Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Deck válasza XoZ (#349) üzenetére


Deck
titán

Álmodta.. Vagy youtubeon nézte. :DDD

PS5

(#352) sasa134 válasza ProEvoFan (#325) üzenetére


sasa134
addikt

Én is így látom. Az MS tolt egy All-in-t a GP-szel, és előre finanszírozza az egészet. Kérdés, mit lát ebből viszont és kijön-e matek. Lehet az évszázad buktája lesz.
Vagy egész egyszerűen elsilányítja a gaminget, nem lesznek kiemelkedő játékok, csak tucat dolgok, évente, de az olcsón. Mert ez az irány látszik.. :(

Avanti Roma

(#353) ProEvoFan válasza sasa134 (#352) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Pontosan én is ezt látom.

(#354) kwzatz válasza Norb79 (#344) üzenetére


kwzatz
őstag

Az 5 eurós akciót kivárókból vagy a megjelenéskor teljes áron vásárló játékosokból van-e több? (elárulom, hogy a teljes áron vagy közel teljes áron vásárlókból, ugyebár ezért született a Denuvo is, mert a cégeknek az a lényeg, hogy megjelenés után 1-2 hónapig ne legyen a játék feltörve, mert akkor jön be a pénz legnagyobb része - nem találok róla adatot, de valami 80-90% rémlik az első néhány hónapra-fél évre)

[ Szerkesztve ]

(#355) Norb79 válasza kwzatz (#354) üzenetére


Norb79
őstag

Sajnos ez nem igaz, nem a teljes áron vásárlókból van több. Az itt sokat emlegetett UC4ből az első héten 2,7 M kelt el, ezek a teljes árú eladások. Ehhez képest elkelt összesen 16 M darab. És állítólag még megjárt 30 M embert (vagy valójában maximum profilt) a másod-harmad-..-nyolcadkézből beszerzett lemez.

(#356) kwzatz válasza Norb79 (#355) üzenetére


kwzatz
őstag

Az a probléma, hogy példát is említesz és annál sem látod, hogy igazolja, amit írok... Uncharted 4, menjünk végig a pontos számokon:
- 1. héten 2,7 millió eladott példány (teljes ár)
- 2016 decemberig (első fél év) 8,7 millió eladott példány (ennek egy nagy része szintén teljes ár, egy része kisebb akció)
- 2019 májusig 15 millió eladott példány (ennek egy része szintén kisebb akció a fél-1 év közé eső periódusban, egy része 50%-os leárazás, egy része nagyobb leárazás)

Tehát az első fél évben adták el a példányok 60%-át. Vagyis értelemszerűen ekkor jön be a pénz legnagyobb része (a 80%+ jó becslés lehet), hiszen ekkor értékesítik a játékot magasabb áron, miközben az összeladásnak is nagyobb részét teszi ki ez a periódus, mint a felét.
A másod- harmadkéz a cég bevételei szempontjából teljesen érdektelen.

[ Szerkesztve ]

(#357) Norb79 válasza kwzatz (#356) üzenetére


Norb79
őstag

Vagyis a te matekod szerint is legideálisabb esetben pont 50% a teli áron vásárlók száma, és ezzel van alátámasztva, hogy a többség teliáron vásárol?
Ja, 50%+1 az valóban többség, és ha az általad írt számokat elfogadjuk, akkor is azokba kis jóindulattal látható csak bele az az 50%+1. :)
Viszont nem minden játék UC4, sony exclu agyonhypeolt cucc, szóval ha itt is csak nagyon cakkosan jön ki az 50%, akkor mi van a "sima" multiplat játékoknál? Elárulom, ott közelében sincsenek az 50%-nak. Erről beszéltem.

(#359) kwzatz válasza Norb79 (#357) üzenetére


kwzatz
őstag

Ez nem az "én matekom", szimplán csak a matek. Számok, egyszerű elemzés, logika.
Egyébként is úgy írtam, hogy "teljes áron és közel teljes áron", ez pedig az emberek 60%-a az Uncharted 4 esetében. Ráadásul még ha kevesebben is volnának, akkor is az a lényeg, hogy mennyi pénzt hoznak be. Csak gondolj bele abba, hogy 4-szer annyi 75%-os leárazással vásárló ember hoz annyi pénzt, mint amennyit a teljes áron vásárlók hoznak, aztán súlyozd eszerint a periódusok eladásait. A cégnek a kezdeti eladások a fontosak, ott jön be a nagy pénz (vannak kivételek, mint pl. a Witcher 3, de az kb. anomáliának számít ezen a piacon)

Nincs értelme ezen vitatkozni, mert gyakorlatilag evidens. "Sima" multiplat játékoknál is ugyanez a helyzet.

(#360) Norb79 válasza kwzatz (#359) üzenetére


Norb79
őstag

Ha evidens, akkor evidens. Az ilyen kis részinformációra és egy elemű mintára alapozott tippek azok általában evidensek szoktak lenni. :DDD

(#361) Carlos Padre válasza Norb79 (#348) üzenetére


Carlos Padre
veterán

+megnézem game passban, majd megveszem ps-re.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#362) kwzatz válasza Norb79 (#360) üzenetére


kwzatz
őstag

Ahogy írtam más játékoknál is így van és a Denuvo sem véletlenül létezik. Ez nem egy elemű mintára van alapozva, ilyen a játékok termékéletgörbéje.

Az évente, két évente új játékkal bővülő multiplatform franchise-oknál (AC, CoD, FIFA, Battlefield stb.) még inkább ez a helyzet, nem akkor fognak többet venni az AC: Odyssey-ből, amikor kijön a Valhalla. Nem akkor fognak többet venni a Battlefield 1-ből, amikor már a Battlefield V is haldoklik. A focis játékok kedvelőinek 95%-a már rég a FIFA 21-et fogja szidni, október közepén ahelyett, hogy FIFA 20-at venne. Egy CoD el sem nagyon jut leárazásig, mire jön a következő :D (CoD: Modern Warfare (2019), első 3 napban 600 millió $ bevétel, első két hónapban 1 milliárd $)
A borzasztó kritikai fogadtatással rendelkező játékoknál még erősebben van ez jelen. Gondolj egy Battlefront 2-re. Nagy kezdeti eladás a hype miatt, ami nagyon gyorsan esik, ahogy a vásárlók egyre többen tájékozódnak arról, hogy milyen is a játék.

És ha már azt mondod, hogy "mert az Uncharted 4 agyonhype-olt exkluzív", akkor nézd meg a Red Dead Redemption 2-t, ha egy igazán hype-olt játék eladásainak alakulását akarod látni.

Itt kiszálltam, sok értelme nincs folytatni. Ha továbbra is úgy gondolod, ahogy eddig, akkor ezen nem én fogok változtatni. :D

(#363) floatr


floatr
veterán

Mindeközben Satya Nadella tett egy megjegzést
https://www.pcgamer.com/microsoft-isnt-done-buying-game-studios-ceo-satya-nadella-says/

További terveik vannak...

(#364) Wesder válasza floatr (#363) üzenetére


Wesder
félisten

Felkészül Acti/Blizzard.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#365) nubreed válasza Wesder (#364) üzenetére


nubreed
veterán

Rájuk férne ha az MS gatyába rázná őket!

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#366) ProEvoFan válasza Wesder (#364) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Kizárt.Arra nekik sincs pénzük. :D
Segaról pletykálnak.

(#367) floatr válasza Wesder (#364) üzenetére


floatr
veterán

Warner Games...?

(#368) makkmarce válasza Carlos Padre (#341) üzenetére


makkmarce
őstag

A perc alapú tipp volt, az áfa és az iparági 30%-os standard adott.(a kiadói kommentek alapján idő és/vagy per install az elszámolás, erre jön még gondolom egy egyszeri összeg is). Egyébként titkos az egész, és nem tudom, hogy hogy működik, utánanéztem belsős fórumokon, mindnekivel egyedileg köt szerződést az MS, és szupertitkos. (van pár cég aki pl siránkozott utána, paradox pl, más meg örült). Bár ha láttál már microsoft titoktartásit, kb olyan szintű, hogy arról se beszélhetsz, hogy aláírtad :D

okoskodom, tehát vagyok

(#369) MasterDeeJay válasza Wesder (#364) üzenetére

Vegye meg őket az EA ;]
Na jó rossz vicc volt. (rip c&c, simcity.. :((( )

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#370) Wesder válasza ProEvoFan (#366) üzenetére


Wesder
félisten

Mindenre is van pénzük, az màs kérdés hogy megéri e nekik. Szetintem csak Sega IP exkluzivitàst vesznek, és nem magàt a Segàt. Esetleg a Sonic jogait.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#371) Döglött Róka válasza Wesder (#370) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Barmit odaadnek egy Generations szintu Sonicert.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#372) kwzatz válasza Döglött Róka (#371) üzenetére


kwzatz
őstag

Én meg egy Yakuzát néznék meg 2-3-szor annyi pénzből, ami eddig volt nekik egy-egy játékra. Már így is zseniális.

(#373) idegen lény válasza Juhaszatti (#70) üzenetére


idegen lény
őstag

Ha jól emlékszem, a Fallout 76 egy ronda bugbánya volt, óriási bukás.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#374) Juhaszatti válasza idegen lény (#373) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Így van, én a New Vegasra utaltam. A 76-ot nem az Obsidian csinálta.

(#375) idegen lény válasza Juhaszatti (#374) üzenetére


idegen lény
őstag

Hanem a Bethesda?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#376) Anaren91


Anaren91
senior tag

Nem tudom, lehet itt kalkulálni a 15 millió előfizetővel, de azért mostanában elég sokan kaptak így vagy úgy ajándék előfizetést. Ami nem feltétlen jelenti, hogy miután lejár ők elő is fognak fizetni. Ahhoz tényleg olyan játékok kellenek amik megérik még azt a havi 10 eurót is. Amikor összeraktam évek után újra egy pc-t pont akkor jött ki a bf 5. Na mondom bf 1 nagy favorit volt ps-en meg kellene lesni. Pont kapórajött az origin access. Mondom csak 2k a premium van benne bf 5 meg bf 1 meg csomó játék zsír. bf 5 első nap ment a levesbe a sok csíter miatt, bf 1 szintén. Pár játékot még megnéztem aztán lemondtam az előfizut és fölöslegesen pörgött még majdnem egy hónapig... Egy értelmes játék nem volt ami 5 percnél tovább lekötött volna.
Ez tulajdonképpen tényleg annak a rétegnek lesz jó akinek nem telik rendes pc-re, vesz 300 euróért egy boxot fizet havi 10 eurót és tud játszani a cod 22 utimate future furry figherrel a haverokkal.
Hacsak tényleg nem jönnek elő olyan címekkel ami az olyan játékosokat is leköti aki tényleg hajlandó mélyebben elveszni egy pl witcher 3 szintű jűtákban.

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#377) #54625216 válasza makkmarce (#329) üzenetére


#54625216
törölt tag

Valamit elszámoltál, mert a 2500Ft / (8 óra * 30 nap) = 10,4 forint per óra, nem pedig perc. Azaz 50 óra GTA az 520 forint bevétel és nem 31200.
Szvsz a kiadóknak első sorban nem a nettó bevétel miatt éri meg a gamepass, hanem mert olyan közönséget érhetnek el így, akikből különben egy fillért sem látnának.
Azaz az 520 forint a GTA-nak bónusz és nem az egyéb eladásokat helyettesíti.

(#379) Polllen válasza #32839680 (#378) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez egy nagyon nyakatekert magyarázat. Szerintem ne bonyolítsd túl.

A legtöbb területen szolgáltatást akarnak adni, mert abból stabil hosszú távú bevételt remélnek.

Itt is kipróbálják, a piac meg eldönti, hogy kell-e neki vagy sem.

Semmit sem degradál az, hogy gamepass-ben is hozzáférsz. N+1 értékesítési csatorna.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#381) Ragnar_ válasza #32839680 (#378) üzenetére


Ragnar_
addikt

Egyértelmű, hogy a Gamepass a 10-20 órás SP játékoknál a legcsábítóbb. Pl. GoW5 premierkor Gamepassban , vagy a Metro Exodus a megjelenés után nem sokkal. Persze aki mondjuk multizni is akar annak valószínűleg jobban megéri ha megveszi teljes áron, de aki a SP-re kíváncsi csak aknnak egy Gamepass telejsen jó.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#382) kwzatz válasza #32839680 (#380) üzenetére


kwzatz
őstag

"Mondjuk a franc se gondolta volna 10 éve hogy 2-3 mozijegy áráért havonta egy rakat film elérhetővé tétele megéri a filmiparnak."

Ahogy korábban írtam, egyelőre azon versenyeznek a szolgáltatók, hogy ki bukik rajta többet évente (milliárd dollárok). Netflixnek jelenleg kb. 15-16 milliárd dollárnyi adósságállománya van.

(#383) Tin válasza kwzatz (#382) üzenetére


Tin
veterán

A mozik meg zárva vannak éppen. Amúgy is ez a jövő, az új generáció már mobilon néz mindent. Ezeknek akarsz lemezt eladni vagy mi? Moziba meg vagy bemegy, vagy nem, streaming től függetlenül. Ők nem néznek tévét.

(#384) Prof válasza #32839680 (#358) üzenetére


Prof
addikt

Jaja , rengeteg penz reklamozni a jatekokat, ezert is szerintem A Gamepassba nem olyan dragan kerulnek be a jatekok, mert vegulis reklamoznak olyan cimeket is amiket amugy nem talalna meg a tobbseg. Sokszor mert nagyon fura jatek vagy a cime nagyon bena, de leginkabb mert nem volt agyonhypelva a mediaban stb.

(#385) Sirandrish válasza Wesder (#364) üzenetére


Sirandrish
legenda

És a D4-be Master Chief lesz a DLC karakter? ;]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#386) Polllen válasza Sirandrish (#385) üzenetére


Polllen
nagyúr

Warzone skin lesz. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#387) #54625216 válasza kwzatz (#382) üzenetére


#54625216
törölt tag

#380 morgyi:

"Mondjuk a franc se gondolta volna 10 éve hogy 2-3 mozijegy áráért havonta egy rakat film elérhetővé tétele megéri a filmiparnak."

Azért éri meg nekik, mert az emberek amúgy se járnának havonta 2-3-nál többször moziba, az meg a stúdiónak tök mindegy, hogy ha már befizették a jegy árát, akkor hány filmet néznek meg a kínálatukból.
Így tehát szélesebb piacot tudnak elérni és kb. minden harmadik mozijegy ára bónusz bevétel.

#382 kwzat:

A Netflix saját tartalomgyártási költségeit nincs értelme az előfizetési rendszerhez kötni, mert az két teljesen eltérő műfaj.
A Netflix azért önti számolatlanul a pénzt a saját gyártású produkcióiba, hogy függetlenedjen a nagy stúdióktól, amik bármikor ki tudják rántani a talajt a Netflix alól, ha saját streaming szolgáltatásba kezdenek és kivonják a tartalmat a Netflix kínálatából. Lásd: Disnesy+
A Netflix idejében felismerte, hogy önmagában, hosszú távon az online streaming rendszer nem életképes üzleti modell és még azelőtt megalapozta a saját tartalomgyártását, hogy a stúdiók felfogták volna a trendváltozást.
Azaz annak a 15 milliárdnak megvan a fedezete, mert azt 100%-ban a Netflix "IP vagyonába" fektették, ami már most többet ér, mint 15 milliárd.
Egyébként az HBO évtizedeken át képes volt fenntartani ugyanezt a rendszert, csak az előfizetéses TV műfajban és saját tartalomgyártás mellett (vagy pont amiatt) is bőven nyereséges tudott maradni.

(#388) XboxLabrador


XboxLabrador
friss újonc

Megvették a Zenimaxot de még nincs vége mivel a Xbox még mindig nézelődik stúdiók felé mint a WB studios, SEGA, Rocksteady bár a fejesek illetve úgymond szakemberek azt mondják hogy valószínű kisebb stúdiókra fognak lecsapni. :Y

Nekem úgy tűnik hogy eddig a Microsoft ráment a infrastruktúra kialakításra értem ez alá a Gamepass, Gamepass Ultimate és All accesset és most pedig rámennek a játékokra mivel megvan a konzol is hozzá. Mint tudjuk Ha meg van a Hardware lehet kemény játékokat gyártani rá így veszünk egy pár studiót és (ne felejtsük el a 4A-s stúdiót ahova top tear dev-ket és grafikusokat szerződtettek) és akkor most jöhetnek az Exkluzívok a meglevők mellé mivel azokat elég rég óta húzzák( Gears még max egy rész , Halo év tizedek óta fut.) és felveszik a versenyt a PS ellen amit szerintem ha a PS nem lép valami nagyot meg is nyernek. (PS4 Pokcsávó nem lesz PS5-ön igyen). :D

[ Szerkesztve ]

(#389) Döglött Róka válasza XboxLabrador (#388) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Jó reggelt :) Már évek óta ez az irány és kvázi kiszálltak a konzolháborúból.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#390) gyimger válasza Döglött Róka (#389) üzenetére


gyimger
őstag

Akkor folytatnák a "háborút" igazán, ha a stúdióik a gépeikre exkluzívan gyártanának tartalmat, de én ezt valahogy nem látom magam előtt. Szerintem az XBoxnak ez egyszerűen nem érdeke.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#391) Döglött Róka válasza gyimger (#390) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Pontosan, PC - konzol - telefon. Ez már egészpályás letámadás nem csak a Sony ellen mennek.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#392) #54625216 válasza XboxLabrador (#388) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az MS nem érdekelt az exkluzívokban, mert az MS általános üzleti modellje nem az egyes piacok lerohanására, hanem az IT iparági szabványok kontrollálására épül.
Bevezetnek egy szabványt, amit a piaci erejükkel lenyomnak az iparág torkán, ami tovább erősíti a piaci erejüket és így újabb szabványokat tudnak az iparra erőltetni és így tovább, önerősítő folyamat.
A XBox One relatív kudarca számukra nem az, hogy a Sony kétszer annyi konzolt adott el, mint ők és még a Swtich is utolérte az XBox-ot, hanem hogy a nagy multiplatform kiadók számára a PS lett a premier platform és másodlagos piacként kezték el kezelni az XBox-ot és vele együtt az MS szabványokat is.

A nagy multiplatform kiadók felvásárlása és a hosszútávú dealek a többiekkel azt a célt szolgálják, hogy az XBox eladásoktól függetlenül az MS megkerülhetetlen szereplője maradjon a gaming iparágnak.
Jó példa erre a Windows Mixed Reality. A VR addig érdekelte az MS-t, amíg a WMR mint szabvány megtapadt. Most, hogy a HP, Lenovo és a többiek gyártják a WMR eszközöket az MS még csak arra se veszi a fáradtságot, hogy a VR-t kiterjessze az XBoxra, mert úgy közvetlen verseny alakula ki a PSVR és a WMR között, ami csak a pénzt viszi, miközben a WMR, mint szabvány nem profitálna belőle.

Na most ha szabvány bizniszben utazol, akkor az utolsó dolog, amiben érdekelt vagy, hogy platform exkluzívvá váljanak azok a termékek, amelyek a szabványod terjedését garantálják.
Az MS-nek tehát nem érde, hogy csak XBox-ra legyen Elder Scrolls vagy Fallout, hanem csak az, hogy az XBox legyen a premier platform és PS5-re is fejlesztő stúdiók ne pakolják tele PS5 specifikus kóddal a játékaikat.
Ugyanez a helyzet az xClouddal: nem az Nvidia leradírozása a cél, hanem hogy az Nvidia ne tudja a saját szabványai felé terelni az iparágat mondván, hogy aki nem minket követ, az kimarad az online streaming piacból.

[ Szerkesztve ]

(#393) Solten válasza #54625216 (#392) üzenetére


Solten
addikt

"Bevezetnek egy szabványt, amit a piaci erejükkel lenyomnak az iparág torkán, ami tovább erősíti a piaci erejüket és így újabb szabványokat tudnak az iparra erőltetni és így tovább, önerősítő folyamat."

Apple? / Intel? / Nvidia? / Sony? / stb? / stb?

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#394) makkmarce válasza #54625216 (#377) üzenetére


makkmarce
őstag

hmm.. simán lehet, mindjárt megnézem
szóval 2500ft/(8*30)=10.4ft.
50 órát tolnak akkor tényleg csak 520.. :W ez nem biznic, az biztos, még ha kapna egy per install 1-2ezret, azt se nagyon érezné meg. akkor visszavonom az elgondolásom, mert ebből megint mobilos féle DLC-s meg lootboxos elmebaj lesz a végére, ami senkinek se jó, neked volt igazad.

okoskodom, tehát vagyok

(#395) makkmarce válasza XoZ (#349) üzenetére


makkmarce
őstag

igazad van, benéztem, úgy látszik az a nap több sebből vérzett, mert mást is elszámoltam :O

okoskodom, tehát vagyok

(#396) #54625216 válasza Solten (#393) üzenetére


#54625216
törölt tag

Nem állítottam, hogy az MS lenne az egyetlen, ami ezt csinálja, csak azt, hogy az MS alapvetően ilyen üzleti modell szerint működik.

(#397) Carlos Padre válasza makkmarce (#394) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Az alapján illeszd a képbe a 7.5milliárd dolláros vételárat és rögtön más dimenzióba kerül a dolog.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#398) Samott válasza Carlos Padre (#397) üzenetére


Samott
addikt

Ezert van sz.rban a sony, ok nem engedhetnek meg maguknak ilyesmit. Plane ugy hogy a ceg is doglodik, egyedul a konzol uzletag az ami hozza a penzt, ami novekedni tud. Es most ennek ment neki a microsoft minden penzevel.

Ahogy masok is irtak a microsoft a szolgaltatas iranyba mozdult el. Nem szamit mennyi windowst adnak el (az mar nagyon reg nem szamit). Manapsag mar az se hogy mennyi office-t. Az szamit hogy hany elofizetojuk van az office 365-on, vagy eppen az Azure-ban. Ezert eroltetik ezt a modelt a konzolok piacan is. Nem szamit mibe kerul a gep, mert ugyse 500 dollaert veszik majd meg hanem 35 dollaert havonta a teljes szolgaltatas csomaggal. A gepeladas is csak azert kell hogy legyen eszkoz amire a Game Pass-t elofizethetik.

Ezzel nagyon nehez lesz a sonynak az azonos aru geppel es a dragabb jatekokkal versenyezni. Es nekik nincs mas penzforrasuk amit ebbe onthetnek sok-sok even at. Ok ebbol elnek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#399) Carlos Padre válasza Samott (#398) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Lol, látszik mennyire nem értesz a dologhoz. Egyik cég sem magáncég, mindkettő részvénytársaság szigorú kötöttségekkel, aminek leggondosabb része a befektetések védelme. A Sony fenntartható üzletpolitikát folytat (érdemes lenne utána nézned mielőtt leírsz olyan ostobaságot, hogy a Sony döglődik és csak a ps részleg tartja életben), a Microsofté abban a formában, ahogy te elképzeled viszont nem az, mert az xbox részlegnek nincs annyi pénze, amannyit a zenimaxért adtak(talán az egész xbox részleg nem ér annyut), az máshonnan jött, ezt viszont meg kell majd tudni magyarázni a részvényeseknek, hogy miért költenek ilyen őrületes összegeket egy olyan részlegbe, ami nem a cég fő profilja és nem is képes fenntarthatóan működni. Az egyetlen ok, amiért ezt megtehették, az az, hogy beadták Nadellanak, hogy adoptálni tudják az anyacég szolgáltatás alapú felhős üzleti modelljét, amihez komoly befektetések szükségesek, hogy fel tudják venni a versenyt a Stadiaval és a Geforce Now-al és a többi riválissal. Szóval ezeknek megy neki a világ összes pénzével, nem a sonynak.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#400) Juhaszatti válasza Samott (#398) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nyilván nem lehet a Microsoftal egy lapon említeni az anyagi helyzetüket, de azért a Sony sem csak a konzolbizniszből él. Valóban nagy hányadát adja a bevételüknek, de van ott pl egy elég jól fialó Sony bankhálózat is. Na meg a kamerák, szenzorok piaca. Az okostelefonok igen nagy százalékát szerelik Sony kamerákkal, a rengeteg kínai gyártótól kezdve, egyes Samsung típusokon át, az Apple-ig. Gyakorlatilag minden egyes eladott iPhone-ból profitjuk van.
Persze így is nagyon fontos nekik a konzolpiac, sokkal nagyobb szükségük van rá, mint a Microsoftnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.