Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) hettaki válasza llaszlo (#199) üzenetére


hettaki
tag

Nem ez a lényeg és még mindig nem érted. Itt hagyjuk abba, mert Te nem tágítasz, és egyelőle a Magyarországon megjelenő számok sem téged igazolnak, hanem engem. Nincs értelme ennek, mert jelenleg nem az ilyen semmit nem mondó dolgok a fontosak mint:

A mérnökök csak elrontják
Még jó, hogy van fogalmam róla, de kösz, hogy ledegradálsz. (Miután odaírtam, hogy neked van vagy nincs az nem releváns, ezzel elismerve, hogy tudom, hogy te értesz hozzá, de nem baj megszoktam, hogy neked nem kommuniká)ció a célod, hanem más (modker)

Ja csak Steve Jobs sehol nem lenne, ha nem lett volna Wozniak, ja igen Ő hardver mérnök ugye? Amúgy komolyan gondolod, mikor ilyen hülyeségeket leírsz, vagy direkt csinálod ezt? Nem tudtam még eldönteni.

Senkit nem érdekelnek ezek a dolgok, amíg nem bírják megfizetni, nem érted még mindig? Komolyan? vagy nem akarod? :) Most vehetnék ha nagyon kellene egy MacBook Pro-t de ennyiért nem kell. De a Lenovo ThinkPad X1 sem.

szvsz.

[ Szerkesztve ]

szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

(#202) Alex91 válasza hettaki (#201) üzenetére


Alex91
félisten

Mi van, unod mar az új nicked? :C

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#203) hettaki válasza Alex91 (#202) üzenetére


hettaki
tag

Figyu nem tudom neked mi a problémád, de ha mindig ilyen boldog vagy, akkor nekem is kell abból, amit szedsz :)

szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

(#204) Alex91 válasza hettaki (#203) üzenetére


Alex91
félisten

Csak Mac-et kell használni és te is happy leszel... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#205) hettaki válasza Alex91 (#204) üzenetére


hettaki
tag

Már most is használom, de nem lettem happy-bb ;] :P

szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

(#206) llaszlo válasza hettaki (#201) üzenetére


llaszlo
veterán

És az meg van, hogy a többi cégnél mérnökök ezrei dolgoznak és mégsem tudnak igazán kiemelkedőt alkotni olyat ami az embereknek tetszik és könnyen tudják használni?? A mérnöki gondolkodás nem képes azt nyújtani amire az átlagembernek szüksége van. Te meg ezt nem vagy képes felfogni vagy inkább szándékosan nem akarod.

(#202) Alex91:
Kire gondolsz? Van ötletem ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#207) xxman válasza Alex91 (#204) üzenetére


xxman
senior tag

Ez elég értelmes hozzászólás volt köszönjük :)) :D

(#201) hettaki : Amúgy mit jelent nálad ez az "szvsz" ???

[ Szerkesztve ]

I just wanna have some fun.

(#208) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Vicces irányt vett a topik...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#209) Alex91 válasza xxman (#207) üzenetére


Alex91
félisten

Ez van, hülye hozzaszolasra hülye válasz...

llaszlo: visszaolvasol, leírtam, hogy kire gondolok :D !

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#210) hettaki válasza llaszlo (#206) üzenetére


hettaki
tag

Persze igazad van. Így van.

(#209) Alex91

Neked is természetesen, ez az év a Mac éve Magyarországon :DD

Vagy mégsem, majd eldől :DD

Jajj se happy, van egy Mac Mini-m, igaz fillérekért vettem ennyit is ér :DD Aki többet ad érte az is hülye. :DD

szvsz.

[ Szerkesztve ]

szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

(#211) llaszlo válasza hettaki (#210) üzenetére


llaszlo
veterán

"Jajj se happy, van egy Mac Mini-m, igaz fillérekért vettem ennyit is ér :DD Aki többet ad érte az is hülye. :DD"

Köszönjük, ezért kár volt hozzászólnod. Elég sok embert lehülyéztél.

Látom képtelen vagy felfogni, hogy miről írunk. Nem arról amit te erőltetsz, hogy Mo-on 2011 a Mac éve lenne. Sőt abban az árszegmensben amiben ők adják a gépeiket a többi gyártó sem jeleskedik az eladásokat illetően, viszont tény, hogy ott nagyobb a Mac-ek részesedése, mint az egyéb márkáké. De te csak fújd a magadét úgysem fogod megérteni a lényeget.

Volt már "szerencsém" pár bitagyúhoz, hogy hogyan gondolkodnak, na pont ha csak az ő szempontjaikat néznék akkor sehová nem fejlődne az IT piac főleg nem a SW-ek, HW-ek használhatósága. Akkor kb még mindig terminálban pötyögnénk szinte mindent. Szerencsére vannak olyan cégek, mint az MS meg FŐLEG az Apple.

Alex91: Viszont őt nem banolták akkor miért regelt volna újra? Egyébként tényleg ugyanaz a stílus. Viszont ő már használt korábban is Mac-et.

[ Szerkesztve ]

(#212) joey04 válasza llaszlo (#211) üzenetére


joey04
titán

tény, hogy ott nagyobb a Mac-ek részesedése, mint az egyéb márkáké

bizony

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#213) endruboy1


endruboy1
senior tag

És az sokakat lepne meg ha azt mondanám az én Aceremen OSX fut? ;)

(#214) Alex91 válasza endruboy1 (#213) üzenetére


Alex91
félisten

Nem baj, akkor is Acer marad :C !

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#215) endruboy1 válasza Alex91 (#214) üzenetére


endruboy1
senior tag

Szerencsére! :K

(#216) Xero válasza endruboy1 (#213) üzenetére


Xero
nagyúr

Gratulálunk a lopott, de legalább is illegálisan használt operációs rendszeredhez.

(#217) endruboy1 válasza Xero (#216) üzenetére


endruboy1
senior tag

Hűűű a kedvenc sorozatom! :Y
Sőt a winrart se vettem meg, azt is írd hozzá a bűnlajstromomhoz pls.

(#218) k. válasza endruboy1 (#217) üzenetére


k.
őstag

Én az Acert már önmagában oda írnám, még program sem kell hozzá :DDD

(#219) bLaCkDoGoNe válasza endruboy1 (#213) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Öcsém mekkora arc vagy, lehetek a barátod? :U

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#220) stifi


stifi
senior tag

azért van pár hozzászólás ami annyira igazolja azt az (egyébként alaptalan) előítéletet, hogy az apple fanok szemellenzőben, minden más véleményt leugatva, az applet istenítve, sznob stílusban magas lóról tekintenek le a pórnépre, akik más márkát mernek a kezükbe venni..

még az sem tetszik hogy az istenített OSX-et használja valaki egy nem apple gépen, komolyan nektek semmi sem jó, csak a hibátlan, tökéletes apple termék a hozzá való szoftverrel, minden más szar.. :D
a hátrányokat kimagyarázzátok (nem is olyan melegedős, nem is gáz az 1 év gar, nem is drága, nem is baj hogy az akku integrált, a memóriát nehéz bővíteni, és még sorolhatnám..), észérvek nélkül..

nem mintha bajom lenne az apple termékekkel, de ez a trollkodás ami itt megy, elszomorító..

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#221) bLaCkDoGoNe válasza stifi (#220) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Érdekes lehet a világképed, ahol nem a #213 számít trollkodásnak, hanem az arra érkezett reakciók.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#222) M@trixfan válasza stifi (#220) üzenetére


M@trixfan
addikt

Mintha más fórumot olvasnánk.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#223) stifi válasza bLaCkDoGoNe (#221) üzenetére


stifi
senior tag

hagyjuk a világképemet, csak vesztemre elolvastam az összes hozzászólást és ez a véleményem az itt folyó "vitáról", az más kérdés, hogy a vége jobban megmaradt és azt hoztam fel példának, felőlem lehet szemezni az elejéből is, de az biztos hogy még egyszer nem pörgetek vissza :)

a trollkodásra trollkodással reagálni pedig trollkodás, nincs különbség, de ismételten hozzáteszem, nem személyeskedni akarok, csak általánosan írtam le a véleményem!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#224) Alex91 válasza stifi (#220) üzenetére


Alex91
félisten

Nem a mas markaval van baj, hanem azzal, hogy valaki kozli, hogy a LOPOTT OSX megy az olcso gepen. (Es a megfogalmazasbol azert az is keerzodik, hogy mind hulye, aki draga gepet vesz OSX-el, vagy te nem igy olvasod...?)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#225) stifi válasza Alex91 (#224) üzenetére


stifi
senior tag

engem nem érdekel ki mennyiért milyen gépet vesz, ha félreérthető voltam akkor bocs.
az viszont érdekel ha (a hozzászólások alapján) ez a "közeg" lenézi, kioktatja azokat, akiket nem győzött meg a cucc, vagy kételyei vannak..
a kételkedőket észérvekkel szokás meggyőzni, és nem "hülyeséget beszélsz húzzapicsába, azt se tudod miről beszélsz" okítással (persze csak ha értelmes az, aki kételkedik, és nem egy másik troll)

egyébként az OSX nem kapható külön? sehol nem látom leírva, hogy lopott lenne, vagy ha nem apple gépen van akkor már evidens, hogy lopott?

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#226) Alex91 válasza stifi (#225) üzenetére


Alex91
félisten

Evidens. Meg ha meg is veszi, akkor se hasznalhatja, csak Apple gepen. (Mondjuk alapban nem is fog telepulni, ahhoz kicsit "trukkozni" kell.)

Es igen, altalaban nem tudjak, hogy mirol beszelnek... :)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#227) cadeyrn válasza stifi (#220) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

+1

Korrektül és szépen megfogalmaztad.

Az meg, hogy OSX csak Apple gépen mehet, függetlenül, hogy megvettem-e vagy sem... az olyan Apple hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

(#228) bLaCkDoGoNe válasza cadeyrn (#227) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Mi az, hogy Apple hozzáállás?
Az Apple nem szoftvergyártó, mint pl. az MS. Ők az általuk készített H/W-hez adják az általuk készített S/W-t, ami együtt alkot egy komplett csomagot, az operációs rendszert nem általános, bármilyen PC-n történő használatra tervezték. Mivel a H/W és a S/W együttműködésre lett tervezve, így nyújtja azt a funkcionalitást, felhasználói élményt, amit ők láttatni szeretnének.

Ahhoz pedig, hogy saját jól felfogott gazdasági érdekükből együtt akarják értékesíteni a H/W-t és a S/W-t, nos: azt hiszem ehhez pont senkinek semmi köze.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#229) cadeyrn válasza bLaCkDoGoNe (#228) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Mi az, hogy Apple hozzáállás:

"Ahhoz pedig, hogy saját jól felfogott gazdasági érdekükből együtt akarják értékesíteni a H/W-t és a S/W-t, nos: azt hiszem ehhez pont senkinek semmi köze."

Hát ez :)

Zárt világ, majd mi megmondjuk, mi jó neked. Ezt így használhatod, fejjel lefelé már nem. Ez így a tuti, hozzá ne nyúlj, máshogy neked nem is tetszhet.

A hangsúly azon volt, hogy bár engedik megvenni, de nem teheted fel, csak az ő gépükre.

Persze IMHO.

[ Szerkesztve ]

(#230) Alex91 válasza cadeyrn (#229) üzenetére


Alex91
félisten

Most te szereled az autot, vagy hasznalod?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#231) bLaCkDoGoNe válasza cadeyrn (#229) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ez milyen kommunista felfogás? Saját termékével hadd kezdjen már egy bármilyen cég azt, amit akar.

A zárt világról meg annyit, hogy egy Mac-en ugyanúgy használhatsz Win-t vagy Linuxot, ha éppen arra támad kedved.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#232) cadeyrn válasza Alex91 (#230) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

@Alex91: bütykölöm, adott esetben bővítem, javítom, stb. Ventillátort, hűtést, processzort, az egyik gépem, a 6 éves HP ezért szolgál még, volt bővítve rendesen. Már ha ez volt a kérdés.

@bLaCkDoGoNe: értem, hogy jön ide a kommunizmus, szerintem nem igazán helyénvaló hasonlat.
Amit leírtam, az meg az Apple véleménye a fogyasztóról más szavakkal, mint ahogy azt a marketing osztály kommunikálja, és ezt irónia és szarkazmus nélkül mondom. Tényleg az a véleményük, hogy "it just works", azaz nem is kell értened belőle semmit, használd, de csak azzal, amit mi biztosítunk hozzá.

Az autó jobb hasonlat, valóban nem fogok feltenni hummer lökhárítót egy Ferrarira, ez tény. Sőt, az is, hogy az autóknál is terjed, hogy nem nézhetsz bele a motorháztető alá, úgysem érted meg.

Szerintem ez a szemlélet szerintem nagyon-nagyon rossz irányba mutat. Az jó, hogy nem kell a gép hangolásával, bütykölésével foglalkozni, az viszont nem, hogy nem is szabad. Lehet mindig lehet, legfejlebb nehéz és nem legális, és innen indult a vita: legálisan csak erre a vasra tehető rá.
Tehát: hiába fizettél sok pénz a programért - esetünkben operációs rendszerért -, valójában nem a tied. Sőt, annyira nem a tied, hogy csak meghatározott helyen használhatod.

Tudom, hogy alig van valaki, aki hajlandó lenne szenvedve feltelepíteni egy OSX-et egy PC-re. De miért is nem szabad neki, ha megveszi? Szerintem ez nagyon inkorrekt dolog, hiszen elvileg megvetted, és nem módosítani akarod, vagy hasznod húzni belőle, vagy valami, csak egyszerűen másik gépre tenni.

(#233) bLaCkDoGoNe válasza cadeyrn (#232) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

1.) Az OS X, tetszik vagy sem, nem egy hagyományos értelemben vett retail operációs rendszer. A fejlesztés költségei bele vannak építve a hardverárakba, mivel a géppel együtt kapod a rendszert. Az az ár, amit fizetsz érte, nem fedezi a szoftver valós értékét, hiszen azt - elvileg - már kifizetted egy korábbi OS X verzióra, amikor Mac-et vettél (tekintsük úgy, hogy egyfajta kedvezményes upgrade lehetőséget vásárolhatsz a boltban).

2.) Természetesen nyugodtan széthekkelheted a saját rendszeredet igényeidnek és tudásodnak megfelelően. Ez sehol nincs megtiltva (az általános "ne fejtsd vissza, stbstb." kitételeken kívül). (Más kérdés, hogy a felhasználók jelentős részének erre sem igénye, sem megfelelő szaktudása sincs.)

3.) Fentiek alapján még egyszer szeretném kiemelni, hogy nem fizetsz sok pénzt a programért. Illetve ez így nem pontos kijelentés, a hardver megvásárlásakor fizeted ki az operációs rendszert. Amit külön meg tudsz venni, az egyrészt nem drága, másrészt egyfajta kedvezményes upgrade-nek tekinthető. Ráadásul ha több Mac-ed is van, legálisan használhatod a megvásárolt szoftvert mindegyik gépeden. Ez nálam nem a köcsögség szinonimája, az sokkal inkább, hogy vedd meg a háztartásodban levő összes PC-re külön a Windows-t.

4.) Egyetlen szoftver sem a tiéd, amit megvásárolsz, csupán a használati jogot kapod meg rá. Legyen szó bármiről: Windows, OS X, Total Commander, Photoshop, bármi. Ezt nem is pontosan értem, miért kellett ide keverni.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#234) Alex91 válasza cadeyrn (#232) üzenetére


Alex91
félisten

Nem a géped, az autodat... (vagy ha nincs, akkor, ha lenne)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#235) Feen válasza cadeyrn (#229) üzenetére


Feen
csendes tag

Úristen.... látom itt sok ember nem érti.... Nem azért nem lehet feltenni egy win gépre a mac-et mert az apple ilyen "köcsög", hanem mert ha valaki ezt még nem vette volna észre az Apple alap politikája az hogy minden gépre külön software, ezzel kihozzák a gépekből a 100%-ot. Igen, igen... szeretem az apple cuccait, mostanság lecseréltem az iMac-em win gépre..,, 2 hete nyomkodom a win gépet, de már most öregedtem 15 évet. Össze sem lehet a win gépeket az apple gépeivel hasonlítani.

(#236) csabi94 válasza Feen (#235) üzenetére


csabi94
őstag

Ez egyébként így van, kár hogy nem engedhetjük sokan meg magunknak :((

(#237) dbalazs80 válasza rudi (#139) üzenetére


dbalazs80
tag

Valóban, a most sláger ASUS UX21-31 széria olcsóbb, csak azt szokták el és kifelejteni, amit ti is, persze nem is láthattok mögé szerencsére, hogy ezek a gyártó által generált mesterségesen alacsony árak.
Konkrétan az első szállítmány ASUS UX mind el is fogyott, ki lettek pucolva a disztrik polcai.
A következő szállítmány ami érkezni fog, már nem a nyomott bevezető, hanem a normál árakon lesz.
És a te példádban említett UX21-es máris 450-500.000HUF lesz.
Mellesleg már nincs, de volt UX31 i7-el 4GB RAM, 128GB SSD-vel 345.000 magyar pénzért is.

Persze azt már meg sem említem, hogy a billentyűzet háttérvilágítás nincs az ASUS-ban, és amúgy az egész billentyűzet kicsit furcsa, közel sincs olyan jó, mint az Air-nek.

Az USB 3.0-át meg ne misztifikáljuk túl, ha nem USB3.0-ás pendrive-ot, vagy külső SSD-t dugsz oda, akkor azért nem fog úgy hasítani.

A touchpad különbséget már mindenki leírta, azzal nem foglalkoznék, mások még elég sokat fognak pedálozni, hogy az Appleének a 25%-át tudják úgy, ahogy.

(#238) dbalazs80 válasza rudi (#146) üzenetére


dbalazs80
tag

Ebben igazad van, de azért az az NP350. hááát akkus üzemidő vicc, és terhelés nélkül melegszik mint állat.

(#239) Bibby válasza dbalazs80 (#237) üzenetére


Bibby
addikt

"Az USB 3.0-át meg ne misztifikáljuk túl, ha nem USB3.0-ás pendrive-ot, vagy külső SSD-t dugsz oda, akkor azért nem fog úgy hasítani."

Ezzel most azt akarod mondani, hogy az usb 3 csak akkor jó ha usb 3 eszközt használsz? :) Mert ezzel lehet hogy nem mondtál újat. :D

Ελευθερια η θανατος

(#240) dbalazs80 válasza Bibby (#239) üzenetére


dbalazs80
tag

Nagyjából igen.
De ezt én azért írtam, mert nagyon sokan azzal érvelnek, hogy az a mocskos szemét rohadt Apple nem elég, hogy drágán, egy év garival adja a gépeit, de még az USB 3.0-át is lespórolják róla.

(#241) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

üdv, ha minden igaz nemsokára meghozzák amerikából az uj macbook airemet.a kérdésem az lenne, hogy ott tudtommal nem 230 v a hálozati feszültség hanem 117. ezért más hálózati kábele/csatlakozoja van mint azoknak amiket itthon lehet kapni.Milyen lehetőségeim vannak erre a megoldásra, netán apple kereskedésben lehet is kapni valamilyen adaptert?

(#242) Xero válasza Ochocinco46 (#241) üzenetére


Xero
nagyúr

(#243) persil válasza stifi (#220) üzenetére


persil
nagyúr

Sokkal nagyobb trollkodás megy droid oldalról, sokkal nagyobb divat szidni, meg fikázni az apple-t zsebünkben a 30-40 ezer forintos fucksung galaxy xyz modellekkel... :)

Ezzel együt teljesen egyetértek veled, a szemellenzős viselkedés nekem sem nem begyere és mondom ezt úgy, hogy "apple fan" vagyok.

Viszont tetszik, nem tetszik alapon el kell ismerni, hogy az apple termékek "hibái" ezerszeresre vannak dagasztva és túl vannak lihegve, más termékekhez képest.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#244) persil válasza bLaCkDoGoNe (#221) üzenetére


persil
nagyúr

+1

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#245) persil válasza cadeyrn (#229) üzenetére


persil
nagyúr

Zárt világ... ?

Egyes egyedül saját akaratodból döntheted el, hogy használod-e, vagy sem.

Most ez pont olyan, mint egy játék, amiben egy irányba indulva láthatatlan fal állja utad. Felesleges rajta vitázni, meg trollkodni, hiszen nem arra kell menni. Igen, lehet mondani, hogy hülyén van megoldva, mert nincs ott semmi, csak a láthatatlan fal, de ha rendeltetésszerűen használod a játékot, akkor fel sem tűnik.

Bennem fel sem merült soha, hogy osx-et tegyek a gépemre, van rajta win7, az osx-hez pedig van saját hardver, ez így tökéletes.

A cég pedig had kezdjen már a saját programjával, amit akar.
Nincs azzal semmi baj, ha ellenszenves az apple, meg az üzletpolitikájuk és a termékeik, viszont nem is kényszerít senki, hogy használd.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#246) Mr. Byu válasza Xero (#216) üzenetére


Mr. Byu
aktív tag

Nem biztos, hogy lopott. :) Tonymac éppen arra specializálódott, hogy jogtiszta, megvásárolt OS X-t hogyan tudsz legális módszerrel feltelepíteni bármilyen (persze megfelelő hardverelemekkel rendelkező) Inteles gépre. Notiknál persze szinte minimális a mozgástér, és a végeredmény nem is ér egy MacBook nyomába, de asztali gépeknél csodákat lehet művelni. Ettől függetlenül én is azt sejtem, hogy az Acerjére valamelyik valóban illegális, tört OS X verziót telepítette fel. :)

Ja, egyébként aki gondolkozna ezen a gépen, örömmel jelenthetem, hogy már 2 hónapja boldog tulajdonosa vagyok egy 13-as MacBook Air-nek, és szavakkal leiírni alig tudom, hogy mennyire tökéletes. A hihetetlen gyorsaság, a teljesen néma működés, 7-10 órás akkuidő, az OS X Lion zseniális multi-touch gesztusai, a minőségi programok... tényleg az egész rendszerből, "ökoszisztémából" árad a profizmus és a minőség, miközben olyan öröm használni, amiről nem sejtettem, hogy egy számítógéphez kapcoslódhat.

Mondom mindezt úgy, hogy 15 éve használok Windowst, és 4 éve különféle Linux-disztrókat (különösen Ubuntut, amit egyébként nagyon szeretek :)).

[ Szerkesztve ]

(#247) Xero válasza Mr. Byu (#246) üzenetére


Xero
nagyúr

Az OS X EULA-ben szerepel, hogy az csak Apple számítógépre telepíthető. Tehát nem legális az Apple szempontjából a dolog, még ha teljesen retail lemezről beszélünk, akkor sem.
Itt a topicban volt szó helyi szabályozásról, de alapvetően az Apple nem így tekinti a dolgokat.

(#248) krisgo


krisgo
csendes tag

Röhejes, hogy valaki egy tesztben le meri írni, hogy az Acer, vagy a Samsung gépe alternatíva, vetélytárs lehet.

(#249) geri| válasza krisgo (#248) üzenetére


geri|
aktív tag

simán. ha nem brand-vonulatot vizsgálsz, és próbálsz racionális döntést hozni,könnyen elképzelhető...

LiveStrong

(#250) Damage


Damage
senior tag

Itt csücsül a dobozában bontatlanul arra várva, hogy a Párom hazajöjjön és kibonthassa (a 13,3" 256Gb SSD-s verzió) az új gépét. Kíváncsi leszek a reakciójára! :)
…és arra is, hogy mennyire érezhető az SSD gyorsasága a hagyományos winchesterrel szemben, mennyire erős a 6,1-es (white) Macbook-hoz képest. Kemény tortúra elé fog nézni az elkövetkező napokban a gépecske ;], megnézzük hogy bírja a strapát!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#251) ZeroLimit


ZeroLimit
tag

jáj de jó teszt és de jó a noti kéne 1 ilyen :DD

(#252) Depiboy


Depiboy
tag

Ez a dizájn a mai napig úgy állja meg a helyét hogy közbe a holnap dizájnját viseli.

(#253) dorika87


dorika87
őstag

Hol és mennyiért van most bestbuy uj MacBook Air 13" 8gb RAM, 256gb SSD?
Én ennél olcsóbbat nem találtam.

(#254) kapudepo


kapudepo
csendes tag

Ha folyadékot sikerült kapnia, mi a teendő?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.