Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bambuszpro


Bambuszpro
tag

" Talán nem is fogja elolvasni senki"

Tévedtél :D

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem egy barátságban sokkal erősebb a bizalom, mint párkapcsolatnál, hisz utóbbi jóval sebezhetőbb. Kivéve, ha nyitott kapcsolat, de ez ugye nem túl népszerű. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) AxBattler


AxBattler
félisten

+1 a kommunikációra. Sulis barátnődnek sem másokkal kellett volna megbeszélnie a problémáját, hanem veled... vagy ha nem is beszéltétek át, de udvariasan elháríthatta volna a gesztust.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4) aggleány válasza Bambuszpro (#1) üzenetére


aggleány
addikt

Én is úgy látom. :D

Most találtam meg ezt az írást, és nem javítottam rajta semmit. Úgy látom, nem vagyok túl változékony. :DDD

(#5) aggleány válasza lezso6 (#2) üzenetére


aggleány
addikt

Egyetértünk. :K

(#6) aggleány válasza AxBattler (#3) üzenetére


aggleány
addikt

Teljesen igazad van. Azóta sem értem, hogy miért csinálta. :(

(#7) >Deego.. válasza aggleány (#5) üzenetére


>Deego..
senior tag

Ahogy ezzel én is egyetértek.

Soha nem értettem, s mai napig nem fogom azt, hogy mások szem rebbenés nélkül képesem minden magánéleti dolgaikról a nyílt közönségnek beszélni vagy akár egymás kapcsolatáról.
Ez is egy bizalmi szint számomra amit nem lépnék meg.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#8) Kiki18


Kiki18
őstag

Egyet kell értenem, a bizalom egy baromira sérülékeny valami, és messze könnyebb megszerezni, mint megtartani.
De vannak balga hibák, amik miatt ez elveszhet, és nem volt ez a hiba "tudatosan elkövetve". Ilyenkor mit teszel? Mit tehet ilyenkor az ember?

Nekem az elmúlt időszakban vannak gondjaim ezzel, hogy megelőlegezzem a bizalmat. Nem megy. Régebben voltak bizalmasaim ,de mind eljátszották így már az sincs. Így inkább nem erőltetem, mert emberek, és úgyis rosszul sül el a végére. :(

(#9) pet007


pet007
aktív tag

Szerintem a bizalom is pont olyan mint a tisztelet, kierdemelni kell, es nem csak egyszer, hanem folyamatosan fenntartani.

(#10) Kiki18 válasza pet007 (#9) üzenetére


Kiki18
őstag

Az elejével egyetértek, de a fenntartással nem.
Mégis mit kell tenni azért, hogy fennmaradjon? Folyamatosan bizonyítanom kéne azt, hogy alkalmas vagyok?

(#11) Somatom válasza lezso6 (#2) üzenetére


Somatom
veterán

Hetero kapcsolatban sztem ez attól függ, hogy mit értesz bizalom alatt. Nőben nem szabad megbízni, de abban lehet bízni, hogy egy nő mindíg nő marad és nőként fog viselkedni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12) whbear válasza Somatom (#11) üzenetére


whbear
senior tag

Ettől pontosabban nem lehetett volna megfogalmazni azt, amit az a pár évtized alatt tapasztaltam amióta kapcsolatban, majd házasságban élek. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#13) Somatom válasza whbear (#12) üzenetére


Somatom
veterán

Nem nekem jár a köszönet, hanem inkább Tarantinonak. :)

"Melanie -ban nem bízhatsz. De, abban igen, hogy Melanie, Melanie marad."
Jackie Brown

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14) mephi666 válasza Somatom (#13) üzenetére


mephi666
nagyúr

"csak akkor bízz nőben, ha ló legel a sírján" :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15) Somatom válasza mephi666 (#14) üzenetére


Somatom
veterán

Maverick, vagy Harley Davidson és a Marlboro Man. De, a Tarantinos megfogalmazás sztem pontosabb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16) #90088192 válasza Somatom (#15) üzenetére


#90088192
törölt tag

Tudjatok, én a nőkben jobban megbízom, mert pontosan tudom mi motiválja őket, míg a férfiak eseteben ez eggyel nehezebb téma. Mert férfi vagyok nagyon sok minden motivál, de a barátnőmet En motiválom :K

Ezert 200% megbízok benne, és ami érdekes bennem is megbízik 200%-ban, igaz ez külső szemlélő számra egy végtelenül unalmas kapcsolatot jelent, de NEM az mert teljesen megbízik bennem úgyhogy olyan dolgokról lehet beszegetni vele amiről mással nem. Es mer saját maga lenni előttem ami szinten más mint a protokoll droid amit kötelezően adni kell :R

(#17) Somatom válasza #90088192 (#16) üzenetére


Somatom
veterán

"Tudjatok, én a nőkben jobban megbízom, mert pontosan tudom mi motiválja őket"

Pontosan ezt írtam én is. Motiválod, kezeled, tereled a kapcsolatotokat, tudod, hogy mire, hogyan fog reagálni. De, ez teljesen más, mint két hetero férfi barátsága.
Férfi szempontból nézve válasszuk ketté a nőkkel való párkapcsolatot és a barátságot! Amit a párkapcsolatban levő bizalomról írsz, az addig igaz, amíg a nő férfiként szeret téged. Azt 100% -kal képes tenni és ez csodálatos dolog, fantasztikus érzés és valljuk be, hogy hatalmas dopping nekünk. De, sosem szabad elfelejtenünk, hogy ez megváltozhat és ha megtörténik, akkor a negatív hozzáállásuk is 100% -os. Köztes állapot nincs. Brit tudósok ezt a változást elsárkányosodásnak nevezik. :) Arról ismered meg kezdeti szakaszában a jelenséget, hogy amikor kommunikáltok, akkor folyamatosan azt gondolod, hogy valahol a közelben kell legyen egy kandikamera, mert kizárt, hogy komolyan gondolja, amit mond. Aztán rájössz, hogy nincs semmilyen kamera, ez a valóság.

A barátság az előző állapot függvénye. Addig tart, amíg nincs az életében az a férfi, akit szeret. Mivel azt 100% -kal teszi, így a barátságra már nem marad kapacitása.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18) aggleány válasza >Deego.. (#7) üzenetére


aggleány
addikt

A nőknél ez olyan szitu, hogy ha elmondják valakinek, hogy mi bajuk van, akkor máris könnyebb nekik. Elég hülye dolog, de ez van, ezt én is így érzem, viszont nagyon megválogatom, hogy kinek mondok el bármit is, ami bizalmas témakörbe tartozik.

(#19) aggleány válasza Kiki18 (#8) üzenetére


aggleány
addikt

A balga hiba szerintem más tészta. Le kell ülni, meg kell beszélni. A kapcsolattól függ, hogy vissza lehet-e állítani a dolgot. Ha erős a kapcsolat (akár pár-, akár baráti), akkor szerintem megoldható.

Ha már nem tudsz bízni senkiben, akkor sajnos nagyon rossz emberekbe futottál bele. Én is többször csalódtam már, de nem mindenkiben, hanem egy-egy (sok) emberben. Ilyen téren nem szabad általánosítani, mert magadnak ártasz vele, és a végén nagyon egyedül fogod érezni magad. Nem biztos, hogy rossz lesz a vége.

Anno exem itt a logout-on írt egy szép hosszú dolgot rólam. Megtaláltam, és halálosan megdöbbentem, mert kb. egy mondat volt igaz az egészből, a többit a sértett hiúság mondatta vele, de mégiscsak ő volt, aki itt a nagy nyilvánosság előtt leírt sok érdekességet. Nem mintha sokan tudták volna, hogy mi együtt vagyunk. Egyetlen ember volt itt, aki engem is ismert, pontosabban egy talin beszélgettünk sokat, de összesen egyszer találkoztunk. Ez az ember kiállt mellettem ismeretlenül, pedig tényleg összesen egyszer látott, és bármilyen fura, ő jobban látta a helyzetet, mint az az ember, akivel három évig voltunk együtt. Ráírtam az exre, hogy vagy javítja az írását, vagy én cserébe leírom a tényeket. Nem mást, csak a tényeket. Az eredeti írásból egyetlen árva mondat maradt meg. Akkor vérig voltam sértve, és természetesen ő is elég morcos volt rám. Ennek több éve. Azóta valahogy a legjobb barátok vagyunk, pedig nagyon csúnyán viselkedett. Ahol valódi szeretet van, sok mindent meg lehet bocsátani, és fel lehet újra építeni a bizalmat. Ő azért tette, amit tett, mert nagyon rosszul esett neki, hogy szakítottam vele, pedig előtte már jó ideje pampogtam, hogy ez így nem jó, változtatni kellene. Ő meg mondta, hogy jó, persze, aztán nem történt semmi. Több, mint egy évet (de inkább másfelet) vártam, hogy történjen valami, de mégsem történt. Szerintem elég türelmes voltam, de mégis meglepődött, amikor szakítottam, és vérig volt sértve. Fájdalmában csinált hülyeséget, és szerintem ez megbocsátható. Ha bárki egy rossz szót mondana rá, annak simán nekimennék, pedig elég idétlen jószág, de ettől én még imádom, mint embert. :K

Szerintem a bizalmat úgy kell fenntartani, hogy nem szabad csalódást okozni. Ilyen egyszerű. :)

[ Szerkesztve ]

(#20) aggleány válasza Somatom (#11) üzenetére


aggleány
addikt

Hihi, mi is pont így vagyunk a férfiakkal. Illetve nem, mert igazi férfiban lehet bízni, de olyat meg nem sokat ismerek, mert ahhoz, hogy valaki férfi legyen, sok minden kell, amit a mai pasik nem tudnak. Tehát valójában úgy van ez, hogy a pasikban nem lehet megbízni, de a férfiakban igen. :P

Mit értesz az alatt, hogy egy nő nőként viselkedik? Mit takar a nőként viselkedés? Szeretném végre megtudni, hogy mit értetek ez alatt. Nem gúnyosan kérdezem, tényleg érdekel, mert szerintem én nem vagyok egy nőies jószág. :N

(#21) aggleány válasza whbear (#12) üzenetére


aggleány
addikt

Sajnálom, hogy így érzed. :( Sok ismerős van, aki sokat csalódott a nőkben, és már nem tud bízni bennük.

(#22) aggleány válasza #90088192 (#16) üzenetére


aggleány
addikt

Mesélj! Mi motivál minket? :Y Hátha végre megtudom. :))

Nemrég nekem is volt egy szerintem hasonló kapcsolatom. Tökéletesen bíztam a pasiban. Úgy kirúgott, mint macskát szarni. Békésen ültem a fürdőkádamban, ő meg közölte, hogy ennyi volt. Igen korrekt elintézési mód a legvédtelenebb állapotában belerúgni az emberbe. És ez a pasi egy TÉNYLEG nagyon jó ember. Másokkal. Úgyhogy nekem most majd azt kell gyakorolnom, hogy hogyan bízzam meg bármilyen pasiban a már régóta meglévő barátaimon kívül.

(#23) aggleány válasza Somatom (#17) üzenetére


aggleány
addikt

Te tényleg azt hiszed, hogy Te kezeled és terelgeted a kapcsolatot, és tudod, hogy egy nő mire mit fog lépni? :Y Vagy a butácskább nőket szereted? Nem bunkó akarok lenni, csak kérdezem. Sok pasi inkább a nem túl bonyolult nőket kedveli, mert őket lehet szépen vezetgetni. Nekem is van olyan ismerősöm, aki az egyszerűbb emberkéket szereti, fiú is, lány is.

Sokszor hallottam már, hogy nem is vagyok igazi nő, de most megint ez a helyzet, mivel nem ismerem ezt az elsárkányosodási dolgot. :N

Én nem ejtem a barátaimat azért, mert lett valakim. A barátaim fontosan számomra, és mindig azok lesznek, mindegy, milyen neműek. Az lehet, hogy nem tudunk annyit találkozni, mint amikor nincs senkim, de szó nincs arról, hogy az aktuális pasit a barátaim elé helyezzem. A barátok állandóak. Ezt vagy elfogadja valaki, vagy nem. Ha nem, akkor az illető nem hozzám való.

(#24) Eastman


Eastman
őstag

Kép-mutató korban élünk, én úgy látom.

A barátaimmal nagyon nyíltan beszélgetünk egymással, így jelzünk, jelezhetünk bármilyen "őszintétlenséget". Egy cimborám a barátság szót több mint húsz éves kapcsolat után használja. Húsz év öröm és bánat, bizalom és olykor csalódás, húsz év összecsiszolódás. Mindezek mellett ismerősből, haverból, cimborából sok lehet.

A szeretet (és elfogadás) olykor döntés kérdése. A szerelem, a vágy, a harag már kevésbé. Könnyebb, ha az ember korán felismeri a saját érzéseit és azokat (legalább a hozzá közebb állók felé) minél inkább szeretetté konvertálja.

Szerelemharc? A harcnak végül győztese és vesztese lesz. A szeretetnek általában győztesei. (Szerintem) a szerelem, a vágy, a harag kibillent, a szeretet egyensúlyban, középen tart.

(Egy hete tíz vitorláshajón dolgozunk egyszerre Split mellett a kikötőben - négyen - és napokig erős szél volt. Vékony deszkákon szaladgálunk a mólóról a hajókra fel és le, bent szűk helyeken kerülgetjük egymást. A szélben alattunk is imbolygott minden. Itt nagy szükség van egyensúlyra.)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25) Eastman


Eastman
őstag

Szerk:

(legalább a hozzá közelebb állók felé)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26) nyisziati


nyisziati
veterán

Nagyon jó írás, köszi. Ritkaság itt a PH-n. És a kommentek sem trollkodnak, ez különösen pozitív.

(#27) #90088192 válasza aggleány (#22) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hat, ez egyszerű, mert a barátnőmet az motiválta mint engem, valakit találni aki ugyan úgy erez irántam, mint én irányába. :R

Ha nem ez motivál akkor igen érdekes a helyzet mert sosem jutsz el oda, ahova szeretnél, hiszen egy elvárás lista alapján dolgozol. Neki nincsenek elvárásai, nekem sincsenek, ez a lényeg. Egymással szembe.

A többit meg el lehet intézni. Csak ugye ehhez 2 ember kell aki nem el vissza szituációval.

Vagyis "meghiteleztem egy bizalmat", de valójában nem is, mert mar tudtam amikor összejöttünk kivel van dolgom. Erre való az ismerkedés időszaka.

A többit Eastman Leírta, Képmutatás.
Találkoztam nem 1 ilyen személlyel érdekes módon, sosem jött be nekik. De ez más téma :R

(#28) Somatom válasza aggleány (#20) üzenetére


Somatom
veterán

"mert ahhoz, hogy valaki férfi legyen, sok minden kell, amit a mai pasik nem tudnak."

Egyetértek. Szégyen, hogy ennyire elkorcsosult a férfi nem. A szülők nem tanítják meg a gyerekeiket arra, hogy hogyan kell férfinak lenni. Szerencsémre a munkám és a hobbim is "férfias", így a közvetlen környezetemben nem nagyon találkozom ilyen korcsokkal, de az utcán nézelődve ki tudnék osztani néhány "atyai" fülest.

"A nőknél ez olyan szitu, hogy ha elmondják valakinek, hogy mi bajuk van, akkor máris könnyebb nekik."

Tipikus példa a női viselkedésre. Ha egy férfinak elmondasz egy ilyet, akkor ösztönösen elkezd kombinálni, opciókat kitalálni a probléma lehetséges megoldásaira. Enélkül számunkra tök értelmetlen a szitu. Azt nekünk külön tanulnunk kell, hogy erre semmi szükség. Egy teát kell készítenünk és csendben bólogatnunk. :)

"Te tényleg azt hiszed, hogy Te kezeled és terelgeted a kapcsolatot, és tudod, hogy egy nő mire mit fog lépni? Vagy a butácskább nőket szereted?"

Nem szeretem, de eddig többnyire ilyet dobott a gép. De, nagyon érdekes, amit írsz. Sztem is az az egészséges, ha a nő irányít, de közben el tudja hitetni velem, hogy én irányítok. Én ezt arról veszem észre magamon, hogy örömmel teszek meg olyan dolgot, amit amúgy nem szeretnék megtenni. Sajnos, egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hányszor volt ilyen az életemben. Pedig, a lemezemen már a B oldal forog és azon sem az első szám.

Sztem három dolog biztosan van, ami bizonyítja az UFO -k létezését. A női lélek, a kenyér és az automata váltó. Ezek biztosan nem földi eredetűek. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#29) 7


7
addikt

Szia, te még aktív vagy? :D

@Somatom: Előre leszögezem, nem támadó jelleggel írok, mindössze a felmerülő gondolataimat tervezem megosztani. :)

Nem vagyok benne biztos, hogy valóban jól ismered azokat a nőket, akikkel kontaktod van. Példaként tudom hozni erre az "elsárkányosodás" témájában leírt gondolatmenetedet kandi kamerával és miegymással; szerény véleményem szerint ez nem holmi kattanás, vagy női hóbort, hanem valami mélyebben megbúvó problémának a felszínre törése.

Az, hogy jó eséllyel meg tudod jósolni, valaki egy adott helyzetre hogyan fog reagálni, nem jelenti azt, hogy alaposan ismered. A reakciókat minták alapján is ki tudod következtetni, a minták viszont nem egyenlőek a másik személy ismeretével. A mély ismeret (no pun intended) az én értelmezésemben inkább azt jelenti, hogy jó rálátásod van a másik fél érzelemvilágára, gondolataira, és amellett, hogy mit csinál egy szituációban, arról is van elképzelésed, hogy miért.

[ Szerkesztve ]

(#30) #90088192 válasza Somatom (#28) üzenetére


#90088192
törölt tag

Engem meg esz a kíváncsiság, mit jelent az hogy férfias?

Mert az elmúlt 2000 évben kb 20 jelentest társíthatunk hozza, ezek alapján hogyan osztogatsz fülest?

Aki szoros mint az alpakka?

Vagy nagyokat köp és fingik?

Szép parókája van?

Veri a nőket és lenezi őket?

Soroljam meg ?

(#31) 7 válasza #90088192 (#30) üzenetére


7
addikt

Ez a keverten ékezetes és ékezetmentes írásmódod rendesen meg tud zavarni, mert a buksi fejem nem tudja eldönteni, hogy most ékezetmentesen kell olvasni, vagy tényleg nem szántál oda ékezetet.

Az "Aki szoros mint az alpakka?" soron elméláztam egy pár másodpercet, mire megvolt, hogy hogyan kell értelmezni. :DDD

releváns idézet

(#32) nyisziati válasza 7 (#31) üzenetére


nyisziati
veterán

Ez a "szoros" nekem is feladta a leckét... :DDD
Tehát akkor "szőrős".

(#33) #90088192


#90088192
törölt tag

Elnézést NEM vagyok eléggé férfias :DDD

Csakis ekezet nelkul eleg ferfias, ugye igazam van ?

(#34) Somatom válasza #90088192 (#30) üzenetére


Somatom
veterán

Határozzuk meg a tárgykört! Én a munkámról és a hobbimról írtam, hogy férfias. Azért tartom férfiasnak, mert mindkettőből jópár Johnny Cat -et láttam kihullani. Pl. láttál már favágó, vagy vájárlánykát?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35) #90088192 válasza Somatom (#34) üzenetére


#90088192
törölt tag

A bányában villanyszerelő leánykát, nem egyet, nem csúnyát, és nem gyengét.
Van egy ismerősöm Vele ne akarj szkanderozni, és igen jól nézett ki evezős, most éppen tesitanár meg Paddeling VB-t nyert vagy mi a fenet,
Csőszerelő leányka, ismét csak szégyenbe maradnál, és nem csúnya.
Favágót meg konkrétan nem láttam, de dömper vezetők lányok többségben vannak a bányákban, folytassam, milyen körre gondoltál?

Vagy akkor most TE nem vagy férfias? :R

[ Szerkesztve ]

(#36) Somatom válasza #90088192 (#35) üzenetére


Somatom
veterán

Látom, nem érted. Attól, hogy ismersz nőket ilyen munkakörben, ezek férfias munkák. Én is hallottam már dögös kamionsofőr csajokról, de élőben még csak kamion oldalára festve láttam ilyet, pedig elég régóta gyűröm az aszfaltot. :) Vajon miért?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#37) #90088192 válasza Somatom (#36) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkor rossz helyen nézelődöl, En mar láttam nem egyet, sőt megmutattam neki, hogyan kell a traktort vezetni, mert ugye felfele meg én vezetek, de a lerakásnál mar nem leszek ott :D

(#38) Somatom válasza #90088192 (#37) üzenetére


Somatom
veterán

"Akkor rossz helyen nézelődöl"

Ez vicces. Odamegyek, ahova a fuvar. Pont úgy, ahogy a többi nemzetközis kamionsofőr. Ezek leginkább terminálok, gyárak, parkolók, ipari zónák, stb. Nem kimondottan romantikus csajozós helyek. :) Nem tudom, hogy ebben a szakmában hogy lehet "jó helyen nézelődni". :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39) #90088192 válasza Somatom (#38) üzenetére


#90088192
törölt tag

Rossz kontinensen vagy, ennyi :K

(#40) Somatom válasza #90088192 (#39) üzenetére


Somatom
veterán

Vagy, rossz bolygón, esetleg rossz galaxisban. Bár, ahogy néztem, pl. Mos Eisley űrkikötője sem az a kifejezett csajozós placc. Nem vagyok rasszista, de a kék navi csajok sem az eseteim. A Marson meg három mellű mutánsok vannak (Arnold mutatta). Szvsz. máshol sem jobb a néznivaló. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#41) #90088192 válasza Somatom (#40) üzenetére


#90088192
törölt tag

Értem én, csak akkor ne azt mondjuk hogy férfias, hanem begyöpösödött elvek szerint nevelt lányok által nem választott szakmák. Vagyis az ősi rendnek megfelelő a nemek szerepe. Itt meg kérem nem így van, és jó dolog minden területen leányokat látni, mert sokszor pont hogy jó ötleteik vannak :R

(#42) Somatom válasza #90088192 (#41) üzenetére


Somatom
veterán

"Vagyis az ősi rendnek megfelelő a nemek szerepe."

Azoknak az elveknek van némi alapjuk. Lehet, hogy a modern tudomány lehetővé tenné, hogy egy férfi szüljön, de ettől még sztem kijelenthetjük, hogy a szülés női dolog. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#43) #90088192 válasza Somatom (#42) üzenetére


#90088192
törölt tag

En nem latok rá okot, hogy egy no gyereket szüljön és kamionos legyen illetve egy férfit, hogy nővérként, hímringyóként, stb funkcionáljon.

A két dolog nem ugyan az, vagyis nem értem ez most éppen min alapulna?

A nem és foglalkozás között vajmi kevés kapcsolat van, ha megnézzük mennyi no szolgál a hadseregekben, meg azt sem mondhatjuk, függ a tesztoszterontól :R

(#44) Somatom válasza #90088192 (#43) üzenetére


Somatom
veterán

"ha megnézzük mennyi no szolgál a hadseregekben"
Csak nem mindegy, hogy milyen minőségben. A hadseregnél is van konyha, mosoda, meg iroda. A távirányítású harci drónokat is katonák vezetik, de az azért más, mint élőben lenni az első vonalban.

"Összesen 1,4 millióan szolgálnak most az amerikai hadsereg kötelékében, 15 százalékuk nő. Viszont csak Barack Obama tette lehetővé 2016-ban, hogy a nők harci alakulatokban is szerepet vállalhassanak."

Nem tudnám eldönteni, hogy jobb lenne-e, ha zömében nők lennének éles harci helyzetekben. Ha a szöszimből indulok ki, akkor sutba dobhatnák a genfi egyezményt. Nem lennének foglyok, csak halottak. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#45) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

A férfias, vagy nem férfias témát én nem akarnám elemezgetni, már csak azért sem, mert van olyan nő, aki (viselkedésében) férfiasabb, mint a legtöbb hímnemű.

Az már inkább érdekes, hogy "csak abban lehet bízni, hogy egy nő nőként fog viselkedni". Szerintem ez nem állja meg a helyét, mert találkoztam nem egy hisztis hímneművel is, pedig ezt a tulajdonságot általában a nőknek tulajdonítják. Szóval szerintem inkább mindenki úgy viselkedik, amilyen. Nem nőként, nem férfiként, hanem egyénként.

A fő téma viszont a bizalom. Bizton állíthatom, hogy van olyan eset, amikor a megrendült bizalmat helyre lehet állítani. Nyilván kell hozzá mindkét részről nagyfokú szeretet a másik felé és nem árt az intelligencia sem. Meg persze idő. Két ilyen esetem volt, az egyikük azonos, a másikuk ellenkező nemű.
Az azonos nemű ezer éve a barátom, de elvettem a húgát. Aztán elváltam tőle. Kellett némi idő és sok beszélgetés, hogy már ne is gondoljunk a valaha megrendült bizalomra.
A nőnemű az exem, akivel egy időben nagyon hülyén viselkedtem. Ott ő volt az okosabb és a megértőbb. Neki köszönhető, hogy évek óta barátok vagyunk (előtte is azok voltunk).

Egyetértek Aggleánnyal, hogy barátság esetében a bizalom kialakul idővel (nyilván csak akkor barátság, ha a bizalom már kialakult), de párkapcsolatnál ez nehezebb, mert valóban meg kell előlegezni a bizalmat. Bizalom nélkül ugyanis nincs párkapcsolat. Ezt a fajta bizalmat tényleg el lehet játszani, de még ezt is helyre lehet hozni (erre is láttam már példát). Persze ez még ritkább.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#46) Geri Bátyó válasza Somatom (#42) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"de ettől még sztem kijelenthetjük, hogy a szülés női dolog."

Ennek semmi köze az "ősi rendhez", hanem szimpla biológiai szükségszerűség. Az viszont már nem szükségszerű, hogy a gyereket mindig a nő pelenkázza, vagy mindig a nő mosogasson.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#47) Narxis


Narxis
nagyúr

Egy aggleányban csak egy agglegény bízhat.

Bocs, nem bírtam ki. :)

Thanos was right.

(#48) aggleány válasza Eastman (#24) üzenetére


aggleány
addikt

Teljesen igazad van. :R

Én a cimborádnál olcsóbban mérem a barátságot, nálam már öt év töretlen bizalom is elég hozzá, ami szerintem szintén nem kevés. Momentán van két barátnőm és egy barátom, de több nagyon jó haverság is alakulóban van. Szerencsésnek érzem magam, mert már egy igaz barát is nagyon sok, keveseknek adatik meg, nekem meg három is jutott. Értük tűzbe mennék, és ők is értem, és most, hogy megint egyre közelebb kerülünk egymáshoz pár emberrel, kezdem azt hinni, hogy még annál is jobb nekem, mint gondoltam. :K

A harcnak szerintem nem sok értelme van. Sokan azt mondják, hogy kompromisszum nélkül nem lehet élni, szerintem viszont inkább konszenzusra kell jutni, mert az az igazi. :K

(#49) aggleány válasza nyisziati (#26) üzenetére


aggleány
addikt

Köszönöm. :R Örülök, hogy tetszik.

(#50) aggleány válasza #90088192 (#27) üzenetére


aggleány
addikt

Az nagyon jónak hangzik, de sajnos én még nem láttam ilyet. :(

Sajnos én még nem tartok ott, hogy ne legyenek elvárásaim, de az a gyanúm, hogy nem is fogok. Nekem van pár dolog, amiből nem tudok engedni, bár ezek szerintem teljesen alapdolgok, amit mindenkinek tudnia kellene. Pl. tud enni normálisan kés-villával, lehet vele bármiről beszélgetni, nem hisztis, értelmes stb.

(#51) #90088192 válasza aggleány (#50) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ez egyfajta szociális betegség(elvárás), sajnos ezek menten élik az emberek az életüket, aminek van haszna a társadalom szamara, de az egyénnek mar nem annyira jó, ha szeretne gondolkozni.

Érdekes, hogy "Alap elvárasaid" vannak, a probléma, sokszor a legfurcsább emberekben leled meg azt amit keresel, és ezek sokszor sehogy sem passzolnak oda ahova gondolod.

Amiért írom, ezt, pont az, hogy az okát kell meglátni miért hisztis, stb valaki, lehet olyan szeretetre méltó valaki ennek ellenére, de van valami "gyagyája" ami elsőre taszít, mert félsz, mit mondanak mások, vagy éppen nem tudod mit kezd vele.

Pedig sokszor ezek az emberek akik legjobban reagálnak arra, ha valaki közeledni próbál, de ehhez nagyon sok tapasztalat kell, ami nem soknak adatott meg(Nekem sem).
Ugye ott a másik véglet, hogy 99% a hisztis, stb egy üres pojáca, és ez alapján a maradék 1% kiesik, és vele az esély is :R
Erről szol az egész se több se kevesebb, de idő rengeteg, lehetőség rengeteg.

A többi rajtad múlik :K

(#52) Somatom válasza aggleány (#50) üzenetére


Somatom
veterán

"Pl. tud enni normálisan kés-villával"

Nem tetted magasra a jércét. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#53) Geri Bátyó válasza Somatom (#52) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Sajnos tévedsz! :(
Pont ennyire nem hétköznapi, hogy valaki tudjon értelmezni egy összetett mondatot.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#54) aggleány válasza Somatom (#28) üzenetére


aggleány
addikt

Enyhe túlzással azt mondhatnám, hogy Te vagy életem nagy csalódása. :Y

Azután a hímsoviniszta duma után, amit előzőleg írtál, már arra készültem, hogy megint elő kell vennem a gúnyosabbik oldalamat, hogy megvédjem magam. Ehhez képest olyasmiket írsz, amiket minden hímneműnek tudnia kellene. :K

Sajnos a nők is eltávolodtak az igazi nőiességtől. Én is. Férfit ugye nem nagyon találni, és a dolgokat azért muszáj elintézni, nem intéződnek el maguktól. Pl. mondjuk a kerék nem cseréli ki magát a kocsin. Elárulhatnád ezt az értékes lelőhelyet, ahol legalább messziről igazi férfit lehet látni. ;)

Valóban van egy csomó különbség a férfi és a női agy huzalozása között, de ha ezeket megtanulja az ember, akár még szórakoztató is lehet a sok különbség. Egy teljesen más nézőpontot megismerni mindig különleges lehetőség, én szeretek új dolgokat tanulni. :K

Azt írtad, hogy szerinted az a jó, ha a nő irányít. Nem is tudom. Én szeretnék olyan férfit találni, akire rábízhatom magam, de ez nem könnyű. Mondjuk inkább úgy, hogy ilyet még nem láttam, ami elég szomorú. Sajnos az olyan hímneműek akarnak irányítani, akik tökéletesen alkalmatlanok rá. Értem, hogy a finoman a háttérből való irányításra gondolsz, amikor Te csak annyit látsz, hogy minden tökéletes.Ennek az lenne az alapja, hogy az, aki irányít, tényleg odafigyeljen a másikra, és úgy intézze a dolgokat, hogy az mindenkinek jó legyen, ehhez viszont olyan partner kell, aki ezt értékeli, különben a kisujjamat sem vagyok hajlandó megmozdítani a dologért. :N

UFO!!! :C :)) :DD

(#55) aggleány válasza 7 (#29) üzenetére


aggleány
addikt

Igen, még élek. :D

(#56) aggleány válasza Narxis (#47) üzenetére


aggleány
addikt

Ebben lehet valami. :D

(#57) Fred23


Fred23
nagyúr

A férfias vagy nőies kérdéshez: egyrészt ugye adott helyen, időben az aktuális társadalmi konvenció határozza meg őket, mégpedig gyakran ellentmondásosan, másrészt pedig idővel általában kialakul az ember egyéni felfogása is arról, ő maga mit hová kategorizál, milyen ideákat, viselkedési módokat, alapvetéseket társít a férfias, illetve a nőies szavakhoz. Így feloldhatja akár azokat az ellentmondásokat is, amiket korábban a társadalmi konvenció alapján vett kategorizálás során megtalált. Nekem is van ilyen kialakult képem mindegyik fogalomról, de nem fogom megosztani.

A bizalom nehezebb téma számomra, de alapvetően abból indulok ki, hogy a távolságtartás egy igen jó dolog. Meg az emberek kategorizálása és alapos megfigyelése, majd kielemzése. Az a nagyszerű -és ritka- dolog, mikor ezzel úgy nagyjából felhagyhatsz, bár ösztön szinten valamennyire biztosan folytatod, ha olyan típus vagy.

Elnyerhető a bizalmam, de nem hiszek abban, hogy minden gondolatomat meg kellene osztanom valakivel, és számomra az a furcsa, hogy léteznek olyan emberek, akik egyszerűen az egész lényüket úgy cakkompakk mutogatni akarják valakinek. Én ezt nem igénylem.

(#58) Somatom válasza aggleány (#54) üzenetére


Somatom
veterán

"Elárulhatnád ezt az értékes lelőhelyet, ahol legalább messziről igazi férfit lehet látni."

Azt gondoltam, hogy az aláírásomból sejthető az irány. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#59) aggleány válasza #90088192 (#51) üzenetére


aggleány
addikt

Ha valaki hisztis, azt nálam nem lehet semmivel kompenzálni. Nem bírom a hisztit. Én nem csinálom, de nem is tűröm. A túlzott felháborodás valami miatt elfogadható, elvégre is tegnap majdnem sikítófrászt kaptam, amikor a kollégám kutyája a koszos tappancsával rálépett a vadiúj bakancsomra, és rajta hagyta az "ujjlenyomatát", de ilyen előfordulhat. Az ok nélküli hiszti, valami szándékos félremagyarázása és abból feszültség generálása viszont nem. Túl öreg vagyok már ahhoz, hogy hajlandó legyek elviselni mások rosszindulatát.

Idegenek véleménye nem igazán érdekel, ergo nem is befolyásol. Ha érdekel valaki véleménye, megkérdezem. :K

Nem akarok fejvesztve párkapcsolatot csak azért, hogy legyen. Jól elvagyok egyedül, és ez az, ami megijeszti a pasikat, úgyhogy benne vagyok a 22-es csapdájában. :DDD Ez van, így jártam. Szépen várok arra a valakire, akivel boldog lehetek, akire nagy csillogó szemekkel tudok nézni. Aztán vagy lesz ilyen, vagy nem. :)

(#60) aggleány válasza Somatom (#52) üzenetére


aggleány
addikt

Jó lenne, ha legalább ez menne mindenkinek. :DDD

A mérce pedig nagyon magasan van, talán pont ez a baj, de nem viszem lejjebb. Nem csalom meg magamat. :N

(#61) aggleány válasza Somatom (#58) üzenetére


aggleány
addikt

Helyileg gondoltam, hogy pontosan hova menjek kukkolni. ;)

(#62) aggleány válasza Fred23 (#57) üzenetére


aggleány
addikt

Szerintem is mindenki máshogy látja, hogy mi a férfias és mi a nőies. Engem a legtöbben férfiasnak tartanak, de vannak páran, akik nem csak a külsőt és a felszínes dolgokat látják, ők meg azt mondják, hogy nagyon nőies vagyok. A fene sem tudja, kinek van igaza. :F

Én szeretem megosztani a gondolataimat, de igyekszem nem túl sok lenni. Ez persze nem mindig sikerül, de azért igyekszem, és szerencsére a barátaim rám szólnak, ha túlzásba esem.

Ha Te nem vagy túl kitárulkozó, akkor Neked könnyebb dolgod van, mert az emberek már nem igazán kíváncsiak egymásra. Ezt viszont én nem értem, de hát nem kell nekem mindent érteni. (De, kell, csak nem megy. :DDD )

(#63) #90088192 válasza aggleány (#59) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ha valaki hisztis, azt nálam nem lehet semmivel kompenzálni. Nem bírom a hisztit. Én nem csinálom, de nem is tűröm.

Nem kell tűrnöd a kérdés, ha latod benne a lehetőséget, van-e rá lehetőséged arra, hogy segíts az illetőnek, es az akarja is. Sokszor ezen múlik. A hiszti sem mindig az ami látszik, ez is egyfajta kompenzálás, pl figyelemre vágyik, de miért?
Semmit nem kell elviselned amit nem akarsz, nem kell figyelembe venni amit nem akarsz, de rengeteg ember el rajtunk kívül akiknek sajnos pont ezen elvárasok miatt rengeteg problémájuk van amiket, így vagy úgy próbálnak elfedni-kompenzálni. Hogy kinek mint sikerül azt mar nagyjából tudjuk :R

Ne gondold azt megpróbálom megmondani mit kell tenni, max azt tudom elmondani En mit nem tennék :DDD

(#64) Somatom válasza aggleány (#60) üzenetére


Somatom
veterán

Ha jobban belegondolunk, akkor nem is olyan egyszerű ez. Tudomásom szerint halat és szárnyast nem illetlenség kézzel enni. A kérdés az, hogy mit tekintünk halnak, vagy szárnyasnak. Olvastam egy "Bóbita" kódnevű genetikai kísérletről, amiben szárnyat igéztek egy malacra, majd sikeresen röptették. Szóval, manapság már szinte semmit sem illetlenség kézzel enni. Akkor viszont jobb, ha az ember kerüli az olyan veszélyes eszközöket, mint a kés. :D

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#65) aggleány válasza #90088192 (#63) üzenetére


aggleány
addikt

Már túl vagyok azon, hogy meg akarjam menteni az embereket önmaguktól. Nem mindenkinek indult egyszerűen az élete, de felnőtt korára mégis ember lett belőle, mert fejlődni, változni akart. Én is sokat dolgoztam magamon. Persze ha úgy érzem, hogy az én feladatom a dolog, akkor nem fogok elfutni, de már nem óhajtom magam idegesíteni mások hülyeségén, abból már kinőttem. :N

A nagy megmentők általában nem boldogulnak a saját életükkel, de ezt természetesen nem vallják be maguknak, vagy rosszabb esetben nem is tudnak róla. :(

(#66) aggleány válasza Somatom (#64) üzenetére


aggleány
addikt

A szárnyasok alsó combjának a végét valóban meg lehet fogni, de csakis abban az esetben, ha be van csomagolva a vége. A hal egyes részeit meg elég macerás lenne kés-villával kiszálkázni :F A szárnyas malac valóban érdekes teória, még rá kell gyúrnom fantáziaügyileg. :DDD

Ha alaposabban belegondolok, én inkább a számmal szoktam enni. :DDD

Ééééééééééés... itt a pont!!! :P

(#67) Fred23 válasza aggleány (#62) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szeretek beszélgetni, csak abban nem hiszek, hogy bele kellene mennem minden témába, és teljesen meg kéne nyílnom. Sőt, szerintem általában a jó párkapcsolat egyik fő alapja lehet az a kimondatlan megállapodás, hogy a felek bizonyos részeiket megtartják maguknak. Hinni és találgatni természetesen ettől még lehet és érdemes.

(#68) aggleány válasza Fred23 (#67) üzenetére


aggleány
addikt

A beszélgetés fontos. Természetesen én sem nyílok meg bárkinek, de vannak olyanok, akiknek igen. Nekem jól esik, ha valaki beavat a gondolataiba, de nem szoktam erőszakoskodni ez ügyben. Az az igazi, ha mindenki úgy intézi a dolgait, ahogy neki jó. :K

Párkapcsolat ügyben nem értünk egyet, én szeretem tudni, hogy mit gondol a kedves, és szívesen elmondom neki, hogy én mit gondolok. Nagyon jó kis beszélgetések lehetnek ebből. Persze nem kell mindent elmondani, de én boldog vagyok, ha a párom megtisztel a bizalmával.

(#69) Geri Bátyó válasza Fred23 (#67) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én inkább hajlamos vagyok megnyílni. Volt olyan kapcsolatom, ahol ez egyértelmű hátrány volt, mert támadási felületet nyújtottam, amit a másik ki is használt. Volt olyan, ahol ez kellett a jó kapcsolathoz, de volt olyan is, amin ez sem segített! :D
Nyilván nem általános érvényű, hogy mit kell tenni egy kapcsolatban (akár baráti, akár párkapcsolat). Azt/azokat kell megtalálni, akik hasonlóképpen vélekednek.

(#66) aggleány: "én inkább a számmal szoktam enni." Ha megkérdezel egy profi szakácsot, at fogja mondani, hogy az orroddal és a szemeddel is kellene! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#70) aggleány válasza Geri Bátyó (#69) üzenetére


aggleány
addikt

Ebben lehet valami. :DDD

(#71) #90088192 válasza aggleány (#65) üzenetére


#90088192
törölt tag

Látod mindig tanul az ember, :R Majd meglátjuk, az első dolog mindig a felismerés, utána lehet tenni az úgy érdekében, ez igaz mindenkire. Kinek korábban jön ez kinek később, kinek segítség, valakinek nem lehet segíteni. Pofára eséssel jutottam el én is idáig, de sosem idegesítettek mások a hülyeségükkel, max a sajátom, de az nagyon :DDD

(#72) Somatom válasza aggleány (#66) üzenetére


Somatom
veterán

A szárnyas malac valóban érdekes teória, még rá kell gyúrnom fantáziaügyileg."

Nemááá!!! Gyerekkorodban nem gyúrtál rá? :)

"Helyileg gondoltam, hogy pontosan hova menjek kukkolni."

Hells Angels Hungary
Devils MC
Geronimo MC
stb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#73) Fred23 válasza Geri Bátyó (#69) üzenetére


Fred23
nagyúr

Sok éve én is így indultam, aztán hamar azt vettem észre, hogy azoknak a nőknek, akiknek általában bejövök, önbizalmukat erősítő szavakra, valamint alárendeltségre és irányításra van főként szükségük. Meg jó keretekre, alapvetésekre, amikhez alkalmazkodva vélhetően jól fognak járni. Azt szeretnék hinni, hogy elviekben teljesen olyan vagyok, mint ők, csak nagyobb, erősebb, dominánsabb, határozottabb, érdekérvényesítésre képesebb. Nem akkor fontolgatják, hogy elhagynak, ha erőt sugárzok és irányítok, ellenkezőleg: ha valamiért nem tudok dominálni, akkor inog meg bennem a hitük, akkor keresnek új királyfit. Egyértelműen szükség van a hasonlósághoz barátok és párok között is, de az eltérésre is legalább ennyire; ezért is olyan bonyolult.

Általában az emberek kielégülési célból akarnak hasonlítani a barátjukra/párjukra valamilyen számukra fontos szempontból, de hajlamosak nem számolni azzal, hogy nem úgy lett valaki ilyen vagy olyan, hogy azt az X kiválasztott valamit megtanulta, elsajátította, begyakorolta, vagy szimplán azzal született. Kéz a kézben járnak sokszor olyan dolgok, amiknek csak az egyik felét akarják az emberek. Igaz ez rám is, és ezért nem is bírnék ki sok időt egy pontosan olyan személyiségű nővel, mint amilyen én vagyok férfiként. Nem tudnám elviselni. Az eltérésekből legalább annyit lehet profitálni, mint a hasonlóságokból, csak nehéz olyan emberre akadni, akiben Számodra ügyesen lettek összeválogatva a hasonló és eltérő tulajdonságok. Szerintem jobban lehet építeni az eltérésekre, mint a hasonlóságokra, de vannak nélkülözhetetlen hasonlóságok is valóban, amik nélkül nem működhetne a kapcsolat.

Nekem az volt nehéz sokáig, hogy megtanuljak tisztelni valakit, aki sok szempontból másmilyen, mint én. Pedig valahol számomra a csoda és a boldogság forrása pontosan ebből fakad. Nem akarom, hogy mindenben hasonlóak legyünk, mert egyes különbözőségeink a leginkább kielégítőek. Ezért nem árt óvatosan csomagolni a szavakat időnként, vagy hallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#74) aggleány válasza Somatom (#72) üzenetére


aggleány
addikt

Jujjujj, ez ciki. Nem ugrott be. :U

Hm. Az ilyen motoros helyeken nagyon csini cicákok szoktak lenni, oda én kevés is vagyok, meg öreg is vagyok. :O Bár motorosdzsekim van, és süldő leány koromban motoroztam is szorgalmasan. :DDD

(#75) aggleány válasza Fred23 (#73) üzenetére


aggleány
addikt

Tudom, hogy nem nekem írtad, de azért én is belepampogok. :U

A dicsérő szavak mindenkinek jól esnek, nem csak annak, aki önbizalomhiányos. Egómasszázs, isteni. :D Én már akkor boldog lennék, ha találnék valakit, aki van annyira határozott, mint én. Eddig még nem sikerült. :DDD

(#76) Fred23 válasza aggleány (#75) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az a nagyon nem mindegy, miben határozott -vagy sem- valaki. Bizonyos dolgokban könnyű határozottnak lenni; mindenben viszont talán lehetetlen. Egyes politikai kérdésekben én is csak azt mondom időnként, hogy nem tudom. De azt határozottan.

Egómasszázst sosem igényeltem. Szerintem ez valahol nem normális mondjuk, az alulszocializáltság jele. Egyszer azt tippelte rólam egy pszichológus, hogy talán aspergeres vagyok, de tesztekre nem került sor. Szerintem mondjuk ez a fajta skatulyázás lehet akár hasznos is, de biztosan nem építő. :)

[ Szerkesztve ]

(#77) aggleány válasza Fred23 (#76) üzenetére


aggleány
addikt

Én úgy általában vagyok határozott, legalábbis ezt mondják. Nem erőltetem a dolgot, ilyen vagyok.

Nekem jó érzés, ha megdicsérnek bármiért is, ha őszinte a dicséret. Az üres bókok nélkül én is jól megvagyok.

(#78) Geri Bátyó válasza Fred23 (#73) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nekem a komoly kapcsolataim szerencsére a személyiség olyan jegyein alapultak, hogy jókat tudunk beszélgetni és kedveljük egymás humorát. A döntéseket pedig közösen hoztuk. Nyilván itt benne van az is, hogy mindkettőnk azt szeretné, de a kompromisszum is. Esetenként pedig az, hogy ami a másiknak fontos, abban engedek és viszont. A probléma ott volt, amikor a másik már nem vette figyelembe, hogy én mit szeretnék (néhányszor előfordult).

Igazából én is úgy vagyok, hogy a pároknak nem kell egyformának lenniük. Az is tökéletesen megfelel, ha kiegészítik egymást és el tudják fogadni a másik hülyeségeit, gyarlóságait. Esetleg pont ezeket a hülyeségeket szeretik egymásban.
Én például hajlamos vagyok a szarkazmusra, vagy kiforgatni a másik szavait egy poén kedvéért, esetleg szóvicceket gyártani. Ezt például az ex-feleségem nem értette. Esetében nem is csináltam ilyet. A probléma ott kezdődött, mikor idővel már akkor is rám szólt, amikor mással szemben követtem el ezeket. A másik jót nevetett, ő meg lebaltázott, hogy hogy lehetek ilyen bunkó. Már nekem volt kínos. Nem is értettem, hogy ha ez ennyire zavarja, miért jött hozzám? Korábban is ismert, pontosan tudta, hogy ilyen vagyok.

"Nekem az volt nehéz sokáig, hogy megtanuljak tisztelni valakit, aki sok szempontból másmilyen, mint én."
Eleinte ezzel nekem is problémám volt, de mivel már középiskolában is kollégista voltam, kénytelen voltam mindenféle emberrel (akár tanár, akár diák) együtt élni. Volt, akivel csak az 5. évben lettünk jóban (diák) és olyan, akit sosem tudtam megkedvelni, de nagyon nagyra becsülök (tanár). Munkám kapcsán is sokféle embert ismertem meg, de addigra már jó előkészítés volt a kollégium. Végül olyan emberek lettek a barátaim, akikről korábban sosem gondoltam volna és olyan emberekkel (is) tudok jól együtt dolgozni, akivel korábban rengeteg volt a konfliktus.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#79) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

baratokkal a bizalommal kapcsolatban elgondolkodtam a milyen terenbe. az embereknek vannak hibaik, tudod, hogy ki fog kesni es tudod, hogy kinek milyen jellemhibaja van (ahogy nekem is). ettol meg nem fogok kevesbe bizni benne. vannak nehez periodusok is egy ember eleteben, ott is neha hatarokat kell huzni, meg ha adott pillanatban az adott ember kevesbe is lesz en bloc megbizhato.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#80) aggleány válasza proci985 (#79) üzenetére


aggleány
addikt

A késés az egyik áglovam. :DDD 5 percet vagyok hajlandó várni bárkire, aztán léptem. Az nyilván más, ha az illető rám csörög, hogy bocsi, késni fogok, de akkor sem várok órákat. Az idő múlik, és úgy gondolom, hogy a másik semmibevétele, ha nem érek oda időben a találkozóra.

Nyilván az egyéb emberi dolgok beleférnek, meg a neccesebb időszakok is. :K

(#81) proci985 válasza aggleány (#80) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, de pl kisgyerekes szuloknel ez nem feltetlenul rajtuk mulik :). egyebkent persze, az ido fontos.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#82) aggleány válasza proci985 (#81) üzenetére


aggleány
addikt

Ez igaz lehet. Nincs az ismeretségi körömben kisgyerekes szülő, ezért ezt nem vettem számításba.

(#83) proci985 válasza aggleány (#82) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

itt barati korben lassan tobbsegben vannak :). bizonyos esetekben benne van, hogy ha mondjuk vendegsegbe jonnek, akkor +-1oraval szamolunk eleve.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#84) Fred23 válasza Geri Bátyó (#78) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Korábban is ismert, pontosan tudta, hogy ilyen vagyok."

Ilyesmit én is kaptam már. Szinte mindenki profitmaximalizálni akar a párkapcsolatában. Ezért szoktam mondani, hogy ha valakik alapból nem eléggé illenek össze, nem kéne erőltetni; senki sem fog gyökeresen megváltozni. Nem egyszer már első randin elmondom magamról azokat a dolgokat, amiken nem fogok változtatni, de általában nem vonzó dolgok, pont azért, hogy egyértelművé tegyem a helyzetet. Ennek ellenére sok nőben tényleg élhet valami olyasmi, amit mindenütt lehet hallani: majd megváltoztatom, majd megjavítom! Pedig nem fogod, direkt azért mondom előre, mert ezen nem is áll szándékomban változtatni. Az se véletlen, hogy én meg esetleg megkérdezem, elégedett -e az alakjával, szeretne -e karcsúbb, sportosabb lenni mondjuk... :D Számomra jellemzően a jó szex és az erős érzelmek számítanak, a humor nem nagyon fontos. Előbbit viszonylag könnyű megkapni, ha a nőnek van egy számomra szexi teste, erős érzelmet viszont nagyon nehezen tudnak bennem kelteni, szóval most örülhetek, hogy már 5 éve egy boldog kapcsolatban vagyok, nem is szeretnék váltani.

Ez a másik egyébként, amit sokan sosem tanulnak meg: boldognak lenni az aktuálissal, a "régivel", tartósan. Ehhez is egyfajta jellem kell, ami vagy van, vagy nincs. Sokan például igénylik a sok közös témát, hobbit. Én nem. Nem baj, ha mindkettőnknek van egy kis saját, külön világa is, ha akad néhány közös is.

Meg az újdonság varázsa... -és annak folyamatos keresése. Korábban sok nőről alapból le is vágtam, hogy ezzel én is csak rövid ideig leszek -szex miatt-, és biztosra veszem, hogy mire nyugdíjba megy, lesz 3 gyereke 3 különböző pasitól, és egy negyedikkel fog élni, akit azért időnként megcsal. Szerintem a legtöbb ember azt se tudja, mi elégítené őt ki tartósan. A boldogság kezdő lépése ennek a tudása.

[ Szerkesztve ]

(#85) Geri Bátyó válasza Fred23 (#84) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az ex-feleségemmel még akár jó is lehetett volna, de valahol menet közben megváltozott. Lehet, hogy korábban is benne voltak azok a negatív dolgok, de nem volt jele. Már az ex-sógorom is azt mondja, hogy: "A húgom egy idióta!". Azért ez sokat elmond.

"majd megváltoztatom, majd megjavítom"
Ezzel már kétszer is találkoztam. Mondjuk ki, kétszer is beszoptam. Az első komoly kapcsolatom a személyiségemben talált hibákat és próbáltam hozzá idomulni. Mire sikerült, jól megcsalt.
A második a megjelenésemben talált hibát és bár nekem fontos volt, megtettem a kedvéért. Én csak egy dolgot kértem tőle, de azt simán átlépte.
Ez mindkettő a "megváltoztatom" kategória.

Volt egy kapcsolatom, aki meglátta, hogy korában nem voltam ilyen sérült és ő viszont megjavított. Azt hozta vissza, ami voltam mindig is. Na, ő az, aki most is a barátom! :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#86) aggleány válasza proci985 (#83) üzenetére


aggleány
addikt

Ezek szerint Te már ismered a rutint. :K

(#87) proci985 válasza aggleány (#86) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

baratok, az ember megoldja :).

meg amit irtal, hogy hosszu tavon az ember stabil part szeretne, gyerek se artana valamikor, szoval ezzel is szamolni kell.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#88) aggleány válasza proci985 (#87) üzenetére


aggleány
addikt

Nekem nem. Egy bizonyos kor után már nem. :N

(#89) proci985 válasza aggleány (#88) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

akkor en fiatalabb vagyok meg :)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#90) aggleány válasza proci985 (#89) üzenetére


aggleány
addikt

Erre elég jó esély van. :D

(#91) #90088192 válasza Fred23 (#76) üzenetére


#90088192
törölt tag

Üdvözöllek a klubban, akkor mar értem miért tudok ennyire egyetérteni veled :K

Nekem az egyik fórumtárs felhívta rá a figyelmem, hogy a jelekből ítélve nagy valószínűséggel az vagyok :R

En a mai napig halas vagyok neki :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.