Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

2013-óta 4 csúcs telefonom volt.
HTC M7 2013-2015 2 év
Microsoft Lumia 950 2015dec-2016oct 10hónap
HTC 10 2016oct-2018nov 2 év
Huawei Mate 20 Pro aktuális

Az a 10 hónap így is sok volt. Jó párszor basztam be az anyósülés lábterébe és tapostam meg.
Hardveresen Nokiás, bírta a strapát. Most is használnám ha lenne rá egy HTC-s android ;].
A W10M egy kalap fos. A harmadik féltől származó appok is.

A Nokiának volt egy saját rendszere amit túl késő mutattak be, és már jóval az Apple előtt gomb nélkül volt kezelhető. Ez van.
A kapitalizmus nem a jót, egészségest,vagy a hasznos dolgokat támogatja.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#2) weiss


weiss
addikt

kétségessé teszi, hogy a gyártók valóban komolyan veszik az ökológiailag fenntartható termékfejlesztést

Oh, my sweet summer child... Ezek cégek, akkor veszik figyelembe, ha abból profitálnak, egyébként meg le se szarják a természetet.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#3) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Nekem nincs vele semmi bjaom mert a három dolog amire használom, telefonlás, netezés, fényképezés arra tökéletesen megfelelő a Win phone-os telom. Remélem azért nyártól is használhatóak maradnak rendesen amúgy, az meg nem zavar, hogy alkalmazás nem elsz új vagy iylesmi.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#4) Lauda


Lauda
félisten

kétségessé teszi, hogy a gyártók valóban komolyan veszik az ökológiailag fenntartható termékfejlesztést

Minek fejlesztgessenek egy olyan rendszert, amit kb senki sem használ és kb senki sem ír rá programokat?

Okostelefonos platformok piaci részesedése: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A microfos nálam még annakidején a copy-paste és a multitask fiaskóval ásta el magát (amikor a korábbi, wimo-n egyik sem volt probléma). A szándékos hülyítést nehezen bocsátja meg a vásárló, ha van rugalmasabb alternatíva.

Az apple is hasonlóan szemétkedett, csakhogy annak mindíg is volt egy kőfanatikus rajongótábora, akik Dzsobsz kezdeti baromkodásait ("minekGPS, minek3G a telefonba?") megvették, átlendítve a terméket a kritikus tömegen. És persze a sznob réteg továbbra is kiperkálja az 1000+EUR-t egy almás telefonért.

Ja, és az egész egy öngerjesztő folyamat: mobilos appokat (JÓKAT, ÖTLETESEKET!) hobbifejlesztők tízezrei írnak: egy hobbista, aki esetleg később meg is szeretne ebből élni, nem lesz hülye, és nem kezd olyan rendszert kitanulni, amit a felhasználók 5%-a sem használ és 10%-nál több még a W Phone indulásakor se volt. Ha folytatták volna a wimo vonalat, akkor totál más lenne a kép.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) Hieronymus válasza Lauda (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) t72killer válasza Hieronymus (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennyi a történet. És mint a világon bárhol máshol, egy lejáratott névvel (=lista 3.-utolsó helyezettjei) nem lehet vásárlókat-fejlesztőket fogni. Totál új koncepció kell, ami megfogja a fejlesztőket és amit ki szeretnének próbálni a vásárlók. Simán lehet, hogy a hanyatló mobilteló-iparágon túl kell látni, AR/VR eszközök és egyebek irányába.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) cal84 válasza laceszgamer (#3) üzenetére


cal84
tag

Az instagram most szűnik meg W10en, innen már csak egy lépés és úgy fog járni mint a 8.1. Nem lesz se facebook se messenger maradnak az alap Microsoft appok.

(#9) UnA válasza cal84 (#8) üzenetére


UnA
Korrektor

Lehet, hogy buta felvetés, de a közösségi cuccok nagy része megy böngészőből is, ha jól emlékszem...

(#10) #81524480 válasza cal84 (#8) üzenetére


#81524480
törölt tag

Viber tudtommal még megy.

(#11) laceszgamer válasza UnA (#9) üzenetére


laceszgamer
addikt

Valszeg úgy menne minden valóban, csak gondolom kevésbé kényelmes mint appokat használva.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#12) janeszgol


janeszgol
félisten

A legutolsónak kiadott telefonok is idén lesznek három évesek. Elmúlt ez a korszak sajnos.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) rover45 válasza janeszgol (#12) üzenetére


rover45
senior tag

Sajnos.

(#14) GreatL


GreatL
őstag

Működőképes eszközök sokasága kerül a fiók mélyére - itt azért felröhögtem.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#15) domos


domos
senior tag

Jól kell telefont választani. iPhone 5S 2013-ban jött ki, és megy rajta a legújabb aktuális iOS. Illetve, tudtommal az 5.0 feletti droidokon is megy minden amit hardveresen bírnak.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#16) rover45 válasza domos (#15) üzenetére


rover45
senior tag

Jól kell választani? :)
Kár, hogy anno nem írták ki a mellé, hogy "2 év múlva megszüntetnek mindennemű támogatást".
Sokat segített volna ;)
Gondolom ha ezt az 5S mellé írták volna ki, Te sem vetted volna meg :N

szerk: 15 éve csak Nokiáim voltak, mivel maximálisan elégedett voltam a márkával, így vettem egy következőt...

[ Szerkesztve ]

(#17) domos válasza rover45 (#16) üzenetére


domos
senior tag

Mindenki aki követte a Windows Phone életét, tudta hogy ez lesz. Volt nem egy 7-es Windows Phone-om, mivel szerettem volna szeretni a dolgot, meg támogatni, de amikor kijött a Nokia Lumia 900, megvettem (iPhone árban ment simán), majd rá pár hétre bejelentették hogy nem kap 8-at, ott elengedtem a dolgot. Utána még próbáltam olcsóbb WP telefonokat (620, 520, 435), de már a 10 megjelenése előtt is érezni lehetett hogy ez nem lesz hosszú életű dolog...

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#18) domos válasza domos (#17) üzenetére


domos
senior tag

Szerkesztésbe már nem fért bele:

Illetve ő ugye nemrég vette ezt a telefont, az MS meg már rég bejelentette hogy halott a platform, szóval nem értem min van meglepődve.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#19) Lauda válasza domos (#18) üzenetére


Lauda
félisten

Kb 5-6 éve haldoklott már.

(#20) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Régi nokiám volt de az symbian-os volt azt még szeretem. Majd az egyik cégnél kaptam egy újabb nokiát csempés win-es cuccal, na attól meg tudtam örülni. A menüben betűsorrendben adta a cuccokat. A bluetooth az elején a wifi a végén, pedig minden rendszerben az azonos cuccok egy menüben vannak... kabaré volt. Mondtam a főnöknek, hogy inkább előveszem a fiókból a régi samu s5-t pedig azt sem szerettem...:D A Következő cégemnél a 3 évvel fiatalabb céges samu gyengébb volt mint az s5... még mindig meg van valahol...

Egy szó mint száz, inkább örülni kellene, mint búslakodni miatta... minél nehezebben fogadod el a változást, annál öregebb vagy...:D :DD :DDD

(#21) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A fő telefonom a Nokia 2.1.
Négy évig használt Lumia 520-asomat váltotta. A Lumia 925 a nosztalgia csodás elégiája vagy hogyan is mondjam költőien a hosszas búcsúzkodásomat a csempéktől. :))
Mindkettő nálam van.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#22) mickemoto


mickemoto
őstag

Nekem is Lumia-m van, win 8.1-el (típust nem is tudom de nem is érdekel :) ), facebook böngészőből, viber, whatsapp szintén megy rajta. Navigáció mikortól szűnik meg?( annak nem örülnék, váltani nem akarok, pénzt meg telefonra nem adok ki :N , ezt is úgy kaptam)

[ Szerkesztve ]

(#23) Hieronymus válasza mickemoto (#22) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha nem engedsz több frissítést a telefonra, akkor soha. Legfeljebb az offline térkép válik lassan de biztosan használhatatlanná.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#24) mickemoto válasza Hieronymus (#23) üzenetére


mickemoto
őstag

Hogy érted? Ha frissítek akkor letilt a gyári navi mint ahogyan a 8.1-en a messenger és a skype is korábban?
Vagy nem lesz frissítés és egy idő után pontatlan lesz?

(#25) Hieronymus válasza mickemoto (#24) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Van még néhány régi Nokia telefon a cégnél. Nincsenek nagyon használva, senki sem szerette őket.
Még az eredeti offline térkép van rajtuk, frissítés nélkül. Semmilyen frissítést sem kaptak a készülékek az első után. A városnak vannak olyan pontjai amik azóta teljesen átalakultak, szóval félre navigál a telefon. Viszont működik, amíg a készülék tönkre nem megy.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.