Keresés

Hirdetés

!! SZERVERLEÁLLÁS, ADATVESZTÉS INFORMÁCIÓK !!
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95092224

    törölt tag

    válasz Szirty #2487 üzenetére

    Hali Szirty!

    Sajnos ez tényleg nem valami bíztató :( Egy fpga-ba azt raknak bele, amit csak akarnak. Egy típusjelnek azért örültem volna, mert az utal arra, amit a magba belegyömöszöltek.

    Hanem a történet ennyitől még nem állt meg. Ha mást nem, esetleg írhatok a Profibus Organizationnak, vagy akár a Siemens-nek, de ha ezt teszem, akkor legalább abban biztosnak kellene lennem, hogy nem valami nagyon nevetni való csacsiságot kérek tőlük. Náluk ugyanis elég kemény pénzekre tud menni egyetlen tévedés is.

    Találtam egy kicsi leírást a BME honlapján. Nem tudom, mikor készült, és hogy azóta hányszor fogalmazták újra bizonyos dolgok nevét, ezt megítélni kérném a segítségedet. (Abban a világban, amit az IT-ból én látok, olyan 3-4 évente már "nem teljesen igaz" az, ami annak előtte szentírás volt.)

    Itt egy link, ami profibusz ismereteket taglal:
    http://www.fsz.bme.hu/traficc/profibus/profibus_index.html

    Ebben a fejezetben:
    http://www.fsz.bme.hu/traficc/profibus/312sysco.html
    1. osztályú dp masternek ("DPM1"-nek) nevezi a gyakorlatilag cpu-t, ami a dp slaveket kezeli, irányítja a tényleges munkafolyamatot, és 2. osztályú dp masternek ("DPM2"-nek) nevezi az ezeket felügyelő eszközöket. Funkcionalitást tekintve ez kb ráillik arra az eszközre, mint ami működés közben monitorozni tudja a rendszert, és akár a cpu regisztereibe is beleírhat (természetesen mindezt a felügyelet személyes felelősségére).

    Ebben a fejezetben:
    http://www.fsz.bme.hu/traficc/profibus/32exdp.html
    Az oldal legeslegalján az utolsó fejezetben azt taglalja, hogy "MSAC_C2" nevű kapcsolattal (ez gondolom valami firmware-ben rögzített, és layer 2-es szintű elnevezés) a DPM2-esek is képesek kommunikálni a slave-ekkel a DPM1 szinkron adatátvitelétől függetlenül. Sajnos éppen a legutolsó mondat jelentésében nem vagyok biztos, pedig abban egy lényeges dolog van. Az a bizonyos 50-es szolgálati pont, az a DPM2-höz képest slave módban dolgozó DPM1 oldalán elérhető szolgáltatási pont?

    Az 5-ös fejezetben kerül elő a "Profibus-FMS", ami cella szintű kommunikációt valósít meg, és reményeim szerint ez master-master kommunikációt jelent. Szólj rám, ha tévedek. Itt ír róla:
    http://www.fsz.bme.hu/traficc/profibus/51fmsapp.html

    Itt is van egy lista szerű felsorolás:
    http://www.fsz.bme.hu/traficc/profibus/57fmsmix.html

    Ha eddig nem tévedtem el nagyon durván, akkor a 6. fejezetben itt:
    http://www.fsz.bme.hu/traficc/profibus/60implem.html
    A listában az "ASPC2"-es eszköz képes lehet master-master kommunikációval diagnosztikai funkciókat ellátni cella szinten. Az aspc2-t megtaláltam itt is:
    http://www.sea.siemens.com/us/PIC/Development/PROFIBUS/PROFIBUSASICs/Pages/ASPC2.aspx

    Sajnos az ASPC2 oldalán fellelhető dokumentációk fogalom rendszere teljesen más, mint amit a BME oldalain találtam a fentebbi linkeket is tartalmazó dokumentáció teljes elolvasása során, így a kettő kapcsolata igazából kimerül abban a névben, hogy ASPC2. Azért is írtam le az egészet, mert a fentebbi gondolatmenet önmagában zárt, egyébhez hozzákötni nem tudtam, ergo csak önmagában állhatja meg a helyét, vagy sehogyan.

    Az ASPC2-höz találtam doksikat a Siemens oldalán, de aki azokat írta, sajnos ahhoz is elég profi volt, hogy külön működő példa szemlélése nélkül azzal a dokumentációval a világon semmire sem mehessek. Ha ez az eszköz tényleg tudhat olyat, mint amit gyanítok, és sikerül erre valami üzleti alapot is teremtenem (ez legyen egy teljesen külön lap), akkor igazából nem olyan borsos az ára az ehhez tartozó evaluation kiteknek sem, de legalább azt tudnám biztosan, hogy nem fogok nagyon pofára esni egy csúnya elvi tévedés miatt.

    Mindezt azért írtam le, hogy megkérdezzem tőled, akad-e bármi olyan a fentebbi gondolatmenetben, ami lehetségesen elvi tévedés?

    És köszönöm mindazt a temérdek időt, amit kilométer hosszú leveleimnek pusztán az elolvasásával már eddig is rám áldoztál.

Új hozzászólás Aktív témák