Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) b.


b.
félisten

TPU 35 játék @ értelmes CPU:
szinte végig CPU limites a teszt. nem tudom mit nézel Abu.



[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#102) sakal83 válasza Jacek (#95) üzenetére


sakal83
addikt

Minden nyugat európai országban drágának tartják

(#103) Synthwave válasza Habib[HUN] (#98) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem ilyen 4-500 000-es minimálbérekkel csak túljutnak rajta szegények.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#104) b. válasza MSI.Navi (#57) üzenetére


b.
félisten

mert fanatikus vagy semmi másért. ez nem azt jelenti hogy ez egy jó vétel lenne
.A 2080 se az, ne aggódj ezen.Röhejes örömködni ezeknek a kártyáknak ilyen áron, a 1080 Ti után 2 évvel. 7 nm és többet eszik mint a konkurencia 12@14 nm kártyái? na ne már. ezért kár volt egyáltalán kiemelni az első 7 nm GPU címet.
Arra költöd a pénzed amire amire akarod, csak ne magyarázd meg , hogy ez mennyire jó, mert ez nem az. A 18 watt pedig @ 7 nm elég szomorú.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#105) Jacek válasza sakal83 (#102) üzenetére


Jacek
veterán

Senki nem mondta hogy nem drága... csak ha ez drága akkor az 2080 is drága. Tessék ott reklamálni hogy ezt a szériát 30%al felárazták..

(#106) Ribi válasza Habib[HUN] (#98) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mobilnál is kell az AI, meg a 4k 5 colon. És ha meg is veszik, akkor most mondják, hogy jaj mégsem?
Megveszik? Meg. Akkor? Kiszolgálják a népet. Az, hogy aki nem teheti meg sír, mert nincs 4k mobilja, meg nem tud 4k-ban, jáccani? Tiszta depi vagyok, minnyá öngyi leszek. És csodálkoznak, hogy megy a dzsender szar és apuka nem csak tarkón bassza a kölkét mint régen, hogy szedd össze magad? Hajj lesz ez még így se...

(#107) Dvix válasza Habib[HUN] (#96) üzenetére


Dvix
senior tag

Jelenleg nekem RX580-am van és minden 1440p-ben high vagy Ultrán játszok 60 fps felett 90%-ban. RX580-at aprón találsz már 50k-ért is. Nem kell az Fps-eket kergetni sok pénzért ha nem akarod, csak érteni kell ahoz, hogy kell összerakni egy gépet ;) Jah és ettől függetlenül PS4-em is van és csak exkluzívokat veszek rá, mert azt azért szeretem, a PC pedig teljesen más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#108) Jacek válasza Raymond (#100) üzenetére


Jacek
veterán

Svéd 2080(aero): 7851
VII : 8160

(#109) D1Rect


D1Rect
félisten

fAilMD again...

(#110) Jacek válasza b. (#104) üzenetére


Jacek
veterán

Így van mind a kettő drága, de nem lesz már soha olcsóbb :)
Sokkal kisebb teljesírménybeli lépcsőket fogounk kapni sokkal több pénzért. addig míg mindenki konzolra nem vált:)

(#111) Bossp válasza hajbel (#53) üzenetére


Bossp
addikt

Nekem a BF V is jobban megy dx 12-ben mint 11-en de akkor oké :S

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#112) Dvix válasza Jacek (#110) üzenetére


Dvix
senior tag

Lol! Ne is mondj ilyet, hogy mindenki konzolra vált! :N Inkább legyen az is a nappaliban oszt jó van! :U

(#113) Chaser válasza snecy20 (#39) üzenetére


Chaser
titán

Ugye hogy ugye:) igy ott van a 2080 mellett kb mindenben - ha igaz h azok hullanak de lehet keverem a ti-vel akar alternativa is lehet -, de 2070 koruli aron valoszinuleg felsobb hazban numero uno lenne eladasban - persze valoszinuleg nem erne meg az amd-nek, de ha cpu-val el tudtak jatszani itt se lenne rossz:) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#114) ProEvoFan válasza Habib[HUN] (#98) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Csak a mobiloknál van bőségesen értelmes alternatíva (bitang erős középkategoria a xiaomival az élen) ha nem akarsz rengeteget sötétben fényképezni vagy a nappali fotókon számolni a pixeleket.Na ez a vga piacon nincs, max használtan.

(#115) Televan74


Televan74
nagyúr

Sapphire 650 font, pre order! Ami kb olyan 236.000 Ft lehet. Jó ár egy ilyen kártyáért. :D

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#116) Jacek válasza Dvix (#112) üzenetére


Jacek
veterán

Nálam elférnek egymás mellett.

(#117) Jacek válasza Televan74 (#115) üzenetére


Jacek
veterán

Jé az pont annyi mint ott a legolcsóbb 2080 :D :D :D

(#118) arnoldito válasza Televan74 (#115) üzenetére


arnoldito
senior tag

De azt haza is kell küldeni, ami 10k majdnem, plusz ha bedöglik akkor vissza is annyi... :)

(#119) Dvix


Dvix
senior tag

Na ne tököljetek hanem menjetek föl az Alzára(.hu) mert már csak pár darab van a radeonból! Lol! Már megvették szinte mindet! :C

[ Szerkesztve ]

(#120) edward2


edward2
addikt

Külföldi teszteken valahogy jobban nvidia fölényt látok, de már tegnap pedzegették páran, hogy cpu limites a 2080 teszt...

Amd per pillanat egy komédia. Mondjuk jó áron lehet venni rx580at.

(#121) Caboose


Caboose
tag

"...a GPU és a hűtőrendszer között nem a megszokott hővezető paszta, hanem egy speciális, jóval nagyobb hővezető képességgel rendelkező lapka van, amely a szétszedésnél sérül, a pasztával pótlásnál viszont a hűtési hatásfok romlik."

Na ez a Hardware Unboxed szerint nem így van. Nekik 5 fokot javult a hőmérséklet pasztával.

(#122) Raymond válasza edward2 (#120) üzenetére


Raymond
félisten

Ez egy teljesen erdektelen termek ezen az aron. Az AMD-tol most az a jo hogy van 189-219EUR-os RX580 8GB, van 349EUR-os Vega 56 es van 389EUR (blower) vagy 399-439EUR-os Vega 64.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#123) m0h0senator válasza Caboose (#121) üzenetére


m0h0senator
őstag

De ez a PH, itt 2700X-el tesztelnek VGA-kat és mindig más eredményeket kapnak mint a külföldi oldalak :DD

An odyssey through the realm of consciousness.

(#124) DigitXT válasza Abu85 (#52) üzenetére


DigitXT
félisten

A jelenlegi valóságban hol kapható a Serious Sam 4?:R

(#125) hajbel válasza Bossp (#111) üzenetére


hajbel
addikt

Ha szereted a dropokat akkor oké.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#126) mormota79 válasza Caboose (#121) üzenetére


mormota79
tag

Ilyen amikor a marketing találkozik a valósággal ;]

(#127) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Szuper lett, milyen kártyák várhatók még AMD részről? 2060 ellenfél lesz? Vagy 2070 ellen?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#128) SzlobiG válasza m0h0senator (#123) üzenetére


SzlobiG
félisten

Sajnos közel sincs már olyan minőségű tesztelés itt a ph-n mint anno, ezek végett külföldi oldalak tesztjeit nézegetem már én is és a szerint döntök. Igencsak más eredmények jönnek ki itt náluk mint a többi oldalakon.

Amúgy maga a VGA nem rossz, de nem ilyen áron, az RTX 2070 sokkalta jobban megéri ha most vennék vga-t tuti azt venném.

(#129) Televan74 válasza enginev3.0 (#127) üzenetére


Televan74
nagyúr

2060 ellenfél van,úgy hívják Vega56. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#130) Habib[HUN] válasza Dvix (#107) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Jelenleg nekem is RX580-am van, és nem igazán érzem, hogy ennél drágább kártya kellene a gépembe. (Bár én csak fhd-n játszok.) Az Anthem demo elketyegett átlag 64 fps-el. Ami azért elég tud lenni. Én is elég sok gépet rakok össze, sőt kifejezetten kisérletező kedvű ember vagyok e téren. Simán belenyúlok régi hardverekbe, ha tudom hogy hozza azt a szintet amit elvárok tőle. Használt RX 580-nál kicsit vigyázni kell, hogy ne legyen szénné hajtott bányász kártya. (Az enyém is anno ott dolgozott, de okosan választva nem jelent az se problémát)

Ha nem csak szórakozásra, hanem melóra kellene a kártya. Akkor valószínűleg beruháznék a Radeonra, mert ott kijön az előnye. Mert akkor munka, hobbi egy kártyával az már nem rossz.

(#131) m0h0senator válasza SzlobiG (#128) üzenetére


m0h0senator
őstag

Nekem is sajnos ez a problémám. Régen teljesen jó tesztek voltak és szinte ugyanazt az eredményt mutatták a külföldi nagy pénzekkel játszó oldalakkal együtt. Most meg a RadeonVII veri a 2080-at a PH-n de más oldalaknál már 10% minimum van a 2080 javára.. Itt a fórum ér még valamennyit meg az Apró... Sajnos

(#133) andy19770128: akkor régebbi 290/290X tesztek, GTX780 tesztek miért mutatnak azonos eredményeket a külföldi oldalak eredményével és a mostaniak már nem? :F

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#132) andy19770128 válasza envagyok (#58) üzenetére


andy19770128
aktív tag

A átlagba hozza a 2080 at. A sli r jo cucc amennyiben azonos árú. A fogyasztásra meg szarok. 1 kwattos enwrmax sokat bir

(#133) andy19770128 válasza m0h0senator (#131) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Bja nics objektv ujságirás. Nelegyél naiv

(#134) arn


arn
félisten

huha, ti ebben a jatekmixben vmit nagyon beneztetek, mert koze nincs a tobbi tesztben lathatohoz :) tobbnyire:
* 2080 es 2070 kozotti teljesitmeny
* 2080ti feletti fogyasztas (mert ugye illene ref kartyahoz merni a ref kartyat, nem vmi customhoz, ami gyakran 1.5x annyit fogyaszt)
* a rosszabb pascal perf/watt aranyat sem eri el (fele akkora csikszelesseggel)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#135) K0vasz


K0vasz
aktív tag

Nem rossz ez, 2070 és 2080 közötti teljesítmény, az ára is kb. ott van. Nem a létező leggyorsabb kártya, de aki egy izmos Radeont akar, annak szerintem jó ez.

Mondjuk nekem nem kéne, mert izzik mint a fene meg emiatt búg is rendesen, alulfeszeléssel meg BIOS-basztatással én nem akarok foglalkozni, dehát ez már az én "bajom" :)

(#136) Cefet válasza SzlobiG (#128) üzenetére


Cefet
aktív tag

Egyetértek. Abban tévedsz, hogy itt más eredmények születtek. Nem, itt is azok az eredmények születtek, amik máshol, csak itt más az értékelés. Megnéztem újra, de a akkor is csak azt láttam, hogy még a 1080 Ti is megveri. Nem kicsit a hazainak fúj a bíró!

[ Szerkesztve ]

(#137) hajbel válasza arn (#134) üzenetére


hajbel
addikt

Fentebb ki lett tárgyalva, hogy cpu bottleneck okozta.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#138) andy19770128 válasza b. (#104) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Hbm ram. Ez sokat eszik de egy uj dolog aminek még messze van a technologiai kifulladása. A gddr 6 ttal ellentétben

(#139) BITBOYS


BITBOYS
addikt

1080 Ti ellen biztos jó, engem sajnos nem győzött meg :(
Egyszerűen semmi extra.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#140) enginev3.0 válasza Televan74 (#129) üzenetére


enginev3.0
félisten

Használt Vega56nál jobb vétel most egy használt 1070 nem?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#141) Televan74 válasza BITBOYS (#139) üzenetére


Televan74
nagyúr

Milyen extrára számítottál? Megfőzi a kávé? Leviszi a szemetet? ;] 1080Ti ellenfele házon belül meg a 2080 -an,tehát jó helyen van a kártya. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#142) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Jöhet nvidia válasza = gtx 1180

(#143) Habib[HUN] válasza andy19770128 (#133) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Persze. Össze lehet rakni olyan játékokból tesztet ahol az AMD megoldása tündököl, és olyat is amin köhög.
Pl. Ahogy nézem a World of Tanks nem kifejezetten fekszik neki, DX 12-ben meg kifejezetten erős. Csak össze kell állítani a megfelelő tesztet, hogy kihozza az eredményt. Én megnézem a Ph-t, megnézek néhány nemzetközi tesztet is. Majd levonom a megfelelő következtetsét. Egyik ügyfélnek ilyet ajánlok, másiknak olyat. Ezért szoktam megkérdezni a vevőimtől, hogy ugyan milyen játékra szeretnék a gépet összerakni. Ahhoz tudom ajánlani a kártyát.

(#144) gbors válasza hajbel (#137) üzenetére


gbors
nagyúr

Az lehet, hogy ki lett tárgyalva, de nem az okozta. 4K-ban az nincs.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#145) Endy556


Endy556
csendes tag

Milyen kár hogy csak REF.
kártyák lesznek matricázva... Nem nagyon vagyok oda a 3000-en ordító ventillátorokèrt... Pedig minden Radeon 0-gond nèlkül működött ès nagyon hezitáltam hogy ez lesz ami váltja az R9-et...

(#146) Televan74 válasza enginev3.0 (#140) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én nem használtat vettem 130.000 -ért 3 játékkal,sót azóta lement 125.000 Ft -ra az ára.De 1070 -et láttam már használtan 85.000Ft körül is, ami nem egy rossz ár, csak számomra a használt nem opció.Szeretem ha hivatalos nevemre szóló számla és kiskergarancia van a kezemben.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#147) b. válasza m0h0senator (#131) üzenetére


b.
félisten

hogy őszinte legyek régen a PH tesztek jobbak voltak, mint a külföldi tesztek. tegnap valaki linkelte a 8800GTx tesztjét . Itt is van . [link]Ilyet még ma sem sok helyen találsz.A megfogalmazás, a körítés, az egész tálalása, a játékcsokor minősége.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#148) antikomcsi válasza Dvix (#119) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nem akartam venni de körülnéztem, ott is, és eleve nem láttam, csak azt, hogy kérés esetén megrendelik.

Ha Franciaországba és Spanyolországba 20-20 darab kártya jutott, akkor nem hiszem, hogy a kelet európai blokkot árasztanák el.

(#149) arn válasza Habib[HUN] (#143) üzenetére


arn
félisten

az a gond, hogy dx12ben az rtx is eros :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#150) hajbel válasza gbors (#144) üzenetére


hajbel
addikt

Nem konkretizálta a felbontást az illető. 4K-ban az a 10%, ami a valóság és a teszt között van, simán eredhet az AMD által preferált játékösszetételből és AMD által preferált beállításokból is.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.