Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6026) DM-Fan válasza Pierre75 (#6010) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha már ilyen, akkor mit érne pl. a Ford Fairlane kalandjai Nagy Feró szinkronja nélkül, a 48 óra filmek, vagy a Beverly Hills-i zsaru filmek Dörner György trágár szófosása nélkül, vagy tessék mondjuk megnézi a Halálos fegyver szériát az eredeti (értsd: nem Sörös Sándor féle) szinkronnal, pl. a második részt Kozák Andrással (rip). Valami döbbenetes, lehengerlő lendületet ad ezen filmnek a kiváló magyar szinkron, azok eredeti hanggal közel sem nyújtanak olyan élményt. De említhettem volna az Indiana Jones vagy a Vissza a jövőbe filmeket, a Butch Cassidy és a Sundance kölyök, a Nagy balhé c. mozikat, a Kojak, Columbo és Magnum, P.I. c. sorozatokat és szerintem még számos olyan más alkotást, amelynek felejthetetlen a magyar szinkronja. Vagy rajzfilmek terén tessék csak a Frédi és Bénire gondolni, ami rímhányó Romhányi magyar szövege és az akkori - azóta már sajnos 75%-ban elhunyt - színészgárda (Csákányi László, Márkus László, Psota Irén, Váradi Hédi) szinkronja nélkül tizedannyit sem érne - máshol közel sem volt ilyen sikeres.

Szóval én ezen - és sok más - SZÍNÉSZEK nevében is kikérem magamnak, hogy a magyar szinkron soha ne lett volna világszínvonalú - és itt a színészt nem véletlenül írtam nagy betűvel, mert ezen emberek zöme csak mellékállásban szinkronizált és ennek ellenére maradandóbbat alkottak, mint ma azok, akik eleve ezt a szakmát tanulják.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.