Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) janos666 válasza Yany (#100) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A link az elveszett félúton vagy nem is volt?

Amúgy Googlevel néztem, bruttó 78k-ért dobott ki egy boltot. Szerintem ennyit nem ér otthonra. (meg én amúgy is inkább fizetném ki bérleti díjba ennek a harmadát is minthogy utánna a szekrényben porosodjon és vekig elő se vegyem)

De ha pl. összegyűlnénk így ph-n ~10-en akkor vehetnénk egyet közösen. Egyvalaki aki meg akarja tartani az fizeti az ár ~felét, a többiek a maradék összeget felosztva és megkapják pár napra míg belövik otthon a monitorjukat (meg esetleg a haverokét...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#102) janos666 válasza janos666 (#101) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Találtam viszont 30k-ért egy olyat hogy X-rite Gretagmacbeth Huey. Ezt ugyanaz a cég gyártja otthoni felhasználóknak, és elvileg utánna real-time is utánállítja a színprofilt a szoba fényviszonyaihoz. [link]

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#103) Arcoss válasza janos666 (#102) üzenetére


Arcoss
csendes tag

Ismerem nem rossz.. csak nem kezeli a gammát a szinhőmérsékletet és fényerőt. display one még jobb lenne :) Most olvastam hogy spyderbe ugyan az az érzékelő van mint a display oneba vagy épp a lacie félébe, tehát a lacie program ja is jó lenne hozzá csak azt meg kell szerezni.. Phsok megszerezték.....
Itt van néhány spyder elvileg csak szoftverben térnek el...
[link]

(#104) Yany válasza janos666 (#101) üzenetére


Yany
addikt

Hopsz, lemaradt: [link]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#105) Arcoss válasza Yany (#104) üzenetére


Arcoss
csendes tag

Elviekben ez is akkor lacie programjával működtethető ami ugye jó hir test szepontjából.
Még talán spyder3 pro is tűrhető áron aminek elvileg nagyobb a szenzora azt nem tudom hogy az mennyire számít de a szoftverei tuti jobbak...
Ha meg van a lacie szoftver a kalbiráló(és ha ezek együtt működnek) és a monitor, mindenképp küldöm a táblázatot :)

(#106) janos666 válasza Arcoss (#103) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

ha se a gammát, se a fényerőt, se a színhőmérsékletet nem kezeli akkor mit? :D
Főleg mit állít realtime a szoba fényviszonyához ha nem a fényerőt vagy a gammát?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#107) janos666 válasza Arcoss (#105) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Amúgy ha tök pontosan akarod belőni akkor egyénileg a saját panelt kell tesztelni, nem?
Szóval ha te felraksz egy táblázatot az nekem lehet semmivel se jobb mint a gyári, nem?
Ha minden gyártósorról legördülő monitor ugyanúgy torzítana semmiből se tartana úgy eladni hogy tökéletesre kalibrálják (egyszer bemérnék a panelt és ezzel az alapbeállítással gyártanák a monitort)
Kalibrálni nem azért kell ilyennel mert a panelre meghatározott átlagosan legelfogadhatóbb beállításokban nagy a szórás és annál a konkrét panelnél ami náladvan meg kell keresni a legjobbat (ami nem ugyanaz mint ami nálam van)?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#108) Arcoss válasza janos666 (#106) üzenetére


Arcoss
csendes tag

A szineket :)

A táblázatra meg ezt értem ami ezen az oldalon felül van
tehát kalbrálás elött(gyári beállítás) és után... Delta-e értékek
[link]

[ Szerkesztve ]

(#109) janos666 válasza Arcoss (#108) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Aha, ok. A gamma alá értettem már az RGB-gammákat is...
Pedig az otthoni felhasználónak a dinamikus fényerőszabályzás érné meg legjobban és szerintem az is lenne a legkönnyebben megvalósítható (sima kis fényérzékelő mint fényképezőgépekben és ha sötétedik letekeri... ; sokkal nehezebb lehet azt figyelembevenni hogy sárga a sötételő függönyöm és sárga fény vetül a monitora és ennek inverzébe tekei az RGB gammákat)

Csak a ph-s teszteknél nem értem miért mellékelnek ICC profilt meg táblázatot arról nekik mi lett jó.
Mert az előbbi hsz-ben kifelytettem szerintem én semmire se megyek azokkal az értékekkel amiket egy másik monitoron kimérnek. (mert a gyári beállítás is egy mintavétel és átlagolás eredménye amitől eltér a konkrét monitor ami hozzám kerül meg az is ami hozzájuk de nem egyformán...) Ezért kell külön-külön kalibrálni a félmilkás monitorokat is és ezért nem színhelyesek az olcsók se (mert miért ne érné meg a gyártónak ha csak egyszer kéne bemérnie egyetlen panelt és aztán arra lőni a monitor alapbeállítását és minden sorozatban legördülő monitor tökéletes lenne)...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#110) shtml válasza janos666 (#109) üzenetére


shtml
őstag

"Csak a ph-s teszteknél nem értem miért mellékelnek ICC profilt meg táblázatot arról nekik mi lett jó."

Talán azért, hogy tudd, mit várhatsz egy egyéni kalibrálás után?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#111) arn válasza janos666 (#109) üzenetére


arn
félisten

kalibralni mittomen ket hetente kellene... :) de egy atlagos felhasznalonak egy atlagos monitorral ez tokmind1. masmas monitorbeallitas mellett is elcsuszik, illetve ahogy oregszik a monitor ugy is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#112) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

...viszont azért a gyárilag 50-50-50 -re belőtt RGB-t + gammát + egyebeket a PH-n közölt értékekre áállítva sokkal normálisabb lesz a kép... tapasztalat! Persze, színhelyes nem lesz (LG1919S) de jobb mint volt. Ez már valami.

Mutogatni való hater díszpinty

(#113) azbest


azbest
félisten

Akik az lcd vibrálását látják bizonyos szinek és fényeröbeállítás mellett azoknak a monitora nem használ véletlen valami trükköt a színek megjelenítésére?

Arra gondolok hogy sok panel 262 ezer színt tud megjeleníteni és különbözö trükkökkel igyekszik elérni a 16.2 vagy 16.7M érzetét. Ez nem csak a TN paneleknél fordul elö.

A dithert simán ki lehet szúrni, ha fixen alkalmazza... de olyan is van amikor az egymásutáni képkockákon más mintával ditherel így ezek a szemünkben összemosódnak... néha zavaró remegést vagy fura (mitha hangyák nyüzsögnének rajta) érzést kelt ha rosszul jön ki ez a trükk bizonyos szineken.
Volt olyan hogy a zöld mezös win háttér gyanusan vonzotta a szemem egyik gép elött.. aztán mikor jobban figyeltem észrevettem, hogy a pixelek nyüzsögnek.

(#114) old_artist válasza Arcoss (#99) üzenetére


old_artist
addikt

Ha Bp-i vagy, akkor nagyon szívesem elviszem hozzád és beállítjuk az EOD 2-mmel a monitorodat, mivel nekem van! Még az előző EIZO-mhoz vettem, nem két fillérért!
Ott, ahol EIZO monitorokat árulnak - ha mindenképpen venni akarsz -, hozzájuthatsz a készülékhez!

(#115) ALI_G


ALI_G
veterán

Dell UltraSharp 2007WFP-em van és tökéletes. Sokat jártam én is a témában, mert ezt is két panellel gyártják, vagy legalább is akkoriban.
Ahonnan rendeltem ott készségesen elmondták a dobozon is feltüntetett számot ami alapján azonnal kiderült, hogy a "jó" panellel szerelt van náluk raktáron. Meg is vettem, most boldog tulajdonosa vagyok.
Gyönyörű képe van, személy szerint a CRT monitoromból semmit se kívánok vissza. Különbséget se vettem észre, pedig kontrasztból köszönő viszonban sincsenek.

Ja és hátul van rajta minden, még több mint a lenovon. 80-90-ért közel best buy még mindig. Én még 112k bruttóért vettem, de nem bántam meg.
Ez a lenovo is cukinak néz ki. Akinek kell az a 2" plusszba szerintem a cikk bőségesen rászolgál az ajánlott kategóriára, de már a panel miatt is tuti a biznisz. Csak véletlen se TN-eset vegyen az illető, aki már idáig beleásta magát a témába. Még csalódna.

(#116) Uchimata válasza ALI_G (#115) üzenetére


Uchimata
tag

Lenovo L220x-ből nincs TN paneles, lásd visszább.

(#117) Arcoss válasza old_artist (#114) üzenetére


Arcoss
csendes tag

Sajnos vidéki vagyok....

(#118) Robixman


Robixman
tag

Sziasztok!

Szerelmes vagyok! :D
Nagyon jó kis cikk volt, de lenne egy kérdésem:

Szerintetek elforgatott helyzetben javulhat-e a betűk kontúrja? Ez azért érdekes, mert így a különleges formájú pixelek máshogy alkothatják a betűket-gondolom. Próbáltál/tatok-e esetleg így netezni vagy doksit olvasni?

Kösssszi
Robi

(#119) xuldar válasza Robixman (#118) üzenetére


xuldar
őstag

A pixelek négyzet alakúak, és annyira kicsik, hogy nem kellene észrevehető különbséget észlelni.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#120) Yany válasza xuldar (#119) üzenetére


Yany
addikt

Szerintem nem így értette a kérdést, de nem változik a kép karakterisztikája.
Ja és köszönöm az értékelést. :R

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#121) Robixman válasza xuldar (#119) üzenetére


Robixman
tag

Én ebből gondoltam, hogy Esetleg más lehet a képalkotás 90°al elforgatva:

Köszönöm a választ, úgy néz ki bepályázok egy ilyenre! :C

(#122) Robixman válasza Robixman (#118) üzenetére


Robixman
tag

Egyébként nagyon hülye kérdés volt?
Mert Én úgy gondolom ez alapján, hogy a pixelek nem szabályos négyzet, hanem trapéz+"valamilyen :) " alakúak.

(#123) Yany válasza Robixman (#122) üzenetére


Yany
addikt

Nem volt alaptalan a kérdésed. Ugyan egy pixel formája nem változik (a kiterjedése és kontúrvonala elvileg ugyanúgy négyzet), a belső szerkezete okozhatna látványbeli különbséget vízszintes és függőleges figyeléssel. Lehet, hogy van is különbség, de nem látható igazából. Erre azért is figyeltem oda direkt, mert pl. van olyan mobiltelefon, aminek kis látószögű a képernyője és ezért vízszintesen nézve nem ugyanolyan a látványa, mint függőlegesen. Ha a kisebbik látószög vízszintes irányú, akkor a két szem nem pontosan ugyanazt a képet kapja és olyan furcsa, szembántó látványt nyújt.

Na valami ilyesmi érzés lehetett volna az L220X-nél is, de nincs ilyen, ahogy a többi mai monitornál sem tapasztaltam még ilyet, úgyhogy ettől nem kell aggódni.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#124) Robixman válasza Yany (#123) üzenetére


Robixman
tag

Jólvan köszi a kimerítő választ.
Mostmár más miatt aggódom, nevezetesen a TN panel miatt, amit itt olvastam a jellemzőknél. :O

[ Szerkesztve ]

(#125) edk- válasza Robixman (#124) üzenetére


edk-
őstag

Emiatt nem kell aggódni, a típust csak PVA panellel szerelik.

Az esetleges alpixelhibák miatt inkább kell izgulni. Előfordulnak.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#126) Yany válasza Robixman (#124) üzenetére


Yany
addikt

Senorg-nál nem érdemes venni. Több fórumtársunkkal is ellenszenvesen viselkedtek, nem voltak segítőkészek és a garancia sem olyan gördülékeny. Az eBolt drágább, de eddig rájuk csak jókat mondtak. Egyébként 99% hogy náluk sem TN paneles van. Úgy tűnik, hogy nincs olyan.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#127) Robixman válasza Yany (#126) üzenetére


Robixman
tag

Köszönöm, köszönöm. Közben rátaláltam a ph-n is a fórumra.

(#128) Arcoss


Arcoss
csendes tag

Na megjött a kicsike, a biztosabb eboltból rendeltem meg(2hét)..T33HBEU.. Úgy hogy ez stimmel....Eddig megvagyok vele elégedve.Tetszik.
Még kalibrátorom nincs, de azt látom hogy kell majd :)

(#129) cousin333 válasza ALI_G (#115) üzenetére


cousin333
addikt

Ez a Lenovo nem a +2", hanem a felbontása miatt érdekes, ami full HD, azaz 1920x1200 (ráadásul PVA panel, és így kerül ennyibe). Ez a Dell UltraSharp 2007WFP-ről nem mondható el.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#130) Yany válasza Arcoss (#128) üzenetére


Yany
addikt

Szupi! Jöhetnek a tapasztalatok, akár jó, akár rosszabb.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#131) old_artist válasza Arcoss (#128) üzenetére


old_artist
addikt

Na, mik a tapasztalatok - pixel, al-pixel hibák?
Hogy vagy vele megelégedve - színek?

[ Szerkesztve ]

(#132) mobbo


mobbo
senior tag

ilyet vegyek vagy dell 2408wfp-t?
mondja meg egy hozzaerto
(az arakat hagyjuk, csak a minoseget ertekeljuk)

(#133) old_artist válasza mobbo (#132) üzenetére


old_artist
addikt

Nagyon, de nagyon attól függ, hogy mire akarod használni - kihasználni!
Egy hangyányival jobb a DELL, de csak a +2' miatt - esetleg!
Panel (Sansung) szempontjából "szinte" egyforma tudásúak, és válaszideje mindkettőnek 6ms g2g.
Ha azt nézed, hogy két lenovot is vehetsz belőle, nem kérdéses a vásárlás.

[ Szerkesztve ]

(#134) mobbo


mobbo
senior tag

filmet nem nezek rajta, csak jatek es net lenne
leginkabb cs:s

de az fontos hogy szep rajzolatu legyen rajta a szoveg
1 eve vettem egy fusi 22"os tn-t ami full fenyeron kisutotte a szemem, ha levettem a fenyerot akkor meg osszedolt a szinvisszaadas, zold meg lila foltos lett a feher, es konnyezett a szemem mert minden felirat olyan eletlen volt...
borzalmas volt
masnap visszavittem

[ Szerkesztve ]

(#135) Yany válasza mobbo (#134) üzenetére


Yany
addikt

A színei kítűnőek és csében is levizsgázott. Ha nekem totál mind1 lenne a lóvé, akkor a Dell-t venném, mert nagyobb, és sokkal több csatlakozó van rajta, de minden más szempontból mindegynek tűnik. Talán annyi még, hogy a Lenovo háttérvilágítása szvsz jobb lehet, mint a dell-é, mert a Dell-ekről készült videofelvételeken szeret villogni a képe (ahogy az LG-mnek is), s habár a valóságban ez egyáltalán nem látszik, a lenovo képe nekem a fényképezőm LCD-jén is mindig csont stabil volt (az LG-vel ellentétben). Mondjuk ez nüansz.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#136) mobbo válasza Yany (#135) üzenetére


mobbo
senior tag

valahol boltban meg lehet nezni eloben a monitort?

(#137) xuldar válasza mobbo (#136) üzenetére


xuldar
őstag

Esetleg érdeklődj Brekknél, ő kis felárral garantáltan pixelhiba-mentesen ad ilyen monitort.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#138) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Nagyszerű a cikk, nekem igazán a hasznomra vált :) még több hasonlót ;)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#139) xuldar válasza Eugene Roe (#138) üzenetére


xuldar
őstag

Már több hónapja nézegetem a 24-eseket, mert Full HD felbontás eddig csak abban a méretben létezett. Ez viszont sokkal olcsóbb, az a 2" meg nem számít, úgyhogy nekem is tuti ilyen lesz nemsoká.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#140) Arcoss válasza old_artist (#131) üzenetére


Arcoss
csendes tag

Az a helyzet hogy megnéztem a nokia tesztel de nem láttam semmi pixel hibát, de egy érdekes dolog volt egyszer fel-fel villantak irtó pici fehérpöttyök(lehet csak egy két kicsi porszem megcsillant rajta, ahogy mozgattam a fejem) a képernyő közepén, de ezt nem tudom mégegyszer előidézni, pedig próbáltam, lehet csak az én szemembe volt a hiba :)
A piros olyan durván el volt szálva hogy 80százalékról visszavettem 18ra, képzelhetitek hogy néztek ki az emberi fejek, csak úgy vírítottak a pirostól, meg alapból minden rozsaszines volt :)
Most így a szememnek beállítotam a szineket és megvagyok elégedve, szép minden, Crtmhez hasonló képet kapok(nem csak színileg hanem minőségileg is), de majd jön a kalibrátor....
Én kökeményen munkára vettem kiadványszerkeztés, grafika, képfeldolgozás...
Eredetileg az 22"-es eziot akartam amin itt is volt teszt, de szerintem nem érte volna meg azt a +66ezret ehhez a monitorhoz képest....Ezért is örülök hogy volt ez a teszt és rábukantam, mert jó alternatíva. Köszi mégegyszer a tesztelőnek!
Annyit tudnék még mondeni hogy sokkal szemkimélöbb a crthez képest(100HZn ment), de ez már lehet inkább crt-tft kérdés...

[ Szerkesztve ]

(#141) old_artist válasza Arcoss (#140) üzenetére


old_artist
addikt

Mint már írtam, a másik lenovos topikban, hogy ha megkapom én is a monitort, akkor végzek egy kis összehasonlítást a két "kakukktojáson".

Neken viszonyítási alapként egy hardverileg bekalibrált EIZO FlexScan S2231WS EasyUp állvánnyal van, és nagyon kíváncsi vagyok a "másod" monitoromra.
Ha már itt lesz, akkor szintén be-kalibrálom a GMB eye-one i1 kalibrátorommal és "elcsemegézek" majd a két monitor tulajdonságai felett.

Én a színekre vagyok nagyon kíhegyezve, foglalkozásomból adódóan.
Majd írok az eredményeimről, bár nem áll rendelkezésemre különböző teszt "kütyük", de az általam használt pogramokra kihegyezve próbálom majd tesztelgetni, és mint egyszerű felhasználó, leírom tapasztalataimat - minden elfogultság nélkül.

Nekem EIZO tesztem van, de most kipróbáltam a tokija teszttel is, és gyönyörűen végig futott - így reggel felkelve, "tiszta" szem kontaktussal.

Egyébként, már 150e alatt van az "etalon" EIZO!

[ Szerkesztve ]

(#142) mobbo


mobbo
senior tag

tiprodtam hogy mit csinaljak
de megrendeltem
volt is raktaron, most megyek is erte
ha pixelhibas hetfon visszaviszem es nem veszek megint egy darabig semmit ;]

(#143) mobbo


mobbo
senior tag

megvettem
pixelhibamentes, ott helyben ki is probalhattam, leteszteltek, korrekt volt minden
a betuk rajzolata is gyonyoru
jo hogy ilyen picik a keppontok
teljesen smooth
:)

(#144) old_artist válasza mobbo (#143) üzenetére


old_artist
addikt

Hol vetted?

(#145) mobbo válasza old_artist (#144) üzenetére


mobbo
senior tag

ebolt.hu

(#146) Arcoss


Arcoss
csendes tag

Szerintetek felnyomhatom max felbontáson 60ról 75HZre a frissítést, ki lehet ezt erőszakolni? mert én porbáltam mindent de shol se tudtam....
Néhányszor gögetéskor kicsit szaggatnak a dolgok de kisebb felbontás és nagyobb frissítéskor(75hz) nem..

(#147) edk- válasza Arcoss (#146) üzenetére


edk-
őstag

Szerintem nincs értelme. A kisebb felbontás miatt volt folyamatosabb a képed a teszteléskor. Inkább erősebb videokártya? Különben is, DVI-n kellene hajtanod.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#148) old_artist válasza edk- (#147) üzenetére


old_artist
addikt

Igen, igazad van, (bár még nincs ilyenem), de olvastam és hallottam, hogy erős VGA-val (pl. 8800GT) már jól működik minden, és szerintem is DVI csatlakozóra kösd - mármint Arcoss!

[ Szerkesztve ]

(#149) arn


arn
félisten

aki az eboltbol akar pixelhibamentes monitort, az tegyen le rola. visszakuldtem, aztan kaptam egy masik pixelhibasat - ok azt allitjak naluk jo volt es szallitas kozben serult. es ezt ugy kellett volna megallapitanom, hogy nem bontom ki a dobozt.

szerintuk... mert a torvenyben rendeltetesszeru hasznalat ar. egyszoval se a penzt nem adjak vissza, se nem cserelik ki.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#150) Yany válasza Eugene Roe (#138) üzenetére


Yany
addikt

Köszönöm. :B :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.