Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:26:06

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Acesanyi


Acesanyi
tag

Aki már sikeresen ROOT- olta a telót az leírná, hogy mit nyert vele?

Gondolok arra, hogy mi lett jobb, mi lett több, mi lett szebb stb.?!

(#252) KohanTroon válasza bohoc71 (#248) üzenetére


KohanTroon
tag

Gondolom a mentés (vagy ROM) nem azzal a CWM-el lett csinálva amivel Te csináltad -frissebb vagy régebbi verzió-. Legalábbis nekem ez volt a gondom . Azt a mentést rakd fel amit a mostani CWM-el csináltál -el kell fogadnia ...
Megnéztem ezt a progit -Mobileuncle MTK Tools- én ezt nem használtam hozzá (CWM) , ugyhogy nem tudom mi a gond -esetleg ha van ennek a proginak foruma ott tedd fel a kérdést-
Sok sikert .

[ Szerkesztve ]

(#253) KohanTroon válasza Acesanyi (#251) üzenetére


KohanTroon
tag

Miért lenne szebb vagy jobb . A root-al teljes hozzáférést kapsz a szoftverhez - a kérdésedből arra következtetek , hogy Neked nincs szükséged rá , hagyd inkább .

(#254) Acesanyi válasza KohanTroon (#253) üzenetére


Acesanyi
tag

Igazad van nekem Nincs is rá szükségem, csak kíváncsi lettem volna, hogy másokat mi ösztökél erre !?

(#255) bohoc71 válasza KohanTroon (#252) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Esély sem volt ezzel a cwm-el mentést készíteni. Egyből restartot kért. Főzött rom meg tudomásom szerint nincs még rá. De ha valaki tud róla, hogy honnan lehet letölteni rom-ot, megköszönöm a segítséget.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#256) domos


domos
senior tag

En is beszereztem egy ilyen telefont, az arahoz kepest eleg korrekt.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#257) Acesanyi válasza domos (#256) üzenetére


Acesanyi
tag

:))

:R

(#258) domos


domos
senior tag

Azt tudja esetleg valaki, hogy a homescreenek szamat lehet-e modositani az alap Launcherrel?

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#259) coyotex


coyotex
tag

A 4.4.2 Kit Kat-et feltelepítette valaki?Működik?

(#260) gyuri2008 válasza domos (#258) üzenetére


gyuri2008
veterán

Szia nem lehet.

(#261) Tommee válasza coyotex (#259) üzenetére


Tommee
aktív tag

Mér van telepítőd vagy tudsz szerezni? :D

(#262) gyuri2008


gyuri2008
veterán

AllShare
Sikerült már valakinek képernyő megosztast a tv képernyőre?

(#263) coyotex válasza Tommee (#261) üzenetére


coyotex
tag

Van ide belinkelve egy,azt hittem már próbálta valaki.

(#264) domos


domos
senior tag

Koszonom a valaszt, es lenne egy ujabb kerdesem:

Szerintetek miert zabalja az akksit a Cell Standby, a WiFi es a Phone Idle?

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#265) mckangi válasza domos (#264) üzenetére


mckangi
senior tag

Erre én is kíváncsi lennék!, mert nálam is ilyen.

Poco F3

(#266) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Ma voltam egy Vodafone boltban, hogy veszek egy ilyen telefont, kihoztak egy bontatlan készüléket, de nem kapcsolt be.
Úgy döntöttem, hogy nem veszem meg.

(#267) SirKero válasza gyuri2008 (#266) üzenetére


SirKero
őstag

És másik nem volt? Minden szériában előfordul hibás darab gondolom :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#268) domos válasza SirKero (#267) üzenetére


domos
senior tag

En anno HTC One X-bol 1-et, iPhone 5C 32GB-bol 3-at, Nokia Lumia 820-bol 2-t, Nexus 4-bol 2-t, Sony Xperia Z Ultra-bol 1-et vittem vissza mert az elso nap elhalaloztak, megsem mondtam le roluk. Egy hibas darab szerintem is elnezheto.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#269) gyuri2008 válasza SirKero (#267) üzenetére


gyuri2008
veterán

Az az egy volt.

(#270) SirKero


SirKero
őstag

Ha valaki venni akar én ma vettem a vecsési Market Center Voda boltjában. Még van belőle.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#271) Daniel C. G.


Daniel C. G.
újonc

Üdv!
Először is nem tudom mit tartottak a kezükben, de hogy nem azt, ami nekem van, az tuti :D
ELső: a hátlapi kamra videót nekem 1080i-ben produkál, és igen éles képet csinál. KIEMELNÉM: van éjszakai mód is a kamerán, és azzal olyan világos képet csinál halvány fényviszonyok közt és vak sötétben is, mint ha nap lenne. Annyi, hogy nem szabad elmozdítni a készüléket, mert akkor homályos lesz a kép.
A felbontás, ami a leírásban is szerepel, csak a főképernyőre és a menüre érvényes (beleértve a háttérképet is), mivel az ikonok mérete így stimmel :)
Amúgy a kijelző simán kezeli és leadja az 1920x1080 xhdpi felbontást is ;)
A menü gomb hosszan nyomásával nem csak vltani tudunk az alkalmazások között, de még le is állíthatjuk őket :D mert ez az apróság sincs leírva a tesztben, pedig lényeges....(jópár készüléknél nem lehet "swipe-olni" az alkalmazásokat)
Wifi hotspot is van rajta, ez már kicsit megmelengeti a telefon felső részét. Néha a kamera szó szerint forró, ahogy a kijelző is egy kis vékony sávban. Magyarul a kijelző legteteje, valamint az előlap kijelző fölött lévő része.
Egyszer sikerült az egész telefont felmelegítni, LANGYOS SZINTRE. 26 óra wifi hotspot után! A Samsung már rég kikapcsolt volna mondván, hogy az akkumulátor felmelegedett. (esetleg a tuljdonosa? :P )
Előlapi kamera: szörnyű az arcszépítő funkció, de legaláb van (csak ufo-t csinál belőlem)

Kijátszottam rata pár játékot LAGG NÉLKÜL
Call of Duty Strike Team, kb 5 órámba fájt :D
NFS Most Wanted 2014
The Walking Death
és számos másik játék.

VISZONT!
néha a kijelző feloldása igen nehézkes, mivel a 3x3as záron én húzom, de csak 3 mp-es késéssel reagál
a kijelző scrollozás néha befagy majd magától scrollozgat. Nem csak kezdőképernyőkön, a böngészőkben is.
A chat fejek Messengerben néha tojásá alakulnak, és néha villódzik a kép mikor chat fejet használnék. Néha betojik a billentyűzet, olyankor negyed percbe is telik mikor bezárja a billentyűzetet.

FÉNYKÉPRŐL jut eszembe egy kamera app kell a Play-ről, ha valaki ténylegesen ki akarja használni az 5MP-elt,mivel a képek jóval kisebbek, kb 3.7MP-sek a gyári appal. (viszont a videó csak a gyárival jó)

Hirtelen ennyi lenne, de ha valami az eszembe jutna, írok. Mellesleg elnézést a "hejesirásí híbákér", csak már 0:44 van :D
ui.: azok a hibák amiket felsoroltam még mindig jobbak, mint a többi alcatel-é vagy a sasung-é, vizont néha dühít, így aki tud, 4.4.2 KitKat ROM-ot küldhet.(link)

(#272) bohoc71


bohoc71
aktív tag

Hali! Valaki fel tudná tenni a gyári recovery . img - t zip formátumban signózva? Köszi előre is. :R

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#273) domos


domos
senior tag

Kepernyoidoben nagyon rendben van a cucc.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#274) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
Akivel beszélek elég halkan hallom. Ezt tudom hangosítani?

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#275) coyotex válasza SirKero (#274) üzenetére


coyotex
tag

Persze.Kikapcsoló gomb feletti gombok.Beszèd közben tudod állitani.

(#276) SirKero válasza coyotex (#275) üzenetére


SirKero
őstag

Az a maximumon van :U Gondolom a hang funkció vagy jó vagy nem működik. Olyan nincs hogy halk :F Az eddigi telefonjaimnál ha maximumon volt még ha eltartottam a fülemtől akkor is hallottam akivel beszélek. Ennél attól félek ha egy zajosabb környezetben akarok telefonálni nem fogom hallani a hívottat. Tegnap vettem még vissza vihetem cseréltetni.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#277) domos válasza SirKero (#276) üzenetére


domos
senior tag

Nekem az elso hivas volt halk, aztan rendbe jott.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#278) Tommee válasza SirKero (#276) üzenetére


Tommee
aktív tag

Próbáld ki ha mással beszélsz vagy Viber/Skype hívással. Ha ott jól hallod a másikat, akkor jó a készüléked, ha nem akkor cseréltesd.

(#279) SirKero válasza domos (#277) üzenetére


SirKero
őstag

De mitől?? :F
Most beszéltem egy haverral Németországból és az jó volt. Azóta az itthonit is hallom rendesen! Legalább is eddig :U
Viszont a lakásban mozgásra allergiás? Ha mentem vele egyből jelezte a haver,hogy recsegek nem hall semmit. Letette vissza hívott és ahol addig recsegett újra jól hallottuk egymást :U

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#280) mckangi válasza SirKero (#276) üzenetére


mckangi
senior tag

Engem akkor hallottak hallkan, ha be volt kapcsolva a zajszűrés. A másik felet kérdezd meg, nincs e neki bekapcsolva.

Poco F3

(#281) SirKero válasza mckangi (#280) üzenetére


SirKero
őstag

Nem hiszem,hogy ilyen funkció lenne a készülékében ( vagy ha van is nem tud róla :P ugyan olyan mezei user mint én :B )
Honnan lehet letölteni Magyar nyelvű használati utasítást? A gyártó oldalán angol-görög-holland nyelvű van. Amit adtak hozzá az nézegesse aki kitalálta,hogy ekkora betű méretű és fényes lapra nyomott legyen :W

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#282) SirKero válasza SirKero (#281) üzenetére


SirKero
őstag

Meg van az POP S7-el kevertem :B :W

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#283) Daniel C. G. válasza SirKero (#282) üzenetére


Daniel C. G.
újonc

Hangerő problémára: Töltsd le a Play-ről a DSP Manager-t. Ez egy hangerőszabályozó, ettől hangosabb lesz a telefon is, és a füles/erősítő is :)
A progiban nyomd meg a menü hombot, és engedélyezd a hangszóróa is a beállításokat (enable to speakers vagy hasonló)

Másik.
Minden telefon amiről eddig tudok, elkezdett egyre több bugot előhozni. Na én rájöttem az okra :D
Amikor kézhez veszünk egy új eszközt, ajánlott egy-két esetleg legkésőbb három hónap után factory resetelni. Nekem ez kijavította a fentebb írt hibákat, valamint Samsung Galaxy S4, Sony Xperia X8 és X10, valamint Xperia Miro, Tipo, legvégül egy SP készülékeken ezzel véglegesen kiküszöböltem ezeket a hibákat. Magyarul az első rendszer valamiért mindig bekrepál.. De ahogy fentebb írtam, könnyen véglegesen javíthatóak. A gond csak hogy tölthetsz ilyenkor mindent lefelé újra, most lassított mobilnettel szívom is a fogam :D

(#284) SirKero válasza Daniel C. G. (#283) üzenetére


SirKero
őstag

Köszi. :R
Úgy néz ki most jó de ha ismét szórakozik akkor kipróbálom amit mondasz :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#285) domos válasza SirKero (#279) üzenetére


domos
senior tag

Azt nem tudom hogy mitol... ilyen fajta, igy szuletett. ;] Amugy a factory reset tenyleg nem art neki, azota az akksi is jobban teljesit.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#286) mckangi válasza domos (#285) üzenetére


mckangi
senior tag

Na akkor én is kipróbálom! Az akkuidővel nem vagyok kibékülve. :(((

Poco F3

(#287) SirKero


SirKero
őstag

FÉNYKÉPRŐL jut eszembe egy kamera app kell a Play-ről, ha valaki ténylegesen ki akarja használni az 5MP-elt,mivel a képek jóval kisebbek, kb 3.7MP-sek a gyári appal.

Tudnátok ajánlani valami egyszerű ( és lehetőleg Magyar nyelvű ) fényképező programot ami ki tudja hozni az 5MP méretet?

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#288) thetigerofma válasza SirKero (#287) üzenetére


thetigerofma
csendes tag

Helló!
A gyári kamera is tud 5Mp fotót készíteni csak a kamera beállítások menüjében ki kell kapcsolni a teljes képernyős módot.

[ Szerkesztve ]

(#289) Acesanyi válasza thetigerofma (#288) üzenetére


Acesanyi
tag

Milyen igazad van! :R

Most próbáltam ki én is és tényleg :Y . Így nem kell semmi KITKAT cam progi (amivel amúgy sem lehetett csak 640x480-as videót készíteni+ a szinek sem tetszettek nekem)

Egyébként teljes és nem teljes képernyőn is ugyanaz a minőség. Ez a kis pixel különbség szerintem csak az miatt van mert 5MP- n 4:3 képméret arány van, a 3.7MP- n meg levágja ugyanezt a képet 16:9- es képméretarányba- ami a telefon képernyőméretei miatt van- gondolom!?

De köszi az észrevételt, ezzel sokaknak segítettél most! :))

[ Szerkesztve ]

(#290) SirKero válasza thetigerofma (#288) üzenetére


SirKero
őstag

Köszi :R
Közben rátettem a ProCapture progit ( egyszerű és Magyar ) :DDD

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#291) rezi69


rezi69
csendes tag

Sziasztok. Én is vettem egy ilyen csodát az ot997d helyett...
Eddig sok különbséget nem tapasztalok, akksi kb ugyanannyit bír, ez 15% ha eléri nagyon gyorsan merül, míg a 997d egész jól bírta. Gyorsaságban egy leheletnyit gyorsabb ez, de nem számottevő.

Olyanban kérném a segítségeteket, hogy az mitől lehet, hogy kikalcsolás - bekapcsolás után, pár alkalmazás eltűnik az asztalról. Eléggé idegesítő és nem jövök rá mi a gondja. Mindig ugyanazok tűnnek el...

(#292) dunc válasza rezi69 (#291) üzenetére


dunc
nagyúr

Ami eltűnik nem sd kártyán van?

(#293) rezi69 válasza dunc (#292) üzenetére


rezi69
csendes tag

Igen sd kártyán vannak...

(#294) dunc válasza rezi69 (#293) üzenetére


dunc
nagyúr

Akkor azért van sajnos :-(

(#295) rezi69 válasza dunc (#294) üzenetére


rezi69
csendes tag

Ugyanez a kártya volt a 997d ben is, annál nem volt gond. Akkor ezzel nem is tudok mit kezdeni? (A visszamásoláson kívül.)

(#296) dunc válasza rezi69 (#295) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem tudom, én visszaraktam telefonra amikor ez a gondom volt, de nekem csak akkor jelentkezett a hiba amikor csatlakoztatva volt számitógépre, és újraindinditotam a telefonom.

(#297) Tommee válasza dunc (#294) üzenetére


Tommee
aktív tag

Érdekes nálam minden alkalmazás sd-n van,de nem tűnnek el az ikonok. Szerintem így természetes. Ha gépre van kötve ilyenkor, meg kell próbálni mtp módra váltani,hátha igy jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#298) Kickass


Kickass
őstag

Ma csatlakozom a POP C7 tulajok táborába.
Amennyiért vettem flottás csomagban annyiért kész vicc volt az ára, eddig nagyon tetszik sebességétől kicsit féltem, de teljesen meggyőző mindennapi használatra. Igaz a kijelzővédő fóliát amit külön vettem hozzá nem sikerült 100%-osan felrakni de még mindig jobb mintha összekarcolom.

(#299) Acesanyi


Acesanyi
tag

Hát skacok!!!!!

Ma összehasonlítottam a kollégám LG Optimus G telefonjának kijelzőjét a mi POP C7 7041X- ünkével.
TrueHD IPS+TFT VS TFT LCD :))
Hát meg kell, hogy mondjam (és ez nem csak az én véleményem, hanem a kollégámé is) nem igazán láttunk különbséget! Sem élességben sem pedig színekben (megjegyzem nagy felbontású azonos képeket hasonlítottunk össze :K )

Nem kell rögtön a betekintési szöggel vagdalkózni, mert az nem vita tárgya! Nem is azt teszteltük (bár nekem csak felülnézetből zavaró a POP).

Összegezve:
élesség ugyanaz,
színekben nagyon-nagyon minimálisan érzékelhető a különbség,
fényerőben a POP lenyomja a LG Optimus G-t---------Ezt úgy igazolnám, hogy ami az LG-n 100% az a POP-on kb 65-70%-nak felel meg! :DD

Még egyszer! Ez az én és kollégám véleménye! :K Csak gondoltam megosztom a tapasztalatunkat veletek ;)

(#300) mckangi válasza Acesanyi (#299) üzenetére


mckangi
senior tag

Pedig engem is ezért tartottak elfogultnak. :(((

Sokan ööszekeverik a PPI-t a DPI-vel.Igaz hogy a telónk 196 PPI-s, viszont 240 DPI-s!
Olvasnivaló

Tehát,ha látni szeretnénk a telefonunkon a pixeleket akkor egy nagyítóval legalább A4-es méretűre kellene nagyítani a kijelzőt,ahhoz hogy lássuk is a pixeleket.
Sajnos itt is a Prohardveren beszélnek sok baromságot.
Aki észreveszi a különbséget annak benyalok a Kossuth téren déli 12-kor.
Mobilarena és társoldali Hypstereinek üzenem,hogy nyaljanak be ők,mielőtt hülyeségeket írnak ide anélkül,hogy lenne ilyen telójuk!

A fényerő tényleg nagyon jó! Közvetlen napsütésben teljes fényerőn röhögve használom a telefont.
A haver ISP-s kijelzős telefonjával meg menekül árnyékot keresni.
Igaz,hogy ezt a telefon síkjából is megteheti :)) , de ahhoz már mentőt kellene hívni,gutaütés miattt.

Annyit azért hozzáfüznék hogy az IPS panel adott illetve ellenkező irányból vagy sárgas vagy kékes,de nem invertálódik!
A készüléket otthon a konyhaablak mellett 2 méterre 0% fényerőn használom!!!

Az OTG megy minden gond nélkül!
Egérrel , billentyűzettel, 3 féle pendrive-al ,is teszteltem!
Tescos kártyaolvasóba sd karit-is lekezeli! Alapértelmezett tárhelynek is beálítható!! (Ezt még a Nexus tabletem is csak Root-al képes!)

Egy kis kiegészítő információ!

Ha felrakjátok a Yandex Launcher-t és ikonba kirakjátok a hang widgetet, akkor egy "rejtett" beállítást találtok a hang modulhoz.!
Persze ez csak főleg a vájtfülü füles-t használóknak lesz hasznos,illetve a custom felhasználóknak!

1 lépés:
Yandex Shell telepítése a Marketről:

2 lépés:
widget kirakása a kezdőképernyőre:

3.lépés:
Miután megvan a widget,elindítani és a "Hang" helyett a "Hangprofilok" kiválasztása:

4.lépésJelenlegi hangerő(felső sor) kijelzi az adott hangerőbeállítást (info: a hardvare fel/le gombokkal beállított jelenlegi hangerő) felső jelölés - majd az alsó "beállítás" gombot nyomni!

5.lépés:
Aki vájtfülú audio hallgató itt tesztelheti mit tud zenelejátszáskor ez a beállítás! Csak fülesselMüködik!!!!
Hosszútávom utazó diákok eőnyben :DD

6.lépés:
Aki meg custom le és bekapcs. hangot akar annak meg itt van ez:

7,lépés Persze ez mind menthető:

Respect Daniel C-nek az akksi merülési problémára!
Mindjárt le is nyomtam két fél baravk-ot az egészségére!!!! (meg 3 sört!) :Y
Nélküle nem jött volna öszze ez a leírás!

most mindenki húzzon el a Lidl-be! ARGUS 129FT!

[ Szerkesztve ]

Poco F3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.