Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) janos666 válasza Leelluue (#49) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hmm. A fényképen a lenovón tök zöld az egész asztal, az LG-n meg kék a jobb felső rész.

Direkt lőtted így be / átver a fénykép / ilyen a monitorok alapbeállítása?
(mert most beraktam itthon ezt a hátteret és kéknek is kell lennie)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#52) Yany válasza janos666 (#51) üzenetére


Yany
addikt

Ezek retusált képek, ahol a színek kicsit elmásztak, ráadásul a lenovó betekintési szöge itt sokkal rosszabb, mint az LG-é. Ne ebből indulj ki, hanem a cikkben látottakból. Ha megnézed a cikk végén meg pont fordítva van: a Lenovo kékes az LG zöld. Ezek már csak illusztrációk, nem hitelesek.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#53) Yany válasza Yany (#52) üzenetére


Yany
addikt

Jajj, félreérthető: nem a képességeire értettem, hanem a fotózás pillanatában kisebb szögben látható a Lenovo képernyője, mint az LG-é. Nah.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#54) kovecses


kovecses
aktív tag

Nagyon jó teszt, gratula! :C

(#55) hcl válasza Yany (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem, nem értem rá, bocs. Ez ugrott be első blikkre.

Mutogatni való hater díszpinty

(#56) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na megnéztem, igazad van, ez a villogás nem az a villogás :-D

Mutogatni való hater díszpinty

(#57) pereces válasza Leelluue (#49) üzenetére


pereces
tag

jó cikk valóban

[ Szerkesztve ]

(#58) Solten


Solten
addikt

Zsír a cikk és a moncsi :K

Saor Alba

(#59) xuldar


xuldar
őstag

Úgy fél éve nézegetem a 24"-os monitorokat, mert hosszú ideig nem akarom lecserélni, és már ki is néztem a 4 éves Samu 957MB-m utódját, de ez a monitor ilyen árcédulával egyszerűen best buy. az a +2" nem ér meg másfélszeres árat. Remélem, nem lesz hiánycikk a későbbiekben.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#60) infectedmann


infectedmann
őstag

Jó teszt, jó monitor :)
Asszem megvan milyen monitort veszek majd az új gépemhez :)
Úgyhogy egyúttal hálával is tartozom ;)

(#61) Neil Watts válasza Yany (#42) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Az enyém fiú, "bézs" színben pompázik (igazából ez meghatározhatatlan, mert valamikor fehér [kb. tél] valamikor barna [kb. nyár]) :)
Születésekor le volt bénulva a két hátsó lába, ezt "kinőtte" ,de úgy néz ki nincs szaglása... :O

Példa erre:

Feljön a padra ami az ebédlőasztalhoz van, és ledobok neki például egy kis sült húst, ésott táncol rajta vagy fél mire észreveszi... :F Ez BUG vagy feature? :F Ebből gondolom, hogy nincs szaglása... :O

Üdv. Core2

(#62) #53246592


#53246592
törölt tag

kb 2 hete vettem ugyanilyen monitort. a döntes elött nagyon hianyoltam egy ilyen tesztet. na jo, fele ilyen reszletesseguvel is böven beertem volna :)
az enyem T33HNEU tipusu. ha ebben TN panel van, akkor nagyon sokat fejlödött a technologia az utobbi idökben.

(#63) einstein válasza #53246592 (#62) üzenetére


einstein
senior tag

Ez azt jelenti, hogy az is S-PVA?

Már csak azt kéne kideríteni akkor, mi a kettő között a különbség. :)

[ Szerkesztve ]

(#64) #53246592 válasza einstein (#63) üzenetére


#53246592
törölt tag

a kulönbsegröl olyasmit talaltam, hogy technikailag ugyanaz mindkettö, a kulönbözö tipusjelzesek csak marketing celokat szolgalnak. ha jol emlekszek, a lenovoblogs.com-on irta ezt egy bennfentesnek tunö emberke. arra nem tert ki hogy mi az ertelme, miert is vegyen valaki dragabban BEU-s jelzesu monitort.

(#65) Rossi


Rossi
addikt

Grat. a tesztért, nagyon alapos. Személyi aszisztens :)) :DD

Köv. monitorom valami ilyesmi lesz.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#66) Gave


Gave
addikt

Grat , nagyon jolett az iras...habar en legkozelebb egy 24"-es monitort fogok venni amikor elerheto arban lesznek a minosegibb darabok. Mindent osszevetve egy remek monitort mutattal be. :R

(#67) marcias


marcias
őstag

Egy kis apróság, de azért megjegyzem: a házadra és a tápodra a CoolerMaster oldalán mutató linkek nem jönnek be rendesen. ;)

Steam: marcias88

(#68) Yany válasza marcias (#67) üzenetére


Yany
addikt

köszi, javítva ;)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#69) azbest válasza Yany (#30) üzenetére


azbest
félisten

Ha kikapcsolod a betűk simítását windózban akkor is látható különbség?
(CleatType vagy mit használ, gondolom kikapcsolható vista alatt is, talán az hat máshogy a kisebb pixelmérettel). Ekkora felbontásban lehet sokkal élesebb simítgaqtás nélkül a betű.

Egyébként egyetemen projektoroknál láttam érdekes dolgot: látom a pixelek rácsozatát (köztük a sötétebb hézagokat- szóval a fókusz az jó kell legyen), de mégis baromi homályos a szöveg :D gondolom annyi eszük nincs hogy a vetítő natív felbontását használják.

[ Szerkesztve ]

(#70) Yany válasza azbest (#69) üzenetére


Yany
addikt

Megnéztem ClearType-pal, "sima" simítással és ezek nélkül is. A ClearType jót tesz neki. De annyira nem vészes ez a dolog, hogy mindent tűvé tettem volna az elhárítása érdekében. Sőt, sok embert olvasok, akit zavarnak a tűéles pixelek.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#71) azbest válasza Yany (#70) üzenetére


azbest
félisten

Szebbek a betűk sokkal cleartype-pal, crt-men próbáltam is hogy wow de jó... de valahogy kevésbé megterhelő hosszabb távon nekem ha inkább darabos, de konstrasztosabb a betűk széle :)
Viszont ültem már olyan 15 colos tft előtt ahol meg cleartype nélkül volt baromi zavaró... ott a nagyon nagy pixelméret lehetett a baj :U

Ja és aki a crt-ket dícséri: valóban sokkal egyszerűbb szebb képes crt-t találni. De a képfrissítés módja miatt egyre inkább vágyódom egy tft-re.
Mióta 100Hz-es monitor előtt ülök a 85Hz-et is észreveszem. Sőt... határozottan más érzés tft előtt ülnöm, mint akár 100 Hz-es crt előtt. Nem látom hogy vibrálna a kép a crt-n de mégis érzek némi "feszültséget" ... nem is tudom mi a jó szó rá... de mintha stresszesebb lenne crt-t bámulni... egy fajta "fejfájást" okoz a képfrissítése, amit addig nem veszel észre amíg fel nem tűnik, hogy tft előtt "hiányik" az az érzés. Egy tft olvasása számomra majdnem olyan mintha papírról olvasnám a szövegeket

(#72) #53246592


#53246592
törölt tag

csinaltam egy kepet a betekintesi szögröl:

ilyen szögböl, alulrol egy TN panel mar sokkal rosszabb kellene legyen, nem?
ez a monitor T33HNEU-kent kerult eladasra. a keplet azert nem ennyire egyszeru: magan a monitoron sehol sem szerepel a T33HNEU jelzes, de az oldalan ott van a 4433-HB2, ami viszont a forumok szerint a T33HBEU-nak felel meg. :Y

[ Szerkesztve ]

(#73) gtamate2


gtamate2
veterán

grat a cikkhez! :R Jó hosszú és tartalmasra sikeredett :)
aranyos kutya :)

*Sn0w

(#74) mc.g válasza Yany (#1) üzenetére


mc.g
tag

nagyon jó, és főleg igen részletes, ( még számomra is ;) ) a teszt !!
kimondottan tetszett !
egy dologot belettettem volna még ( ha kiderül ), hogy milyen gyártmányú panel van benne...

(#75) Yany válasza mc.g (#74) üzenetére


Yany
addikt

S-PVA-t tudtommal csak a Samsung panelgyára ontja magából (esetleg a Sony-Samsung coop.).

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#76) einstein válasza #53246592 (#72) üzenetére


einstein
senior tag

Meg lehet tudni, hol vetted?

(#77) #53246592 válasza einstein (#76) üzenetére


#53246592
törölt tag

meg, de nem hiszem hogy sokat segit :)

itt

(#78) einstein válasza #53246592 (#77) üzenetére


einstein
senior tag

ööö. köszi :B

Szerk: ahogy nézem, itt VA-nak hirdetik a T33HNEU-t is:
"LCD-TYYPPI VA"

[ Szerkesztve ]

(#79) ronaldo


ronaldo
őstag

A szöveges dolgot mennyire kell komolyan venni? Úgyértem... írtad, hogy tervezésre remek, de pl. cad programokban is rengeteg szöveget kell olvasni. Szóval hol az igazság? :)

(#80) Yany válasza ronaldo (#79) üzenetére


Yany
addikt

Hát nem is tudom. Lehet, hogy túl dramatizáltam ezt a szöveg-kontúr dolgot. Örülnék, ha egy kedves újdonsült tulaj is nyilatkozna erről, mert lehet, hogy túlságosan befolyásolt a véleményem kialakításában a közvetlen mellette terpesztő 24-es LG. Úgy tudom, cikkem óta többen is vettek ilyen monitort. Hát elő a farbával, hogy szolgál?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#81) Uchimata válasza #53246592 (#72) üzenetére


Uchimata
tag

A TN film ilyen szögben már inverzbe fordul. A 4433-HB2 pedig egyértelműen T33HBEU monitor, vagyis üdv a klubban!!! Írhatnál pár szót a cumódról, neked hogy jött be a dolog, tetszik-é, s ha nem, akkor mi az...

(#82) tempx


tempx
tag

Szia Yany,

Én is 245WP tulaj volnék, kérdésem az lenne, hogy az LG-vel nem működik véletlenül a softOSM? Jó lenne egy progi amivel az OSD nélkül lehetne állítgatni az értékeket. softMCCS-t használom, de pl brightness-t nem tudok vele normálisan állítani.

Jó a teszt nagyon, én is sokat gondolkoztam ezen a Lenovo-n, de végül az LG győzött :)

[ Szerkesztve ]

(#83) Yany válasza tempx (#82) üzenetére


Yany
addikt

Én is azt az mccssmscscs progit próbáltam ki, de miután összevissza állított mindent ahhoz képest, amit én akartam, inkább letöröltem. Elvileg ugyanaz a motorja, mint a softOSM-nek.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#84) #53246592 válasza Uchimata (#81) üzenetére


#53246592
törölt tag

nekem teccik:) egy Samsung 959NF-röl valtottam. egyelöre a monitor szelesseget meg nem sikerult "belaknom". a betuk elessegevel nincs kulönösebb bajom, bar az igaz hogy amikor faradtabb vagyok, akkor nehezebbe valik az olvasas. alapbeallitasban a szinek nagyon telitettek, de mar megszoktam, most pl ennek a laptopnak a kepe tunik rettenetesen fakonak:) azert egy kalibralas lehet, nem artana.
filmezesre nem hasznaltam, meg nem is nagyon fogom, arra ott van a nagyobb tv. olyan jatekokkal ahol nagyon szamit az utanhuzas meg ilyenek, nem nagyon szoktam jatszani.

(#85) tthom


tthom
senior tag

Hi!

Nagyon jó cikk, gratula!

Viszont:

"Néhány monitor képe villog, azt nem szabad megvenni!"

Ez sajnos tényleg így van. Nekem a L245WP előtt pár napig DELL 2007wfp volt, amit pont emiatt adtam vissza, mert engem zavart. Az Adobe termékek alapszürke háttérén jól látható volt, hogy vibrált a kép. Gondolom nem ugyanaz, mint a CRT vibrálás, de nagyon zavaró és fárasztó volt. Másokat is megkérdeztem és a legtöbb 2007wfp tulaj látta, de sokukat nem zavarta. Egyébként nagyon szép és jó az a moncsi, de így nekem használhatatlan, ezért lett ez az LG. Akkoriban sajnos nem volt már más használható fekete 20as, 22es meg pláne, szokni kellett a méretét. De végülis nem bántam meg, jó nagy. :D

Tomka

u.i.: egyébként nekem a DELL vibrált fényképezőn keresztül is, az LG meg nem..

(#86) tthom válasza tempx (#82) üzenetére


tthom
senior tag

Hi!

Letöltöttem az iiyamától, nálam ránézésre megy a softOSM.
Elöször figyelmeztet, hogy nem iiyama, de azért megy..
Próbáld ki. :)

Tomka

u.i.: ez amúgy ingyenes? Mert a fejlesztő cég honlapján nem találtam letöltés részt..

(#87) arn


arn
félisten

mivel egy oem cucc, csak gyartoknak - ok licenszelik.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#88) Uchimata válasza ronaldo (#79) üzenetére


Uchimata
tag

Ronaldo, íme egy idézet (innen):
"IBM used to make a 21" with 3840x2400 resolution for high-end CAD and medical imaging called the T221".

Ráadásul paramétereiben sok helyen gyengébb is, mint az Lenovo L220x, lásd: T221 Wiki.

Kiváló az Lenovo L220x monitor szövegolvasásra, még notebookra kötve, D-SUB-on is (csak a Yany LG-je diszkrétebb pixelekkel rajzolja a betűket, s valaki azt jobban szereti, ennyi).

Hajrá-hajrá, jó lesz az, meglátod :K

[ Szerkesztve ]

(#89) Yany válasza tthom (#85) üzenetére


Yany
addikt

Nekem az LG képe villogott a fényképezőm LCD-jén, amikor fotóztam, míg a Lenovo csont stabil képet adott, holott egyik sem villogott a valóságban. Egyébként ha megnézitek a válaszidős képeket, ott az LG egyik képe sötétebb. Azért, mert a pontos mérés érdekében a lehető legkisebb záridőt alkalmaztam, így sokkal könnyebben trafáltam bele egy olyan pillanatba a géppel, amikor épp nem világított a fénycső.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#90) #53246592 válasza Yany (#89) üzenetére


#53246592
törölt tag

a fenykepezö lcd-jen, vagy akar a felvett videon lathato villodzas minden, csak nem hiba, legalabbis nem a monitor hibaja. vagy 50Hz-re van optimalizalva a fenykepezö - hogy az Europaban a fenycsöves megvilagitasban felvett videok ne villodzanak, vagy ha automatikusan erzekeli a gep az ilyen villodzast, akkor nem muködik rendesen ez a funkcio (esetleg annyira kicsi a monitor villodzasa hogy nem erzekeli).

(#91) Yany válasza #53246592 (#90) üzenetére


Yany
addikt

Erről nem is hallottam. Tök jó, hogy ilyenre is figyelnek. Nálam viszont nem ilyen egyszerű a helyzet. Az fkgépem megpróbálja előre kitalálni a majdani elkészült kép fényerejét, ennek megfelelően a zűridővel játszik, ugyanis ahogy állítgatom manuál módban a záridő/blende értékeket, hol villog, hol nem. De ez csak az LCD-n ilyen változékony. Az elkészült kép konzekvensen egyre és egyre esélyesebben trafál bele egy sötét pillanatba, ahogy csökkentem a záridőt. Az egyre rövidebb intervallum ugyebár egyre jobban belefér a nem világító pillanataiba a fénycsőnek. Ha pl. 1/100-os értéket veszek, akkor a monitor valószínüleg akár 2-3-10x is villan mire a gép rekesze becsukódik, így nem igazán van jelentősége a villogásnak, de pl. 1/500-os értékkel már lehet, hogy épp csak 1-et villan, ami jelentős fényveszteséget okoz az elkészült képen. Ez a szinkron biztos szépít a dolgon, ha valóban van ezt érzékelő elektronika az én kis őskövületemben.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#92) shtml


shtml
őstag

Az LCD monitoroknál a villogás valós jelenség, bár oka nem azonos a CRT monitoroknál tapasztalhatóval. A háttérvilágítás villogása észrevehetetlen, mert a fénycsöveket jóval 20kHz fölött hajtják meg, ekkor viszont a fénykibocsájtó réteg tehetetlensége megszüntet bármiféle villogást. Ha LED-del oldják meg a háttérvilágítást, akkor értelemszerűen még ez sincs. Amúgy a szemünk eleve nem észleli a 100Hz-et lényegesen meghaladó villogást, sokakat a 70-80Hz sem zavar már.

Az észlelhető villogás oka az LCD technológia lényegéből fakad, ui. a folyadékkristályok tönkremennek az egyenfeszültségtől, ezért váltófeszültséggel kell meghajtani őket. A polaritásváltást nem lehet/szabad az egész képfelületen egyszerre és ugyanúgy végrehajtani, mert akkor csúnyán villogna az egész. Ezért különféle rendszer szerint az egyes képpontokban felváltva cserélik a polaritást. Megfelelő mintázatú megjelenített kép esetén MINDEN LCD monitornál láthatóvá tehető a villogás, mindez csak attól függ, milyen rendszer szerint váltja a polaritást az adott monitor.

Ha egy LCD monitor bármiféle képpel villog, akkor valószínűleg eltolták a polaritásváltás szinkronizálását a képváltással.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#93) Yany válasza shtml (#92) üzenetére


Yany
addikt

Az LG monitorom képe is láthatóan villog, ha 0%-ra teszem a fényerőt és sötétszürke homogén felületet jelenítek meg rajta (mindenféle képváltás nélkül). Szerencsére a 0-tól igen messze van a nekem megfelelő brightness beállítás és csak bizonyos intenzitásúnál sötétebb szürke esetén jön elő.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#94) shtml válasza Yany (#93) üzenetére


shtml
őstag

Rosszul fogalmaztam, képfrissítést akartam írni, az meg mindig van, többnyire 60, 70 vagy 75Hz-en. Nálad fénycső a háttérvilágítás? Mert ha csak kis fényerőn csinálja, akkor lehet, szimplán szar a fénycsövek meghajtása és azok villognak, mert kis teljesítményen instabil az ionizáció.

Edit: Bár ha csak egyes színárnyalatoknál jelentkezik, akkor más (is) lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#95) Yany válasza shtml (#94) üzenetére


Yany
addikt

Csak a nagyon sötét szürkékkel vettem észre, de nem foglalkoztam vele, mert olyan alacsony fénnyel nem használom a kijelzőt. Gyakorlatilag legalul vagy ahhoz nagyon közel (~5) kell legyen a brightness, hogy kijöjjön, így közelről sem érint. De az LG trükkös, mert szerintem nem (vagy nem csak) a fénycsövek fényerejét variálja, ugyanis torzítja a színeket, ahogy állítom. Ha az RGB-t jól belövöm a Lenovo L220X-en, akkor oda rakom a brightness-t, ahova akarom, nem változik a színfelbontás (max a színhőmérséklet, ami korrigálható), vagyis nem kezd el egybeolvadni néhány árnyalat sem az alsó (sötét) sem a felső (világos) tartományban, míg az LG a brightness növelésére szépen elkezdi egybemosni az összes RGB tónus intenzitását odafenn a fehérrel. De ez igaz lefelé is, a sötéteket is egybe"mossa", vagyis feketévé válnak a feketétől csak alig magasabb intenzitású színek.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#96) ronaldo válasza Uchimata (#88) üzenetére


ronaldo
őstag

Látod! Igazából nem is akartam monitort venni (vagyis nem az volt az első), de egy ilyet meg kell szereznem...

Bátyám nemrég vett egy 24-es Samsungot (ami lcd tv és monitor egyben) és az is a szokásos 1600x1050-es felbontáson megy és TN+Film paneles. Ő is 90 környékén vette, két hónappal ezelőtt.

Namost ez ugyanannyiba kerül és no tv rákötési lehetőség (mármint beépített tuner nincs...), 2 collal kisebb, de szvsz képminőségben megeszi.

A fenti sorok miatt érthető, hogy meg kell vennem :D

(#97) Arcoss


Arcoss
csendes tag

Én pont ilyen monitort kerestem, fotófeldolgozás nyomdai előkészítéshez.... csak még egy kalibrátort kell szereznem..
A monicsit már megrendeltem :)

(#98) janos666 válasza Arcoss (#97) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha találsz vakakit aki ad bérbe kalibrátorokat 1-2 napra párezerért (vagy ott helyben megcsinálja ha elviszed hozzá a monitort) megoszthatod velünk. :K

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#99) Arcoss válasza janos666 (#98) üzenetére


Arcoss
csendes tag

Sajátot szeretnék venni, ha tudsz valami jó tippet hol lehet venni olcson Eye-One Display 2-t, szivesen megosztom az eredményeket :)

(#100) Yany válasza Arcoss (#99) üzenetére


Yany
addikt

Ez a legolcsóbb, amit találtam, de nem tudom, hogy mennyire okés.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.