Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Én Kv-zok.

(#2) #90088192 válasza Kolondrum (#1) üzenetére


#90088192
törölt tag

Te Drogos :DDD

Az emberi fogalomalkotás zavarai :R

Különben kb 4 fele lehet szeparálni az egész emberiséget feltelezve azt, hogy tudja mi az a boldogság:
- Boldog és drogok nélkül el ez a legritkább eddigi tapasztalataim szerint
- Boldog és Drogokkal el ebből mar több van
- Boldogtalan és nem el drogokkal ebből meg több van
- Boldogtalan es Drogokkal el ez teszi ki a modern társadalom többségét ahogy latszik innen :R

[ Szerkesztve ]

(#3) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog (1)

"Imagine a society that subjects people to conditions that make them terribly unhappy, then gives them the drugs to take away their unhappiness. Science fiction? It is already happening to some extent in our own society... Instead of removing the conditions that make people depressed, modern society gives them antidepressant drugs. In effect, antidepressants are a means of modifying an individual's internal state in such a way as to enable him to tolerate social conditions that he would otherwise find intolerable." /Theodore Kaczynski/

(#4) #90088192 válasza Peter Kiss (#3) üzenetére


#90088192
törölt tag

Maga az ötletet már Aldous Huxley is felvetette a 1930-as években, nagyon jó sorozat készült abból is, igaz eléggé eltértek a könyvtől sok mindenben. Ami érdekes, Huxley igen vallásos figura volt, és pont a szabad "Istentelen" gondolkozás kifigurázása volt a cél, ettől függetlenül, működik mindkét oldalon a dolog, hiszen most "Istentelen világ van" és mégis a vallásos/egyházi csökevények a társadalomban amik igen sokszor pont ehhez az állapothoz vezetnek. Persze ez ennél tovább is kiterjeszthető :(

Es mégis mindenki úgy védi ezt a rendszert mintha az élete múlna rajta, és paradoxon módon, igen az élete múlik rajta, mert vegetációja biztosított, de a többiről sokszor meg elvben sem tud, pedig az adna igazi értelmet az életének :(

[ Szerkesztve ]

(#5) nullpoint


nullpoint
senior tag

Sosem értettem hogy lesz valakiből drogos. Írtozatos vagyonba kerül drogosnak lenni. Honnan van rá pénzük? Ha óriási vagyonokat tudnak eldrogozni akkor hogy nem lehet boldognak lenni?

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6) Narxis válasza nullpoint (#5) üzenetére


Narxis
nagyúr

Vannak olcsó drogok.

Happiness [link]

Thanos was right.

(#7) lolller válasza nullpoint (#5) üzenetére


lolller
tag

Ha tippelnem kellene köze lehet ahhoz a tézishez, hogy a pénz nem boldogít...

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#8) toeki


toeki
senior tag

Szerintem rossz oldalról indultok el. A drogos nem boldog akár lenni, csupán a boldogtalanságát akarja elfelejteni arra az időre amíg tart a hatás. Boldogtalan ember minden társadalmi csoportban van és minden csoportban lenne erre jobb módszer is, viszont ez a leggyorsabb és arra a kis időre a leghatékonyabb.

A fiataloknál pedig inkàbb a társaság és az aktuális divat ami belevisz valakit - itt lenne szerepe a társadalomnak. Én ebben eléggé radikális vagyok, tuti hogy ha azt láttam volna h droghasználó fiatalok 2-3 év javítót kapnak és a rendőrség aktívan lecsap az ilyen csoportokra akkor sosem próbálok ki semmilyen szert - ehelyett elbasztam jópár évet az életemből mert semmilyen társadalmi kontroll nem volt, és hozzáteszem most sincs - sőt...

[ Szerkesztve ]

(#9) #90088192 válasza toeki (#8) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akinek oka van használni az fogja, akkor is ha tiltod bünteted, és maga a társadalmi kontroll terel a drogok fele, hiszen lassan gondolat rendőrség lesz.

(#10) nevemfel


nevemfel
senior tag

Okok megszüntetése? Szerinted azért boldogtalanok az emberek, mert nincs engedélyezve a drogok használata?

Forget your troubles, c'mon get happy

(#11) #90088192 válasza nevemfel (#10) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nem! A drogok a látszati kezelés, az emberek azért nem boldogok, mert eddig egy rendszer sem erre rendezkedett be. Azt nem tudom megmondani mire rendezkedett be a jelenlegi rendszer, de ahogy az ábra mutatja, csak drogokkal elviselhető a többségnek.

[ Szerkesztve ]

(#12) lolller válasza toeki (#8) üzenetére


lolller
tag

2-3 év javító egy fél spangliért biztosan a várt irányba terelte volna az életeket... Talán kezdetnek az is elég, ha a nem poroszos oktatásirendszer lenne ahol megfáradt elégedetlen tanárok tanítanának és örömmel foglalkoznának a gyerekekkel, ahogy elképzelték mikor a tanáripályát választották... Akkor talán már általános iskolában megelőzhető lenne a szülők segítségével, persze nyilván nem egy 12 órás sori meló után a Jabilban ( hagy aktuális legyek)... több rétűbb probléma ez annál mint, hogy lovas csendőr elveri a füves hülyegyerekeket a parkban aztán mindenki rendes droid lesz. Nem propagálok semmilyen szerfogyasztást, sőt...

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#13) #90088192 válasza lolller (#12) üzenetére


#90088192
törölt tag

Latom nem teljesen értelmetlen amit leírtam, mert valaki megértette :R

(#14) nevemfel válasza #90088192 (#11) üzenetére


nevemfel
senior tag

Azt nem tudom megmondani mire rendezkedett be a jelenlegi rendszer,

Anélkül elég nehéz az okokat kezelni, ha megfogalmazni sem vagyunk képesek.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#15) #90088192 válasza nevemfel (#14) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ezert írtam, látszati kezelés, hiszen nincs univerzális recept, inkább úgy lehet megfogalmazni, azt mar tudjuk, hogyan nem kellene csinálni :R

Vagyis azt meg állapíthatjuk, hogy nem jó a jelenlegi rendszer, és ennek az egyik komoly tünete maga a droghasználat SZVSZ ebben egyet értünk.

(#16) 8th válasza #90088192 (#11) üzenetére


8th
addikt

Ha valaki a rendszertől vagy bármilyen más külső tényezőtől várja a megoldást és a boldogságot az már régen rossz. Akkor soha nem is lesz boldog. Aki pedig bármilyen okból kifolyólag önként a drogokoz nyúl az egy gyenge jellemű szar ember. Van ilyen rokonom simán belemondtam a képébe egy családi összejövetelen. Azóta nem vagyok valami népszerű a családja körében de pont leszarom. Radikális vélemény tudom, de vállalom. Gyengeség. Van kb. egy tucat rinyapin@ ismerősöm aki naponta teleszarja a facebookoot, hogy neki milyen szar és itt már élni sem lehet. Amikor meg odaírom, hogy ha élhetetlen ez az ország akkor az évek óta tartó nyavajgás helyett miért nem húzol el a faszomba innen? miért nem lépsz le és próbálsz szerencsét külföldön akkor jönnek sorban a nevetségesebbnél nevetségesebb kifogások. Nem beszélek nyelveket, öreg vagyok már hozzá, kint megesznek a migránsok, nagyanyám született stb... Ezek tipikusan azok a lúzer idióták akik pontosan látják, hogy önhibájukból rakás szar az életük de még nem fáj nekik eléggé, hogy felálljanak és változtassanak rajta. Mert rinyálni meg a saját lúzerségükért másokat vagy épp akár a rendszert okolni sokkal egyszerűbb és könnyebb. Meg van az a fajta is akiknek valójában semmi oka nem lenne panaszra boldog házasságban él gyönyörű felesége és okos szép gyerekei vannak anyagi problémájuk sincs mégsem tud boldog lenni. Ez tipikusan az az örök elégedetlen embertípus aki soha a büdös életbe nem lesz boldog bármi is lesz. Ez emberek hülyék. Én eddigi életem során kétszer mentem tönkre anyagilag másodjára olyan szinten, hogy elvesztettem mindenemet (nem csak anyagi értelmemben) és harminciksz évesen jókora adóssággal a vállamon átmenetileg haza kellett költözzek az anyámhoz mert még laknom sem volt hol. Vagy hatszor öngyilkos lehettem volna ehelyett felálltam belőle. Ott tudatosult bennem, hogy, innentől hozzon bármilyen szart az élet amíg szellemileg és fizikailag munkaképes maradok akárhányszor megtapos az élet én mindig fel fogok tápászkodni a padlóról. Ha nem is könnyen ha nem is gyorsan de felállok. Ez elhatározás és tartás kérdése semmi más. Csak egy életünk van ráadásul az is véges. Az ember sosem tudhatja mikor dobja el a kanalat, nálam is a B oldal pörög már épp ezért én egyetlen napot sem vagyok hajlandó a hátralévő életemből rinyálásra és önsajnálatra pazarolni. Pedig bőven volna miért... hajjaj... De engem nem olyan fából faragtak. Nem ám. :N

[ Szerkesztve ]

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#17) Narxis válasza 8th (#16) üzenetére


Narxis
nagyúr

Teljesen felesleges ilyen bő lére ereszteni a mondandód. Írhattad volna azt is, hogy dögöljön meg vagy kussoljon mindenki aki boldogtalan mert te állítólag felálltál a padlóról és ha neked sikerült akkor mindenkinek sikerülnie kell. Szerintem ez őszintébb lett volna.

Thanos was right.

(#18) PuMbA


PuMbA
titán

[link] Ez a megoldás :) Itthon túl nagyok a különbségek, mert segítség azoknak az embereknek akiknek tényleg kéne = 0. Adóforintjaink nem jó helyre mennek.

[ Szerkesztve ]

(#19) 8th válasza Narxis (#17) üzenetére


8th
addikt

Félreértés ne essék nem vagyok szuperhős nem kívül hordom az alsógatyát. Tízből nyolc ember aki ismer simán azt mondaná, hogy elég szar az életem. Szerintem meg nem mert lehetne ennél sokkal de nagyon sokkal rosszabb is, majdnem lett is. Vannak problémáim köztük olyan egészségügyi jellegűek is amelyek az idő előrehaladtával csak romlani fognak és az behatárol majd sok dologban még a munkában is. Akkor sem fogok az önsajnálatba merülni, hogy jujj milyen igazságtalan az élet és milyen szar nekem. Sajnáljatok! Mint ahogy itt az oldalon teszi valaki hosszú évek óta (szerintem sokan tudják kire gondolok). Megyek előre kihozom a maximumot a helyzetből amit lehet és kész ez a legtöbb amit tehetek. Engem senki sem fog panaszkodni látni sem itt sem máshol pedig volna mit és volna miért. Nem fogok.
mod: És nem, ne kussoljon senki aki boldogtalan de ne is tátott szájjal várja a sült galambot mert az úgy nem működik. Meg kell mozdulni és tenni a boldogságért. Nap mint nap megdolgozni érte.

[ Szerkesztve ]

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#20) lolller válasza 8th (#16) üzenetére


lolller
tag

Akkor mondhatnád, hogy rendben van az életed, ha a nálad gyengébbekről nem beszélnél ilyen indulattal és kioktatóan. Nagyon szűk a látóköröd egy teljesen más közegből indult az életed szociálisan és mindenhogy mint az általad elítélt mély szegénységben élő réteg. Ne érts félre, ez nem támadás részemről, de a Te személyiséged pontosan ugyan úgy osztályozva van pszichológusok körében mint a szerhasználó személyiségek a tiéd a következő: 30+-os korosztályra jellemző, a saját egyéni sikerei után kialakuló "tévedhetetlenség" érzése. Mindenkinek megvan a maga nyűgje, érdemes lenne azt is vizsgálni, hogy az általad vázolt egyén előtt milyen szülői példa volt mondjuk a problémák megoldásának tekintetében, stb, lehetne ezt még boncolgatni. Például vizsgálhatnák azt is Téged milyen okok és milyen rossz döntések nulláztak le anyagilag, ugye ez egyértelmű? Nem véletlen olyan bonyolult téma a szociológia... Azért nem egy sör mellett fogjuk ezt megvitatni, Mi aki egyféle képpen látja a világot.

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#21) #90088192 válasza 8th (#16) üzenetére


#90088192
törölt tag

Te egyszer álltál fel, én már számon sem tartom hányszor, annyiszor kezdtem 0rol minden téren.
Nem erről van szó a boldogságot nem a rendszertől várjuk, mi csak azt szeretnénk, ha a lehetőség nem arról szólna amiről most.

Ez a jelenlegi megoldás egyszerűen robotot csinál az emberből és ebből így próbálnak kitörni, egyfajta alternatív valóság ha a hallucinogén dolgokra gondolunk, vagy csak egyszerűen elnyomni a rendszer által generált ürességet.

(#22) lolller válasza #90088192 (#21) üzenetére


lolller
tag

Azért a rendszer felelőssége egyértelmű, de nem tehető teljesen felelőssé a probléma tekintetében. Világszinten gondot jelent a PROBLÉMÁS szerhasználat. Azért fontos ezt kiemelni, mert rengetek funkcionális szerhasználó van a környezetünkben anélkül, hogy egyáltalán tudomásunk lenne a szokásairól. Ezt nem úgy kell érteni, mint a klasszikus értelemben vett szerhasználó, mert ez így 2020-ban Tudjuk a drog az az ami valahogy valamilyen formában módosítja a tudatállapotunkat. Az most mindegy, hogy 2 xanaxot + 2 pohár bort jelent ami elég csúnya látvány, főleg, ha a kombó után a lépcsőfordulóban próbálunk bohóckodni, majd tarkóval a lépcsősarkára zuhanunk és úgy kaparnak össze a mentősök szétnyílt fejbőrrel. Pedig ez teljesen legális.

Szóval, Én úgy GONDOLOM, hogy a probléma forrása ennél jóval elemibb. Valahogy az ember alapvető jelleméhez tartozik a szerhasználat is, meg az önzés a hatalomvágy ami aztán társadalmi szinten ekkora problémákat okoz. Szerintem ekkora tömegekben képtelen az ember jóként létezni, elrontjuk egymást.

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#23) 8th válasza lolller (#20) üzenetére


8th
addikt

Dehogy van rendben az életem és erős sem vagyok. Inkább csak makacs fajta de az nagyon. Egyéni siker? A kudarcból kijutott bőven jóval több mint sikerből, mégis itt vagyok. Valószínűleg én pont ezért látom teljesen másként a világot mint mások akik nem zuhantak egyik hétről a másikra olyan mélyre és nem kellett önerőből apró téglánként újra építeniük magukat és az egzisztenciájukat. Ez a tapasztalat hatalmas lökést ad az embernek. Lehet, hogy kioktató vagy lekezelő amit írtam nekem ez a véleményem. Az sem lehet szimpatikus sokaknak, hogy a drogosokat nem tartom semmire. Ez van.

mod: Amúgy az alkeszokat sem ha már itt tartunk, csak, hogy tetézzem a bajt. :D

[ Szerkesztve ]

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#24) nevemfel válasza PuMbA (#18) üzenetére


nevemfel
senior tag

Valójában nálunk sem olyan extrémek az anyagi különbségek.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#25) #90088192 válasza lolller (#22) üzenetére


#90088192
törölt tag

A hiba az emberi jellemben van ez nem kérdés, de a rendszernek kellene az egyénért is lennie.
És itt jön képbe a jellem hiba, ahelyett hogy büntetni szankcionálni akarjuk, segíteni kellene az egyén problémáit felszámolni :K

(#26) nevemfel válasza #90088192 (#15) üzenetére


nevemfel
senior tag

Nem érzem, hogy közelebb kerültünk volna a megoldáshoz. ;]

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#27) #90088192 válasza nevemfel (#26) üzenetére


#90088192
törölt tag

Sajnos sejted, látom a problémát de nem tudom mit lehetne tenni ;]

(#28) lolller válasza 8th (#23) üzenetére


lolller
tag

Én meg az ilyen embereket nem nézem semmibe. Pedig rólam is sokan mondják, hogy tapló vagyok, de én legalább megtanultam már, hogy nem kell mindent kimondani amit gondolok. Engem nem tesz jobb emberré a vélt vagy valós igazammal való másik ember megalázása. Ezt lehet Neked sem lenne gond szem előtt tartani, mielőtt ezzel a mentalitással és a szavakkal való megalázásra jönne egy olyan válasz ami nem szavakban fogja kifejezni a nem tetszését. Utána jön az, hogy nem lesz mivel felállnod a legközelebbi mélypontodból, lábak nélkül. Lelked rajta, hogy te hogy látod a világot még, ha ilyen frusztráltan is teszed, de a stílusodon bőven lenne mit finomítani, mert ez már több mint sértő.

Hidd el nekem, kitudnálak elemezni Én is, más is olyan stílusban amiből a következő "felállást" tervezgethetnéd, de felmerül a kérdés ez kit visz előre? Abban ahogy írsz, semmiféle segítőszándék sincsen, szimplán jól esik neked a másik ember taposása még, ha nyájasan is azt kommunikálod, hogy te ezt azért teszed, hogy neki jobb legyen. Tudod, Te is, Én is, hogy ez nem így van. :)

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#29) lolller válasza #90088192 (#25) üzenetére


lolller
tag

A rendszer az rendszer, nem fog semmit megoldani. Az előre megírt kérdésekre standard válaszok. Amire te gondolsz az szociálisháló, ami nincs. Egyéni felelősségvállalás, ha így jobban tetszik... Ez nem fog menni amíg nem érzi mindenki egyesével magáénak a problémát. Ebben az értelemben a tömeg nem változtatja meg az egyént, csak fordítva. Amíg a csöves csöves, mert nem tudta kezelni a pénzét így járt addig semmiféle változás nem lesz ilyen tekintetben... Ha egyszer mindenki lenne csöves, már máshogy alakulna... Értsd jól.

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#30) #90088192 válasza lolller (#29) üzenetére


#90088192
törölt tag

A rendszer a hibás hiszen az értek rendszer a pénz körül forog, és a csöves megítélése nem a személyiségén alapszik hanem egy elvont módon szociális helyzetéből.
Jelen normális szerint ennek így kell lennie, de vajon jó-e ez így?
Szerintem nem :R

(#31) lolller válasza #90088192 (#30) üzenetére


lolller
tag

Nézd én úgy gondolom, ha az egyén eldönti, hogy ez nem jó majd minden egyén erre a megállapításra jut ( és ez semmi más mint az élettörvényei ) az megváltoztatja a rendszert, de ha a rendszer mondja, hogy nem jó az egyén nem jut erre a következtetésre akkor megíródik ez a poszt. Szerintem. :)

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#32) #90088192 válasza lolller (#31) üzenetére


#90088192
törölt tag

Értem :R

De attól, hogy a többség úgy gondolja, hogy a kisebbség azért szenved mert szenvedni akár, nem teszi jobbá a kisebbség életét.

(#33) Luck Dragon válasza #90088192 (#2) üzenetére

Tekintsünk el a boldog,boldogtalanságtót és fordítsuk meg a szemléletet , honnan tudja az ember ha odaér a választás elé hogy az általad leírt négy lehetőségből majd melyiket is válassza? Honnan tudja hogy majd mit keressen, hisz ha önmagától eddig nem találta meg az útját ,akkor most miben találja meg? :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#34) lolller válasza #90088192 (#32) üzenetére


lolller
tag

Ez így van ahogy mondod, csak ezek az emberek 0 empátiával léteznek. Képtelenek átlátni a saját helyzetükön mást. Ez nem a rendszer problémája a rendszer, csak annyit tud amit az ő programozó emberek beletesznek.

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#35) #90088192 válasza Luck Dragon (#33) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ezért kellene nagyobb teret adni az egyénnek, és ha hibás döntést hoz, mert mindenki hoz hibás döntéseket, akkor nem kihúzni alóla a szőnyeget, hanem segíteni.

(#36) #90088192 válasza lolller (#34) üzenetére


#90088192
törölt tag

Így van, ezért mondom, a rendszert meg kell változtatni.
A probléma most egy zárt körben visszacsatolt rendszer.
Rossz viselkedés mintákat jutalmaz.

(#37) Luck Dragon válasza #90088192 (#35) üzenetére

Amivel egyet is értek veled. De a mai világ amiben élünk nem erről híres . Legyen az bármilyen drog vagy szenvedély .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#38) nevemfel válasza #90088192 (#35) üzenetére


nevemfel
senior tag

Te úgy érted az egyéni felelősségvállalást, hogy az egyén saját maga soha sem tehető felelőssé, mindig valaki másnak kelljen a felelősséget vállalnia?

Forget your troubles, c'mon get happy

(#39) #90088192 válasza nevemfel (#38) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ha észre vetted, jelenleg sincs egyéni felelősség vállalás hiszen ha a milliárdos hibázik kit fognak kirúgni?
Ha a politikus háborút indít kit fognak megölni?

Érted :R

[ Szerkesztve ]

(#40) 8th válasza lolller (#28) üzenetére


8th
addikt

Ez is egy vélemény. Nem bántottál meg vele. Nem fogom senkinek sem becsomagolni a mondandómat.

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#41) nevemfel válasza #90088192 (#39) üzenetére


nevemfel
senior tag

Nem értem. Arról írtál, hogy az egyénnek több teret kellene hagyni, majd ha számára rosszul sülnek el a dolgok, akkor a hóna alá kellene nyúlni. A valakiknek, természetesen. Valaki másnak. Mindig valaki más kellene, hogy megtegyen dolgokat. Ezt nevezed te egyéni felelősségvállalásnak?

Forget your troubles, c'mon get happy

(#42) #90088192 válasza nevemfel (#41) üzenetére


#90088192
törölt tag

Látod ez a baj, a rendszerben nem lehet semmit kijelenteni mert hibás érték ítéletén alapul.
Azt hiszem szétszaladt az IQ holnap folytatom a gondolatot :R

(#43) Narxis válasza 8th (#19) üzenetére


Narxis
nagyúr

Abból indulsz ki, hogy egyformák vagyunk, se fizikailag, se mentálisan nincs 2 egyenlő ember. Ez nem felmentés arra, hogy akkor az embernek semmit se kell tennie azért, hogy elérjen valamit viszont egy igaz megállapítás. Lehet látni a hajléktalanokon, hogy bizony ez a rendszer szedi az áldozatait viszont semmit se tesz azért, hogy visszaterelje őket a társadalomba és egyre nehezebb lesz ahogy megszűnnek a fizikai munkák és egyre jobban előtérbe kerül a kreativitást, gondolkodást igénylő munka. A folyamatosan változó világ találkozik az egyre stresszesebb, egyre kiégetebb, egyre megcsömörlöttebb társadalommal. Ebből jó nem sülhet ki.

Thanos was right.

(#44) Gargouille


Gargouille
őstag

Szerintem az egyéni döntésért első sorban az egyén a felelős. A társadalom felelőssége abban áll, hogy ugyanarra a hibás koncepcióra épül a rendszer, amióta világ a világ. Ez pedig a javak felhalmozása és birtoklása. Tulajdonképpen történelmi kortól és földrajzi helytől függetlenül minden társadalom és gazdasági berendezkedés erre épül, ezt helyezi (vagy helyezte) a piramis csúcsára, mint végső célt. Ebből következően pedig minden más (beleértve az olyan fogalmakat is mint boldogság) ennek van alárendelve. Ennek persze van logikus oka, hiszen a civilizáció kezdetén a túlélés ezeken a materiális dolgokon múlt. Ma már lehetne másképp.

Mivel az egyén túlélési esélyét és szabadságfokát az általa birtokolt vagy megszerzett javak határozzák meg, ezért azok az emberi tulajdonságok fognak dominálni és fejlődni, amik ezt segítik elő. Ezt adjuk át generációról generációra. Egyfajta szociális evolúcióként az embert rákényszeríti a rendszer, hogy bármi áron érvényesítse a saját érdekeit és ebben legfőképp azok az emberi tulajdonságok segítenek leginkább, amiket amúgy erkölcsi szempontból megvetünk. (Ez az oka, hogy ahogy mész felfelé a társadalmi ranglistán, úgy növekszik a pszichopata, szociopata, gátlástalan, mindenen átgázoló, lelkiismeret nélküli emberek száma, mivel ezek a tulajdonságok roppant előnyösek a javakért vívott küzdelemben, így a top ligában már szinte csupa ilyen figura marad csak talpon, így aki oda akar bejutni, annak szintén hasonlóan "versenyképesnek" kell lennie.)

Amíg nem sikerül az emberiségnek teljesen más alapokra helyezni a társadalmi és gazdasági berendezkedését, addig ez nem fog megváltozni, a történelem folyamatosan ismételni fogja saját magát, csak a díszlet lesz mindig más hozzá, de a színdarab ugyanarról fog szólni.

Ugyanakkor az egyénekben vannak más emberi érzések is, empátia, lelkiismeret, erkölcsi normák stb. így sok emberben folyamatos belső harcot jelent, hogy összeegyeztesse a gyakorlati életet (élet-halól harc) azzal az élettel amit igazából élni szeretne és amiben boldog lehetne. A kettő általában nem fedi egymást. És szerintem itt jön a képbe a feszültség levezetése, a frusztráció, az alkohol, a drogok...

Pusztán elméletben ha egy gondolatkísérlet erejéig elképzelünk egy olyan rendszert, amiben mondjuk nem a javak birtoklása a cél, hanem mondjuk a tudományos fejlődés vagy az emberi boldogság, akkor idővel például a mohóság és kapzsiság is vissza fog szorulni, mert abban a rendszerben ezek a tulajdonságok nem fognak semmilyen előnyt adni, sőt akár hátrányosak is lehetnek, így vissza fognak fejlődni és más emberi tulajdonságok fognak dominálni.

Persze most rettentően leegyszerűsítettem (sarkítottam) a mondandómat, mivel ezt a témát szabatosan kifejteni meghaladná a komment mező kereteit, de könyv is lehet kevés lenne. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#45) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

a 12 órás munkaidőre reflektálnék:

100éve igazából nem igazán ismerték itt ahol élek azt hogy hajléktalan, ma már ismerjük ezt a szót itt is ahol lakom, mivel van itt is hajléktalan. 100éve a szegény parasztság, vagy jobbágyság ugyan úgy tűznél melegedett, mint a király a palotában.

Mi van ma?
Ma nem csak hogy egyeseknek hajlékuk van (kastély, ház, villa, akárminek hívják), hanem az még lehet hogy pénzt is termel nekik. Elmagyarázom: képzeljünk el egy házat, ami tökéletesen jól szigetelt, geortermikus energia, napenergia szolgáltatja a meleg vizet, fűtést, villanyt. És ez a ház nappal még a hálózatba is visszatermel, és esetleg még fizet is érte az áramszolgáltató, nem csak egy 0-ás számla lesz.

Fenti példa a lentivel összehasonlítva: az olló akkorára nyílt, hogy nem látni a két végét.

Továbbá annyit dolgoznak mint a güzü, megbecsülés meg alig van. Ma egy fiatalnak ekkora árubőség és fogyasztás mellett mennyi esélye van hogy összegyűjtsön egy vityillóra?

Egyszer egy otps mikor pénzt tettem a számlámra azt merte mondani, és nem hazudok: magának kell egy hitelkeret, 50.000Ft-os. Mondom ez kötelező? Azt mondta igen. Ha akkor éberebb vagyok elküldöm a faszba, de megettem. Nincs ezzel gond egyébként, félreértés ne essék, de ma hogy teremtesz magadnak életet mikor mindenhol mindenki bele van hajszolva egy olyan eladósodottsági dominóba, amiből nincs igazán kiút?

Nem kell ám illúziókat kergetni: ma a legtöbb embernek, "kisembernek" van folyószámla hitele. Nyilván van kivétel. De én mikor először szembesültem vele, és amikor újra és újra, akkor eléggé ledöbbentem. Ez a lényeg, adósodj el, lehetőleg minél több téren. Folyószámlahitel, lakás, autó, telefon, szabadfelhasználású, gyors, amit akartok. Miért? Hogy egy rabszolga legyél(neo, aki látta a mátrixot).

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#46) buherton válasza Snowy_owl (#45) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Ezek alapján úgy gondolod, hogy a boldogtalanság az irigységből adódik?! Illetve abból, hogy hagyod magadat eltiporni?

Az előbbi szerintem erősen az ember jellemétől függ és ezt meg kellene tanulni kezelni az embereknek. Továbbá ez csak a valódi ok eltakarása. Ez nem lehet a boldogtalanság kulcsa.

Az utóbbi érdekes és elgondolkodtató. Kell a versenyszellem, mert különben leragadunk a fejlődésben, de ennek nem szabadna ilyen erősen megnyilvánulnia az emberi kapcsolatokban. Nem szeretem, amikor kóstolgatnak és manipulálni próbálnak (főleg, mert nem érik el a céljukat és aztán berágnak rám). Úgy gondolom, hogy ezzel elég jól alá lehet ásni a boldogságnak. Persze ezenkívül van még sok más ilyen dologd.

Más és a többiektől is kérdezem, hogy mi a boldogság?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#47) Snowy_owl válasza buherton (#46) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Azt akarom mondani, hogy mérhetetlenül nagy az igazságtalanság társadalmunkban. Pedig állítólagosan ez a csúcs amit képviselünk, ez az élet amit élünk. És ez igaz is, csodálatos dolgokat alkottunk, csodás az egész lét, csak közben lett jó pár szégyenfolt is amit illene már kifehéríteni, hogy ne maradjunk saját magunk előtt szégyenbe.

Ma amikor mindenki hozzájuthatna minden alapvető életfeltételeket, még mindig van aki nem jut hozzá vagy alig. És nekem ne hazudja be senki, hogy ez nem lehetséges, mert egyszerűen nem igaz. Ha olyan csodálatosan okosnak hisszük magunkat és vagyunk, akkor ezt is meg tudnánk oldani, csak akarni kéne.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#48) buherton válasza Snowy_owl (#47) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Mi az igazság...?

Tényleg azon múlik az egyén boldogsága, hogy van-e jachtja az Adrián vagy sem? A blog írója pont azt vesézi, hogy szegényt és gazdagot egyaránt érint.

Milyen alapvető életfeltételhez nem jutnak hozzá? Akkor hogy lehet az, hogy az elmaradott Amazonas menti törzs a legboldogabb és nem mondjuk Svédország vagy Norvégia?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#49) #90088192 válasza Gargouille (#44) üzenetére


#90088192
törölt tag

Köszönöm, hogy leírtad sajnos nekem nem ment. :R

(#50) #90088192 válasza nevemfel (#41) üzenetére


#90088192
törölt tag

Rossz alapokon nyugszik a gondolkodásunk. Nem kötelező anyagi javakra épülő társadalmat létrehozni.

A gondok ott vannak, ahogy már többször is bebizonyítottuk magunknak, aki/szervezet sikeres A hasznot nem osztja meg/el arányosan, míg a bármilyen veszteséget igen, sőt automatikusan hárítja.
Addig a földönfutó esetén pont fordítva van, minden hiba rá van hárítva, és az előzőekben elért sikerek 0-ra vannak redukálva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.