Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeSanto


DeSanto
őstag

Nekem személy szerint sokkal jobban bejön a Windvd mint a Power DVD.
A Core windvd is tudja már a HD konvertálást régóta és még a trimension DNM is nagyon bejött.
Sokaknak biztos zavaró a T-DNM de én már megszoktam a Pixelplus-os Philips tv-n. :D

(#2) Superman válasza DeSanto (#1) üzenetére


Superman
nagyúr

Én meg pont fordítva voltam vele, nem tudom, miért. :D A WinDVD-t anno, elég régen próbáltam, aztán leragadtam a Cyberlink-nél valahogyan. A 8-as verzióban már elég használható cuccok vannak, bár még mindig elég lassú az egész.

(#3) D1Rect


D1Rect
félisten

Elég jó cikk. :R

(#4) Dave™


Dave™
nagyúr

sok lesz az a 9.4 imdb értékelés... a #1 is 9.1 "csupán" (Az Alien meg 8.5)

(#5) PuMbA


PuMbA
titán

Jó a cikk :R
Egy kis hiba a végén : "Nem tudja egy Blue-ray szintjére feljavítani DVD filmünk minőségét,"
Az csak Blu-ray.

A PowerDVD-vel nagyon sok a baj : lassú az egész és nem is működik rendesen egyes konfigokon(HD3200-zal nekem vagy van TrueTheater HD vagy nincs,találomra dönti el).Továbba 180MB-os telepített mérete és eléggé no comment kategória.Ha levesszük a TrueTheater adta előnyöket semmivel sem jobb a 6MB-os MPC-HC-nél ami mindent lejátszik (kivéve a DTS-HD hangsávot) ,támogatja a hardveres gyorsítást,akár 6 magot is,emellett gyors és mindig működik rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#7) Superman válasza Dave™ (#4) üzenetére


Superman
nagyúr

Az én értékelésem, nem az IMDB-é. Azért írtam, hogy az "Imdb szerinti..." Különben az Imdb nem oszt, nem szoroz, akkor már inkább a Rottentomatoes.

(#8) Superman válasza PuMbA (#5) üzenetére


Superman
nagyúr

Javítottam. :)

(#9) Dave™ válasza Superman (#7) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ja jó, megtévesztett a megfogalmazás, meg hogy tizedesjegy pontosságú :D Jó az az IMDB, itt legalább tízezrek/százezrek véleménye oszlik meg, a RT-on meg a kritikusok elég hullámzóak tudnak néha lenni. Néhány mozifanatikus szerintem jobb értékeléseket tud alkotni, mint híres kritikusok, de ez szubjektív vélemény, elfogadom, hogy RT párti vagy.

(#10) Superman válasza Dave™ (#9) üzenetére


Superman
nagyúr

Azért nem egészen RT párti vagyok, csak mindkét oldalt látogatom. :D Igazából az IMDB amerikai közönségével van sokszor bajom. Európai filmek esetében hihetetlen dolgokba tudnak belekötni

(#11) fgordon


fgordon
senior tag

A powerdvd egyszer élesítést nyom rá real time-ban... lassú gépen ugye nem bírná... :D

Final Fantasy: The Spirits Within (2001, Blu-ray) - megvan valakinek ez a változat eredetiben? Privát üzenetben írjatok, ha igen, bocs az off-ért!

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#12) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

megjegyzés:

azért nincsen semmi extra a korongon, mert annó elsőként a Quadrilogy-ban adták ki, ott minden filmhez (és még plusz egy, tehát 9(!!) lemez) adtak egy korongot, tele extrával... Érdemes végignézni, nem semmi dolgokat mutatnak meg/beszélnek/stb..

pl.: az említett Lambert pofona VS Ripley - vagy tucatszor kellett elpróbálni mire sikerült. Cserébe monoklija lett S.W.-nek..

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#13) pmheros


pmheros
senior tag

Az Alien (1979) felirat alatti kép nem A 8. utast ábrázolja ! :Y
a képen egy Bolygó neve... típusú Alien van

nem vagyok tökéletes

(#14) Morden24 válasza bolondember (#12) üzenetére


Morden24
nagyúr

Így van, ahogy mondod. Én szerencsés birtokosa is vagyok egy ilyennek: a 4 film mellé 4 dedikált bónusz lemez és egy ötödik, további bónusz lemez jár. :K

Sectumsempra - For Enemies

(#15) arty


arty
veterán

Remek kis írás lett :)

Nekem az Alien rendezői változata csalódás (közel sem kelt akkora feszültséget, mint az eredeti változat), olyan kapkodós és egyszercsak vége :)

PDVD9 pedig nem éri meg a pénzét, kis ügyeskedéssel és ingyenes lejátszó + ffdshow állítgatással jobb eredményt kaphatunk: ehez persze kell egy kis hozzáértés, de szerintem megéri.

Egyébként nekem is megvan a díszdoboz, előtte a nem-rendezőiket tartalmazó is megvolt. Utálom is magam, hogy a FOX bármennyi pénzt képes kihúzni a zsebemből ezzel a franchise-al :)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#16) ollie


ollie
MODERÁTOR

"mintahogyan már az eredeti Star Trek legénységhez is hozzányúlt Hollywood (Star Trek 2009)"

Úgy érted, megint lecserélték a legénységet?

A cikk amúgy nagyon jó lett véleményem szerint, bár nem mondanám, hogy Weaver teszi a különbséget. Inkább H. R. Giger tette nagyszerűvé a filmet.

Paul W.S. Anderson melyik filmjére gondolsz? Az Event Horizon például nagyon jó lett, szerintem méltatlanul alacsony értékelést kapott.

[ Szerkesztve ]

***

(#17) biker


biker
nagyúr

hááát, nekem megvan a 4 rész dvd-n, 2-3 perc extráért nem veszek ismét lemezt :(
anno a 4 lemezes díszdobozos is extra verzióként volt hirdetve, ez meg extra extra?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18) bolondember válasza biker (#17) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

2-3 perc extra? :Y

én csak az Alien lemezét nézegettem, több, mint 5 órán át és a felével se végeztem (Veronica Cartwright sokk rulez)... :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#19) finest


finest
őstag

Szerintem a True Theater egy kicsit jobban telíti a színeket mint kellene, de azért egész jó dolgokat tud. (De ez lehet, h abból adódik, h a monitorom sem pont azt adja vissza, amit fényképeztél.)

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#20) PuMbA válasza debug (#6) üzenetére


PuMbA
titán

Blu-rayt játszik(Transformers BD-ROM-ot próbáltam),csak az m2ts file-okat kell megnyitni a Stream mappában.

[ Szerkesztve ]

(#21) ArGab válasza PuMbA (#20) üzenetére


ArGab
őstag

Azért azt hogy betallózgatod a mappából az m2ts fájlokat aligha lehet Blu-ray lejátszásnak nevezni. Nincs felirat, nem tud mit kezdeni a TrueHD és DTS HD hangsávokkal, plusz a jelentéktelenebb dolgok mint jelenetválasztás és a menü a kényelmes navigáláshoz ne is említsünk.

(#22) _Scythe_ válasza ollie (#16) üzenetére


_Scythe_
aktív tag

"Paul W.S. Anderson melyik filmjére gondolsz? Az Event Horizon például nagyon jó lett, szerintem méltatlanul alacsony értékelést kapott."

Vajon melyikre gondolhatott az Alien kapcsán...? :)

De azért volt sok borzalmas filmje:
Mortal Kombat
Soldier
Resident Evil széria
Death Race (ezen ugyan ment a vita, de szerintem rettenet)
És természetesen az AvP

Ez mellesleg rendezői pályafutásának 80-90%-a... Kitűnő rendező :D

(#23) ]Phobos[ válasza _Scythe_ (#22) üzenetére


]Phobos[
senior tag

A Mortal Kombat popcorn movie-nak tökéletes, de ezt a kört már lefutottuk a Death Race-nél.
Az Aliens 1-2 tényleg egyedülálló, a 3-mat sztem elrontották, a 4 meg keverék lett( de azért élvezhető ). Nekem mondjuk a 2. a kedvencem.

Jó az írás, grat! :C

mod: nálam is a Powerplaya a standard, sztem jó cucc, eddig nem volt gondom vele.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#24) Morden24 válasza _Scythe_ (#22) üzenetére


Morden24
nagyúr

Amúgy az Event Horizon tényleg egy meglepően jó filmje Anderson-nak, ami egyébként a fickó munkásságából arra engedtet következtetni, hogy zseniális volt a forgatókönyv, és nem tudta eléggé elszúrni :U

Sectumsempra - For Enemies

(#25) PuMbA válasza ArGab (#21) üzenetére


PuMbA
titán

Felirat nélküli Blu-ray lejátszás :C TruHD már megy a legújabb beta-ban.

[ Szerkesztve ]

(#26) ArGab válasza PuMbA (#25) üzenetére


ArGab
őstag

Én úgy tudom csak a TrueHD-ben található core AC3 hangsávot tudja használni belőle.

(#27) PuMbA válasza ArGab (#26) üzenetére


PuMbA
titán

1029-as óta van benne,lehet hallani a különbséget,ha váltok TruHD-ra tehát viszi.

[ Szerkesztve ]

(#28) ArGab válasza PuMbA (#27) üzenetére


ArGab
őstag

Megvan, user error, tényleg tudja, sőt még feliratot is tesz ki rendesen, csak az MPEG TS internal filter valamiért ki volt kapcsolva eddig, anélkül pedig egyik sem ment. :B

mod: bár azért elég bugos még, már vagy 3* kifagyott.

[ Szerkesztve ]

(#29) PuMbA válasza ArGab (#28) üzenetére


PuMbA
titán

Blade Runner és Transformers BD-vel nem fagy.Legújabb beta-d van fent? [link] + legújabb DirectX [link]?

(#30) ArGab válasza PuMbA (#29) üzenetére


ArGab
őstag

1052 19.04.2009
Updated ffmeg
Fixed : crash on seek with True HD tracks

Ez lesz a baj, csak 1040 felett - ami eddig volt - mindegyik változatnak hibás a kép alján 10-15 sor DXVA-val.

(#31) _Scythe_ válasza Morden24 (#24) üzenetére


_Scythe_
aktív tag

:K
Hehe, én is erre gondoltam, és ezért is írtam 80-90%-ot, mert az tényleg nem rossz.

]Phobos[: Szerintem félreértettél valamit, vagy én :), nekem az Aliens szériával semmi bajom, nekem is a 2. rész a kedvencem, és nekem a 4 is tetszik, bár nem annyira, mint az első 3, de ennek semmi köze ehhez az úriemberhez, én az Aliens vs Predator-t említettem vele kapcsolatban, ami viszont gyalázat. Szerintem...

(#32) bit_bro


bit_bro
tag

..."az Alien befejező képsorait sokkal sötétebbre akarta venni, mint amilyen végül lett: azt tervezte, hogy Ripley-t rabul ejti az idegen, majd mintegy parazitaként beleköltözve szózatot intéz a Föld lakóihoz Ripley testén át"

Ez érdekes. Van valami konkrét infó is erről a tervezett jelenetről (storyboard, forgatókönyv-részlet)?

(#33) ]Phobos[ válasza _Scythe_ (#31) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű! ;] :P

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#34) infectedmann válasza debug (#6) üzenetére


infectedmann
őstag

Blu-ray -t cáfolnám.
Már néztem vele full Blu-ray filmet.

(#35) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

kipróbáltam a pdvd9-et, valóban jó kis trükkök ezek, köszi, hogy megosztottad velünk, eddig is pdvd-t használtam, de nem gondoltam, hogy megéri újabbra cserélni, de megéri. köcc :R

Öntörvényű Sünmalac

(#36) raus


raus
aktív tag

Tetszik az írásod és köszi hogy felhívtad a figyelmemet a kilences verzióra mert még a hetest használtam.
:R
A True Theater opciók pedig baromi módon javítják a képminőséget, szóval szuper.
Érdekes hogy XPsp3 alatt a True Theater Motion-t használva durván beszaggat a lejátszás nálam. Vista SP1 alatt pedig tökéletesen müxik.
:)

(#37) end09


end09
tag

de lapos segge van a csajnak :Y

(#38) Duree


Duree
veterán

:Y

duree54

(#40) Sicilian


Sicilian
addikt

Most néztem meg mind a 4 részt immáron nagyon sokadszorra :K
A Bolygó neve Halál, de jó az...Még mai szemmel nézve is :R

nothing is true everything is permitted..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.