Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) master90


master90
aktív tag

Geforce3 Titánimura kíváncsi lettem volna.
Jó összemérés de az MX mindig gyenge kategóriát képviselt.

ne csak nézz láss is

(#2) zsoldi80


zsoldi80
tag

Nagyon jó írás lett, gratulálok hozzá. A mai napig van Abit Siluro GeForce Ti4200 egy Abit ic7 lapban, és nem adnám oda senkinek semmiért. ;]

(#3) Tom5


Tom5
addikt

Érdekes teszt! Köszönjük!
Ismerősöm gépében is egy ilyen 1GB-os DDR2-es 3850-en van. Néztem is nagyot, mikor a GpuZ kiírta az adatokat...

(#4) Hunter2


Hunter2
addikt

dobd fel valahova ezt a treemarkot kíváncsi vagyok mit szó a 9800GTX+ hoz :DDD

(#5) bartucc


bartucc
addikt

Egy Celeron 333-as mellé kaptam ajándékba egy GeForce MX 400/32Mb-ot. S3 után világmegváltással felért, NFS Undergorund, GTA Vice City, Age of Mythology-hoz nagyon jó gép volt, nem vitte szaggatás nélkül, de azok voltak a legjobb játékélmények az életemben. Lehet a múlt megszépülése miatt is, de akkoriban nem volt mindenkinek jó gépe, az újabb játékokhoz, ez is jónak számított.

Manapság a 3850-el is bőven elmegy minden szinte maximumon. :U (1024-ben játszok)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#6) elithun


elithun
őstag

Remek összehasonlítás lett. :R
Alig várom a mai kártyákkal történő összehasonlítást. :)

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#7) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

érdekes olvasmány volt, köszi.

Aurea mediocritas

(#8) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nekem nagyon sokáig volt egy Abit Gef MX440 64Mb DDR karim.
[link]
[link]
Alapon: GPU 270, Ram: 400MHz
És amit bírt: [link]
3D mark 2001 - 2003 - Aquamark3
Ez biza az én kis kártyám. Utána váltottam atira és nagyon megbántam. Ami addig ment az utána akadt.

[ Szerkesztve ]

(#9) Beri válasza Hunter2 (#4) üzenetére


Beri
addikt

Én megtaláltam: [link]. A 4850em az energiatakarékos profillal (a legkisebb feszen, amin még nem szemetel) ilyet ment:
frames per second: 181.587
Screen Resolution 1280x1024
Frame count is 1000
leaves: 4568
branches: 4567
polygons per frame: 128080
:DDD

Jaés nagyon úgy tűnik, hogy processzorlimitbe ütköztem, mert 3GHz CPU mellett 180-185fps-t megy minden VGA beállításon, viszont 3400on megtáltosodott és 220fps körül megy :DDD

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyon jó retro teszt :C
Éppen a GF4MX440- el szerelt gépemet használom.Meg is néztem Everesttel.Ez egy 128 bit- es DDR- el szerelt példány.Létezik ilyen vagy csak az Everest detektálja rosszul ?

(#11) peti_s


peti_s
addikt

Jó teszt, mondjuk, nem egészen erre a végeredményre számítottam. :)

(#12) Chaser


Chaser
titán

A ddr2-es 3850 sajnos nem volt olyan ritka, raktársöprés eredménye.
Ha ilyen jellegű mérést akarsz akkor pl hd4670 ddr3 vs ddr2, ramot leszámítva ugyanazok, sajna 4670-ből is van ddr2. Esetleg egy 4650 aminek a gpu-ját felrántod 750-re az is jó, másban megegyezik. Legérdekesebb lenne még bevonni a ddr3-as 4650-et, olyat csak a zafír csinált.

szerk: sőt, van 64 bites 4670 is ddr3-mal, állítólag 256 bites is ddr2-vel :O

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13) mrgg


mrgg
tag

Szép kis teszt, csak gratulálni tudok hozzá! :C

(#14) csaabz


csaabz
őstag

Köszi az összehasonlítást!
Az Abit kártya mindent vitt!

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#15) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Nekem a mai napig van müködő mx 440 anyosnál
A heroes 3 hasit rajta,más nem is kell! :DDD

(#16) MasterDeeJay

Nálam tartaléknak van félretéve egy noname MX400-as eng sample biosos, ramjain nincs felirat totál sima. (everest szerint 250mhz-es SD ram, 128bit)
Ami az érdekes benne hogy a társaihoz képest kevésbé melegszik, pedig egy egyszerű borda van rajta.

A másik hogy nemrég szereltem egy HP konfigot, abban volt sima Geforce2 MX borda nélkül. Azon simán lehetett volna sütni, sikerült is megégetnem vele magamat, ennek ellenére teljesen stabil és hibamentes hiszen a gyártó is így vállat rá garanciát.

Nagyobb testvéreikkel is találkoztam már, sokat használtam egy Abit Ti4200-8x OTES-t. Illetve van még itthon egy Aopen sima Ti4200-as is.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#17) adamka16


adamka16
őstag

Jó kis teszt lett. Gratulálok hozzá! :C

(#18) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Én 1-2 dolgot nem értek:

a képeken jól látszik, hogy a 4-ből két kártyán Hyundai memóriák vannak és te azt írtad, hogy a 4-ből 3 kártyán Hynix van. Ezt akkor javítani kéne.

A másik dolog, hogy miért pont a Windows Millenniumot használtad?

Amúgy nekem is volt egy Geforce 2 MX400-as kártyám, de csalódtam benne, mert semmivel sem volt gyorsabb a 3dfx Voodoo Velocity 100-as kártyámnál. Aztán később jött a Geforce 4 Ti 4200 az MSI gyárából. Na az a dög mindent vitt, félelmetes ereje volt, imádtam! :D

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#19) elithun válasza huskydog17 (#18) üzenetére


elithun
őstag

Amikor azt említette, hogy 4-ből 3-kártyán Hynix memória van, akkor szerintem általánosságban beszélt a videokártyákról, és nem a tesztben szereplőkről.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#20) huskydog17 válasza elithun (#19) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Lehet, de akkor is nagyon félreérthető, mivel a tesztben pont 4 kártya van, ezért az ember rögtön a teszt alanyaira gondol.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#21) dobi


dobi
aktív tag

Igazából csak megerősítést nyert amit eddig is tudtam (sőt tesztelgettem anno én is rendesen), de mindenképpen egy nagyon jól sikerült kis cikk! :C Köszönjük! :R - Mikor megjelent az AGP, nekem egy Abit Siluro GF2-esem volt amit bőven 20.000 Ft fölött vásároltam, de 1-2 évig olyannyira kiszolgált, hogy a GF3 Ti sorozatot simán kihagytam - és a onnan léptem át a Ti4200-as felé! :K

(#22) kpal


kpal
veterán

Ez zsir teszt gart ! Te amugy gyüjtöd a régi karikat ?

(#23) Davidof92


Davidof92
senior tag

Grat a teszthez, és SDRam 4ever :D

Kicsi off: Van a magyar narancs ugyebár, én megtaláltam az ezt termő fát is:

Kicsit ferde, kicsit szögletes, de a miénk.

[ Szerkesztve ]

(#24) Yutani válasza huskydog17 (#18) üzenetére


Yutani
nagyúr

Először is köszönöm mindenkinek, hogy elolvastátok!

A kérdéseidre válaszolva: valóban 2 Hyundai és 1 Hynix van, de a Hynix a Hyundai elődje, és nálam ez már összemosódik, azaz Hyundai és Hynix nálam egy és ugyanaz. Aki ezzel tisztában van, az kb. sejtette, hogy értem. Aki nem, az is érti most már. :)

Hogy miért használtam Milleniumot? Egy korábbi tesztemben azt használtam a régi kártyákhoz való jobb driverek miatt, és ugyanabban a gépben teszteltem ezeket a kártyákat is. Igazából ezek az eredmények már hónapok óta megvoltak, csak most jutottam el odáig, hogy megírom belőlük a cikket. Nálam nem arról szól az ilyen cikkírás, hogy feldobom a grafikonokat és kész, hanem kerek cikket kanyarítok köréjük, aminek tartalma, mondanivalója is van. A hozzám hasonló régi motorosoknak nosztalgia, a fiataloknak meg ismerkedés a múlt hardvereivel.

#22 kpal: Gyűjtöttem, de most már inkább csak a teszt miatt szerzem be őket, utána továbbadom. Bár így is van itthon vagy 20-30 db VGA kártya, de persze csak régebbi típusok, amik már nem kerülnek túl sok pénzbe.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#25) Yutani válasza DarthSun (#10) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az igazi GF4 MX440 kártya 128 bites DDR memóriával van szerelve. Az MX420 volt SDR memóriával szerelve, az MX460 pedig egy magasabb GPU és RAM órajelű MX440 volt. Aztán jöttek a 64 bites rammal szerelt verziók, sőt, ahogy említettem, 32 bitest is kiadtak DDR rammal. Na az gyengébb egy TNT2 Ultránál is.

#tarcsad

(#26) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Gratulálok, nagyon alapos teszt, lehet benne munkád rendesen mire így összeállt az egész :R! A Fraps melyik verziójával sikerült mérned az NFS5 eredményeket Win Me alatt?

(#27) Yutani válasza Atom_Anti (#26) üzenetére


Yutani
nagyúr

Jogos a kérdés! Beírtam a használt szoftverekhez is: az 1.9D verzióval mértem az NFS5 alatt.

#tarcsad

(#28) huskydog17 válasza Yutani (#24) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"a Hynix a Hyundai elődje"

Fordítva! Hyundai memóriát ma már nem kapsz, de Hynix-et igen!

Szóval a WinME az előző tesztekkel való kompatibilitás miatt volt, értem.

Amúgy nekem is volt WinME, de a Win98SE ezerszer jobb volt nála!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#29) Yutani válasza huskydog17 (#28) üzenetére


Yutani
nagyúr

Teljesen igazad van, elírtam. Természetesen a Hyundai a Hynix elődje. (Arra koncentráltam, hogy ezeket a szaros neveket jól írjam le... :DDD)

#tarcsad

(#30) Boxi88


Boxi88
őstag

Érdekes és tanulságos teszt lett!

Grat jó lett nagyon! :C

(#31) zazahoho


zazahoho
őstag

jó kis teszt :K ,anno én is mx440-el hasítottam :K

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#32) azbest válasza Yutani (#25) üzenetére


azbest
félisten

nekem volt mx440 ( ;] ) 64bit sdr változat elixír vagy ilyesmi "márkából"... kb olyasmi sebessége volt mint egy alapabb mx400 -nak.

(#33) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

remek teszt:R

örülök, hogy újjáélesztetted az alaplapomat. a chipset ventivel adósod vagyok még:R...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#34) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

A megpupult kondikat nem retusálni kellet volna, hanem kicserélni :D

Érdekes teszt amúgy! Az mondjuk várható, hogy azonos feltételek mellett, ha sokszor kell a memóriához nyúlni, akkor a SDR RAM a jobb, mert kisebb a késleltetése. Nagy adattömeg áttolásánál viszont a DDR lenne előnyben.
Viszont ez meredek - azaz felfogható, hogy miért - hogy a 2x szélesebb buszon az SDR mennyire jól kiadja a DDR teljesítményét :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) Gude


Gude
senior tag

Jó teszt lett.MÉg örzöm az Msi G4Ti4200-es kártyámat.Talán még működik is :R

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#36) Atom_Anti válasza Yutani (#27) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Mert nekem nem akart számolni az 1.9X fraps NFS5-t futtatva. Majd valamikor még kipróbálom még 1X.

huskydog17:
WinME újabb operációs rendszer, és jobban kezeli a P3on túli alaplapokat. Nekem a P4 alaplappal iszonyat lassan dolgozott a Win98SE, és még az USB-k sem akartak működni drivereket felinstalálva sem. 3DMarkokban is iszonyat kevés pontot dobott ki Voodoo5 nek. Addig WinME alatt minden rendben...

(#37) hocico


hocico
tag

régi szép idők...
Abit T400-t (GeF2MX400 60MB) vettem kerek 30k-ért anno

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

(#38) Sanchez638 válasza zsoldi80 (#2) üzenetére


Sanchez638
addikt

Abit Siluro GeForce Ti4200 hát igen per pillanat ez van nekem is de 1 évvel ezelött is egy ilyenem volt(jó féle, kártya pont jó még egy két dologhoz) :D :) íráshoz meg fogadd gratulációmat

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#39) KG.


KG.
tag

Jókis nosztalgikus cikk, grathozzá, anno még altálános iskolában GF4 420MX SDR-el keztem tolni énis az ipart, több mint 2évig volt meg, ment azon szinte minden GTA3, SOF2+ rengeteg Diablo2, emlékszem a DOOM3 fektette ki szegénykét, akkor gondolkodtam el uj gép vásárlásán! :D

Ha érdeklődsz valamelyik termékem iránt, írd le melyik hirdetésre hivatkozol!, nem vagyok gondolatolvasó hogy kitaláljam!

(#40) Lewzke válasza KG. (#39) üzenetére


Lewzke
őstag

Igen a Diablo remekül volt optimalizálva . Olyan szépen ment mint az álom .
Ja és a Delta Force sorozat , húhh régi szép idők . ;)

(#41) epityesz


epityesz
aktív tag

Jó teszt :C
Érdekes volt és meglepő.Gartula neked!
Esetleg Ati-kal nem próbálod meg? :U

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#42) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó kis retro teszt lett. Köszönjük és jó lenne egy 3850 vs. 3690 összehasonlítás. :DDD :R

(#43) Hunter2 válasza Beri (#9) üzenetére


Hunter2
addikt

nálam max 60 FPS szóval annyi amennyi az LCD-m frissítése. Azt meg hogy hol lehet kikapcsolni szoftverben passzolom.
Kicsit vicces a 60 FPS egy 3600Mhz-es Core2+ 9800GTX+ (GPU 760/ram 2300)-tól :U

(#44) Oti86 válasza Yutani (#25) üzenetére


Oti86
tag

Nagyon jó cikk lett, grat :)) Sokat számít az adatátviteli sebesség is, lásd a DDR3-as 6600GT - DDR2-es7600GS párharc. Szinte ugyanolyan eredményeket tudtak produkálni, pedig a 7600 újab fejlesztésú volt :) Bezzeg a DDR3-as 7600GS-ek halálra verték a 6600GT-ket.
Amúgy nem teljesen igaz, hogy az MX 420 SDRAM-os, nekem annó egy remek Inno 3D GF4 MX 420-am volt :DDD , és 64 MB DDR RAM-mal rendelkezett. AZ MX 460-ak közül meg sok már az új tokozású BGA RAM-os volt :)

[ Szerkesztve ]

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#45) Yutani válasza Oti86 (#44) üzenetére


Yutani
nagyúr

Prohardver GeForce 4 generáció bemutatása

Tehát maradjunk abban, hogy az MX420 eredendően 128 bites SDRAM-mal volt megtervezve. Aztán hogy az Inno és a többi gyártó kihozott 64 bites DDR memóriával MX420-at (és aztán MX440-ként piacra dobta, lásd a cikkbeli példát), az csak bekavart a felhasználóknak.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#46) ollie


ollie
MODERÁTOR

Jó teszt és kicsit meglepő eredmény.

***

(#47) Oti86 válasza Yutani (#45) üzenetére


Oti86
tag

Nekem egy ilyen bújt meg a gépemben annó :DDD
Hogy az Inno mit művelt a kártyáival, azt nem tudom pontosan :))

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#48) Skecher


Skecher
tag

Egyetértek az előttem szólókkal, érdekes teszt meglepő eredménnyel! Főként igaz ez annak tükrében hogy én is egy mx440-el kezdtem a pályafutásomat játékok terén, márkát illetően passz, talán msi lehetett a piros nyák miatt...álomjó kártya volt annak idején -szerintem- , szinte mindent vitt! :Y

grat a teszthez :R

(#49) Sanyix


Sanyix
őstag

Vót nekem is egy gf2 mx400-asom 64megás (abit siluro t400)
passzív hűtő, kicsi volt az egész kártya, tv out... jó cucc volt, 4 évig használtam a gépemben, most pedig egy netezős gépben van tehát !9! éve van folyamatosan használva.
Eleinte tv out nélkülit akartam venni, mert 2000 pénzzel olcsóbb volt és nem láttam hasznát a tvoutnak, de a boltban csak tvoutos volt, és azt vettem. Néhány hónappal később már elképzelhetetlen lett volna out nélküli kártya, minden filmet, sorozatot tv-re nyomattam :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#50) affli


affli
tag

Jókis teszt, gratula! Visszajöttek a régi szép idők... : )

/off Látszik, hogy sűrűn olvasom a blogot :D

Retro RULZ:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.