Hirdetés
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- MaxxDamage: -TongFang- Medion Erazer Beast 16 X1 - induló teszt így kora délután..."CB R23"
- sziku69: Szólánc.
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Gurulunk, WAZE?!
- GoodSpeed: A RAM-válság és annak lehetséges hatásai
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
szunyika
tag
válasz
kk831228
#15711
üzenetére
őszintén szólva én ezt néztem ki;
http://hu.farnell.com/raspberry-pi/rpi2-modb-8gb-noobs/raspberry-pi-2-model-b-8gb-noobs/dp/2461031?ost=2461031&selectedCategoryId=ez is csomag;
Raspberry Pi 2 Model B,
8GB Class 10 Micro SD Card with NOOBS pre-loaded,
Micro SD Card to SD Card Adapterebből a lényeg számomra a class10-es SD kari, amin bőven el fog férni a rendszer
mi más kell még ehhez?
- HDMI kábel, biztos van otthon mindenkinek egy a fiókban
- táp? biztos van egy okostelefon töltőkábeled, azzal össze tudod kötni a TV-vel, vagy a telótöltőt a Raspi-val és már kész isnem kell más
még talán annyit érdemes hozzátenni, hogy a farnell házhozszállítása ahogy olvasom 1-2 napon belül kopogtat nálad a kütyüvel, +1400 HUF, UPS használatával
szerintem megéri a többi drága magyar bolthoz képest....
-
szunyika
tag
válasz
szuszinho
#15707
üzenetére
Ahogy én néztem;
Ebay - kb 12e Ft, hátránya hogy kb 1-1.5 hónap mire megkapod és lehet hogy hamisítvány
MálnaPC - 16e Ft - drága [link]
Farnell - 10.700 Ft talán ez a nyerő? [link]
PcX - 15e Ft - hogy legyen még egy alternatíva [link]a fentiekből látszik hogy ha megbízható forrásból akarsz venni, akkor talán a farnell a jó választás,
de mivel én is még agyalok hogy honnan legyen a vásárlás, ezért szivesen várom a véleményeket!! -
szunyika
tag
válasz
steyer9094
#15699
üzenetére
megírom ezt a Sony supportosnak, kiváncsi vagyok mit válaszol

de azért még várom a tapasztalatokat vagy a véleményeket
-
szunyika
tag
Sziasztok!
Tervezek venni egy Raspberry Pi 2-t, de nem egyértelmű számomra, hogy jó lesz-e a TV-hez vagy sem, vagyis hogy a TV távirányítójával tudjam irányítani a Raspberry-t.
(TV: Sony Bravia KDL-42W650A)Tudom, hogy HDMI-CEC kell hozzá hogy működjön és azt is tudom, hogy a Sony esetében egy Bravia Sync-nek hívják, tehát elvileg minden okés.
Azért a biztonság kedvéért küldtem egy emailt a Sony-nak hogy tutira úgy van-e ahogy én gondolom - és láss csodát nem biztos hogy jó lesz
Idézem a választ;
A Bravia Sync funkció csak Sony termékek esetén elérhető, bár a funkció a HDMI CEC protokol alapján működik, de kizárólag a Bravia Sync funkciót támogató eszközökön.
Az általános HDMI CEC nem támogatott az eszközön.
Megértését köszönjük.Na most akkor értelmezzük; HDMI CEC protokollt használ, de azt csak Sony termék érti meg... Általános HDMI CEC eszköz azt nem érti meg.
Némi ellentmondást látok ebben.Valaki tud nekem erre valamit mondani? Nem akarok potyára venni egy Raspberry-t...
Új hozzászólás Aktív témák
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Robotporszívók
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Youtube Android alkalmazás alternatívák reklámszűréssel / videók letöltése
- LG LCD és LED TV-k
- Jövedelem
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- One mobilszolgáltatások
- World of Warships
- Mikrotik routerek
- További aktív témák...
- BONTATLAN Lenovo ThinkCentre M70s SFF Business Időtálló Asztali gép -50% i5-14500 16/512 770 Magyar
- ÚJ ASUS TUF AMD RYZEN 7 5800X GAMER ERŐMŰ PC 32Gb RAM 1.0TB SSD ÚJ RTX 3080 10GB DDR6 2ÉV GAR
- Ipari Ütésálló PC - Westek A1075R Rugged Computer-Intel i7 5557U 16GB-128GB SSD
- Új i5 12400F/G.byte B760M.DS3H/32GB DDR4,3200MHz.ARGB/1TB M.2/750GOLD/RTX5070 OC 12GB DLSS4/WIN11PRO
- Kezdő Gamer PC / Számítógép! Csere-Beszámítás!R7 1700X /GTX 1060 6GB /16GB DDR4 / 250SSD + 1TB HDD
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 256GB Midnight -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3650, 100% Akkumulátor
- Samsung Galaxy S23 FE / 8/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro 128GB Space Black -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3590, 100% Akkumulátor
- Új és újszerű 13-14 Gamer, ultrabook, üzleti, 2in1, X360, Touch készülékek kedvező áron Garanciával
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest

wassermann
