Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:26:06

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Kampó válasza Acesanyi (#50) üzenetére


Kampó
senior tag

https://shop.vodafone.hu/lakossagi/alcatel_pop_c7/elofizeteses#tariff_list/fekete

akkor a kép a hibás??
valamint pár hete még egy másik topikban irták hogy 512 ramos.. szal nem alternatíva...

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#52) Acesanyi válasza Kampó (#51) üzenetére


Acesanyi
tag

Figyelj!

A link amit betettél jó! De mint az első hosszabb leírásomban is írtam, hogy sokan a google-ből informáltak csak és mindenféle zagyvaságot írnak le.

Én és egy kollégám, tehát ketten vettünk két különböző voda hellyen 7041X szériájú POP C7-et. Mind a kettőnknek azt mondták, hogy a vodánál lehet csak kapni a 7041X-et a többit (7040A, 7040F Single Sim
7040D, 7041D, 7040E Dual Sim) más- más szolgáltatónál majd valamint független készülékként kapható.

Az elmúlt több mint két hét alatt már eleget informálódtam, valamint nekem itt is van a kezemben ami 1Gb rammal szerelt, Led villanó 5Mp kamera stb.

A többi tipus 512mb rammal van szerelve ezért zavarja össze az embereket! Külsőleg semmibe nem különböznek, csak annyi, hogy a 7041X-en van led villanó (vaku) És ez csak 1 SIM-es. A 7040D, 7041D, 7040E pedig 2db SIM-et kezel

[ Szerkesztve ]

(#53) Acesanyi válasza Acesanyi (#50) üzenetére


Acesanyi
tag

Figyelj!
A link amit betettél jó! De mint az első hosszabb leírásomban is írtam, hogy sokan a google-ből informáltak csak és mindenféle zagyvaságot írnak le.
Én és egy kollégám, tehát ketten vettünk két különböző voda hellyen 7041X szériájú POP C7-et. Mind a kettőnknek azt mondták, hogy a vodánál lehet csak kapni a 7041X-et a többit (7040A, 7040F Single Sim
7040D, 7041D, 7040E Dual Sim) más- más szolgáltatónál majd valamint független készülékként kapható.
Az elmúlt több mint két hét alatt már eleget informálódtam, valamint nekem itt is van a kezemben ami 1Gb rammal szerelt, Led villanó 5Mp kamera stb.
A többi tipus 512mb rammal van szerelve ezért zavarja össze az embereket! Külsőleg semmibe nem különböznek, csak annyi, hogy a 7041X-en van led villanó (vaku) És ez csak 1 SIM-es. A 7040D, 7041D, 7040E pedig 2db SIM-et kezel

(#54) AngeloDivina


AngeloDivina
aktív tag

Gáz hogy a független csak 512 Mb... :(

Élj úgy, hogy semmiben ne szenvedj hiányt....

(#55) Acesanyi


Acesanyi
tag

Itt a bizonyíték arra, mennyibe különböznek még!

Hiába van 8Mpxl kamerával ellátva 3 tipus ha nincs azokban auto focus!!!
Fő kamera: 5 Mpxl FF kamera (7040D), 5 Mpxl AF kamera (7041X/7041D), 8 Mpxl FF fotót (7040A/7040F/7040E)

Valamint a vaku ezekben van, hogy pontosítsak
LED vaku: Igen (7040A/7041X/7041D/7040F/7040E) csak a 7040D-ben nincs vaku

(#56) Kampó válasza Acesanyi (#55) üzenetére


Kampó
senior tag

én elhiszem neked:) Csak akkor a voda oldal hibás. Nem mintha most lenne rá pénzem de közeljövöbe beszerzek 1-et szerintem

AMD volt AMD van AMD lesz

(#57) Kampó válasza Acesanyi (#50) üzenetére


Kampó
senior tag

nem kell leirni 5x felfogtam.. de voda oldalán a képen se villano semmi ....

AMD volt AMD van AMD lesz

(#58) Kampó válasza Csapoati (#44) üzenetére


Kampó
senior tag

a ppi "csak" egy adat..
nyilván nagyon csekély értéknél(pl jelentőssen 200 alatt) lehet levonni következtetést..
de az sem mindegy a softwer hogyan használja. Régi de jó példa...(csak felbontás ügyileg )
lg kp500 samsung s5230 mind2-ö telefon 240x400 pixeles volt 3 colon annó és a samsung s5230 nak mégis élesebb és szebb képe volt.
Nyilván az élsímitás nem ismeretlen telefonos berkekben sem ha a softver használja illetve támogatja akkor nem szőrősek az ikonok sem.

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#59) tomcsa44


tomcsa44
tag

Amikor bejött a Vodához, még ők sem tudták, mit árulnak. Én is voltam bent a boltban, kérdeztem ,hogy melyik verzió, simán ráondták az 512 MB ramot, holott országosan a Vodánál az 1 gigás kapható.

Én elfogult vagyok az Alcatelekkel (megújulás óta), mert nekem is van Pop C3-am. Hál égnek van itt olyan, aki megvette és tapasztalatból írt. A többi felesleges fikázást meg kukázni lehetne. Bár nem csak erre a fórumra igaz ez.

Sony Xperia M2 (Mellette Navon M400 és Huawei Y300. Jövőre már kell egy Lumia is megint - 735 a terv.)

(#60) Kampó válasza tomcsa44 (#59) üzenetére


Kampó
senior tag

nekem is volt vodafone smart II-III is mindegyik alcatel gyártmány.. Barátnőmnek smart mini-je volt a,o szintén alcatel.. Muternek is flippes alcatele van a 2010 vagy mi. nekem semmi bajom a márkával.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#61) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Biztosan az 1 gigás van nekik, beállítások menüben a készüléknél az alkalmazások menüpontot kell lehívni és ott a belső (futó alkalmazásokat) és ott a használt és szabad memória értékét ha összeadjátok akkor az bizony 1 giga közeli értéket fog adni - az Xperia U-mnál ugyanez az érték (sajnos) helyesen 512 mbyte körülre jön ki.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#62) Shabranigdo válasza Kampó (#56) üzenetére


Shabranigdo
tag

A voda facebook oldalán is felmerült a ram kérdés és megerősítették,hogy az x-es változatot árulják 1 giga rammal

Ezen kívül az akkumulátor is hibásan szerepel a voda oldalán és itt is, mert ebben a verzióban nem 1900, hanem 2000mAh-s van (a videóban is látszik)

''Tudom, hogy naponta csak egy hülyét lehet kérdezni, de nekem ez ma az első''

(#63) Shabranigdo válasza Fritz Teufel (#48) üzenetére


Shabranigdo
tag

nem hiszem,hogy az 5" a lényeg, én sem azért akarom megvenni pl. de vodánál előfizetéssel max 5000ft,de legtöbb esetben 1. én még jobban is örülnék egy kisebb kijelzőnek,de ilyen hardvert ennyiért nem kapok máshol

''Tudom, hogy naponta csak egy hülyét lehet kérdezni, de nekem ez ma az első''

(#64) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Sziasztok!

Nálatok nincs olyan gond, hogy teljes hagerőn, a fülessel egy icipicit torzít a zene? Nálam eggyel lejebb kell a maximumnál venni, külömben enyhén torzít. Nem a gyári fülest használom, mielőtt írnátok, hogy szar!

A másik kérdés, lehet-e valamilyen módon növelni a füles hangerejét? MTK tools-al egy picit lehet, de nem számottevően. Huawei G300-am volt előtte, annál sound boost nevű progi kb meg2szerezte a hangerőt, de itt nem működik. Sajnos nagyon halk, és még picit torzít is maxon.

(#65) Kampó válasza dredjudge84 (#64) üzenetére


Kampó
senior tag

tudtommal ezen is jellybean van..
nézd meg a smart III topicban és a smart mini topicban irt kóddal elövarázsolható szervizmenüben az audio beállításokat

AMD volt AMD van AMD lesz

(#66) qwe_2005


qwe_2005
csendes tag

Nagyon jól használható teló ennyi pénzért. Arra azért figyeljetek, hogy a Vodánál próbáljátok ki, mert nekem rossz volt a hangszórója, csak kihangosítva hallottam a másik felet. Egyébként a beszédhangszóró hangja meglepően jó, kristálytiszta, mintha melletted állna, akivel beszélsz. Előtte egy IPS paneles LG-m volt, így van összehasonlítási alapom. Az valóban szebb volt, de egyáltalán nem rossz ez a kijelző, teljes fényerőn jól használható nappali fényben is. Az akksija nagyon jó a nagy kijelzőhöz és az erős hardverhez képest, nekem dupla időt teljesít, mint pl. egy korábbi telefonom, a Galaxy Mini. Az USB OTG a cikkben leírtak ellenére tökéletesen működik, én 2 db. 16 Gb. - os pendrive-ot használok vele. Mx playerrel nincs az a film, amit le ne játszana. A netezés is akadásmentes. Nálam teljes mértékben tudja helyettesíteni a tabletet, és még a zsebemben is elfér. Kollégám Nokia 625-je kijelzőben szebb, de a jóval gyengébb hardver nehezebben jeleníti meg az oldalakat, ráadásul gyakrabban kell tölteni a 625-öst. Nem fagy, nem lép ki memória hiánya miatt. Én idáig nem csalódtam benne.

(#67) Bogyi007 válasza qwe_2005 (#66) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ilyen írás kell nekem minél több.

Egyébként a tucat tableteknek amik mostanság kaphatóak 15-20e ft körül hasonló kijelzővel lehetnek szerelve? Mert ha igen akkor szintén volna viszonyítási alap.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#68) tomcsa44 válasza Bogyi007 (#67) üzenetére


tomcsa44
tag

Azokhoz semmi köze. Az Alcatelnek a Samsung adja a kijelzőt. A 15-20 ezres tabletek pedig a legrosszabb minőségű képernyővel jönnek ki. (Pontatlanok, fakók.)

Sony Xperia M2 (Mellette Navon M400 és Huawei Y300. Jövőre már kell egy Lumia is megint - 735 a terv.)

(#69) Bogyi007 válasza tomcsa44 (#68) üzenetére


Bogyi007
veterán

Akkor a kijelző felbontás/minőség számomra màr nem is probléma. ;-)

Alcatel lesz nekem ebből nem Nokia....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#70) tpeti78 válasza Bogyi007 (#69) üzenetére


tpeti78
senior tag

Ez ne is legyen kérdés szerintem.... Helyes! :D

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#71) qwe_2005


qwe_2005
csendes tag

A Mobilarena tesztben tartozékként felvevőgombos headsetet ír a cikk írója. Az én készülékem dobozában egy sima headset volt felvevőgomb nélkül. Ti is ilyet kaptatok?

(#72) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Korrekt, de én akkor is a Prestigio Multiphone 7600-ra gyúrok! :D

(#73) qwe_2005 válasza Lomha 8V (#72) üzenetére


qwe_2005
csendes tag

Szép is, jó is ez a Prestigio, de 80 darab ezres, míg a C7 1 forint, de még kártyásan is csak 40-be kerül. Tehát nem egy kategória a kettő. Sebességben, teljesítményben ez is tudja 1 forintért azt, amit a másik, az igazi különbség a kijelző minőségében és méretében van. De tagadhatatlanul pofásabb darab. Nekem viszont egy olcsó, mindenre jó "féltepsi" kellett, amit nem kell féltenem az ára miatt, mint a hímes tojást. Azért természetesen így is vigyázok rá, ahogy tudok.

Erről jut eszembe: Találtatok rá valami normális tokot? Amiket én láttam, vagy kicsi, vagy nagy volt rá.

[ Szerkesztve ]

(#74) h3lios válasza Acesanyi (#50) üzenetére


h3lios
addikt

Bizony, csak 1 gigás verzió van a Vodánál. Egyébként a kijelző, mint azt itt sokan felvázolták egyáltalán nem vészes. Én Vodás üzletben dolgozok, és kettő is van kint C7-ből. Egyáltalán nem zavaró az "alacsony" pixel szám. G2-m van, tehát van viszonyítási alapom, ami a jót illeti. Persze a Full HD mellett tényleg relatíve pixeles a kép, de egyébként teljesen rendben van. Semmivel nem rosszabb, mint egy Xperia L - SP.

B-tag: H3lios#2825

(#75) Shabranigdo válasza h3lios (#74) üzenetére


Shabranigdo
tag

elárulod, melyik üzletben? szeretném megtapogatni, mielőtt megveszem.

''Tudom, hogy naponta csak egy hülyét lehet kérdezni, de nekem ez ma az első''

(#76) Shabranigdo válasza qwe_2005 (#73) üzenetére


Shabranigdo
tag

http://www.mobilasz.hu/alcatel_ot_7041d_pop_c7-tartozek-2661.html

''Tudom, hogy naponta csak egy hülyét lehet kérdezni, de nekem ez ma az első''

(#77) h3lios válasza Shabranigdo (#75) üzenetére


h3lios
addikt

Mindegyik üzletben kint kell, hogy legyen ami már az új Design szerint épült. Egyébként nemsokára S5-öt is lehet menni megtapogatni. :D Mi is amint megkapjuk már rakjuk is ki. :)

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#78) Kampó


Kampó
senior tag

akinek lenne elado c7 adnék irte egy i4 e:)

AMD volt AMD van AMD lesz

(#79) dunc


dunc
nagyúr

A dula simes változat van teljesen jó ,kicsit gyenge a gps benne, ennyi. Tudom e rootolni?

(#80) Kampó


Kampó
senior tag

vodánál kártyássan 41500??? mert van valami 3000es feltöltés a vitamax prémium perc--ben.. vagy az csak választható...??? nekem van már karim meg elöfizum azzal használnám a telót..

AMD volt AMD van AMD lesz

(#81) #35723520 válasza Kampó (#78) üzenetére


#35723520
törölt tag

Mi az az i4?

(#82) coyotex


coyotex
tag

Lehet valahol kapni hozzá hátlapot?Nem a védőtokot,hanem hátlapot.

(#83) dunc válasza dunc (#79) üzenetére


dunc
nagyúr

Nos számomra kellemes megleptés, hogy a gyárifüggetlen két simes verzió alapba rootolt, és van rajt recovery. :))

(#84) Kampó válasza #35723520 (#81) üzenetére


Kampó
senior tag

Iphone 4 16gb os független :)

AMD volt AMD van AMD lesz

(#85) #35723520 válasza Kampó (#84) üzenetére


#35723520
törölt tag

És azt elcserélnéd erre?

(#86) Kampó válasza #35723520 (#85) üzenetére


Kampó
senior tag

simán de az 1gb vodás verzióra. Nem az 512 es szutyokra:) Én Alapból nem szeretm az apple-t.
Biznisz miatt cseréltem el mert jól ellehet adni.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#87) #35723520 válasza Kampó (#86) üzenetére


#35723520
törölt tag

Nekem 1Gb-os vodás van...
Tudnál bővebb infót privátban az iphone-ról? (Állapot, tartozékok, ios verzió, stb.)

(#88) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Hát sajnos a füles hangereje, még az mtk tools használatával sem az igazi. Vettem 5000ft-ért egy sony mdr ex50 típusú fülest, azzal is elég halk. Van valakinek, valami ötlete hangosításra?

Én két hete vettem meg, és most nézem az árakat, sony xperia l is 1ft go+-al, amivel ezt kihoztam 1ft-ért. Bosszantó, hogy nem bírtam várni.

[ Szerkesztve ]

(#89) AMD Power


AMD Power
titán

Ez a felbontás ide már nagyon kevés.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#90) Bogyi007 válasza dredjudge84 (#88) üzenetére


Bogyi007
veterán

Semmi pénzért nem vennék megint Xperia-t, az U után meg pláne.

Amd Power láttam, próbáltam a telót, vállalható a kijelzője simán egy U után is....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#91) #35723520 válasza AMD Power (#89) üzenetére


#35723520
törölt tag

Ugyan miért kevés a felbontás? Nézzél meg egy ipad minit (nem retinásat) és akkor látni fogod, hogy az a felbontás tényleg kevés!
Nem értem ezt a felbontás mizériát, szerintem tökéletesen megfelelő! (akinek meg nincs ilyen telefonja, az minek kritizálja?)
Az oldalsó és felső betekintési szög meg minek fontos, amikor egy normális felhasználó szemből nézi a kijelzőt. (talán, ha ferde a nyaka, akkor lehet, hogy nem... :DDD ). Amúgy csak felülről torzul kicsit a szín, de az sem számít.

(#92) Kampó válasza #35723520 (#91) üzenetére


Kampó
senior tag

Pápai Vodába nincs jelenleg c7.. de kitéve sincs tapizni való... Webshoppban pedig hamrosan rendelhető... ez remek:D:D Honnan lehet beszerezni??:D:D Sehonan:D:D

AMD volt AMD van AMD lesz

(#93) Kampó válasza Kampó (#92) üzenetére


Kampó
senior tag

hangerő gondokra hátha jó ez..
1. open dialler and type *#*#3646633#*#*
2. slide to the hardware testing tab
3. select audio
4. select loudspeaker mode
5. press back once to hide the keyboard
6. change max vol. value to 160
7. click on set button next to the max vol. value
8. now you can close everything and enjoy your louder phone
(9. you can also do that for headset and loudspeaker mode if you want)

AMD volt AMD van AMD lesz

(#94) Bogyi007 válasza Kampó (#92) üzenetére


Bogyi007
veterán

Szeged Árkádban sem volt tegnap este zárás előtt és Kiskunhalason is ma délelőtt nem rendelhető státuszban volt....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#95) laca1970


laca1970
újonc

Szerintem nagyon jó készülék,főleg ennyiért!!!

(#96) #35723520 válasza Kampó (#93) üzenetére


#35723520
törölt tag

Nincsenek hangerő gondok! Előbb fogj a kezedbe egy ilyen készüléket, és csak utána adj tanácsot! Hangerő kiváló!

(#97) Bogyi007


Bogyi007
veterán

A sok nethuszárnak, tegnap Vodafone boltban kicsit tudtam használni a telót wifin és kapásból rárepültem a youtube használatra hd videókat nézegetni vele. Eredmény? Számomra pöpec tökéletes kinézetű videókat nézhettem meg és semmi akadás sem volt a lejátszás alatt. Mivel ennél több filmet és videót nem tervezek nézni rajta így e téren is pipa a készüléknek. Nekem semmi bajom nem lesz a kijelző minőségével.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#98) Kampó válasza #35723520 (#96) üzenetére


Kampó
senior tag

A hangerô szubjektiv kinek mi a jo és a hangos. Mellesleg valaki irta hogy a fülhallgatoval nem az igazi mert halk neki irtam a tanácsot akinek jo a hangerő nem állitgat ennyi

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#99) akaaka válasza #35723520 (#91) üzenetére


akaaka
tag

Sok igazságot írtál, csak helyeselni tudok!

(#100) #35723520 válasza akaaka (#99) üzenetére


#35723520
törölt tag

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.