Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] A motorosok gyilkosok? Ne hidd el! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#601) #53246592 válasza Szabesz (#597) üzenetére


#53246592
törölt tag

termeszetesen az eri meg jobban ha nincs baleset.
de. akkor vagyok biztos a dolgomban ha minden iranyban belatok legalabb 500 metert, es a belatott utszakaszon nem jön semmilyen jarmu. vannak idöszakok egyes utkeresztezödesekben amikor tenyleg ott allhatok estig ha meg akarok varni egy ilyen szituaciot.

aki olyan bamba hogy a fek helyett a gazra lep, az meg plane ne szaguldozzon - tudom, ez velem is elöfordulhat, ezert nem is szaguldozok (legalabbis a magyar szokasokhoz kepest). mondjuk abban a szerencses helyzetben vagyok hogy amerre en jarok, ott masok sem nagyon szaguldoznak, legalabbis nem 150-nel varosban. iden hatarozottan több motorost elöztem meg, mint amennyi engem elözött, autokrol meg ne is beszeljunk :)

Dany007: pont tegnap volt egy "erdekes" helyzetem: megyek nyugisan 100 körul, jön szemböl egy kamion, aztan amikor mar csak kb 200meterre volt a kamion, kivag mögule egy kedves motoros ficko, hogy ö most elöz. szeles az ut, elfertunk harman, de akkor is...

(hajra, lehet összeszedni az ellentmondasokat a hozzaszolasombol :)) )

[ Szerkesztve ]

(#602) dekoninck válasza Dr. Akula (#579) üzenetére


dekoninck
aktív tag

"Nemcsak hogy nem kalkuláltok jobban (ti autósok), de a szabályokat se ismeritek jobban mint egy biciklis vagy gyalogos. "

Biztos van ilyen, buta autós, mint ahogy motoros is, de hogy nektek, motorosoknak meg erkölcsi érzéketek és humanizmusotok nem sok van, az hétszentség.

"Az autósnak minden lehet, akár balesetet is okozhat, az nem baj,"
Miért, a motorosnak nem lehet mindent? Nagyon úgy tűnik, hogy mégiscsak lehet. Tudod, egyre jobban gyűlöllek a szövegeid alapján így látatlanban, talán nem konkrétan téged, hanem amit képviselsz, és veled együtt természetesen MINDEN motorost (egyébként a száguldozó autósokat is). Köszi, hogy kilógattad a lólábadat (vagy patád, kedves többszörös doktor, Dr. Ága Dr. Akula St. Án)

Üdv,
Egy szabályokat betartó autós, aki inkább bicajozik és vonatozik.

[ Szerkesztve ]

(#603) vtechun


vtechun
veterán

én robogózok, de itt szerintem erősen a motoros a hibás. Mégpedig a jelentős sebességtúllépés miatt. 50-el,max 90-el mehetett volna. Fékezett is, ilyen sebességgel, közel sem lett volna ilyen rombolást véghezvinni. Normálisan kell vezetni a motort/robogót és akkor nincs gond. Érdekes, hogy rám még sosem huzták a kormányt, pegig jópár tízezer km van már mögöttem,. meg közel 10 éves motorozási tapasztalat.

(#604) dabadab válasza dekoninck (#602) üzenetére


dabadab
titán

"nektek, motorosoknak meg erkölcsi érzéketek és humanizmusotok nem sok van, az hétszentség."

Szerintem meg emberekrol erkolcsi iteletet mondani az alapjan, hogy hany kereku jarmuvel kozlekednek, eleg nagy szamarsag, az hetszentseg :)

DRM is theft

(#605) dekoninck válasza dabadab (#604) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Erról van szó. Majd legközelebb mellékelem az iróniamétert is, aminek a mutatója a pirosban van. :D
Persze konkrétan drakulára ez vonatkozik, hiszen ő az #579-ben pont ilyesmit pedzegetett.

(#606) Szabesz válasza #53246592 (#601) üzenetére


Szabesz
őstag

Akkor is a mellett vagyok, hogy inkább nézzen két-háromszor körül az ember, hogy biztosan felmérje, mennyivel is megy a másik, s mint egyszeri odatekintés után bele a közepébe...
Ha biztosan érzed, hogy képes vagy úgy kigyorsítani, hogy véletlenül se zavard, ijeszd, veszélyeztesd a másikat, akkor hajrá. Az a gond, hogy sokan rosszul ítélik ezt meg, s olyan előzésekbe, manőverekbe mennek bele (pl: beláthatatlan útkanyarulat előtt) amikről már a megkezdésük pillanatában tudni lehet, hogy lehetetlen befejezni biztonságosan.

¯\_(ツ)_/¯

(#607) Dafos válasza dekoninck (#602) üzenetére


Dafos
csendes tag

"de hogy nektek, motorosoknak meg erkölcsi érzéketek és humanizmusotok nem sok van, az hétszentség."

Ez szo szerint igy igaz!

Jol szoltál! Bringások elöre!

(#608) shev7 válasza Szabesz (#597) üzenetére


shev7
veterán

ha igy kozledne mindenki, akkor senki nem menne sehova. Tudod bizalmi elv. Elvarhato a motorostol, hogy 50-nel menjen varosban. Mondjuk en alapbol 80-90-et szamolok rajuk, a gaz akkor van, ha az is keves.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#609) Szabesz válasza shev7 (#608) üzenetére


Szabesz
őstag

Szóval azt mondod, hogy senki sem képes biztosan megítélni azt, hogy a másik mennyivel közlekedik? Nane...
A bizalmi elvet felülbírálja az elsőbbség elve... ill. egymás mellett - kellene - működniük.

¯\_(ツ)_/¯

(#610) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Na jóvvan, mindenki,
Vonatkoztassunk el attól, hogy a bácsi, köszönhetően annak, hogy nem ilyen világban nőtt fel, és véletlenül kimerészkedett a háza biztonságából, nem tudta felmérni a motoros sebességét, vagy naivan, fel se tételezte, hogy ilyen létezik.

Tegyük fel, hogy nem fordul ki elé.
A motoros változatlan v sebességgel továbbhalad.
Akkor ki a hibás?
Meddig folytathatja az ámokfutását?

(#611) Szabesz válasza dekoninck (#610) üzenetére


Szabesz
őstag

"változatlan v sebességgel továbbhalad"
A 20m féknyom dísz mi?

¯\_(ツ)_/¯

(#612) dekoninck válasza Szabesz (#611) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Mi?
Mondom: a bácsi marad a mellékúton, nem történik semmiféle baleset, a motoros pedig továbbhalad.
Gondolatkísérlet.

(#613) Szabesz válasza dekoninck (#612) üzenetére


Szabesz
őstag

Oh, elnézést, a "nem" elkerülte a figylememet :B Sry

Jogos feltevés... de akkor is inkább előzzük meg a balesetet, ha már a másik köp a szabályokra, legalább mi tartsuk be, mégha ő neki esze ágában sincs... ugye, mint a valódi életben...

¯\_(ツ)_/¯

(#614) virkir válasza fokukac (#599) üzenetére


virkir
veterán

Lásd Easy Rider.
Csak ők nem érdemelték meg

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#615) edipqe válasza dekoninck (#610) üzenetére


edipqe
senior tag

nézd a másik oldalát, ez is gondolatjáték:
tegyuk fel h szabályosan kozlekedik a motors, és kikerüli a szabálytalan nagypapit.
Ebben az esetben az ámokfutó nyugdíjas mikor fog balesetet okozni? Mennyi ember életében okoz majd "kárt", esetleg veszi el azok életét, azért mert már nem kéne vezetnie?

Én ebben a gondolatjátékban azt látom, hogy a világ így biztonságosabb lett, mert a papi nincs az úton, és a motoros meg vszleg tanul az esetből.

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#616) dekoninck válasza edipqe (#615) üzenetére


dekoninck
aktív tag

:) ehhhehe, na igen, igazad lehet. De az az érzésem, hogy a nyugdíjas súlyos balesetet nem, bosszankodást esetleg többet okoz, mert jellemzően óvatosak. Egy másik óvatos meg könnyebben kikerüli.

(#617) b.ricsi válasza dekoninck (#616) üzenetére


b.ricsi
csendes tag

hali
ha van időtök töltsétek le a motorshow egyik epizódját (tv műsor), amiben a motoros közlekedésről van szó a városban a motorosok szemszögéből.
[link] (kb 80 mega)
itt található, mégpedig a 2006.06.23-as rész

kíváncsi vagyok a véleményetekre!

mod: hoppsz mindenkinek ment, nem csak dekonincknak

[ Szerkesztve ]

http://b_ricsi.extra.hu

(#618) edipqe válasza dekoninck (#616) üzenetére


edipqe
senior tag

[link]idegességet okozva ugyan ugy életeket rövidít meg, csak "alattomosabban" és lasabban mint a motoros.

Sp nyugdíjas rész? teljesen a témába vág. A SP HQ-n találjátok meg.

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#623) Sotho válasza edipqe (#618) üzenetére


Sotho
őstag

Idegességet okozva... lemaradt a smyle :)
Az ember saját magának okozza az idegességet.
Pl.: Általad nem ismert nyelven elküldenek a búsba, mit reagálsz semmit max vigyorogsz, mit hablatyol...
Ha magyarul : felfogod a szavak értelmét, és minden ami ezután történik az agyadban történik, csak saját magadnak köszönheted hogy felhúzod magad vagy sem tudatosan vagy anélkül...
Létezik önuralom, de legjobb ha ki sem alakul semmi amin uralkodni kéne...
Autókázás veszélyes üzem nincs helye az érzelmeknek... szerintem.

(#626) edipqe válasza Khelben (#625) üzenetére


edipqe
senior tag

[link]

tekintve hogy ez a topoic nem erről a témáról szól, legalábis nem ennyire mélyen...létrehoztam a linkben találhatót. Oda tessék írni, a suzukis nagypapi motorost ölt topicot meg megtartani a témájának.

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#627) shev7 válasza Szabesz (#609) üzenetére


shev7
veterán

most ide irtam egy hosszu monologot, de csak ismetelnem azt ami a topicban mar rengetegszer elhangzott. Nem ezt mondom, azt mondom, hogy ha valaki 2-3 szorosan tullepi az adott helyen megengedett sebesseget, arra a legtobb autos nincs felkeszulve. Ahogy ekkora sebessegnel a legtobb motoros sincs felkeszulve egy esetleges veszhelyzet elkerulesere. Peldaul egy uttestre kiszalado gyereket ki tudna biztonsagosan kerulni? Ha 50-nel menne mennyivel tobb lenne erre az esely?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#628) fokukac válasza shev7 (#627) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem hát, az ő gondolkodásukkal az úttestre kiszaladó gyerek lenne a hülye, mer' nem ismeri 5 évesen a kreszt, magára vessen, mint a földnélküli paraszt... :(((

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#629) Szabesz válasza fokukac (#628) üzenetére


Szabesz
őstag

No offense, de az autósnak kellene felmérnie, hogy mi zajlik körülötte... de mind1, ez úgy sem fog megvalósulni mindenkinél... hogy odafigyeljen a környezetére, és nem csak magára...

¯\_(ツ)_/¯

(#630) Dr. Akula válasza dekoninck (#602) üzenetére


Dr. Akula
félisten

erkölcsi érzéketek és humanizmusotok
Ez valami új KRESZ szabály lehet...

Tudod, egyre jobban gyűlöllek a szövegeid alapján így látatlanban, talán nem konkrétan téged, hanem amit képviselsz
Én meg azt amit te és a többi hasonló autós képvisel. Szartok a szabályokra, de máson azért számon kérnétek. Mégis milyen alapon? Tudod a fajtád miatt gondolkodok én is azon hogy fogom magam és beülök a céges IFA-ba, aztán kimegyek a városba közlekedni. Csak szabályosan. De zéró tolerancia. Csak 1 centivel pofátlankodj elém, már zúzlak is lefele fékezés nélkül. Úgy látszik csak ebből tanultok.

(#631) fokukac válasza Szabesz (#629) üzenetére


fokukac
nagyúr

akkor okosan hellyetesítsd be az autós helyébe a motorost, és már helyben is vagyunk.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#632) Dr. Akula válasza bolondember (#580) üzenetére


Dr. Akula
félisten

A legtöbb autósról is igen rossz mindenki véleménye, akkor miért is tetézitek? Kerzdjük ott hány autós is mobilozik vezetés közben? 98 vagy 99%? És motoros? 0%. Ennyit az álszent "szabályos" autósokról.

(#634) Tüzi

Elmentem ma arra, nincs az 20 méteres csík, talán ha van 15, de szerintem annyi sem.
Ja, és kereszteződés után már 70es tábla van kinnt. Előtte nem tudom, nem néztem meg.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#635) fokukac válasza Tüzi (#634) üzenetére


fokukac
nagyúr

talán már egy része lekopott, nem?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#636) Tüzi válasza fokukac (#635) üzenetére

Kréta már nem volt ott, ez igaz, de a csík még megvan... A vége is ott van, ahol a képeken, így nem hiszem, hogy az eleje lekopott volna...

mod: off

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#639) Dr. Akula válasza #53246592 (#589) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Hát akkor meg nem kell rinyálni, teljesen jól van ahogy történt. Felfoghatod úgy is hogy az autós az elsőbbségadsás elmulasztásáért cserébe isteni bűntetésként megkapta a motoros gyorshajtrást. Akkor min is problémáztok?

(#641) #06658560 válasza Dr. Akula (#637) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azt látopm továbbra is mivel felfognod, hogy előfordulhat, észre sem vette a motorost, az oylan tempóval érkezett. Vagy amiket leírtam neked egy kibaszott motor észlelhetőségével kapcvsoaltosan azt ahhoz a szerencsétlen kettő, darab, az írással lefoglald agysejtedig már nem jut el.

Egyébként elárulnád, hogy azt a marha nagy faszságopt hogy a motorostuti átlépte a megengedett sebeséghatáőrt, mégpedig nem is kicsivel, azt miért nem vagy hajlandó figyelembe venni??? Az neked teljesen megengedhető?

Egyébként a korábbi kérdéseimre is adj már valami elbarmolt választ, mert azt foylamatosan kikerülted, hogy vajon miért a menetirány szerinti bal sávban volt a motor féknyoma?
Vedd úgy az egészed CAPS Lockban írtam.

[ Szerkesztve ]

(#642) Dr. Akula válasza #06658560 (#638) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Mit kell azon bizonyítani hogy nappal világos van, este meg sötét? Menj ki at utcára és láss! Gondolom még sose láttál mobilozó autóst... A motorosnak meg 3 keze van hogy tudja hova tenni a mobilját is...

(#643) #06658560 válasza Tüzi (#634) üzenetére


#06658560
törölt tag

De mint tudjuk a 70 csak a táblától él. És asszem abban is megegyezhetünk, azt is igen jelentősen túllépte.

[ Szerkesztve ]

(#645) NoLF válasza Dr. Akula (#632) üzenetére


NoLF
addikt

milyen 98 99%? miről beszélsz?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#646) Tüzi válasza #06658560 (#641) üzenetére

"miért a menetirány szerinti bal sávban volt a motor féknyoma?"

Megmondom neked is sokadszorra, hogy próbálta kikerülni az autóst. Legalábbis tervezte. Csak az autós megállt. Így nem tudta kikerülni.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#649) Tüzi válasza #06658560 (#643) üzenetére

Én ezt nem is vitatom.
De ha mindent ennyire kurvára szabályosan betartana mindenki, megállna a közlekedés.
Ezt most nem ehhez az esethez mondom (szinte biztosan gyorsabban ment) de, ott senki sem megy 50-el, minket is 60-65-el toltak hátulról. Autóban ültünk...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#650) #06658560 válasza Tüzi (#646) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem tőled kérdeztem volna, veled már megbeszéltem.

Bár annyit hozzátennék, hogy ha az út közepénél állt meg a jármű, és a féknyom eléggé egyenes volt, akkor valószínű nem ott hirtelenjében, egy elkerülő manőver azonnali kitalálásaként tette ezt. Volt ideje, felmérni, hogy bizony az autós ki fog menni elé.

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] A motorosok gyilkosok? Ne hidd el! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.