Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) aszamóca válasza #81187072 (#95) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Másfelől nem hangfal, hanem hangdoboz, hiába falazik mindenki.

Nos öntsünk végre akkor tiszta vizet abba a bizonyos pohárba!
I. A hangfal, (open bafle) az akusztikai rövidzárlat kiküszöbölésére létrehozott, legegyszerűbb hanglesugárzást javító eszköz, ami egy "valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró(ka)t" takar.
Működési elve (az alsó mély frekis sávban adódó óriási méretek) miatt nem, vagy igen ritkán használatos.
Egy 50Hz-es hang lesugárzásához pl. λ= c/f= 340m/s /50Hz= 6,8m "fal" kellene! Ekkora méret be sem fér a szobába, és alatta az átvitel 6dB/oktávval meredeken esik.
Tehát otthon az emberek 99,9%-nak nincs hangfala.

II.A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak. Tehát a mély-magas-sugárzó, nem egyenlő a mély-magas-hangszóróval! Sugárzó akkor lesz a hangszóróból, ha beépítik egy hanglesugárzást javító eszközbe.

III. Hangsugárzó (gyűjtőnév) alatt értjük azt a komplexumot, ami tartalmazza a hangszórót, és a hanglesugárzás javító eszközt, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hanglesugárzás javító eszköz lehet többek közt un. hangfal, hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test. Tehát a hangdoboz (hangláda) mindössze egy (üres) hanglesugárzást javító eszköz, ami nem egyenlő a komplett hangsugárzóval.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#102) Buci21 válasza aszamóca (#101) üzenetére


Buci21
addikt

és akkor a DC2040A videotonjaim mik? :D ;]

(#103) AMDFan válasza aszamóca (#101) üzenetére


AMDFan
addikt

Hagyjuk már ezt... A köznyelvben a hangfalról mindenki tudja hogy micsoda. 1000-ből 999 ember nem is tudja mi az az openbaffle.

(#104) CaNNa3IS válasza aszamóca (#101) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

azegyesahármasbatartozikaminekrészakettes

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#105) aszamóca válasza Buci21 (#102) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Háromutas, zártrendszerű hangsugárzók.

AMD: Attól hogy nem tudják, és helytelenül használják, még nem válik azzá aminek mondják.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#106) Buci21 válasza aszamóca (#105) üzenetére


Buci21
addikt

most már ezt is tudom :R

(#107) bkercso válasza CaNNa3IS (#104) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mi ez, halmazelmélet? Rákövetkezés?

Oh yeah!

(#108) ceia


ceia
őstag

(#22) b. Nem igazán tetszik a 2.1, de a T3-mat bevállalnám én is ;]
(#23) AMDFan: Az a 100Hz jó lesz 60-nak is, de az alatt tényleg hirtelen esik. Éppen most próbáltam ki, az 50Hz-et is adja, de azt már csak kb. fél hangossággal, mint a 60-at.Soundforge-ban generáltam 0dB-es színuszjeleket, úgy teszteltem. Már régóta használom a T20-at, de még most is ledöbbenek, amikor egy-egy mélyebb mormogást kiad :)
(#25) lezso6: Hát azért a "gally" jelző egy kicsit túlzás szerintem, ahány tesztet olvastam róla, mindben dícsérték a hangzását. De ahány fül, annyiféle.. Mindenhol azt írták, hogy közép és magas tartományban kiváló, mélyben pedig meglepően jó a méreteihez képest. Én ezzel értek egyet. Nem tudom, te talán az új, v2 (fekete) változatot tesztelhetted, arról köztudott, hogy már nem olyan jó mint az első széria. Nagyobb a doboza, ovális a reflex csöve, és gyanítom, hogy az elektronikában sem minden ugyanaz.. Az enyém v1-es és ennek nem túlzott a mélyvisszaadása, sőt, nekem fullra rá van adva a mély hangszín, a magas pedig majdnem 3 óránál van. És most kapaszkodj, ha filmet nézek, még egy kis szoftveres mélyet kap A KMPlayertől :)

        it's more fun to compute

(#109) Ph895


Ph895
csendes tag

A cikkiro mit ajanl arra az esetre ha valaki elkovette azt a buncselekmenyt, hogy 2.1-es rendszert vett 2.0 helyett, hogyan allitsa be a hangerot, stb.-t, hogy mersekelje a tragediat? Logitech cucc.
Koszonom.

(#110) bkercso válasza Ph895 (#109) üzenetére


bkercso
nagyúr

Frequency sweep-pel, vagy hallgatsd össze a rendszert egy jobb fejhallgatóval. ;)

Oh yeah!

(#111) Ph895 válasza bkercso (#110) üzenetére


Ph895
csendes tag

Köszi, de ennél kicsit bővebb válaszra lenne szükségem. Sajnos amatőr vagyok, de így ezt a Logitech 2.1-et sokkal jobbnak hallom, mint a korábbi stereo hangszóróimat. Viszont szerentém elkerülni vagy legalább csökkenteni a cikkben említett problémákat (énekhangot hallhatunk a mélynyomóból, mono hangzás, túl hangos 50-100 Hz-es tartomány), szóval egy kicsit bővebb választ kérnék. (ha ez számít akkor főleg skandináv vagy délamerikai metált hallgatok illetve magyar rockot).
Köszönöm.

(#112) bkercso válasza Ph895 (#111) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem aggódnék emiatt. De ha nem hallod jónak a sztereóképet, a mélynyomó felől szólnak a hangszerek, akkor fordítsd a szubot a fal felé (10-20 cm-re attól) és tegyél a falra falvédőt, vagy takard le a mélynyomót egy pólóval. Vagy fordítsd kanapé felé stb. A méyl hangok ugyanis egyenletesen töltik be a szobát, mert nagy a hullámhosszuk, és emiatt nehezen is nyelődnek el.

[ Szerkesztve ]

Oh yeah!

(#113) Ph895 válasza bkercso (#112) üzenetére


Ph895
csendes tag

A membrán eleve a padló felé van, szóval gondolom mindegy, hogy merre fordítom. Lehet, hogy ha lejjebb venném a hangerejét a mélynyomónak akkor az segítene? De csak egy poti van amit tekergethetek, mértékegység vagy intervallum megjelölés nélkül.

(#114) bkercso válasza Ph895 (#113) üzenetére


bkercso
nagyúr

De füled van. ;)
Nem stúdióban vagy, hogy műszeresen állítsd be a zenehallgatáshoz való technikát. Fejhallgatóval hasonlítsd össze, akár kérj kölcsön egy jobb fejest valakitől. Vagy ízlés szerint.

[ Szerkesztve ]

Oh yeah!

(#115) Jamcsabi válasza Ph895 (#111) üzenetére


Jamcsabi
tag

Szarból nem lehet várat építeni. Én a te helyedben megpróbálnám minél kisebb veszteséggel eladni a Logitech-et, és venni egy jó sztereót.

(#116) Ph895 válasza bkercso (#114) üzenetére


Ph895
csendes tag

oké, köszi, próbálgatom majd. Amúgy úgy hallom, hogy nem jön énekhang a mélynyomóból, de amennyire meg tudom állapítani hangszer sem, szóval nagyon rossz nem lehet. Azt viszont képtelen vagyok megmondani, hogy pl.: a dob az énekes mögött van-e vagy sem. De gondolom az már egy másik történet...

(#117) VS461


VS461
tag

Nemrég próbálhattam ki egy 500 dolláros Bose 2.1-et. Impresszíven szólnak a filmek belőle, le is kellett venni a hangerőt a Feláldozhatók 2 csatajeleneteinél. Társasház, ugye. Tényleg jól szól. Aztán kipróbáltam veszteségmentes AC/DC, foobar2k, UDB DAC kombóval, csak kíváncsiságból, minden hangeffekt nélkül. Uhh... mintha a Young fivérek és Brian Johnson a ruhatárból hallatszanának be, és csak a bassz meg a dob lenne a stúdióban. Csak egyetérteni tudok a cikkíróval. Nem az 5000 forintos kategória, de ez sem teszi alkalmassá zenélni. Az otthoni Scythe Amp és Kro Craft Speaker plusz USB DAC keresztbe lenyeli, minden hangszer szépen megszólal. Pedig ugye, nem egy audiofil szett...

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#118) pakriksz válasza ronson (#50) üzenetére


pakriksz
őstag

Ennek az eredeti neve márkája genius, jó kis átmárkázás :DD

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#119) ronson válasza pakriksz (#118) üzenetére


ronson
őstag

Nem, de mindegy is, mert ez Teinuro. Nem minden Genius ami préselt lemez dobozos.

De sajnos nem lett meg, mert az eladó törölte a megrendelésemet az ebay-en, hogy nincs raktáron. Volt is nagy csodálkozás, mert én azt hittem, ha valamit ott veszek, akkor az oldal szabályzata szerint azt köteles prezentálni az eladó. :F

[ Szerkesztve ]

(#120) bkercso válasza ronson (#119) üzenetére


bkercso
nagyúr

"ha valamit ott veszek, akkor az oldal szabályzata szerint azt köteles prezentálni az eladó"
Különben?

Oh yeah!

(#121) #16729600


#16729600
törölt tag

Érdekes cikk,még érdekesebb megállapításokkal.Én csak egy komolyabb hibát véltem felfedezni benne,még pedig azt,hogy az ezekből a rendszerekből kijövő végeredményre valami kifejezőbb és találóbb szót és/vagy szavakat kellene alkalmazni. Mert,hogy az sem nem zene,se nem hang az biztos :) Peace.

[ Szerkesztve ]

(#122) bkercso válasza #16729600 (#121) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát mi?

Oh yeah!

(#123) pakriksz válasza ronson (#119) üzenetére


pakriksz
őstag

nem csak a doboza ugyanolyan, mindene, a potik elrendezése, helye, a hangszóró alakja a színek, a műanyag borítások. Értsd 1:1-ben tökéletes másolat, a márkamatricán kívül.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#124) Buster17


Buster17
addikt

Nekem a 4ezer forintos teszkós 2.1-es hangfal belépőszintnek pont elég is volt.
Ilyen térben igénytelen vagyok, de nekem csak az a lényeg, hogy legyen "szép" mély. :)

(#125) Jamcsabi válasza Buster17 (#124) üzenetére


Jamcsabi
tag

Ezt azért mondod, mert nem hallottál még jó hangrendszert. Amikor én először hallottam egy jobb hangsugárzót, csak ültem és mosolyogtam, mosolyogtam egy fél órán keresztül. Előtte én sem gondoltam volna, hogy ekkora a különbség...

[ Szerkesztve ]

(#126) CaNNa3IS válasza Buster17 (#124) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

hány méter?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#127) Buster17 válasza Jamcsabi (#125) üzenetére


Buster17
addikt

Moziba szoktam járni ott jók a hangok.

CaNNa3IS

nincs 1 méter.

(#128) Pete55555 válasza Buster17 (#124) üzenetére


Pete55555
addikt

Hát, 4000-ből hidd el nekem az a mély minden, csak nem szép.

...Szeretem leracsniztatni...

(#129) CaNNa3IS válasza Pete55555 (#128) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

és nincs 1 méter se
Áhh.. :(

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#130) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

ide kapcsolódik így kíváncsi lennék a véleményetekre... Vezeték nélküli elsősorban Bluetooth technológiával mennyire lehet jó minőséget elérni? mi a korlát? van valami továbbfejlesztése? pl két BT antenna vagy 4.0-val jobb átviteli sebesség stb

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#131) bkercso válasza DarknessHope (#130) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kerti munka közben rádióhallgatásra jó lehet... Szerintem.

Oh yeah!

(#132) Jamcsabi válasza bkercso (#131) üzenetére


Jamcsabi
tag

Azért ennél jóval többet. A 4.0-s szabvány akár 25 Mbps adatátviteli sebességre is képes!
Nem vagyok benne biztos, hogy átlagos 320 kbps bitrátájú zene hallgatásakor ez a technológia a "szűk keresztmetszet".

(#133) DarknessHope válasza Jamcsabi (#132) üzenetére


DarknessHope
senior tag

tehát ha már úgyis eljutottunk oda hogy mp3-at halgatunk még ha 256-320kb/s ost akkor már elvben mindegy hogy vezetéken vagy nem vezetéken visszük át? mert akkor elvben lehet olyan jó hangszóró meg olyan jó chip a telefonban hogy érjen annyit mint egy jó vezetékes füles... konkrétan nokia bh-503-at nézegetem egy ideje e-bay-en. volt itt egy logout teszt is hogy egészen jó... de kipróbálni sose tudom hogy ez kinek mit jelent... sőt még egy BT headsetet se próbáltam csak valami más vezetékes nagy fülest...az mondjuk elég rossz volt már pár méter után éreztem hogy olyan sistergés jött bele háttérzajként mint a rádióban...

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#134) ledgeri válasza lezso6 (#40) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Szintén (valamelyest) TTK :)

Én sajna ott tartok, hogy hallottam jó forrásból már kedvenc számaimat, viszont nincsen keretem saját jó forrásra, így alig hallgatok csak úgy zenét... de az előbbihez az is hozzátartozik, hogy, hogy ha a zene olyan akkor én csak annyit veszek észre, hogy szólongatnak, hogy miért álltam le, és azt veszem észre, hogy kimaradt a külvilágból 3-5 perc... :F

(#44) AMDFan megélve! (csak dobbal..)

Cikkhez Ha lesz még további, akkor a hangfal tájolásokra is kitérhetnél, mert nem mindegy az sem....

(#105) aszamóca csatlakozom PL LED izzó stb...

(#110) bkercso 55 másodpercnél hány Hz-van? mert onnantól nem hallok semmit normál hangerőn, ha meg maxra nyomom a hangot akkor1:03 ig hallom, és mozgolódik a hangszóró...... :(((

(#127) Buster17 kételkedem a kijelentéseddel kapcsolatban (mozi...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#135) bkercso válasza ledgeri (#134) üzenetére


bkercso
nagyúr

55s -nál 40Hz körül lehet, ha addig hallod, az jó. 30Hz alatt az én rendszerem se szuperál. 1:05-től meg én sem hallom. Szerintem ez oda-vissza sweepel, mert aztán megint emeli a frekit.
Nem nagyon ismertem a videót, mert hanggenerátorprogrammal szoktam ilyet játszani... :B

[ Szerkesztve ]

Oh yeah!

(#136) ledgeri válasza bkercso (#135) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ja, az ki is ment a fejemből...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#137) VS461 válasza DarknessHope (#133) üzenetére


VS461
tag

Csak találgatok, de szerintem itt az lehet a gond, hogy a BT által átküldött digitális jelet az átlag fej/fülhallgatóban csak egy picike, nem éppen high end cucc fogadja (gondolom, hogy valamilyen DAC áramkör). Lehet, hogy megvan a sávszélesség akár a veszteségmentes formátumokhoz is, csak nem az a leggyengébb láncszem.
Az átvitel meg nekem sima headset használatával, beszélgetés és járkálás közben (i4S + Plantronics mono, nem egy filléres valami) már néha problémás szokott lenni két szoba között - igaz, hogy panelházról van szó (utcán persze állandó a távolság a zsebem és a fejhallgatón között). Hogy az újabb BT szabványok ezen mit tudnának javítani, az jó kérdés, de nem hinném, hogy sokat. Engem halálba idegesítene, ha függne a hangminőség attól, hogy melyik szobában vagyok, és nem mehetek ki az erkélyre, mert megszakad.

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#138) DarknessHope válasza VS461 (#137) üzenetére


DarknessHope
senior tag

értem... nos akkor máshogy közelítem meg a kérdést... tud valaki olyan helyet üzletet ahol lehet próbálgatni a cuccokat??.... mert azt hiszem így lenne a legegyszerűbb odamegyek és hallgatok a fülemre... aztán kiderül, hogy úgy általában több ilyen cucc alapján hogy van e fantázia ebben.. konkrétan nekem az én ízlésem szerint.... előre is köszönöm ha valaki ad tippeket....

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#139) MIG21 válasza DarknessHope (#138) üzenetére


MIG21
tag

60 ezer körül ott van az M-Audio BX5, de ha kicsit feljebb mész, akkor már válogathatsz is jobbnál jobb hangfalak között. Pl. 75k-ért ott a Prodipe Pro5 V2, 80k körül pedig már ott van az RCF Ayra 5, a KRK Rokit RP5, vagy a Mackie MR5 MK3. Ezeket mind meg is tudod hallgatni, például a Zaj, Friendlyhouse, vagy Hitspace boltokban. Vigyél jól ismert zenéket pendrive-on, szívesen berakják mindenhol. ;)

(#140) bkercso válasza DarknessHope (#138) üzenetére


bkercso
nagyúr

Miért nem a megfelelő topikban kérdezed? :))

Oh yeah!

(#141) Ivan15 válasza DarknessHope (#138) üzenetére


Ivan15
senior tag

e egyszerüen radugtam a telefonomra a Saturnban a szimpatikus hangszorokat egymas utan -nehanynak meglehetösen dobozhangja volt, ... biztosan el lettek adva azok is, mert jol neztek ki :DDD

(#142) Jamcsabi válasza Ivan15 (#141) üzenetére


Jamcsabi
tag

Már rosszul kezdted. A cikkben is le van írva, hogy nem ilyen helyeken kell hangfalakat venni. :(

(#143) aszamóca válasza Jamcsabi (#142) üzenetére


aszamóca
aktív tag

És hol van olyan hely, ahol az egyszerű vásárló részére sok cajg van egymás mellett felhalmozva, és ki is próbálhatóak? Na ugye. ;)
Ha valakinek meg pénze, igényei vannak, az nem így fog vásárolni, és nem is a neten meghallgatás nélkül, mert még az is lutri, hogy az otthoni akusztikai környezetben az adott hangsugárzó mit fog produkálni.

[ Szerkesztve ]

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#144) AMDFan válasza aszamóca (#143) üzenetére


AMDFan
addikt

Nem is kevés ilyen hely van. Vannak stúdió boltok, mint például a hitspace, zaj, friendlyhouse, muziker. Vannak hifi bemutatótermek mint az extreme audio, streamaudio, hifibarlang. Győzz válogatni.

(#145) CaNNa3IS válasza aszamóca (#143) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

van hifishow is most már 2x egy évben. Ott is lehet hallgatózni. És akkor majd tudni fogod mire gyűjts :DDD

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#146) aszamóca válasza AMDFan (#144) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Nekem ezekben nincs szerencsém. Egyiknél a felsoroltakból csak általam hozott lemezzel hajlandóak demózni, (ez kétszer is megesett) a másikban nem győztem kivárni, hogy rám kerüljön a sor (sor alatt értsd, valami havernak mutogattak egy monitort. negyedóra után kijöttem). Előre be kell jelentkezni, időpont egyeztetés miatt, stb stb. Valahogy olyan érzésem van ilyen helyeken, hogy ezeket a sznobizmus lila felhője lengi körbe.
Ráadásul, a profiljuk, áraik nem is egyeznek az átlagemberek igényeivel. Nem mindenki akar hányendnek kikiáltott minőséget a PC mellé. Erre valóak az áruházak polcain fellelhető csájnai cajgok, amiről írt a srác, és amire reagáltam.
A hányendsókon az utóbbit kivéve kinn voltam. Mindig ugyanazok állítanak ki már évek óta, szinte ugyanazzal a cuccal. Újdonság nem igazán van. Viszont rettenetesen túlárazott, dizájn orientált (némelyik hányadék) termékek, amik köré mítoszokat próbálnak szőni, akadnak dögivel.
Hogy lehet úgy zenét hallgatni, hogy állandóan ki-be járkálnak, balra hátul tudsz esetleg leülni, (pont sweet point :N ) az akusztika borzalmas, (teletömve emberekkel egy 15m2-es szoba) és mindenki csak a dájánakrált nyomja. Ebből aztán le lehet vonni a következtetéseket egy rendszer hangjáról.
Ezek a sók, mondjuk nem is ezért vannak, hanem azt a célt szolgálják, hogy felhívják a cégek a figyelmet magukra. Az ott hallottak abszolúte nem mérvadóak. Repkednek a milliós tételek, a fellengzős dumák, meg egymás rendszerének ajnározása. Egy idő után majd belefáradsz, és unalmassá válnak ezek a dolgok.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#147) Atom Anti


Atom Anti
csendes tag

Hangrendszer vásárlás előtt állok, így sokat segített a cikk és a hozzászólások is! :R
A hozzászólásokat elnézve, a kommentelők jelentős százaléka anyagi lehetőségeik miatt nem engedhet meg magának többet az alsó kategóriás hangkeltőknél, pont ezért:
Szerintem hiánypótló lenne egy részletes leírás arról, hogy kell/lehet beállítani, elhelyezni egy 30e. alatti sztereó vagy x.1-es rendszert, hogy a felvétel eredeti hangzásához legközelebbit adja vissza.

(#148) bkercso válasza Atom Anti (#147) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez is jól jöhet, ld. 1. hsz.

[ Szerkesztve ]

Oh yeah!

(#149) CaNNa3IS válasza aszamóca (#146) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

hifisó sose fog arról szólni ami neked kell. arra ott a Tesco meg az Auchan.
De ha sose hallasz jó hangot akkor nem fogsz tudni mihez hasonlítani. A legutóbbin én is úgy voltam, hogy jövőre már nem megyek mert mindig kb hasonló a felhozatal. Ebben igazad van. Az hogy mi a drága az relatív. Ki mire költi a pénzét. Van aki napi 1000.- cigire. Van aki egy évig gyűjt és vesz 300k-ért egy hangsugárzót.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#150) aszamóca válasza CaNNa3IS (#149) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Én már nem gyűjtögetek. Megvan amit hallgathatok. Mára lenyugodtam hifi téren. Már nem üldözöm a még jobbat. Jöjjenek a fiatalok, övék a jövő. :K

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#151) CaNNa3IS válasza aszamóca (#150) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Na mit hallgatsz ? :)

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#152) aszamóca válasza CaNNa3IS (#151) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Ilyet mostanság.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#153) DarknessHope válasza MIG21 (#139) üzenetére


DarknessHope
senior tag

nem hangfalat fülest keresek.. és vezeték nélküliek hangminőségére lennék kiváncsni.. most már csak azért is hogy tudjam milyen.. ha veszek ha nem...bkercso köszi amúgy valóban másik topikban is felteszem... de ide is illett

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#154) bkercso válasza DarknessHope (#153) üzenetére


bkercso
nagyúr

"de ide is illett"
Meg a másikba se. ;]
:R

Oh yeah!

(#155) CaNNa3IS válasza aszamóca (#152) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Szép darab grat.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#156) aszamóca válasza CaNNa3IS (#155) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Köszönöm kedves uram! :R

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#157) DarknessHope válasza bkercso (#154) üzenetére


DarknessHope
senior tag

mostanra megtaláltam a két megfelelő topikot jó lett volna megnéznem mit linkelnek.. ez van ha az ember fáradtan későn csinálva valamit még ha nem is munka. a Sztereo BT topik sajnos halott így fülhallgató topikban is próbáltam de nem sok sikerrel eddig. amúgy lehetséges hogy durván olcsón megszerzek egy nokia bh-503-at, igy azt mondom hogy ha más nem hangos környéken telefonálni is jó lesz...

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#158) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

ma kipróbáltam egy nem éppen olcsó sony BT fejhallgatót... sony dr-btn200

nos a tapasztalat az hogy mivel jött egy hívásom nem igazán hallott ez már alapból elég gáz... a zenehallgatás ritmusosabb basszusos zenénél egészen jó volt elsőre aztán egy lágy hegedűszónál éreztem hogy recseg eztán figyelve más számokban is éreztem hogy valahogy olyan mintha túlerősítés miatt recsegnek... nem tudom máshoz hasonlítani csak a vlc playernél ha 100% fölé húzom a hangerőt... persze nem olyan durván de valahogy jelen volt....... összehasonlításként a saját gyári alcatel fülesemmel ezeket nem hallottam bár az is igaz hogy a recsegést leszámítva a hangzásvilága nem volt rosz olyan érzés volt mintha egy jó fülessel szar youtube letöltést hallgatnék. elég fura...

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#159) tatabike


tatabike
őstag

Na ja, majd Logitech sugárzókat meg ilyen PC-s műanyagdobozokat fogok hallgatni, naná. :W
Eleve amelyik cég mindenféle vackot gyárt, az egértől a golyóstollon át a kulcstartóig, attól nem fogok venni ilyesmit.

Építettem magamnak (tervek alapján, mm pontosan) egy pár nyakig érő dobozt, belsejében mindenféle adott szögben terelőlapok, meg ilyenek, alja nyitott, 20 centis mélyek, meg lőttem egy Pio végfokot, tranzisztorosat, nem ilyen D-osztályú taknyot, mint manapság divat, aztán jónapot. Ha akarom, elcincereg rajta gyönyörűen a Magyar Rádió Gyermekkórusa, vagy éppen lebontom vele a házat. Sima sztereó, de nem, nem tudok rámutatni minden egyes gyerekre, hogy hol áll, mikor énekel... Mi volt a cikkben, hogy rá lehet mutatni az egyes dobokra a hangzáskép alapján? Na persze, túlzásokba ne essünk, még élőben sem tudsz rámutatni egy-egy dobra, hogy honnan jön a hangja, ha éppen nem nézed, mikor ütik... Van pár dobolós rokon, direkt kipróbáltam... :)
Amúgy meg hogy a mai mp3-ak hangzása megegyezik az eredeti cédéjével...hát kurvára nem. Hallgass egy gyári cédét, nem mp3-ból kiírt audió cédét, aztán meghallod. De ne az Orion DVD-vel játszd le, meg ne a lightscribe-os multi íróval a pécében, hanem egy hagyományos, lehetőleg mp3-at hírből sem ismerő, minőségi asztali cd-játszóval. Ha van füled, meghallod, miről beszélek. Ha már a zenehallgatás igényessége és/vagy igénytelensége is szóba került, már ott bukta a dolog, ha pécéről kezdesz zenét hallgatni...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#160) AMDFan válasza tatabike (#159) üzenetére


AMDFan
addikt

"Mi volt a cikkben, hogy rá lehet mutatni az egyes dobokra a hangzáskép alapján? Na persze, túlzásokba ne essünk, még élőben sem tudsz rámutatni egy-egy dobra, hogy honnan jön a hangja, ha éppen nem nézed, mikor ütik..."

Gondolom stúdiómunkáról még nem hallottál...

Az PC-ről zenélés témát meg hagyjuk, hallgass CD-t .

(#161) CaNNa3IS válasza tatabike (#159) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Végül is mindenben egyetértek veled kivéve a PC-s zenehallgatást.
Ha van egy jó DAC-od USB-s vagy S/PDIF bementű és hozzá egy jó minőségű hangkártya S/PDIF kimenettel akkor azért jó hangot lehet vele elérni.
Persze nem mp3 kell az alap. wav flac sacd-iso.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#162) tatabike válasza AMDFan (#160) üzenetére


tatabike
őstag

Aha, nem hallottam, soha. Mondjuk nem is tudom, mit keres itthon két szalagos egység, amit egy régi, felszámolt stúdióból mentettem ki. Szerinted mire lehetne használni, diszkógömböt forgatni esetleg...?

Gondolom, Te meg nem olvastad a cikket. Otthoni zenehallgatás volt a témája, bocs... Ja, te írtad? Akkor nem tudom, miről van szó...:D

(#161) CaNNa3IS Na, így már jobban hangzik. De én "régimódi" vagyok. Már ha a hagyományos CD annak tekinthető már.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#163) mcs válasza Dominó85 (#6) üzenetére


mcs
veterán

Most váltottam Z323ról Z523ra. Biztos vagy abban, hogy jobb a Z323? Vagy csak szerintem irritáló az 523hoz viszonyítva, ahogyan felnyomja a közép-felső mélyet az egekbe, és emiatt búg az egész összkép, ráadásul a túlhosszított reflexcsövének zöreje sem mellékes, ami miatt a levesbe eresztettem. :DDD

Meglepő módon az 523 szatelitje a magasat is tisztábban adja valamivel, bár a közép talán picit visszább van fogva. :)

(#164) franconero


franconero
csendes tag

Alapvetően jó a cikk. A megértésen valószínűleg sokat segítene, ha az olvasók jártak volna már egy komoly hifi, netán high-end üzletben, és hallották volna, hogy egyáltalán mi az a hangminőség, amit el lehet érni. Mindenkinek ajánlom, hogy egyszer látogasson meg egy ilyen helyet!

Kár vitázni rajta, hogy mi az olcsó, és mi a drága, élethelyzettől függ.
Jómagam 20 évesen, egy fillér pénz nélkül mentem el életem első High End Show-jára, és egy csodálatos új világot ismertem meg. Akkor még saját barkácsolmányú hangfalaimat, pontosabban hangdobozaimat hallgattam egy használtan vett Videoton erősítőről. Ezek ma is jó szolgálatot tesznek a 2. lakásomban, ahol ingázás miatt keveset vagyok.
Ma már 2*20 éves vagyok, más anyagi lehetőségekkel. Az előerősítőm 2-szer annyit ér, mint a kocsim (hozzáteszem, régi kocsim van), a végerősítőm pont annyi kiló, mint a feleségem. :)
PC-ről hallgatok zenét, lossless formátumokban, optikai kábelen keresztül, külső DAC-kal. Az évek során egyre több jazz-t és akusztikus zenét hallgatok, mert ezek szólnak a legjobban, és nem válnak olyan hamar unalmassá, mint a pop slágerek. Egy problémám van csak: a szomszédok, akik miatt nem tudok kellő hangerőt alkalmazni. Mire 3*20 leszek, lehet ez is megoldódik...
Van amúgy aktív hangfalam is az irodában, egy pár B&W MM-1, kicsi, praktikus, és gyönyörűen szól.

És hogy legyen egy kis egészséges trollkodás is:
1. A moziban a jó hang viszonylagos, nekem már nem tűnik olyan jónak.
2. 200 ezer tényleg belépőszint, tisztességes boltban ennyiért egy kábelt kapsz. De nem nagyon hosszút. ;)

(#165) snipy


snipy
tag

Valóban jó a cikk figyelemfelkeltésre, hogy van jobb is.
Ám ne feledkezzünk meg a jó hanganyagról sem, mert nem mindegy, hogy xy records lemezén hallgatjuk pl a Carmina Burana-t, vagy Pierre Verany lemezről hallgatjuk...mert kijött emberünk a demóról és jééé lapozta a kottát és jééé recsegett alatta a szék és jééé ezt ő mind hallotta...

"2. 200 ezer tényleg belépőszint, tisztességes boltban ennyiért egy kábelt kapsz. De nem nagyon hosszút" :C

[ Szerkesztve ]

(#166) flash-


flash-
veterán

monitor hangfalat keresek rockzenéhez(najo progresszív metál - Dream Theater :) főleg,néha komolyzene is jöhet,
ezen kivül milyen szempontokat vegyek figyelembe hogy tudjak dönteni?mit ajánlotok?
tudtnátok segíteni?
köszi

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#167) zborai válasza ronson (#50) üzenetére


zborai
csendes tag

Sziasztok,
Eddig anyagi okokból nem fordítottam időt az audió rendszerek megismerésére,ami most változni látszik.Esetleges tudatlanságomat nézzétek el,köszönöm. :)

Az én pénztárcámhoz megfelelő Ár/teljesítmény "házimozit" állítok össze éppen.
Vettem egy LG47LN4500 as tv-t,igényeimet(szép kép,viszonylag nagy) lefedi,pipa.
Egy Genius-SW-HF5000-em volt Magyarországon,ezt a minőséget egy aktív rendszer gondolom produkálja majd. :D
Most szeretnék valami minőségibb hangkeltőt/ket a tv mellé.
Nekem tetszik a Prodipe Pro 5 + PRO10S V2 szett!Először a hangszórókat majd a subot szerezném meg.

Ugye a tv a képet és hangot HDMI-n keresztül kapja egy forrásból.
Ezekhez az aktív cuccokhoz nem kell külön erősítő ha jól értelmeztem.
A tv-n van 2 RC és egy Optikai kimenet.
A pc hez 3 jack a hangkártyába és külön van vezérelve a két hangszóró és a sub az okés.
Egyéb eszköz nélkül nem tudja meghajtani a leendő 2.1 emet a tv?

Előre köszönöm az építő jellegű kritikát/kat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.