Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy érted hogy nem voltak elég kontúrosak a betűk? Egyszerűen csak aprók voltak és összefolyt minden a szemed előtt, vagy közel hajolva/kinagyítva is olyan hatása volt a képnek mintha nem-natív felbontásban lenne a kijelző (vagy mintha nem lenne élsimítás a betűkön)?
Csak mert olvastam már apró pixelmérertű kijelzőről olyat hogy "kásásodik" a kép, ott is leginkább vonalas elemeken volt látató a dolog, de filmekre is rányomta a bélyegét. Igaz hogy ott ugyanezt az 1920x1200-as felbontást egy 17"-os notebook kijelzőjébe zsúfolták be (egy félmilkás asus gamer-notebook) ami ennél is jóval kissebb pixel-méretet jelent, de még az én szintúgy 17"-on 1680x1050-es noteszemen is kissebbek a pixelek mint a Lenovón, és semmi ilyesmit nem tapasztaltam, úgyhogy ez nem törvényszerű, csak nálam ez egy ilyen mumus amitől félek kis pixelméret esetén (pedig amúgy szeretem, tök szar érzés a 17"-os 1680-as notesz után átülni a 19"-os 1440-es kijelző elé, ott is kissebbek még a betűk mint amin régen CRT-vel felnőttem, de így nagynak tűnik rajta minden ami nekem nem épp plusz pont)

És nem futtatál véletlen néhány benchmarkot? Mert érdekelne milyen mértékben lassítja a kártyákat a felbontás növekedése. Tehát kb. lineárisan, csak annyival kevesebb az FPS mint amennyivel több a pixel, vagy 1600 környékén már elvadul a dolog és sokkal lassabb mint amennyivel több a képpont? (pl. ide nem elég a fél giga Vram se, vagy egyszerűen nem ekkora felbontásokra optimalizálják még a mai kártyákat/drivereket/játékomotorokat).

CRT-vel még megtudtam volna csinálni magamnak is hogy olyan felbontásban is futtatok tesztet amit nem bír a monitor (néztem volna az OSD-n hogy out of range, de utánna meglett volna a 3DMark pont vagy a benchmark result valami TXT-ben a játék mappályában...), de TFT-vel már nemigazán enged a VGA olyan módot amit nem igazol vissza a monitor. És amúgy is félkarú 320-as GTS-em van amit 1Gb-os kártyára cserélnék ha ilyen monitort veszek. (előbb mindenképp VGA-t cserélek majd és ha tudom hogy fullhd monitort akarok inkább túlméretes memóriásat választok plusz párezerért...)
Szóval örültem volna egy ilyen grafikonnak, akármilyen tesztprogival (3DMark, CS:S VST, bármi) hogy alakulnak az FPS-ek ahogy eljutsz pl. 1280-astól 1920-as felbontásig. (néhány lépcsőben)

Ja, és mikor tök szemből nézted a monitort filmezés közben akkor is volt ilyen sötét-szürke elmosás, vagy csak ha kissé oldal/felül/alul/ról nézted?

Játékokban jobban csökkentette a magasabb felbontás az alisinget mint kissebb felbontásban tette volna 2/4X AA?
Mert pl. a noteszemen CS:S alatt 17"-ra 1680x1080-ban még mindíg érezhetőbb az alising, mint otthon 19"-on 1440-ben 4x AA-val.
És ilyen felbontásban már eleve kuka az AA-nak ha nincs 9800GX2-d...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.