Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GAbre


GAbre
veterán

Egyenlőre túl drágának találom.
Meg a gépigényt se értem,hogy hozták össze,meg mi van.
Amennyire látom sehol nem jobb a 7900x,mint 7800x3d.És 2.0-ás előtti verzióban köröket vert youtube szerint "7900-ra kistesója".
Arról nem beszélve,mi ez a gépigény? :Y
Full hd 60 fps-re 170ezres cpu.Gpu-ra viszont használt árban 60ezres gpu.(6700 xt is 140k kb)?
Még ha az árat nem nézzük.Elég olcsó,és rohadt drága cpu-k között ugrál gépigény,ráadásul látszólag logikátlanul is.

Avatar

(#2) tatu9


tatu9
tag

Elő van rendelve, már vártam nagyon. :K
Az olyan világi dolgok, mint gépigény engem nem tud idegállapotba hozni. Mighty xbox series s :DDD :DDD :DDD

“TRUST. PRAY. OBEY”

(#3) GAbre válasza tatu9 (#2) üzenetére


GAbre
veterán

Mától az már nem előrendelési státusz :)
Mellesleg érdekes megjelenéskor mennyivel jobb volt a gépigénye.
Ég és föld:

Értem,én,hogy csiszoltak rajta.
De 1 3600 és 7900x között nem kis különbség van.És ekkor még nem is volt jól megcsinálva. :)

Mellesleg konkrétan az is zavar,hogy 3 éve fennálló problémát nem tudnak orvosolni.
És még a mód se működik.Meg gog-on sincs mód bekapcsolásra opció.
Szóval még haragszok is rájuk :W

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#4) PuMbA válasza GAbre (#3) üzenetére


PuMbA
titán

Tesztekből kiderül, hogy maximum csak 10%-kal lassabb azonos CPU-val, tehát a gépigény nem növekedett annyival, mint amennyit ez az ábra mutat :)

[ Szerkesztve ]

(#5) Turist válasza GAbre (#3) üzenetére


Turist
tag

Nem szoktam nézni mennyi FPS-el megy, de alapból ultrára tette a játék önmagát és nem érzek lényegi különbséget.

Gtx 1660S,R5 3600, 32G RAM
Nyílván ezzel a kártyával az rtx vagy dlss nincs.

Csak 2.0-át próbáltam, de ha ebben nincsenek a grafikai változások akkor tárgytalan. :R

[ Szerkesztve ]

(#6) GAbre válasza Turist (#5) üzenetére


GAbre
veterán

Köszi,de ez valahol nyilván való volt,főleg,hogy ugyanaz az engine,és ugyanúgy kell futnia dlc-nek is,mint base gamenek.
És nekem nincs 7800-7900 cpu-m..Mégis több fps-em van,mint ahogy berakja jóval.
Csak nem értem,hogy "hivatalos közleményt" adnak ki,aminek köze nincs a valósághoz?(Mert már ha rákeseel mindenhol ez a hivatalos gépigény az alap játéknak is)
Igazából arra azért kíváncsi lennék ezek után,hogy 1.0-val és 1.6-al,hogy fut a régi gépigény szerint gépeken.Mert lehet valamit erősődött gépigény 1.0 vagy 1.6 óta 2.0-ra.De ennyit nálad is láthatóan nem.
És fejleszteni se fogják már,hogy majd mondjuk 3.0-ra ez lesz a végleges gépigény.
Meg ha már verziószámok,ha lesz cyberpunk 2077 2.Akkor annak mi lesz a verziója,ha már most 2.0 az 1?! :C

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#7) Gave válasza GAbre (#6) üzenetére


Gave
addikt

Független teszteket érdemes nézni, ezek az ajánlások már inkább csak marketing eszköznek néznek ki.

Nekem majdnem hajszál pontosan ugyan úgy megy mint előtte (1.61), csak a CPU teker erősebben (szerintem cappelem is 90%-ra inkább), és azóta lett rá adva driver 60fps cap, Rebar On.

(#8) GAbre válasza Gave (#7) üzenetére


GAbre
veterán

Hát érdekes módon máshol jobban skálázódik gépigény.
És nem is találtam hírtelen más játékot,megnéztem vagy 10et idei évből,akinél lett volna ilyen.
Minimum x cpu.Ajánlott következő széria,max 2vel feljebb és így tovább.
Itt meg.első generációs ryzen.Bumm ajánlott,már "7edik" generáció(kivéve rt-re 5ös generáció nah :C ),és nincs is afölött már más .És ami még furább,hogy gyengébb cpu-t mondanak fölé.Legalábbis játékra minimum gyengébb a 7900x.
https://gepigeny.hu/jatek/cyberpunk-2077
Nah meg jó nézni,hogy 2020-as játékhoz,2022-ben kiadott cpu a gépigény. :Y
PuMbA:
Azt értem,hogy hülyeség.
De nem illik hülyeségeket írni....
Nekem,nekünk se.De játék kiadónak főleg.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#9) PuMbA válasza GAbre (#8) üzenetére


PuMbA
titán

A játék nagyon jól skálázódik most is, csak hagyd a hivatalos gépigényt, mert hülyeség :)

[ Szerkesztve ]

(#10) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Én simán nekimegyek maxon az overdrive módnak 3060- on szénné húzva.😃 Performance Dlss-el már az alapjátékot is vitte 2.0 update után 35-50fps-el 2560x1080-ban. Este ki is próbálom. Gyenge procival amúgy lassul maxon az új update után, pl 3600-as ryzen-el.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#11) Neurotoxin válasza GAbre (#1) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Drága? Előrendelve kis trükközéssel, 7500 Ft-ot fizettem érte. Igaz, nem fogom még elkezdeni, mert a Starfield fősztoriból van még kb 20 órám...

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#12) GAbre válasza Neurotoxin (#11) üzenetére


GAbre
veterán

Kinek mi a drága.
Még annyiból is többe kerül,mint amennyit költöttem anno az alapjátékra.
De ez is az 1ik olyan ok,hogy miért nem veszem meg még.
Vszeg majd ez is eljön ha lemegy az ára(támogatni azért kell a készítőket is ha megérdemlik,ha másért nem is).Persze ha nem alakulnak előbb a körülmények úgy,hogy már meg se kell/tudom +venni.

Avatar

(#13) Televan74


Televan74
nagyúr

Nem olyan vészes a gépigény.

Ultra(itt tartotta a 75fpst) a bench
RT Ultra (Itt nem sok változást érzékeltem a 1.6 -hoz képest)
Bár ez még csak bench, játék alatt is majd megnézem. Igaz hogy ott én a 6800 -as kártyámmal RT -vel nem szórakozom. Elég nekem az sima ultra is.

74GB volt a patch, szép kövér lett. :D

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#14) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Meg is vettem XSX-re, egyelőre csak belenéztem, de az eleje tetszik :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#15) MzperX07 válasza Televan74 (#13) üzenetére


MzperX07
tag

,,74GB volt a patch, szép kövér lett."
Nekem Gog-on 46GB volt a patch és telepítés után 56GB a játék mappája.
Valamiről lemaradtam? : D

(#16) Televan74 válasza MzperX07 (#15) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nálam a játékmappa 76GB. Szerintem ez mutatta telepítés közben is. Aztán lehet hogy a tényleges patch nem volt ennyi, ezt nem tudom mert itt hagytam a gépet és elmentem dolgozni. GOG -os az enyém is.

Eltörpül a 148GB -os BG3 és a 116GB -os Starfield mellett, és a 94GB -os FFVII Remake Intergrade után csak a 4. helyett foglalja el. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#17) Pip3.9 válasza MzperX07 (#15) üzenetére


Pip3.9
kezdő

Nekem először letöltött kb 50 gbt a patch 2.0-ra. Aztán pár nappal később még 20-at PL-re.

(#18) Gave válasza MzperX07 (#15) üzenetére


Gave
addikt

1.61-re nekem 55+22 körül töltött le, most: 82 559 942 681 bájtot ír.

(#19) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Ti tervezitek beszerezni a DLC-t, esetleg visszatértek Night City-be a 2.0-s frissítéssel?

nem, fel sem merült

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.