Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:26:06

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) factis


factis
tag

Ha netán valaki kényszert érezne és emelett programozói vénával (nomeg álmából felkelve is vágja terminál linux alatt) is rendelkezik ajánlom figyelmébe , Keeperv85 írását : [link]

Lesz itt rá főzött rom csak idő és fejlesztő kérdése :DDD

[ Szerkesztve ]

(#652) jopont válasza factis (#651) üzenetére


jopont
senior tag

A külföldi fórum is behalt rendesen. Mondjuk, az Alcatel régen kiadta a forráskódot egy idő után. Nem tudom, ez így van e még?

(#653) egabi71 válasza rezi69 (#645) üzenetére


egabi71
aktív tag

szia.ne aggodj alkatrész hiànyàban cserélik a készüléket.

(#654) Tufako válasza ozre (#632) üzenetére


Tufako
tag

Camera 360

Nekem eddig ez a legszimpatikusabb.

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#655) Tufako válasza #86973952 (#637) üzenetére


Tufako
tag

Fehér LED van benne. Sajnos. Huawein például háromszínű volt, ki tudtam tetszőleges színt keverni, az SMS és a mail esetén a villogás színéből tudtam, melyik érkezett. Mondjuk, a C7 vételekor tisztában voltam vele. Azzal viszont nem, hogy a navigáció használhatatlan lesz. Most éppen azzal szenvedek. :((

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#656) draco31 válasza Tufako (#655) üzenetére


draco31
veterán

Mért lenne az használhatatlan, nekem semmi bajom nincs vele.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#657) Tufako válasza draco31 (#656) üzenetére


Tufako
tag

Van, aki némán szereti. Nekem nem akar megszólalni. :W

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#658) #86973952 válasza Tufako (#657) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nekem is van Huawei -em. Ha nem mondják hogy más színe van, akkor nem is nagyon figyelem. Igazából számomra tök mindegy. Ha csörög felveszem, ha üzenet vagy mail jön meg elolvasom, amikor időm van rá.

GPS nekem C7 -en jól működik, hang is van. Beállítást nem nézted? Mert ha jól emlékszem le lehet venni a hangot külön, hátha az van elállítva. Iletve más egyéb hangszintek állítása nem tudom hogy van erre hatással. Valahol a telefon egyéb hangerőinél állítható (mással együtt), valahol meg független, azt is nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#659) Tufako válasza #86973952 (#658) üzenetére


Tufako
tag

Egész pontosan Huawei Ascend GD 300 volt. A mail esetében kéken, SMS esetén zölden villogott a LED. Töltés esetén pirosról indulva, narancssárgán keresztül ment a zöldig.

Egy olyan hárombetűs navigációt használnék, amit nem ildomos itt megnevezni. Természetesen tisztán elméleti szempontból érdekel a dolog. :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#660) #86973952 válasza Tufako (#659) üzenetére


#86973952
törölt tag

Akkor ne csodálkozz.

Amúgy én P7 -et használok, soha nem nézem a ledeket. De tudom, hogy ez másnak fontos. Engem nem annyira érdekel.

(#661) Tufako válasza #86973952 (#660) üzenetére


Tufako
tag

Csak az összes többi Androidos készüléken ment a hang. Ugyanúgy eltolták, mint az ébresztőt.

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#662) #86973952 válasza Tufako (#661) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én igazából ezt a részét ezzel zárnám is, mert ez itt tilos, nem véletlenül. Azon kívül meg hogy egy-egy illegális dolog hogy működik egyes készülékeken, az már nem a telefon hibája, illetve csak sarkítva.

Az ébresztéssel amúgy mi a probléma? Mire gondolsz? Hátha tudunk segíteni.

(#663) Tufako válasza #86973952 (#662) üzenetére


Tufako
tag

Csupán annyi, hogy ébresztéskor sincs hang alapból. Másik program telepítésével ugyan orvosoltam a hibát, de akkor is durva hiba ez. Arról nem is beszélve, hogy legtakarékosabb módban csak az eredeti ébresztő működik. Illetve nem működik.

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#664) #86973952 válasza Tufako (#663) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezt most nem értem. Nekem van hang. Néma üzemmódba tett telefonnál is. Akkumulátor kímélő és repülőgép üzemmódban is.

Neked szerintem valami gond van a telefonoddal, vagy valami el van állítva. Nincs amúgy fent valamilyen hangszabályzó app? Az is beleszólhat, más esetben hibás a készülék szerintem, mert nálam tökéletesen működik. Én itt inkább szoftveres problémára gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#665) l86544


l86544
aktív tag

A fent említett hang próblémák nálam nem jelentkeznek se a navinál se az ébresztőnél, mindkettő tökéletesen működik.
Nálad lesz valami beállítási probléma Tufako.

https://mowned.com/lajos-szab

(#666) draco31 válasza Tufako (#659) üzenetére


draco31
veterán

Három betüs van nekem is, semmi gond vele.
A kamerát leszémítva nincs panaszom a telefonra. Esetleg az, hogy hívád közben nem árt lezárni a képernyőt, mert néha elkóborol. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#667) #86973952 válasza draco31 (#666) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az a baj, hogy a fület is érzékelheti úgy, mint ha ujjal nyomnád. Ezt mást telefon is csinálja, én is kivagyok tőle... Más jellengű navi sávnál rendszeresen kapcsolgatok füllel wifit, mobilnetet, egyebeket.

Van amelyik telefonnál ez nem működik. Mármint hiába kapcsolod ki a képernyőt, továbbra is érzékel. Szerencsére ennél jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#668) Danykahh90


Danykahh90
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy mikor hívnak és csörög a telefonom amint benyulok a zsebembe és hozzá ér az ujjam a telefonhoz, lerakja a hívást...
Nem tudom miért van ez már minden beállítást kipróbáltam de semmi.

"Kevés megfigyelés és sok okoskodás tévedésekhez vezet, sok megfigyelés és kevés okoskodás az igazsághoz"

(#669) Tufako válasza draco31 (#666) üzenetére


Tufako
tag

Bemérgesedtem, nyomtam egy hard resetet. Ugyanott vagyok. :W

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#670) #86973952 válasza Danykahh90 (#668) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem tudom jó értem -e, de bárhova nyúlsz a képernyőn elutasítja a hívást? Kiteszed az asztalra a telefont és bárhol megérinted akkor is elutasít?

(#671) draco31 válasza Danykahh90 (#668) üzenetére


draco31
veterán

Nekem is így volt, gondolom fejjel lefelé képernyővel a combod felé rakod a zsebbe, nekem így volt. Aztán rájöttem, ha benyulok érte híváskor, akkor sikerül a vissza gombot megnyomni. Most már állítva rakom, így nem volt mág gondom, tehát usb-vel lefelé. Hátha ugyanez van nálad is. Vagy esetleg a combodat érzékeli, akkor kijelzővel kifelé rakd. Vagy pedig tokot kell hozzá.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#672) #86973952 válasza draco31 (#671) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én bátorkodtam azt feltételezni, hogy valami gond van a telefonjával, persze ez is eszembe jutott. Jelen esetben szinte mindegyik telefonnál ilyen csúszkás felvétel van. Bedöglött érintőnél vagy szoftveres problémánál láttam már olyat, hogy egyes funkciókat mindenhol érzékelt és megszakította a vonalat.

Erről van szó, akkor igazából sok mindent nem tud vele kezdeni. Azt nem tudom, hogy vannak -e ilyen app -ok, amik ezt változtatjak. Szerintem elvileg ezt lehet módosítani, ha valakinek nem igazán kényelmes, de még sosem néztem utána.

(#673) Danykahh90 válasza #86973952 (#670) üzenetére


Danykahh90
csendes tag

Nem. Tehát az érintőképernyő tökéletesen működik, csak mikor a zsebemben van a telefon és benyúlok érte, akkor egyből lehalkítja a csörgést és van mikor le is teszi. Nem tudom, hogy hogy meg miért, már minden beállítást próbáltam, de semmi. Ha csak az asztalon van és csörög a telefon akkor simán felveszem, tehát egyébként semmi baja a készüléknek (szerintem valami beállítási probléma lehet)

"Kevés megfigyelés és sok okoskodás tévedésekhez vezet, sok megfigyelés és kevés okoskodás az igazsághoz"

(#674) Danykahh90 válasza draco31 (#671) üzenetére


Danykahh90
csendes tag

Normálisan van a zsebemben tehát nem fejjel lefele. Viszont a kijelzője a combom fele van (mindig így használom, hogy ha esetleg valami neki koccanna a lábamnak, akkor véletlenül se legyen baja a kijelzőnek).
Lehet csinálok egy gyári visszaállítást a telefonon, mert mostanában egyébként is a clean master 80%-ot jelez memória használatban (pedig facebookon és egy időjárás widgeten kívül mást nem nagyon használok)....
Remélem az meggyógyítja... :)

"Kevés megfigyelés és sok okoskodás tévedésekhez vezet, sok megfigyelés és kevés okoskodás az igazsághoz"

(#675) draco31 válasza Danykahh90 (#674) üzenetére


draco31
veterán

Nekem is kijelzővel van comb felé, de amióta nem fejjel lefelé rakom el, azóta nekem nem vetteel, vagy rakta le magától. Szerintem ahogy vesszük ki a zsebből, a zseben ketesztül érzékeli a combot, és így sikerül a manőver. Próbáld ki, nekem vékonyabb anyagokkal használható a telefon, szerintem nem vastag kesztyűvel is használható.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#676) #86973952 válasza Danykahh90 (#674) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nekem ilyen gondom még sosem volt. :D Mióta vannak az érintős telefonok. Én kijelzővel kifelé és fejjel lefelé teszem be a zsebembe, illetve az oldalát fogom meg, amikor kiveszem. Csak most figyeltem meg, mert eddig sosem néztem. Egyébként azt el tudom képzelni, ha vékony a zsebed anyaga, hogy kijelzővel befelé érintésnek érzékeli és az azért teszi le.

Megcsörgettem magam a másik telefonnal, de ha a nadrágon húzogattam a kijelzőt, akkor nem érzékelte, hiába volt ON a képernyő. Nekem max. olyan gondom volt, hogy a gombok benyomódtak, de ez is azért volt, mert fejjel felfelé tettem el, 5 colos mérete miatt meg kisebb zsebben hozzáért a varráshoz. Bár a gombok tényleg érzékenyebbek, mint más telefonnál. A tok is megoldja ezt a problémát.

Esetleg ha cseréled a tárcsázó/telefonáló programot akkor lehet rajta változtatni, nem tudom ennél a típusnál van -e erre lehetőség, még nem néztem.

(#677) banuszzs79


banuszzs79
tag

Srácok vettem egy ilyen telefont Vodánál hozzám dobták 11 ezerért... hát meg vagyok lepődve jó kis teló ez kicsit mondjuk a kijelző hanyag de hát ennyiért semmit se lehet kapni egy mobilos boltban sem :D! Tegnap óta gyűröm és lassan megszokom... Gyors mint a villám :D... Csak egy gond van a Kamera :D az botrány szar :D!
Van valakinek megoldása rá hogy lehet e valahogy tuningolni legalább egy hajszálnyit legalább :D akkor már elégedett is vagyok :D!

(#678) l86544 válasza Danykahh90 (#674) üzenetére


l86544
aktív tag

Nekem is volt hasonló probléma. Nálam a Beállítások -> Kézmozdulatoknál minden opció kikapcsolása segített megoldani.
Egy próbát megér.

https://mowned.com/lajos-szab

(#679) l86544 válasza banuszzs79 (#677) üzenetére


l86544
aktív tag

Én a Lenovo kamerát használok villámgyors és egész jó képeket csinál. De van még elég sok féle a playen amit érdemes kipróbálni.

https://mowned.com/lajos-szab

(#680) banuszzs79 válasza l86544 (#679) üzenetére


banuszzs79
tag

Rendben megnézem egy párat már kipróbáltam de bedobott egy rakás marhaságot nekem nem kell a csicsa csak a kép legyen jobb minőségű... Buherálják már ezt a telót valahol xda vagy hasonló oldalakon...?

u.i.: nem találom programot mi a pontos neve?

[ Szerkesztve ]

(#681) Danykahh90 válasza l86544 (#678) üzenetére


Danykahh90
csendes tag

Köszi szépen!!!! Ez volt a megoldás! :)
Már kicsit megijedetem, hogy valami probléma van a telefonnal, de szerencsére szokás szerint nem kellett csalódni a jó kis alkába! :))))))

"Kevés megfigyelés és sok okoskodás tévedésekhez vezet, sok megfigyelés és kevés okoskodás az igazsághoz"

(#682) #86973952 válasza banuszzs79 (#680) üzenetére


#86973952
törölt tag

Lenne hozzá normálisabb ROM, akkor talán az is segíthetne. Van jópár app a playen, de szerintem ami tényleg minőségi javulást hoz, az fizetős. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Ebből a kamerából egyébként bőven többet is ki lehetne hozni. Az a baj, hogy festményszerűen fotóz, meg szerintem a fényt sem jól méri be. Az egy dolog, hogy hány mp, másodlagos.

Egyébként kamerában nekem ami nem fizetős, abból a Cameringo Lite jött be a legjobban. Már ha a szoftver felületét is nézzük.

Az már más kérdés, ha mondjuk megütné a jóval korábban kiadott Samsung Galaxy Ace kamerájának a szintjét, akkor már az is igen nagy javulás lenne. Persze ezen az áron szerintem nincs miért panaszkodnom. Azt hozza amit ígér, sőt, szerintem még többet is.

Egyébként csak egy érdekesség, hogy a Sony telefonok többsége nem igazán jó minőségű kamera képeket csinál. VISZONT máshova is gyárt be (pl. Huawei is), ahol azzal a minőséggel lényegesen jobb képeket lehet csinálni. Persze nem mindegyikre igaz, de nem egyszerű tény.

Kijelző:
Én amit mellette használok telefonokat, azok 1080x1920, 400 feletti, illetve közel 450 ppi -k. Elsőre kicsit fura volt azokhoz képest, de igazából annyira szerintem nem vészes. Naposabb időnél kicsit rosszabb, betekintési szög is, de pl. árnyékosabb helyen vagy sötétben semmi gond nincs. Szerintem simán vállalható, ezért az árért meg szerintem ajándék, mivel azért egész bika kis készülék. Most már szinte csak böngészésnél veszem észre a különbséget.

(#683) l86544 válasza banuszzs79 (#680) üzenetére


l86544
aktív tag

Ez egy XDA-s app. Most hirtelen nem találom az eredeti linket.
https://dl.dropboxusercontent.com/u/19892504/lenovo_camera.apk
de innen letudod tölteni.

https://mowned.com/lajos-szab

(#684) banuszzs79 válasza l86544 (#683) üzenetére


banuszzs79
tag

Köszönöm a válaszokat persze én sem várok sokat de legalább valami kis javulás tuti amúgy hogy a szoftver a ludas ha a camera megjavul mert előbb utóbb megfog :D akkor egy szavunk se lehet...

(#685) #86973952 válasza banuszzs79 (#684) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem a hardver is ludas benne, de a szoftvert sem ártana gondozni. Makroban amúgy jobb a helyzet. :)

(#686) banuszzs79


banuszzs79
tag

Hát feltettem a lenovo apot :D sok változás nincs esetleg valami jó beállítás segíthet tapasztalatok?

(#687) #86973952 válasza banuszzs79 (#686) üzenetére


#86973952
törölt tag

Próbáld ki azt amit én írtam. Egyébként a Lenovo -s sem rossz.

(#688) banuszzs79 válasza #86973952 (#687) üzenetére


banuszzs79
tag

Öt ap van már a telefonomon :D haha :D tolok pár képet és után össze hasonlítgatom majd :D de úgy érzem hogy a vaku is szar :D elég csúnyán :D s2-esem volt eddig :D az brutál milyen képet csinál :D de hát nyilván az elvárás nem ez :D attól még jó a teló :D

(#689) Tufako válasza #86973952 (#687) üzenetére


Tufako
tag

Ezt a Lenovo kamerát kipróbálom én is. Amúgy meg a mai memóriakártyák mérete lehetővé tenné a tömörítetlen képek mentését is, egy nem megfelelő tömörítő algoritmus sok kárt tud okozni. Én bevállalnék egy olyan kamera programot, ami mondjuk BMP formátumban ment, már csak kíváncsiságból is. Legfeljebb nem másfél, hanem nyolc megás képek lennének eltárolva.

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#690) #86973952 válasza Tufako (#689) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mondjuk ennél még nem is lenne annyira gáz, de másikkal 6 - 9 megás képeket is csinálok, aminél már *.bmp -ben 40 megát is eléri. Na ott már durva... :D

Szerk.:
Egy példa,
7,73 -ból csinál 37,1 megát. :D

[ Szerkesztve ]

(#691) ozre


ozre
újonc

A navigáció nektek is csak mobilnettel működik?

(#692) l86544 válasza ozre (#691) üzenetére


l86544
aktív tag

Vannak online, meg offline navigációk.
A goole maps online navigáció igényli az internet kapcsolatot.
Keres offline navit és ahhoz nem kell net kapcsolat.

https://mowned.com/lajos-szab

(#693) ozre válasza l86544 (#692) üzenetére


ozre
újonc

Köszönöm, akkor marad a jól bevált 3 betűs

(#694) #86973952 válasza ozre (#693) üzenetére


#86973952
törölt tag

Sygic navigációja szerintem óriási. Ingyen kipróbálható egy ideig, aztán eldöntheted, hogy meg szeretnéd -e vásárolni. Bitang jó navi, szerintem, és offline. Ezen a telefonon nekem ő van fent.

Én mondjuk az online navigációkat jobbnak tartom, ami tényleg jól is működik. Városon belül (de autópályán is) jól jönnek a baleseti, lezárási vagy egyéb hírek.

[ Szerkesztve ]

(#695) Tufako válasza #86973952 (#667) üzenetére


Tufako
tag

Szerintem a proximity szenzor (nem igazán látható, általában a telefonoknál az előlapi kamera mellett szokott lenni) körül lehet valami probléma, elvileg ha közelítjük a fejünkhöz, kikapcsolja az LCD-t, valamint a touch windows-nak sem lenne szabad működnie.

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#696) Tufako válasza #86973952 (#694) üzenetére


Tufako
tag

Nem rossz a Sygic sem, csak az nem tetszik, hogy túl apró a szöveg, például az utcák neve.

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#697) banuszzs79


banuszzs79
tag

Tesztelem a telefont :D nagyon durván meg vagyok elégedve vele szemem már megszokta a felbontást meg a fényerőt a samsung után és most szinte észre se veszem hogy gond van :D a fényképező meg csak benti fénynél vérzik el :D kint simán átmegy a vizsgán :D minden más ott van a szeren olyan mint a villám egy két apró progival még tovább tuningolod mint nova launcher meg tárcsázó progi egy két kamera progi és fullos a cucc... ennyi pénzért ajándék :D

(#698) #86973952 válasza Tufako (#695) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen, ez is lehet.

banuszzs79:
Élsimításokkal meg a zajjal vannak azért gondok kint is, sötét és a fényes részeken is. Mondjuk a 4.4 sem lenne rossz rá, mert néhány jól használható programot nem lát.

Én sokkal nagyobb problémának látom azt, hogy nincs támogatva az eszköz. Sajnos ezzel beleillik a piac nagy részébe. Az mondjuk más kérdés, hogy egy jobb kamerával már nem ennyi lenne az ára. Az megint más kérdés, hogy ha ezen a telefonon LG vagy Samsung "matrica" lenne, akkor minimum másfélszer ennyibe kerülne.

Mindenestre egy Kitkat -ot elrágcsálhatna, de kétlem hogy hivatalosan megérkezne rá.

(#699) #86973952 válasza #86973952 (#698) üzenetére


#86973952
törölt tag

+ Bár azért 20.500 AnTuTu pont nem igazán rossz teljesítmény, még ha nem is a hitelességükről híresek ezek a tesztek, ráadásul használat során sem látszik rosszabbnak. ROOT nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#700) #86973952


#86973952
törölt tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.