Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] A motorosok gyilkosok? Ne hidd el! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#751) dekoninck válasza Dr. Akula (#747) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Természetesen nettó baromságokat írsz már megint.
És meg is halhat, ahogy történt. Magának akarta, megkapta. Mi a problémád? Teljesült a vágya. Végülis a te logikád szerint a motoros csak teljesítette az autós kívánságát

????? Az én logikám? Én csak a te logikád abszurditására kívántam felhívni a figyelmet,azzal, hogy megfordítottam. Nyilván egyik se "logikus", csak számodra. Hiszen a motoros is leszarta a szabályokat, de ezt még mindig nem vagy hajlandó belátni. És összességében a motorosok nagy része azért vesz ilyen motort, hogy direkt leszarja a szabályokat.

Az most merült fel először, hogy a bácsi nem is állt meg a STOP táblánál, bár a bizonyítástól nagyvonalúan eltekintesz. Egyébként ha egy motoros nagyon gyorsan jön, tökmindegy, hogy valaki megáll-e a stoptáblánál vagy nem, akkor is áll, hogy pillanatok alatt ér a közelbe, azaz válik egyáltalán láthatóvá.

Jobb lett volna olyan hírt választanod a magasztos elveid fejtegetésének apropójául, ahol a motoros egyértelműen ártatlan volt, minden tekintetben.

[ Szerkesztve ]

(#752) Dr. Akula válasza csibor (#738) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Nem a főúton közlekedőnek kell figyelni a mellékutcáról kipofátlankodóra, hanem fordítva!

Persze ha te jöttél volna autóval a főúton, a kamaz meg a mellékutcából letarol téged, akkor már egyből sírna a szád hogy miért nem állt meg, mi?

(#753) dekoninck válasza Dr. Akula (#749) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Kedves Drakula,
Elmondom, hogy egy éve nem is vezettem, szóval az "elvakult autós" kifejezést sértésnek veszem. Mikor vezettem, defenzíven tettem, elsősorban az olyan *** miatt, mint te (sajnos kisebb betűvel nem tudom írni a t-t), akik a védett útvonalon, védett személyként, de a nem védett útvonalon is, csak azért mert csak, simán leszarjátok a KRESZ jópár szabályát.

teljes mértékben az autó soffőrje a vétkes
Ebből még nem az derül ki, hogy nem állt meg a STOP táblánál, de nem lep meg, te bármilyen mondatba olyan dolgokat tudsz belemagyarázni, ami nincs is ott. Megszoktuk.
A rendőr pártatlanságáról baromira nem vagyok meggyőződve, különben sincs jó hírük, korruptak (nem mind), az erős embereket meg sokszor futni hagyják. Jó, a traffipaxok most már talán pártatlanok lettek, de mivel előre bejelentik, hogy hol mérnek, a notórius gyorshajtók éppen ott nem száguldoznak, máshol meg igen. Na meg kik a traffipax-kicselező cuccok vásárlói?

Tessék száguldozni az autópályán, az mégjobban védett.

[ Módosította: Thrawn ]

(#754) Dr. Akula válasza dekoninck (#741) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Mit kéne idézni? Az összes hsz-edet? Ha rendőr lennék, csak ez alapján bevonnám a jogsidat.

(feleslegesen) írok
Ez így van. Inkább olvasnod kéne.

az autósokat sem pártolom
Tényleg? Akkor a motoros szó szajkózásán kívül miért nem láttunk még tőled mást?

A bácsi pedig - könnyen lehet - hogy nézett jobbra, nézett balra, először még nem látott senkit
Akkor szemüveget kell venni. Ha azzal se megy, akkor meg visszaadni a jogsit. A vakság nem felmentő ok a szabályok alól.

(#755) Tüzi válasza dekoninck (#741) üzenetére

Barátom. Ha a srác 250el jött volna, akkor a szuzuki kétfele szakadt volna, a motorosból húspép keletkezett volna, nem különben az autó soffőrjéből. Namármost a tényeket ismerve, a motoros súlyos sérüléseket szenvedett, nem szakadt le semmilye, a bácsin sem látszodtak különösebb külsérelmi nyomok. Tehát nem 250el, 300al, meg hangsebességgel ment a motoros. Motor sem különösebben törött össze, nagyobb sebességnél szarrá ment volna az első felni alapból, féktárcsát nem is nézve. Nézd meg a képeket, olyan nagyon nem törött össze az a motor. Persze a műanyag szétment, meg kapott rendesen az egész. Az, hogy az izzók egyben maradtak szerintem elég beszédes.
Az általad emlegett 200km/h kb 50m/s ami 200 métert feltételezve 4sec. mire odaér. De. Közben észlelte az autóst, elkezdett volna fékezni, stb. Itt van egy kb 12-15méteres féknyom, amit produkálok neked 40km/h-val is, különösebb sebességcsökkenés nélkül is hátsó fékkel.

Na most akkor gondolkodjunk...
Valszeg 30-60 (ez 90-120km/h-val nézve) méterre volt a motoros, amikor észlelte az autóst, elkezdte tolni a féket, a hátsó azonnali megcsúszásából lett a fékcsík. Aztán paff.

hasonlításképpen:
Ez a két motoros (egyikük jóhaverom volt) kb 100-120al kapták telibe a corsát. Szétszakadtak, összetörtek, stb. Namost akkor?
mod: ja, és ha jó a szemed, akkor láthatod, hogy a motor a VÁZ-nál kettétörött. Ez a yamaha nem törött ketté, holott jóval öregebb kiadás mint a Suzuki GSR. hoppá.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#756) dabadab válasza Dr. Akula (#750) üzenetére


dabadab
titán

"Eddig csak a motorosokat fikáztátok"

Szerintem higgadj le egy kicsit. Ez az allitasod mar csak azert is hulyeseg, mert en is motoros vagyok.

Hidd el, ha ertelmesen ervelsz, akkor nem kapsz megint bant, es nem neznek hulyenek.

DRM is theft

(#757) Dr. Akula válasza dekoninck (#742) üzenetére


Dr. Akula
félisten

De, EZ volt a lényeg. Senki nem mondta hogy a gyorshajtásésrt a motoros nem fog kapni büntit, de az csak mellékbűntetés. A baleset okozója - immár a rendőr szerint is - egyértelműen az autós volt. Csak azért nem fogják elítélni, mert már megkapta.

(#758) Dr. Akula válasza dekoninck (#746) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Na várjunk csak, ki mondta, hogy nem állt meg?
Tüzi korábban már mondta hogy a papi se 10-20-szal ment át a kereszteződésen. Tényleg nem ártana olvasni is!

Nincs "mi van ha". Senkit nem érdekel mi lenne ha pl. Hitler nyerte volna a 2. vh-t. Nincs ha. Az van ami megtörtént. Ez olyan mint az "út és látási viszonyoknak megfelelően". Az SI-ben mérve hány km/h? Csak attól függ hogy mi lesz az eredménye. Ha 30-cal szállsz bele az előtted lévőbe, akkor is a te hibád.

(#759) dekoninck válasza Dr. Akula (#754) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Ha rendőr lennék, csak ez alapján bevonnám a jogsidat.
Figyelj, a klasszikus rendőr-definíció szerint te már rendőr vagy. (Tudod, kiveszik a gyerek agyát, mert túl okos, és megszólal: "kérem a jogosítványát!"

Na, tehát hol mondtam én azt, hogy nyugodtan, szétnézés és megállás nélkül hajtsunk rá a védett útra? Az én szemem még jó, ellátok időjárástól és napszaktól függően többszáz méterre is, de ha egy kereszteződéstől 50 méterre (ez persze nem ugyanaz a helyzet, de láttam már ilyet is a szülőfalumban) lévő kanyarból előbukkan egy autós vagy motoros 150-nel, akkor hiába voltam óvatos előzőleg, ha abban a pillanatban már épp az úton haladok át.

Tényleg? Akkor a motoros szó szajkózásán kívül miért nem láttunk még tőled mást?

Mert a topik a gyilkos motorosokról szól. :)) Ha lesz gyilkos autósokról vagy méhekről szóló, ne félj, oda is fogok írni.

(#760) Dr. Akula válasza dekoninck (#751) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Szakadj már le a motoros szóról! Tudsz mást is mint papagájként ezt szajkózni? Már lassan a bíró is kimondja az ítéletet, te még mindig itt tartasz.

(#761) Tüzi válasza dekoninck (#759) üzenetére

Komolyan mondom, mindjárt nyitok egyet :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#762) Dr. Akula válasza dekoninck (#753) üzenetére


Dr. Akula
félisten

[I]az olyan *** miatt, mint te[/I]
Látom kéne neked is egy ban, megkapod.

A rendőr pártatlanságáról baromira nem vagyok meggyőződve, különben sincs jó hírük, korruptak
Na mit mondtam, jön mindjárt a rendőr fikázás is. És tényleg, itt is van. Ha meglesz az ítélet, akkor meg a bíró is hülye. LOÁL!

[ Módosította: Thrawn ]

(#763) dekoninck válasza Dr. Akula (#758) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Nincs "mi van ha".

Nem azt mondtam, hogy "mi lett volna, ha".
Jól van, ha 100%, hogy a bácsi nem állt meg, akkor most ő volt a felelős nagyobbrészt.
Ettől függetlenül baromira nem oké a motorosok ámokfutása, se a Balatonnál, se a Mecsekben, se a Mátrában. Okoznak épp elég bajt máshol és máskor is.

Az igazi baj, és ezért "flamelek", hogy te azt felhasználva, hogy, hogy a bácsi a hibás, általánosságban is kvázi mentegeted a notórius gyorshajtókat, azzal, hogy nekik nem kell betartani a KRESZt, ha a mindenki más betartaná a KRESZt.

(#764) dekoninck válasza Dr. Akula (#762) üzenetére


dekoninck
aktív tag

:) Azt ne mondd, hogy te szereted a rendőröket! Vagy neked le van zsírozva, hogy a száguldozásaidat (ha szoktál... szoktál? a hozzászólásaid alapján joggal feltételezhetem?) nem büntetnek meg? Ó, hogy az a kétszínű, köpönyegforgató... egyébként várom a szakértő véleményen alapuló ítéletet.
Aztán majd jönnek az ügyvédek, akik a mecseki ámokfutó esetében is azt mondták, hogy eleget szenvedett már a fazon, nem kellene még börtönbe is zárni.
Meg a Porschés vagy Lambós autóversenyző, akinek le kellett amputálni a lábát, miután megölt egy-két embert: jajj, jajj, a tököli kórházban nem gyógyul úgy a lába, mint máshol, nem fair, hogy ott van...

A rendőrről az jutott az eszembe, mikor egyszer egy, a természet védelmét hivatott erdész természetvéldelmi területen újgazdag csávókákkal száguldozott (jogellenesen) motoros szánnal...

És bocs, hogy megsértettem a Méltóságos Gyorshajtó emberi méltóságát.

[ Szerkesztve ]

(#765) Tüzi válasza dekoninck (#763) üzenetére

Senki sem mentegeti itt a notórius gyorsahajtókat.
Csak...
A motorosnál nincs kasztni ami védjen, nincs gyűrődőzóna. Épp ezért jóval sérülékenyebb, mint a forgalom többi résztvevője. Ezért kellene jobban odafigyelni rájuk... A magyar gyakorlattal ellentétben, miszerint "köcsög motoros dögölj meg". Ezen a kicsinyes hülyegyerek stíluson kellene már átlépnie a magyar közlekedési kúltúrának.

Ez nem csak a motorosra vonatkozik, hanem a kamionosra, buszosra, mindenkire.

Az, ha pedig valaki szabálytalankodik, ne te akard a helyszínen lerendezni vélt/valós sérelmeidet, hanem hagyd a rendőrségre. Ez vonatkozik mindenkire. Kis empátiával, nyugalommal kellene közlekedni, nem anyázni, meg öklöt rázni. De legfőképp nem életellenes bűncselekményt megkísérelni... Gondolkodni kellene. Motoros társadalomnak is, legfőképp a speedeseknek. Akinek nem inge ne vegye, akinek igen, az duplán.

Akartam nyitni egy logout hsz-t, de mégsem.
Íme, amit hirtelen összehalásztam.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
:(

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#766) tkazmer válasza Dr. Akula (#694) üzenetére


tkazmer
addikt

ez autótól is függ.
[link]
1:40 körül van egy buszos rész is benne

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#767) Dr. Akula válasza dekoninck (#759) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Az elsőbbségadás nem a fej oldalirányú elfordításáról szól. Ha ez kevés neked ahhoz hogy megadd az elsőbbséget, akkor akár meg is állhatsz, felmászhatsz egy póznára távcsővel szétnézni. Tökmindegy hogyan, de neked meg KELL adnod az elsőbbséget a főúton közlekedőnek.

A topik a "Ne hidd el!"-ről szól! ^^

(#768) dekoninck válasza Tüzi (#765) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Értem.
De az megint csúsztatás, hogy mert nincs gyűrődőzóna, kevésbé figyelünk a motorosra. Ki akar akármilyen baleset áldozata vagy okozója lenni, bízva abban, hogy a "gyűrődőzóna megvédi"????? Nemcsak a robogós szívja meg, ugyanis.

A magyar gyakorlattal ellentétben, miszerint "köcsög motoros dögölj meg".
Nem mondom, hogy dögöljön meg, de valóban van olyan kategória, hogy köcsög motoros, mint ahogy köcsög autós is, stb.

(#769) Dr. Akula válasza dekoninck (#763) üzenetére


Dr. Akula
félisten

És az autós ámokfutók száguldozása az okés? Merthogy csak a motorosokat szajkózod mindig.

Figyi embert öléni se szabad, de hogy pl. az Aranykéz utcában felrobbantottak 1 "vállalkozót", milyen szerepet játszik ebben az elsőbbségadás elmulasztásos balesetben?

(#770) dekoninck válasza Dr. Akula (#767) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Tééényleg? Én ezt írtam: Na, tehát hol mondtam én azt, hogy nyugodtan, szétnézés és megállás nélkül hajtsunk rá a védett útra?
Természetesen beleértettem azt is, hogy "és a vizuális ingerek adekvát feldolgozását, az agyban tárolt emlékképek, szabály-mémek, tapasztalatok összevetésével, majd a megfelelő cselekvéssorozat elindításával" hajtsunk...
De ezt csak neked kell külön magyarázni.

A topik a "Ne hidd el!"-ről szól! ^^
Ja, jó. Rögtön elhiszem. Ha te elhiszed, hogy az autósok sem célzottan vadásznak a legnemesebb vadra, a motorosra, valamint nem az összes autós szarja le a kreszt.

[ Szerkesztve ]

(#771) dekoninck válasza Dr. Akula (#769) üzenetére


dekoninck
aktív tag

És az autós ámokfutók száguldozása az okés? Merthogy csak a motorosokat szajkózod mindig.

Szerinted?

Seggítek: Egyértelmű, hogy nem okés. :)) De itt még nem jelentek meg a szakadt 3-as BMW-vel száguldozó ***, akik legalább annyira idegesítők. Párszor utaltam rájuk is, egyébként.

[ Módosította: Thrawn ]

(#772) Tüzi válasza dekoninck (#768) üzenetére

Meddig tart mindkettő elől lehúzódni egy kicsit a padkára, aztán menjen Isten hírével. Ha a következő kanyarban elszáll, had szálljon, nem a te dolgod. Szerintem.

"de valóban van olyan kategória, hogy köcsög motoros, mint ahogy köcsög autós is, stb."
Nalátod, itt a lényeg. Csak az autósnak van aktív-passzív védelmi rendszere, motorosnak nincs.

Mondom, egy kis türelemmel, engedékenységgel sokkal többre lehet menni, mint idegeskedéssel, kapkodással, meg ökölrázással. Legalábbis az elmúlt pár százezernyi km tapasztalata ezt mondatja velem.
Aztán szabad ország, felőlem mindenki száguldozhat, de ha önhibámon kívül még egyszer elkaszál valaki, annak a fején fogom szétverni a kevláros kesztyűm bütykeit. Pedig nyugodt gyerek vagyok :)

De különben min is megy a vita? :F :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#773) Szabesz válasza dekoninck (#742) üzenetére


Szabesz
őstag

Vagy józanodj ki, vagy tanulj meg olvasni, vagy menj el megint eg ykresz tanfolyamra.

A motorosnak fordított helyzetben ugyanúgy elsőbséget kellett volna adnia a 150km/h-val szálguldozó öregúrnak.
Ha ezt, az egyik alkapszabályát nem vagytok képesek megérteni, felfogni, akkor, -már ne is haragudjatok- irány vissza az autóssuli (a mocisoknak a sebességkorlátozás miatt is).

¯\_(ツ)_/¯

(#774) Thrawn


Thrawn
félisten

dekoninck 1 nap pihenő személyeskedésért, ha még egyszer valakit moderálni kell, a topik zárul.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#775) gt0618 válasza Dr. Akula (#749) üzenetére


gt0618
tag

Ez a jog ami a KRESZ-re mint jogszabályra hivatkozik, ami 20 éve is elavult volt, csak ebben a nyomorult országban minden 50 évvel van elmaradva a szomszédoktól- lassan az összestől- és főleg a gyakorlattól. Ha változik is, egy csomó dilettáns ír bele. E szerint az értelmezés szerint előre nem is tudhatod szegsz-e szabályt, mert csak utólag derül ki pl. megadtad-e az elsőbbséget. Mindez azért betarthatatlan, mert amíg napi két jármű megy el az jó, de ha hosszú sorok, akkor ez az 50éve remeknek tűnő, mára már erősen szűklátókörővé vált ötlet megbukott. Hát bravó. Sok szerencsét. Ez a magyar országimázs.Persze a szabály az szabály. Egy traktor a büdös életbe se tudna így szabályosan kifordulni.

(#776) Szabesz válasza csibor (#736) üzenetére


Szabesz
őstag

Mehetsz bármennyivel, a döntés joga a tied. De. Ha védett úton, egy alárendelt útszakaszról kivágnak eléd, akkor ő hibázott (hacsak egyátalán nem voltál látható, a sebességedből adódóan). Viszont ha nem lesz baleset, egy trafival, vagy egy rendőrrel bármikor találkozhatsz, és akkor már te leszel a hibás, nem is kicsit.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#777) Dr. Akula válasza dekoninck (#768) üzenetére


Dr. Akula
félisten

NEm a gyűrődészóna miatt, hanem alapból nem figyeltek a motorosra. Aki nálatok kisebb, azt letapossátok, mégha elsőbbsége is van, csak mert a ti autótok erősebb. De akkor a kamionnak is joga van lezúzni titeket, arra se lehet 1 szavatok se.

(#778) Dr. Akula válasza dekoninck (#770) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Én nem hiszek semmit, hanem tudom. Naponta közlekedek robogóval, és naponta jön szembe autós az én sávomban! Kivág a busz mögül előzni, mert "á ez csak egy motoros, ki nem szarja le". Legszívesebben utánamennék ha lenne rá időm, és a következő lámpánál pajszerral szétverném a kocsiját. Ami neki jó szórakozás az nekem gyilkossági kísérlet. Az én életemmel ne szórakozzon senki!

[ Szerkesztve ]

(#779) Dr. Akula válasza gt0618 (#775) üzenetére


Dr. Akula
félisten

csak utólag derül ki pl. megadtad-e az elsőbbséget
Ezért kell felelősségteljesen közlekedni.

amíg napi két jármű megy el az jó, de ha hosszú sorok, akkor ez az 50éve remeknek tűnő, mára már erősen szűklátókörővé vált ötlet megbukott
És akkor mi lenne a megoldás? Kierőszakolod magad a sor közepére, és mindenki nyomjon satuféket csak mert neked épp nem volt kedved megállni? Lehetőleg a kamion elé vágjál ki, aztán számolj be a tapasztalatokról! ^^

Egy traktor a büdös életbe se tudna így szabályosan kifordulni.
Nem is biztos hogy traktorral ekkora forgalomban kéne közlekedni.

(#780) shev7


shev7
veterán

Pentek reggeli eset: Pest, korut. Mellekutcabol fordulnek ki a Rakoczi ter mellett, a lampa zold. Majdnem oldalba kapott egy a JARDAN+ZEBRAN keresztulvago motoros. Rakoczi teren beszukul a villamosmegallo miatt a ket sav, mivel a motoros a szorosan allo autok kozott nem tudott ellavirozni, ugy dontottek a jardan folytatjak. (Miutan kifordultam a korutra lattam, hogy meg ketten-harman szinten igy tettek) Szoval ennyit a szabalyosan kozlekedo motorosokrol, akikre annyira vigyazni kell...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#781) Szabesz válasza shev7 (#780) üzenetére


Szabesz
őstag

Te eredendően gyűlölöd a motorosokat? :)
Ki állította, hogy mindegyik motoros szabályosan közlekedik?

¯\_(ツ)_/¯

(#782) shev7 válasza Szabesz (#781) üzenetére


shev7
veterán

nem, nem gyulolom eredendoen a motorosokat. Sot! Dugoban mindig felrehuzodom (csak zavar, hogy sosem tudom balrol, vagy jobbrol fognak-e jonni). Es autopalyan mikor tomve van a belso sor nemegyszer volt olyan, hogy motoros engedett be. (es az en szememben lenyegtelen, hogy azert mert udvarias volt, vagy azert mert latta, hogy regota indexelek, es feltette sajat magat, mert attol tartott, hogy esetleg bevagok ele. Mert addig kozlekedik felelossegteljesen amig tisztaban van azzal, hogy barmi is az oka egy balesetnek, o biztos rosszul jar. A problema az, hogy egyre kevesebb ilyet latni, es egyre tobb a felelotlen motoros)

Viszont felall a szor a hatamon amikor olyan motorost latok, akinek a millas gepere volt penz, de rendes ruhara mar nem futotta. (Erdemes a delutani csucsban vegignezni a motorosokon, es megszamolni az aranyokat. Durva szamok jonnenek ki...) Es sajnos ez meglatszik a vezetesi stilusukon is.

Ha mar az autopalyaig kibirja es ott huzza neki, hat hajra, az nem zavar. En biztos nem fogok bevagni ele, tobbek kozott azert sem, mert mar messzirol latom ha jon, es szamitok arra hogy akar 200+ sebesseggel is johet. viszont amint lejon az autopalyarol az a velemenyem, hogy a 90, neki is 90, az 50 neki is 50. Ha ezt tullepi, akar tobbszorosen, azzal mar az en eletemet is veszelyezteti, mert nem fog tudni reagalni megfeleloen a veszhelyzetekre.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#783) Tüzi válasza shev7 (#780) üzenetére

Spanyolban a kékvillogós akárhol mehet. Járdán, parkban, utcai kávézó teraszán át, pirosban, akárhol.
Azok a motorosok nem voltak szabályosak, bűntetést érdemelnének, ebben szerintem egyetértünk.
De. Pesten nem lehet közlekedni, ők levágtak egy részt. Így is lehet nézni. Ez kb olyan, mint amikor megvágják a kamionosokat, hogy bemennek a belvárosba. Az egyik hülyének sem jut eszébe, hogy nincs merre menjen, mert a BP-i körgyűrű nemhogy nem körgyűrű, de még egy vérszegény C betűnek sem mondható.
Szóval pofátlan volt a motoros, de ha a dugóban ülő emberek 20%a robogóval közlekedne, akkor nem lenne dugó.
Szóval nem egyszerű dolgok ezek...

Te miért nem motorral mész, és mehetnél árkon bokron keresztül, sokkal gyorsabban beérnél a melóhelyedre. Kevesebb benzint pöfögnél el, kevesebb károsanyagot nyelnél, és egyáltalán, sokkal praktikusabb.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#784) Szabesz válasza shev7 (#782) üzenetére


Szabesz
őstag

"Szoval ennyit a szabalyosan kozlekedo motorosokrol, akikre annyira vigyazni kell"

Ez olyan általánosítás ízű volt, csak azért kérdeztem :)

¯\_(ツ)_/¯

(#785) Dr. Akula válasza shev7 (#780) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Én is szoktam járdán motorozni, ha nincs hely az úton, de mindig figyelek arra hogy megadjam az elsőbbséget lehajtáskor, mert tudom hogy ha belém szállnak akkor ott én vagyok a hibás. Van aki leszarja. Az autóval is leszarná, simán eléd tolatna a járdáról.

(#786) shev7 válasza Szabesz (#784) üzenetére


shev7
veterán

meg szerencse, hogy ez volt az elso altalanositas a topicban ;]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#787) shev7 válasza Tüzi (#783) üzenetére


shev7
veterán

"Te miért nem motorral mész, és mehetnél árkon bokron keresztül, sokkal gyorsabban beérnél a melóhelyedre. Kevesebb benzint pöfögnél el, kevesebb károsanyagot nyelnél, és egyáltalán, sokkal praktikusabb."

Nagyon egyszeru. Azert, mert nem tudok motorozni. Kedvem sincs megtanulni, penzt kolteni ra. Es nem ereznem magam jol egy robogon, pont azert mert nem tudnam rendesen vezetni, hiaba vezethetem B-s jogsival. Ha ketkereku, akkor mar inkabb bringa.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#788) Blaise válasza Dr. Akula (#785) üzenetére


Blaise
veterán

mit keresel a járdán motorral ?

(#789) medium84 válasza shev7 (#780) üzenetére


medium84
aktív tag

Te most motorról vagy robogóról beszélsz?

(#790) ABE válasza Dr. Akula (#785) üzenetére


ABE
őstag

Már ne is haragudj, de kinek képzeled te magadat, hogy a járdán motorozol??? Hát a rohadt életbe, például a hozzád hasonlók miatt nem lehet Bp-n már gyalogosan sem nyugodtan közlekedni...

Szerk:

Mi az, hogy nincs hely az úton? Hogy nem tudsz elmenni az autók között? Rád mióta nem vonatkozik a KRESZ?

[ Szerkesztve ]

(#791) shev7 válasza medium84 (#789) üzenetére


shev7
veterán

motort irtam. Szep nagytestu gepek voltak.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#792) Kephamos


Kephamos
addikt

Igencsak színvonaltalanná vált ez a topik, Dr.Akula számtalanszor ismételt "érveinek" köszönhetően... :U

[ Szerkesztve ]

(#793) Szabesz válasza shev7 (#786) üzenetére


Szabesz
őstag

Akkor sem kéne...

¯\_(ツ)_/¯

(#794) Dr. Akula válasza Blaise (#788) üzenetére


Dr. Akula
félisten

utat

(#795) #64791808 válasza Kephamos (#792) üzenetére


#64791808
törölt tag

Igazad lenne, ha lehetne más stílusban is, de nem lehet.

Például a pihenőre küldött kolléga eldöntötte, hogy a motoros volt a hibás. Innentől kezdve aki nem ért vele egyet, az nem ért a témához, vagy libsi, ha rendőr, vagy helyszínelő, akkor biztos korrupt, ha tűzoltó, akkor nem kompetens. Szerintem ha az öregisten szólna le az égből, rá azt mondaná rá, arab kommunista! Hogy semmi értelme? Mért, bármi másnak, amit írt, annak van?

Egyszer már leírtam, megteszem még egyszer. Vannak, akik azt látják a balesetben, ami történt, volt két jármű, az egyik nem adta meg az elsőbbséget, baleset lett belőle. Ha a motoros lassabban megy, akkor nem lesz baleset? Há' hogyne, sőt, ha el sem indul otthonról, akkor nem is találkoznak! A másik csoport pedig eldöntötte, hogy a motoros 200-zal jött (semmi bizonyíték), mocskos burzsuj állat, mért volt motorja (mért ne lett volna), és egyébként is, minden motoros fasz (jó arányuk az, még nagyobb arányuk nem), és egyébként is, a szegény, öreg állampolgár az olcsó autóval nem hibázhat.

És ömlik az anyázás, és mint ahogyan azt a hsz-emből láthattátok, egy picike gúnyolódásra, egy szikrára belobban az egész, és masszív bazmegelés lesz. Komolyan srácok, a fizikia azt mondja, hogy az autós volt a hibás, a kresz is azt mondja, a rendőr is azt mondja, a helyszínelő is azt mondja, és a tűzoltó is azt mondja. Ki a búbánatos öregisten merev péniszének képzelitek magatokat, hogy kijelentsétek tényként, hogy NEM, akkor is a motoros hibája?

Szóval felőlem mehet nyugodtan a vita. Én levonom a tanulságot: visszaülök a terepjáróba. Többe kerül fenntartani, de 2,5 tonna, és ha egy ilyen barom elém is kifordul, akkor egyszerűen keresztül megyek rajta, ha elsőbbségem volt. Hogy én leszek a csúnya terepjárós? Lehet, de akkor is nekem lesz igazam, mert én jól leszek, a szuzukis agyvelejét meg glettvassal kell leoperálni a kocsiról.

Aki pedig most úgy érzi, hogy mekkora bunkó érzéketlen állat vagyok, az egyetlen pillanatra se felejtse el, hogy CSAK miatta gondolom így. Ha nem lehet nyíltan és őszintén kimondani az igazságot, mert anyázás, bazmegolás meg libsizés jár érte, akkor rendben van, ferdítsünk, ti akartátok, akkor vigyázzon mindenki a saját hátsójára. Én az enyémre tudok, ha a SUV nem elég, akkor tankot veszek. Ha úgy is előre el vagyok ítélve, akkor nem mindegy? Elfogadom, nekem elég lesz az, hogy én élek, belőletek meg annyi sem marad a csattanás után, hogy az asszony azt mondhassa a gyerekeknek, nézzétek, ez itt apuci kiszakadt bele.

Végezetül pedig még egy dolog. Senki, de senki nem veszi észre ezek szerint, hogy ebben az országban mindenkit uszítanak a gyorshajtókra, minden gyorshajtót üldözni kell, és minden gyorshajtó gyilkos. A pszichológiai hadjárat pedig működik, mint azt a példa mutatja. Az ok: ezt a legegyszerűbb mérni, ugyanakkor a betarthatatlan szabályozás miatt ez kényszerül ki legtöbbször az emberekből. Azok a szabálysértések hol vannak, hogy én nem tudok elindulni, mert valaki átjött a piroson, vagy a záróvonalon, vagy nem adta meg az elsőbbséget, vagy nem húzódik le, ha előzni akarom, vagy előzés közben rálép a gázra... Ezeket marha nehéz megfogni, nincs belőle bevétel. De ha az egész ország haragszik a gyorshajtókra, akkor sokkal egyszerűbb olyan szigorításokat bevezetni, amivel még többet lehet kaszálni, eredménye meg NEM LESZ, itt leírom. Ha pedig valaki erre azt írja, hogy nem kell úgy sietni, és mindegy, hogy 7,5 óra alatt jutsz el Szombathelyről Békéscsabára, vagy 5 alatt, akkor arra azt mondom, hogy édes öcsém, nem dolgozol eleget, ha ennyi időd van.

Tehát visszakanyarodva az eredeti témához, lehet még itt anyázni. Annyit értek el vele, hogy Thrawn bezárja a búsba az egész topicot. Ugyanis az igazság adott, és nem változik, az igazság egy tényállapot. Ezt valaki vagy elfogadja, vagy azt mondja a fehérre, hogy fekete. És természetesen minden értelmes ember levonja vele kapcsolatban a megfelelő konzekvenciát.

(#796) Blaise válasza Dr. Akula (#794) üzenetére


Blaise
veterán

Ha emlékeim nem csalnak fel sem mehetnél oda :U

(#797) Dr. Akula válasza ABE (#790) üzenetére


Dr. Akula
félisten

A hozzád hasonlók miatt meg az utakon nem lehet közlekedni. Hídon pl. a buszsávban közlekedek és tudod miért? Mert ha kimegyek a normál sávba, a 40-es táblánál(!) 80-100-zal tolnak le dudálva-anyázva az autósok. Én meg féltem az életem, mert az én járgányom a gyengébb, hiába ott kéne menni.

Vonatkozik, nem is mondtam hogy szabályos. De a különbség az hogy én csak akkor szabálytalankodok, ha azzal mást nem veszélyeztetek, ami az autósokra egyáltalán nem mondható el.

(#798) Dr. Akula válasza Kephamos (#792) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Már megint flémelsz? A haverodat épp az előbb bannolták ki 1 napra, szeretnéd követni? A hozzád hasonlók nem kellenek ide.

(#799) Dr. Akula válasza Blaise (#796) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Attól függ. Mondjuk hogy leparkolni mentem oda, aztán meg parkolás után kihajtok az úttestre. Nézőpont kérdése. Mint a "kivéve célforgalom". ~~

De mondtam már hogy nem állítom hogy szabályos, de legalább nem közveszélyes - ellentétben az autós ámokfutókkal.

(#800) ABE válasza Dr. Akula (#797) üzenetére


ABE
őstag

A buszos nem védtelen veled szemben, a gyalogos igen. Mások viselkedése és a körülmények nem mentség arra, hogy te a járdán motorozz. Senkinek nincs joga ahhoz, hogy akármire hivatkozva felrúgja a szabályokat, és másokat veszélyeztessen. Ha félted az életed és a járgányod, akkor ne motorozz, menj autóval, gyalog, busszal, bármivel, de nekem ne gyere ilyen hülye dumával. Én sem kezdek el autóval a villamossíneken vagy a járdán autózni, nem kezdek el a Petőfi híd közepén az autók között gyalogolni csak azért, mert az szerintem nem veszélyes.

Amit te csinálsz, az bunkóság, és igen is veszélyes, akármit is mondasz. Mert a gyalogos nincs felkészülve arra, hogy 20-szal, 40-nel, 60-nal, vagy akármennyivel is haladva egy motoros megjelenik a háta mögött, vagy az orra előtt. És pont emiatt te sem tudhatod, hogy a gyalogos miként fog reagálni, mert nincs felkészülve rá. És ha az egyik elkezdi csinálni a járdán motorozást, akkor követi a többi is, és felhatalmazva érzik magukat arra, hogy bármely szabályra fittyet hányjanak.

De csináld csak, remélem lesz egyszer egy gyalogos, aki leüt a motorról, mert már a tököm tele van azzal, hogy a hozzád hasonlók mindig, mindent meg tudnak magyarázni, hogy miért úgy viselkednek, ahogy. Rohadt könnyű visszaélni a motor/robogó előnyeivel, és nem vállalni a felelősséget...

Szerk:

A hozzám hasonlókról pedig annyit, hogy ha lehet, akkor segítem a dugóban állva vagy haladás közben a motorosok/kerékpárosok előrejutását, sosem dudálom le őket, sosem húzom rájuk az autót, mindig kellő oldaltávolságot tartva kerülöm ki őket. De cserébe én is elvárom - akár autósként, akár gyalogosként közlekedem -, hogy ne éljenek vissza a mozgékonyságukkal.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] A motorosok gyilkosok? Ne hidd el! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.