Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) makkmarce válasza #54625216 (#298) üzenetére


makkmarce
őstag

ez teljesen téves. azért kukázzák, mert pocsék és bugos a játék. és a bug alatt nem azt értem, hogy neha villog egy object, vagy hogy beakad egy AI, hanem hogy KONZOLON lefagy mondjuk félóránként. Ez régen elfogadhatatlan volt. A gond az, hogy az ultimate pass-t összekevered a mobilos free2p(l)ay játékokkal, ami nagy hiba. A példa a netflix, nem a mobil f2p szegmens. Nem tudja le senki se fél óra alatt, ha jó a játék, mert magába szippant. Érdekes példa mondjuk a metal gear solid 5 , aminek rohadt jó az eleje, aztán lapos repetatív az egész, mivel összeveszett a kiadó a fejlesztővel, összecsapták. A netflixet is haviba fizeti az ember, még se áll le 1-1 gyengébb sorozatrész után, hogy jajj, ez most nem tetszett, akkor nem nézem tovább. Nem fogja jobban törni magát a végigjátszással senki se, ha unalmas a játék, és bugos, hiába vette azt 500 forintért vagy 50.000-ért. Sokan megvették most a witcher komplett sorozatot kb 15 USD-ért, gondolod, hogy nem viszik végig csak mert olcsóbb volt? Mondjuk megvettem a mass effect andromédát, és pár óra mulva az is ment a kukába. Nem csak a bugok miatt, hanem mert láttam, hogy átvernek, az is egy repetatív vacak, a régieket meg simán végigtoltam.
Vagy beszélj a SW BF2 játékosaival, akik pay2win lootbox rendszert kaptak a 70$-os játék mellé, és ott hagyták a francba az egészet, nesze neked "retro" model. Nem, semmivel se fogják jobban megbecsülni, ami rossz az rossz, ami jó az meg jó. ultimate pass-al végigtoltam a gta-t, az összes gears-t, meg amire még időm volt, de nagyon boldog vagyok, hogy a bugos unchartedért, falloutért és még jó pár jól bereklámozott címért csak a gamepass díjat fizettem, és nem vettem meg őket.

okoskodom, tehát vagyok

(#302) Mike válasza Döglött Róka (#299) üzenetére


Mike
veterán

savanyú a szőlő, mi?

[ Szerkesztve ]

(#304) Mike válasza #54625216 (#298) üzenetére


Mike
veterán

"Olyat, hogy elmesél egy történetet két órában és itt a vége, fuss el véle legfeljebb a filmmúzeumban találsz."
ez szimplán nem igaz

(#305) Mike válasza #54625216 (#295) üzenetére


Mike
veterán

na ebben meg egyetértek veled

(#306) Mike válasza Carlos Padre (#271) üzenetére


Mike
veterán

várj, wesderezés az amikor youtube-on "játszol" egy játékkal és az alapján értékeled

(#307) Döglött Róka válasza Mike (#302) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem, nagyon ritkan jatszom single player jatekokkal:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#308) Sirandrish válasza #32839680 (#303) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem kap, legalábbis annak idején (az első teaser idején) azt nyilatkozták.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#310) Sirandrish válasza #32839680 (#309) üzenetére


Sirandrish
legenda

Vannak ilyenek, csak 3-4szeres áron :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#311) Fitzgerald válasza [Prolixus] (#210) üzenetére


Fitzgerald
veterán

A Bethesda alá tartozott még pár igen tehetséges stúdió az id-en kívül, ezek közül is kiemelkedik az Arkane.
Todd Howard pofátlan hazugságaiból, meg a szar pókerarcából valóban túlságosan sok volt már az elmúlt években, remélem lesz olyan szintű az átsrukturálás cégen belül, hogy ezeket a mindenkit hülyének néző, gusztustalan figurákat ne kelljen többet elviselnünk.
Amúgy meg meg akarják nyerni a következő konzolgenerációt, nem véletlen az időzítés sem.
Az XBOX 360/PS3 generációt lényegében a Microsoft nyerte, bár a Sony azért felzárkózott a végére.
A kurrens generációt bukták, a következőt újra nyerni akarják, és azért most már igen komoly kártyák vannak a kezükben ahhoz, hogy ez sikerülhessen is.
Kevés lesz már az a pár exkluzív Sony oldalon.

(#312) Mike válasza Döglött Róka (#307) üzenetére


Mike
veterán

ja, akkor ok

(#313) #54625216 válasza Mike (#304) üzenetére


#54625216
törölt tag

A mainstream mozi kínálatra gondoltam, nem tv sorozatokra vagy művészfilmekre. Ahogy a játékpiacon is vannak a "futott még" kategóriában gyöngyszemek, de nem ők határozzák meg a trendeket.

(#314) Mike válasza Fitzgerald (#311) üzenetére


Mike
veterán

látom, szent küldetésed fél óránként temetni a Sonyt. :D

(#315) Mike válasza #54625216 (#313) üzenetére


Mike
veterán

így ok

(#316) Fitzgerald válasza Mike (#314) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Látom elhagytad a hemüvegedet.
Valamikor tegnap írtam ide, kb. egy szót sem ejtettem a Sony-ról...

(#317) Döglött Róka válasza Mike (#312) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Amugy nem lenne? :D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#319) Fitzgerald válasza #32839680 (#318) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Jóval több 360 fogyott a következő generációváltásig, mint PS3...
Az hogy azóta felzárkóztak, egy dolog. De végig magasan vezetett a Box.

Engem mondjuk már nem izgat a konzolosdi vagy 20 éve, mindig csak a kontrollerek érdekelnek egy-egy generációváltásnál. Csak pécén játszom. Volt több 360 kontrollerem is, és lassan 7. éve gyűrők egy DualShock 4-et.

(#320) Mike válasza Fitzgerald (#316) üzenetére


Mike
veterán

jó lehet túlzás volt, hogy félóránként
legyen naponta
pont annyiszor hogy feltűnjön

update
hm... asszem összekevertelek pintermikivel
most végignéztem több hozzászólásodat is
bocsánat

[ Szerkesztve ]

(#321) Mike válasza Döglött Róka (#317) üzenetére


Mike
veterán

akkor biz az első opció maradna

(#322) Fitzgerald válasza Mike (#320) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Semmi gond, bármelyikünkkel megeshet. :R

(#323) Döglött Róka válasza Mike (#321) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Pff.. mintha szamitana:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#324) sittes79 válasza pintermiki (#14) üzenetére


sittes79
addikt

Mégis milyen hatása. Konkrétan halott címekről van szó.

(#325) ProEvoFan válasza Fitzgerald (#311) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Várd ki a végét. Óriási blődség temetni a Playstationt.
Én még mindig nem hiszek a gamepassban, hogy ennyire olcsón hasznot hozhat, még hosszútávon sem.Ahhoz az MSnek sok exkluzív játékot kellene termelni, úgy mint a Netflix gyakorlatilag szarja a saját gyártású sorozatokat/filmeket.A többi kiadónak gondolom nem annyira jó üzlet a gamepass, hacsak a háttérben nem pénzeli őket az MS.De akkor itt is megy csak a kiadás, ellenben szaré-hugyért veszzük a gamepasst.
A másik meg hogy milyen minőséget tud így garantálni az MS a saját játékaival.A Netflix is gyárt béna filmeket, a mennyiség a minőség rovására megy.
Szerintem ez a gamepass dolog hosszútávon a játékiparnak és a felhasználóknak sem tesz jót.Az olcsóságnak meglesz a böjtje.
Szerintem.Nem kell velem egyetérteni.

[ Szerkesztve ]

(#326) Wesder válasza ProEvoFan (#325) üzenetére


Wesder
félisten

Persze hogy fizet az MS, hogy bekerüljön XY cím, ba de jön vissza a plusz előfizetőkből + a GamePass miatt többen vesznek meg egy bekerült adott jàtékot. Az 1$/300ft móka nem akkora mértékben van jelen a 15millió előfizetőnél hogy gondot okozzon, de ezeket màr leírtuk egy pàrszor.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#327) ProEvoFan válasza Wesder (#326) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Az Ultimate ára is nagyon olcsó!!!

(#328) Wesder válasza ProEvoFan (#327) üzenetére


Wesder
félisten

15$€/4200ft, ez így jó. Mondjuk én 5-6k huf-ot is fizetnék érte havonta, most hogy ennyi minden pluszt kapott.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#329) makkmarce válasza ProEvoFan (#325) üzenetére


makkmarce
őstag

számoljunk egyet, hogy miért is rossz a többi kiadónak a gamepass
egy átlag áfa jellegű adó az kb 20% (usa-ban 10 alatt euban 20 körül)
a nettóból lejön az iparági standard, ami 30%
marad a kb 4200 ft/hó előfizetésből kb 2500 pénz, ami jut a kiadóknak.
Mondjuk azt, hogy perc alapú elszámolást kap a kiadó a játékához, akkor ha 8 órát tekintenek teljes kihasználtságnak (ami azért már nagyon komoly gamer a napi 8 órájával mindennap) akkor 2500/(8*30)=10,4 forint per perc. Nekiállsz GTA-zni, és letolsz benne 50 órát, akkor 1 játékostól a kiadó kap ~31200 forintot a végigjátszásért(ez már a kiadó zsebében, ami ugye kb 2-3x annyi, mintha simán eladta volna közvetitőkön keresztül), aki meg csak 2 órát játszott vele, az csak ~1250 forintot hoz(ő meg lehet meg se vette volna), a fanatikus, aki meg rátol még 150 órát az meg kasza.
Persze millió féle elszámolás létezhet, sőt a microsoft sokkal többet adhat, meg fizethet indításonként is, vagy akárhogy, de mivel az EA-tól kezdve a rockstar-on át mindenki benne van, biztos lehetsz benne, hogy mindegyiknek jó buli.
meglepő, hogy a RDR2 is pár hónap után már ott volt a listában.

okoskodom, tehát vagyok

(#330) Wesder válasza makkmarce (#329) üzenetére


Wesder
félisten

Az gondolom megvan (de ezek szerint nincs) hogy a 4200ft-ból semmit nem kapnak a kiadók, csak azt az összeget, ami miatt bekerülnek Passba? Nyílvàn nem 2ft + az eladàsokat is növeli a bekerülés, tehàt szintén plusz pénz a kiadónak.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#331) kwzatz válasza Wesder (#326) üzenetére


kwzatz
őstag

"GamePass miatt többen vesznek meg egy bekerült adott jàtékot."
Akarod mondani kevesebben. Mert hát azért vesznek GamePass-t, hogy olcsón játszhassák végig a játékokat és ne kelljen €60-t kicsengetni. Nem mondom, hogy nem lesz olyan, aki a GamePass-ben annyira megkedvel egy címet, hogy amiatt megveszi.Csak hát az előbbiből egészen biztosan több van. Így olyan potenciális vásárlók esnek ki a GamePass miatt, akik enélkül másképp nem tudtak volna játszani a játékkal, csak ha megveszik.

Egyébként nem is érdemes azt feltételezni, hogy ez jelenleg egyből profitot termel, mert szinte biztos, hogy mocskosul nem. Csak összehasonlításképpen: Tavaly valamikor olvastam a Disney-ről a streaming szolgáltatásaival kapcsolatban, hogy eleve úgy kalkulálnak, hogy ez 3-5 milliárd(!) dollár mínuszt fog nekik eredményezni évente kb. 2023-2024-ig, és onnantól lesz nyereséges, mert addigra annyi előfizetőjük lesz majd, hogy pluszba fordul. A Netflix "nyereségességéről" is érdemes olvasni.

Szóval ezek a szolgáltatások erősen hosszú távú befektetések, és kicsit az ellenfelek kivéreztetéséről szólnak óriási tőke bevonásával.

Kíváncsi leszek a következő 1-2 év játékeladásaira, ha jól mennek ezek a szolgáltatások, több mint valószínű, hogy kicsit esni fognak (ellentétes hatásnak persze ott van, hogy a "gaming" piac összességében évről évre nő)

Egyébként a Sony-tól olvastam is olyan nyilatkozatot, hogy "Hát ez nekik nem éri meg, nem látják fenntarthatónak ezt a stratégiát". Szóval megoszlanak a vélemények. Pár év és kiderül, ki gondolkozott jól.

[ Szerkesztve ]

(#332) Wesder válasza kwzatz (#331) üzenetére


Wesder
félisten

Miutàn az MS lerak 2-4-5 zsàk pénzt egy címért az XY stúdió asztalàra, szerintem pont kàrpótolva vannak ha esetleg senki nem venné meg a Passos címüket. Màskülönben nem mondanàk hogy deal és leszünk GamePass-ban.

Egy példàt tudok mondani, az igaz indie, de màs címekre is igaz lehet, max nem akkora mértékben.
A Descendersből 5x több fogyott miutàn Pass-os lett, mint elötte.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#333) kwzatz válasza Wesder (#332) üzenetére


kwzatz
őstag

Én a kis stúdiók szempontjából nem is vitatom, hogy ez megérné nekik. Sőt, egészen biztos lesznek ilyen példák, ahol egy-egy játékból többet vesznek a GamePass hatására. Egy indie játéknak ez gyakorlatilag ingyen marketing is egyben. Aztán mivel idővel kikerülnek a Pass-ból, lesz aki megkedvelte ezeket annyira, hogy megveszi és játszik tovább, GP nélkül meg lehet, hogy nem is hallott volna róla.

Amit írtam, azt leginkább a MS szempontjából írtam. A nagyobb címeket érinti, illetve a saját játékaikat, franchise-okat, amiket rengeteg játékos ismer. Gyanítom, hogy azoknak csökkenni fognak az eladásai, csak úgy kalkulálnak, hogy ezt az előfizetők száma (idővel) ellensúlyozza majd.

[ Szerkesztve ]

(#334) Wesder válasza kwzatz (#333) üzenetére


Wesder
félisten

Egy értelmes AAA jàték àra kb 300milla$. Ez màr olyan RDR2, TLOU II szint pénzben. Most van 15milla GamePass előfizető, akik legyünk nagyon pozitívak mind rendesen fizetik a havi 10$-t, ami azt jelenti hogy 2 hónap alatt nullàs egy ilye projekt. Nyílvàn a mostani 23-ra nőt stúdiószàmmal kb 40-50milla havi előfizető kellene az MS-nek hogy plusszos legyen a mutatvàny. Ha jól csinàljàk, szerintem összejöhet kb gen végére. Tudjàk ők hogy erre vàlalkoztak, majd meglàtjuk mi lesz a vége.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#335) sultansmith


sultansmith
senior tag

Bioware-EA szagot érzek, de ne legyen igazam... :D

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#336) kwzatz válasza Wesder (#334) üzenetére


kwzatz
őstag

Ezzel nekünk lehetetlen kalkulálni az adatok ismerete nélkül. Ahogy írtad, 2-4-5 zsák pénz az egyik indie készítőnek, néhány száz zsák az EA-nek a katalógusáért, másik pár száz zsákból Halót készítünk, aztán a trailer fogadtatása után még hozzádobunk inkább néhány száz zsákot, a GamePass-t százan 99-féle áron vásárolták különböző időtávra, aztán teljes áron már vagy megveszik majd vagy nem, jó néhány zsák pörög havi rendszerességgel a GP-szel járó egyéb költségek miatt (ezt pl. becsülni sem tudnám), majd Malawi éves nominális GDP-jéért megvesszük a Bethesdát... Túl sok az ismeretlen. Az, hogy 300 millióból megvan egy AAA(A?) játék és az 2 hónap alatt megtérülhet, önmagában nem sokat jelent egy 100 játékot tartalmazó, folyamatosan változó katalógusú havi szolgáltatásnál számítás szempontjából. De amúgy ja, ha jól csinálják, összejöhet, egészen biztosan nem véletlenül választották ezt az utat.

[ Szerkesztve ]

(#337) Viktor77 válasza Fitzgerald (#311) üzenetére


Viktor77
titán

Akarod mondani, lényegében a PS3 nyerte, pedig az X-nek volt 1 év előnye.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#338) makkmarce válasza Wesder (#330) üzenetére


makkmarce
őstag

nem, nincs, hol van erről valami info? A másik, hogy miből gondolod, hogy ez nem változhat?
Mivel benne van az EA, akinél pénzéhesebb brigád kevés van, gyanítom, hogy van valami számukra is előnyös megegyezés a dologban.

okoskodom, tehát vagyok

(#339) [Prolixus] válasza Fitzgerald (#311) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Jah, ne is mond, de jó lenne egy Dishonored 3 - Nincs Outsider, a Void tombol, elutazhatnánk a Pandyssian kontinensre, de jó lenne.

Annyira örülnék neki, ha a goodyguy Microsoft, a jófej imidzs és a pro-consumer hozzáállás nevében/érdekében, a brutális anyagi hátterével, bevállalna ilyen játékokat amiket valljuk be nem kevesebb pénz összehozni mint bármelyik AAA-s címet de jóval kisebb rétegközönséget céloznak meg és kb osztatlan kritikai és közönségsikert érnek el met tényleg a maguk műfajában párját ritkítják.

Szóval jah...egy Dishonored 3 vagy egy Prey 2 jó lenne, vagy valami új IP de ilyesmi vonalon. Vagy valami igazi immersive sim...

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#340) Carlos Padre válasza Fitzgerald (#319) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Hosszan lehetne vitatkozni ezzel, de felesleges, a meccset mindig az nyeri aki a végén vezet. És hogy mennyire nem úgy működik a konzolos világ, hogy minden generációval tiszta lappal indulnak jól mutatja a PS4 helyzete. Ezt a PS3 érában alapozták meg, ezért tartanak ott, ahol és nem mert a Microsoft elcseszte a rajtot. Az előző gen véget cseszte el.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#341) Carlos Padre válasza makkmarce (#329) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ezt te honnan szedted?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#342) Prof


Prof
addikt

Na kivancsi leszek mikor kerul a Blizzard/Activision hasonlo sorsra mint a Wow/ Diablo franchise-ok penznyomdaja.

(#343) Döglött Róka válasza Wesder (#334) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Kicsit hasrautes szeru ez a 300 milla. TLOU 2 fejlesztesi koltseget 100-ra teszik, HZD 45, RDR2 170-re van becsulve.

Messze vannak meg attol a 300tol.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#344) Norb79 válasza kwzatz (#331) üzenetére


Norb79
őstag

Az 5 eurós akciót kivárók, vagy a bundliban nyolc másik játékkal együtt 1 dollárért vásárlók hoznak vajon több pénzt, vagy a havi 10-15 dolláros előfizetők?

(#345) Samott válasza Norb79 (#344) üzenetére


Samott
addikt

Jaja, sose vettem meg teljes aron jatekot. Pedig van egy csomo a steam fiokomban. Viszont kollegam meg az a bolond fajta, aki akar tobb verzioban is megveszi, ha kulonbozo szobrokat adnak hozza. :DDD A microsoft az olyanokra lo mint en, es nem olyanokra mint o.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#346) Mike válasza Wesder (#330) üzenetére


Mike
veterán

az eladások számát hogy növeli a pass?
a pass szerintem semmi más mint nyalóka
így az ms a pénzteleneket is be tudja vonzani
másrészről nem a játék gyártója fizet hogy bekerülhessen a passba? mint az Auchannál a polcpénz.

(#347) Tin válasza Mike (#346) üzenetére


Tin
veterán

Sokan vesznek azert jatekot, mert pl. a Passon keresztul megismerik.

(#348) Norb79 válasza Mike (#346) üzenetére


Norb79
őstag

MS szokta az nyilatkozni, hogy növeli és ők ugye látnak konkrét statisztikákat. Én nem, de nekem ezek a tippjeim:
- benne a játék a gamepassban, de kikerül, megtetszett akarok még játszani megveszem
- benne a játék a GP-ban, de csak az alap, megtetszett veszek DLC-t
- benne a játék a gamepassban, de hányok az egész win10storeos izétől, szóval csak megdemózom, aztán megveszem steamen (ez akár MS játékra is igaz lehet, ami amúgy sose kerül ki a gamepassból)
És ezekhez még el se engedtem nagyon a fantáziám, mert az első kettő velem is gyakran megesik, míg az utóbbi azért inkább az ismerősi körben jellemző, engem nem bánt a kliensnélküli játék, nincs ilyen steamkliens fétisem, mint egyeseknek. Szóval inkább olyasmi lehet ez GP az eladások szempontjából, mint régen a demó volt, vagy most a 10 órás trialok, meg az ingyen hétvégék, csak egyel komplexebben.
És akkor még mindig kérdés, hogy az első napos váráslásokat kannibalizálják, vagy a nyócat egy dodóért bundlizósokat, mert nagyon nem mindegy.
Azt, hogy az MS fizet, vagy fordítva azt nem tudom. Szerintem továbbra is inkább netflix modellt másolnak inkább, nem az Auchanét, ott a netflix fizet, szóval én az MSre tippelek, de konkrét infóm nincs, szóval ez csak szubjektív randomtipp.

(#349) XoZ válasza makkmarce (#281) üzenetére


XoZ
aktív tag

Tegnap óta azon gondolkozom, hogy melyik játékra gondolhatsz itt és a 301-es hozzászólásban, mivel a Sony Playstation exkluzív Uncharted biztosan nincs benne a Microsoft Game Pass kínálatában. Talán a Just Cause 4 lehet az a hasonló szereplő és játéknév rövidítés miatt.

(#350) Wesder válasza Döglött Róka (#343) üzenetére


Wesder
félisten

Na akkor meg még sokat is mondtam.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.