Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Parci válasza z0d1AK (#50) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

általában igaz az utóbbi 2 évre, hogy az összes hirdető minimum csodát vár tőled, féláron, és kétszer annyi hirdetéssel. az egész internet elindult a valóságsók/mónikasók/tescopárizsi irányába... minőségi tartalmat csinálni rendes szerkesztőséggel kész ráb@szás, mert drága. és nem is biztos, hogy annyi embert érdekel. mennyivel jobb pár vérpisti ingyenblogja, és ugye - csak hogy egy példát hozzak az utóbbi idők kihívásaiból - a google adsense oda is elér.

ma már nem feltétlen kell IT cégeknek IT site-on hirdetni... régen nehéz lett volna máshogy elérni a célközönséget. ma viszont elég a google adwords kampánynál beállítani ezt-azt, és ő szépen előszedi neked egyesével az utolsó blog eldugott szegletéből is a usert.

nos, ez a "social media" árnyoldala, már ami a minőségi tartalmat illeti. nem azért, mert ne lenne rengeteg tényleg szuper, hiteles és baromi jó blog... én is olvasok sokat, sok ilyen van. és van még több digitális "szemét", amit a tulaja csinál, ingyen és bérmentve. ugyanúgy, ahogy egy normális színészekkel forgatott játékfilm helyett is lehet 5000 ft-ért statisztáló barmokat nézni egy mónikasóban, az interneten is lehet mindenféle tartalmat előállítani. a gond az, hogy a szerkesztőség által csinált verzió drága. nem olyan drága, mint egy papírújság, ám még mindig drágább a kvázi ingyenesnél. a sors fintora, hogy a print média után most a klasszikus online média izzad valahol ugyanazért, alig 5-10 éven belül.

a kérdés mindig az, hogy az olvasóknak mire van igényük. sajnos a kertévék és a tescós párizsi sikerét látva nehéz optimistának maradni. :(

de ez már egy másik történet. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52) z0d1AK válasza Parci (#51) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem nézek kereskedelmi tévét, mert hányok tőlük.
A párizsitól még nem, valószínűleg mert sötétben eszek belőle maximum.

Szerencsére a Ph! azért még messze áll az ilyen tartalmaktól! :R

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#53) Parci válasza z0d1AK (#52) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itt nem arról van szó, hogy szeretnénk idáig süllyedni, nem is volnánk rá képesek. az a kérdés, hogy mi az, ami hosszútávon életképes a piacon... ezt igazából az olvasók döntik el.

sajnos például a blog.hu milliós userszáma és az a rengeteg szemét, amit akár az index címlapon nyomatnak blog.hu címszó alatt nem azt vetíti előre, hogy feltétlen a minőséget keresné a nagy tömeg. a tesco párizsi hasonlat csak azért volt, hogy érzékeltesse, hogy ott sem...

de hogy ne örökké csak rinyapina legyek: hiszünk az olvasókban, és hiszünk abban, hogy a mainstreammel ellentétben egyre többen vannak, lesznek, akiknek igenis szempont a minőség, akár kajában, akár életvitelben, akár hardverszájtban. :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54) Jim Tonic válasza z0d1AK (#46) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem olvastam végig a topikot, de ez a hozzászólás megragadta a figyelmem.
Én pont nem így tudom a dolgokat. Te, mint hardverapród, láthatod, hol vannak az árak a hardverpiacon, ebből nem nehéz levonni a következtetést a kínálat/kereslet arányt.
Amúgy valahol írta már Parci, hogy megannyi céggel egyetemben a jelen gazdasági helyzetben a PH is túlélő üzemmódban fut.

Én itt vagyok a kezdetek óta, bár a regem kicsit később jött, de azért az is elég korai. Emlékszem az akkori cikkek számára, volt, hogy a Prohardveren három naponta jelent meg valami friss. Nagyjából emlékszem, hogyan változtak a szerzők, bár most akkorból csak Fless ugrik be, mint régi tesztelő.

Az én életemre akkor nagyon komoly hatással volt az oldal, főleg mivel sulit is ebben a témában végeztem. Emlékszem, hogy főiskolai szünetekben ez az oldal volt a téma. :)
Pozitív értelemben mondva, hozzájárultatok a netfüggésemhez. Bár azóta is benézek ide minden nap, ma már nem mindent olvasok el.
Nagyon örültem anno az ITCafenak. Bár az oldal nem mindenben váltotta be a reményeim (néha nagyon bulváros címek jelennek meg az oldalon), azóta is szívesen böngészem.

Keep up the good work!

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#55) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

köszi mindenkinek a jókívánságokat!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56) Jim Tonic válasza Parci (#51) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Más területen, de ebbe futottam bele én is valamikor.

Politika mentesen, de az jut eszembe, hogy az egyik párt (aki most frissen jutott a parlamentbe), azt ígérte, a T.2 és az R.Lk.ub be lesznek tiltva. Bár nem szavaztam rájuk, de eszembe jutott, hogy én is hasonlót tennék. Aztán rájöttem, hogy Győző nem miattuk van a televigyorgóban, hanem azért, mert erre van igény.
Ezek után vajon meg lehet-e őket ítélni a munkájukért, a műsorok tartalmáért? Nem. Ők egy kereskedelmi csatorna. A pénz (nézettség) beszél.

Mit tehet az ember? Reménykedik, hogy ha már nem akarja egy szintnél lentebb engedni a derekát, hogy van/lesz egy olyan réteg, ami eltartja a boltot.
Aztán megint jön a dilemma, hogy legyek vérprofi, akkor a profik (pénzesebbek keresnek meg), vagy legyek hétköznapibb, de akkor meg a kisebb cégek keresnek meg, de többen. Ez sosem egyszerű. Majdnem mindig az egyensúlyozás marad.

#54: kínálat/kereslet arányt illetően.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#57) tkazmer válasza Parci (#49) üzenetére


tkazmer
addikt

no, ezek tutira jól megszedik magukat, zsíros kis ph-sok
nincs azzal semmi gond, ha így van:) az még nem publikus (tehát nem tudom), hogy a válság mit csinált veletek, de előtte egy igen dinamikusan növekvő és stabil cég látszatát keltettétek.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#58) Vicoo válasza Jim Tonic (#56) üzenetére


Vicoo
senior tag

"Aztán rájöttem, hogy Győző nem miattuk van a televigyorgóban, hanem azért, mert erre van igény."

Nem hiszem . Kilencvenes évek közepéig-végéig mondhatjuk hogy egészen színvonalas volt a TV. Bár nincsenek előttem számok, de sztem 1989 és mondjuk 1997 között nem nőtt számottevően a TV nézők száma, tehát azok akik anno nézték a színvonalas műsorokat, ugyanazok nézték onnantól a sz*rt , és nézik máig is. Inkább mondanám azt hogy lassan megteremtették rá az igényt. Merem ezt mondani azért, mert a szüleim , barátaim, vagy Te sem hinném hogy 10 éve nagyon szerette volna ha nézheti ahogy verik egymást az emberek, vagy "celebek" ripacskodnak a képernyőn. Mint mondtad, a pénz az úr: sokkal olcsóbb licencet venni ,mint saját műsort gyártani, és még jobb ha a néző is részt vesz a műsorban ( leglaábbis azt hiszi) például smsben, hiszen az még több pénz. ( Nem bántásból írtam)

(#59) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

ne legyetek igazságtalanok, parcinak 2001.06.22. óta még a saját mathlonjára se volt ideje, 22-én még írt válaszmélt, 23-án meg már nem, és azóta se, van is a plusabit@freemail-en 2604db olvasatlanja, most néztem.. :C

jah, és a nypee asszem nem is bme-s volt.. :N

cantante di sampietrini

(#60) LamerGyuri válasza z0d1AK (#28) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Itt a két elsiratott képed;nem semmi volt a cucc :Y

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#61) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

A hasonlo oldalakkal, mint pl. a HWSW milyen a kapcsolata a PH hazigazdaknak? Az elmult evek alatt, ahogy kihalt a HWSW foruma, ugy koltoztem at inkabb ide. 2001ben regisztraltam a HWSW-n, ide par evvel kesobb.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#62) Sonky válasza LamerGyuri (#60) üzenetére


Sonky
aktív tag

:Y
Mit tud? Elég komoly :))

Egy legenda vagyok.

(#63) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

Ez vicces, olvasgatva a 10 évvel ezelőtti hsz-eket, ugyan azokat írtuk, mint mostanában:

-mekkora proci kell ehhez?
-nem férne be a gépembe! :DDD
-lehet kapni mo.-on?
-menyibe fog kerülni?

:))

we-want-more-we-want-more! :K

Öntörvényű Sünmalac

(#64) z0d1AK válasza LamerGyuri (#60) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ejha, milyen szép ablakkeret-rendszerben épülnek fel a memóriák :Y :DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#65) Dassler


Dassler
őstag

Az a kemény, hogy akkoriban már bőszen olvasgattam a délutáni gimis számtek fakton ezeket a cikkeket, aztán meg az otthoni betárcsázósról is :) ez utóbbi technológia valahogy nem hiányzik, de nagy királyság volt, amikor anyám egész este nem tudott telefonálni :D

[ Szerkesztve ]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#66) Malachi


Malachi
addikt

háhá, Gef2 MX400 volt az első kártyám, éppen a negyedik szám idején vettem az első saját PC-met. ki tudja milyen Abit alaplap, Duron800 vagy 850, 40GB vincsi, 256MB ram, hangkártya, ki tudja milyen házban, ez így volt kemény 176 ezer. :Y

továbbra is remek ez a visszatekintő, hajrá és köszönet érte. meg a PH-ért. :R

(#67) Parci válasza Paarthurnax (#61) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lesz majd erről is egy-két sztori.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#68) Parci válasza tkazmer (#57) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a válság mindenkit elég durván eltalált, de a számtech iparág igazából már előtte is válságban volt globálisan is, itthon meg duplán. igen sok cég nagyjából az "áfából" tartja el magát, a haszonkulcsok ugyanis 2-3% körül vannak a komponenseken, abból meg nem lehet egy céget fenntartani. ezen felül jön az internet gyors átalakulása (klasszikus hirdetések helyett google, facebook stb.). ez a 3 hatás együtt már nagyon erős, gyakorlatilag minden növekedésünk megszűnt fél év alatt, a kisebb cégek például szinte teljesen eltűntek a hirdetői palettáról. a válság kitörése utáni évben 40%-kal kevesebb hirdetési bevételünk lett, mint amire kalkuláltunk, és amire a rendszert felépítettük.

egyébként többek között ilyesmi miatt lett beolvasztva inkább a fototrend, nem indult egy ideje új portál, adtuk vissza az it café szerkesztőségét, küldtünk el két embert stb. most harc van. túl fogjuk élni, de hogy nem rózsaszín a klíma, az hót ziher.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69) Lala6


Lala6
őstag

Milyen jó olvasni itt a hozzászólásokat is :)
Sajnos ismét kiderült, hogy milyen öreg vagyok, írjátok itt, hogy GF mx400 volt az első videó kártyátok... az mond még valakinek valamit, hogy Tseng ET4000? Na nekem ilyen volt...
Jó régóta itt vagyok a Ph!-n, a hwsw-n kezdtem a pályafutásom még 2001-ben, 2003-ban átköltöztem ide, aztán nem is bántam meg, mostanra a hwsw fórum nagyon pangós lett, én is csak a cikkeiket olvasom el. Ide is ritkábban járok már, mindennap be-be nézek, ha akarok venni valamit a gépembe, akkor itt keresek hozzá infókat, szerencsére vannak még lelkes fiatalok, akik naprakész információkkal rendelkeznek, régen én is ilyen voltam :)
Örülök, hogy van még Ph!, remélem soha nem tűnik el.
Arról már letettem, hogy PH! addikt rangom legyen, pedig egyszer volt egy rövid időre... :B

(#70) Porcupain válasza Parci (#68) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Amikor kezdtétek honnan szereztétek a hardvereket?

Szerintem ha egy ilyen lap csoprotot el tudsz vezetni, akkor 30 év múlva is megtalálod a helyed! Nem gondolod?:D

Nem lenne akkor az a jó megoldás, ha az adsense-t leszednénetek, és csak nálatok lehetne hírdetni?

Azon esetleg gondolkodtatok, hogy át adjátok egy nagyobb média csoporotnak az oldalt? A Hirszerző is nagy nehezen talált új gazdát.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#71) Parci válasza Porcupain (#70) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

eleinte az volt a kegy, ha valaki (nagyker) adott hardvert tesztre. ma már ez értelemszerűen megfordult, pár extrém esetet leszámítva nem gond a vas beszerzése.

ami engem illet személy szerint, programozóként valszeg mindenképp (ha minden kötél szakad) találnék valami állást, tehát nem arról van szó, hogy munka nélkül maradnék. én, személy szerint. de nyilván 13-15 emberről van szó összesen, akiket kevéssé vigasztalna, hogy a parci azért kapott vmi melót. meg egyáltalán, nem is lehet úgy előre menni, hogy nem hisz az ember. :)

adsense: ez egy bonyolult kérdéskör. de, le kellene szedni alapvetően. a baj csak az, hogy nem csak nekünk, hanem mindenkinek. összefogás kellene, amiből a magyarok sosem voltak erősek. ráadásul ez is már némileg teória, elmélkedés, pont az említett blogok miatt. kütyüblog, bigyóblog, appleblog, izéblog... és ugye az olyan alap dolog, hogy egy blogon ott szemetel az adsense.

mesélte egyébként a "három nagy" egyike, hogy anno volt törekvés arra, hogy ugyan már, ne engedjék be legalább ők a google-t a hazai piacra, hiszen letarolja úgy is. nem született egyezség, így inkább mindenki külön dealt kötött a google-lel... jellemző.

nagyobb csoportok kerestek már meg minket többször, ugye a vogel-burdával volt is egy több éves együttműködés. az az igazság, hogy ezek többnyire nagy, merev, nehezen mozgó cégek, akik csak rosszabbul tudnák csinálni. nincs energiájuk olyan mikroszinten figyelni, reagálni a dolgokat, mint nekünk, nekik az egész "IT tartalom" csak egy a húszból. nem is ér annyit nekik, mint nekünk. lényeg a lényeg, eddig egyetlen sikeres ilyen megkeresés/együttműködés sem született, és utólag mindig hálát adtunk az égnek, hogy magunk maradtunk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72) Porcupain válasza Parci (#71) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Ilyenkor eljártatok házalni, hogy ugyan már szánjanak meg titeket teszt példányokkal?:)

Szerintem aki most nállatok dolgozik, annak egy jó pont lesz a ph munkássága az önéletrajzában.

Adsensebe ki lehet szűrni, a hírdető oldalakat, bár tény hogy, nagy meló lenne, és nem túl barátságos megoldás, de hát ha muszály... A másik megoldás, hogy kevésbé értékes helyeken vannak az adsense hírdetések.

Azért google mellett ott van az e-target is. Egyébként sokak számára, pl kis cégeknek ez az egyetlen jó hírdetési forma. A sok webshop is ezen keresztül hirdet.

A nagyobb csoportok kezébe kerülne, ők azért már nem figyelnének annyira oda a felhasználói igényekre.

Azon nem gondolkoztatok még, hogy angol nyelven is elindítanátok egy különd oldalt, ahova néhány nagyobb cikk kikerülne?

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#73) P00By


P00By
nagyúr

:R

És még a topikot is érdemes olvasni! ;)

(#74) Lenry válasza Parci (#68) üzenetére


Lenry
félisten

mit jelent az, hogy "visszaadtátok az IT Café szerkesztőségét"

(#72) Porcupain: volt már angol nyelvű portál, a mobilearsenal, de nem tudom mi lett vele, Bog azt mondta, hogy most jegelve van az a projekt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#75) Porcupain válasza Lenry (#74) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Azt én is tudom, de inkább a prohardverre gondoltam.

Tény, hogy a cikkek angol nyelvre fordítása plusz munkát igényel, esetleg újabb munakerőt, de a piac is nagyobb.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#76) z0d1AK válasza Parci (#68) üzenetére


z0d1AK
veterán

A Mobiladatbázis készítése azért folyamatban lesz?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#77) Konflikt


Konflikt
addikt

jo ezeket olvasni:)

bar en kicsivel kesobb jottem, ugy 2004 korul, es csak kicsit kesobb reggeltem. mikor meg a vga.nfo is aktiv volt. tenyleg arrol is lesz majd szo?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#78) Parci válasza Lenry (#74) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

- volt egy külön kis iroda a café stábnak, most már nincs.
- angol nyelvű tartalommal próbálkoztunk, nem jött be, a közeljövőben biztos nem erőltetjük.
- igen, eleinte kunyeráltuk a hardvereket a nagykerektől, nehéz volt őket meggyőzni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79) BloodRay


BloodRay
veterán

Jó volt olvasni a blogot. :R
Kitartást és jó sok munkát a következő 10 évre is! :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#80) tkazmer válasza Parci (#68) üzenetére


tkazmer
addikt

uhh, akkor kíváncsi leszek a tavalyi eredményekre az egész iparágra vonatkozólag, ha titeket is ennyire durván eltalált, akkor mi lehet mondjuk a felakkora (és már a válság előtt is lemaradó) hwsw-vel...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#81) rudi válasza Konflikt (#77) üzenetére


rudi
nagyúr

A vga.nfo-nak csak annyi köze volt a PH-hoz, hogy ott mutattam meg, kb. mit tudok. Aztán ahogyan lett egyre több PH-s tesztelnivalóm, úgy maradtak el a minitesztek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#82) Parci válasza tkazmer (#80) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ők feleannyi embert is foglalkoztatnak. de kötve hinném, hogy ne érintené őket is rosszul mindez. barátibb a viszonyuk az ügynökségi piaccal, mint nekünk, de hogy senki sem most éli legvidámabb napjait a szegmensben, az egészen biztos.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#83) Porcupain válasza Parci (#82) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Azért gondolom nem álltok le, és vannak tervek arról, hogyan lehet lendíteni a dolgokon.

Mobilarénáshoz hasonló videó teszteken nem gondolkozatok?

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#84) Parci válasza Porcupain (#83) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vannak tervek, persze. pár év alatt kiderül, hogy működnek-e vagy sem. persze addig ki kell bírni. videotesztek: mit oldana az meg működési oldalról? csak egy újabb potenciális hirdetési platform, de attól még a hirdetők nem lesznek többen / nem lesz több pénzük.

sajnos nem a tartalommal van baj (pontosabban azzal is, hiszen sosem elég / tökéletes), ahhoz már bőven elég tartalmunk van, hogy 2-3x ennyi hirdetés is lehessen. nincs és nem is lesz, ez itt a kihívás. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#85) Porcupain válasza Parci (#84) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Gondolom egy hirdetőt jobban csábít, ha minnél több látogatót ér el. Tehát az oldal látogatottságát talán még lehetne vele javítani, vagy ennél jobban már nem? A videó teszteket pedig nem csak itt, hanem a videómegosztókra is fel lehetne tenni. Én magam is szoktam néha nézni. Mobilok annyira nem érdekelnek, így azt nem is szoktam olvasni, viszont a videót volt, hogy megnéztem. Persze az is lehet én vagyok túl naív:D

Egy videó hírdetésért talán szívesebben fizetnének.

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#86) Parci válasza Porcupain (#85) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mondom, a jelenlegi tartalom/látogatottság elbírna 2-3x ennyi hirdetést / hirdetési árbevételt is. nem ez a gond.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87) Celtic válasza Parci (#78) üzenetére


Celtic
tag

Szóval nehéz volt őket meggyőzni, mi?
Nem inkább a nagykerek marketingesének volt nehéz meggyőznie a főnöküket? ;)

Persze a többiek esetét nem ismerem részleteiben...

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#88) hfrankee


hfrankee
senior tag

Igen,ezek a jelen globális gazdasági helyzet produktumai.Minden cég ott fogja vissza a kiadásait ami nem konkrétan kapcsolódik a túléléséhez.
Csak ahol a kiadásokat megnyirbálják,ott egy komplex cégvilág van.Ez az "átkozott" globalizáció,mikor minden összefügg és kapcsolatban van mindennel,direkt vagy indirekt módon.
Szurkolok,hogy sikerüljön a felszínen maradnotok a bővülést és innovációt megtartva.
Nincs még vége a krízisnek és nem is látszik a vége.Most az euró,a spanyolok....jajj

(#89) Parci válasza Celtic (#87) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a legtöbb cégnél marketinges sem volt/van... ;)
persze voltak kivételek, jól beszélsz. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#90) Porcupain válasza hfrankee (#88) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Na meg még mndig a görögök, valamit az írek, olaszok, portugálok...

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#91) keopsz válasza Celtic (#87) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

jujjujj, a cég hangja!! :DDD ..az első cég hangja, ami brutális delta ventik zaján áthallatszott, és télleg legelső volt az első közt, sőt, még egy bordó velúr kanapéval is beszállt.. :C

celtic nélkül lusta disznókká lettünk volna, röff. :R

cantante di sampietrini

(#92) Vidala válasza Lala6 (#69) üzenetére


Vidala
senior tag

PC vonalon nekem is (pontosabban Apámmal közösen) ilyen volt. 386 DX40 co-processzorral! Autocad-hez kellett a kraft :) Ő fertőzött meg kb. 6 évesen egy C64-el.

Alakul ez a blog, bár viccesen-stílusosan épp a fórumban :D

Viszont csak most tudatosult bennem, hogy mi(k) is voltak a ph! ősei. Valahogy ez kimaradt, pedig egy-két tesztre szinte konkrétan emlékszem :C

CoVboy Forever!

(#93) I_Am


I_Am
veterán

"Ha a maximális élményt kívánja átélni oldalunk szörfözgetése közben, akkor használjon Internet Explorer 4.0+ böngészőt!"

:C

Na itt bizti ki mikor megláttam. :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#94) Tomcat


Tomcat
őstag

Én a v4 környékén szereztem tudomást az oldalról és akkor kezdtem el olvasgatni a cikkeket. Ez akkoriban újdonságként hatott nekem hogy most már itthon is van egy ilyen IT témájú oldal.
Gratulálok az elmúlt időszakhoz és remélem, hogy továbbra is megmaradtok ilyen szakmai szintű, magas színvonalú és pártartlan beállítottságú online médiának! :C

Tomcat

(#95) vans?


vans?
őstag

Minden tiszteletem a tiétek. :R

hábm bábm

(#96) bambano válasza Parci (#89) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Azok a változtatások, amiket mostanában csináltatok (új dizájn, digicam integrálása, stb.) bejöttek?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#97) Parci válasza bambano (#96) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mit értünk "bejöttek" alatt? a designváltást nehéz megítélni, és így is úgy is szükség volt rá. nem dőltünk a kardunkba, nem hagytak itt minket a userek stb. az új tartalmak működnek, igen. főleg a házimozi, de a digicam is, például most hirdet az olympus. a tv tesztek olvasottabbak a digicam teszteknél, de ez utóbbival sincs gond.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#98) bambano válasza Parci (#97) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

bejött: hibahatárnál jobban nőtt az olvasottság.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#99) Parci válasza bambano (#98) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miért nőne az olvasottság egy designváltás miatt? pontosabban: mit értesz olvasottság alatt? egyébként, hogy lelőjem a poént: kb. lehetetlen pontosan mérni, a szezonális és egyéb folyamatok ugyanis erősebbek. most pünkösd volt, jön a nyár, ilyenkor esik szép lassan az olvasottság, igazán csak szeptemberre támad fel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#100) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Nagyon furcsa élmény volt így találkozni, pontosabban újra találkozni a kezdeti két verzióval. :) Ugyanis anno pontosan emlékszem, hogy szörfölgettem a neten és az akkor általam favorizált Excite kereső adta ki a találatot. Olvastam is pár cikket mindkét változatról, de őszintén szólva, eltántorított a továbbiaktól a nem épp kimagasló design. :U :B Szánom-bánom bűnömet. :R
Aztán valamikor a Prohardver indulásakor (évre nem emlékszem pontosan, de már ezen a néven futott az oldal) újra olvasni kezdtem és meggyőződésem volt, hogy ez egy totál másik site. Erre most kiderül, hogy mégsem. :))
Végül a múlt évben regisztráltam is.
Köszönöm az eddigi munkátokat és nagyon szorítok, hogy Ti is túléljétek a válságot, a FB és közösségi marketing hullámot, illetve az AdSence-el járó bevételkiesést!
Sajnos Én is érzem azokat a negatív hatásokat közvetve, vagy közvetlenül, amikről itt korábban szó esett. Az pedig egészen egyszerűen viccnek tartom, hogy valaki komolyan azt gondolja a magyar netes piacról, hogy egy-két szereplőn kívül, akik általános hírszájtok, vagy valami nagyobb témára összpontosítanak, bárki nagyot szakíthat, vagy zsírosra keresi magát. Túl pici ez a piac szerintem ahhoz. Maximum megélni lehet. :(

Parci
A blogokkal kapcsolatos megjegyzéseiddel maximálisan egyetértek. Plusz annyi - nevek említése nélkül, de szintén Index éra -, hogy néhány ilyen tech blogban igen nagyon tudtam már csalódni, amikor időnként komoly, vagy komolynak tűnő cikket, tesztet tettek közzé, majd szinte ugyanazon napon a legmélyebb bulvárbugyrokba süllyedtek le (értsd: content mindenáron). :F Amikor pedig ugyanezen techblog Arckönyves oldalaira írtam kulturált stílusban, akkor a legalpáribb módon (habár kétségtelenül nem személyem ellen irányulóan) bírt a tulaj válaszolni :( és hitte, hogy mindez milyen menő és stílusos. :U Már csak emiatt is maradok a Prohardver lelkes híve. :K Itt ez egyáltalán nem jellemző. Van egy nagyon jó, baráti, szakmai légkör, amit a néha betévedő fórumtrollok sem tudnak elrontani. :R
Hajrá PH! :C

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.