Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] A motorosok gyilkosok? Ne hidd el! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#107) Tüzi válasza #06658560 (#43) üzenetére

Na ez az :)
Hozzáteszem, hogy nem kanyarodott, hanem próbált átmenni a vasúton. Következtetésem még midnig fenntartom, szerintem az öreg megállt az úton.
De. Ezt most túrtam gúglin:
1993 suzuki swift. Saját tömeg: 755/805 kg Megengedett össztömeg: 1250/1290 kg
mivel ez nem a pici, hanem a nagy suzuki, feltételezem, hogy 805 kg. A motor nyomott motorossal szerintem 250-270 kg-ot. Ez cirka így a harmada. De. Bal oldali kerekek fele az átboruláshoz szükséges út, így a szükséges erő is csökken (erőkar kisebb lesz). Szerintem nem olyan nehéz felborítani így egy suzukit, főleg, ha magasan találod el. Ha lent találod el, akkor eltolod, ha fennt, akkor borítod. (ha tévesen gondolkodom, akkor javítsatok ki)
Mivel a motor súlypontja fennt van (blokk, váz, valamint a fékezés miatti tehetetlenségi erő is) ezért az alváz felett találta telibe a b oszlopot, vagy kicsit elötte. Ez mért akkora erőkart az autóra, hogy átlendítette a borulási holtponton. Ha olyan nagy sebességgel jött volna a motoros, akkor valszeg fejreáll a suzuki, hacsak ketté nem szeli a motor. Szerintem valahol 90-120 között jött a motoros, de majd jövő héten megkérdezem.

De ez a szörnyethalás, nekem erősen sántít...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] A motorosok gyilkosok? Ne hidd el! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.