Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Domonkos


Domonkos
Ármester

Mobiltelefon ugyeben hogy allsz? :B

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#2) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem értem, mi a bajod azzal, hogy kötelezően bevezetnek egy biztonsági megoldást, amit minden, az adataira kicsit is jobban vigyázni próbáló felhasználó már bekapcsolt korábban.

Most nem a követésre gondolok, hanem arra, hogy a fiókodból ne zárd ki magad, illetve ne vegye át felette az irányítást más.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#3) Egon


Egon
nagyúr

Keresőnek rég nem használom már arra ott a DuckDuckGo ami nem népnevelési céllal dobálja a találatokat. [link] vs [link].

LOL, ez tényleg kemény. Ezek után lehet hogy én is hanyagolom a Google-t. Ha arányosak lennének a találatok a valósággal, nem lenne egy szavam se - de ne essenek már át ennyire látványosan a ló túloldalára, mert ez keményen visszatetsző.

Szerk.: egyébként jobban megnézve a DuckDuckGo-s találatokat, ahol nem egyedül ábrázolnak egy fehér nőt, ott is többnyire színesbőrű férfival van egy képen: úgy látszik egy szimpla fehér pár már alapból hendikeppel indul...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Na jo, ezen a woman osszehasonlitason felhuztam a szemem, pedig keves dolog lep meg az utobbi par evben. Mondjuk sosem keresek ilyesmire, valoszinuleg a "nevelo" talalatokat ezert nem latom soha, Garmin orak, program nyelvek, bringa alkatreszek... nincs mit diszkriminalni.
Amugy engem nem kulonosebben erdekel, hogy tobbet tudnak rolam mint en magam, par hete kezdtem el Google Home-ot is hasznalni, legalabb lesz kit kerdeznem, hogy hova raktam a gyogyszereimet par ev mulva. :DDD

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#5) UnA


UnA
Korrektor

Szerencsére nem lesz kötelező, csak automatikusan bekapcsolásra kerül az új fiókoknál. Legalábbis a HWSW cikke szerint. ;)

De én sem rajongok az ötletért.

(#6) Krogoth


Krogoth
senior tag

gémél helyett: protonmail. Egy hátránya van, hogy csak 500mb az ingyenes tárhely.

(#7) rgqjx


rgqjx
aktív tag

Itt egy alternatíva. Az alap security key-t is lehet használni jópár szolgáltatás fiókjához, így talán megúszod, hogy a titkos telefonszámodra kaphass sms-t.

[ Szerkesztve ]

(#8) Tuib válasza Egon (#3) üzenetére


Tuib
aktív tag

Itt csak az a trükk, hogy rossz kereső kifejezés van használatban, ha a rendes "happy caucasian woman" tolod, máris más a helyzet. Merthogy a caucasian utal a bőrszínre.

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#9) bambano válasza Viktor0610 (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem érted, hogy mi a baj azzal, hogy kötelezően beharácsolnak újabb és újabb személyes adatokat?
akkor neked (hogy a libernyák szóhasználatot idézzem) érzékenyítő tanfolyamra van szükséged.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

a poszthoz: egyetértek.

a google szolgáltatásai már régóta csípik a szemem, amit nyújtanak, annak köze nincs a megfelelő ellentételezéshez.

de amit az elmúlt pár napban leműveltek, azért rendes helyen beszántanák őket. egy csomó szolgáltatás kezd felakadni, mert valamit elkövettek.

a hirdetési rendszerük ultrasz.r, a gtalkot elszabotálják, a keresőjük ócska. és már kikerülni se nagyon tudod őket, rendes telefont nem kapsz adathörcsög nélkül.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) Eastman válasza Tuib (#8) üzenetére


Eastman
őstag

Merthogy a caucasian utal a bőrszínre.

[link] ;)

Hivatalban.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12) Viktor0610 válasza bambano (#9) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azt nem értem, hogy mi a baj azzal, ha meg kell adnom nekik a számom?
1. Az én érdekem, hogy biztonságosabb legyen a fiók.
2. Hogyan oldanák meg másként? (Az autentikátorokat én pl. nem szeretem, mert ha telefont cserélek, gyári visszaállítást végzek, akkor állíthatom be újra. Ha pedig nem töröltem ezek előtt az autentikátorból a fiókom, akkor izélhetem.)

Samsung Galaxy A54

(#13) Domonkos válasza Viktor0610 (#12) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Azt nem értem, hogy mi a baj azzal, ha meg kell adnom nekik a számom?

A "kell" resz; es hogy a telefonszam az szemelyes adatnak szamit.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#14) rgqjx válasza Domonkos (#13) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Nem kell.

(Az már a poén része ha az androidos telón nem adod meg a telefon számod?) :DDD

(#15) bambano válasza Viktor0610 (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az, hogy személyes adat átadása *önkéntes* elhatározáson kell alapuljon. ha te meg akarod adni, add meg.
ráadásul ha belépsz a google accodra, azzal fogad a google, hogy jogszabályi kötelezettség alapján kötelesek bekérni a születési dátumod. valójában nem. utána pedig megmondják, hogy marketing targetálásra is használják. nem az van, hogy marketing targetálásra is használják, ha te ehhez előzetesen hozzájárultál, hanem használják, pont. neked meg kuss van.

valóban, a te érdeked, hogy biztonságosabb legyen a fiók. továbbmegyek: a te DÖNTÉSED. ha én nem akarom ilyen módon biztonságosabbá tenni a fiókomat, akkor nem lesz az, pont, és a guglinak ebbe semmi beleszólása sincs.

amit az xmpp-s gtalkkal csinál a gugli, az párját ritkítóan görénység. na jó, nem annyira, mert mostanában zárkózik a politika, de azt hagyjuk, mert tiltott :P

hogy oldanám meg? például megfelelő jelszót választok. például nem jelentkezem be akárhonnan. például szerinted milyen veszély jelentkezik a google accomra, ha kizárólag az itthoni asztali pc-mről jelentkezem be, ami debian, tűzfal mögött van, nem játszom, nem mászkálok szemetet tartalmazó weboldalra, stb. stb. stb.? miért kell nekem folyton bejelentkeznem a gugli accommal akárhányszor a digi ip címet cserél? a gugli vezére valahogy elfelejtette, hogy már nem a kgb-nek dolgozik, hanem egy hajszállal szabadabb világban él.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) #90088192 válasza bambano (#15) üzenetére


#90088192
törölt tag

100% egyetertek, csak az az erdekes, hogy ebbol semmi hatranyom nem szarmazik, es nem is fog.
Nincs FB es tarsai, a reklamokat olvasas nelkul torlom, AD block es a Googli csinalhat amit akar az adataimmal. Hiszen nem tudja a bankom belepo infoit, nem tudja a jogositvany szamomat, vagy az utlevel szamomat, nem latta az alairasomat. Akkor most mi van? Nem szavazok senkire, nem veszek reszt kb semmilyen human interakcioban ami nem feltetlenul szukseges. Vagyis minden info ertektelen amit rolam gyujtott.

(#17) UnA válasza #90088192 (#16) üzenetére


UnA
Korrektor

Ha értéktelen lenne, akkor nem akarná gyűjteni ;)

(#18) AxBattler


AxBattler
félisten

A keresős példa kemény, át is állítottam FF-ben a motort. Köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19) Fred23 válasza UnA (#5) üzenetére


Fred23
nagyúr

Régi fiókoknál akkor nem kapcsolják be automatikusan, x időpontban?
Ha igen, és a kikapcsoláshoz telszám kell, adok nekik egyet, amit nem használ a családban senki, aztán törlöm a fiókom. Nem tetszik nekem sem ez a (talán) kötelező újdonság, de nem volt még időm alaposan utána olvasni.

Protonmail mondjuk nálam az alap most is, de van 2 Gmail címem is -egyelőre.

(#20) Fred23 válasza Fred23 (#19) üzenetére


Fred23
nagyúr

A leggyakrabban használt Gmail-es fiókomnál telszám sincs megadva, most ellenőriztem. :)

(#21) kuntics


kuntics
aktív tag

Szerintem kissé túl van reagálva. Én már régóta használom ezt a kétlépcsős beléptetést,ahogy paypalnál és otpnél is. Meglepő módon nem hívogatnak ismeretlenek,mindenféle termékkel,szolgáltatással kapcsolatban. De gondolom senki sem használ facebookot,androidos telefont stb. Az apple-nél legalább már a fb-nak engedélyt kell kérnie a követésre.

(#23) Fred23 válasza #40993792 (#22) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az enyém nem megfelelően konfigurált. Az egyik legalábbis, a másikat még meg kell néznem. A harmadikba meg már fél éve nem tudok belépni, fel is adtam. Mert elfelejtettem a jelszavát. :DDD

(#24) joghurt


joghurt
addikt

Egyszerűen óvodásnak nézik a felhasználóikat - a saját üzleti érdekeikből.

Én még a bankkártyám kétfaktoros hitelesítését is kikapcsolnám a francba bizonyos összeghatárig (vö. "önrész"). Mi a franc, hogy három gyerek telefonkártyájának feltöltésekor háromszor kell végigmennem a kártya azonosítás után a bankos mobilappban jóváhagyáson (egyszer ujjlenyomattal, utána PIN-nel), tetves 1500 forint miatt?

Szóval ha valaki belép a Gmail fiókomba, az legyen boldog, olvasgassa a leveleimet, regisztráljon be mindenhová a nevemben, és örüljön magának. Cserébe a Google ne zárjon ki a saját fiókomból, ha külföldi nyaraláson vagyok ("Szokatlan tevékenységet észlelt."), vagy modemet cserél az internet-szolgáltatóm.

A tej élet, erő, egészség.

(#25) D1Rect válasza Tuib (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

Én ilyen rasszista vagyok, hogy magamra fehérként hivatkozok.
Remélem nem sértettem meg ezzel senkit.

(#26) 8th válasza Domonkos (#1) üzenetére


8th
addikt

Munkára eldobható nyomógombos Samsung buta telefon. Amúgy egy ezer éves Moto G5-öt használok amin nem netezek nem wifizek. Még akkor vettem amikor beszart a navi az autómban és a telefon olcsóbb volt mint venni egy újat.

(#2) Viktor0610: Nem azzal van bajom, hogy bevezetik. Aki akarja használja. Én biztosan nem fogom ha ennek az az ára, hogy bukom a ~15 éve meglévő gmail címemet hát legyen.

(#6) Krogoth: Az nekem több mint elég. Utánaolvasok, köszi.

(#12) Viktor0610: Bankomon kívül csak a net szolgáltatómnál és helyi kórházban van leadva a privát számom mint kapcsolattartó. Sehol máshol. Ezen a jövőben sem szándékozom változtatni.

(#18) AxBattler: Nem emiatt állítottam át. A Google az első néhány oldalon (többnyire) olyan oldalakat hoz amelyek tejelnek, hogy előre kerüljenek a találati listában. Egy barátomat is hónapokon át bombázta a magyarországi képviselettől valaki, hogy hirdesse magát náluk mert sokkal több találatot hoz stb... Nehezen esett le neki a szitu, csak közötte az ebet a karóhoz. Egy olyan autós fórumról beszélünk amire kb. 15 ember írogat, 70-80 fő látogatja aktívan és egy fia reklám nincs rajta elhelyezve. És ez jó is így.

[ Szerkesztve ]

(#27) Igorovics válasza D1Rect (#25) üzenetére


Igorovics
csendes tag

Ahogy fent is említették, a Gmail helyett érdemes használni a Protonmailt, vagy Tutanotát. Utóbbinál nagyobb a free tárhely, előbbinek kifogástalan az Androidos alkalmazása 500 mega tárhely mellett. Én a Protonmailt használom, mert ők privacy-security freakek (svájci szerver, népnevelő blog a témában, stb.), egy címet a levelezésre, egyet az ide-oda regisztrálásra. Próbáld ki, tetszeni fog :)

A keresős példát én is fel szoktam hozni, hogy ismerőseimet átcsábítsam a DDG-ra. :)
A fent felhozott "caucasian" érvet elfogadom (bár a white használatával is fehér bőrű nőket ábrázoló képek jelennek meg, csak más kontextusban), de ebben az esetben a "happy black woman" kifejezést is félreérthetné a Google, de nem teszi, nem kell "happy afroamerican woman"-t beírnom hogy releváns képtalálatokat kapjak. :)

(#28) Tuib válasza D1Rect (#25) üzenetére


Tuib
aktív tag

Jaa, nyugodtan, csak azt akartam jelezni, hogy a Google és a többi tech szereplőnél a caucasian kifejezés jelenti a fehér bőrt, rasszt, hívjuk aminek akarjuk. Hogy jó-e vagy sem, arról megoszlanak a vélemények US területen is.

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#29) thiclyoon


thiclyoon
aktív tag

Úgy tudom, hogy ha leszeded időben a telefonszámod, akkor nem lesz automatikusan bekapcsolva :)

(#30) Soderes


Soderes
aktív tag

Féléve búcsúztam el a Gmail-től. Nem bántam meg.

Tutanota.com használok (1GB ad, németek fejlesztik, atombiztos)
Protonmail.com (szintén nagyon jó)
Ctemplar (1GB ad, izlandi cucc, nagyon biztonságos, meghívásos. Ha valakinek kell, tudok küldeni.)

Mailfence Ne! Kamu az egész mail encrypting. Még spam szűrője sincs.

Keresőnek én is DuckDuckGO-t használom.
Érdemes mellé feltelepíteni a DuckDuckGo Essentials-t és HTTPS Everywhere sokkal-sokkal biztonságosabb lesz a böngészés és lassabb se lesz.

Böngésző : Firefox vagy Brave (nekem nagyon bevált a Brave. Már nem zabálja a proci és memória időt olyan drasztikusan. Mobilon is használom.)

Youtube-ot úgy lehet intézni gmail nélkül, akinek esetleg feliratkozások és hsz-ek, egyéb miatt kell hogy nyitsz egy Google fiókot mondjuk Protonmail-es címmel és működik is. Gmail nem kell hozzá/nem kell nyitni hozzá. Csak maga a Google fiók.
Én is így használom már fél éve. Feliratkozások is mennek.

Facebook meg F8.

(#31) aujjobba válasza bambano (#15) üzenetére


aujjobba
addikt

Kotelezo megadni telefonszamot?
En az Authy nevu appal generalok token-t, az van beallitva masodik faktornak, nem telefonszam.
A google sajat appja is jo, Google Authenticator a neve.

Egy ideje mindenhol token-t hasznalok masodik faktornak, ahol csak lehet.

[ Szerkesztve ]

(#32) thiclyoon válasza Soderes (#30) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

Jelszavakat hogyan kezeled crossplatform (macos, windows, android, ios)? Nem ismerek valós ingyenes alternatívát a chromeon kívül. firefox tud ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#33) Soderes válasza thiclyoon (#32) üzenetére


Soderes
aktív tag

Persze, hogy tud. Oda-vissza mindenhova.
Firefox Sync.

Windows, Linux, és Android már próbáltam.

(#34) #90088192 válasza UnA (#17) üzenetére


#90088192
törölt tag

Mert az algoritmus ami gyűjti, nem tudja eldönteni értékes e.

Vagyis begyűjt mindent....

(#35) Syl válasza Soderes (#33) üzenetére


Syl
nagyúr

iOS-en és macOS-en is :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#36) thiclyoon válasza Soderes (#33) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

Örömmel hallom :)

Viszont ezek az open source projektek nekem valahogy nagyon nem bejövősek. Fejlesztőként dolgozom, így többször is rászántam magam, hogy nézzünk már rá, hogy mi van a motorháztető alatt - bár ne tettem volna :D felhasználóként nem érdekel, mit milyen csúnyán oldanak meg, de valamilyen szinten akkor is zavar a mocsok, amit találtam. Ezenkívül munkára én elképzelhetetlennek tartom nem csak a linuxot (jajj, sokak szerint nincs is ilyen os, csak ""disztrók"", mindegy, az egészre gondolok), de a windowst is. Más topikba is írtam, hogy oké, elhiszem hogy ellopják az adatot macos-en (is), de amíg nincs rendesen működő alternatíva, addig nem tudok barlangban élni - és munkaeszköz lévén nem tehetem meg, hogy a windows updatere, vagy az xy driver közösségi javítására várjak (ezek mindenképp feltételei a rendes működésnek).

(#37) mickemoto


mickemoto
őstag

Telefonos app-okat (Mytelenor, Myvodafone) lehet frissíteni google fiók nélkül?

(#38) Soderes válasza thiclyoon (#36) üzenetére


Soderes
aktív tag

Ez egy rendesen működő alternatívák. Több éve használom őket.

Linux disztrókkal mi bajod van? Én azon dolgozok.
Nem mindegy milyen disztrót választasz.

Gondolom MacOS-es vagy. Az sem rossz.
De szerintem ki kell jönnie az embernek a komfortzónából.
Be kell vállalni. Mert miért ne.

[ Szerkesztve ]

(#39) Soderes válasza mickemoto (#37) üzenetére


Soderes
aktív tag

Szerintem igen. Google Play felejtős.

Aptoide.com
Apkpure.com

Ezeken általában minden fent van.

(Megnéztem. Fent vannak azok az appok)

[ Szerkesztve ]

(#40) waccamár


waccamár
senior tag

Elképzelem, ahogy leültek a google egy titkos meetingjén a fejesek hogy kitalálják, hogy nahhhh vajon hogyan tudnánk érzékenyíteni itt az embereket?
- Megvan! Figyeljetek mit szólnátok, ha a happy white woman keresőkifejezésre bejönne egy olyan kép, ahol fekete is van
- aztaaaa oké baromi jól hangzik, csináljuk! átállítunk minden manuálisan és ezek a képek fognak megjelenni. Miénk a világ!

Jeeez hagyjatok már, rémeket láttok mindenhol. Valamiért ezeket sorolja előre az algoritmus. Persze, érdekes kérdés hogy miért, érdekelne is a VALÓS háttere, nem pedig az összeesküvés-elmélet.

Mert érdekes módon a sima happy woman kifejezésre nem ezek jönnek elő. Akkor itt miért nem jönnek elő a feketék? Vagy miért nem erre jön elő az, mint a happy white woman-nél?

Semmilyen logikus magyarázat nem lehet itt, csak az, hogy érzékenyít a google :W

(#41) mickemoto válasza Soderes (#39) üzenetére


mickemoto
őstag

Akkor törlöm is a google fiókom. :) Másra úgy sem kellett.

(#42) andor80


andor80
senior tag

Nagyon helyes a google húzása!Már csak a win xp-t /7 et kellen netről száműzni végleg!

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#43) thiclyoon válasza Soderes (#38) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

Nekem semmi bajom velük, "játszinak" jók, de nekem csak a régi szenvedés jut eszembe. Nem működő driven --> írj magadnak egyet. Köszönöm nem :DD Azt elhiszem, hogy amióta én körülnéztem arra, ez megváltozott, biztos teljesen felhasználóbarát lett, de engem a macos megvett kilóra hogy úgy mondjam :)

#39-hez:
A google play (hivatalosan) egy megbízható(nak mondott) alkalmazásbolt. Ez egy vitatott állítás (ne menjünk bele, hogy mennyire igaz, mindenki tudja, hogy vannak szürke helyei), de az biztos, hogy minden app, ami oda felkerül, az átmegy a google (valaki szerint alacsony fokú) szűrőjén. A minőség közel sincs az ideálishoz, azonban az általad leírt helyeken konkrétan senkiben sem bízhatsz - ha kell, bárki át tudja írni egy apk tartalmát, és eladni úgy, hogy az az igazi app (a "jobbik" eset, ha nem is hasonlít az átírt app az eredetire, mert ekkor azonnal észreveszed és letörlöd. A rosszabbik, ha az app működik, csak elrejtettek benne egy-két dolgot...)

(számomra ez is nagy előnye az applenek, fejlesztői oldalról látom, hogy min kell átmenni, hogy storeba feltegyek bármit is. Persze, ez is megkerülhető, de itt sokkal nagyobb a szigor. Szerintem a third party (pl. a fent említett aptoide) és a first party (google play, app store) megoldások közül ez a legjobb. Természetesen elfogadom ha másképp állsz hozzá, csak lásd, hogy annak is van hátránya :) )

(#44) Soderes válasza thiclyoon (#43) üzenetére


Soderes
aktív tag

Ember, mikor néztél utoljára meg egy Linux distro-t. Az 1100 éve volt amiről te beszélsz. :D
Driver problémák linuxon? 99% felismer és telepít mindet még live-ról is.
Ilyet még a win10 se tud.

Legalább 8 desktop van. LXDE, Xcfe, Gnome, KDE stb.
És úgy variálhatód, ahogy akarod.

Már nagyon terminált se kell használni, ha nem akarsz. Minden elintéz a Szoftver Telepítő.
Rengeteg komoly szoftvercsomag van rá. Akár ingyenes akár fizetős.
Mióta a Steamen Linux játékok is vannak, azóta meg már csak a kattintás a gameplay.

Azért megnézném, hogy jönne ki neked a rendszered 800-850mb mem használatból MacOS alatt.
Tényleg tölts már le egy liveot aztán nézd már meg. :DDD

Google Play Protect, meg alacsonyabb szintű szűrők. Pont a Google-nál. :D

Aptoide-dal nincs semmi baj.

[ Szerkesztve ]

(#45) aujjobba válasza Soderes (#44) üzenetére


aujjobba
addikt

Bocs hogy belevau, de a nyolcféle desktop épp azért problémás, mert minden variáció egy válasz arra, amit a többi nem tud.
Következésképp egyik se jó teljesen.

A memória használat meg egy olyan dolog, ami engem például a legkevésbé se érdekel, ha egyébként a rendszer nem döcög.

(#46) thiclyoon válasza Soderes (#44) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

Oks, igazad van, legyen így. :)
Mindig érdekesen nézem, mikor valaki azt gondolja, hogy "ejnye, csúnya xy", míg a másik mondatában egy potenciálisan sokkal rosszabb dologra mondja, hogy milyen jó. Lásd hasonlóért: vakcina vs. napi szinten egészségtelenül élő, aki szerint a vakcina káros. Bele se menjünk, csak példaként hoztam fel. És természetesen nem rólad van szó, ez csak a képzeletem kitalációja. Visszatérve: nem hinném, hogy belelátsz minden appra, amit feltöltenek az aptoide-re, de ha igen, akkor hatalmas mea culpa. :R

Linuxot mikor néztem? Először akkor, amikor eljött a Linux-éve :DD bocsi, kihagyhatatlan volt. Amúgy igen, elég régen, de elég is volt, köszi. :)

Azzal, hogy azt írtam, hogy "átmegy a google (valaki szerint alacsony fokú) szűrőjén", azzal azt mondom, hogy a léc az alacsony, amit meg kell ugrani. Nem a szűrő típusát írtam le, hanem azt, hogy nagyon egyszerű kijátszani. Szerintem ugyanerre gondoltál.

A 800-850MB RAM használatot nem tudom, nekem írtad-e, ha igen, akkor nem tudom honnan jött; jelenleg is két (szerintem) átlagos gépen vagyok, 16-24GB-tal, semmi extra - és ebből bekapcsolás után lefoglal a rendszer 4-6-ot. Mondjuk ez eszembejuttatta azokat a "nagyon régi" időket, amikor minden Linuxos azzal menőzött, hogy az ő rendszere 200MB-tal kevesebből kijön, mint az aktuális Windows. Engem azóta se érdekel, mennyit eszik a gép, felőlem tele is lehet folyamatosan - megy elég gyorsan? Megy. Nekem ez a fontos, az hogy éppen swapot használ, épp üres-e a memória, vagy már az asztalra írja a ram helyett az adatot.. ő dolga :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47) aprokaroka87 válasza joghurt (#24) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha az emberek bizonyos része nem a kiscica123 és hasonló jelszavakat használná, akkor lehet nem lenne szükség ilyen dolgokra, illetve ott van még a jelszó újrahasználás dolog is, sokan arra sem veszik a fáradságot hogy minden hova más megfelelő errőségű jelszót használjanak.

(#48) #90088192 válasza aprokaroka87 (#47) üzenetére


#90088192
törölt tag

Miért a ************* jelszavam nem elég jó?

(#49) Eastman válasza aprokaroka87 (#47) üzenetére


Eastman
őstag

Honnan tudod a jelszavam?? :U

.

;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#50) aujjobba válasza aprokaroka87 (#47) üzenetére


aujjobba
addikt

Felesleges ezt felhozni, ez a szomoru valosag, es ez igy is fog maradni.
Kismillio helyre regisztralnak az emberek, nagyon szuk az a tudatos reteg, aki odafigyel a megfelelo erossegu nemismetelt jelszavakra.

Ehelyett inkabb ki kell dolgozni valamit, ami kivaltja a jelszavakat, szerintem ez a helyes irany.
Peldaul jelszavak helyett a 30 masodpercig ervenyes tokenek, amit egy app general neked, peldaul google authenticator, authy, ms authenticator, stb.
A regisztraciokor pedig nem kellene jelszot valasztani, csak felveszed a fiokot a token generatorba egy QR kod alapjan.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.