Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6051) dokee78 válasza mkRoland (#6050) üzenetére


dokee78
félisten

Igen,de ha a rádió ébreszt akkor az először fülesen szólal meg,
ki fogja kihangosításra kapcsolni az álommanó? :P

(#6052) Foose


Foose
addikt

Hát,nagyon úgy tűnik,hogy Ot990-ben is kifogtam a hibást. Tegnap előtt kalibráltam az akkut,most 10 perc 2G nettel 54%-ról 34%-ra csökkent a töltöttség :(

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#6053) Szabiq válasza Dyrg (#6044) üzenetére


Szabiq
tag

Már ne haragudj,de minek mindig újabb verzió?

PC-re se rakunk havonta új op rendszert.
Szerintem egyébként ár-érték arányban szinte verhetetlen ez a készülék.

“Ne rohanj, és ne emészd magad! Csak látogatóba jöttél ide, ezért állj meg és érezd a virágok illatát!” (Walter Hagen)

(#6054) mkRoland válasza dokee78 (#6051) üzenetére


mkRoland
senior tag

Most leteszteltem a telefonomon a rádiót. Elindítottam => Menü gomb => Audio üzemmód => Hangszóró (olyan, mint az alatta levő "Fülhallgató" nevű opcionálisan választható, csak más van ráírva és másra való). Ezt követően nem a program dedikált érintős "kikapcsoló" gombjával léptem ki a rádióból, nem is "HOME" gombbal, hanem a "Vissza" gombbal, de még így is futott a háttérben, úgyhogy a Beállítások => Alkalmazások => Futó szolgáltatások ponton belül leállítottam a Rádiót (*erre később kitérek, hogy miért így csináltam).
Amikor pár perc múlva elindítottam a rádiót csodák csodájára nem a fülhallgatón szólalt meg a Class FM, hanem a kihangosítón (pedig a headset is be volt dugva), anélkül, hogy az alkalmazás indításának ikonján kívül bármi máshoz hozzáértem volna a kijelzőn! (* = Amiért külön jeleztem, hogy nem a rádió ki- bekapcsoló-gombjával fejeztem be a zenélést: mert így az alkalmazást indítva még a rádió ki- bekapcsoló szoftveres gombjára is rá kellett böknöm egyszer, ellenben a kilőtt-alkalmazás-módszerrel, ahol nem.)
Tehát a felvetésedre, hogy "Igen,de ha a rádió ébreszt akkor az először fülesen szólal meg, ki fogja kihangosításra kapcsolni az álommanó?" a válaszom: nem hiszek az álommanóban. Nekem androidos telefonom van, az megcsinálja ezt magától is. És egyébként is! Engem Chuck Norris ismerősnek jelölt Facebook-on (Választhatok is: visszaigazolom vagy VISSZAIGAZOLOM)!

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#6055) Benjo válasza gabbor95 (#6017) üzenetére


Benjo
csendes tag

(#6017) gabbor95: A routeren a csatornát csak 1-tól 11-ig állítsd. 12. és 13. csatornát nem látja (amerikai szabvány).

(#6056) dokee78 válasza mkRoland (#6054) üzenetére


dokee78
félisten

A gyakorlatban nem fog működni ébresztőként. :(

(#6057) tpeti78


tpeti78
senior tag

Srácok, biztosan hülye kérdés lesz.... :D

Android SDK telepítéshez kell ugye a Java JDK. De ezt innen hogy és hol is kellene letöltenem? :F

[link]

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#6058) mkRoland válasza dokee78 (#6056) üzenetére


mkRoland
senior tag

Nem látom értelmét, miért ne működne? Tegyünk próbát! Reggelre beállítom az Alarm Clock Xtreme-et Sound Type-on belül Ringtone helyett Launch Application => Rádió. Majd csatlakoztatott headset-tel, a leírásot követve kilépve a rádióból meglátjuk, mi sül ki belőle! Ha nincs automata task killered, vagy álommanód, ami kilőné az ébresztő progit, működnie kell!

attis86_zeg: beszállsz semleges kontroller-alanyként?

tpeti78@6057: Downloads fül => jobb oldalon piros kerettel: Popular Downloads => Java for Developers. LINK

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#6059) Danesz94 válasza Szabiq (#6053) üzenetére


Danesz94
senior tag

Arról van szó a fórumon már mióta, hogy mikor jön meg végre a 2.3as frissítés és te még csak most kérdezed meg ezt?:D
am meg a lényege az lenne, hogy kijavítsa a szoftver hibákat amik most vannak.
Igaz erre nem nekem kellet volna válaszolnom de viszketett az ujjam:D

(#6060) Braddock válasza tpeti78 (#6057) üzenetére


Braddock
őstag

Igen, csak a JDK kell:

Ja, már elkéstem :)

[ Szerkesztve ]

(#6061) Szokenesz


Szokenesz
senior tag

Délután frissítettem a telefonom telefonom, 22 perc alatt rendben le is frissítette, root is sikerült. Viszont a Link2SD-nek nem tudom létrehozni a külön partíciót, pedig a B-s, H-s szoftverrel simán megcsináltam 2 hónapja.
Ha törlöm az SD partícióit és létrehozom őket, akkor utána üres SD-t ír, ha átméretezem a partíciót és az üres helyre létrehozom az ext2-est, akkor sérült SD-t ír. :F A telefonhoz kapott gyári kártyával próbálkozom és MiniTool Partition Wizarddal. :) Valami tipp? :)

(#6062) Braddock


Braddock
őstag

Root utáni pucolással, mennyi helyet lehet nyerni?
Sejtem, hogy egyénfüggő, de egy tól-ig MB jó lenne, hogy érdemes-e belevágnom.

Köszi!

Még egy kérdés:
Hogy tudom lementeni az egész telót, hogy utána vissza lehessen állítani mindent, és a visszaállított dolgok beállításait is?
Most a frissítés után az Astro backup-ból egyenként nyomtam vissza mindent, és az elmentett Go launchert mentésből, pedig a launchert.
Sok appot, megint be kellett állítanom.
Ezt szeretném elkerülni, ha lehet.

[ Szerkesztve ]

(#6063) tpeti78


tpeti78
senior tag

Köszönöm a segítséget!

És itt ugye Java SE Development Kit 7u2, és a Windows x64-et kell hogy válasszam?

[link]

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#6064) Braddock válasza tpeti78 (#6063) üzenetére


Braddock
őstag

Én a másikat töltöttem le. x86 - i586

(#6065) Szokenesz válasza Szokenesz (#6061) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Gondoltam, hogyha leírom sikerül megoldani. :DDD Délután 1 órát szórakoztam vele, most átjöttem Ubuntura, GParteddel elsőre. :)

(#6066) gabbor95 válasza Benjo (#6055) üzenetére


gabbor95
csendes tag

Úristen.. :)

Nagy hálás vagyok neked, én hülye mindent állítottam csak azt nem.. 13ason volt így jó hogy nem találta.

Nagyon köszönöm mégegyszer!! :))

(#6067) tpeti78


tpeti78
senior tag

Na, akkor vagy nagyon szerencsétlen vagyok, vagy tényleg segghülye ehhez a telepítéshez...

Az SDK telepítése során, Finish-ig eljut, majd kapok egy ilyet, amikor megnyitja:

"Failed to fetch URL https://dl-ssl.google.com/android/repository/addons_list.xml, reason: File not found "

Második próbára is ez. Nem értem a dolgot, nem igazán az az ablak jön be, mint aminek a leírás szerint kellene.... :W A letöltést jelző csík persze egy helyben áll... Jó, hogy ilyen egyszerű a root ennél a telefonnál... :DDD

Ötlete esetleg van valakinek? ( Már azon kívül, hogy falhoz vágom a telefont mindjárt....:) )

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#6068) mkRoland válasza Szokenesz (#6061) üzenetére


mkRoland
senior tag

Nekem is volt ilyen gondom, az egyik korábbi hsz-ben linkelt valaki egy Recovery Manager profit és egy CWM (ClockWorkMod) Recovery-t. Abban indítva a telefont a kártya eltávolítása nélkül meg tudtam csinálni elsőre úgy, hogy azóta is tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#6069) mkRoland válasza attis86_zeg (#6045) üzenetére


mkRoland
senior tag

Első próba: ébreszt a telefon FM Rádióval a megadott időben! Ami kell hozzá: headset bedugva legyen (antennaként üzemel), a hangszóró legyen kiválasztva a fülhallgató helyett alapértelmezettként, Alarm Clock Xtreme, leírásomat követve működik!

[ Szerkesztve ]

(#6070) attis86_zeg válasza mkRoland (#6069) üzenetére


attis86_zeg
csendes tag

nálam is sikerült :D, kösz mindenek a segítséget :)

(#6071) handrash válasza mkRoland (#6069) üzenetére


handrash
őstag

Pofon egyszerű! :DD

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#6072) dokee78 válasza mkRoland (#6058) üzenetére


dokee78
félisten

:R Kiment a fejemből,hogy az alarm clock extreme tud alkalmazást indítani.
igazad van. :B

(#6073) Dyrg válasza Szabiq (#6053) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Nem haragszom, nem is rakok havonta új op rendszert, de a 2.2 és 2.3 az olyan mint a vista és 7, ugyan úgy néz ki, de más a motor,,,,

Megvenni és megszerelni...

(#6074) matepalfi


matepalfi
aktív tag

Valaki be tudna linkelni egy leírást az sd kártya patricionálásáról, hogy link2sd vel át tudjak pakolni alkalmazást az sd re? =recoery-s patricionálás jobb lenne).
Nekem kellene meg az oldalra hogy egy helyen legyenek :D

(#6075) vigyori78 válasza matepalfi (#6074) üzenetére


vigyori78
őstag

Lasy koléga leírása : LINK

Link2sd : LINK

(#6076) vigyori78


vigyori78
őstag

Erre valami ötlet? #6035

(#6077) #92888064 válasza vigyori78 (#6076) üzenetére


#92888064
törölt tag

azt hiszem ~16 millió szín helyett csak 262144 színt tud megjeleníteni a kijelző, és ezért lesz csúnya a színátmenet.

(#6078) vigyori78 válasza #92888064 (#6077) üzenetére


vigyori78
őstag

Köszi.
Kb erre gondoltam csak azt nem értem a képtárban ha nagyítom akkor is szép a színátmenet :F

(#6079) matthew95(2)


matthew95(2)
senior tag

Helló! Erre tudja valaki a választ? http://prohardver.hu/tema/nagy_pannon_topic/hsz_9521-9521.html

[ Szerkesztve ]

(#6080) Szabiq válasza Dyrg (#6073) üzenetére


Szabiq
tag

Hát reméljük kiadják valaha :)

“Ne rohanj, és ne emészd magad! Csak látogatóba jöttél ide, ezért állj meg és érezd a virágok illatát!” (Walter Hagen)

(#6081) #92888064 válasza vigyori78 (#6078) üzenetére


#92888064
törölt tag

valamilyen képszerkesztő programmal konvertáld 16 vagy 18 bites színmélységűre a képet, hátha az segít.

(#6082) matepalfi válasza vigyori78 (#6075) üzenetére


matepalfi
aktív tag

Köszi a leírást, de írtam direkt hogy recovery-s particionálást keresek

(#6083) vigyori78 válasza matepalfi (#6082) üzenetére


vigyori78
őstag

Ilyesmire gondoltál?

-Mentsd le az SD kártya tartalmát (kártyaolvasóval, mert formázni kell, ez kvázi biztonsági mentés)
-Recoveryben indítsd a telefont.
-Válaszd a “Partition sd card” lehetőséget (mozgás az iránygomb nyomkodásával)
Igy nézzen ki:
-> “Partition sd card”
-> swap-size = 0 MB (lapozó fájl méret, class 6os sdkártyáknál van értelme, figyelembe kell venni, hogy lényegesen rövidíti a kártya élettartamát!)
-> Ext2-size = xyz ext (xyz=itt adhatod meg az apps2sd által felhasználható tárhelyet megabájtban 64-128-256-512 stb.)
-> FAT32-size = Remainder (a fennmaradó területet partícionálja akkora méretre, amekkora maximálisan lehet)
-> Erősítsd meg a változtatásokat az iránygombbal (20 sec van rá)
-> SD:ext2 to ext3 (adb shell alól van lehetőséged ext4-re való konvertálásra)
-> Erősítsd meg az EXT frissítést az iránygombbal (5 sec van rá)
-> Hangerő gomb le, hogy visszalépj a főmenübe
-> Válaszd: Power off

(#6084) matepalfi válasza vigyori78 (#6083) üzenetére


matepalfi
aktív tag

igen, köszi :D
Szerintetek milyen leírást érdemes még berakni az oldalra?

(#6085) matepalfi válasza Foose (#6052) üzenetére


matepalfi
aktív tag

figyelj, nekem is a Sonym 10-15 perc alatt lemerül 20%ot, szóval sztem nem hibás.
A netezés nagyon sokat eszik és ugye a képernyő is 3,5"-os.

(#6086) Foose válasza matepalfi (#6085) üzenetére


Foose
addikt

Elég bosszantó,hogy 10-20 perc net ennyire meríti,a munkám miatt hosszabb készenlétre lenne szükségem. Mára már a játék alig meríti.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#6087) 0xmilan válasza vigyori78 (#6083) üzenetére


0xmilan
addikt

Ez ezzel a telefonnal nem működne. Recoveryben teljesen máshogy kell navigálni, sőt szerintem ez a leírás nem cwm recovery-hez készült.

(#6088) matepalfi válasza 0xmilan (#6087) üzenetére


matepalfi
aktív tag

Szia!
Le tudnád nekem írni, hogy te hogyan particionáltad meg az sdkártyád? Kellene a leírás nekem meg az oldalra is feltenném :D

(#6089) matepalfi


matepalfi
aktív tag

Na készen van a matepalfi.try.hu oldal. Nézzétek át hogy a leírások jók-e :D
És hogy még miről lehetne írni bele?
Ja és legyen rajta forum is?

(#6090) sz.v.endre


sz.v.endre
csendes tag

Sziasztok!
Nekem akar sikerülni a rootolás. Le töltöttem mindet, ahogyan írtátok, a gép fel is ismeri a telefont, de amikor elindítom a roololást a step5.-nél megáll és ezt írja ki : Remounting /system with read-write access...
mount: Operation not permitted
FAILED Erre mi lehet a megoldás?
Köszsönöm

(#6091) sz.v.endre válasza sz.v.endre (#6090) üzenetére


sz.v.endre
csendes tag

Illetve NEM akar....

(#6092) handrash válasza sz.v.endre (#6091) üzenetére


handrash
őstag

1.9.5-el csinálod?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#6093) handrash


handrash
őstag

Végére jártam a fólia kérdésnek. Ma volt a kezemben egy másik példány amin látható volt a fólia. Ezek szerint az enyémen nincs. :(

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#6094) alba-regia


alba-regia
aktív tag

Van egy olyan problémám, hogy a készüléket csatlakoztattam jack-jack kábelen a szintetizátoromhoz. Így a rajta lévő zenei alapokat akartam megszólaltatni a hangszeren. A gond az, hogy egy pillanatra felvillan a fejhallgató ikonja, majd újra a saját hangszóróján hajlandó csak lejátszani a zenéket.
A kábelnek nincs problémája, sima sztereó kisjack csatlakozós. Lehetséges, hogy a hangszer impedanciája nem megfelelő neki, és ezért nem hajlandó kiadni a fejhallgató csatlakozón az audio jelet? Vagy esetleg valami beállítás lehet a gond?

(#6095) sz.v.endre válasza handrash (#6092) üzenetére


sz.v.endre
csendes tag

Mind a hárommal próbáltam!

(#6096) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.
Gyári Microsoft-os progi nincs is csak a Hotmail androidra?
Igazából Windows Live Messengert kerestem volna a Skype mellé de elég sokféle van.
Esetleg tudtok ajánlani nekem valami jót?
Köszi.

(#6097) handrash válasza alba-regia (#6094) üzenetére


handrash
őstag

Van rá program, olvass visszafelé!

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#6098) Foose válasza vigyori78 (#6096) üzenetére


Foose
addikt

Én az msn talk-ot használom (itteni javaslat alapján) msn-re,és még magyar is.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#6099) vigyori78 válasza Foose (#6098) üzenetére


vigyori78
őstag

Köszi.
Majd meglesem.
Meglestem
Msn talk-ot valami szabálysértés miatt leszedték marketről de ez az új belőle: LINK

Amúgy a Skypeot nem vonják össze az msn-el most,hogy megvette a Microsoft?

(#6100) jopont válasza handrash (#6093) üzenetére


jopont
senior tag

Nem biztos az! Ott kell annak lennie rajta, csak kétféle fóliával jött ki. A régebbieken a kamera rész ki lett hagyva, az újabbakon a kamera előtt is van, így szinte egyeltalán nem látni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.