Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Jó az árazás, bár érthetetlen, hogy ennyibe miért nem fért bele a FullHD kijelző, amikor mindenki másnak igen.

(#2) aelod


aelod
veterán

Egész jó lett :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#3) #78600448


#78600448
törölt tag

Ilyen áron ha lenne keretem rá simán berendelném.

Szép, jó SoC, akksi ua, mint ami mostaniba van.

(#4) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Jó lenne ez, csak azért 5,7 colra már illene a Full HD kijelző, valamint a nagyobb variánsba beférhetett volna még plusz 1 giga RAM...

Minden szavam magánvélemény!

(#5) Graphics válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mert ez a Redmi 5 közvetlen konkurense, ebben a kategóriába ez a felbontás van.

Majd a Meizu Note M6s-nél növelik.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) roli543


roli543
őstag

Durva árazás

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#7) Jhonny06 válasza Graphics (#5) üzenetére


Jhonny06
veterán

Teljesen mindegy, hogy minek a konkurense, ebbe az árkategória bőven bele kellene férnie a FullHD-nek. 5,7 inches kijelzőnél meg pláne ciki.

(#8) aelod válasza Jhonny06 (#7) üzenetére


aelod
veterán

Aki nem pixel huszár annak belefér. Fogyasztásra is jótékony hatása van a hd-nak.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#9) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Kemény árazás, nagyon erős. A ram kevés ugyan kicsit, de ebbe a szegmensbe elég lesz. A "kicsi" felbontás jót tesz az akksinak.
Ha nem cseszik el a rendszert, ez komoly rivális lehet az olcsó Xiaomiknak. Ideje volt Meizuéknak valami jót lépni.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10) aelod válasza RetepNyaraB (#9) üzenetére


aelod
veterán

Hát igen mivel a redmi sorozattal verseng ott meg csak sima usb csati van. Jelentsen ez bármit is.
Meizu rendszerét nem ismerem de a MIUI-nak is megvannak a maga nyűgjei. Redmi 4x tulajként mondom ezt.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11) atosan


atosan
addikt

Nem láttam a cikkben, vagy átsiklottam felette. Gondolom IPS a kijelző típusa.

Maine coon

(#12) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Csak nem ez a Soc van az A8 2018-ban is? :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#13) tibcsi0407 válasza pusszycat (#12) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem. Abban 7885 van.

https://utdetailing.hu/

(#14) shiftac


shiftac
aktív tag

+1gb ram és Full HD+ panel és sokkal jobb lenne, esetleg az akksi lehetne 4000mAh.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#15) roli543 válasza shiftac (#14) üzenetére


roli543
őstag

És máris nem 40 ezerbe kerülne. Ennyi pénzért ne akarjunk mindent szerintem, így js messzr meghaladja a nagy gyártók készülékeit.

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#16) fornettisuti válasza shiftac (#14) üzenetére


fornettisuti
veterán

Majd ennek a note verziója remelhetőleg megkapja.
Nekem az M3note-nál csak a gyenge maximális fényerővel volt bajom.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#17) dzsi23


dzsi23
addikt

A Redmi 5 hazai forgalmazására várok, de ez most elbizonytalanított. :U

(#1) Jhonny06:
Ki az a "mindenki más", akinek belefért ilyen áron? Melyik dzsunka gyártóra gondolsz?

(#14) shiftac:
Meg akkor már legyen amoled, vízálló, és fizessenek is, hogy használjuk. :D Ja, és legalább egy Mi A1 szintű optikai zoomos kamera is jó lenne... tudom, nem a csúcs, de nem akarok telhetetlen lenni. :))

(#18) judas13 válasza aelod (#10) üzenetére


judas13
addikt

Flyme rendszere nagyon letisztult, gördülékeny. Nagyon szerettem használni.
Ennek meg tényleg jó ára van. Nagy a tülekedés ott az Oppo, Xiaomi, Vivo...csoportban.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#19) pomorski


pomorski
őstag

Tök jó, nekem tetszik.

(#20) Luck Dragon válasza aelod (#8) üzenetére

Én sem vagyok pixel vadász, de a Lumia 640xl is ilyen felbontással rendelkezik és zavaró volt .

Maga a cikkhez, kellemes készüléknek ígérkezik, főleg a formavilága tetszik.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#21) Szabcsizz válasza Luck Dragon (#20) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Ehhez nem is kell annak lenni,ilyen méretben már tényleg észrevehető hogy szőrösek a rajzolatok. 7-es tabletnél is zavart már,most egy 10-es változatnál már inkább kifolyik tőle a szemem..

(#22) pusszycat válasza Szabcsizz (#21) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mért nem veszel nagyobb felbontással ha nem bírod? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#23) fornettisuti válasza Szabcsizz (#21) üzenetére


fornettisuti
veterán

Nézd messzebbről a HD-s kijelzőt, sokkal jobb lesz a szemednek.👍

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#24) listi


listi
tag

B20?

(#25) Victoryus94 válasza Jhonny06 (#7) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nekem meg a 24 colos monitorom is FullHD-s (sőt a nagyanyám 110cm-es TV-je is)
Pedig az jóval nagyobb.
Most akkor én ufo vagyok?

[ Szerkesztve ]

(#26) Juhaszatti válasza Victoryus94 (#25) üzenetére


Juhaszatti
addikt

20-30 centiről nézed őket?

(#27) #78600448 válasza Juhaszatti (#26) üzenetére


#78600448
törölt tag

Én se akarom velük szétcseszni a szemem, már így is katasztrófa a sok kijelző bámulás miatt. :(

A laptop kijelzőjét még tudom, de a telefonét már nehezebb hosszabb távon olyan távolságból nézni.

(Laptop panel TN még telefoné IPS ha számít ez is.)

(#28) Szabcsizz válasza pusszycat (#22) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Nem tudtam,hogy ennyire rossz lesz,17-es laptopon például sosem vettem észre. Persze ott nem is nézi olyan közelről az ember.

(#29) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Feltámadt a Meizu? Az első értelmes középketagórás készülékük jó pár év után. (ami nem M2 note ráncfelvarrás)

Finn the human

(#30) dzsi23 válasza Luck Dragon (#20) üzenetére


dzsi23
addikt

A 640XL kijelzőjének is ekkora az átlója (5,7"), és az is 720p, de ott más volt a képarány. Az M6s-nek azért van 5,7-es kijelzője, mert felfelé meg van nyújtva, szélességre kisebb, mint a 640XL kijelzője, sűrűbben ülnek a képpontok, így nem annyira pixeles, egész pontosan egy 5,2"-os 16:9-es HD-nak felel meg az M6s képpontsűrűsége (282 ppi).

Szerk.: J5 2017-nek 5,2"-os HD kijelzője van, teljesen jól elvoltam vele. Persze, fullHD-nak én is jobban örülnék, de arra még várni kell, hogy ebbe az árba beleférjen.

[ Szerkesztve ]

(#31) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

A Meizu hivatalos (globális) oldala szerint B20-as a cucc. Így még érdekesebb lehet a nagyközönségnek. :)
Próbálok egyet szerezni tesztre, bár kicsi az esélye, hogy sikerül.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#32) Graphics válasza tibcsi0407 (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet beelőzlek ;]

Amúgy igen, a Meizuknál B20 felé fordulnak szépen. Már a Meizu M6 Note is B20-szal érkezett, illetve az M5 is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) tibcsi0407 válasza Graphics (#32) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igen, de ez egy különösen jól összerakott telefon lett. Kamerája is nagyon jó, valamint a SoC erősebb jóval a 625-nél. [link]
Szerintem most ezt a kört a Meizu nyerte.
Egyébként a kijelző azért lett "csak" HD, mert a SoC nem támogat nagyobb felbontást.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#34) listi válasza tibcsi0407 (#33) üzenetére


listi
tag

ez egy nagyon nagyon okos megoldás a meizutól.. az m6 note-nál kezdtek jó irányba fordulni..
én éppen egy ilyen készüléket hiányoltam eddig, relatív kompakt, 18:9-es, minőségi, A-brand, erős, takarékos, okos hardver, kis fogyasztású kijelzővel, b20-al, nem csillivilli csúszós üvegben, kellemes áron ..mi kell még? :)
a chip simán hozza a sd653 szintet, de nem 28 hanem 14 nm-en.
olyan okos, egyedi home gomb amit senki más nem tudott eddig kitalálni, ráadásul klasszik meizu, a hoszabb kijelző ellenére..
azt nem látják sokan, hogy az 5.7-es kijelző igazából a "régi" 16:9-es 5.2-nek felel meg, ahogy azt a kedves kolléga is írta, felbontásban egészen pontosan, sőt nagyjából készülék méretben is, össze lehet hasonlítani őket több oldalon..
a kijelző ppi 282, ájfón 8: 326, abszolút semmi gond nincs vele. a type-c kérdéses, ellentmondásos infók vannak, kicsit az akksi lehetett volna combosabb, de így is best buy.
lesz majd 6 inch-es full hd-s is, talán erősebb hardverrel, dupla kamerával, nyilván nem ezen az árszinten. köszönöm, kérem kapcsolja ki. :)

(#35) tibcsi0407 válasza listi (#34) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nagyon jó cucc, bár én alapvetően a felsőkategóriára utazok. A családban viszont többen is örülnének egy ilyennek, mert nagyon okés.
Ezek után nagy érdeklődéssel várom a cég 15. születésnapjára tervezett példányt.

https://utdetailing.hu/

(#36) Graphics válasza listi (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Annyi azért megjegyzendő, hogy a kijelző tetejét elég nehézkes elérni

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) listi válasza Graphics (#36) üzenetére


listi
tag

nem tudom a meizunál konkrétan hogy működik, több olyan okos gyártó van hogy nem kell elérni, bárhol húzhatod.. éppen a nagy kijelző méretek miatt találták ki

(#38) cbatesz válasza listi (#37) üzenetére


cbatesz
tag

Ott is úgy van és tényleg elérni😀

(#39) YxVs


YxVs
senior tag

Nincs ilyen telefonja még senkinek?
Pedig van belőle már B20-as global verzió is.
EU raktárból elérhető valahonnan?

(#40) Fred23


Fred23
nagyúr

Ez az Exynos 7872 elég jónak tűnik:

Kérdés, vajon mennyi időre szánják ezt a SoC-ot? Az LPDDR3-ból mennyi felhalmozott készletük lehet még? Örülnék neki, ha más készülékek is megkapnák ezt a SoC-ot, és ez lenne az új minimum!

(#41) Fred23


Fred23
nagyúr

A cikkben a Mali-G71MP3 nem pontos, csak egy Mali™-G71 MP1 van benne. Ettől függetlenül ez a SoC az új budget king. :)

(#42) balint933


balint933
csendes tag

Sziasztok!

Most rendelnék egy ilyen telefont aliexpress-ről, de az adapter amit adnak hozzá valószínűleg nem gyorstöltő, valakinek van már esetleg ilyen telefonja, vagy akinek van meizu telefonja tudja esetleg, hogy egy sima QC3.0 adapter+kábellel kompatibilis ezzel a meizus mCharge technológiával? Próbáltam keresni, de nem találtam egyértelmű választ.

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.