Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...miért nem szüntetjük meg az igényt a drogokra?"

Mert nem lehet. Ennek több oka van.
Nem lehet betiltani az összes drogot. Lázadás lenne, ha holnaptól semmiféle cukrot nem lehetne vásárolni. A templomokban nem füstölhetnének,..

A drogok és a boldogság nem csereszabatos fogalmak. Hallottál már olyat, hogy valaki dohányzástól boldog lesz? Legfeljebb az elvonási tünetek elkerülése boldogít. A fű csak ránagyít az aktuális állapotra. Ha valaki depresszív időszakban próbálja ki, csak mélyebben éli meg a problémáját.

Már a madarak is megtanulták, a vadcseresznyét csak túlérettel szabad enniük. Felénk nagyon sok fát ültettek.
Reggel hatra már lenyomják az első kört és az üvöltözés helyett már alszanak. Napközben lenyomnak még néhány kört. Az idén elvonáson voltak, mert kevés cseresznye termett. Nagyjából egy napig tudtak dorbézolni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#52) D1Rect válasza nullpoint (#5) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem a gyermekkori barátaim kivétel nélkül drogfüggők.
Nem tudnak szembeszállni az élet kihívásaival, így túl sok boldogságra sincs esélyük.
A kábszi egyszerű cheat kód az élethez, instant happiness.

Másra nem költenek és/vagy dílerkednek.
Ezt úgy kell elképzelni, hogy már hó közben tartozása lesz és amikor megkapja a fizetést, már megy és fizeti ki a tagot.
Majd a következő 30 napban megint nincs pénze, az egyetlen amit tud hitelre hozni az a cucc.

Amit még mellékesen keres hó közben abból van cigi és kaja, ebben a sorrendben.

(#53) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Érdekes, hogy depis természetem ellenére sosem nyúltam drogokhoz. Bár tudom, drognak számít a kávé és csokoládé is. De például nem szoktam rá a dohányra és nagy ívben kerülöm az alkoholt. Pedig adná magát, hogy a pocsék kedvemet alkoholba fojtsam és mégsem, mert én józanul nézek szembe önmagammal is. Basszus, túlságosan józan vagyok. :DDD

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#54) #90088192 válasza Hieronymus (#51) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkor félre értett az úr :K

Nem azt jelenti, hogy tiltsuk be a drogokat, hanem számoljuk fel, azokat az okokat amik oda vezetnek.
Ha nincs igény nincs mit tiltani :R

A boldogság és drog nem csereszabatos, inkább kiegészíthetik egymást.
A fű csak akkor tud nagyítóként funkcionálni ha eleve nagyon egyszerű/Nem felkészült a páciens. Kontrollált körülmények között éppen ellenkezőleg hat képes kiszabadítani az érzelmi börtönből :K

Az elefántok és majmok is tudják az amurulla gyümölcs mikor túlérett, a sivatagi show igen jól bemutatja.

asszonykám járt sokat DAK ban és ott élt nem messze tőle, de nem is hallott a filmről amit majdnem teljesen egy DAK polgár készített. Úgy látszik csak nekünk kultfilm :O

(#55) #90088192 válasza Algieba (#53) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkor te valamit nagyon rosszul csinálsz :DDD

(#56) toeki válasza #90088192 (#9) üzenetére


toeki
senior tag

Ebben is van igazság és persze hatalmas túlzás is. Nincs olyan ember akinek igazán oka van rá! Mindenki meg tudja találni azt a dolgot amivel ki tud törni az adott helyzetből, munka, sport, millió más dolog. Viszont az unatkozó hülyegyereket egyetlen dolog riasztja el, az ha a környezetében lévő drogost/dealert agyonverik a csendőrök/lecsukják a sünök. Én bizony olyan környéken szeretnék élni ahol nem nekem kell az iskola mellől elhajtani a "hátrányos helyzetű" dealert aki ugyanúgy megélne igazi munkából is, csak az neki büdös...

(#57) toeki válasza #90088192 (#54) üzenetére


toeki
senior tag

Igény mindig lesz! Az igényt nem a vevő teremti meg a problémáival hanem az eladó generálja. Amíg lesz olyan akitől könnyen! beszerezhető bármi addig az igény mindig meglesz - a legboldogabb/legokosabb/legszebb ember is ki fogja próbálni mert ilyen az emberi jellem.
(és ahogyan itt is írták páran vannak olyanok akikkel akárhogy kibabrál az élet akkor sem nyúlnak droghoz)

(#58) #90088192 válasza toeki (#56) üzenetére


#90088192
törölt tag

Látod téged is megvezettek ezzel a cél kötelező elfoglalni magad azzal amit a társadalom elvár maszlaggal.

Itt kezdődik az egész, amikor egy túlszabályozott világba nincs semmi, de tényleg semmi ami ne lenne szabályozva, akkor pont kiölik az emberből a kíváncsiságot és az új iránti vágyat. Itt jön be pont amit írtál, mert kíváncsi és minden más akár az alkohol is tiltott. Kicsit sem ellentmondásos ugye, a kíváncsiság ott marad, és egyszerűbb füvet még más cuccot szerezni mint alkoholt vágy cigarettát.
És én utálom az alkoholt fogyasztani, de jó tisztító szer :C

Ezért ha végig mész az írásaimon talán rájössz miért mondtam azt, ha már választani kell akkor inkább füvet mint alkoholt. Mert ugye az okok még mindig ott vannak, arról nem diskuráltunk :R

(#59) toeki válasza #90088192 (#58) üzenetére


toeki
senior tag

Mondjuk én a füvet nem tartom igazán drognak, amiről eddig írtam azt mind a "keményebb" dolgokra értettem.

Számomra az nem túlszabályozás ha a dealert agyonverik - viszont minden ami ennél gyengédebb (elterelés meg hasonlók) az csak látszatmegoldás.

(#60) nevemfel válasza #90088192 (#50) üzenetére


nevemfel
senior tag

Én a kommunizmusban születtem, és nevelkedtem fel, ez az újfajta zöld aszkézis nem hogy nem vonzó, hanem egyenesen taszító. És nagyon sokan vagyunk úgy vele, hogy ez a szokásos, unalomig ismételgetett "az anyagi javak nem boldogítanak" frázis csupán egy ócska közhely ebben a formában. Online, képmutató, hazug puritanizmus.

Egy jóléti országból könnyű a világmegváltó aszkétát elbábozni a neten, miközben van fűtés, van áram, van internet, nem kell éhezni vagy szomjazni, nem kell magadat megvédeni másoktól fegyverrel.

Sok embernek igenis számít az anyagi jólét, és többek közt azért hajlandó igazán nehéz dolgokba belevágni, hogy az átlag fölé emelkedjen. A zölden vigyorgó vegánok éljenek olyan életet, amilyet akarnak, de ne akarják megváltani a pórnépet, "új, anyagi javaktól és önzéstől mentes" társadalmat építeni. Illetve ne csodálkozzanak, ha ellenállással találják szembe magukat világmegváltó utópiájuk építése közben.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#61) #90088192 válasza nevemfel (#60) üzenetére


#90088192
törölt tag

Számomra ez is fordított, mert amint elértem azt, hogy nem a megélhetésért küzdök, hirtelen értéktelen lett a pénz. Vagyis rájöttem nincs szükségem többre mint kb a minimum. Nem veszek semmi hivalkodót vagy feleslegeset, nem utazom körbe a világot önnön hiúságom miatt. Egyszerűen élek és élvezem, hogy a gondolataim kalandozhatnak.

Nem akarok senki fölé emelkedni épp ellenkezőleg láthatatlan akarok lenni sok szempontból :K

Talán túl egyszerű vagyok?

[ Szerkesztve ]

(#62) D1Rect válasza toeki (#59) üzenetére


D1Rect
félisten

A fű az egyik legrosszabb kábítószer.

(#63) #90088192 válasza D1Rect (#62) üzenetére


#90088192
törölt tag

Szerintem meg az alkohol.

(#64) nevemfel válasza #90088192 (#63) üzenetére


nevemfel
senior tag

Meg a citromlé.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#65) #90088192 válasza nevemfel (#64) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hát én meg olyat nem hallotam, hogy az erőszakoskodó fűtől/citromlétől állt be, de olyat nap mint nap amikor a részeg állat félholtra veri a családját :(((

(#66) #90088192


#90088192
törölt tag

Na mi ez a nagy kummantas, a világ nem egyezik a rendszer által propagáltál verzióval.... erről beszélek már az elejétől fogva, csak ugye a kondicionálás :(
Ez a legnagyobb veszélye a rendszer ellenes drogoknak, tudsz ítéletet alkotni mint külső szemlélő.

Ezért veszélyes csak ugye ezt nem reklámozzák :(

(#67) nevemfel válasza #90088192 (#61) üzenetére


nevemfel
senior tag

Én viszont nem akarok még egy egyenlősítő doktrína szerint szerveződő társadalomban élni, épp elég volt egyszer. Ha te beéred ennyivel, lelked rajta, de engem senki ne akarjon belekényszeríteni egy újabb egalitarista utópiába. Méghozzá azzal a hazugsággal, hogy az egyén nagyobb szabadsága nagyobb egyenlőséget, kisebb vagyoni különbségeket eredményez.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#68) #90088192 válasza nevemfel (#67) üzenetére


#90088192
törölt tag

Még mindig, én azt tudom azt mondani mi NEM jó, és arra vagyok kíváncsi milyen eddig fel nem hozott lehetőségek vannak. Mert azt már tudjuk mi nem működött az elmúlt 10E évben.
Miért akarsz minden áron vagyoni alapú társadalmat? Azt tudjuk nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#69) nevemfel válasza #90088192 (#66) üzenetére


nevemfel
senior tag

Ennek a hozzászólásnak nincs semmi értelme.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#70) nevemfel válasza #90088192 (#68) üzenetére


nevemfel
senior tag

Mindenki el tudja mondani, hogy mi nem jó. Ez ebben a formában nem több, mint a kamaszok lázadása. Ők is csak annyit értenek a világból, hogy az nem jó, ami van, de hogy mit lehetne tenni ellene, az meghaladja a képességeiket. Főként persze amiatt, mert zéró élettapasztalatuk van, de nekik legalább van rá mentségük.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#71) #90088192 válasza nevemfel (#69) üzenetére


#90088192
törölt tag

Magában nincs is, csak a reakciók figyelembe vételével, hiszen a hivatalosan elismert és támogatott démon ellen emeltem fel szavam, és érdekes módon csend lett. Milyen emberi tulajdonságra vall ez?

(#72) nevemfel válasza #90088192 (#71) üzenetére


nevemfel
senior tag

Egyrészt az emberek dolgoznak, másrészt mit lehetne erre írni, egymondatos közhelyen kívül? Az alkoholt nem lehet betiltani.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#73) nevemfel válasza #90088192 (#71) üzenetére


nevemfel
senior tag

Másrészt kezdem elveszteni a fonalat. Te most a drogok legalizálása mellett vagy ellen vagy?

Forget your troubles, c'mon get happy

(#74) #90088192 válasza nevemfel (#70) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nem teljesen, hiszen a kamasz csak saját buborékjával és megkötéseivel foglalkozik igazán nem is érti, csak a folyamatos elvárások a társadalom felől belső konfliktust okoz ami felszínre tör. Esetemben nincs ilyen jellegű konfliktus ergo kb magyivbe teszek az elvárásokra. A kérdés ezek az elvárások és azok kialakulása determinisztikus agymosásként teljesedik ki jelen pillanatban, ami ellen egyenlőre nem lehet semmit tenni. Ezt egy kamasz nem fogja felismerni.
Vagyis még mindig ugyan azokat a köröket futjuk.
Ha neked így jó és a jövő generációit így akarod látni, legyen. Ne felejtsd el ez pontosan az empátia hiánya, ami a sikeres gazdasági szereplők védjegye.
Ami ebből ki fog sülni nagyon nagy eséllyel nem lesz habzsibdozsi neked vágy a leszarmazottaidnak.

(#75) olbaidhun válasza Narxis (#6) üzenetére


olbaidhun
őstag

"Ha önmagamhoz képest túl nagy feladat amit el kell végeznem, szorongok. Ha túl kevés, akkor unatkozom. A flow a szorongás és az unalom közti keskeny ösvény, melyen még nem szorongok és már nem unatkozom. Ez a boldogság." Feldmár András

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#76) nevemfel válasza #90088192 (#74) üzenetére


nevemfel
senior tag

Lehet csak túlteng benned az ösztrogén.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#77) #90088192 válasza nevemfel (#76) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nincs kizárva bár nincs szoptatásra alkalmas mellem, vagy női nemi szervem.

Közben lehet rájöttem, neked a pénz egy cél azért, hogy még több pénzed legyen, nekem a pénz egy eszköz, hogy ne legyen rá szükségem. :R

(#78) #90088192 válasza nevemfel (#72) üzenetére


#90088192
törölt tag

Miért nem? Ha megszüntetjük az okokat a használatra akkor senki nem fogja venni.

(#79) #90088192 válasza nevemfel (#73) üzenetére


#90088192
törölt tag

Mint minden az életben ez is érdekes kérdés a cél érdekében legalizálnám és ez elsöpörné az okokat így utánna még lehetne tőlük szabadulni :K

(#80) nevemfel válasza #90088192 (#77) üzenetére


nevemfel
senior tag

Nekem nincs különösebb problémám a pénzzel, nem érzem hiányát, bár régebben a családban voltak anyagi gondjaink.

Viszont bármennyire nem vagyok empatikus szerinted, úgy hiszem, pontosan értem a hátterét annak, hogy aki több pénzt akar, nagyobb házat, nagyobb autót, őket mi mozgatja. Mi mozgatja azokat, akik egy ötletből céget csinálnak.

Igen, ezek a dolgok vagyoni egyenlőtlenségekhez vezetnek, időnként kirívó mértékben, ami egy ponton túl destabilizálja a társadalmat. Ugyanakkor a vagyoni különbségek azok, amik sokakat motiválnak. Ahhoz, hogy legyen fejlődés, bizonyos szintű vagyoni különbség kialakulásának egyszerűen muszáj teret engedni. A vagyoni különbség magától kialakul, hiszen az emberek produktivitása közt óriási a különbség. Sztratoszféra választja el a produktivitását az olyanoknak, mint Steve Jobs vagy Elon Musk attól az embertől, aki a saját vizeletében fetreng az utcán. És ennek semmi köze a rendszerhez, a világ ilyen, az élet ilyen, az ember ilyen.

Nálunk a szocializmus nem engedte a vagyoni különbségeket, meg lehet nézni, hova vezetett az egész. Röpke négy évtized alatt olyan hátrányba kerültünk Európa szerencsésebb feléhez képest, amit ma sem tudni, mikor tudjuk behozni. Nem csodálom, hogy Európa ezen felén az emberek nagyon szkeptikusok mindenféle egyenlősítő törekvéssel szemben.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#81) nevemfel válasza #90088192 (#79) üzenetére


nevemfel
senior tag

A drogok legalizálása a társadalmakat söpri el, nem az "okokat", legyen azok akármik is. Nem véletlen, hogy minden társadalom korlátozza a szubsztanciák fogyasztását, így vagy úgy.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#82) #90088192 válasza nevemfel (#80) üzenetére


#90088192
törölt tag

Egy ideig azon agyaltam nekem is csinálni kell valamit, mert van egy probléma, tudom rá a megoldást és pénzt is lehet csinálni. Itt a baj, nekem nincs eltorzítva s jutalmazási rendszerem így nem motivál, a pénz, így az ötletet kb mindenkinek oda adtam ingyen. Nekem nincs kedvem az anyagi huza vonahoz egyszerűen rühellem.

Még mindig, miért kell a vagyoni társadalom hibáit átvinni egy új rendszerbe? Pont az lenne a lényeg, hogy megszabadulnunk tőle.

(#83) #90088192 válasza nevemfel (#81) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkor látod hol a hiba, az az oka az egésznek :K

Nem minden társadalom korlátozza :N

[ Szerkesztve ]

(#84) nevemfel válasza #90088192 (#82) üzenetére


nevemfel
senior tag

Honnan veszed azt, hogy az a torzulás, ha valakit az anyagiak motiválnak? Ezzel az erővel a te értékrended is lehet torzulás. Az állatvilágban nincs altruizmus, legfeljebb családon belül.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#85) nevemfel válasza #90088192 (#83) üzenetére


nevemfel
senior tag

Nem minden társadalom korlátozza :N

Példákat kérnék.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#86) #90088192 válasza nevemfel (#85) üzenetére


#90088192
törölt tag

A dél Amerika leigázott népei között rengeteget tálalsz :K

Közben futott még egy kört az agyam: Az alkoholt nem lehet betiltani.
Akkor ezen analógiával irom a következőt: A gyilkosságot nem lehet betiltani.

(#87) Gargouille válasza #90088192 (#82) üzenetére


Gargouille
őstag

A vagyon alapú társadalom olyan mint egy társasjáték, amibe mindenkinek kényszerűen részt kell vennie és játszania kell. Ezt a játékot mi emberek alkottuk, mi rajzoltuk a táblát hozzá és mi találtuk ki a szabályokat is. Sokan vannak, akiket egyáltalán nem érdekel ez a játék és nem szeretnének részt venni benne, nem szeretnének sikereket elérni ezen a táblán, egyszerűen csak bele vannak kényszerítve. A játékkal töltött idő számukra értéktelen elvesztegetett idő, ezért érzik rabnak magukat. Én is ezt érzem sokszor és a szükséges minimumon túl egyáltalán nem kívánom erre pazarolni az életemet.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#88) #90088192 válasza nevemfel (#84) üzenetére


#90088192
törölt tag

Egyszerű, ha az anyagi motivál akkor mi lesz a célod?
Még több anyagi előny megszerzése, ami majd jól jön mégtöbb anyagi előny megszerzéséhez.
Ergo sosem véget nem erő kör kielégülés nélkül.
Egyfajta pavaskodas miközben az asszony nem a pénzemért szeret hanem azért aki vagyok. Vagyis a kettő között nincs összefüggés a valóságban, míg a társadalom mégis ezt az összefüggést preferálja. Torzít
Mi ez ha nem torzulás?

(#89) toeki válasza #90088192 (#79) üzenetére


toeki
senior tag

Hátde épp ez az, nincsenek okok! Azazhogy mindig lesz valami amit ki lehet nevezni oknak, de valós okok sosincsenek a háttérben, minden olyan dolog amivel valaki a drogfogyasztását legalizálja sokkal hatékonyabban ellensúlyozható egészséges dolgokkal csak így könnyebb...

Nekem azzal van főleg bajom ha legalizálsz akkor az is beleszalad a hülyeségbe aki amúgy messze elkerülné.

(#90) #90088192 válasza Gargouille (#87) üzenetére


#90088192
törölt tag

Üdv a klubban :R
Ezt Az egészet csak akkor látod át, ha felismered a kényszert benne. Sajnos az emberek nagyrészt ezt látják célnak, játszani egy olyan játékban ahol 99%, hogy a bank nyer. :(

(#91) #90088192 válasza toeki (#89) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nem hinném, mert a határ keresés közben úgyis beleszalad a hülyeségbe csak lehet 6 másik meghal vele egy autóban, vagy lelövi a fel iskolát, vagy elmegy öngyilkos merénylőnek, vagy csöveseket rugdal az utcán, vagy online halálba kerget, soroljam?

(#92) #56573440


#56573440
törölt tag

"miért nem szüntetjük meg az igényt a drogokra?"

miért nem szüntetjük meg a gyilkosságot a gyorshajtást és a mozgássérült parkolók jogosulatlan igénybevételét?

A drogfogyasztás ugyanis nem egy egyetemes vonal mentén fejlődött és virágzik még mindig, egyáltalán nem csak az drogozik aki a napi gondjait temeti bele, így az okok megszüntetése is elég nehézkes lenne. De kezdheted az egyszerűvel, rengeteg dokufilm készült mindenféle kisebbség, nyomortelep, etc vonalán hogy a helyi fiatalok a kilátástalanság miatt állnak neki opiátoknak és társainak, mert nincs mit csinálni, és nincs jövőkép. Nyilván nekik kéne teremteni valami melót, jövőt, célt. A hős utca bátor népének azért ez nem egyszerű feladat, tőlünk nyugatabbra boldogabb társadalmak se boldogulnak jobb helyzetből indulóknál. Aztán ott van a pár hallucinogén történet, amit kísérletező kedvűek, spirituális vonalat kóstolgató lelkes lélekbúvárok, kíváncsiak használnak. Ezt a motivációt nem igazán tudod megszüntetni. Ahogy a rekreációs használatot sem, egy húzós hét után leül a kertjében, csavar egy spanglit és elszívja. Mert lelazul, mert eltompítja, mert jól esik neki, mint nekem egy jó sört pattintani a fűnyírás után. Aztán ott van még a sok partiszörfös, akik a szeletelős törtütemes vegytiszta elektronikai hullámzáshoz keres valamit amivel átpörgeti az estét, a bróker meg cégvezető aki a nyomás elől menekül, vagy pont a még magasabb fokú égéshőt akarja elérni némi pihe puha hópihével az orra alatt.

A droghasználat olyan mint az alkoholfogyasztás, hiszen az is drog technikailag is. Ahágy fogyasztó annyi ok, és annyi mérték. Egyébként meg a dohányzást is meg akarhatnánk szüntetni ilyen erővel, hiszen annak egyébként még kisebb értelme van mint lsd mármorban úszni pár órát a védelmező állatunkat keresve...

legalizálni meg nem lenne épp jó dolog mindentis, usában csak az ópiátokat "legalizálták" nem is oly rég, nyögni fogják egy darabig a hatásait...

[ Szerkesztve ]

(#93) nevemfel válasza #90088192 (#88) üzenetére


nevemfel
senior tag

Egyfajta pavaskodas miközben az asszony nem a pénzemért szeret hanem azért aki vagyok.

És nyilván ugyanúgy szeretne akkor is, ha egy szakadt hajléktalan csöves lennél, aki az utcán él. És persze az sem figyelhető meg, hogy a domináns férfiak, legyen a dominancia vagyon, hírnév, ismertség, tudományos fokozat, egyéb társadalmi rang, szinte úsznak a punciban, miközben a férfiak 80%-nak egyetlen nő nem kínálkozik fel magától. Nyilván ez is társadalmi torzítás.

Én viszont nem hiszek ezekben a dajkamesékben. Már 20 évesen kinőttem ebből. Itt lenne az ideje neked is felnőni.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#94) nevemfel válasza #90088192 (#88) üzenetére


nevemfel
senior tag

Egyébként totál nonszensz, hogy a jóléti társadalomban a népesség meghatározó része elhülyül, és hirtelen fölöslegesnek tartja a vagyont és az államot. Ez számomra az ostobaság csimborasszója. Akkor költözz el Afrikába, Szomáliába. Ott nincs állam elég sok helyen. Meg csúnya társadalmi elvárások.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#95) toeki válasza #90088192 (#91) üzenetére


toeki
senior tag

De b**zki éppen ezaz, hiába adsz lehetőséget a hülyegyereknek h csináljon olyan dolgokat amin levezeti a felesleges energiáját ha a másik oldalon elé szórod az utcányi fehér port. Ő azt választja amit a haverok meg amit a sulikapuban az orra alá nyomnak. Ha nem szünteted meg a kísértés sosem javul a helyzet. Ehelyett te új kapukat nyitsz...

(#96) #56573440 válasza toeki (#95) üzenetére


#56573440
törölt tag

Egy ideje elég jól látszik, hogy a kísértés nem szüntethető meg se fogyasztói se ellátói oldalról. Talán a vice-nak volt egy jó videója a britt drogfogyasztás evolúciójáról. Amíg "meg volt tűrve" a fű, és viszonylag értelmesen hozzá lehetett férni annak aki akarta, addig igazából sok baj nem volt. Elkezdték "visszaszorítani" fentről, erre mi lett? Berobbant a távolkeletről importált "legális" szerek piaca, minden második boltban a "bio" ment, és senki nem tehetett semmit. Legálisan pultról árulták a senki se tudja mivel kezelt dohányt, ami szétcsapta a fitalságot. Olcsóbb volt, durvább volt, elérhetőbb volt. Betiltani ezeket a vegyületeket nem lehet mert holnap jön egy új, ami megint nem mond semmit senkinek, és se a rövid távú hatása se semmi nem ismert. Az a baj hogy ez is pont olyan mint a bármi más, az alkohol vagy a dohányzás. Mindig lesz rá vevő amíg valami bogyóval nem tudják kikapcsolni az agya ezen pontját, amíg meg vevő van, addig üzlet is lesz. Az amcsi példát se támogatom éppen, de ha már választani kell hogy a gyerekem orra alá sok sok év múlva egy korrektül termesztett füves cigit tolnak, vagy valami kínai labor csúcstermékét, mert ki fogja próbálni így vagy úgy előbb vagy utóbb, én is kipróbáltam, más is kipróbálta, akkor a választás azért elég egyértelmű... Mondjuk nekem egyáltalán nem jött be a cucc, úgyhogy igazából pont leszarom hogy ki mit legalizál, de hogy eltörölni az emberek ilyen jellegű vágyait, sóvárgását, kísérletezési kedvét csak gyógyszerekkel lehet, abban szinte biztos vagyok.

Amióta dokumentálni tudjuk a dolgainkat visszaköszön az erjesztett dolgok kultikus imádata, a béka nyalogatás, a hallucinogén gombák evése, mindenféle magvan majszolása, attól függően hogy ki hol merre fért hozzá mihez.

[ Szerkesztve ]

(#97) dabadab válasza toeki (#89) üzenetére


dabadab
titán

Nekem azzal van főleg bajom ha legalizálsz akkor az is beleszalad a hülyeségbe aki amúgy messze elkerülné

Nekem ezzel az állítással az a bajom, hogy ellentmond a konkrét valóságnak.
Ha érdekel annyira a téma, hogy hozzászólj, akkor szerintem érdemes valamennyire utána is olvasni annak, hogy valójában mi történik, nem pedig színtiszta fantáziára bízni a dolgot.

DRM is theft

(#98) buherton válasza #56573440 (#96) üzenetére


buherton
őstag

Csak mit indítasz el azzal a felkiáltással, hogy "úgyis ki fogja próbálni!" felkiáltással? :( Jöhet sorba minden, amit a társadalom eltűr. Hol lesz a vége? Meddig fog süllyedni erkölcsileg az emberiség? Ha a római példából indulunk ki, akkor a házi rabszolgát nem bánnám ;] .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#99) Hieronymus válasza #90088192 (#54) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...számoljuk fel, azokat az okokat amik oda vezetnek."

Nagyon idealizált elképzelés az okok megszüntetése. Egymásnak ellentmondó okok léteznek. A kilátástalanság vagy gazdag nyugalom, egyaránt a droghoz vezet. Ha belövöd középre a célt, akkor lazítani is kell valamivel.

Nincs néhány felsorolható komoly ok. aminek a megszüntetése után nem akarnak kábítószerhez nyúlni az emberek. Sokkal mélyebb okai vannak. A függőség, legalább is az alkohol esetében feltételezhető kapcsolatban van egy génnel. Egér kísérletekkel találtak rá a feltételezhető összefüggésre.

Az antik szoci időkben nem volt általánosan hozzáférhetőek a drogok.
Néhány gyerek rájött, hogy a Technokol Rapid ragasztótól be lehet állni.Futótűzként terjedt a használata. Azóta változtattak az összetételén. Nem volt mögöttes ok.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#100) lolller


lolller
tag

buherton: Az a baj, hogy magát az alapvetést sem érted és, csak arra fókuszálsz, hogy legalizálni ami aztán erkölcsileg nyomorba taszítja az emberiséget. Nem teljes legalizáció az egyetlen út, elegendő lenne kezdetnek dekriminializálni is. Ez egyet jelent azzal, hogy egy fiatal életét nem teszik tönkre egyetlen rossz döntés miatt. Attól, hogy Te úgy tekintesz magadra mint egy olyan személy aki képtelen önmagának mértéket tartani és veszélyeztetve érzed magad egy esetleges legalizáció miatt (Ami egyébként várhatólag ebben a országban a következő 30 évben biztosan nem várható) az a te problémád. Ahogy korábban említettem és tették mások is rengeteg a funkcionális szerhasználó. Nem a teljes aszkéta lét és a húgyban fetrengés ópiát mámorban a két lehetőség kizárólag. Nem is értem ezt a felfogást. Ha te nem élsz semmivel annak hatására, hogy mint lehetőség megengedik valamilyen anyag rekreációs használatát attól te még nem fogsz nekiállni. Ha pedig ezen múlik akkor óriási gondok vannak... Ez egy ugyan olyan választás mint az alkohol... Az sem az ördögtől való, máj tekintetében mivel ott történik a bontás megterhelő, de ott sem vagy az van, hogy nem iszol vagy takony részegre iszod magad, ha így van akkor jelzem újra. Óriási problémáid vannak...

Elhiheted, hogy a hős utcai gyerekek ( ez egyébként annyira felháborító példa, mintha a "fehér" jómódú gyerekek nem folynának bele semmi ilyenbe, max tragédia nem történik, mert teljesen más szociális közegből érkeznek így mondjuk nem is a technokoltól bódulnak...) attól, hogy a boltban kapható a cannabis, még nem fogják vénásan lőni a füvet, egyrészt mivel államilag ellenőrzött így ahogyan a dohányboltban itt sem szolgálják ki őket és most kérlek ne gyere azzal aki akarja megoldja, mert így van, de tedd fel magadban a kérdést is ezzel a feketepiaccal kinek a zsebét is tömik és kinek is éri ez meg...

[ Szerkesztve ]

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.