Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    válasz bkercso #4 üzenetére

    Az emberközeliség jól fog jönni, mert a kertnél ha nem jól csinálod nem eszel, ha meg de, akkor de, de ez utóbbi esetben is befigyelhet az éhkopp-közeli állapot egy gonoszabb szezon esetén. A modern korban meg nem sok következménye van az eltévelyedettségnek, sőt, nem egyszer oda-vissza még jutalmazva is van. Alapvetően nincs analóg korlát miatti odafigyelés, óvatosság, módszertanok aprólékos és élére állított kidolgozása. Néha elütnek valakit a zebrán, meg jó sokan kimúlunk rákban, de ez a tömegek szintjén nem változtat semmit, mint ahogy a 100x erősebb figyelmeztető jelek sem, mert mindenki élni akar a maga kis szegmensében és szintjén, meg kényelmében, amit még felróni is nehéz. Az a pár öngyilkosjelölt nihilista meg aki nem akar élni és így a bolygót tehermentesítené meg meg van vádolva életösztön hiányával/begyógyszerezve, a tömeget és fogyasztást növelő folyamatok, célok bezzeg... Na azokban van a tuti.

    egyirányú utcákká váltak
    Marhák vagyunk és hiába bőgünk, vár a vágóhíd.:) Nem lehet iterációktól mentes kimeneteket várni, a kezdetektől ez megy, örökítjük magunkat, mert csak, ezért is beszélhetünk erről is most itt: gondolj bele miről maradna le a világ, ha mégsem tehetnénk ezt. Így van vele minden replikálódó is: ha tudatában van saját jelentéktelenségének, ha nem, ha okos, ha buta, ha van egészséges énképe ha nincs, az egó társadalmi nyomással vegyítve abszolútértéken ketyegve teszi a dolgát. Eddig elég volt a hely, az erőforrás, de már nem, így az eredendő hülyeség is jobban kibukik.

    Bár tömegek élik le értelmezhető művészeti aktivitás nélkül életeiket és megkerülhetetlen tápláléka a pszichének és léleknek, mégsem gondolom hogy művészetünkben fogyunk el először - ha tényleg akkora jelentőséggel és tehetséggel is kezdene el hirtelen bírni egy AI. A slágerzene szintjén 40 éve megvan a motor szoftveresen, a dallamképletek, a bejövős ritmusok akkor is ismertek voltak már. Azóta felfejlődött mögé a technikai háttér, akár saját lábon is kihordja a szoftver a következő világslágerfost, a producerek (zeneszerzők megnevezése ma) is használják a technikát, ki több önmagát rakva bele az alkotásba, ki kevesebbet és az autotune-ra bízva a sikert. Nem nagyon látok orwelli világot ezen a területen, pedig itt van velünk már egy ideje a segítség.

    A kérdés inkább az, hogy egy újistenhit képes-e injektálni annyi belátást a vezetőkbe, az egyénekbe, meg olyan eljárásokat kidolgozni, hogy csökkentsük a vágóhíd felé menetelés sebességét, ha mást nem is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák