Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  primz's battle

Hozzászólások

(#9) pr1mzejEE


pr1mzejEE
addikt

Na sziasztok újra!

Elég rég írtam, de most megint erőt veszek magamon!
Leírnám, hogy dióhéjban mi történt velem 4 hónap alatt.
Eladtam a gépem, sajnos nagy hülyeség volt, mert egy teremcipőn kívül semmi értelmeset nem vettem. Na meg persze a Manchester United idei eredeti meze. Ez a kettő 37k-t nyom összesen. Bár ezeket nem tartom hülyeségnek, de az ilyen-olyan polók nélkül biztos most is jól meglennék. Sebaj tanultam a hibámból (ez még a jobbik eset sztem).
Azóta laptopon nyomulok, iszonyat szar, mert 18 (!!!) percbe telik, mire feláll és elkezdhetek netezni. Természetesen filmezni sem tudok meg szinte semmit netezésen kívül, tehát ez a cyber világ nyomorgása, amit nekem most átkell vészelnem. Mint mondtam megbántam a dolgot, ezért tervben van, hogy visszaveszem a gépem és hardverenként felújitom. Persze ez sem lesz ingyen. 4 magos rendszert képzeltem el és mindent lehetőleg iponból vásárolnék, de ha esetleg tudtok jobbat (ennél a boltnál árban), nyugodtan írjatok egy privit. Aqua meg stb helyekről én is tudok :)
Szóval vennék egy am3-as lapot, amibe egy 2 magos phenom II-t csapnék UCC-vel (lehetőleg), aztán 2x2gb ram és egy hd 4890ben gondolkozom még no meg illene akkor már az egészhez egy új táp is. Hála égnek egész tavaszi szünetben tudok dolgozni (elvileg meg van már a helyem, de lekopogom) így lesz keretem is a célok megvalósítására.
Amúgy azért adtam el a gépet, mert gondoltam semmi szükségem nincs rá, nem használom ki stb. De ez a laptop sikeresen ráébresztett, hogy nagyon is jó dolgom volt azzal a géppel.
Asus m4a785-m, 2x1gb ddr2 ram, hd4850 toxic, athlon II x2 245 2.9@3.6ghz. Nem hangzik túl izmosnak tudom, de higyjétek el ezzel is elég jól ment minden. Pl a DiRT2, mindent ultrára állítva (amit csak lehet) 40 fps-el szaladgált 8xaa-val 1920x1080-ban :D
Malajziában ment le 25-28 fps (azaz frame per secundum) közé.
cod4, cod2 fullon 90-130 fps, cod6 60-80 fps, battlefield bc2 1440x990-en 0xaa ezeken kívül maxon ment 35-40 fps-t.
Crysis 35fps átlagban 1920x1080 0xaa, very highban.
Fifa 11 minden fullon természetesen 60fps simán kiakasztva, lassításoknál (amikor 30-ra korlátozza és sokkal jobban kivannak dolgozva a karakterek, pálya, grafika, stb) simán akad a 30.
Szóval mindenki mondja hogy így-úgy kell a játékokra a jó gép, de kb dx9 meg dx10.1 dx11 között semmi különbség nincs látványban. Legalábbis annyi nincs, hogy az egy új élmény legyen és megérjen plusz 50-100ezret. Persze aki megteheti, tegye
Mivel ez egy informatikai oldal, ezért most az informatikai oldalát elevenítettem fel egy kicsit az életem előző 4hónapjából, de hogy egy kicsit kitérjek a ValóVilágra (:D) is azt kell mondjam az edzések mennek, mint mindig, épp most készitek egy részletes edzéstervet meg heti beosztásokat magamnak szóval elvagyok. Tanulással sincs gáz, bár matekból jólenne javítanom. Hétvégén nem ártana neki ülnöm.
No, hát ennyi dióhéjban, annak, aki elolvasta köszönöm, meg annak is aki nem :D sziasztok.

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  primz's battle
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.