván túltolták, de ez csak kissebb része annak ami most történik. egyébként még így is marha jó árban vannak ahhoz képest hogy 2 éve hol voltak.

(#381) nexplo válasza Pugna (#357) üzenetére


nexplo
őstag

Igen erre próbáltam utalni az iróniámmal... Nekem ugyanez van. Bár eddig ár-teljesítmény mutatóban mindig a pirosat hoztam ki jobb vételnek de újonnan boltban véve már nem így tenném

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#382) Krend válasza b. (#379) üzenetére


Krend
csendes tag

Ha olcsobban adnak a radeon 7et, akkor se ezt vennek az emberek.

Nem az elso eset lett volna amikor jobb ar ertekben ajanlanak valamit es mindenki veszi helyette az nvidiat, pl r9 390 vs gtx 970, vagy akár ma az rx 570-580 teljesítményben bőven veri az azonos árkategóriában lévő nv kártyákat, de lefogadom, hogy 1050 ti-t, 1060-t veszi mindenki még mindig, mint a cukrot.

Mindenesetre olyan kártya olyan árban nincs a piacon újonnan, ami nekem kellene, úgyhogy nem is értem minek nézegetem ezeket a híreket.

[ Szerkesztve ]

R5 2600x, R9 290

(#383) t72killer válasza ÁdiBá (#376) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A rv áresés a bányaomlás (éter a tizedét éri az egy évvel ezelőtti árának) és az általános tőzsdei korrekció együttes eredménye.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#384) b. válasza Krend (#382) üzenetére


b.
félisten

Manapság a legjobb vétel az RX 580 ez tény, eszembe se jutna más kártyát venni ma,abban a kategóriában. de mindig kimarad 2 tényező dologból.
Az Rx 480 után kijött az 1060 ami gyorsabb volt valamivel,mint a 480 és kb azonos áron volt, kevesebbet evett ,szerintem egy kulturáltabb GPU volt a Pascal.
Majd később kijött az 580 ami meg gyorsabb volt ugyan valamivel mint az 1060 csak éppen a pályafutása legnagyobb felében drágább volt jóval, mint az 1060, köszönhetően a bányászatnak.
Szóval az utóbbi 6 hónap távlatából nem kellene elfelejteni azt hogy 480 vs 1060 indult és hogy az 580 a bányászat miatt többet volt sokkal drágább mint olcsóbb. Nem fog ez a tendencia megfordulni pár hónap alatt. Aki akart az már váltott szerintem , legalább is a vásárlók zöme, és pont akkor volt lassabb az Rx 480 és pont akkor volt drágább az RX 580.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#385) ribizly


ribizly
veterán

Jut eszembe! Hol maradt a path-tracing teszt? Vagy csak figyelmetlen voltam?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#386) Chaser válasza Cobra652 (#369) üzenetére


Chaser
titán

elég sok helyen elég sok eredmény kijött, de:
az rt kb semmit nem ér, szép tech demo
dlss ha jól rémlik csak 4k felbontáson használható
eredményekre meg 1-2 hét múlva térjünk vissza, mikor lesz több teszt

ez a kártya is tech demo mint kiderülni látszik, világot nem váltott meg, de használható, ha mást nem gyűjtők és amd fanok bezsákolják, valószínűleg nem véletlen annyira kevés darab megy boltokba

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#387) hokuszpk válasza Cathulhu (#377) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Addig fogják árulni, amíg 0 dollárnál nagyobb haszon van rajta,"

tippre amig a legyartott de a Radeon Instict specifikacioit nem hozo chipeket az eloallitasi koltseget meg nem halado buktaval el lehet adni.
allitolag $100 a chip eloallitasi koltsege, meg mindig jobb eladni a jo de nem eleg jo 'selejtet' mondjuk $50 -ert , $50 -et bukoba leirni ( vagy legyen 30/70 ), mint kidobni es $100 -at bekonyvelni a veszteseg rovatba. Regi huzas ujra el a cegnel.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#388) Pug válasza b. (#379) üzenetére


Pug
veterán

Amennyire keveset fognak a VII-bol gyartani, pont hulyeseg lenne olcsobban adni, ezen az aron az a keves is el fog fogyni, sot...

(#389) andy19770128 válasza sakal83 (#325) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Természetesen karteleznek... mi ebben ameglepő? Magyarországgal ellentétben ott kapitalizmus van nem szocilaista tervgazdálkodás.
4gb hbm ram tökéletesen elég a FHD játékokhoz. Elég lecsekkolni egy r9 nanot. vagy egy fury x et. Kompromisszumok melett a 4k ra a 2x4gb-s pro duo is elég. De ezeken a vga-kon hdm1 es szabvány volt. A kettessel vagy 8 gb vagy 16 a mennyiség. ! kra az elmult 1 évben érkezett pár olyan játék aminek nem elég a 8 gb hanem 10 körül szeret zabálni. . ennyi a magyarázat ( mégis i a faszomért vana 2080 ti -n 11 gb.... ?) (a Nvidia TITAN RTX meg 24 gb-s)

(#390) andy19770128 válasza Chaser (#328) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Ez igy van .. az rt technika elterjedése még odébb van.... ha egyáltalán elterjedhet

(#391) nexplo válasza Pug (#388) üzenetére


nexplo
őstag

Nem akkora durranás (sőt) hogy elfogyjon. Nem hiszem hogy egy szoftverrel fel lehetne pörgetni úgy hogy szárnyaljon pár héten belül. Mert kb csak az segítene rajta, maga a csoda..

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#392) satz18


satz18
őstag

Sztem amúgy a HBM bevezetésével indultak el a lejtőn. A 290 egy tök jó kari volt. A furyk óta gebasz van. Nem tom mi a rákért nem lehetett egy 7 nm-es streamprocival telepakolt GPUt kiadni 8-12 GB GDDR 6 memóriával.

Más: Abu azzal takarózik, hogy az origin csak 5 HW elemet enged cserélni 24 óránkánt. És ezért nincs pl BFV. De bakker, 4 meg 5 kártyával tesztel. az nem pont 5 HW elem? Meg 4 hónap késéssel. Valahogy nem jön ki a matek.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#393) User64476


User64476
őstag

Na így kell ezt csinálni, nem a bénázás mint a ryzennel, azonnal van teszt amikor élesedik a dolog.

(#394) andy19770128 válasza Nartaas (#350) üzenetére


andy19770128
aktív tag

süsükém az itten tesztek elksőorban explicit api-kat hhasználó játékokra és DX12 re koncentrálnak mert ez a jövő.. lehet erőlködni a DX 11 ggyel de miért is???? akkor más miértnem dx10? aar is sok játék készül... vagy a Stellaris miért nem azzal tesztelünk? dx9 es grafikával hasit... .. ugyan már kérlek

(#395) andy19770128 válasza Yutani (#349) üzenetére


andy19770128
aktív tag

ez részigazság. mondjuk a Fiji igazi ütős gpu ...

(#396) andy19770128 válasza Ragnar_ (#329) üzenetére


andy19770128
aktív tag

A habemmel nem lesz soha 12 gb kapacitás. 3 gb modulbol 4 db??? 3 gb modul nincs is. nem is lehetne. 4 gb 8-16 amit a technika kezelni tud... jelenleg

(#397) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Tudjátok mi kellene ide?
Egy RTX 2080Ti HBM2 memóriával! :D
Jó lenne valamit látni az nvidia oldalon is, hogy foglalkozna a memória dologgal.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#398) K0vasz válasza andy19770128 (#394) üzenetére


K0vasz
aktív tag

ez a jövő, lol

már 5 éve folyamatosan ez a "jövő", aztán valahogy még mindig többségben vannak a DX11-es címek

(#399) nexplo válasza K0vasz (#398) üzenetére


nexplo
őstag

A jövő itt van egy fos (na jó csak gyenge) AMD csúcskari és egy gyári hibás új NV képében horror áron...
Ez a szép jövő :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#400) Tanisz válasza K0vasz (#398) üzenetére


Tanisz
senior tag

DX 9c-ről és dx 10-ről sem 1-2 év alatt álltak át.

Emlékszem még 2013-ban is azon ment a rinyálás, hogy miért nem szedik már ki a dx9 és dx 10-as opciókat a játékokból. Vagy hogy miért nem csak dx11-re fejlesztenek.
2009-ben jelent meg amúgy a dx11 első verziója és 2013-ban a dx11.2 .

Amúgy a dx12 2015 júliusában jelent meg, akárhogy is számolom 3,5 év telt el azóta.

Ha jól emlékszem a 2015-ben még nem is jelent meg rá játék(talán a GoW, az meg ugye Microsoft termék), max 1-2höz utólag patcheltek abban az évben, vagy köv év elején 1-2 újdonságot a dx12-ből. Olyan játék még akkor nem volt, amit teljesen arra írtak.
Azt hiszem a teljesen dx12-es játékok csak 2016 -ban jelentek meg (Hitman, AotS...stb.).

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.