Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    Az FB-nek vannak jó és rossz funkciói, sok minden az évek folyamán jó irányba fejlődött, de vannak olyan dolgok, amikkel nem értek egyet, és ezért nem használom az FB-t. Jellemző, hogy a jó dolgokat kiemeljük, míg a kevésbé rosszakról nem akarunk tudomást venni.

    Amiket felsoroltatok itt funkciókat, egyetemistaként nagyon örültem volna én is, ha léteznek. Akkor nem volt, ill. hiába volt FB vagy iwiw, az FB-nek nem volt meg az a funkcionalitása, mint jelen pillanatban. Ahogy jönnek be az új funkciók, egyre használhatóbb lesz a szolgáltatásuk. DE amiről írtam, a felett mindenki elsiklott, csak és kizárólag az utolsó mondatomon rugózik a többség.

    Amit nem értek, hogy miért lesz nekem felhasználói szinten jobb, ha van egy FB Messenger-em a telefonon, és ezen az app-on belül tudok további olyan appokat telepíteni, amivel olyan feladatokat tudok elvégezni, amiket az okostelefonomra telepített más appokkal tudtam eddig elvégezni. Azon kívül, hogy az FB-nek ezáltal óriási értékesíthető adatmennyiséget fogok biztosítani magamról, nem látom a rendszer hasznosságát. Semmi sincs ingyen, tehát ha nem dollárral akkor valami mással fizetek azért, hogy használom az FB, vagy az in-app fejlesztők szolgáltatásait.

    Tahát az FB azáltal, hogy a felhasználóinak ezeket a "kényelmi" szolgáltatásokat eladja, szinte feleslegessé teszi, hogy rajta kívül fejlesszenek appokat a cégek, hiszen akkora felhasználói bázissal rendelkezik, hogy aki kimarad, az lemarad.

    Ezért is írtam, hogy az SZ cikkének a címe nagyon érdekes, ezzel az új csapásiránnyal a régi FB halott, de mégis iszonyatosan erősebb, mint valaha.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés