Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DaveJr


DaveJr
őstag

Érdekes felmérés:) Nálunk se optikai meghajtó, se usb nincs. Max tölteni lehet USB-n keresztül a telefont.
Az utolsó grafikonon megvmi el van rontva mert 101% jön ki:)

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#2) vgergo válasza DaveJr (#1) üzenetére


vgergo
aktív tag

kerekítési hiba a 101%
pl.:
4%->4%
45.5%->46%
50.5%->51%

(#3) #06658560


#06658560
törölt tag

Az USB-zésnek is lehet értelme cégen belül, jártam már úgy, hogy lehalt a kolléga gépén a hálókártya, így semmilyen adathoz nem fért hozzá, a probléma mwgoldásáig meg maradt a jó öreg usb-s adatmozgatás neki.

Alternatív nyüg, amikor az adatmennyiség akkora, hogy nem fér dvd-re sem, vagy nem lehet e-mailben elküldeni, esetleg a protokoll sem engedi a mérete miatt- ne adj isten nem enged a protokoll tömörített állományt sem küldeni-, ekkor maradnak a klasszikus adatmozgatási módok. A céges pendrive pedig eléggé fehér holló, így maradnak a privát termékek.

(#4) anulu válasza #06658560 (#3) üzenetére


anulu
félisten

erre szokás kialakítani file servereken olyan helyet, ahol a kollégák adatokat cserélhetnek egymással :) tuti, hogy ha egyszer ilyen kérdésben döntéshozó lennék, akkor tiltanék minden ilyesmit, és nem érdekelne, hogy mennyire pattognak miatta. a fertőzések nagy része privát eszközökön érkezik be a céges hálóba, így azt ki kell küszöbölni. ha meg valaki haza akarja vinni a munkáját, akkor meg ott van a VPN, dolgozzon úgy. a vállalat érdeke, hogy minél kisebb támadási felületet mutasson kifelé.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) #06658560 válasza anulu (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Elsö mondat ellen hogy hat a fileszerver? Ha a partnercég semmi ilyet nem használ, meg vagy löve. Pont tegnapi eset, a két részes zip file-lal nem tudtak mit kezdeni, tömörítetlenül kérik dvd-n az adatokat.

(#6) Hina válasza anulu (#4) üzenetére


Hina
aktív tag

Ilyen kérdésben tiltottam is mindent. Nincs USB, nincs ODD. Aki nagy fájlt akar kiküldeni szól nekem telefonon, e-mailen és én kihelyezem egy külső tárhelyünkre webre (keresőrobotok tiltva), jelszóval védve és értelmetlen nevet adva neki, pár órára, miután automatikusan törlődik. Link a címzettnek küldve és kalap, kabát. Aki meg pendrive-on akar adatot behozni, sétál szépen hozzám. Nem vagyok én a magam ellensége.. Nem hiányzik nekem egy felelőtlen kollega miatti rendszerösszeomlás.

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#7) Hina válasza #06658560 (#5) üzenetére


Hina
aktív tag

Internetet csak használ... Letölti a megadott paraméterekről a kihelyezett állományokat...

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#8) #06658560 válasza Hina (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

E-mailben lett küldve, ha egy zipet nem tud lekezelni- IT támogatással- akkor majd mindenhonnan letölteni le tudja? Értelmetlen nevekkel a probléma, mivel komplett kommunikáció van mellette-mögötte, mire is hivatkozzunk? Azzal csak a kommunikációt teszed gyakorlatilag lehetetlenné, ha mindig valami random értelmetlen nevet generálsz az adatoknak.

(#9) BarlangiOgre


BarlangiOgre
csendes tag

Nem feledékenységből hordom haza az adatokat, hanem azért, mert muszáj. Ha nincs kész időben a munkám, akkor a főnököm nem a cég vezetőjét rúgja ülepen azért, mert nem vesz fel elegendő embert, hanem engem (minket), mert nem készültem el időben.
Amikor a cégnél kezdtem még 7-en csináltuk azt a munkát, amit most 4-en.

Az árról, csak privátban egyeztetek.

(#10) anulu válasza BarlangiOgre (#9) üzenetére


anulu
félisten

maximálisan megértem a dolgot, de az IT biztonság hátbarúgása nem alternatíva ilyen esetekben sem. az is a feladata a cég vezetésének, hogy megoldja az ilyen problémákat. a baj az, h akkor kezdenek kapkodni, amikor már nagy gáz van (szivárgás).

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) Hina válasza #06658560 (#8) üzenetére


Hina
aktív tag

Hát ha rosszul tálalják akkor ez előfordulhat. Ellenben nálunk a következő formában kapja a kedves felhasználó:
"A dokumentum a következő linken érhető el:
http://acegneve.hu/almappa/82jhfd8763hfd92gd765w.zip
Az állományhoz való hozzáféréshez a felhasználónév az ön keresztneve, a jelszó, az ön vezetékneve hátulról előlre olvasva.
A dokumentumot a tárhely 2 óra mulva autómatikusan törli."

Aki ennyi információból nem tudja az adatot elérni (a 7 éves lányom megcsinálja), az nem való irodába. Nem az IT feladata a dolgozok qualitási hiányait pótolni. A megfeleló pozicióba megfelelően képzett kollegát tegyenek. Ha meg nem az, hulljon a férgese.

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#12) #06658560 válasza Hina (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Aki ennyi információból nem tudja az adatot elérni (a 7 éves lányom megcsinálja), az nem való irodába. Nem az IT feladata a dolgozok qualitási hiányait pótolni. A megfeleló pozicióba megfelelően képzett kollegát tegyenek. Ha meg nem az, hulljon a férgese"

A hajadra kenheted, ha velük kell együttdolgoznod és nem tudják megcsinálni. céges protokoll, beszállító, a termék kell, hatéridö szorít, nem tudod megtenni, hogy átszólsz a partnercégnek,, figyi, csupa hülye ül nálatok, basszátok ki öket a fenébe.

(#13) rt06 válasza Hina (#11) üzenetére


rt06
veterán

van ra egy sorom, hogy ezt a nagykepu it zsenit tot-nak hivjak (th nelkul)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#14) dabadab válasza Hina (#11) üzenetére


dabadab
titán

"Az állományhoz való hozzáféréshez a felhasználónév az ön keresztneve, a jelszó, az ön vezetékneve hátulról előlre olvasva."

Nekem ez erosen a tema tulporgesenek tunik. Milyen elkepzelheto fenyegetesek vannak es ezek kozul ez miket ved ki?... :U

"Nem az IT feladata a dolgozok qualitási hiányait pótolni."

Nem, az IT feladata a munkavegzest hatekonyabba, gordulekenyebbe, jobba tenni. Ha az IT plusz akadaly, akkor nem jol mukodik.

DRM is theft

(#15) anulu válasza dabadab (#14) üzenetére


anulu
félisten

ha és amennyiben tűzfal mögött van a webserver akkor nem csak a nagyvilágba van kirakva, hanem már a hozzáférés is authentikációt kér.
egy fokkal biztonságosabb, ha nem a belső tartományban van a kiszolgáló, hanem DMZ-ben, és az előtt van mondjuk egy form based auth.

szvsz azt védi ki, hogy mondjuk van egy bug a serverben, amivel listázás kérhető az adott folderről, és így mindegy, milyen furmányos nevet adtak a .zip-nek, akkor is látszik.

meglátásom szerint sajnos a userek kényelmi igénye sokszorosan hátbarugdossa az IT törekvéseit arra, hogy ésszerű keretek között védve legyenek az adatok.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) bobsys


bobsys
addikt

Aki otthonrol dolgozik az hazaviszi a fileokat? :)
Szoval, van a gepemen egy program ami elge surun atnezi a gep bealitasait es a telepitett programokat, szol nekem meg a cegnek ha valamit talal aminek nem kene ott lenni, nem ugy van beallitva.
Ezen kivul mivel szenzitiv adat (ceges+klienseink) is van a gepen igy a teljes lemez titkositva van. Belso halot VPN-en erjuk el, E-mail titkositva.
Ezen felul van egy best practice amit kovetni kell peldaul nem adjuk fel a laptopot poggyaszkent, kocsiban mindig a csomagtartoba tesszuk nem a hatso ulesre stb..
Ennel tobbett nem nagyon tudnak tenni az IT-s fiuk. USB, meg dvd tiltasanak nem lenne ertelme hiszen iden meg nem is voltam bent a cegnel.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.