Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Menjél nyugdíjba. :DDD Viccet félretéve, 46 év az a tinikor vége. Lehet komoly dolgokon merengeni.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#2) totron


totron
addikt

Távol álljon tőlem a sablonmentes gondolkodás szépségeinek elmulasztása, de előbb az éhező művész írásaként próbáltam meg értelmezni, később az életben felszínen maradni tudó, szenvedélyét is kielégíteni képes formáé, végül 2 pad közi ejti magát a szerző, de oly módon, hogy legalább még a tartása is elvész közben. Még az is lehet, megtalálja helyét az írás és valaki jelentkezik egy P30-cal, mert nála célba ért.

Felgyűlt itt az idők során háttérsztori, kirajzolódott az alkotó, azon gondolkodtam jobb vagy rosszabb benyomást érnének-e el a képek önmagukban, mint így.

(#3) Geller72


Geller72
veterán

Szia. Canon Powershot SX150IS-em van, kifogástalan állapotban, ha érdekel. Ingyen. 14.1 MP, 12x optikai zoom...stb.
Üdv:
Geller

(#4) pusszycat válasza Geller72 (#3) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Azta :Y Szükségem lenne egy e-bike ra, nincs véletlenül egy elfekvőben? :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#5) RandomName válasza pusszycat (#4) üzenetére


RandomName
aktív tag

Lehetne kettő?

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#6) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Mindenek előtt Isten éltessen! :C Szerintem beszélj hcl kollégával, ő a blogbejegyzései alapján nagyon profi fényképezőgép szerelés témájában. Szerintem simán tudna adni egy évtizedes boost-ot a Canon-odnak. :K

(#7) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Én meg pont most szereztem a Nikon D3300-hoz a gyári kitobi (18-55) helyett egy Tamron 18-200-at, hogy kiélhessem a fotós szenvedélyem. A kitobi miatt nem is vele fotóztam, hanem a Redmi Note 9 Pro-val, mivel a zoom-ot leszámítva az is elég jó képeket csinál...
(Egyébként én is 46 leszek, csak augusztusban.)

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#8) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Hcl fórumtárs javít ilyen cuccokat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Algieba válasza totron (#2) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nem kell mindenben mély drámát sejteni. Leírtam a problémát, hogy a könnyű (a 4 tölthető elemmel azért a kis öregnek is van súlya) gépemet utolérte az elfáradás, nekem meg fáj a vállam és a nyakam a nagytól, de imádok fotózni. Van fotózásra használt mobilom, a Pixel 2XL, amit pár éve itt vettem az aprón, és kedvelem is, de a mobil fotós könyvecskében széles látó kamerára és zoomra is vannak tippek, amiket a P30 Pro már tud. Meg tudnám venni a kiszemelt modellt, de azért nem létszükségletről van szó, hiszen a fotózás csak egy hobbi számomra, tehát el is tudom hagyni és nem szórnám fölösleges a pénzemet. Bármennyire hihetetlen számodra, de létezik az önzetlen ajándékozás és vannak jó emberek. Nem a szegény művész megalázkodik egy blog bejegyzésben szituáció áll fenn. Alaposan benézted. Van ilyen. :DDD

Szerk.: Köszönöm a segítő hozzászólásokat! Az is jó lenne, ha a kis öreg javítható lenne helyben. :))

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#10) Geller72 válasza bambano (#8) üzenetére


Geller72
veterán

Gondolom, nem ingyen. Ez a fényképező meg az sem biztos, hogy érne annyit, mint amit elkérne valaki egy fél/óra javításért.. :U

(#11) Geller72 válasza elfelejtette (#7) üzenetére


Geller72
veterán

Nekem a nikonhoz 4 obi van, de egy kis tatyóban bőven elég a 200-as és a fix 50-es obi ahhoz, amire nekem kell és így elég hordozható a szett. :)

(#12) KISDUCK válasza Algieba (#9) üzenetére


KISDUCK
addikt

Talaltál munkát?

(#13) totron válasza Algieba (#9) üzenetére


totron
addikt

Volt ott egy másik rész is, abból lett a 2 pad. Ne vedd ellenségeskedésnek. Mindenesetre ha sikerrel jársz neked volt igazad az egész poszttal.

(#14) kuntics


kuntics
aktív tag

Én a helyedben megszabadulnék a nikontól, az árából meg jöhetne egy milc, vagy egy régebbi csúcskompakt gép. Azok sokkal kisebbek meg könnyebbek a d7500nál, tudásban sem sokkal rosszabbak. Vihetnéd magaddal mindig, mert ezek szerint a nikon csak otthon van, kvázi áll benne a pénz.

(#15) Algieba válasza kuntics (#14) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A Nikon az objektívekkel együtt pár éve karácsonyi ajándékom volt. Egyik alapelvem, hogy ajándékot nem adok el. Egyébként nagyon is látom az értékeit, a képminőségétől elolvadok, csak egy kicsi gond van vele, nehéz nekem. Hogy minden jóban van egy kis rossz. 2023-ban a "Homeland" sorozatom legtöbb fotóját a nagy géppel készítettem és még az állványt is vittem magammal a fotós sétáimra.
Egyszerűen jobban meg kell terveznem a fotózásaimat, hatékonyabban gazdálkodnom a fizikai lehetőségeimmel. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#16) totron válasza Algieba (#15) üzenetére


totron
addikt

Ne is engedj a kompaktságnak, ha rajtam múlt volna full frame alatt nem is lett volna megjelenés. Nem vagy még 70, ne csináld (a rinyát). Minőség nélkül megette a fene az egészet.

(#17) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

en raneznek a Sony 1 II es 5 II generaciora. ahogy nezem az apron epp van fent egy 5 II. Az 5 II kamerara egyezik, csak picit kisebb es abbol a generaciobol picit kevesbe meleg. Ex flaghsipek, de egy ho allapotu meg egy napot kibir kemeny hasznalat mellett is es eleg jol tartjak magukat (cserebe SWfrissitest mar nagyon nem kapnak szoval az aruk esik).

Van telefoto es van ultrawide. Sotetben point-and-shootra a Pixel 2 XL jobb lesz, viszont ha tudod mit csinalsz veluk, akkor a legnagyobb baj, hogy a shutter also limitje ha jol emlekszem 1/10. Iden nyaralaskor fotoztunk nagyon sokat, egy Iphone 14 helyett is ezt hasznaltuk, gyakorlatilag fenykepezogepkent.

A kesobbi variansai javultak (ISO nagyobb hatarok kozott allithato, manualis shutter picit jobban testreszabhato, gen4tol jobb a periszkopos telefoto, gen5 allitolag mar eletkepes elsodlegesen point-and-shootkent is, fenyesebb lett a kijelzo), viszont kvazi kamerapotlekkent ami egyebkent telefonalni is jo, ugy remekel. nekem egy gen IV valtotta a sajat gen IImet miutan azt hittem, hogy utobbit sikeresen beaztattam a jacuzziban (csak Jezussa valtozott, harom nappal kesobb, miutan hazahoztam az ujat, mar tokeletesen mukodott)

+ boldog szuletesnapot!

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18) totron válasza proci985 (#17) üzenetére


totron
addikt

Azt mondják az ISO-t tudni kell, nem állítgatni. Hajlok a véleménnyel való egyetértésre.

(#19) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én májusba leszek 40.
És én meg egy Sony ZV1-F et akarok. Tudom nem kifejezetten sőt abszolút nem annyira a fotózásra van, inkább vlogger kamerának. De a keretbe is belefér. És a gép mellé jól jönne webkamerának, kár hogy ott asszem csak 720pt enged...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#20) proci985 válasza totron (#18) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ok, de ettol meg nem art, ha kezzel is bele tudsz nyulni, nem?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21) totron válasza proci985 (#20) üzenetére


totron
addikt

Őszintén? Nem tudom. Annyi opciót adott a kezünkbe a fogyasztóiság, hogy megszámolni nem tudjuk. Hogy ezekből hány lett volna jó, ha el sem jut és hány az, amit hiányolnánk, ha nem volna ez életünk része... Nehéz megítélni minek van értelme és minek nem.

(#22) proci985 válasza totron (#21) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

gyakorlatilag ugyanaz az UIja, mint a Sony Alpha vonalanak.

nekem bejon es ugye ezt sajat magamnak vettem. mas meg nem igazan erdekel, ha tudom, hogy a zaroido es az ISO szvsz jo, ha allithato a telefonon is

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23) totron válasza proci985 (#22) üzenetére


totron
addikt

Hiszek neked.

(#24) VIPowER


VIPowER
senior tag

Nekem hasítófejsze kellene. Egy ilyet rendeltem, de nem tudom milyen lesz. Ez lehet jobb lenne. Ha esetleg valaki.... Ez csak hobbi, arra nem akarok költeni. Köszike. :)

(#25) Algieba válasza totron (#16) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Minőségi közönség nélkül is megette a fene az egészet. Ahogy látom, az emberek zabálják a szebb mobilos fotókat is, és itt van az AI képgenerálás mint erős konkurenciája a hagyományos fotózásnak. Mit akarsz tőlem? Azt teszem, amit jónak látok. ;)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#26) Geller72 válasza VIPowER (#24) üzenetére


Geller72
veterán

Az extool egy szar. Fiskarsom van. lifetime garral. :P

(#27) VIPowER válasza Geller72 (#26) üzenetére


VIPowER
senior tag

Holnap jön. Ha küldöd ingyen visszamondom. :D

(#29) RandomName válasza #79484416 (#28) üzenetére


RandomName
aktív tag

Ez így igaz.
[link]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#32) RandomName válasza #79484416 (#31) üzenetére


RandomName
aktív tag

Mindenki a saját szintjén nyomorog...

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#33) totron válasza #79484416 (#30) üzenetére


totron
addikt

Rossz erveles, még ha értem is.

(#35) UnA válasza #79484416 (#34) üzenetére


UnA
Korrektor

Ezt árnyalnám :)

Az jó és fontos dolog, ha értesz az eszközhöz, de megfelelő látásmód nélkül a kamera nem sokat ér. Persze a gyerekek képeit el lehet tenni a családi fotók közé, de az egy érzelmi színvonalat képvisel - nem fogod érezni, hogy ez a kép most valami nagyobb, különlegesebb élmény.

(#36) pusszycat válasza UnA (#35) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A jó fotóhoz elég három dolog. Fény, fény na meg fény.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#38) VIPowER válasza Geller72 (#26) üzenetére


VIPowER
senior tag

(#39) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezek tök jók lettek :)

Amúgy DSLR cipeléshez nem jó az oldaltáska. Hátizsákot neki. :)
Állványt csak akkor, ha muszáj. Én sem szeretem, mert csak macera, nehézkessé tesz. Rendezvényekre sem vittem, ha nem volt nagyon muszáj.

@nemethg66 : Bármivel lehet jó képet csinálni, ami alkalmas arra a feladatra. Egy csomó mindent nem tudsz megoldani kiskompakttal. Meg sok minden van, amit meg lehet, csak macera. Mindennek megvan a helye. Meg más, amikor szerencsével összejön egy low end cuccal valami, meg amikor tudod, mit akarsz megcsinálni, és az is lesz a végeredmény. (Már nem mintha nekem ez összejönne, de aki tényleg tud, annál így működik :D )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) cinemazealot válasza hcl (#39) üzenetére


cinemazealot
addikt

"Hátizsákot neki."

Ezt akartam javasolni én is. Én sok-sok éve egy LowePro Urban Photo Sling 150-et vásároltam, ami éveken át szolgált munkába járós "kistáskaként" milliónyi hétköznapi szirszarral megpakolva. :) Amikor meg fotózni mentem, kényelmesen elfért benne a DSLR két obival is.

(#42) hcl válasza #79484416 (#41) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"mászkál valahol és ha meglát valamit, akkor előkapja a gépet, akkor jobb az oldaltáska, csak kényelmetlen. "
Akkor a nyakadban van, mert mire az oldaltáskából előkapod, addigra is elment a téma :D
Nagyon egyszerű. Amikor fotózni mész, akkor fotózol, amikor nem, akkor nincs nálad gép.
Van ez a mondás, hogy nem kell mindent lefényképezni :)
(Meg városban amúgy is csúnyán néznek rád.)

"Én csak és kizárólag a fizikai képminőségről beszéltem"
Amúgy meg, nem csak a képminőségen múlik valami.
Kell-e indirekt világítás? Rendes rekesz (annak ugye van némi hatása a képre). Tartott fókusz egy bizonyos távra (svenkeléshez, telefonon esélytelen), záridő-iso-blende kézi felülbírálása, meg ugye hogy milyen gyújtótávot használsz (nem csak mert zoooom, hanem mert perspektívát is változtat, és nagyon nem úgy néz ki egy 200mm-es obival egy kép, mint ha közel mész, és 35mm).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) hcl válasza #79484416 (#43) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"hogy olyat kell fotózni, amire alkalmas a kezedben lévő képalkotó eszköz. "
Ja, de ha éppen nem azt szeretnél? :D

" Nem szerettem a nyakamban lógatni sokáig a gépet, mert a napsütés se tesz jót neki,"
Attól nem lesz sok baja. Eső gázabb :) Már ha nem időjárásálló.

A streetfotó pont az, ahol gyorsan kell reagálni :) Ha meg a környezet az érdekes, akkor van idő elővenni a cuccot.

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) Algieba válasza hcl (#39) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Tavaly eleget fotóztam és megrekedtem a fejlődésben, türelmem és kedvem pedig nincs, hogy feszegessem a határaimat. 2024-ben a bennem élő másik művészt, az írót éltetem. A fotós jól megérdemelten pihen. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#46) hcl válasza Algieba (#45) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Majd amikor ideje lesz, akkor felébred :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#47) Luck Dragon válasza hcl (#42) üzenetére

Ahogyan olvastam itt a bejegyzést,az üzlet előtt álltam .

[kép] [kép] [kép] [kép]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#48) hcl válasza Luck Dragon (#47) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Euroban? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) Geller72 válasza VIPowER (#38) üzenetére


Geller72
veterán

Az a "nyél". :DDD :DDD :DDD

Nem tudom, mennyire vetted észre, de az ilyen kialakítású éllel ellátott cuccok nagyon nem kellemesek hasogatni, mert baromira messze elpattintják a hasábot, ha szétvágod. Nekem is volt hasonló cuccom, de baromira nem szerettem. Van egy svéd, kétélű, nagyon vékony profilu fejszém is, a csodahasító fejszék sehol sincsenek hozzá. Egy pótkocsi cser ágtuskót simán szétvertem vele..nem tudom, mennyire van meg a rommá szikkadt, millió csomóból álló, cser ágtuskó formátuma, de a csodafejszékkel max karcolgattam őket. :D.

Ilyen jellegű volt, nem ez, de hirtelen ilyen képet találtam, a fej kialakítása hasonló, csak azért lényegesen jobb cuccról van szó.



A Fiskarsot baromira szeretem, tudom, hogy nem olcsó, de már régóta megvan és hibátlan. Ilyen kompoztitnyeles holmiból ennyi idő alatt 2-3 db ment a kukába régebben..aztán meguntam. A Fiskarsnak nagyon nagy a méretválasztéka, igazából van nekem egy egykezes is belőle, ami még épp hogy kényelmes egykezesnek, de kétkezesnek is lehet használni, ha oda akarsz vele bszni egy komolyat. :D. Szal én inkább egyszer veszek meg dolgokat, aztán csak használom..csak használom..csak hasznáom. :).

(#50) VIPowER válasza Geller72 (#49) üzenetére


VIPowER
senior tag

'mert baromira messze elpattintják a hasábot"

Valóban, de ez nem gond, mert kb 1-1 méter van oldalt.
Ha lenne rá cash, én is inkább vettem volna x25-öt.
De egyébként nem olyan vészes ez sem.
Bár túl könnyűnek hat az előző csodanyeles után. :D
Itt is vannak csodás hasábok. Ált nem szenvedek vele, van láncos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.